Akıllı Saat IMEI Tamir - Akıllı Saat IMEI Değiştirme

Akıllı Saat IMEI Tamir - Akıllı Saat IMEI Değiştirme

Paradox Paradox - #1
Akıllı Saat IMEI Tamir

Akıllı Saat IMEI Değiştirme

Uyumlu Bazı İşlemci ve Modeller:
MTK6260
MTK6260A
MT6260
MT6260A
MT6261
MTK6253
MTK6253A
MT6253
MT6253A

DZ09
JSmax WB-06
LD99-JMX
GT08
GV08S
Q18

Bu konu Mobil Kulüp'e aittir.
Buradan alıntı yapacakların kaynak belirtmeleri gerekmektedir.

Saat.jpg

Uyarı:
Bu cihazda yazılım yükleme işleminden sonra IMEI silinmektedir.
Yazılım yükleme işleminden önce IMEI bilgilerinizi not alınız.
Aldığınız IMEI bilgilerinin doğruluğunu tekrar kontrol ediniz.

Bu konu yazılım yükleme işlemi sırasında IMEI bilgileri silinen cihazlar için açılmıştır.
Bu konudan faydalanarak yasa dışı işlemler yapmayınız.
Size ait olmayan IMEI bilgilerini kesinlikle kullanmayınız.

Bu cihazlarla ilgili yeterli teknik bilgiye sahip değilseniz:
Kesinlikle yazılım yükleme ve IMEI tamiri işlemlerini yapmayınız.
Yaptığınız tüm işlemlerin sorumluluğu size aittir.

IMEI Tamir İşlemi:
Öncelikle sürücü paketindeki sürücüleri yükleyiniz.
(Sürücüler Windows XP, Vista, 8 ve 8.1 uyumludur.)
Cihazınız açıkken bilgisayarınıza bağlayınız.
Cihazınızdan, "Com Noktası" seçeneğini seçiniz.
Cihazınız bilgisayarınızın "Aygıt Yöneticisi"nde aşağıdaki gibi görünecektir:

Com.png

Sonra "Aygıt Yöneticisi"nde cihazınızı seçiniz ve sağ tuş yapınız.
"Özellikler" sekmesini seçiniz.
"Bağlantı Noktası Ayarları" sekmesini açınız.

Port.png

Daha sonra programı çalıştırınız.
Aşağıdaki gibi gerekli ayarları yapınız ve 1 numaralı butona basınız.
Cihazınız program tarafından algılandığında, programın alt tarafında cihazınıza ait bir kod belirecektir.
Sonra sırasıyla 2., 3., 4., 5. ve 6. butonlara basınız.
7. butona basmadan önce not aldığınız IMEI bilgilerini yazınız
Kalan diğer butonlara da sırayla basarak işlemi tamamlayınız.
Cihazınızı yeniden başlatığınızda, *#06# tuşlarına basarak IMEI bilgilerinizi kontrol ediniz.

IMEI Tamir Paketi:
(Beklemek ve hız limiti yok.)

:anahtar::kilit:

Şifre:
(Kopyala/Yapıştır)
www.mobilkulup.com

14.gif

16.gif

Облако Mail.Ru'dan dosya indirmeyi bilmiyorsanız burada bulunan konuyu inceleyiniz.

Sunum içeriği:
IMEI Tamir Programı
Sürücüler
Program Kullanım Açıklaması
hislon00 hislon00 - #2
eline sağlık admin teşekkür ederim :)
Paradox Paradox - #3
eline sağlık admin teşekkür ederim :)

Rica ederim.
R resattt - #4
teşekkür ederim usta sayenizde bozulan numarasını düzeltebildim çok çok tşklerrr....
Paradox Paradox - #5
teşekkür ederim usta sayenizde bozulan numarasını düzeltebildim çok çok tşklerrr....

Rica ederim.
E ement - #6
Teşekkürler işe yarıyor çok kolay bir şekilde değişim oluyor. Öncelikle programı çalıştıramayanlar için çok önemli bilgiler vermek istiyorum.
Driver dosyasını internetten aratıp buluyoruz. MTK all driver diye aratırsanız çıkıyor yada saatiniz cpu modeline göre aratın.
Saatinizi herhangi bir cep telefonu kablosuyla USB portuna takın ve driver kurulumu yapın daha sonra programı açıp COM port ayarı yapın ve 1 nolu butona tıklayın saatinizin modeli altta gözükecektir eğer çıkmazsa aşağıdaki yönergeleri uygulayın.

*#3646633# bu kodu tıklayarak service mode girin
Device ---> Set UART ---> UART setting tıklayın
TST-PS config ---> Hiçbiri
PS config ---> USB port
TST-L1 ---> Hiçbiri
Ayarları yapın ve kaydedin saat kapanacaktır tekrar açın bilgisayara bağladığınızda program tarafından artık saatiniz algılanacaktır.
Paradox Paradox - #7
Teşekkürler işe yarıyor çok kolay bir şekilde değişim oluyor. Öncelikle programı çalıştıramayanlar için çok önemli bilgiler vermek istiyorum.
Driver dosyasını internetten aratıp buluyoruz. MTK all driver diye aratırsanız çıkıyor yada saatiniz cpu modeline göre aratın.
Saatinizi herhangi bir cep telefonu kablosuyla USB portuna takın ve driver kurulumu yapın daha sonra programı açıp COM port ayarı yapın ve 1 nolu butona tıklayın saatinizin modeli altta gözükecektir eğer çıkmazsa aşağıdaki yönergeleri uygulayın.

PS config ---> USB port
TST-L1 ---> Hiçbiri
Ayarları yapın ve kaydedin saat kapanacaktır tekrar açın bilgisayara bağladığınızda program tarafından artık saatiniz algılanacaktır.

Hep anlattığımız konular ama ne yazık ki bir kaynağın bağlantısını paylaştığımızda,
Hiç kimse oralı olmuyor.
Mesela burada bu kodlarla ilgili bazı bilgiler verdim.
H hakanalkan - #8
Konuyu hortlatıyorum ama aşağıdaki gibi gerekli işlemleri yapın demişsiniz bahsettiğiniz kısımda resim yok?
Paradox Paradox - #9
Konuyu hortlatıyorum ama aşağıdaki gibi gerekli işlemleri yapın demişsiniz bahsettiğiniz kısımda resim yok?

Aradığınız görsel indirdiğiniz dosyaların arasında mevcut.
M murat811 - #10
Sürücü paketinin linki yok. nereden indireceğiz
Paradox Paradox - #11
Sürücü paketinin linki yok. nereden indireceğiz

Sürücüler ve gerekli açıklama indirdiğiniz dosyaların arasında mevcut.
G gitarci - #12
DZ09 akıllı saat aldım arkadaslar ama bilgisayar görmüyor maalesef.Burdakı lınklerı denedım yıne de olmadı baska bır cozum bılen varmı
symbazz symbazz - #13
Ya saatin usb girişi bozuktur yada bilgisayarınızın usb girişi. Kablonuzu ve bilgisayardaki usb girişinizi değiştiriniz. Önceden yüklediğiniz sürücğleri kaldırıp tekrar yükleyiniz.

Diğer bir yol;

Aygıt yöneticisinden cihazın sürücüsünü güncelleştirden ;

s%C3%BCr%C3%BCc%C3%BC-yaz%C4%B1l%C4%B1m%C4%B1n%C4%B1-g%C3%BCncelle%C5%9Ftir.jpg

Alttaki seçenekle diğer sayfaya geçin. Diğer sayfada "Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver" seçiniz.
Sonraki sayfada sürücünüzü tekrar seçip ileri deyiniz. Güncellendi dediğinde tekrar deneyin. Görmesi lazım.
Paradox Paradox - #14
DZ09 akıllı saat aldım arkadaslar ama bilgisayar görmüyor maalesef.Burdakı lınklerı denedım yıne de olmadı baska bır cozum bılen varmı

bulunan konuyu incelemeniz faydalı olacaktır.
G gitarci - #15
Ya saatin usb girişi bozuktur yada bilgisayarınızın usb girişi. Kablonuzu ve bilgisayardaki usb girişinizi değiştiriniz. Önceden yüklediğiniz sürücğleri kaldırıp tekrar yükleyiniz.

Diğer bir yol;

Aygıt yöneticisinden cihazın sürücüsünü güncelleştirden ;

s%C3%BCr%C3%BCc%C3%BC-yaz%C4%B1l%C4%B1m%C4%B1n%C4%B1-g%C3%BCncelle%C5%9Ftir.jpg

Alttaki seçenekle diğer sayfaya geçin. Diğer sayfada "Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver" seçiniz.
Sonraki sayfada sürücünüzü tekrar seçip ileri deyiniz. Güncellendi dediğinde tekrar deneyin. Görmesi lazım.
Maalesef saati görmedi internette driverlarını bulmaya çalıştım birşeyler yükledim ama yine de görmedi
Paradox Paradox - #16
Maalesef saati görmedi internette driverlarını bulmaya çalıştım birşeyler yükledim ama yine de görmedi

İşletim sisteminiz nedir?
G gitarci - #17
İşletim sisteminiz nedir?
Dz09 saatin modeli isletim sistemi mtk
symbazz symbazz - #18
Dz09 saatin modeli isletim sistemi mtk

Yani windows 7 mi, windows 10 mu ?
G gitarci - #19
Yani windows 7 mi, windows 10 mu ?
Windows 7 32 bit
symbazz symbazz - #20

Paradox onu soruyor size.
Paradox Paradox - #21

bulunan konuyu inceleyebilir misiniz?
İhtiyacınız olan sürücüler yukarıda paylaştığım bağlantıda mevcut.
freeoceansoul freeoceansoul - #22
MTK 2503D işlemcili saatin imeisini nasıl değiştreceğiz ?
Paradox Paradox - #23
MTK 2503D işlemcili saatin imeisini nasıl değiştreceğiz ?

Öncelikle, aynı sorun için farklı konuların altına yorum yazarak,
Hem sorunun takibini zorlaştırmayınız hem de forumu kirletmeyiniz.

Sorununuzun çözümüne gelince,
Gerekli paylaşımlar ve bilgilendirme indirdiğiniz dosyaların içinde mevcuttur.
sifrex sifrex - #24
Olay bu hocam yaaaa!!!
sifrex sifrex - #25
DZ09 Tamamdır.
O ods - #26
Olay bu hocam yaaaa!!!

sunum içeriğini açamıyorum. link ölmüş. Başka bir link var mıdır?
Paradox Paradox - #27
sunum içeriğini açamıyorum. link ölmüş. Başka bir link var mıdır?

