Xiaomi Mi 9T Pro & Xiaomi Redmi K20 Pro IMEI Repair QCN

Xiaomi Mi 9T Pro & Xiaomi Redmi K20 Pro IMEI Repair QCN

P Poyraz0712 - #1

Merhaba arkadaşlar. Boxsuz mi9t pro/k20 pro cihaza imei rapair yaptım paylaşmak güzeldir bende sizlerle paylaşıyorum.QCN dosyasını ultraedit gibi programlarla editleyin.08 3A aratın.
Bootloader kilidi kapalı olanlar mitoolv2 ile bootloader kilidi açabilirler ben yaparken beklemedim telefondan mi hesabı şifreyi girdim gerisini mitoolv2 ye bıraktım hemen açtı.
Twrp yi yükleyin fastboot modda ardından magisk yükleyin yukarda vermiş olduğum linkte var. Kesinlikte efs backup alın.Twrp advanced terminalden efs reset kodlarını eksiksiz girin.
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsc
Ve yeniden başlatın sim kart takılıysa şebeke gelmeyecektir.Telefon açıkken adb ile diag açma kodlarını girin.
adb devices
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb
Diag açıldıktan sonra

QPST programıyla yüklenen QFİL ile port tanıtıp editlediğiniz qcn dosyasını restore edin. Ardından telefonu pcden çıkarmadan qpst software download kısmından editlediğiniz qcn dosyasını restore edin ve telefonu yeniden başlatın(qfil ile restore ederken program yanıt vermiyor derse qpst software download ile iki kez peşpeşe yükleyin).
P Poyraz0712 - #2
İşlem sonrası sim1 de 0 yazacak sim2 de editlediğiniz imei yazacak yani sadece sim2 atılıyor.qcn editlerken iki imei birden yazdırmaya çalışmayın bilmeyenler vardır diye söylüyorum.

girin imei yazın alttaki hex kodunu 08 3A ile başlayan 9 tane çift rakamlı sayılar ile değiştirip xyz.qcn gibi kısa isim vererek farklı kaydedin.size lazım olacak dosya budur.
P Poyraz0712 - #3
Yapanlar bilgi verebilirse sevinirim
Aydar Aydar - #4
Paylaşım için teşekkür ederiz.
Bugün bir tane yaptım sorunsuz oldu.
P Poyraz0712 - #5
Sevindim bende çoğu cihazın qcn dosyası var sayfa kurucusu sizmisiniz
Aydar Aydar - #6
Forumuzun kurucusu @Paradox
Ben size nasıl yardımcı olabilirim?
P Poyraz0712 - #7
Forumuzun kurucusu @Paradox
Ben size nasıl yardımcı olabilirim?
Xioamilerin qcn dosyaları mevcut paylaşım için yardımcı olabilirim ama denemek için tester cihaz yok redmi note 7 kullanısıyım mi9t pro da denedim oldu paylaştım diğerlerini denemediğim için paylaşmadım önceden replika telefonlarda ve samsung marka telefonlarda çok rom portladım uygulama türkçeleştirdim vs şimdi xioami kullanınca buraya kaydoldum @Paradox ve sizin bilginize. Paylaşmak güzeldir.
S seckin21 - #8
arkadaşlar bunun qnc dosyası k20 pro'ya mı ait yoksa 9t pro'ya mı ? k20 pronun qnc dosyasıyla işlem yapıldığında 800 bandı kendini kilitliyor deneyen arkadaş 800 bandına bakabilirmi sorun varmı diye
Paradox Paradox - #9
Xioamilerin qcn dosyaları mevcut paylaşım için yardımcı olabilirim ama denemek için tester cihaz yok redmi note 7 kullanısıyım mi9t pro da denedim oldu paylaştım diğerlerini denemediğim için paylaşmadım önceden replika telefonlarda ve samsung marka telefonlarda çok rom portladım uygulama türkçeleştirdim vs şimdi xioami kullanınca buraya kaydoldum @Paradox ve sizin bilginize. Paylaşmak güzeldir.

Doğru, paylaşmak güzeldir.
Çok şükür ben bu güzelliği her gün yaşıyorum.

Bu forumu paylaşımda bulunmak için kurdum.
Paylaşmanın güzelliğini yaşamak isteyenler içinde forumun devamlılığını sağlıyorum.

Forumumuzda paylaşımda bulunmak isteyenler için bir çok alan mevcut.
Dileyen herkes ilgili bölümlerde, davete ve siparişe gerek duymadan paylaşımda bulunabilir.
P Poyraz0712 - #10

K20 pro&Mi9t pro yazıyor arşivimde ama linkte paylaştığım sadece k20 pro eng qcn. Konu başlığındaki denenmiş olan qcn mi9t pro da denendi
P Poyraz0712 - #11
Doğru, paylaşmak güzeldir.
Çok şükür ben bu güzelliği her gün yaşıyorum.

Bu forumu paylaşımda bulunmak için kurdum.
Paylaşmanın güzelliğini yaşamak isteyenler içinde forumun devamlılığını sağlıyorum.

