Asus MeMo Pad ME70C Rom

Asus MeMo Pad ME70C Rom

User1234 User1234 - #1
0- fastboot erase cache
1- Fastboot erase userdata
2- Fastboot erase system
3- fastboot flash boot boot.img
4- fastboot flash fastboot fastboot.img
5- fastboot flash splashscreen splashscreen.img
6- fastboot flash droidboot droidboot.img
7- fastboot reboot-bootloader
8- fastboot flash K01Asdupdate K01Asdupdate.zip
sending 'K01Asdupdate' (643441 KB)... OKAY
writing K01Asdupdate ...
FAILED (remote: flash_cmds error!
FAILflash_cmds error!
Execution time is 66 <s>

Asus K01A Model Cihaza fastboot modunda cmd ile rom göndericem 66. saniyede iptal ediyor %15 te yazılım doğru Asusun kendi sitesinden indirdim ama tablete bi türlü okutamadım sd karta atıp da denedim beceremedim :D
coban32 coban32 - #2
Şarjından emin ol öyle dene dostum...
coban32 coban32 - #3
Aslında komut hatası vermiş ama bu yazdığın "fastboot flash K01Asdupdate K01Asdupdate.zip" komut bu şekilde "fastboot flash K01Asdupdate.zip" olmasın.
coban32 coban32 - #4
Sorun çözüldümü ?
User1234 User1234 - #5
9
Aslında komut hatası vermiş ama bu yazdığın "fastboot flash K01Asdupdate K01Asdupdate.zip" komut bu şekilde "fastboot flash K01Asdupdate.zip" olmasın.

Hocam aksama bakicam cihaza da komut hatasi veriyor ise neden ilk basta komutu kabul ediyor ve yazilimi cihaza gonderip bir kismini cihaza yaziyor ? zaten en başta sizin söylediğiniz komutu yazdım kabul etmedi Aslinda cihazin me70cx modeli icin talimatlarda once cmd ile wipeladiktan sonra sd karta zip olarak atip droidboottan recoverye basin işlem tamam diyor adimlari uyguladim ama recovery bastiktan sonra yine sdkarttan da yazilimi yarida kesiyor ? 3 tane yazilim denedim emin olmak icin ama nafile ayrica cmd ile dosya flashlamam icin once dosyanin adini sonra tekrar dosya adini ve uzantisini yazmam gerekjyor yoksa kabul etmiyor şarjından eminim hocam aslinda sıkıntı yazilımı sd karttan mi yoksa cmd ile mi yazıcaz ondan pek emin değilim gerci ben sd karttan atarken benim telefonumda kullandigim karti kullandim ve icinde android dosyalari kisisel dosyalar vs vardi cihaz ondan dolayi yazilimi kabul etmemiş olabilir mi :)
coban32 coban32 - #6
Yok dosyanın sdkartda bulunması yeterli fastboot ilede yazılım işlemi geçerli bir yöntem ancak dosyanın ismini yazıp tekrar dosyanın ismini yazmak diye bir kaide yok ilk yazdığın bölüm adı ikinci uzantıyla beraber yazdığın ise o bölüme flashlanacak dosya adı ve ayrı bir sistem dosyası yok ise update dosyasını fastboot flash ******.zip şeklinde atarsın sen dosyanın adını bölüm kısmına yazdığın için fastboot dosyayı cihaza göndermek üzere derliyor 64 mb kısmını gönderdikten sonra öyle bir bölüm olmadığı için yazacak yer bulamıyor.
coban32 coban32 - #7
Hatta romun içerisindeki system.img dosyasını fastboot flash system system.img şeklinde atman gerekiyor.
User1234 User1234 - #8
hocam şimdi tek gereken yazılımı ne olarak cihaza okutmam gerekiyor ? illaki bir bölüm istiyor benden recovery boot vs gibi düz ****.zip olarak kabul etmiyor en son droid bootu recovery olarak flashladım normal boot ekranına geldi sanrıım cmd den yazılım bekliyor