Dosyalar yerli yeri duruyor.
Paylaşılan bağlantıyı kontrol ettim, bir sorun görünmüyor.
symbazz symbazz - #28
Link sağlam.
K kuyslal - #29
yaptım ama saatim tanıyordu sim i ben imei yüzünden tanımıyo sanmıştım imei yi yaptım hala tanımıyor bilginiz var mı ?
symbazz symbazz - #30
yaptım ama saatim tanıyordu sim i ben imei yüzünden tanımıyo sanmıştım imei yi yaptım hala tanımıyor bilginiz var mı ?
Sim soketinde tırnak kırıktır yada cihaz sim okumuyordur. En son olarak, imei nizi kontrol ediniz. Açık mı diye.?
A ahmet5316 - #31
Sim soketinde tırnak kırıktır yada cihaz sim okumuyordur. En son olarak, imei nizi kontrol ediniz. Açık mı diye.?
bana mesaj yolu ile falan ulaşabilirmisiniz symbazz abi
symbazz symbazz - #32
Buradan yardımcı olabilirim. Buradan sorabilirsin.
K Kemal KAYA - #33
Değerli arkadaşlar; Bu telefonu kızım için satın almak istiyorum, imei arızasını belirttiğiniz şekilde çözebilmem mümkün mü acaba ? Ayrıca bu saatlerde akıllı telefon ile bağlantı vs.. diyor, kızım bu saati takıp okula gittiği zaman her hangi bir akıllı telefona bluetooth ile bağlantı yapılması gerekiyor mu ? Birde verdiğim linkin haricinde sizin önereceğiniz bir model var mı ?
Teşekkür ederim.
symbazz symbazz - #34
İkinci el bir Galaxy Gear almanızı tavsiye ederim size. 200-250 civarı bir fiyata bulabilirsiniz. Ben şahsen bu çin malı cihazları 100-150 liraya almanızı tavsiye etmiyorum. Kol saatinde sim kart olması, inanın kullanıcıya bir artı sağlamıyor. Tercih yine de sizin. Konuya gelirsek, evet bu uygulama ile bu model cihazlara imei atılabilir. Herhangi bir telefona bağlanmasına gerek yok.
Paradox Paradox - #35
Değerli arkadaşlar;
Bu telefonu kızım için satın almak istiyorum, imei arızasını belirttiğiniz şekilde çözebilmem mümkün mü acaba ? Ayrıca bu saatlerde akıllı telefon ile bağlantı vs.. diyor, kızım bu saati takıp okula gittiği zaman her hangi bir akıllı telefona bluetooth ile bağlantı yapılması gerekiyor mu ? Birde verdiğim linkin haricinde sizin önereceğiniz bir model var mı ?
Teşekkür ederim.

Bildiğim kadarıyla:
Bu cihazın IMEI tamir işlemini bilinen yöntemlerle, kendi imkanlarınızla yapamazsınız.
Bir kaç yıl önce bu cihazdan bir adet edinmiştim.
IMEI tamiri ile ilgili olarak üzerinde çalışmalar yapacaktım.
Henüz ona sıra gelemedi.
:zuhaha:

Benimde bir çocuğum var.
"Bu saati alıp çocuğunuzun koluna takar mısınız?" deseniz, cevabım kesinlikle "Hayır" olurdu.
Çünkü:
1: Cihazın SAR değerleri hakkında net ve doğru bilgiler yok.
SAR değeri çok düşük olsa bile, bir çocuğun bileğinde böyle bir cihazın olmasını doğru bulmuyorum.
2: Bu cihazlar su geçiriyorlar.
Çocuk elini yıkarken bile saate kolayca su kaçırabilir. Saat bozulabilir.
Hatta daha da kötüsü, cihaz patlayabilir ve ne yazık ki, sonucunda da telefisi mümkün olmayan şeyler olabilir.

Elbette yukarıda belirttiklerimin dışında başka nedenlerde var.

Size önerim çocuğunuzu takip etmek için daha farklı yöntemler bulmanızdır.
yba_05 yba_05 - #36
merhaba, Bende q50 gps tracker smart watch var. akıllı çocuk güvenlik saati. mtk 6261 işlemcili. bunun imeisini nasıl değiştirebiliriz? Birçok program denedik olmadı. sigma volcano miracle vb hiçbiri olmadı. Bu verdiğiniz ile de olmuyor. Maui Meta diye bir program var orda olacak sanki çünkü program görüyor ama o da BPLGU diye başlayan mtk 6261 modem dosyası istiyor ve onuda bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim
silivriserdar silivriserdar - #37
merhaba, Bende q50 gps tracker smart watch var. akıllı çocuk güvenlik saati. mtk 6261 işlemcili. bunun imeisini nasıl değiştirebiliriz? Birçok program denedik olmadı. sigma volcano miracle vb hiçbiri olmadı. Bu verdiğiniz ile de olmuyor. Maui Meta diye bir program var orda olacak sanki çünkü program görüyor ama o da BPLGU diye başlayan mtk 6261 modem dosyası istiyor ve onuda bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim
SAAT için imei hiç yazmadım ama saati root edip içinden o dosyayı root Explorer ile alabilirsiniz. Sonra Maui meta ile imei değişimi için kullanabilirsiniz.
Paradox Paradox - #38

ihtiyacınız olan modem dosyasını indirebilirsiniz.
Umarım işinize yarar.
Paradox Paradox - #39
SAAT için imei hiç yazmadım ama saati root edip içinden o dosyayı root Explorer ile alabilirsiniz. Sonra Maui meta ile imei değişimi için kullanabilirsiniz.

Bahsedilen cihaz biraz değişik bir cihaz.
Çoğu eski telefonların mantığı ile çalışıyor.
Root'lanmaları mümkün değil.
Müdahale edilebilecek bir işletim sistemleri ve dosya sistemleri yok.
Bazılarına ise istediğiniz her şeyi yapmak mümkün.
symbazz symbazz - #40
bahsi geçen saat ile ilgili bir döküman var. Ama paradox'un dediği gibi farklı bir saat. Özel bir yazılımı var olduğuna inanıyorum, imei atabilmek için. O da piyasada dolanıyormu bilemiyorum.. Ama şu da var tabii ki, izleme ve takip özelliği olan bir cihazın imei konusunda dışarıdan müdahale edilebilir olduğuna pek ihtimal vermiyorum. Bu saat imei üzerinden takip edilip, yeri gps sinyalleriyle tesbit ediliyor. İmei değiştirilebilse bir manası kalmaz. Sonuçta yapılan bu saat, çocukların güvenliği için. Hiç bir firma, bu tür bir açık vermek istemez, sonuçta mahkemeye verilip, milyonlarca dolar tazminat ödemek var.
yba_05 yba_05 - #41
daha önce bi modeline sigma key ile bir telefoncu arkadaş imei çaktı. ama şimdi elimde bir diğeri var ve her özelliği aynı, ne yazıkki olmuyor. Aslında kolay bir yöntemi var. telden bu saate bir komut (pw,123456,imei,xxxxxxxxxxx#) sms ile gönderiliyor ve tak diye değişiyor. İlgili siteye ulaşabilirsiniz. Tabi bunu saatin imei'si kapanmadan yapmak gerek. Bu da bir arkadaş getirdi ille yaparsın diye.Fakat saatte böyle bir sorunla karşılaştım. Bakalım biraz daha uğraşalım.
Paradox Paradox - #42
daha önce bi modeline sigma key ile bir telefoncu arkadaş imei çaktı. ama şimdi elimde bir diğeri var ve her özelliği aynı, ne yazıkki olmuyor. Aslında kolay bir yöntemi var. telden bu saate bir komut (pw,123456,imei,xxxxxxxxxxx#) sms ile gönderiliyor ve tak diye değişiyor. İlgili siteye ulaşabilirsiniz. Tabi bunu saatin imei'si kapanmadan yapmak gerek. Bu da bir arkadaş getirdi ille yaparsın diye.Fakat saatte böyle bir sorunla karşılaştım. Bakalım biraz daha uğraşalım.

Yanılmıyorsam bu işlemle IMEI değişimi yaptıktan sonra, cihazın ID bilgileri de değişiyor.
ID bilgileri değişince de, cihazı telefon uygulamasına bağlayamıyorsunuz.
Bu durumda yapılabilecek en iyi şey, satıcı ile görüşerek, cihaza girilen IMEI ve yeni ID bilgilerini satıcı ile paylaşmaktır.
Şayet satıcı bu bilgileri sisteme yeniden kayıt ettirebilirse, saatinizi telefon uygulamasına yeniden bağlayabilirsiniz.
yba_05 yba_05 - #43
teşekkür ederim bunları biliyorum fakat saatin imei si kapanmış. içinden de bir türlü db dosyasınıda alamadım. siz BPLGU dosyasını vermiştiniz. maui metayı görmedi birde sn writer var onda deneyeceğim fakat birde db yani database dosyasınıda istiyor. Herşey için teşekkür ederim.
yba_05 yba_05 - #44
Bu mtk 6261 için db dosyası için ne yapmalıyım bilen var mı?
Paradox Paradox - #45
Bu mtk 6261 için db dosyası için ne yapmalıyım bilen var mı?

Ben bakındım ama göremedim.
Program o dosyayı istiyor olabilir ama yanılmıyorsam saat için o dosyaya gerek yok.
Araştırmak lazım.
yba_05 yba_05 - #46
aynen öyle çözdüm sonunda sn writer ile. teşekkür ederim
Paradox Paradox - #47

Rica ederim.
ID konusunda ne yapmayı düşünüyorsunuz?
U uykucu01 - #48
Aynı saatten bende de var, IMEI işini nasıl hallettiniz dosyayı banada atabilirmisin.
Paradox Paradox - #49
Aynı saatten bende de var, IMEI işini nasıl hallettiniz dosyayı banada atabilirmisin.

U uykucu01 - #50

MTK6261 modem dosyasını bulamıyordum. Sonunda buldum tşkler.
symbazz symbazz - #51
MTK6261 modem dosyasını bulamıyordum. Sonunda buldum tşkler.
Dosyayımı buldunuz.

SM-N950 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
U uykucu01 - #52
Dosyayımı buldunuz.

Evet, saat şuan calis
Dosyayımı buldunuz.

Evet, buraya yukleyebilirim.
symbazz symbazz - #53
Evet, saat şuan calis

Evet, buraya yukleyebilirim.
Mümkünse sevinirim.

U uykucu01 - #54
İndirme linkii

Paradox Paradox - #55
İndirme linkii

Bu dosyayı bu konuda zaten ben daha önce paylaşmıştım.
Konuya yazılan yorumlarda biraz geriye giderseniz, paylaşımımı görürsünüz.
Aynı dosyayı almışlar, başka bir yere Upload etmişler.
Hepsi bu.

