Casper Nirvana N240 Firmware

Paradox Paradox - #1

Sunum Mobil Kulüp'e aittir.
Buradan alıntı yapacakların kaynak belirtmeleri gerekmektedir.

Yazılım indirme linkleri:
(Beklemek ve hız limiti yok.)
Boyut: 3,84 GB

:anahtar::kilit:

Şifre:
(Kopyala/Yapıştır)

14.gif

15.gif

Alternatif indirme linki:
(Beklemek ve hız limiti yok.)

Sunum içeriği:
Kurulum Açıklaması
Windows 10 Sürücüleri
V vexille - #2
iyi gunler oncelikle paylasım icin tesekkurler.. Casper Nirvana N240 model tabletimin isletim sistemi coktu ve kurtarmada %62 de takılı kalıyor..
nasıl yenı sistem kurarım ayrıntılı yardımcı olurmusnuz.. tablet usb nın bootunu gormuyor
Paradox Paradox - #3
iyi gunler oncelikle paylasım icin tesekkurler.. Casper Nirvana N240 model tabletimin isletim sistemi coktu ve kurtarmada %62 de takılı kalıyor..
nasıl yenı sistem kurarım ayrıntılı yardımcı olurmusnuz.. tablet usb nın bootunu gormuyor

Kurulum işlemini bulunan dokümandan faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz.
E eyupbiradli - #4
hocam ilk defa yapıcamda bu işlemi bu partları nasıl birleştiricem acaba bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ?
Paradox Paradox - #5
hocam ilk defa yapıcamda bu işlemi bu partları nasıl birleştiricem acaba bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ?

İndirdiğiniz bütün dosyaların aynı klasör içerisinde olmasını sağlayınız.
Daha sonra indirdiğiniz dosyalardan herhangi birisini seçerek, sağ tuş yapınız.
Klasöre çıkart seçeneğini seçiniz ve işlemin bitmesini bekleyiniz.
(Bu işlemi indirdiğiniz her dosya için ayrı ayrı YAPMAYINIZ.)
X x750f - #6
Deployment\Walkthrough-Deploy.bat klasörü ve bat doyası yok hocam bu indirilen partlarda. Farklı bir yükleme tekniği mi var acaba.

edit:

tamam onu da buldum ama çalışmıyor disk part falan kısımları geçiyor en sonunda xcopy çalışmıyor.

R:/recovery/windowsre file not found

The system can not find the patch specified
Note : Windows RE may appear as Disabled
Paradox Paradox - #7
Deployment\Walkthrough-Deploy.bat klasörü ve bat doyası yok hocam bu indirilen partlarda. Farklı bir yükleme tekniği mi var acaba.

edit:

tamam onu da buldum ama çalışmıyor disk part falan kısımları geçiyor en sonunda xcopy çalışmıyor.

R:/recovery/windowsre file not found

The system can not find the patch specified
Note : Windows RE may appear as Disabled

Dosyaları kontrol ettim.
Dosyalarda bir sorun görünmüyor.
Yazılım yükleme işlemini "Casper Nirvana N220 Kurulum Talimatı" isimli metin belgesinde anlatıldığı gibi yapmalısınız.
H heso01 - #8
İndirdiğiniz bütün dosyaların aynı klasör içerisinde olmasını sağlayınız.
Daha sonra indirdiğiniz dosyalardan herhangi birisini seçerek, sağ tuş yapınız.
Klasöre çıkart seçeneğini seçiniz ve işlemin bitmesini bekleyiniz.
(Bu işlemi indirdiğiniz her dosya için ayrı ayrı YAPMAYINIZ.)
Hoca ben indirdim dosyaları klasore çıkardım hata içi de yükleme talimatı da var ama bir türlü yukleyemedim şimdi detaylı anlatirmisniz bu dosyalar nasıl kurulacak acil yardım
Paradox Paradox - #9
Hoca ben indirdim dosyaları klasore çıkardım hata içi de yükleme talimatı da var ama bir türlü yukleyemedim şimdi detaylı anlatirmisniz bu dosyalar nasıl kurulacak acil yardım

Ekteki dosyaları incelemeniz faydalı olacaktır.

printThread_attachments

• N240-N220 Kurulum Talimatı.docx
    138.4 KB · Görüntüleme: 304
  • N240-N220 Kurulum Talimatı.txt
    726 bayt · Görüntüleme: 240
H heso01 - #10
Saol ben kendim çözümünü buldum sorun ekran kartından intelin sitesinden destek bölümünden suruculerve dosyalar gibi bir bölüm var oradan bilgisayarı tarayarak ekran kartını bul gibi bir işlem var oradan intel uptade download denilen bir uygulamayı indirip kurduktan sonra uygulama eksik sürücüleri buldum indirmenizi sağlıyor ve kuruyorsunuz bütün sorun çözülüyor hem dokunmatik hem ses hemde batarya göstergesi çıkıyor bir kamerayı çözmesi onuda araştırıp hallederim insallah
H heso01 - #11
Bak bu linkten casper n240 eksik sürücüleriniz inderebilirsiniz bu uygulamayı indirin kurun ve taramayi başlayın gerekli dosyayı bulur arşivden çıkarın ve kurun olur.
symbazz symbazz - #12
Bunu da öğrenmiş olduk. :bezdim:
Paradox Paradox - #13
Bak bu linkten casper n240 eksik sürücüleriniz inderebilirsiniz bu uygulamayı indirin kurun ve taramayi başlayın gerekli dosyayı bulur arşivden çıkarın ve kurun olur.

