Alcatel A3 10" Rom Sorunu

Yazdır

barancelltamir123

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
12 Ocak 2017
10
0
1
26
Arkadaşlar herkese kolay gelsin iyi günler. Tablet elime geldi arka kapağında 8079 yazıyordu. Sitede bulunan 8079 modelin yazılımını attım cihaz çalışıyor ama türkçe yok birde kamera çalışmıyor bu model sanırım sıkıntılıymış. Ama ilk geldiğinde yazılım atmadan önce cihazın açılışında a3 10" yazıyordu şuan pixi 3 yazıyor ama 8079 modeli pixi 3 e denk geliyor sanırım bu olayda bir karışıklık var. Kamerasını çalıştırabilir miyiz yoksa elinde yazılım olan varmı. Kolay gelsin herkese

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Denedim hocam burdaki araçla yükledim ve şuan cihaz çalışıyor. Başta yazılımı indirdi acaba o yazılımı kaynak dosyasından çekip paket haline getirebilir miyiz ? Bazen hata veriyor çünkü program

Yazılım muhtemelen bilgisayarınızda bir yere iniyordur, lakin nereye indiğini bulmak biraz zahmetli bir iş olabilir.
AppData klasörlerini kontrol etmeniz faydalı olabilir.

barancelltamir123

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
12 Ocak 2017
10
0
1
26
Yazılım muhtemelen bilgisayarınızda bir yere iniyordur, lakin nereye indiğini bulmak biraz zahmetli bir iş olabilir.
AppData klasörlerini kontrol etmeniz faydalı olabilir.
Dizini buldum ancak inen yazılımın içerisindeki dosyaların uzantıları çok değişik örnek veriyorum bende başka bir yazılım var ondaki boot.img dosyasının dosya boyutu ile programdan inenin dosya boyutu aynı ancak inen dosyanın uzantısı .img değil çok değişik bir durum

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Dizini buldum ancak inen yazılımın içerisindeki dosyaların uzantıları çok değişik örnek veriyorum bende başka bir yazılım var ondaki boot.img dosyasının dosya boyutu ile programdan inenin dosya boyutu aynı ancak inen dosyanın uzantısı .img değil çok değişik bir durum

İndirdiğiniz yazılımı bir yere Upload etmeniz mümkün mü bir bakalım.
Yükleme yaptığınız programın okuduğu dosya biçimi farklı olabilir.
Belki de, yükleme sırasında dosyaları dönüştürüyor da olabilir.
Dosya uzantılarını elle değiştirmeyi denediniz mi?

barancelltamir123

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
12 Ocak 2017
10
0
1
26
İndirdiğiniz yazılımı bir yere Upload etmeniz mümkün mü bir bakalım.
Yükleme yaptığınız programın okuduğu dosya biçimi farklı olabilir.
Belki de, yükleme sırasında dosyaları dönüştürüyor da olabilir.
Dosya uzantılarını elle değiştirmeyi denediniz mi?
denedim elimdeki diğer rom ile boyutları aynıydı zaten. Boyutları karşılaştırarak değiştirdim ama scatter yazmamız lazım tekrardan ben upload edeyim bitince yazıyım burdan
Ayrıca hazırda bulunan scatter ile seçtiğimde de dosyayı almıyor içine flash tool

asistas60

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Ara 2018
2
0
1
36
selam arkadaşlar
aynı sorun bendeki a3 te var 8079 diye indirdim pixi 3 çıktı dil ing tr yok kamera çalışmıyo uygulamalarda gp uyuşmazlığı var youtube
güncellemesini bile alamadım

asistas60

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Ara 2018
2
0
1
36
Denedim biraz uraştırdı fakat tablet eski halini aldı artık tr ve a3 10 teşekkür ederim

blackwhite77

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Eki 2020
2
0
1
44
Merhaba, paradox paylaştığınız dosayayı indirmeye çalıştım ama sayfa açılmıyor. Rica etsem tekrar yüklemeniz mümkün olabilir mi?

blackwhite77

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Eki 2020
2
0
1
44
Çok teşekkür ederim. Tablet kendine gelmiş çocuk coştu çok mutlu yeni tablet oldu diyor. Kolay gelsin. Sağolun