Konu akıllı saat olunca, bu alemde benden habersiz kuş uçmaz.
:zuhaha:
okoo okoo - #56
Bende y1 akıllı telefon var mtk 6261 yukarıda söylenen şeykeri yaptım ama bi türlü olmadı.modem file denedim yine olmadı başka bir yöntem varmı
leonidasss leonidasss - #57
Bende y1 akıllı telefon var mtk 6261 yukarıda söylenen şeykeri yaptım ama bi türlü olmadı.modem file denedim yine olmadı başka bir yöntem varmı

Herşeyi düzgün yaptıysan işlemci de doğruysa driver ları tekrar yükle pc yi yeniden başlat işlemi tekrar dene.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Paradox Paradox - #58

Konuda ve yorumlarda gerekli açıklamalar mevcut.
Önerilen işlemleri tekrar denemeniz faydalı olacaktır.
Olmazsa, bir de bulunan sürücüleri dener misiniz?
H huye - #59
Merhaba, bende dz09 mtk6261 var. ama ne denedi isem sonuç alamadım. Win 7 için modem sürücü konusunda yardım lütfen.
Paradox Paradox - #60
Merhaba, bende dz09 mtk6261 var. ama ne denedi isem sonuç alamadım. Win 7 için modem sürücü konusunda yardım lütfen.

Konuya yazılan yorumları okudunuz mu?
yba_05 yba_05 - #61
mtk 2503 modem file lazım oldu var mı olan? Bu arada sn writer kullanırken feature phone seçin smart phone seçmeyin. ayrıca tek gereken bplgu ile başlayan dosya. Tabi bütün sürücüleri kurulu olması gerekiyor. bende farklı bi sn writer var. olmadı onu bi ara upload edeyim. Bana mtk 2503 bpglu modem file lazım oldu var mıdır birinde. Teşekkür ederim
Paradox Paradox - #62
mtk 2503 modem file lazım oldu var mı olan? Bu arada sn writer kullanırken feature phone seçin smart phone seçmeyin. ayrıca tek gereken bplgu ile başlayan dosya. Tabi bütün sürücüleri kurulu olması gerekiyor. bende farklı bi sn writer var. olmadı onu bi ara upload edeyim. Bana mtk 2503 bpglu modem file lazım oldu var mıdır birinde. Teşekkür ederim

İhtiyacınız olan dosya ne yazık ki bende yok.
symbazz symbazz - #63
2503 diye bir mtk modem dosyası yoktur.

I ikuzhan - #64
merhaba . bende birtane 6260 dz09 var. flahs tools ile yazılım yükledim fakat tekrar eski hale getiremiyorum. çift ekran olarak yazılım kuruldu dokunmatiği hissetmiyor. çözümü varmı acaba. yardım lütfen arkadaşlar.

printThread_attachments

• WhatsApp Image 2018-02-18 at 19.22.15.jpeg
    WhatsApp Image 2018-02-18 at 19.22.15.jpeg
    72 KB · Görüntüleme: 81
leonidasss leonidasss - #65
Yazılım uyumlu değil cihazınızın işlemcisine uygun yazılımı yüklemeniz gerekiyor işlemci bilgisini diğer ayrıntıları paylaşın yardımcı olabilelim.
I ikuzhan - #66
Yazılım uyumlu değil cihazınızın işlemcisine uygun yazılımı yüklemeniz gerekiyor işlemci bilgisini diğer ayrıntıları paylaşın yardımcı olabilelim.

kardeş mtk 6260d cpu modeli
symbazz symbazz - #67
kardeş mtk 6260d cpu modeli
Siz hangi yazılımı yüklediniz.
Paradox Paradox - #68
merhaba . bende birtane 6260 dz09 var. flahs tools ile yazılım yükledim fakat tekrar eski hale getiremiyorum. çift ekran olarak yazılım kuruldu dokunmatiği hissetmiyor. çözümü varmı acaba. yardım lütfen arkadaşlar.

Buyurunuz, istemediğiniz kadar yazılım mevcut.
I ikuzhan - #69

bu videodaki işlemi yaptım kardeş.
Paradox Paradox - #70

bu videodaki işlemi yaptım kardeş.

Sorun çözüldü mü?
I ikuzhan - #71
Sorun çözüldü mü?

maalesef çözülmedi. hangi yazılımı denediysem olmuyor. hala ekran aynı. farklı yazılım yükleniyor fakat ekran yine aynı şekilde. format atıp yeniden kuruyorum yine aynı şekilde ekran açılıyor :( ...

printThread_attachments

• WhatsApp Image 2018-02-18 at 19.22.15.jpeg
    WhatsApp Image 2018-02-18 at 19.22.15.jpeg
    37.8 KB · Görüntüleme: 57
Paradox Paradox - #72
maalesef çözülmedi. hangi yazılımı denediysem olmuyor. hala ekran aynı. farklı yazılım yükleniyor fakat ekran yine aynı şekilde. format atıp yeniden kuruyorum yine aynı şekilde ekran açılıyor :( ...

Yukarıda bir bağlantı paylaşmıştım.
Orada bulunan konuyu incelediniz mi?
kosaman28 kosaman28 - #73
MTK6261D işlemcili akıllı saatine uyumlu modem dosyası bulamıyorum, önceki yorumlardaki mtk6261 mtk6260 ne varsa denedim olmadı fail veriyor. 6261D modem dosyasını nereden bulabilirim sizce?
Paradox Paradox - #74
MTK6261D işlemcili akıllı saatine uyumlu modem dosyası bulamıyorum, önceki yorumlardaki mtk6261 mtk6260 ne varsa denedim olmadı fail veriyor. 6261D modem dosyasını nereden bulabilirim sizce?

Konuya yazılan yorumları okudunuz mu?
askinalici askinalici - #75
Reklam yasaktır. Mesajınız silinmiştir.
@silivriserdar
sadasda sadasda - #76
başarılı emeğinize sağlık admin
Paradox Paradox - #77
başarılı emeğinize sağlık admin

Ne demek, lafı bile olmaz.
N nemesisandforce - #78
chip 6261d" bu cihazın imei sini değiştiremedim.bu sitedeki yöntem dahil bir çok yöntem denememe rağmen olmadı.lütfen yardım orjinal yazılım "t8_cob_61d_v1_20171129" ilgilenenlere saygılar sunarım.
silivriserdar silivriserdar - #79
chip 6261d" bu cihazın imei sini değiştiremedim.bu sitedeki yöntem dahil bir çok yöntem denememe rağmen olmadı.lütfen yardım orjinal yazılım "t8_cob_61d_v1_20171129" ilgilenenlere saygılar sunarım.
Burada bulunan konuda anlattım. Yüksek ihtimal sorununuzu çözecektir.
N nemesisandforce - #80
Burada bulunan konuda anlattım. Yüksek ihtimal sorununuzu çözecektir.
o yazılımı alabilir miyim.saygılar
silivriserdar silivriserdar - #81
o yazılımı alabilir miyim.saygılar
Linki verdim zaten tıklayın okuyun yapın. Bizden de saygılar.
anteann anteann - #82
Bugün MTK6261 sipariş verdim, gelene kadar bir gelişme olur diye umut ediyorum :) Emeği geçenlere teşekkürler
N nemesisandforce - #83
uart ayarlarından usb seçtiğimiz halde yinede usb kablosunu takınca sadece şarj oluyor.driver yükle demeyin çünkü aygıt yöneticisinde herhangi bir uyarı yok ki driver yükleyelim.açık veya kapalı farketmeden hep sadece şarj oluyor cihaz.xp win7 dendim sonuç aynı.bu srounla çoğu kişi müzdarip..6261d işlemcili sat.
Paradox Paradox - #84
uart ayarlarından usb seçtiğimiz halde yinede usb kablosunu takınca sadece şarj oluyor.driver yükle demeyin çünkü aygıt yöneticisinde herhangi bir uyarı yok ki driver yükleyelim.açık veya kapalı farketmeden hep sadece şarj oluyor cihaz.xp win7 dendim sonuç aynı.bu srounla çoğu kişi müzdarip..6261d işlemcili sat.

Daha önceki yorumlarda bir bağlantı paylaşılmış.
N nemesisandforce - #85
hangi bağla
Daha önceki yorumlarda bir bağlantı paylaşılmış.
hangi bağlantı ustam ben göremedim ama.
Paradox Paradox - #86
hangi bağla

hangi bağlantı ustam ben göremedim ama.

N nemesisandforce - #87
onu biliyorum ustam.zaten mesajımda bunu özellikle belittim.buyrun bunu yazdım "uart ayarlarından usb seçtiğimiz halde yinede usb kablosunu takınca sadece şarj oluyor." siz bunu cevabı var deyince ben farklı bir çözüm var sandım o yüzden sizden link istemiştim.sonuç olarak bu sorun çoğu saatte var.usb yi takınca sadece şarj oluyor.farklı usb kablosuyla denedim.2 saat var ikisinde de denedim.uart ayarlarında farklı seçenekleride seçtim sonuç hep aynı.ister cihaz kapalı olsun ister açık hep sadece şarj oluyor usb kablosunu takınca.bağlantı lazım oldu mu bluetooth üzerinden yapıyorum ama neden usb den olmuyor bunu merak ettim sadece.saygılar.
adnanmirsad56 adnanmirsad56 - #88
onu biliyorum ustam.zaten mesajımda bunu özellikle belittim.buyrun bunu yazdım "uart ayarlarından usb seçtiğimiz halde yinede usb kablosunu takınca sadece şarj oluyor." siz bunu cevabı var deyince ben farklı bir çözüm var sandım o yüzden sizden link istemiştim.sonuç olarak bu sorun çoğu saatte var.usb yi takınca sadece şarj oluyor.farklı usb kablosuyla denedim.2 saat var ikisinde de denedim.uart ayarlarında farklı seçenekleride seçtim sonuç hep aynı.ister cihaz kapalı olsun ister açık hep sadece şarj oluyor usb kablosunu takınca.bağlantı lazım oldu mu bluetooth üzerinden yapıyorum ama neden usb den olmuyor bunu merak ettim sadece.saygılar.
bence sıkıntınız driver eksikliğinden kaynaklanıyor
aygıt yöneticisinden bakıyormusunuz hata var mı diye
N nemesisandforce - #89
bence sıkıntınız driver eksikliğinden kaynaklanıyor
aygıt yöneticisinden bakıyormusunuz hata var mı diye
elbette bakıyorum aygıt yöneticisine.oraya hiç bakmam mı.kabloyu takınca veya çıkarınca hiç bir şey değişmiyor orada.win 7 ve xp de denedim üstelik.zaten ilk mesajıma bakarsanız sorunuzun cevabını baştan verdim ben.lütfen iyi okuyun.saygılar.
"uart ayarlarından usb seçtiğimiz halde yinede usb kablosunu takınca sadece şarj oluyor.driver yükle demeyin çünkü aygıt yöneticisinde herhangi bir uyarı yok ki driver yükleyelim.açık veya kapalı farketmeden hep sadece şarj oluyor cihaz.xp win7 dendim sonuç aynı.bu srounla çoğu kişi müzdarip..6261d işlemcili sat."
adnanmirsad56 adnanmirsad56 - #90
elbette bakıyorum aygıt yöneticisine.oraya hiç bakmam mı.kabloyu takınca veya çıkarınca hiç bir şey değişmiyor orada.win 7 ve xp de denedim üstelik.zaten ilk mesajıma bakarsanız sorunuzun cevabını baştan verdim ben.lütfen iyi okuyun.saygılar.
"uart ayarlarından usb seçtiğimiz halde yinede usb kablosunu takınca sadece şarj oluyor.driver yükle demeyin çünkü aygıt yöneticisinde herhangi bir uyarı yok ki driver yükleyelim.açık veya kapalı farketmeden hep sadece şarj oluyor cihaz.xp win7 dendim sonuç aynı.bu srounla çoğu kişi müzdarip..6261d işlemcili sat."
*#*#4636#*#* kodu ile com ve uat ayarlarına giriş yapıyormu varsa elinizde denermisiniz
N nemesisandforce - #91
*#*#4636#*#* bu kodla bir şey olmuyor.ama *#993646633# bu kodla giriyorum.oradan arkadaşın verdiğin bu ayarları aynen giriyorum.cihaz açılıp kapanıyor tabii.ama sonuç yine aynı sadece şarj oluyor cihaz.ayrıca uart ayarkarını farklı kombinasyonlarla değiştirdim sonuç yine aynı.aynı telefondan bir tane daha var ondanda aynısını yapıyorum oda sadece şarj oluyor.bu sorun bu tür telefonların çoğunda var ama pek araştıran yok.çünkü hep bluetooth ile bağlanıp com bağlantısı yapılabildiği için gerek duyulmuyor.ama neden usb kablosunu bu tür saatler görmüyor bunu anlamıyorum.