Forumumuzda paylaşımda bulunmak isteyenler için bir çok alan mevcut.
Dileyen herkes ilgili bölümlerde, davete ve siparişe gerek duymadan paylaşımda bulunabilir.
Bi konuda deneyin ifadesini kullanmama rağmen @Soulfly beni uyardı yanlış bilgi vermeyin diye. Ben de ondan dolayı dedim tester cihaz yok deneyemiyorum ve denemeden paylaşmak olur mu ne dersiniz
Paradox Paradox - #12
Bi konuda deneyin ifadesini kullanmama rağmen @Soulfly beni uyardı yanlış bilgi vermeyin diye. Ben de ondan dolayı dedim tester cihaz yok deneyemiyorum ve denemeden paylaşmak olur mu ne dersiniz

Burada bir paylaşım yaparken dikkat etmek lazım.
Çünkü işten anlayan da, anlamayan da biçare, burada ne yazıyorsa cihazına uygulamaya çalışıyor.
Bu nedenle de, çoğu zaman faydalı olmaya çalışırken, faydadan çok zarar oluşabiliyor.

Bizlerde çoğu paylaşımlarımızı deneyemiyoruz, böyle durumlarda gerekli açıklamaları ve uyarıları konuda belirtiyoruz.

Sizde bu çerçevede paylaşımlar yapabilirsiniz.
P Poyraz0712 - #13
Burada bir paylaşım yaparken dikkat etmek lazım.
Çünkü işten anlayan da, anlamayan da biçare, burada ne yazıyorsa cihazına uygulamaya çalışıyor.
Bu nedenle de, çoğu zaman faydalı olmaya çalışırken, faydadan çok zarar oluşabiliyor.

Bizlerde çoğu paylaşımlarımızı deneyemiyoruz, böyle durumlarda gerekli açıklamaları ve uyarıları konuda belirtiyoruz.

Sizde bu çerçevede paylaşımlar yapabilirsiniz.
İşte biz deneyemediğimiz için deneyin diyoruz tabi yedek alarak mesela note7 nin block kodları efs1=mmcblk0p46 efs2=mmcblk0p47 fsg=mmcblk0p45 ama biz modemst1 modemst2 fsg girdik dime denemeden bilemeyiz
Paradox Paradox - #14
İşte biz deneyemediğimiz için deneyin diyoruz tabi yedek alarak mesela note7 nin block kodları efs1=mmcblk0p46 efs2=mmcblk0p47 fsg=mmcblk0p45 ama biz modemst1 modemst2 fsg girdik dime denemeden bilemeyiz

Siz gerekli uyarıları yaparsınız, gerisi kullanıcının keyfine kalır.
Aydar Aydar - #15
selam aleykum usta mi 9t pro kendi qcn sini çektim attım sonra işlediğim qcn yi attım 2..3 tane ayrı ayrı qcn denedim şebeke vermedi
neden acaba yapmış sınız siz sıkıntı nerde olabilir ??
Qcn dosyasını hangi program ile yüklemeye çalışiyorsunuz?
P Poyraz0712 - #16
selam aleykum usta mi 9t pro kendi qcn sini çektim attım sonra işlediğim qcn yi attım 2..3 tane ayrı ayrı qcn denedim şebeke vermedi
Arşivimden baktım 17tane mi9t pro ya yapmışım ve hiç birinde sorun yok güncellemede aldılar. Sorun yok. Bi yerlerde yanlış yapmış olabilirmisiniz ve biraz bekleyin şebeke ilk başta geç geliyor
P Poyraz0712 - #17
QPST ile iki kez restore edeceksiniz
P Poyraz0712 - #18
QPST ile deneyin 2kez restore yeniden başlat 5dk bekle bakalım sonuç
Aydar Aydar - #19
varsa restoreli attığın qcn verebilirmisin?
Yedek aldığınız qcn QPST ile yükleyiniz, işleminiz başarılı olacaktır.
P Poyraz0712 - #20
varsa restoreli attığın qcn verebilirmisin?
Mi9t pro imei atma konusunda var
F Furkan4543 - #22
İşlem sonrası sim1 de 0 yazacak sim2 de editlediğiniz imei yazacak yani sadece sim2 atılıyor.qcn editlerken iki imei birden yazdırmaya çalışmayın bilmeyenler vardır diye söylüyorum.