Cihazın orijinal yazılımı yükledikten sonra, cihazın bütün sürücüleri yüklenmiyor mu?
Bu programın yanılmıyorsam otomatik kurulum özelliği de var.
A Alina - #14
Merhaba Arkadaşlar Casper Nirvana N240 Tablet 'in WIFI si aniden çalışmaz oldu . Resetledim , Tüm Kurtarma seceneklerini denedim. olmadı . En sonunda Format attım . Windows 10 nu sıfırdan kurdum , Casper in sayfasından tün Driverları indirdim kurdum. Hiçbir sorun gözükmüyor . FAkat WIFI yine çalışmıyor. Device Managerda
üzerinde ! işareti cıkıyor. Resetliyorum , açıldığında ünlem kayboluyor fakat WIFI çalışmıyor . NE tikim iş çözemedim. Lütfen Yardım
Paradox Paradox - #15
Merhaba Arkadaşlar Casper Nirvana N240 Tablet 'in WIFI si aniden çalışmaz oldu . Resetledim , Tüm Kurtarma seceneklerini denedim. olmadı . En sonunda Format attım . Windows 10 nu sıfırdan kurdum , Casper in sayfasından tün Driverları indirdim kurdum. Hiçbir sorun gözükmüyor . FAkat WIFI yine çalışmıyor. Device Managerda
üzerinde ! işareti cıkıyor. Resetliyorum , açıldığında ünlem kayboluyor fakat WIFI çalışmıyor . NE tikim iş çözemedim. Lütfen Yardım

Cihazınızı kablolu olarak bir şekilde internete bağlamanız mümkün mü, TeamViewer ile bağlanıp bir bakayım?
A Alina - #16
Tamam hemen bağlıyorum . teamviwer adresini veririm birazdan
Paradox Paradox - #17
Tamam hemen bağlıyorum . teamviwer adresini veririm birazdan

Tamamdır.
A Alina - #18
371 884 604
A Alina - #19
Kuruldu Bilgisarayı Yeniden Başlatayımmı diye soruyor
Paradox Paradox - #20
Kuruldu Bilgisarayı Yeniden Başlatayımmı diye soruyor

Bağlantıyı yeniden kurunuz lütfen.
A Alina - #21
Bu arada Bluetooth ta çalışmıyor , WIFI ile Bluetooth aynı cipsette bunda anladım kadarıyla
Paradox Paradox - #22
Bu arada Bluetooth ta çalışmıyor , WIFI ile Bluetooth aynı cipsette bunda anladım kadarıyla

Evet, bu cihazlarda WiFi ve Bluetooth aynı çiptedir.
Yanılmıyorsam sürücü sorunu Windows güncellemelerinden sonra ortaya çıkmış olmalı.
A Alina - #23
Bu sorunu çok kişi yaşıyor , Yurtdışındada Aynı model Realtek ciple ilgili bir sürü sorun bildirilmiş , windows 10 ile ilgili heralde. fakat windows 8.1 kurdum ondada çalışmadı.
Paradox Paradox - #24
Bu sorunu çok kişi yaşıyor , Yurtdışındada Aynı model Realtek ciple ilgili bir sürü sorun bildirilmiş , windows 10 ile ilgili heralde. fakat windows 8.1 kurdum ondada çalışmadı.

Zamanında bende çok çekmiştim.
Benimde benzer bir cihazım vardı.
Sonra çözdüm sorunu ama bir kaç günümü aldı.
A Alina - #25
Casper servise mi yollasak , Casper ürünü Windows 10 olarak sattığına göre , birşekilde çalıştırmış olmalılar. Yada Şu an Teknik servisleri ağzına kadar bu modelle doludur tamir için :) .
A Alina - #26
Bu arada Makina Hala açılmaya çalışıyor , Takıldı galiba
Paradox Paradox - #27
Casper servise mi yollasak , Casper ürünü Windows 10 olarak sattığına göre , birşekilde çalıştırmış olmalılar. Yada Şu an Teknik servisleri ağzına kadar bu modelle doludur tamir için :) .