printThread_attachments

• 20180116_211518.jpg
    20180116_211518.jpg
    67.4 KB · Görüntüleme: 40
  • 20180116_213333.jpg
    20180116_213333.jpg
    196 KB · Görüntüleme: 88
  • droidboot.jpg
    droidboot.jpg
    90.2 KB · Görüntüleme: 79
S sayko2 - #9
tableti recovery moda alıp adb sideloaddan zip i direk yükleyebilirsin yada hatayı öyle veriyor ise minimal and fastboot dosyalarında sorun vardır ayrı bir klasör olusturup c ye atıp bi öyle dene istersen
User1234 User1234 - #10
tableti recovery moda alıp adb sideloaddan zip i direk yükleyebilirsin yada hatayı öyle veriyor ise minimal and fastboot dosyalarında sorun vardır ayrı bir klasör olusturup c ye atıp bi öyle dene istersen

Dostum cihaz sadece fastboot komutları kabul ediyor o yüzden sideload modu yok cihazda
coban32 coban32 - #11
system.img varmı romun içinde ?
User1234 User1234 - #12
system.img varmı romun içinde ?

var ama klasör şeklinde resim koydum hocam
coban32 coban32 - #13
system.img dosyan olmadığı için sen bu zip dosyası sdkarta kopyala droidbootdan recoverye geç install exsdkartdan karta attığın zip dosyasını seç yüklemeye başlayacaktır.
User1234 User1234 - #14
system.img dosyan olmadığı için sen bu zip dosyası sdkarta kopyala droidbootdan recoverye geç install exsdkartdan karta attığın zip dosyasını seç yüklemeye başlayacaktır.

hocam bu droidbootlar farklı recoverye basınca ben yazılımı seçemiyorum kendini resetleyip yazılımı yüklemeye başlıyor otomomatik ama çeyreğine varamadan iptal ediyor
coban32 coban32 - #15
Birde bu tabletlerin yazılımları ww ve tw olarak iki şekilde oluyor doğru yazılımı edindiğinizden emin olun.
coban32 coban32 - #16
ww sürümü tw sürümü ise edinebilirsiniz...
User1234 User1234 - #17
Birde bu tabletlerin yazılımları ww ve tw olarak iki şekilde oluyor doğru yazılımı edindiğinizden emin olun.

asusun sitesinde me70c model aramasında karşıma

Version WW_V12.8.1.412015/11/27628.36 MBytes

ASUS MeMO Pad 7(ME70C) Software Image Version: WW_V12.8.1.41 (Android L) For WW SKU only çıkıyor
S sayko2 - #18
flashla kardeşim
User1234 User1234 - #19
flashla kardeşim

uyumlu gözküyor deneyeceğim saolun
User1234 User1234 - #20
flashla kardeşim

asus flashtool kullanırken wipe data seçeneği aktif olması gerekiyor mu ?
User1234 User1234 - #21
flashla kardeşim

fastboot reboot to recovery failure (FAİLED (remote: unkown OEM command) hatası aldım :(
S sayko2 - #22
fastboot driverını kontrol et kardeşim fastbootu ne olarak görüyor diye
S sayko2 - #23
kardeşim ilk önce boot u yaz ellen sonra droidboot yaz cihaza tekrar dene
silivriserdar silivriserdar - #24
Cihazın ana kart resimlerini konuya atarsanız doğru yazılım bulması kolay olur.
User1234 User1234 - #25
Kart bu şekilde