Linke girin imei yazın alttaki hex kodunu 08 3A ile başlayan 9 tane çift rakamlı sayılar ile değiştirip xyz.qcn gibi kısa isim vererek farklı kaydedin.size lazım olacak dosya budur.
QFİL yanıt vermiyor hiçbir şekilde
P Poyraz0712 - #23
QFİL yanıt vermiyor hiçbir şekilde
Qpst ile 2kez restore et
F Furkan4543 - #24
Qpst ile 2kez restore et
üst üste 2 3 kez yukmememe rağmen yine yanıt vermiyor
P Poyraz0712 - #25
Qfil yanıt vermiyorsa QPST software download kısmından 2 kere restore et
P Poyraz0712 - #26
QPST nin başka versiyonlarıyla deneyin birde
Aydar Aydar - #27
Yüklediğiniz qcn sorunlu olabilir.
S sr.clk - #28
arkadaşlar yurt dışından gelen xiaomi mi 9 t telefonuma bi telefoncu imei attı bootloader kilidi açıktı telefonun ime kayıt dışı oldu sonra böle nette ugraşırken telefona yanlış bişeler yaptım telefon kendi kendine kapandı açıldı muı 11 yeniden başlatıldı telefonum sıfırlanmış bişekilde açıldı ancak imei görünmüyodu imei alınamıyor hatası verdi ve telefonun bootloader kilidi kapanmış oldu mi heabımı bilmediğim için açamadım imei atan telefoncu mi hesabı açıp imei atıp hesabı kapattıklarını sölediler bunun çözümü varmı nasıl olur
Aydar Aydar - #29
arkadaşlar yurt dışından gelen xiaomi mi 9 t telefonuma bi telefoncu imei attı bootloader kilidi açıktı telefonun ime kayıt dışı oldu sonra böle nette ugraşırken telefona yanlış bişeler yaptım telefon kendi kendine kapandı açıldı muı 11 yeniden başlatıldı telefonum sıfırlanmış bişekilde açıldı ancak imei görünmüyodu imei alınamıyor hatası verdi ve telefonun bootloader kilidi kapanmış oldu mi heabımı bilmediğim için açamadım imei atan telefoncu mi hesabı açıp imei atıp hesabı kapattıklarını sölediler bunun çözümü varmı nasıl olur
Xiaomi yetkili hesap satın almanız gerekiyor.
N nebuLa - #30
.QCN dosyasını nasıl editleyip 08 3A aratıcaz?
I ilyasttk92 - #31
Selamlar ben de iki farklı qcn denedim ikisinde de önce sinyal geldi 20 dk sonra gitti ciddi sıkıntı yaşıyorum bilgisi olan varsa paylaşabilirse çok sevinirim
Teşekkürler
Cep Hastanesi Cep Hastanesi - #32
Elimizde mi account server mevcut yetkili hesap mevcut sorununuzu çözeriz arkadaşlar bağlantı kursunlar halledelim.
I ilyasttk92 - #33
selamlar
08 3A ile başlayan ilk satır mı sadece 3 ya da 4 adet satır var o şekilde qcn içinde
Aydar Aydar - #34
selamlar
08 3A ile başlayan ilk satır mı sadece 3 ya da 4 adet satır var o şekilde qcn içinde
A.S.
Kontrolleri salladım, bir sorun görünmüyor.
Hex editor ile Ctrl F ile "08 3A" Bu kodu arayınız, IMEI converter ile ımeı nizi yazınız ve çıkan koda "08 3A" sıra ile düzeltiniz.

ımeı_et.png
I ilyasttk92 - #35
A.S.
Kontrolleri salladım, bir sorun görünmüyor.
Hex editor ile Ctrl F ile "08 3A" Bu kodu arayınız, IMEI converter ile ımeı nizi yazınız ve çıkan koda "08 3A" sıra ile düzeltiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 3001
Hocam çok teşekkür ederim onu çözdüm. Hatta ilk yaptığımdan beri sinyal de alıyorum sürekli ama gün içinde hep kopma yaşıyorum. Bi anda sinyal kayboluyor tekrar mobil ağ aratıyorum bazen geliyo bazen gelmiyo, bazen 4,5G 80 90 bmit indirme hızı yapacak şekilde çekiyo ama arama yapılmıyor. Yani sıkıntıdan kurtulamadım bi türlü. Qcn yi de 08 3A ile başlayan satırı değiştirerek ultra editle düzenliyorum sürekli qfil ve downloaderla farklı kombinasyonlarla restore ediyorum. Hala başarıya ulaşamadım, şu an hattım aktif ama her an patlayabilir halde hep. Bir fikriniz varsa yardım edebilirseniz çok mutlu olurum telefoncularla da iş yapmak istemiyorum yalan yok bir güven problemim var. Eski lg g4 telefonumun imeisini atıyorum ve bunu tamir edecek kişinin imeimi alması ihtimalinden korkuyorum. Teşekkürler