PS config ---> USB port
TST-L1 ---> Hiçbiri
adnanmirsad56 adnanmirsad56 - #92
bluetooth ile devam ozaman :D
bende farklı bir saati usb ile yapmıştım. winows 10 da denedim
N nemesisandforce - #93
bluetooth ile devam ozaman :D
bende farklı bir saati usb ile yapmıştım. winows 10 da denedim
her şey bluetooth la olmuyor ama.mesela rom nasıl atcaz.cihaz kapalı ilken rom atılıyor.ama o zamanda bluetooth nasıl bağlanacak.benim bu usb görme işini çözmem lazım.win10 bulup bir de öyle deneyeyim.umarım bu sefer olur.ama bu işte bir sorun var. ama nerede.
adnanmirsad56 adnanmirsad56 - #94
her şey bluetooth la olmuyor ama.mesela rom nasıl atcaz.cihaz kapalı ilken rom atılıyor.ama o zamanda bluetooth nasıl bağlanacak.benim bu usb görme işini çözmem lazım.win10 bulup bir de öyle deneyeyim.umarım bu sefer olur.ama bu işte bir sorun var. ama nerede.
umarm sorunu çözersiniz. çözerseniz bizimlede paylaşırsanız seviniriz. illaki bizim başımıza da gelir
Paradox Paradox - #95

Farklı kaynaklar var lakin Rusça.
Zaman bulabilirsem, bir kısmını konuya ekleyebilirim.
A amber67 - #96
Merhaba arkadaşlar ben de A1 akıllı saat var,PC ye bağlandığım zaman com portu açılmıyor,sadece şarz oluyor,nasıl açarım,com portunu? IMEI değiştirmem lazım,saat kapanacak yakında
Paradox Paradox - #97
Merhaba arkadaşlar ben de A1 akıllı saat var,PC ye bağlandığım zaman com portu açılmıyor,sadece şarz oluyor,nasıl açarım,com portunu? IMEI değiştirmem lazım,saat kapanacak yakında

Google Çeviri yardımı ile bulunan konuya bakmanız faydalı olacaktır.
A amber67 - #98
Teşekkürler bi deniyim
Paradox Paradox - #99
Teşekkürler bi deniyim

Sonuç nedir?
triexoman triexoman - #100
Arkadaşlar benim kafam karıştı. Aldığımız saat s69 model resimdeki saat web sitelerindeki teknik bilgilerinde mt 2503 yazıyor. Maui meta programında mt 6261 gözüküyor fikri olan var mı?

printThread_attachments

• saat bilgi.jpg
    saat bilgi.jpg
    109.4 KB · Görüntüleme: 17
  • saatin kendisi.jpg
    saatin kendisi.jpg
    50.3 KB · Görüntüleme: 19
  • işlemci.jpg
    işlemci.jpg
    154.7 KB · Görüntüleme: 14
Paradox Paradox - #101
Arkadaşlar benim kafam karıştı. Aldığımız saat s69 model resimdeki saat web sitelerindeki teknik bilgilerinde mt 2503 yazıyor. Maui meta programında mt 6261 gözüküyor fikri olan var mı?

İlginç.
Bu konuda paylaşılan yöntemi denediniz mi?
triexoman triexoman - #102
İlginç.
Bu konuda paylaşılan yöntemi denediniz mi?
Riske girdim. İmei paylaşılan yöntem ile değiştirdim. İmei değişince (çocuk güvenlik saati ya bu) Android uygulamadan saate bağlanamaz oldum saat ofline diyor. Satın aldığım elemana mesaj atmıştım; Servera yeni imei numarasını kaydetmesini istemiştim ok. dye cevap vermiş 5 gün önce ama hala kayıtlı değil bir de forumlardan okuduğum kadarıyla saatin İd side değişiyormuş malesef İd ye ulaşamıyorum çünkü benim saat pw,123456,ts# komutuna cevap vermiyor. Bir diğer sorunda nedense imei değiştikten sonra saatleri kapattığımda kendi kendine tekrar açılıyor. Tıkandım açıkçası tavsiyelerinize açığım
Paradox Paradox - #103
Riske girdim. İmei paylaşılan yöntem ile değiştirdim. İmei değişince (çocuk güvenlik saati ya bu) Android uygulamadan saate bağlanamaz oldum saat ofline diyor. Satın aldığım elemana mesaj atmıştım; Servera yeni imei numarasını kaydetmesini istemiştim ok. dye cevap vermiş 5 gün önce ama hala kayıtlı değil bir de forumlardan okuduğum kadarıyla saatin İd side değişiyormuş malesef İd ye ulaşamıyorum çünkü benim saat pw,123456,ts# komutuna cevap vermiyor. Bir diğer sorunda nedense imei değiştikten sonra saatleri kapattığımda kendi kendine tekrar açılıyor. Tıkandım açıkçası tavsiyelerinize açığım

Sorununuzu çözebildiniz mi?
Cihazın orijinal IMEI bilgileri duruyor mu?
triexoman triexoman - #104
Daha önce saati aldığım kişiye server'a imei kaydı için mesaj mesaj atmıştım; olumsuz cevap geldi. Bende saatin markası zgpax web sitesinden email adreslerini buldum onlara email attım bugün 11 gibi bana mesaj atmışlar server a kaydetmişler. Şu an sorun çözüldü saatin android uygulamasınıda artık kullanıyorum. İlginize teşekkür ederim
Paradox Paradox - #105
Daha önce saati aldığım kişiye server'a imei kaydı için mesaj mesaj atmıştım; olumsuz cevap geldi. Bende saatin markası zgpax web sitesinden email adreslerini buldum onlara email attım bugün 11 gibi bana mesaj atmışlar server a kaydetmişler. Şu an sorun çözüldü saatin android uygulamasınıda artık kullanıyorum. İlginize teşekkür ederim

Geçmiş olsun, rica ederim.
H Hakyar - #106
İhtiyacınız olan dosya ne yazık ki bende yok.
yönetici olarak bu olaya bir el atsanız mtk 2503 modem dosyasını bizimle paylaşırmısınız
Paradox Paradox - #107
yönetici olarak bu olaya bir el atsanız mtk 2503 modem dosyasını bizimle paylaşırmısınız

Sizin cihazınızın markası ve modeli nedir?
E emin0202 - #108
sonunda yaptım çoooook teşekkurler allah bin kere razı olsun
Paradox Paradox - #109
sonunda yaptım çoooook teşekkurler allah bin kere razı olsun

Rica ederim.
Amin, cümlemizden.
S srhtmtl - #110
admin q528 y21 akıllı saat için mtk2503 işlemcili bir türlü modem dosyasını bulamadım smsde atamıyorum süresi geçtiği için nasıl imei değiştircem acaba
Paradox Paradox - #111
admin q528 y21 akıllı saat için mtk2503 işlemcili bir türlü modem dosyasını bulamadım smsde atamıyorum süresi geçtiği için nasıl imei değiştircem acaba

IMEI engellenmemiş olsaydı, SMS ile IMEI değişimi yapılabilirdi.
(pw,123456,imei,xxxxxxxxxxxxxxx#)
Lakin IMEI değişimi yapıldıktan sonra cihazın ID bilgileri de değişeceği için bu defa da, takip programına bağlanamayacaktınız.
Sorunun çözümü içinde, satıcı ile görüşüp cihazın ID bilgilerini sisteme eklettirmeniz gerekecekti.
Forumda bu durumla ilgili biri de sizin gibi sorun yaşamıştı ve süreç bu şekilde işlemişti.
N Naxchione - #112
Merhaba arkadaşlar. ben aliexpresden smartsaat aldim İ4 air diye. İşlemcisi MTK6580 İMEİ ile bağlı sorun yaşıyorum. Var ama beynelxalq standartlara uygun değilmiş. bu arada ben Azerbaycandan yazıyorum. Bununla ilgili yardımcı olursanız sevinirim. bu programi MTK6580 içinde kullana bilirmiyim. Şimdiden teşekkürler.
Paradox Paradox - #113
Merhaba arkadaşlar. ben aliexpresden smartsaat aldim İ4 air diye. İşlemcisi MTK6580 İMEİ ile bağlı sorun yaşıyorum. Var ama beynelxalq standartlara uygun değilmiş. bu arada ben Azerbaycandan yazıyorum. Bununla ilgili yardımcı olursanız sevinirim. bu programi MTK6580 içinde kullana bilirmiyim. Şimdiden teşekkürler.