printThread_attachments

• 20180117_195939.jpg
    20180117_195939.jpg
    117.1 KB · Görüntüleme: 41
  • 20180117_200000.jpg
    20180117_200000.jpg
    97.8 KB · Görüntüleme: 49
  • 20180117_200101.jpg
    20180117_200101.jpg
    85 KB · Görüntüleme: 44
  • 20180117_200152.jpg
    20180117_200152.jpg
    95.8 KB · Görüntüleme: 46
  • 20180117_200242.jpg
    20180117_200242.jpg
    52.6 KB · Görüntüleme: 42
User1234 User1234 - #26
Yazılım var ama flashlamayı beceremiyorum kabul etmiyor cihaz :D hey Allahım
User1234 User1234 - #27
kardeşim ilk önce boot u yaz ellen sonra droidboot yaz cihaza tekrar dene

driverda problem yok kontrol ettim şimdi bootu yazdım sonra droidbootu yazdım sonra tekrar zipi mi yazayım diyosun ?
User1234 User1234 - #28
ww sürümü tw sürümü ise edinebilirsiniz...

remote problem with creating ota update file! bu hatanın sebebi nedir hocam
K korkmaz - #29
arkadaşlar kolay gelsin öncelikle paylaşımlarınız gerçekten çok güzel. bende asus memo pad8 K00L var buna format atmaya çalışıyorum ama birtürlü gerçekleşmiyor yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler
Paradox Paradox - #30
arkadaşlar kolay gelsin öncelikle paylaşımlarınız gerçekten çok güzel. bende asus memo pad8 K00L var buna format atmaya çalışıyorum ama birtürlü gerçekleşmiyor yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

coban32 coban32 - #31
remote problem with creating ota update file! bu hatanın sebebi nedir hocam
güncelleme dosyası derlenirken hata alıyor işlemi fastbootdan yapıyorsan emmcye yazamıyor işlemi sdkartdan yapıyorsan sdkarta yazamıyor.
coban32 coban32 - #32
Birde romu denemenizi isticem böyle durumlarda sürüm düşürmek en mantıklısı. Muhtemelen cihazdaki recovery ile romunuz uyumsuz. Bir deneyin neticeyi bildirirsiniz.
K korkmaz - #33

Abi öncelikle teşekkür ederim bu ve bunun gibi bir çok şey denedim ama. Yardımcı olmadı farklı bir yöntem varmıdır
User1234 User1234 - #34
Birde romu denemenizi isticem böyle durumlarda sürüm düşürmek en mantıklısı. Muhtemelen cihazdaki recovery ile romunuz uyumsuz. Bir deneyin neticeyi bildirirsiniz.

başarısız oldum cihaz en başta droidboottaydı ben cmd ile droidboot.img yi recovery olarak flashladım cihaz normal boot olarak açtı her denemede ya komut hatası verdi yada unkown partition hatası target reported max download size hatası da var tabi

hocam yazılımı atarken bana bir rehber yazsanız ufak ?
coban32 coban32 - #35
Pes etmediğin sürece başarısız sayılmazsın. indir farklı bir yol daha deniyeceğiz. Bu ana kadar yaptığın denemelerdeki gibi içindeki dosyaları çıkart ve fastboot ile yaz ve bu dosyanın ismini daha öncede yaptığın gibi K01Asdupdate.zip ye değiştirip sdkartına at sd kartının fat32 olduğundan emin ol ve farklı olarak aynı dosyayı tekrar hafıza kartına at ama bu kez ismini ASUS_BUNDLE.zip olarak değiştir. Sonuçda hafıza kartında aynı rom iki farklı dosya ismiyle bulunacak. Tecrübe ederek sonucu bildirirsen seviniriz. Kolay gelsin.
User1234 User1234 - #36
Pes etmediğin sürece başarısız sayılmazsın. indir farklı bir yol daha deniyeceğiz. Bu ana kadar yaptığın denemelerdeki gibi içindeki dosyaları çıkart ve fastboot ile yaz ve bu dosyanın ismini daha öncede yaptığın gibi K01Asdupdate.zip ye değiştirip sdkartına at sd kartının fat32 olduğundan emin ol ve farklı olarak aynı dosyayı tekrar hafıza kartına at ama bu kez ismini ASUS_BUNDLE.zip olarak değiştir. Sonuçda hafıza kartında aynı rom iki farklı dosya ismiyle bulunacak. Tecrübe ederek sonucu bildirirsen seviniriz. Kolay gelsin.

