Android Telefonlarda 4 Haneli Numaralara Mesaj Gönderme Başarısız Sorunu

Android Telefonlarda 4 Haneli Numaralara Mesaj Gönderme Başarısız Sorunu

braveturks braveturks - #1
4-Haneli-Numaralara-Sms-Gonderme-Sorunu-Cozumu-600x330.png
Birkaç kez karşılaştığım bir sorundan bahsetmek istiyorum. Belki işinize yarar yada birilerine yardımcı olabilirsiniz.

Android telefonların bazılarında 4 haneli numaralara (5050,7070,5555 gibi ) mesaj gönderilmiyor. Örneğin, kalan kullanım bilgisini almak için "OZET" yazıp 7070'e gönderemiyorsunuz. Sorunun kaynağı GSM Operatöründen değil. Uygulama izinlerinden kaynaklanıyor. Bu sorunu çözmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

Android 6.0.1 ve daha üst sürümler için bu sorunun çözümünden başlayalım. Android telefonlarda yapmamız gerekenleri maddeler halinde sıralayalım.
  • AYARLAR
  • UYGULAMALAR
  • UYGULAMA YÖNETİCİSİ
  • "DAHA FAZLA" (SAĞ ÜSTTE YER ALIRYOR)
  • AÇILAN MENUDE "SİSTEM UYGULAMALARINI GÖSTER"
  • BURADA YENİ MENULER AÇILACAK. BUNLARDAN "MESAJ SERVİSİ"
  • "PREMİUM SMS GÖNDER" (AÇILAN MENUDE DAİMA İZİN VER)
Android 5.0 ve üstü ve telefon kullanıcıları bu sorunun çözümü için aşağıdaki videoyu izleyebilir.
Turkcell, Vodafone yada AveA da 4 Haneli Numaralara SMS Gönderme Sorunu varsa aşağıdaki işlemleri yapmanız SMS Gönderme Sorunu Çözüm olacaktır.

Nur56 Nur56 - #2
Bende uygulama yöneticisi diye birşey yok telefonum lg k11 her yolu denedim ama preimum sms kısmı da yok çözemedim. Benimle iletişime geçerseniz sevinirim.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/android-telefonlarda-4-haneli-numaralara-mesaj-gonderme-basarisiz-sorunu.2056/