Bu konuda paylaşılan yöntem işinize yaramazsa, bir de burada bulunan diğer konulara bakınız.
T telefon3434 - #114
sa ustalar dz09 akıllı saat var buna türkçe nasıl atabiliriz ?
Paradox Paradox - #115
sa ustalar dz09 akıllı saat var buna türkçe nasıl atabiliriz ?

bir bakınız.
G greendiablo - #116

PS config ---> USB port
TST-L1 ---> Hiçbiri
Sa.hocam kolay gelsin.okudum ve ps config usb değilmiş sanırım bundan bağlanmıyor ancak save yapamıyorum en son TST-L1 ayarıda tamam ama save çıkmıuor.yardımcı olurmusunuz
Paradox Paradox - #117
Sa.hocam kolay gelsin.okudum ve ps config usb değilmiş sanırım bundan bağlanmıyor ancak save yapamıyorum en son TST-L1 ayarıda tamam ama save çıkmıuor.yardımcı olurmusunuz

Cihazınızın markası ve modeli nedir?
G greendiablo - #118
dz09 gt08
K Kenanyilmaz - #119
Benim eski tel in imei no yu kızıma aldığım akılmı çocuk saatine kaydedecek arkadaş arıyorum ücreti verilecek lütfen bilgisi olan varsa yazsın
Paradox Paradox - #120
Benim eski tel in imei no yu kızıma aldığım akılmı çocuk saatine kaydedecek arkadaş arıyorum ücreti verilecek lütfen bilgisi olan varsa yazsın

Yanılmıyorsam bu saatlerde IMEI değişimi, SMS gönderilerek yapılıyordu.
(Aşağıda detaylı bir video mevcut.)
Benzer bir saatte uygulamalı olarak deneme imkanım olmuştu.
Sanırım cihazınız kapandı, bu nedenle SMS alamazsınız.

Ayrıca:
IMEI değişimi yaptıktan sonra, cihazın ID bilgileri de değişiyor.

Cihazınız kapanmamış ve IMEI değişimi yapmış olsaydınız:
IMEI değişimi yapıldığında,
Satıcı ile görüşerek, cihaza girilen IMEI ve yeni ID bilgilerinin sisteme kaydının yapılmasını sağlamanız da gerekmektedir.
Şayet satıcı bu bilgileri sisteme yeniden kayıt ettirebilirse, saatinizi telefon uygulamasına yeniden bağlayabilirsiniz.
Paradox Paradox - #121

Yanılmıyorsam bu saatlerde IMEI değişimi, SMS gönderilerek yapılıyordu.
(Aşağıda detaylı bir video mevcut.)
Benzer bir saatte uygulamalı olarak deneme imkanım olmuştu.
Sanırım cihazınız kapandı, bu nedenle SMS alamazsınız.

Ayrıca:
IMEI değişimi yaptıktan sonra, cihazın ID bilgileri de değişiyor.

Cihazınız kapanmamış ve IMEI değişimi yapmış olsaydınız:
IMEI değişimi yapıldığında,
Satıcı ile görüşerek, cihaza girilen IMEI ve yeni ID bilgilerinin sisteme kaydının yapılmasını sağlamanız da gerekmektedir.
OFLAZ OFLAZ - #122
merhaba mtk6261D BPLG DOSYASI LAZIM NASIL BULABİLİRİM
Paradox Paradox - #123
merhaba mtk6261D BPLG DOSYASI LAZIM NASIL BULABİLİRİM

Zahmet olacak ama lütfen konuya yazılan yorumları okuyunuz.
OFLAZ OFLAZ - #124
Zahmet olacak ama lütfen konuya yazılan yorumları okuyunuz.
OKUDUM KONUYA YAZILAN YORUMLAR İŞİMİ CÖZMEDİ O DOSYA YOK YORUMLARDA
A alp.45 - #125
y1 imei attım oldu WhatsApp internet facebook onu nasıl ayarlıcaz arkadaşlar
A alp.45 - #126
Pc temiz olması lazım driverları fln saatin kablosunu değiştrn başka kablo takın saat pc bağladnzda com bağlantı seçin forumda anlatılanları yapın oluyor sn write 2.verisyonu ile yaptm WhatsApp facebook internet nasıl olcak
A alp.45 - #127
y1 smartwatch acil update yazılım lazım admin paylaştın y1 dosyasındaki yazılım kullandım ekran gitti kendi yazılım nasıl bulabilirim
Paradox Paradox - #128
y1 smartwatch acil update yazılım lazım admin paylaştın y1 dosyasındaki yazılım kullandım ekran gitti kendi yazılım nasıl bulabilirim

Ben sizin cihazınızın yazılımını mı paylaşmışım?
Hiç hatırlamıyorum.
Buyurunuz, cihazınızın yazılımı .
Aşağıdaki videodan faydalanarak yükleme yapabilirsiniz.

Paradox Paradox - #129
OKUDUM KONUYA YAZILAN YORUMLAR İŞİMİ CÖZMEDİ O DOSYA YOK YORUMLARDA

Konuya yazılan yorumlarda farklı öneriler ve bağlantılar mevcut.
Onlara bakmanız gerekli.
C cuncun75 - #130
Merhabalar Bende ZeblazeThor 4 var,elimdeki eski telefona ait IMEI numarasını bu cihaza atmak istiyorum,yapabilen arkadaş varsa ücret karşılığında veririm.Cevap bekliyorum
E ekto02 - #131
Merhaba Ben Windows 8 Kullanıyorum Ve Sürücülerde Problem Yaşadım Acaba Sürücüleri Nasıl Kurabilirim Yardımcı Olursanız Sevinirim Hocam Akıllı Saatim Q18 İçin İstiyorum
Paradox Paradox - #132
Merhabalar Bende ZeblazeThor 4 var,elimdeki eski telefona ait IMEI numarasını bu cihaza atmak istiyorum,yapabilen arkadaş varsa ücret karşılığında veririm.Cevap bekliyorum

Siz buraya bakınız.
Paradox Paradox - #133
Merhaba Ben Windows 8 Kullanıyorum Ve Sürücülerde Problem Yaşadım Acaba Sürücüleri Nasıl Kurabilirim Yardımcı Olursanız Sevinirim Hocam Akıllı Saatim Q18 İçin İstiyorum

E ekto02 - #134
Merhaba Hocam Kısa Bir Araştırmadan Sonra Sürücü İmza Denetlemesini Devre Dışı Bırakarak Windows 8 İçin Sürücüleri Kurmayı Başardım Ve Q18 Saatime Başarılı Bir Şekilde İmei Attım Sizlere Çok Teşekür Ediyorum Sayenizde İmei İşimi Hallettim Ve Fark Ettiğim Kadarıyla Mtk62xx İçin Bu İşlemi Anlatan Tek Türkçe Kaynak Sizin Tekrardan Emeğinize Sağlık Elleriniz Dert Görmesin Paradox Hocam Saolun :):):):)
Paradox Paradox - #135
Merhaba Hocam Kısa Bir Araştırmadan Sonra Sürücü İmza Denetlemesini Devre Dışı Bırakarak Windows 8 İçin Sürücüleri Kurmayı Başardım Ve Q18 Saatime Başarılı Bir Şekilde İmei Attım Sizlere Çok Teşekür Ediyorum Sayenizde İmei İşimi Hallettim Ve Fark Ettiğim Kadarıyla Mtk62xx İçin Bu İşlemi Anlatan Tek Türkçe Kaynak Sizin Tekrardan Emeğinize Sağlık Elleriniz Dert Görmesin Paradox Hocam Saolun :):):):)

:rica:
C cuncun75 - #136
ZeblazeThor 4 için deneyen arkadaş var mıdır?Mt6737 bir türlü bilgisayar görmüyor,kapalıyken bilgisayara USB den bağlayınca açılıyor cihaz
Paradox Paradox - #137
ZeblazeThor 4 için var mı yardım edecek babayiğit, ücret karşılığında olur

Konunun baba yiğitlikle ne alakası var anlamadım.
Burada bulunan konudan faydalanarak sorununuzu çözebilirsiniz.
C cuncun75 - #138
Teşekkürler
Paradox Paradox - #139

Rica ederim.
Sonuç nedir?
allegromoderato allegromoderato - #140
link gorunmuyor
Paradox Paradox - #141

Hangi bağlantıdan bahsediyorsunuz?
klavyee klavyee - #142
admin acil yardım
Paradox Paradox - #143
admin acil yardım

Sorununuz nedir?
M maliozdemir77 - #144
teşekkürler
Paradox Paradox - #145
s-adanus s-adanus - #146
tskerl
Paradox Paradox - #147
H hameray - #148
6261d modem dosyasını bulamıyorum
Paradox Paradox - #149
6261d modem dosyasını bulamıyorum

Lütfen konuya yazılan yorumları okuyunuz.
H hameray - #150
Lütfen konuya yazılan yorumları okuyunuz.
konuya yazılan yorumlarda bulamadım. 8 sayfa tümünede baktım
Paradox Paradox - #151
konuya yazılan yorumlarda bulamadım. 8 sayfa tümünede baktım

A aselektronik - #152
s. a hayırlı işler dz 09 sim kartlı var elmde 1. yöntemle okuyor yazdı görünüyor ama yazmıyor birde serial port olarak görüyor ama mtk modem olarak görmüyor sürücüleri yüklediğim halde.yardımcı olabilecek ustam varmı saygılar
Paradox Paradox - #153
s. a hayırlı işler dz 09 sim kartlı var elmde 1. yöntemle okuyor yazdı görünüyor ama yazmıyor birde serial port olarak görüyor ama mtk modem olarak görmüyor sürücüleri yüklediğim halde.yardımcı olabilecek ustam varmı saygılar

Size önerim, öncelikle bilgisayarınızdaki bütün sürücüleri kaldırmanız ve talimatları tekrar gözden geçirmenizdir.
İşlemleri daha önce cihazınızı hiç bağlamadığınız bir bilgisayar da demeniz de faydalı olabilir.
A alp.45 - #154
a1 mtk6261 modemfile dosyası var mı arkadaşlar gt08 attım imei şebeke var ama karşıya ses gitmiyor
A alp.45 - #155
imei attım şebeke geldi ama karşıya ses gitmiyor bluetooth üzerinden konuşmada ses gidiyor anlmadım bu işi
Paradox Paradox - #156
imei attım şebeke geldi ama karşıya ses gitmiyor bluetooth üzerinden konuşmada ses gidiyor anlmadım bu işi

Donanım kaynaklı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.
A alp.45 - #157
Bluetooth aramada ses gidiyor modem dosyası uyumlu değil sanırım mtk6262 a1 modemfile lazım
A alp.45 - #158
donanımsal mic bozuk
Paradox Paradox - #159
donanımsal mic bozuk