hocam sizin verdiğiniz ve elimde olan tüm sürümlerini anlattığınız şekilde rehberi izleyerek yazılımı atmaya çalıştım olmadı hata verdi junsayter arkadaşımızın verdiği romdaki system boot droidboot recovery system imajlarını kabul etti ama sonuç olumsuz sdupdate kabul etmiyor.( ) sitedeki yazılım tabletimin sürümüyle aynı bu romu bile dediğiniz şekilde attım ama kabul etmedi. cihaz.Hocam yazılımın tamamını .img dosya formatıyla yazsak cihaza kabul etmez mi ? gerçi nereden bulacağım o şekilde bilmiyorum
Paradox Paradox - #37
bulunan konuya bakmış mıydınız?
User1234 User1234 - #38
bulunan konuya bakmış mıydınız?

evet o konudaki yazılımın sürümü cihazımla aynı fakat modeliyle aynı değil me70cx benim cihaz me70c IFWI VERSİONU: 64.25 benim cihazın:64.33 o romu da indirip denedim yarıda kesildi
User1234 User1234 - #39
Şuan elimdeki yazılım cihazla tamamen uyumlu aynı olmayan tüm parçalarını değiştirdim ama kabul ettiremedim :D
leonidasss leonidasss - #40
@coban32 gayen çaban takdire şayan mesajları tek tek okurken bir kitabın en heyecanlı bölümündeymişim gibi hissettim. Bu azim ve gayret helal olsun.

HTC One A9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
symbazz symbazz - #41
Boşuna uğraşıyorsunuz. O cihazda bootloader kilidi aktif. O yüzden veriyor o hatayı.
User1234 User1234 - #42
Boşuna uğraşıyorsunuz. O cihazda bootloader kilidi aktif. O yüzden veriyor o hatayı.

Vallahi bende en son onu düşundum artik cunku başka mantikli aciklamasi olamazdi peki kilidi kaldirmanin bir yolu varmidir hocam ?
symbazz symbazz - #43
Vallahi bende en son onu düşundum artik cunku başka mantikli aciklamasi olamazdi peki kilidi kaldirmanin bir yolu varmidir hocam ?
Fastboot modunda komut satırında

Fastboot oem unlock

komutunu deneyin.

SM-N950 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
User1234 User1234 - #44
Fastboot modunda komut satırında

Fastboot oem unlock

komutunu deneyin.

SM-N950 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

waiting for device::

unkown command hatası
symbazz symbazz - #45
waiting for device::

unkown command hatası
Asus driverlarını kurdunuz mu. ?
Cihazınızı fastboot moduna aldıktan sonra mı bu komutu çalıştırdınız. ?
User1234 User1234 - #46
Asus driverlarını kurdunuz mu. ?
Cihazınızı fastboot moduna aldıktan sonra mı bu komutu çalıştırdınız. ?

elbette driverları kurdum ve cihaz şuan fastboot modda
symbazz symbazz - #47
Fastboot oem unlock-go

komutunu deneyiniz.
symbazz symbazz - #48
Asus Memopad cihazlara boot kilidi olmayadabilir. Ama boot kilidi varsa o hatayı veriyor. Araştıralım bakalım. Bşka bir sebebi varmı.
User1234 User1234 - #49
Fastboot oem unlock-go

komutunu deneyiniz.

aynı hatayı verdi hocam
coban32 coban32 - #50
@coban32 gayen çaban takdire şayan mesajları tek tek okurken bir kitabın en heyecanlı bölümündeymişim gibi hissettim. Bu azim ve gayret helal olsun.