Aslankim Aslankim - #36
Hocam çok teşekkür ederim onu çözdüm. Hatta ilk yaptığımdan beri sinyal de alıyorum sürekli ama gün içinde hep kopma yaşıyorum. Bi anda sinyal kayboluyor tekrar mobil ağ aratıyorum bazen geliyo bazen gelmiyo, bazen 4,5G 80 90 bmit indirme hızı yapacak şekilde çekiyo ama arama yapılmıyor. Yani sıkıntıdan kurtulamadım bi türlü. Qcn yi de 08 3A ile başlayan satırı değiştirerek ultra editle düzenliyorum sürekli qfil ve downloaderla farklı kombinasyonlarla restore ediyorum. Hala başarıya ulaşamadım, şu an hattım aktif ama her an patlayabilir halde hep. Bir fikriniz varsa yardım edebilirseniz çok mutlu olurum telefoncularla da iş yapmak istemiyorum yalan yok bir güven problemim var. Eski lg g4 telefonumun imeisini atıyorum ve bunu tamir edecek kişinin imeimi alması ihtimalinden korkuyorum. Teşekkürler
ben yeni yaptım sıkıntı olmadı önce 10.. yazılımı at sonra twrp reset efs magisk yükle
diag aç umt den numarayı yaz Qfil ile qcn yi yükle sonra 11..yazılımı tamam bu kadar
sıkıntısız oluyor inşaallah dene
I ilyasttk92 - #37
ben yeni yaptım sıkıntı olmadı önce 10.. yazılımı at sonra twrp reset efs magisk yükle
diag aç umt den numarayı yaz Qfil ile qcn yi yükle sonra 11..yazılımı tamam bu kadar
sıkıntısız oluyor inşaallah dene
Hocam tekrar selamlar. 10 Sürümünde hat düzgün çalışıyor. Ama 11e güncelledigimde tekrar aynı sıkıntı başlıyor (twrp ile zip dosyası ile güncelledim) acaba imei atılmış bir cihaza başka bir yöntemle güncelleme atmak mi daha doğru olur
Aslankim Aslankim - #38
Hocam tekrar selamlar. 10 Sürümünde hat düzgün çalışıyor. Ama 11e güncelledigimde tekrar aynı sıkıntı başlıyor (twrp ile zip dosyası ile güncelledim) acaba imei atılmış bir cihaza başka bir yöntemle güncelleme atmak mi daha doğru olur
11 yazılımı mi flass tool ile yap
yukarda anlattığımı sıra ile yap bakalım sıkıntı oluyormu??
mi firmware de 11.0.1.0.yazılımı indir at
SeKiLLiM SeKiLLiM - #39
Merhabalar. şuan benim sim1 imeil 0 yazıyor. ve sim2 de kullanıyorum sim 1 de şebeke yok ben eski haline getirmek istyiorum nasıl yardımcı olabilirsiniz. Sebebi ise sim2 şebeke problemi internet hız problemi yaşamaya başladım sim1 de böyle bir sıkntı yoktu. telefonum mi 9t pro.. tekrar sim1 kullanmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşkler
Aslankim Aslankim - #40
Merhabalar. şuan benim sim1 imeil 0 yazıyor. ve sim2 de kullanıyorum sim 1 de şebeke yok ben eski haline getirmek istyiorum nasıl yardımcı olabilirsiniz. Sebebi ise sim2 şebeke problemi internet hız problemi yaşamaya başladım sim1 de böyle bir sıkntı yoktu. telefonum mi 9t pro.. tekrar sim1 kullanmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşkler
kullanamazsınız eski haline gelmez artık yeni bi yöntem çıkakana kadar böyle
I ilyasttk92 - #41
11 yazılımı mi flass tool ile yap
yukarda anlattığımı sıra ile yap bakalım sıkıntı oluyormu??
mi firmware de 11.0.1.0.yazılımı indir at
Abi selamlar

