Hometech Wi101 Windows 10 Yazılım İsteği

Meta başlık: Hometech Wi101 Windows 10 Yazılım İsteği

Meta açıklama: Hometech Wi101 Windows 10 Yazılım İsteği

Yazdır

scream516

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Ara 2016
19
11
3
34
a101 malı tabletin yazilimsal sorunları vardı.usb ile windows 10 kurdum. sitesindende dokunmatik driver i ni indirip kurduk dokunmatik çalışmıyor fabrika çıkışlı windows 10 img. Elinde olan var mı? Zira servis kendi yazilimini paylaşmiyor

• Beğen
Tepkiler: mir

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
a101 malı tabletin yazilimsal sorunları vardı.usb ile windows 10 kurdum. sitesindende dokunmatik driver i ni indirip kurduk dokunmatik çalışmıyor fabrika çıkışlı windows 10 img. Elinde olan var mı? Zira servis kendi yazilimini paylaşmiyor

Sitesine girip mail atın muhtemelen yardımcı olacaklardır.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com

Cihazın yazılımı ne yazık ki bende yok.
Yaşadığınız dokunma paneli sorununu farklı bir cihazda zamanında bende yaşamıştım.
Bir kaç sürücü yükleme işleminden sonra başarılı olmuştum.
Lakin bu işlemleri yaparken de cihaza yeniden işletim sistemi yüklemem gerekmişti.

Sürücülerin bazıları kaldırma işlemlerinde tam olarak kaldırılmıyor olabilir.
Sürücü kaldırma işleminden sonra artık dosyalar kalabiliyor olabilir.
Bütün bunlarla birlikte yeni sürücülerin dosyaları bazen eski sürücülerin dosyaları ile değişmiyor olabilir.
Yukarıdaki nedenlerden dolayı sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Size önerim önce cihazınıza temiz bir kurulum yapmanızdır.
Daha sonra cihazınızın sürücülerini indiriniz.
Dokunma paneli sürücülerini en sona bırakarak diğer sürücüleri yükleyiniz.
Yükleme işleminden sonra cihazınızı yeniden başlatınız.
Son olarak Wi101 TP Driver isimli klasördeki install dosyasını yönetici olarak çalışınız.
(Klasik yöntemlerle sürücü yüklemesi yapmayınız.)

Yükleme işleminden sonra büyük olasılıkla dokunma paneli sorunsuz bir şekilde çalışacaktır.

Yine olmazsa, KMDF HID Minidriver for Touch I2C Device ibaresi ile arama yapınız ve bulduğunuz sürücüleri tek tek deneyiniz.

scream516

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Ara 2016
19
11
3
34
Cihazın yazılımı ne yazık ki bende yok.
Yaşadığınız dokunma paneli sorununu farklı bir cihazda zamanında bende yaşamıştım.
Bir kaç sürücü yükleme işleminden sonra başarılı olmuştum.
Lakin bu işlemleri yaparken de cihaza yeniden işletim sistemi yüklemem gerekmişti.

Sürücülerin bazıları kaldırma işlemlerinde tam olarak kaldırılmıyor olabilir.
Sürücü kaldırma işleminden sonra artık dosyalar kalabiliyor olabilir.
Bütün bunlarla birlikte yeni sürücülerin dosyaları bazen eski sürücülerin dosyaları ile değişmiyor olabilir.
Yukarıdaki nedenlerden dolayı sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Size önerim önce cihazınıza temiz bir kurulum yapmanızdır.
Daha sonra cihazınızın sürücülerini indiriniz.
Dokunma paneli sürücülerini en sona bırakarak diğer sürücüleri yükleyiniz.
Yükleme işleminden sonra cihazınızı yeniden başlatınız.
Son olarak Wi101 TP Driver isimli klasördeki install dosyasını yönetici olarak çalışınız.
(Klasik yöntemlerle sürücü yüklemesi yapmayınız.)

Yükleme işleminden sonra büyük olasılıkla dokunma paneli sorunsuz bir şekilde çalışacaktır.