HTC One A9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. Teşekkür ederim.
User1234 User1234 - #51
Asus Memopad cihazlara boot kilidi olmayadabilir. Ama boot kilidi varsa o hatayı veriyor. Araştıralım bakalım. Bşka bir sebebi varmı.

Aslinda bootloader kilidi yoktur saniyorum cihaz ilk elime geldiginde brick olmuştu asus yazisinda kaliyordu belkide en basta cihaza splashscreen.img atsaydim belkide cihaz acilacakti fakat suan cache system userdata erase komutuyla sildim hadi onu geciyorum elimde 5 6 adet k01a me70c yazilimi mevcut coban hocamizin talimatlarina uyarak yuklemeyi tamamliyorum ama android robot hafiza karttan sdupdate yuklerken error verip yere dusuyor piyasadaki ve bana verilen tum yazilimlari denememe ragmen hala boyle yapiyorsa buda bana cihazda bootlader kilidi olmak zorunda duşuncesini itiyor. bir de arastirdim biraz asus zenfonlar veya diger modeller icin unlock bootlader (toolkit) mevcut siz neler dusunuyorsunuz hocam ?
coban32 coban32 - #52
Bir klavuz ile birlikde dosyayı upload ediyorum. resimdeki ölü cihazı bu yazılım ile ayağa kaldırdım. Sırf denemek için hurdalardan topladım.

printThread_attachments

• IMG_20180122_144016.jpg
    IMG_20180122_144016.jpg
    260.5 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20180122_144024.jpg
    IMG_20180122_144024.jpg
    307.6 KB · Görüntüleme: 28
coban32 coban32 - #53
Buda kendi kullandığım indirebilirsin.
User1234 User1234 - #54

Sağolun bir deniyim sonucu bildiririm
User1234 User1234 - #55
hocam şuan için sonuç olumsuz görünüyor problem donanımsal diyeceğiz mecbur :( emekleriniz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim siz gerçekten gönülleri fetheden ve takdir edilmesi gereken bir insansınız :)
symbazz symbazz - #56
Aslinda bootloader kilidi yoktur saniyorum cihaz ilk elime geldiginde brick olmuştu asus yazisinda kaliyordu belkide en basta cihaza splashscreen.img atsaydim belkide cihaz acilacakti fakat suan cache system userdata erase komutuyla sildim hadi onu geciyorum elimde 5 6 adet k01a me70c yazilimi mevcut coban hocamizin talimatlarina uyarak yuklemeyi tamamliyorum ama android robot hafiza karttan sdupdate yuklerken error verip yere dusuyor piyasadaki ve bana verilen tum yazilimlari denememe ragmen hala boyle yapiyorsa buda bana cihazda bootlader kilidi olmak zorunda duşuncesini itiyor. bir de arastirdim biraz asus zenfonlar veya diger modeller icin unlock bootlader (toolkit) mevcut siz neler dusunuyorsunuz hocam ?
Haklı olabilirsiniz. Boot kilidi vardır.
symbazz symbazz - #57
hocam şuan için sonuç olumsuz görünüyor problem donanımsal diyeceğiz mecbur :( emekleriniz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim siz gerçekten gönülleri fetheden ve takdir edilmesi gereken bir insansınız :)

Rica ederiz.
Paradox Paradox - #58

Donanımsal demek yerine ben yapamadım demek daha iyidir.
Gider başka bir yerde yaptırır, farklı şeyler söylerler.
Olmaz.
symbazz symbazz - #59
Donanımsal demek yerine ben yapamadım demek daha iyidir.
Gider başka bir yerde yaptırır, farklı şeyler söylerler.
Olmaz.

İnce bir detayı görmüşsünüz. Haklısınız. Kısacası "ya bu adam kendini ustamı zannediyor, birşey bildiği yok." derler hemen.
Paradox Paradox - #60
İnce bir detayı görmüşsünüz. Haklısınız. Kısacası "ya bu adam kendini ustamı zannediyor, birşey bildiği yok." derler hemen.