Yok ne yaparsam yapayım hattı kendine getiremiyorum. Geliyo bir iki saat kalıp şak diye gidiyo miui 10 la da denedim dediğin sırayla da denedim global romlarla da denedim eu romlarla da. Çaresiz kaldım resmen kafayı yicem çıldırttı beni telefon. Kullandığım qcn mi bozuk acaba k20pro dan alınan qcnlerle olmuyo diye bişeyler okudum bizimkinde mi 9T pro yazıyo da adi değişmiş de olabilir sonuçta. Velhasıl günlerdir uyku bile uyumuyorum kafayı yedim cidden bi bilen varsa söylerse çok makbule geçer
İyi akşamlar
Aslankim Aslankim - #42
Abi selamlar

Yok ne yaparsam yapayım hattı kendine getiremiyorum. Geliyo bir iki saat kalıp şak diye gidiyo miui 10 la da denedim dediğin sırayla da denedim global romlarla da denedim eu romlarla da. Çaresiz kaldım resmen kafayı yicem çıldırttı beni telefon. Kullandığım qcn mi bozuk acaba k20pro dan alınan qcnlerle olmuyo diye bişeyler okudum bizimkinde mi 9T pro yazıyo da adi değişmiş de olabilir sonuçta. Velhasıl günlerdir uyku bile uyumuyorum kafayı yedim cidden bi bilen varsa söylerse çok makbule geçer
İyi akşamlar
umt box varmı sizde
I ilyasttk92 - #43
umt box varmı sizde
Yok hocam qcn editle yapıyorum
Aslankim Aslankim - #44
Yok hocam qcn editle yapıyorum
Qfil ile denedinmi
I ilyasttk92 - #45
Qfil ile denedinmi
Aynen önce qfill sonra software download ile restore ediyorum
Aslankim Aslankim - #46
Aynen önce qfill sonra software download ile restore ediyorum
en son Qfil ile yükleme yap
ben önce umt Qfire ile sonra Qfil ile yapıyorum çünkü Qfil yedeği kople yüklüyor
I ilyasttk92 - #47
tamamdır bi de öyle deneyeyim
yardımın için ekstra teşekkür ederim bu arada.
I ilyasttk92 - #48
en son Qfil ile yükleme yap
ben önce umt Qfire ile sonra Qfil ile yapıyorum çünkü Qfil yedeği kople yüklüyor
abi onu da denedim telefonu kapatıp açınca gidiyo hat ne yaparsam yapayım
Aslankim Aslankim - #49
abi onu da denedim telefonu kapatıp açınca gidiyo hat ne yaparsam yapayım
ozaman box ile denemek gerekir umt ile
N nereyegidiyozabi - #50
benim cihazım mi9t pro değil aynı dosyalar olurmu
Aslankim Aslankim - #51
siz tam olarak ne istediğinizi yetkili kişilere söylerseniz yardımcı oluruz
Aydar Aydar - #52
Ayını dosyalar olmaz, Fakat forumuzda dosyaları mevcutur.
Buraya bir göz atınız.
Cabloman07 Cabloman07 - #53
Elimizde mi account server mevcut yetkili hesap mevcut sorununuzu çözeriz arkadaşlar bağlantı kursunlar halledelim.
Ustam bende IMEI Repair yapacam cihaza fakat bootloader kilidini bi türlü açamadım süre veriyor süre dolunca açmayı deniyorum yine süre veriyor nasıl çözüm bulabiliriz
Cabloman07 Cabloman07 - #54
Xiaomi yetkili hesap satın almanız gerekiyor.
Hocam yetkli mi hesabını nerden alabiliriz peki
Aydar Aydar - #55
Ustam bende IMEI Repair yapacam cihaza fakat bootloader kilidini bi türlü açamadım süre veriyor süre dolunca açmayı deniyorum yine süre veriyor nasıl çözüm bulabiliriz
Farklı bir Mi hesap ile bootloader kilidini açabilirsiniz.
Aydar Aydar - #56
Hocam yetkli mi hesabını nerden alabiliriz peki
Şuan Server kapalı.
Cabloman07 Cabloman07 - #57
Farklı bir Mi hesap ile bootloader kilidini açabilirsiniz.
Hocam 2 3 tane yeni hesap ile denedim 648 saat süre veriyor hep çözüm bulamadım bi türlü
Aydar Aydar - #58
Hocam 2 3 tane yeni hesap ile denedim 648 saat süre veriyor hep çözüm bulamadım bi türlü
Size verdiği süre içinde beklemeniz gerekiyor ve süre bittikten sonra, iki üç gün daha uzun bir süreden deneyiniz.
Veya Yetkili hesap ile ENG Firmware yüklemeniz gerekiyor.
Cep Hastanesi Cep Hastanesi - #59
Bazen süre sıkıntısı olabiliyor bu süre zarfında içindeki sim kart değişmeyecek kullanılacak telefon aktif halde. Eğer başarısız olursanız irtibata geçin kargo ile ücreti mukabilinde yapıp yollayalim.
A Ahmet arif - #60
Üstat forumda başka anlatım varmı bulamadım
Aydar Aydar - #61
Üstat forumda başka anlatım varmı bulamadım
Şuan bu konudaki anlatım mevcut.
A Ahmet arif - #62
Şuan bu konudaki anlatım mevcut.
Hocam note8 global olmayan direk unlok gelen cihaz bildiğim yöntemle işlem yapıyorum twrpden çıkmıyor cihaz varmı bunun başka yöntemi
Teşekkürler
Aydar Aydar - #63
Hocam note8 global olmayan direk unlok gelen cihaz bildiğim yöntemle işlem yapıyorum twrpden çıkmıyor cihaz varmı bunun başka yöntemi
Teşekkürler
Twrp moduna alıp bir defa wipe reset yapıyoruz sonradan Magisk 20.3.zip dosyasını kuruyoruz.
Yükleme işlemi bittikten sonra tekrar wipe reset yapınız cihaz açılınca.
Magisk manager latest version 7.5.1.apk cihaz kurunuz, İşlemler başarılı olacaktır.
İyi forumlar.
Aslankim Aslankim - #64
Teşekkürler
twrp yükle
reset efs yap
magisk yükle kur
yeniden başlat
cihaz rootlandı​
A Ahmet arif - #65
twrp yükle
reset efs yap
magisk yükle kur
yeniden başlat
cihaz rootlandı​
hocam reset efs wipe den mi yapılıyor wipede format data var omu
Aslankim Aslankim - #66
eğer imei yeniden yükleyecekseniz
reset efs
minimal adebeden
önce ( adb shell ) yaz
sonra bukodları hepsini kopyala yapıştır

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsc

enter de tamam

A aktasibrahim02 - #67
twrp yükleyemedim yardımcı olacak var mı
A aktasibrahim02 - #68
s.a poyraz kardeş twrp yükleme konusunda yardımcı olabilir misin. Tiamwevar den bağlansanız
Aydar Aydar - #69
s.a poyraz kardeş twrp yükleme konusunda yardımcı olabilir misin. Tiamwevar den bağlansanız
Aldığınız hatalar sorunlar nedir?
A aktasibrahim02 - #70
Aldığınız hatalar sorunlar nedir?
twrp yükledim telefon acılmıyor. mı ve fastboot modunda takılı kaldı telefon acılmıyor
A aktasibrahim02 - #71
yardımcı olma sansınız varsa teamviverdan bağlana bilir misiniz
ID: 1 560 900 815
şifre: zv7k51
X xarxarbo - #72
Bende denedim denedim mi 9T pro nun imei değiştiremedim. qcn buluyorum. onu " IMEI QCN Tool " adlı programla açıyorum. imei gir diyor. sim 1 0000000000 sim 2 kendi imei yazıyorum yazdırıyorum. sonra QFİL lle de mi 9T pro atıyorum ama oluyor. Biri video çekip yardımcı olabilir mi? 2 gündür yatamıyorum.
Paradox Paradox - #73
Bende denedim denedim mi 9T pro nun imei değiştiremedim. qcn buluyorum. onu " IMEI QCN Tool " adlı programla açıyorum. imei gir diyor. sim 1 0000000000 sim 2 kendi imei yazıyorum yazdırıyorum. sonra QFİL lle de mi 9T pro atıyorum ama oluyor. Biri video çekip yardımcı olabilir mi? 2 gündür yatamıyorum.