Bende öyle tahmin etmiştim.
Cihaz yazılımı ilgili bir sorununuz olsaydı, Bluetooth üzerinde de görüşme yapamazdınız.
A alp.45 - #160
Bende öyle tahmin etmiştim.
Cihaz yazılımı ilgili bir sorununuz olsaydı, Bluetooth üzerinde de görüşme yapamazdınız.
bluetooth üzerinden konuşma yaptımda tel yanımdaydı ses telden gitmiş ses kaydı yaptım ses gelmedi %100 mic bozuk video çektim dispute açtım bakalım para iadesi istedim
Paradox Paradox - #161
bluetooth üzerinden konuşma yaptımda tel yanımdaydı ses telden gitmiş ses kaydı yaptım ses gelmedi %100 mic bozuk video çektim dispute açtım bakalım para iadesi istedim

Satıcı iyi bir satıcı ise veya alış veriş yaptığınız yerde üye statünüz yüksekse, sorun yaşamazsınız.
Aksi halde işiniz çok zor.
Mesela benim AliExpress'de statüm oldukça yüksek, iade için sadece iade talep etmem yeterli.
Sistem otomatik olarak iade yapıyor, satıcının keyfini beklemiyorum.
A alp.45 - #162
Satıcı iyi bir satıcı ise veya alış veriş yaptığınız yerde üye statünüz yüksekse, sorun yaşamazsınız.
Aksi halde işiniz çok zor.
Mesela benim AliExpress'de statüm oldukça yüksek, iade için sadece iade talep etmem yeterli.
Sistem otomatik olarak iade yapıyor, satıcının keyfini beklemiyorum.
ilk defa dispute açtım kanıt video çektim sds kaydı yaptım ses gelmedine dair kanıt üyeyim altın üye eski üye değilim satıcı WhatsApp fln verdi video gönderdim onada bakalım
Paradox Paradox - #163
ilk defa dispute açtım kanıt video çektim sds kaydı yaptım ses gelmedine dair kanıt üyeyim altın üye eski üye değilim satıcı WhatsApp fln verdi video gönderdim onada bakalım

Hayırlısı diyelim.
T teknocep - #164
eline sağlık
coban32 coban32 - #165
Geçmiş olsun.
B bty06 - #166
Merhaba arkadaşlar, smart watch v8 saatim var.saatime imei atacaģım.MTK 6261d kullanıyor.AndroidLanguageProject programıyla saatin orjinal modem dosyasını almaya calisiyorum;ancak program saati görmüyor,bu sorunda:"V8 Smartwatch saatimde ayarlarda; "debugging mod" / “USB Hata Ayıklayıcı” menüsünü bulup açık hale getirememden kaynaklı"
Bu tip saatlerde USB Hata Ayıklayıcı menüsünü açabilmek için gizli bir kod varmıdır,bildiğiniz?(*#0000# gibi v.s.)
Paradox Paradox - #167
Merhaba arkadaşlar, smart watch v8 saatim var.saatime imei atacaģım.MTK 6261d kullanıyor.AndroidLanguageProject programıyla saatin orjinal modem dosyasını almaya calisiyorum;ancak program saati görmüyor,bu sorunda:"V8 Smartwatch saatimde ayarlarda; "debugging mod" / “USB Hata Ayıklayıcı” menüsünü bulup açık hale getirememden kaynaklı"
Bu tip saatlerde USB Hata Ayıklayıcı menüsünü açabilmek için gizli bir kod varmıdır,bildiğiniz?(*#0000# gibi v.s.)

Daha önce bu konuyla ilgili bir kaç yorum yazmıştım.
Aradığınız modem dosyasını daha önce bende aramış ve bulamamıştım.
B bty06 - #168
Daha önce bu konuyla ilgili bir kaç yorum yazmıştım.
Aradığınız modem dosyasını daha önce bende aramış ve bulamamıştım.
Cevap için teşekkürler,peki Bu tip saatlerde USB Hata Ayıklayıcı menüsünü açabilmek için gizli bir kod varmıdır,bildiğiniz?(*#0000# gibi v.s.)Çünkü ayarlarında geliştirici seçenekleri vs.gibi bir alt menü yok ve usb hata ayıklama menüsünü bulup,açık hale getiremiyorum.
Teşekkürler..
coban32 coban32 - #169
Bir kod varmıdır yokmudur emin değilim ama nck dongle crack ile meta modda yada flash modda imei repair yapabilirsiniz.
S sarppp - #170
merhaba, öncelikle bu konularda çok tecrübeli değilim.Oğluma saati aldım.
setracker da offline gözüküyoruz. Find my kids kullanıyorum ama oğlum illaki setracker istiyor. Eski telefonumun imei ve id numarasını satıcıya gönderdim,o da sisteme tanımladı ama SMS komutuyla maalesef saatin imei numarasını değiştiremiyorum.Lütfen yardım..
M Machine - #171
merhaba, öncelikle bu konularda çok tecrübeli değilim.Oğluma saati aldım.
setracker da offline gözüküyoruz. Find my kids kullanıyorum ama oğlum illaki setracker istiyor. Eski telefonumun imei ve id numarasını satıcıya gönderdim,o da sisteme tanımladı ama SMS komutuyla maalesef saatin imei numarasını değiştiremiyorum.Lütfen yardım..

Konuyu ilk sayfadan itibaren okuyun gerekli bilgi ve açıklamalar mevcut.
mesutpeker mesutpeker - #172
Merhaba saati bilgisayara bağlayınca driver kısmında coolsand yazıyor driver nasıl bulabilirim
Paradox Paradox - #173
Merhaba saati bilgisayara bağlayınca driver kısmında coolsand yazıyor driver nasıl bulabilirim

Aşağıdaki videoyu YouTube üzerinden izleyiniz.
Videonun altında gerekli indirme bağlantıları mevcut.

mesutpeker mesutpeker - #174
Aşağıdaki videoyu YouTube üzerinden izleyiniz.
Videonun altında gerekli indirme bağlantıları mevcut.

Teşekkür ederim üstadım imei değiştirdi. İd numarası da değişti. Setracker mail attım ama yardımcı olmadılar. Yeni id numarasını Setracker kaydetmenin başka yolu var mı
Paradox Paradox - #175
Teşekkür ederim üstadım imei değiştirdi. İd numarası da değişti. Setracker mail attım ama yardımcı olmadılar. Yeni id numarasını Setracker kaydetmenin başka yolu var mı

Bildiğim kadarıyla bunu kendi imkanlarınızla yapabilmenizin bir yolu yok.
Saati size satan kişi ile görüşüp size yardımcı olmasını rica edebilirsiniz.
Furkank043 Furkank043 - #176
İyi günler huawei watch 2 sim kartı özellikli olan versiyonunu almanyadan getirtmeyi düşünüyorum, imei atmak sorun olur mu beni aydınlatabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler
Paradox Paradox - #177
İyi günler huawei watch 2 sim kartı özellikli olan versiyonunu almanyadan getirtmeyi düşünüyorum, imei atmak sorun olur mu beni aydınlatabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler

Bahsettiğiniz saatte işlem yapmak mümkün olmayabilir.
Bilginiz olsun.
Furkank043 Furkank043 - #178
Bahsettiğiniz saatte işlem yapmak mümkün olmayabilir.
Bilginiz olsun.
Peki hocam mtk6739 işlemcili bir akıllı saate imei atılabilir mi ?
Paradox Paradox - #179
Peki hocam mtk6739 işlemcili bir akıllı saate imei atılabilir mi ?

Yapılabilir.
Lakin bazı durumlarda, cihazın işlemcisinden çok, cihazın markasını gözetmek gerekebilir.
Bazı markalı cihazlarda, cihaza erişime ne yazık ki izin verilmiyor.
K kurtefem - #180
Yapılabilir.
Lakin bazı durumlarda, cihazın işlemcisinden çok, cihazın markasını gözetmek gerekebilir.
Bazı markalı cihazlarda, cihaza erişime ne yazık ki izin verilmiyor.

Bende de MTK6739 bir akıllı saat var. Nasıl imei repair yapabilirim?
Paradox Paradox - #181
Bende de MTK6739 bir akıllı saat var. Nasıl imei repair yapabilirim?

K kurtefem - #182

Kospet - Optimus

Paradox Paradox - #183
Kospet - Optimus

Siz burada ve burada bulunan yöntemleri kullanarak IMEI Repair yapabilirsiniz.
Takıldığınız bir yer olursa, konulara yazılan yorumları okumanız faydalı olacaktır.
K kurtefem - #184
Takıldığınız bir yer olursa, konulara yazılan yorumları okumanız faydalı olacaktır.
Teşekkürler deneyip paylaşırım sizinle..
Paradox Paradox - #185
Teşekkürler deneyip paylaşırım sizinle..

K kurtefem - #186

Usta şimdi bir elime alıp bir bakayım dedim.

İlk linkteki dosyalarda MTK6739 yok. MTK6732 ve MTK6752 var. Onlar olur mu?

İkinci link ölmüş.
Paradox Paradox - #187
Usta şimdi bir elime alıp bir bakayım dedim.

İlk linkteki dosyalarda MTK6739 yok. MTK6732 ve MTK6752 var. Onlar olur mu?

İkinci link ölmüş.

Cihaz yazılımının içinde gerekli dosyalar mevcut değil mi?
K kurtefem - #188
Cihaz yazılımının içinde gerekli dosyalar mevcut değil mi?

Hocam imei yazıp ok bastığımda ekran resimdeki gibi tekrar geliyor. Neden olur?

hata1.jpg
Paradox Paradox - #189
Hocam imei yazıp ok bastığımda ekran resimdeki gibi tekrar geliyor. Neden olur?

Ekli dosyayı görüntüle 2521

Bu program biraz saçma bir mantıkla çalışıyor.
Cihazınızı açtıp IMEI bilgilerini kontrol ettiniz mi?

K kurtefem - #190
Bu program biraz saçma bir mantıkla çalışıyor.
Cihazınızı açtıp IMEI bilgilerini kontrol ettiniz mi?

Akşam bir deneyeyim tekrar. Teşekkürler.
Bu arada benim pc Hp marka... Lenovo usb driver sıkıntı olmasın?
Paradox Paradox - #191
Akşam bir deneyeyim tekrar. Teşekkürler.
Bu arada benim pc Hp marka... Lenovo usb driver sıkıntı olmasın?

Sürücülerle ilgili bir sorun olacağını sanmıyorum.
Sorununuzu çözebildiniz mi?
K kurtefem - #192
Hocam nihayet bugün oturabildim pc başına..
Videoda win7 olsun diyor. Bende win10 var. Buna uygun driver paketi var mıdır?
Paradox Paradox - #193
Hocam nihayet bugün oturabildim pc başına..
Videoda win7 olsun diyor. Bende win10 var. Buna uygun driver paketi var mıdır?