İnsanların tamircilerden beklentileri her zaman yaptıkları işlerle ilgili sorunları çözmeleridir.
Bir televizyon tamircisine televizyon getiren birisi, televizyonunun tamir edilemeyeceğini hiç düşünmez.
Lakin şahsi kanaatim bir cihazın onarımının yapılma ihtimali, yapılmama ihtimali ile aynıdır.

Bilmem nereden mezun yılların televizyon tamircilerinin bile yapamayacakları şeyler vardır.
Bazen devre farklı gelir, bazen kafanız dalgındır gözünüzün ucundakini göremezsiniz, bazen de, elinizde parça olmaz.
Böyle bir durumda bu usta, elinden geleni yaptığını ama televizyonu tamir edemediğini söylemelidir.
Dürüstçe.

Çünkü o televizyon başka bir yere tamir ettirilirse, orada söylenen sözlerle de sizin söyledikleriniz çelişirse,
Tam tabir bu mudur bilmiyorum, çırağa dönersiniz.

Aldığınız eğitime ve emek dolu yıllara yazık olur.

Sizin yalan söylediğinizi anlayan birisi bir daha sizinle çalışmak istemez.

Sonuç olarak, dürüst olmak her zaman kazandırır.
En azından kendinizle barışık yaşarsınız ve başınızı yastığınıza rahat koyarsınız.
:kopkop:
symbazz symbazz - #61
İnsanların tamircilerden beklentileri her zaman yaptıkları işlerle ilgili sorunları çözmeleridir.
Bir televizyon tamircisine televizyon getiren birisi, televizyonunun tamir edilemeyeceğini hiç düşünmez.
Lakin şahsi kanaatim bir cihazın onarımının yapılma ihtimali, yapılmama ihtimali ile aynıdır.

Bilmem nereden mezun yılların televizyon tamircilerinin bile yapamayacakları şeyler vardır.
Bazen devre farklı gelir, bazen kafanız dalgındır gözünüzün ucundakini göremezsiniz, bazen de, elinizde parça olmaz.
Böyle bir durumda bu usta, elinden geleni yaptığını ama televizyonu tamir edemediğini söylemelidir.
Dürüstçe.

Çünkü o televizyon başka bir yere tamir ettirilirse, orada söylenen sözlerle de sizin söyledikleriniz çelişirse,

En azından kendinizle barışık yaşarsınız ve başınızı yastığınıza rahat koyarsınız.
Katılıyorum size.

Iphone X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
User1234 User1234 - #62

Dürüstçe.

haklısınız napalım olabiliyor böyle şeyler müşteri almaya gelmedi daha biraz daha uğraşacağım cihazla
coban32 coban32 - #63
haklısınız napalım olabiliyor böyle şeyler müşteri almaya gelmedi daha biraz daha uğraşacağım cihazla
Aslında bir yöntem daha var ama riskli. Şu ana kadar ifwi yi hiç yazmadık birde ifwi yi yazabilirsin.
symbazz symbazz - #64
Aslında bir yöntem daha var ama riskli. Şu ana kadar ifwi yi hiç yazmadık birde ifwi yi yazabilirsin.
İfwi cloverview pozisyonuna düşmüşse kullanılabilir. O moda girmesi lazım cihazın.

symbazz symbazz - #65
Bu model içinde yok diyebiliyorum ifwi.

Paradox Paradox - #66
Bu model içinde yok diyebiliyorum ifwi.