Neden yatamıyorsunuz?
Sorunu çözememiş olmanız, ruhsal sorunlara neden olmamıştır umarım.
A apo42 - #74
Hocam merhaba yurtdışı mi 9 t pro vardi sıfırladım IMEI gitti şimdi tekrardan yazdım IMEI dogru çıkıyor fakat şebek vermiyor hata nerededir
Aydar Aydar - #75
Hocam merhaba yurtdışı mi 9 t pro vardi sıfırladım IMEI gitti şimdi tekrardan yazdım IMEI dogru çıkıyor fakat şebek vermiyor hata nerededir
Yüklediğiniz qcn dosyasını QPST ile yüklemeyi deneyiniz.
A apo42 - #76
Hocam teşekkür ederim şuan şebeke geldi
Ama telefoon yeniden başlayınca şebeke çok geç geliyor
Aydar Aydar - #77
Hocam teşekkür ederim şuan şebeke geldi
Ama telefoon yeniden başlayınca şebeke çok geç geliyor
Eli ve doksan saniye içinde şebeke gelmekte, bu modelde.
A apo42 - #78
Yüklediğiniz qcn dosyasını QPST ile yüklemeyi deneyiniz.

tesekkür ederim allah razı olsun tüm hatalar kalktı QPST software download tan yaptım sebek hemn geliyor aram yapıyor
Aydar Aydar - #79
tesekkür ederim allah razı olsun tüm hatalar kalktı QPST software download tan yaptım sebek hemn geliyor aram yapıyor
:rica:
Y ylkn - #80

Linke girin imei yazın alttaki hex kodunu 08 3A ile başlayan 9 tane çift rakamlı sayılar ile değiştirip xyz.qcn gibi kısa isim vererek farklı kaydedin.size lazım olacak dosya budur.
selamun aleyküm gardaşım elimde bi tane redmi note8 bi tanede note10 var bu yöntemle daha önce mi9 tpro cihazı ma repair yaptim aynısı bahsettiğim iki cihazdada işe yararmı qcn yedek alıp jjaqcnbuilder ile düzenleyip efs sıfırlayıp tekrar qcn yüklesem başarılı olurmu
emrahky emrahky - #81
Arkadaşlar Bu işlemi yapmadan önce bana ulaşın kendi qcn atmayı anlatayım hemde bankada orijinal qcn lazım yoksa modem dediğimi bağlantı azalıyor. Ban mesaj atın
Aydar Aydar - #82
Arkadaşlar Bu işlemi yapmadan önce bana ulaşın kendi qcn atmayı anlatayım hemde bankada orijinal qcn lazım yoksa modem dediğimi bağlantı azalıyor. Ban mesaj atın
Sizin derdiniz nedir?
Her konunun altında aynı yazıları yazıp durmuşsunuz?
bgulmez bgulmez - #83
merhaba hocam. mi 9t pro için aşağıdaki adımları izledim.
1- QPST tool ile qcn yedeği aldım.
2- TWRP den senin komutlar ile efsyi sildim
3-TWRP den wipe dalvik/cache/data yaptım
4-cihaz yeniden acildi. kurulum vs yaptım
5-root işlemi için yeniden twrpden magisk yukledim
6-yeniden adb den diag moda geçiş yaptım
7- yedek aldıgım qcn inin içindeki 2. imei bulup yeni imei ile değiştirdim. (ultra edit ile) (burada mı bir hatamız var imei 1 e dokunmadık cunku)
8- yeni oluşturdugum qcn i önce QFIL ile restore ettim sonrada QPST tool software download kısmından restore ettim.
9- cihazı yeniden baslattım.

tüm bu adımları yaptıktan sonra cihaz sürekli olarak twrp ye atmaya basladı. twrpden esf yedegi yukleyince cihaz geri açılıyor orjinal imei ile
bu adımlarda nerde hata var hata yoksa kullanıdıgımız romdan kaynaklı olabilir mi ? siz hangi romu kullanıyorsunuz ? bizde ki ANDROİD 9 MI UI 10 global rom

teşekkürler
Aydar Aydar - #84
merhaba hocam. mi 9t pro için aşağıdaki adımları izledim.
1- QPST tool ile qcn yedeği aldım.
2- TWRP den senin komutlar ile efsyi sildim
3-TWRP den wipe dalvik/cache/data yaptım
4-cihaz yeniden acildi. kurulum vs yaptım
5-root işlemi için yeniden twrpden magisk yukledim
6-yeniden adb den diag moda geçiş yaptım
7- yedek aldıgım qcn inin içindeki 2. imei bulup yeni imei ile değiştirdim. (ultra edit ile) (burada mı bir hatamız var imei 1 e dokunmadık cunku)
8- yeni oluşturdugum qcn i önce QFIL ile restore ettim sonrada QPST tool software download kısmından restore ettim.
9- cihazı yeniden baslattım.

