Çözüldü Android Telefonlarda 4 Haneli Numaralara Mesaj Gönderme Başarısız Sorunu

Yazdır

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.
Birkaç kez karşılaştığım bir sorundan bahsetmek istiyorum. Belki işinize yarar yada birilerine yardımcı olabilirsiniz.

Android telefonların bazılarında 4 haneli numaralara (5050,7070,5555 gibi ) mesaj gönderilmiyor. Örneğin, kalan kullanım bilgisini almak için "OZET" yazıp 7070'e gönderemiyorsunuz. Sorunun kaynağı GSM Operatöründen değil. Uygulama izinlerinden kaynaklanıyor. Bu sorunu çözmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

Android 6.0.1 ve daha üst sürümler için bu sorunun çözümünden başlayalım. Android telefonlarda yapmamız gerekenleri maddeler halinde sıralayalım.
  • AYARLAR
  • UYGULAMALAR
  • UYGULAMA YÖNETİCİSİ
  • "DAHA FAZLA" (SAĞ ÜSTTE YER ALIRYOR)
  • AÇILAN MENUDE "SİSTEM UYGULAMALARINI GÖSTER"
  • BURADA YENİ MENULER AÇILACAK. BUNLARDAN "MESAJ SERVİSİ"
  • "PREMİUM SMS GÖNDER" (AÇILAN MENUDE DAİMA İZİN VER)
Android 5.0 ve üstü ve telefon kullanıcıları bu sorunun çözümü için aşağıdaki videoyu izleyebilir.
Turkcell, Vodafone yada AveA da 4 Haneli Numaralara SMS Gönderme Sorunu varsa aşağıdaki işlemleri yapmanız SMS Gönderme Sorunu Çözüm olacaktır.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Nur56

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ara 2020
1
0
1
20
Bende uygulama yöneticisi diye birşey yok telefonum lg k11 her yolu denedim ama preimum sms kısmı da yok çözemedim. Benimle iletişime geçerseniz sevinirim.