Ben olsam şimdiye kırıp atmıştım cihazı.
Aman, üç günlük Dünya.
Siz iyi uğraşıyorsunuz.
:zuhaha:
User1234 User1234 - #67

hocam uğraşlarım sonucu sdupdate yüklenirken ses açma kapama tuşlarına basarak gerçek recoverye girmeyi başardım
(şimdiye kadar sadece droidboota giriyordu recoverye girmiyordu) şuan adb sideload modu aktif madem hafıza kartıdnan yükleyemiyorum adb shell den bişeyler yapabilir miyiz peki ?
coban32 coban32 - #68
İfwi yi yazman için brick olmasına gerek yok yazabilirsin. Adb sideload ile yüklemeyi dene şayet yükleme %50 %60 larda hata verirse kitkat recoverye lolipop yazıyor olma ihtimalin yüksek öyle bi durumda kitkat rom edinebilirsiniz.
coban32 coban32 - #69
İfwi yazmayı denemek istersen boot fastboot ve splashscreen img dosyalarını yazdıksan sonra yine droidbootda fastboot flash ifwi ifwi.zip komutunu deneyebilirsin. İfwi dosyasını boot fastboot ve splashscreen dosyalarını aldığın romun içerisinden alabilirsiniz. Kolay gelsin.
User1234 User1234 - #70
Hocam müjdeler olsun sonunda sorunun kaynağını buldum 'silivri Serdar' hocam sağolsun başka bir konudaki yorumunda 4 5 tane hafıza kartı deneyin yazmış benimde aklıma takıldı deniyim dedim ilk kullandığım syrox markaydı şimdi denediğim sandisk marka hafıza kartı. :D nyse şimdi cihazın durumu yazılım güncellemesini yapıyor. esas şimdi ilerleme kaydetmeye başladım sayenizde elimdeki yazılımları şimdi deneyip sonucu bildireceğim teşekkürler :D
leonidasss leonidasss - #71
Hocam müjdeler olsun sonunda sorunun kaynağını buldum 'silivri Serdar' hocam sağolsun başka bir konudaki yorumunda 4 5 tane hafıza kartı deneyin yazmış benimde aklıma takıldı deniyim dedim ilk kullandığım syrox markaydı şimdi denediğim sandisk marka hafıza kartı. :D nyse şimdi cihazın durumu yazılım güncellemesini yapıyor. esas şimdi ilerleme kaydetmeye başladım sayenizde elimdeki yazılımları şimdi deneyip sonucu bildireceğim teşekkürler :D
Sonuç nedir. Yazılımı tamamlayabildi mi?
coban32 coban32 - #72
İntihar etcem şimdi :D önceki yanıtlarda size ısrarla kablonun sdkartın hatta bağladığınız usb portun bile sağlıklı olduğundan emin olup işlemlere öyle başlayın demiştik. Tekrar etmekte fayda var arkadaşlar yazılım atmak kolay ve basit gibi görünsede cihaz bedense yazılım ruhtur yani yazılım olmadan cihaz elektronik bir yığındır ve siz cihaza ruh katarken yazılımın yarıda kalması cihazı tamammen kullanılmaz hale getirebilir böyle önemli bir konuda ilk önce kullanacağınız donanımların sağlıklı olması gerek. Tekrar geçmiş olsun.
silivriserdar silivriserdar - #73
Geçmiş olsun. Çoğu cihaz hafıza kartından yazılım yüklemesi yaparken ayrım yapıyor. Onun için en saglıklısı bir kaç tane hafıza kartı takıp denemek. Özellikle yazılım cihazın kendi yazılımı ise ve yüklenmiyor ise mutlaka farklı sd kartlar kullanmak lazım
User1234 User1234 - #74
Sonuç nedir. Yazılımı tamamlayabildi mi?