tüm bu adımları yaptıktan sonra cihaz sürekli olarak twrp ye atmaya basladı. twrpden esf yedegi yukleyince cihaz geri açılıyor orjinal imei ile
bu adımlarda nerde hata var hata yoksa kullanıdıgımız romdan kaynaklı olabilir mi ? siz hangi romu kullanıyorsunuz ? bizde ki ANDROİD 9 MI UI 10 global rom

teşekkürler
Sizin yedek aldığınız qcn sorunlu.
ENG Qcn ile yapmanız gerekiyor.
bgulmez bgulmez - #85
anladım eng qcn ile denyeceğim fakat onun içinde 08 3A ile başlayan 4 satır var. 4 satırın ilki mi değişecek yoksa 08 3A ile başlayan tüm satırları mı ? daha önceden sorulmuş ama tam anlayamadım.

edit: sadece ilkini düzeltmek yetiyormuş. sizin eklediğiniz eng qcn'i duzenleyip deneyince oldu. hocam çok teşekkürler yardımların için düzgün bir şekilde çalıştı cihaz.
Aydar Aydar - #86
anladım eng qcn ile denyeceğim fakat onun içinde 08 3A ile başlayan 4 satır var. 4 satırın ilki mi değişecek yoksa 08 3A ile başlayan tüm satırları mı ? daha önceden sorulmuş ama tam anlayamadım.

edit: sadece ilkini düzeltmek yetiyormuş. sizin eklediğiniz eng qcn'i duzenleyip deneyince oldu. hocam çok teşekkürler yardımların için düzgün bir şekilde çalıştı cihaz.
:rica:
mecitx mecitx - #87
mi9t aaynı islemmi
Aydar Aydar - #88
mi9t aaynı islemmi
Hayır, aynı değil, ama birden fazla konular mevcuttur.
C caglar040 - #89
Tüm forum dostlarına selamlar, tüm babalarımızın ve baba adaylarının babalar gününü kutlarım...

Şimdi soruma gelecek olursam, iki gündür gözüme uyku girmedi. Denilenlerin her birini harfiyen yapmama rağmen bir türlü işlemde başarı sağlayamadım. Şöyle özetleyecek olursam, acaba nerede hata yapıyorum?

1. TWRP'den silme kodlarının hepsini doğru tek tek giriyorum. Telefonu başlattığımda *kare06kare ile İMEİ gözükmüyor, siliniyor. AMA telefonun seri numarası gözüküyor. Bu normal gibi geldi bana ama bu bir hata mıdır?

2. Bu QNC denilen dosya bende zaten hatalı olduğunu düşündüğümden (hat gitmesi, arayanın bana ulaşamaması, band20 nin olmaması, hızlı pil tüketimi vb.) kendi yedeğimden değil de, internetten bulduğum qnc (Redmi K20 Pro & Mi 9T Pro Enginner.qnc gibi) üzerine (jjaQcnBuilder ile, IMEI QCN Tool ile) yeniden yazdırıp QFİL programı ile geri yükleme yapıyorum. (Muhtemelen burada bir şeyler oluyor, çözemedim;( )

3. Telefonu yeniden açıp IMEI'yi kontrol ettiğimde IMEI yerinde başka numaralar gözüküyor, HEX-DEX gibi bir şeyler. IMEI kısmı boş yani. Doğal olarak hat hiç gelmiyor.

4. Baş kısımlarda 08 3A ile bazı işlemler var ve ben onları bir türlü çözemedim, eğer sorunum bu ise sizce ne yapmalıyım, yardımınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim...
Aydar Aydar - #90
Tüm forum dostlarına selamlar, tüm babalarımızın ve baba adaylarının babalar gününü kutlarım...

Şimdi soruma gelecek olursam, iki gündür gözüme uyku girmedi. Denilenlerin her birini harfiyen yapmama rağmen bir türlü işlemde başarı sağlayamadım. Şöyle özetleyecek olursam, acaba nerede hata yapıyorum?

1. TWRP'den silme kodlarının hepsini doğru tek tek giriyorum. Telefonu başlattığımda *kare06kare ile İMEİ gözükmüyor, siliniyor. AMA telefonun seri numarası gözüküyor. Bu normal gibi geldi bana ama bu bir hata mıdır?

2. Bu QNC denilen dosya bende zaten hatalı olduğunu düşündüğümden (hat gitmesi, arayanın bana ulaşamaması, band20 nin olmaması, hızlı pil tüketimi vb.) kendi yedeğimden değil de, internetten bulduğum qnc (Redmi K20 Pro & Mi 9T Pro Enginner.qnc gibi) üzerine (jjaQcnBuilder ile, IMEI QCN Tool ile) yeniden yazdırıp QFİL programı ile geri yükleme yapıyorum. (Muhtemelen burada bir şeyler oluyor, çözemedim;( )

3. Telefonu yeniden açıp IMEI'yi kontrol ettiğimde IMEI yerinde başka numaralar gözüküyor, HEX-DEX gibi bir şeyler. IMEI kısmı boş yani. Doğal olarak hat hiç gelmiyor.

