Çözüldü Huawei Ascend G610-U30 IMEI Geçersiz Sorunu

Yazdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Bu konunun devamı
Yazılım yükledikten sonra imei geçersiz sorunu ortaya çıktı.
Denediğim yöntemler;
Mtk droid tools
Maui Meta
Mtk enginer
Sigma key
uat box
Hiç biri başarılı olmadı.

Edit: sorunu çözdüm arkadaşlar ilk önce sim kart taktım ve baktım arama yaptım herşey normal. Sonra framaroot.apk ile root yaptım. Sonra google Play'den chamelephone indirdim ve imei yazdım açtım kapattım imei düzeldi.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: braveturks

50atakan50

Üye
Kayıtlı üye
10 Ağu 2017
75
21
8
24
Nevşehir
Aslinda bir yontem buldum . efs dosyasini bulup yedekliyoruz. (Efs dosyasi yedekleme terminal ve box ile yapiliyor diger uygulamalarda efs dosyasini hic goremiyorum) hatta siteyide atiyim

Burda da ilk maddeyi yazdigimda oyle bisey yok diyor sanirim .
Box değişik bi uygulama onu kullanmadim daha once . Biraz baktim fazla anlamadim dogrusu :)
Huawei oldugu için mi sorun olusturuyorki efs dosyasi

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Sizde format atmayın arkadaşım. Öyle kullanın. Baktınız attmak zorundasınız, aynı yöntemle tekrar atarsınız.

• Beğen
Tepkiler: 50atakan50

50atakan50

Üye
Kayıtlı üye
10 Ağu 2017
75
21
8
24
Nevşehir
Sizde format atmayın arkadaşım. Öyle kullanın. Baktınız attmak zorundasınız, aynı yöntemle tekrar atarsınız.
kardeş benim huawei çökmüştü hoawei logosu bile gelmiyordu sadece titreyip kapanıyordu . zar zor yaptım (Bir de telefoncuya vermiştim yapamadı geri gönderdi bu arada ) sonra kendi kafamdan bişeyler denedim ve telefonu açmayı başardım. ama baktıgımda geçersiz imei ile karşılaştım stock romu. Şimdi telefonu satsam mesela formattan sonra gidebilen imei hiç bir işe yaramaz .

50atakan50

Üye
Kayıtlı üye
10 Ağu 2017
75
21
8
24
Nevşehir
Yok ben geçici yaptım. Geçici yap ne olacak ki, kalıcı yapmak için dediğim gibi uğraşmadım. Mutlaka bir yöntemi vardır.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Peki kardeş sen huaweinin imei kayıtlı oldugu dosyayı biliyormusun ?
mesela samsung cihazlarda EFS dosyası var HEX EDİTÖR ile hallediyorlar kalıcı İMEİ.
Bundada EFS dosyası gibi kayıtlı oldugu yeri biliyormusun ?

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Peki kardeş sen huaweinin imei kayıtlı oldugu dosyayı biliyormusun ?
mesela samsung cihazlarda EFS dosyası var HEX EDİTÖR ile hallediyorlar kalıcı İMEİ.
Bundada EFS dosyası gibi kayıtlı oldugu yeri biliyormusun ?
MTK işlemcilerde farklı o dosya araştırırsanız Google ile bulursunuz. Nv data olması gerekir.

50atakan50

Üye
Kayıtlı üye
10 Ağu 2017
75
21
8
24
Nevşehir

Bir de şu sitedeki program çalisti. Cmd işlemli program. İmei yazinca cok sevindim oh be dedim . tabi reset atmak lazimdi :D
Reset atinca bu da gidiyor . Parali programlar var volcano sigma key HCU client furious gold vb vb . Bunlarla yapilacagina inaniyorum ama fiyatlarda baya yuksek :D

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40

Bir de şu sitedeki program çalisti. Cmd işlemli program. İmei yazinca cok sevindim oh be dedim . tabi reset atmak lazimdi :D
Reset atinca bu da gidiyor . Parali programlar var volcano sigma key HCU client furious gold vb vb . Bunlarla yapilacagina inaniyorum ama fiyatlarda baya yuksek :D

Cihaz elimde yok. Olmuş olsa deneme yapardım.

• Beğen

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
verdiginiz programda ???????? hatası veriyor. manuel kurulum yaptım yine olmadı

Verdiğim programın hata vermesinin sebebi var. Sürücüleri doğru yükleyememiş olabilirsiniz. Verdiğim modem dosyaları, kendim uğraşarak cihazın romundan ayıkladığım dosyalardır. Keza Maui programı zaten en son sürüm. Tekrar uğraşın derim size. Sürücüleri kaldırıp tekrar yükleyin.

Rica ederim efendim.

• Beğen