Sürücülerle ilgili sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.
123eto123 123eto123 - #194
saol
Paradox Paradox - #195
kahriman kahriman - #196
Konu çok net ama her zamanki gibi eksik bilgiler ile geçen onca boşa giden saatler.İnat ettim gece saat 02:30 a kadar denemediğim yol kalmadı.Sonuç koca bir sıfır.Ve üstelik 20 senelik te profesyonel servis hizmeti vermeme rağmen birde.MT6260 işlemcili bir X9 model akıllı saati var arkadaşımın.Malum şebeke sorunu şikayeti ile getirmiş.USB sürücüleri tam ve Com port görmede sıkıntı yok.Ama verdiğiniz bu program ile bir türlü saati görmüyor tanımıyor.
coban32 coban32 - #197
Konu çok net ama her zamanki gibi eksik bilgiler ile geçen onca boşa giden saatler.İnat ettim gece saat 02:30 a kadar denemediğim yol kalmadı.Sonuç koca bir sıfır.Ve üstelik 20 senelik te profesyonel servis hizmeti vermeme rağmen birde.MT6260 işlemcili bir X9 model akıllı saati var arkadaşımın.Malum şebeke sorunu şikayeti ile getirmiş.USB sürücüleri tam ve Com port görmede sıkıntı yok.Ama verdiğiniz bu program ile bir türlü saati görmüyor tanımıyor.
Geçmiş olsun. Benimde uzun uğraştığım hatta olmuyor deyip kenara bıraktığım cihazlar oldu amma ve lakin daha sonra tekrar denediğim de aynı işlemleri aynı programla yapmama rağmen başarılı oldu. Muhtemelen bu tarz bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Saatin kılını çıkartma imkanınız varsa çıkartın 5 10 dk. Bekleyip tekrar deneyin.
Paradox Paradox - #198

Sizinde dediğiniz gibi konu oldukça net ama şu bahsettiğiniz "eksik bilgiler" kısmını anlayamadım.
Her alanda olduğu gibi, sizin çalıştığınız alanda da bazen insanlar bilgi, birikim ve deneyimlerine rağmen bazen başarılı olamayabilirler.
Bazen farklı yöntemler ve araçlar gerekebilir.

Burada farklı yöntemler de mevcut, onlara bakmış mıydınız?
Cihazınıza ait görselleri paylaşabilirseniz, nasipse size yardımcı olmaya çalışabilirim.
kahriman kahriman - #199
Bu konuda epey zaman harcadım.Ve hiç de senin anlattığın gibi değil.Saat zaten android yazılıma sahip değil.Java işletim sistemi var.BPLG MT6260AM dosyası da hiç bir yerde yok.Yani ya manuel kodlarla,ya da bluetooth üzerinden gönderilen kodlarla işlem yapılabilir....Ve MTK USB Modem port olarak göstermeyi nasıl başardın onu da anlamış değilim.

20191125_122513.jpg

20191125_122548.jpg

20191125_122653.jpg

20191125_122705.jpg

20191125_122709.jpg
Paradox Paradox - #200
Bu konuda epey zaman harcadım.Ve hiç de senin anlattığın gibi değil.Saat zaten android yazılıma sahip değil.Java işletim sistemi var.BPLG MT6260AM dosyası da hiç bir yerde yok.Yani ya manuel kodlarla,ya da bluetooth üzerinden gönderilen kodlarla işlem yapılabilir....Ve MTK USB Modem port olarak göstermeyi nasıl başardın onu da anlamış değilim.

Ekli dosyayı görüntüle 2795

Ekli dosyayı görüntüle 2796

Ekli dosyayı görüntüle 2797

Ekli dosyayı görüntüle 2798

Ekli dosyayı görüntüle 2799

Daha önce yazdıklarınızın bir kısmını göz ardı ederek size nazik bir dille cevap vermeye çalışmıştım.
Belli ki hata yapmışım.
Yirmi yıllık profesyonel teknik servis elemanısınız ve Tablet Piri dahil neredeyse beş yıldır buraya üyesiniz ama nedense:
Forumda insanla faydalı olacak yirmi satır yazınız yok.
Bu yetmiyormuş gibi bir de bilgilerin eksik olduğundan bahsediyorsunuz.
Şefaatiniz yok, bari mezarımızdan taş çalmayınız.

Bu konu elli beşbinden fazla kişi tarafından görüntülenmiş, on sayfadan fazla yorum yazılmış.
(Buradan alıntı ve çalıntı yapanları saymıyorum bile.)
Yapanlar olmuş, yapamayanlar olmuş.
Hadi ben imkansızı başardım, hiç bir deneyimi olmadığı halde yapanlar yapanlar nasıl yaptı?

Sizin idrak edemediğiniz şey şu:
Siz her şeyi bildiğinizi zannedip yerinizde saymaya devam ederken, sizden başka her şeyin gelişip ilerliyor.

Bazen cihazların yeni versiyonlarında eski işlemleri yapamayabilirsiniz.
Bazen güncellenen Microsoft Windows işletim sistemlerinde eskiden yaptığınız işlemleri yapamazsınız.
Bu liste uzar gider.

Bu cihazlar, Nucleus RTOS/MTK OS işletim sisteminin kırpılmış ve kötü derlenmiş kopyaları ile çalışmaktadır.
İşletim sistemleri üç beş MB boyutundadır.
Bu cihazlarda IMEI onarımı için bahsettiğiniz Database dosyalarını kullanamazsınız!
Bu cihazlarda IMEI onarımı için bir kaç farklı yöntem mevcuttur.
Yaygın olarak kullanılan program benim bu konuda paylaştığım yöntemdir.
Diğerleri ise: Huawei Modem Terminal, Tera Term Pro ve MauiMETA (ModemMETA) + NVRAM Editör'dür.
Siz zaten bunları bildiğiniz için, zaten yardıma da ihtiyacınız yok.
Değil mi?

Size bir daha ki sefer küstahlık yapmak ve kendinizi övmek yerine herkes gibi yardım istemenizi tavsiye ediyorum.
Böylesi sizin için daha faydalı olacaktır.
Gölgesine sığınmaya çalışıp hiç bir şey başaramadığınız bilmem ne kadarlık kariyerinizden bahsetmek yerine yardım isterseniz:
Size yardımcı olmaya çalışırız.
Kolay gelsin.
E Eydmir - #201
Merhaba çocuklarım için 2 adet aldığım A36e kodlu 4g saatlerimiz var bu işlemle imei değişimi mümkünmüdür. Açıklamasında işlemci türü olarak MTK6261 olarak yazıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim
Paradox Paradox - #202
Merhaba çocuklarım için 2 adet aldığım A36e kodlu 4g saatlerimiz var bu işlemle imei değişimi mümkünmüdür. Açıklamasında işlemci türü olarak MTK6261 olarak yazıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim

Çocuk saatleri ile ilgili olarak, konuya yazdığım yorumlarda defalarca bilgi verdim.
Konuya yazılan yorumları gözden geçirmeniz faydalı olacaktır.
Aydar Aydar - #203
Merhaba, @Paradox Detaylı anlatım için teşekkür ederim.
Hayatımda ilk defa yaptım ve daha öncede geldi hiç uğraşmadım.
Bu benim için önemli olduğu için bende araştırma yaptım direk forumumuz çıktı googlde, işlemleri sizin dediğiniz gibi yaptım sorunsuz oldu.
Emeğine sağlık.

1576151745658.png
Paradox Paradox - #204
Merhaba, @Paradox Detaylı anlatım için teşekkür ederim.
Hayatımda ilk defa yaptım ve daha öncede geldi hiç uğraşmadım.
Bu benim için önemli olduğu için bende araştırma yaptım direk forumumuz çıktı googlde, işlemleri sizin dediğiniz gibi yaptım sorunsuz oldu.
Emeğine sağlık.

Ekli dosyayı görüntüle 2840

mehmetcan34 mehmetcan34 - #205
hocam bu işlemi yaptık pc driver'i yukledi ama işlem yapacağımız program nedir coolsand için ?
mehmetcan34 mehmetcan34 - #206
hocam coolsand için hangi programı kullanacağız,yafrdımcı olursanız sevinirim.
şimdiden teşekkürler ....
Paradox Paradox - #207
hocam coolsand için hangi programı kullanacağız,yafrdımcı olursanız sevinirim.
şimdiden teşekkürler ....

Cihazınızın modeli nedir, mümkünse cihazınızın özelliklerine ait bir bağlantı paylaşabilir misiniz?
mehmetcan34 mehmetcan34 - #208
hocam urun ismi ile satis ismi farkli oluyor bu çin mali saatlerde(saglikli bilgi verememek adina birsey soylemek istemiyorum) yalniz su kadarini soyliyeyim;cihaz sms ile islem goren,feneri ve kamerasi olan setracker'la haritada kontrol edilen,pc ye baglayinca aygit yoneticisinde tanimlanmayan cihaz altinda '' coolsand'' yazan bir cihaz.forumda ki video ile driver isini halletik ama imei yi hangi program ile atacagiz.
forumda yazmissiniz coolsand islemciyi nasil gorecek pc diye ve admin arkadas videoyu paylasmis. coolsand videosu altina imei degistik dediniz hangi program ile yaptiniz bunu sormak istedim size.
Paradox Paradox - #209
hocam urun ismi ile satis ismi farkli oluyor bu çin mali saatlerde(saglikli bilgi verememek adina birsey soylemek istemiyorum) yalniz su kadarini soyliyeyim;cihaz sms ile islem goren,feneri ve kamerasi olan setracker'la haritada kontrol edilen,pc ye baglayinca aygit yoneticisinde tanimlanmayan cihaz altinda '' coolsand'' yazan bir cihaz.forumda ki video ile driver isini halletik ama imei yi hangi program ile atacagiz.
forumda yazmissiniz coolsand islemciyi nasil gorecek pc diye ve admin arkadas videoyu paylasmis. coolsand videosu altina imei degistik dediniz hangi program ile yaptiniz bunu sormak istedim size.