4. Baş kısımlarda 08 3A ile bazı işlemler var ve ben onları bir türlü çözemedim, eğer sorunum bu ise sizce ne yapmalıyım, yardımınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim...
Twrp modundayken adb shell ondan sonra Reset EFS kodları yazdırdığınız zaman IMEI ler silinmiş olacaktır.
Ondan sonra UMT Dongle ile IMEI Repair yapabilirsiniz.
Not: boxsuz IMEI Repair cihazı baya kafasını karıştırıyor düzgün çalışmıyor.
azeemjutt azeemjutt - #91
hello every one
mi 9t pro sim 1 0 imie how to fix
please help me sim 2 is repair but sim 1 is also imei 0 how to fix
Aydar Aydar - #92
hello every one
mi 9t pro sim 1 0 imie how to fix
please help me sim 2 is repair but sim 1 is also imei 0 how to fix
Xiaomi cihazları yalnızca bazı modeler tek hat olur.
Örnek: IMEI Repairden sonra Mİ9T Çift hat ise IMEI bir sıfır olur, IMEI ikise İşlem yaptığınız olur.
A alphnsny - #93
hocam merhaba
mesaj atamıyorum, ulaşabilir misiniz bana? bootloader açmam lazım
Aydar Aydar - #94
hocam merhaba
mesaj atamıyorum, ulaşabilir misiniz bana? bootloader açmam lazım
Sorununuz çözüldü mü?
A anksamuel - #95
Twrp modundayken adb shell ondan sonra Reset EFS kodları yazdırdığınız zaman IMEI ler silinmiş olacaktır.
Ondan sonra UMT Dongle ile IMEI Repair yapabilirsiniz.
Not: boxsuz IMEI Repair cihazı baya kafasını karıştırıyor düzgün çalışmıyor.
Hocam merhaba elimde mi9t pro cihaz var twrp den arkadaşın vermiş olduğu kodlar ile efs siliyorum umt ile repair yapıyorum lakin şebeke alamadım cihazda bir türlü 3-4 tane qcn denedim (cihazın orjinal qcnsi elimde yok daha önce repair yapılmış) ama yine de bir türlü şebeke gelmedi.
Sürekli servis yok ve hizmet yok yazıyor yalnızca acil çağrılar yazıyor cihaz miui 12 güncellenmişti miui 11 e çektim yazılımı ve hala.
Elimde umt mevcut sizin böyle bir sorunla alakanız oldu mu karşılaşan her hangi bir arkadaş var mıdır yardımcı olabilecek misiniz?
Şimdiden teşekkürler.
A anksamuel - #96
Sorun çözüldü paylaşım için teşekkürler. Çözüme umt ile değil manuel yöntem ile kavuştuk aynı problemi yaşayan arkadaşlar olursa eğer Umt sonuç vermiyor manuel yöntem kullanarak düzeltebilirsiniz cihazınızı.
İyi forumlar...
M mcddag - #97
Qfil yanıt vermiyorsa QPST software download kısmından 2 kere restore et
Usta benim şebeke problemi var mi 9t pro yardımcı olabilir misiniz
kurabi kurabi - #98
9T Pro aldım 2. el yakın zamanda ve meğerse IMEI değiştirilmiş. Cihazı bana verirken fabrika verilerine döndürüp verdiler doğal olarak. Hal böyle olunca da düzeltilecek bir IMEI olmadığı icin telefon arkasındaki etikette bulunan IMEI'leri dahi yazamıyordum. Yerli yabancı bir cok forumda gezdim, oriinal denen başkalarına ait qcn'ler deneyip durdum, en guvenilen engineer uzantılı olan dahi sonuc vermedi. Umudumu kesmek üzereyken aramalarda sizin paylaşımınızı gordum. Cok emin bir dille yazdiğinizi farkettim ve son bir sans daha verdim.

2 sim kartın biri gitti tabii ama şebeke sorunsuzca geldi en azından, cok teşekkürler.
TRaragornTR TRaragornTR - #99
Merhaba arkadaşlar;
Mi9Tpro/k20pro cihazına dün akşam imei repair yaparken şöyle bir sorun oldu ve çözemedim telefon o şekil kaldı.

Bütün adımları takip ederek yaptım fakat ekran açıldıktan sonra 2-3 saniye içinde ekran siyah oluyor ve beyaz bir halka dönüyor ekran bu şekilde kalıyor.
E esen6327 - #100
Merhaba twrp atmadan rootlu cihazımda yapabilir miyim bunu
E esen6327 - #101
Bu işlemi yaptıktan sonra çok saçma bişiler oldu, önceden volte vardı şimdi volte yok imei atıldı şebek bi gelip bi gidiyor sürekli, volte ayarı yapayım dedim modem config yok diyor bu yöntemde hata var
E esen6327 - #102
Yeniden başlattım şebeke gitti bişi anlamadım ben bu işten
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/xiaomi-mi-9t-pro-xiaomi-redmi-k20-pro-imei-repair-qcn.9003/