Yine olmazsa, KMDF HID Minidriver for Touch I2C Device ibaresi ile arama yapınız ve bulduğunuz sürücüleri tek tek deneyiniz.
Ben bu cihaza sıfır kurulum yaptım kendi sayfası üzerinden belirtilen driver yüklemesini gerçekleştirdim sonuç olarak sadece şunu merak ediyorum windows 10 pc versiyonu ile bu tablette kullanılan windows 10 sürümü farklı mı oluyo onu anlayamadım

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Ben bu cihaza sıfır kurulum yaptım kendi sayfası üzerinden belirtilen driver yüklemesini gerçekleştirdim sonuç olarak sadece şunu merak ediyorum windows 10 pc versiyonu ile bu tablette kullanılan windows 10 sürümü farklı mı oluyo onu anlayamadım

İşin gerçeği, şudur:
Sizin yüklediğiniz Microsoft Windows 10 ile onların yüklediği aynı işletim sistemidir.
Microsoft Windows 10 versiyonları farklı olabilir.
Mesela onlardaki Home'dur, siz Pro yüklemişsinizdir.

Siz yüklemeyi ESD veya ISO kalıbından yaparsınız.
Genellikle bu yükleme kalıbı standart dosyaları içermektedir.
Bütün cihazlara kurulabilir.
Sürücü ve lisans dosyalarını barındırmaz.
Sizin kurulum işlemi sırasında bazı ayarlar yapmanız gerekebilir.
Kurulumdan sonrada ürün anahtarına,
Sürücülere ve bazı kişiselleştirme dosyalarına ihtiyaç duyabilirsiniz.

Teknik servisin kullandığı yazılım ise, cihaza göre özelleştirilmiştir.
Bu yazılım yapılan düzenlemelere göre, firma logosu, ürün anahtarı, ürün sürücüleri ve özel kişiselleştirme dosyalarını içerisinde barındırır.
Kurulum aşamasında da disk bölümlendirme ve benzeri işlemleri otomatik olarak yapar.
Yükleme imajını bir USB sürücüye kopyalarsınız, cihazı bu sürücüden Boot edersiniz ve cihaz satın aldığınız hali ile açılır.
Sizin yükleme yaptıktan sonra yaptığınız işlemlerin hiç birisini yapmanız gerekmez.
Teknik servisin kullandığı yazılımın bir benzerini edinebilir hatta bu yazılımı cihazınıza yükleyebilirsiniz.
Lakin bu yazılım sizin cihazınız için özel olarak hazırlanmadığı için bazı ayar ve yüklemeler yapmanız gerekebilir.
Ayrıca da benzer cihazların yazılımları mevcuttur.
Hatta biraz uğraşırsanız cihazınızı Dual Boot bile yapabilirsiniz.
Yani cihazınıza hem Android hemde Microsoft Windows işletim sistemi yükleyebilirsiniz.

Bu işler bilgi ve sabır gerektiren, bununla birlikte de oldukça zaman alan işlerdir.

İşi biraz ilerlettiğiniz zaman sizde yalnızca cihazınız için özel yazılımlar hazırlayabilirsiniz.
Böylece kurulumdan sonra hiç bir ayar yapmanız gerekmeyebilir.

Teknik servisin, cihazınızın yazılımını paylaşmasında aslında bir mani yoktur.
Lakin büyük dosya boyutları ve bazı ticari kaygılar nedeniyle bazen teknik servisler işi yokuşa sürebiliyorlar.

Size daha önce önerdiğim yöntemlerle cihazınızın sürücüsünü yükleyebilirsiniz.
Ben daha önce de bahsettiğim gibi bir cihaz için 50-60 farklı sürücü denemek zorunda kalmıştım ve sonunda başarıya ulaşmıştım.