hocam şimdi durum şöyle 2.sd karta yazılım atıp denediğimde android robot yarıda yere düşmedi güncelleme yükleniyorda yarıda kaldı ama yazılımı yüklemeye devam etti resetledi yeniden başladı asus yazısında kaldı gene de ne kadar beklemek gerekiyor onu bilmiyorum fakat şöyle bir şey daha oldu.ilerleme çubuğu tam dolmadığı için bende emin olamadım ve başka yazılım denemek istedim ama bu sefer direk iptal etti hiç ilerlemedi bile
User1234 User1234 - #75
İntihar etcem şimdi :D önceki yanıtlarda size ısrarla kablonun sdkartın hatta bağladığınız usb portun bile sağlıklı olduğundan emin olup işlemlere öyle başlayın demiştik. Tekrar etmekte fayda var arkadaşlar yazılım atmak kolay ve basit gibi görünsede cihaz bedense yazılım ruhtur yani yazılım olmadan cihaz elektronik bir yığındır ve siz cihaza ruh katarken yazılımın yarıda kalması cihazı tamammen kullanılmaz hale getirebilir böyle önemli bir konuda ilk önce kullanacağınız donanımların sağlıklı olması gerek. Tekrar geçmiş olsun.

coban hocam sizide çıldırttım biraz kusura bakmayın af buyurun ama napıyım olsun istiyorum kafama takılıyo vallahi bende çıldırdım :D :D
Paradox Paradox - #76

Siz daha intihar etmediniz mi?
Ben her gün kaçıncı kez intihar ediyorum sayısını unuttum.
:zuhaha:
User1234 User1234 - #77
adb sideload tan yazılımı başarıyla yüklüyor ama gelgelelim gerisi gelmiyor premission Denied hatası aldım 1 kez izin vermedi yüklememe en başta onu düzelttim de yeter arkadaş en sonunda parçalıyacam elimde kalacak bıraktım gitti yeter da :D
Paradox Paradox - #78
adb sideload tan yazılımı başarıyla yüklüyor ama gelgelelim gerisi gelmiyor premission Denied hatası aldım 1 kez izin vermedi yüklememe en başta onu düzelttim de yeter arkadaş en sonunda parçalıyacam elimde kalacak bıraktım gitti yeter da :D

En iyisini yapmışsınız.
N Nuro35 - #79
slm herkeze kolay gelsın ustalarım asus me70cx model cıhazımıza sıteden ww rom denıyorum sd karttan atarken eror verıyor error can`t find image file hatası
Paradox Paradox - #80
slm herkeze kolay gelsın ustalarım asus me70cx model cıhazımıza sıteden ww rom denıyorum sd karttan atarken eror verıyor error can`t find image file hatası

Hafıza kartına kopyaladığınız yazılım, hafıza kartından yüklenebilir türden mi ve dosyaları doğru konuma kopyaladınız mı?
Ayrıca, bazen cihazlar hafıza kartı seçebilmektedir.
Konuya yazılan yorumları okumanız faydalı olacaktır.
N Nuro35 - #81
Talimata göre yaptım fakat hafıza kartını hangi dosyaları kopyalamam gerekiyor IFWI dosyasınımı kopyalamam gerekiyor
Paradox Paradox - #82
Talimata göre yaptım fakat hafıza kartını hangi dosyaları kopyalamam gerekiyor IFWI dosyasınımı kopyalamam gerekiyor

Konuya yazılan yorumları okur musunuz lütfen?
Gerekli bilgilendirmeler mevcut.
Sonrasına sonra bakarız nasipse.
N Nuro35 - #83
Tamam teşekkürler 2 gündür uğraşıyorum hemen herşeyi denedim sanırım hata yapıyorum
Paradox Paradox - #84
Tamam teşekkürler 2 gündür uğraşıyorum hemen herşeyi denedim sanırım hata yapıyorum

Cihazınızın yazılımını indiriyorum şimdi.
Açtığınız diğer konudan cevap vereceğim nasipse.
semih61 semih61 - #85
ustam konuyu hortlattım ama banada bir tamirciden brick olmuş me70c geldi herşeyi harfiyen yaptım ama fastboot reboot-bootloader sonra recovery seçiyorum ama yükleme moduna geçmiyor asus logosunda takılıp kalıyor 2 tane bellek ile denedim ama yükeleme ekranı bir türlü gelmedi bu komuttan sonra başka bir komut mu girmemiz lazım neyi eksik yapıyorum acaba
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/asus-memo-pad-me70c-rom.3733/