IMEI muhtemelen SMS ile değiştirilmiştir.
Lakin, bu cihazlarda IMEI değiştiği zaman ID'de değişmektedir.
Bu durumda da takip programını kullanamazsınız.
Önce satıcı ile iletişim kurarak,
IMEI bilgilerini değiştirmek istediğinizi ve yeni ID bilgilerini sisteme kayıt ettirip ettiremeyeceğini sormanız faydalı olacaktır.
mehmetcan34 mehmetcan34 - #210

coolsand işlemciye hangi program ile işlem yapabiliriz. driver'ı kurdum pc coolsand'i goruyor ama işlem için hangi uygulamayı kullanacagız ?
mehmetcan34 mehmetcan34 - #211
IMEI muhtemelen SMS ile değiştirilmiştir.
Lakin, bu cihazlarda IMEI değiştiği zaman ID'de değişmektedir.
Bu durumda da takip programını kullanamazsınız.
Önce satıcı ile iletişim kurarak,
IMEI bilgilerini değiştirmek istediğinizi ve yeni ID bilgilerini sisteme kayıt ettirip ettiremeyeceğini sormanız faydalı olacaktır.

hocam birbirimizi anlamıyoruz sanırım. o bahsettiğiniz işlemi yaptık (satıcıya ulastık,hallettik) coolsand için işlem yapacagımız uygulamayı soruyorum
Paradox Paradox - #212
hocam birbirimizi anlamıyoruz sanırım. o bahsettiğiniz işlemi yaptık (satıcıya ulastık,hallettik) coolsand için işlem yapacagımız uygulamayı soruyorum

İnanın ne demek istediğinizi anlayamadım.
IMEI ve ID işini hallettiğinizi söylemişsiniz.

E eraslaan - #213
İnanın ne demek istediğinizi anlayamadım.
IMEI ve ID işini hallettiğinizi söylemişsiniz.

Hocam ben arkadaşı anladım bende de aynı saatten var sorunumu çözemedim. Şöyle anlatayım saati Q02 diye yazınca bulabiliyorum MT6261 işlemcisi ama bilgisayara açıkken bağladığımda Coolsand şeklinde 2 tane bağlantı çıkıyor.Kapalı şekilde bağladığımda bir tane Coolsand çıkıyor. MTK driverları yüklediğimde birden çok seçenek çıkıyor. Cihazı hangi seçenekte göstersemde mtk imei repair uygulamalarında hata alıyorum. Uygulama ya donuyor yada tepki vermiyor. Verdiği zamanda meta mode error yazıyor.
EliteMan EliteMan - #214
Hocam ben arkadaşı anladım bende de aynı saatten var sorunumu çözemedim. Şöyle anlatayım saati Q02 diye yazınca bulabiliyorum MT6261 işlemcisi ama bilgisayara açıkken bağladığımda Coolsand şeklinde 2 tane bağlantı çıkıyor.Kapalı şekilde bağladığımda bir tane Coolsand çıkıyor. MTK driverları yüklediğimde birden çok seçenek çıkıyor. Cihazı hangi seçenekte göstersemde mtk imei repair uygulamalarında hata alıyorum. Uygulama ya donuyor yada tepki vermiyor. Verdiği zamanda meta mode error yazıyor.
Sizin Sıkıntınız Drivermi​
Paradox Paradox - #215

Cihazınız hakkında detaylı bilgiye sahip değilim.
Lakin anladığım kadarıyla sizin cihazınızın IMEI bilgileri SMS yolu ile değişiyor.
Bu durumda da bilgisayar üzerinden cihazınıza işlem yapmanız pek mümkün olmayabilir.
Nasipse ben uygun bir zamanda bu konuyu bir araştırayım.
İşe yarar bir şeyler bulursam burada paylaşırım.
E eraslaan - #216
Sizin Sıkıntınız Drivermi​
evet hocam driverlar paket olarak kuruluyor cihazı bağladığımda herhangi bir driverı seçmiyor benim seçmem gerekiyor hangisini seçeceğimi bilmiyorum.
O omrfarukarpa - #217
linkler kırık
Paradox Paradox - #218

Mümkün değil.
Sizde bir sorun olabilir.
EliteMan EliteMan - #219
Çalışıyor Herhangi Bir Sorun Yok​
K kavurka82 - #220
Merhabalar sayın üyeler.
Kospet optimus pro mtk 6739 için vermiş olduğunuz linkleri ve cevapları inceleyip baya bir kafa yordum. Fakat imei tamir i bir türlü olmadı. Geçen zamanda bunun kesin bir çözümünü bulabilen varmıdır? Konuyu tekrar güncellemek istedim. Teşekkür ederim bilgileriniz için
Paradox Paradox - #221
Merhabalar sayın üyeler.
Kospet optimus pro mtk 6739 için vermiş olduğunuz linkleri ve cevapları inceleyip baya bir kafa yordum. Fakat imei tamir i bir türlü olmadı. Geçen zamanda bunun kesin bir çözümünü bulabilen varmıdır? Konuyu tekrar güncellemek istedim. Teşekkür ederim bilgileriniz için

Cihazınıza anlatılan yöntemle Root yetkisi verebilir misiniz?
yba_05 yba_05 - #222
Bu çin saatleri içinde ilk defa karşılaştığım çözümünü bulamadığım bir saat olayı var. Normalde mtk 6260-6261 vs işlemcili olurlar. Bu ise bilgisayara bağlayınca collsand yazıyor ve bu sürücüyü istiyor. Sürücü rda usb driver galitte 8809 vb birşey. Saati araştırdım rda şlemcili ve imei işlemi yapmak için mecbur bilgisayardan bir işlem gerekiyor. Çünkü imeisi kapalı. kullandığımız bu programlarla olmadı (sn writer, maui Meta vb) Yardımcı olur musunuz?

printThread_attachments

• WhatsApp Image 2020-10-28 at 12.02.53.jpeg
    WhatsApp Image 2020-10-28 at 12.02.53.jpeg
    99.3 KB · Görüntüleme: 19
Paradox Paradox - #223
Bu çin saatleri içinde ilk defa karşılaştığım çözümünü bulamadığım bir saat olayı var. Normalde mtk 6260-6261 vs işlemcili olurlar. Bu ise bilgisayara bağlayınca collsand yazıyor ve bu sürücüyü istiyor. Sürücü rda usb driver galitte 8809 vb birşey. Saati araştırdım rda şlemcili ve imei işlemi yapmak için mecbur bilgisayardan bir işlem gerekiyor. Çünkü imeisi kapalı. kullandığımız bu programlarla olmadı (sn writer, maui Meta vb) Yardımcı olur musunuz?

Yanılmıyorsam elinizdeki cihazın IMEI bilgileri SMS ile değiştiriliyor.
Yine yanılmıyorsam elinizdeki bir çocuk saati.
Bu cihazın IMEI bilgileri değişir ise, cihazın ID bilgileri de otomatik olarak değişiyor.
Bu durumda da takip programına giriş yapamıyorsunuz.
İşlemlere başlamadan önce:
Saatin satıcısı ile iletişime geçebilir ve IMEI bilgilerini değiştireceğinizi
Yeni IMEI ve ID bilgilerini programa eklettirip eklettiremeyeceğini sormanız faydalı olacaktır.
yba_05 yba_05 - #224
Yanılmıyorsam elinizdeki cihazın IMEI bilgileri SMS ile değiştiriliyor.
Yine yanılmıyorsam elinizdeki bir çocuk saati.
Bu cihazın IMEI bilgileri değişir ise, cihazın ID bilgileri de otomatik olarak değişiyor.
Bu durumda da takip programına giriş yapamıyorsunuz.
İşlemlere başlamadan önce:
Saatin satıcısı ile iletişime geçebilir ve IMEI bilgilerini değiştireceğinizi
Yeni IMEI ve ID bilgilerini programa eklettirip eklettiremeyeceğini sormanız faydalı olacaktır.
Konuyu bende iyi bilmiyorum. Evet SMS ile değişiyor. Ama yukarıda da yazdığım gibi imei kapalı olduğu için hat çalışmıyor. Böyle olunca da SMS ile imei değiştirme işi olmuyor. Yani bu illede bilgisayar ile olmalı. Zaten hat çalışır durumda olsa SMS ile çözülecek kodları biliyorum. İD değişmede satıcı değişen ID yi sisteme ekliyor. Bu kısmıda kolay. Fakat saatin imeisini 000000000000000 olarak girmişler. Dolayısıyla hat çalıştırmıyor. Şimdi saatin işlemcisi mediatek olsa sorun yok ama rda işlemcili. Rda işlemcili ve imeisi kapalı hat çalıştırmayan bu tarz saatlere imei işlemini bilgisayarda hangi programla, hangi sürücülerle ve nasıl yaparız? Soru bu... teşekkür ederim
Paradox Paradox - #225
Konuyu bende iyi bilmiyorum. Evet SMS ile değişiyor. Ama yukarıda da yazdığım gibi imei kapalı olduğu için hat çalışmıyor. Böyle olunca da SMS ile imei değiştirme işi olmuyor. Yani bu illede bilgisayar ile olmalı. Zaten hat çalışır durumda olsa SMS ile çözülecek kodları biliyorum. İD değişmede satıcı değişen ID yi sisteme ekliyor. Bu kısmıda kolay. Fakat saatin imeisini 000000000000000 olarak girmişler. Dolayısıyla hat çalıştırmıyor. Şimdi saatin işlemcisi mediatek olsa sorun yok ama rda işlemcili. Rda işlemcili ve imeisi kapalı hat çalıştırmayan bu tarz saatlere imei işlemini bilgisayarda hangi programla, hangi sürücülerle ve nasıl yaparız? Soru bu... teşekkür ederim

Bir Box ile IMEI değişim işlemi yapılıyordu ama bunun hangi Box olduğunu hatırlamıyorum.
Konulardan birisinde gerekli açıklama mevcuttu sanırım.
Diğer konulara bir bakmak lazım.
M muzikci55 - #226
Merhaba , windows 10 için program güncellemesi yapıldımı acaba ?
Paradox Paradox - #227
Merhaba , windows 10 için program güncellemesi yapıldımı acaba ?

Program Microsoft Windows 10 İşletim sisteminde sorunsuz bir şekilde çalışıyor.
Bizzat denemiştim.
B BLACK PRINCE - #228
tesekkürler.
Paradox Paradox - #229
D deLLyici - #230
win10da denedim hiç bir türlü aktif edemedim yardımcı olabilir misiniz win 10 pro H2 var
Paradox Paradox - #231
win10da denedim hiç bir türlü aktif edemedim yardımcı olabilir misiniz win 10 pro H2 var

B bossturkmen - #232
coolsand chinese miracle ile deneyiniz
M mahmut.gumus - #233
smart watch w90 yaptım oldu elinize yüreğinize sağlık
Paradox Paradox - #234
smart watch w90 yaptım oldu elinize yüreğinize sağlık

omrguzel omrguzel - #235

Merhabalar, yapabildiniz mi acaba? ben de aynı sorunu yaşıyorum bir bilgi bulamadım
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/akilli-saat-imei-tamir-akilli-saat-imei-degistirme.20/