Not:
Anlatımı basit bir dille yaptım.

scream516

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Ara 2016
19
11
3
34
Öncellikle paradox hocam en basite indirgenmiş anlatım için çok tşkr ederim sorun çözüldü tamire gelen aynı model cihaz üzerinden img. yedek aldım sonra yedeği alıp çalışmayan cihaza yedeği geri yükledim hepsi bu kadar.Aldığım yedeğe ihtiyacı olan arkadaşlar var ise bu konu altından yazarlarsa paylaşalım ki istelir görülsün.Halka hizmet hakka hizmettir

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Öncellikle paradox hocam en basite indirgenmiş anlatım için çok tşkr ederim sorun çözüldü tamire gelen aynı model cihaz üzerinden img. yedek aldım sonra yedeği alıp çalışmayan cihaza yedeği geri yükledim hepsi bu kadar.Aldığım yedeğe ihtiyacı olan arkadaşlar var ise bu konu altından yazarlarsa paylaşalım ki istelir görülsün.Halka hizmet hakka hizmettir

Rica ederim.
Yazılımı paylaşma imkanınız varsa paylaşın, kimseden davet beklemeyin.
Paylaştığınız yazılım illa ki birisinin işine yarar.

• Beğen
Tepkiler: Takunya

YHNKKS

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 May 2017
1
0
1
43

Merhabalar. Benimde wi101 in yedeğine ihtiyacım var. Aldığın yedeği banada verebilirmisin?

yardımların için şimdiden teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhabalar. Benimde wi101 in yedeğine ihtiyacım var. Aldığın yedeği banada verebilirmisin?

yardımların için şimdiden teşekkürler.

Cihaz yedeği hakkında pak fazla bir beklentiye girmenizi önermem.
Konuya yazdığım iletileri okumanız ve sorununuzu o doğrultuda çözmeye çalışmanız daha faydalı olacaktır.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Son düzenleme:

scream516

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Ara 2016
19
11
3
34
şimdi yedeğe baktım 8gb parti parti yüklemek lazım onun içinde vakit yok iş yerim manisada flash belleğe atabilirim anca bu siteye özel ücret filanda istemiyorum isteyen msj olarak ulaşsın

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
şimdi yedeğe baktım 8gb parti parti yüklemek lazım onun içinde vakit yok iş yerim manisada flash belleğe atabilirim anca bu siteye özel ücret filanda istemiyorum isteyen msj olarak ulaşsın

Güzel kardeşim, bu forumda zaten para geçmiyor. Herkes Allah rızası için paylaşım yapıyor. Sizinde aynı şeyleri düşünmeniz güzel birşey.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com

Yazılımı ile parçalara bölüp veya 'e Upload edebilirsiniz.
Bunun için uğraşmanıza da gerek yok.
Siz işlemi bir kere başlatırsanız gerisi kendi kendine tamamlanır.

agress

Yeni üye
Kayıtlı üye
4 Haz 2017
2
0
1
39
symbazz bu dosyaları indirdim ama kuramadım. içinde çince bi kılavuz var tarif edilenleri yapdım ama olmadı
flah bellegi boot ekranında görmüyor.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
symbazz bu dosyaları indirdim ama kuramadım. içinde çince bi kılavuz var tarif edilenleri yapdım ama olmadı
flah bellegi boot ekranında görmüyor.

Bios ayarlarına girebiliyorsanız, Boot sıaralaması diye geçen bir seçenek olmalı. Usb sürücünüzü ilk seçeneğe almalısınız. Ama anladığım kadarıyla cihazınız UEFI Boot yüklü ve firma, boot seçeneğini kapatmıştır. Tek yolu servise götürüp uefi den boot seçeneğini açtırmak yada servise yükletmek. F2 , F10, ESC, F8 gibi tuşlarla boot menüye girmeyi dene ve boot menüsü aktif mi. Zannetmiyorum. SSD kullanan tabletlerin neredeyse tamamı UEFI den boot kapatılmıştır. Geçmiş olsun.

agress

Yeni üye
Kayıtlı üye
4 Haz 2017
2
0
1
39
tabletin sistem çöktü ve kurtarma işlemi hata verdi bende internetten öğrendiğim kadarıyla rifus programı ile uefı ayarlarına uygun bi usb hazırlayıp win 10 temiz kurulum yaptım drıver sorunu yaşadım. suan herşeyi tanımış görünüyor ama ekran kilidi ayarları gözükmüyor.otomatik ekranı çevirmiyor.senin verdiğin linklerden dosyayı indirdim hazırladığım usb yi görmüyor bootta
bu dosyaları uefı ya uygun yapabilirmiyim. dosyada ultra iso programı vardı onunla denedim