Şöyle yapabilirsiniz, önce forumumuzdan cihazınızın yazılımını indiriniz.
Daha sonrada cihazınıza yazılım yüklemesi yapınız.
Muhtemelen sorun düzelecektir.
Ne yazık ki sürücü sorunları, cihazın üzerinden Recovery işlemi yapsanız bile bazen düzelmeyebiliyor.
Yazılım yükleme işleminden sonra da sorun devam ederse, cihazınızı teknik servise gönderebilirsiniz.
A Alina - #28
Senin Link Özel Üyelik Gerektiriyormuş
Paradox Paradox - #29
Senin Link Özel Üyelik Gerektiriyormuş

O zaman Özel Üye olmadığınıza göre bu konudaki yazılımı yükleyeceksiniz demek ki.
A Alina - #30
Şöyle yapabilirsiniz, önce forumumuzdan cihazınızın yazılımını indiriniz.
Daha sonrada cihazınıza yazılım yüklemesi yapınız.
Muhtemelen sorun düzelecektir.
Ne yazık ki sürücü sorunları, cihazın üzerinden Recovery işlemi yapsanız bile bazen düzelmeyebiliyor.
Yazılım yükleme işleminden sonra da sorun devam ederse, cihazınızı teknik servise gönderebilirsiniz.

Bu linkte Giremessem , Yazılımı nasıl indireyim.
Paradox Paradox - #31
Bu linkte Giremessem , Yazılımı nasıl indireyim.

Şu anda yorum yazdığınız konunun ilk mesajında da bir yazılım mevcut.
Ben o yazılımdan bahsediyorum.
A Alina - #32
orjinal çalışan windows 10 mu var içinde
Paradox Paradox - #33
orjinal çalışan windows 10 mu var içinde

Evet.
A Alina - #34
Trojen veya virus tarzı şeyler yoktur umarım
Paradox Paradox - #35
Trojen veya virus tarzı şeyler yoktur umarım

Şansa.

Şaka mı yapıyorsunuz?

Bire bir cihazınızın yazımı.
Yükleyip yüklememek size kalmış.
A Alina - #36
Evet Forum Başlığındaki gibi kurulumu yaptım , Fakat Yine Wifi ve Blutooth Çalışmıyor. Windows Update Realtek chipseti yakmış olabilirmi :) Ahh Casper Ahh , Telefonunu aldık çöpe attık , Tabletini de Çöpe atcaz bu gidişle.
Paradox Paradox - #37
Evet Forum Başlığındaki gibi kurulumu yaptım , Fakat Yine Wifi ve Blutooth Çalışmıyor. Windows Update Realtek chipseti yakmış olabilirmi :) Ahh Casper Ahh , Telefonunu aldık çöpe attık , Tabletini de Çöpe atcaz bu gidişle.

Bu ve benzer cihazlarda sizin yaşadığınız sorunları yaşayan çok insan var.
Kronik bir sorun sanırım.
En iyisi cihazınızı teknik servise göndermek gibi görünüyor.
C cebecii - #38
başkan rar şifresi yanlış
C Cebep - #39
nasıl kurulur? ve eğer doğru anladıysam bu fabrika
Paradox Paradox - #40
başkan rar şifresi yanlış

Şifrede bir sorun yok.
'ı güncelleyiniz ve klasöre çıkartma işlemini öyle deneyiniz.
Paradox Paradox - #41
nasıl kurulur? ve eğer doğru anladıysam bu fabrika

Paylaşılan yazılım cihazınızı satın aldığınızda üzerinde gelen yazılımdır.
Paylaşılan dosyaların arasında kurulum açıklaması mevcuttur.
C Cebep - #42
Это фабричное програмное обеспечение?
Master Master - #43
Sanırım.
Paradox Paradox - #44

Evet.
F Fatih Çeli - #45
2 Sene önce tabletime format atarken recovery dosyalarını silmiştim. Kaç yere gösterdim yapamadılar. İnternette sadece burada bulunan yukarıdaki dosyaları indirdim. Anlatım zaten mükemmel. Bilgisayarımı düzelttim. Geçen hafta recoverymi yanlışlıkla sildim. Dosyaları buradan indirip tekrar düzelttim. Harika bir paylaşım yapmışsınız. Teşekkür ederim....
Paradox Paradox - #46
2 Sene önce tabletime format atarken recovery dosyalarını silmiştim. Kaç yere gösterdim yapamadılar. İnternette sadece burada bulunan yukarıdaki dosyaları indirdim. Anlatım zaten mükemmel. Bilgisayarımı düzelttim. Geçen hafta recoverymi yanlışlıkla sildim. Dosyaları buradan indirip tekrar düzelttim. Harika bir paylaşım yapmışsınız. Teşekkür ederim....

Geçmiş olsun.
Rica ederim.
Aydar Aydar - #47
yazılımıda Hızlı link olarak eklersiniz.
Paradox Paradox - #48
yazılımıda Hızlı link olarak eklersiniz.

:tsk:
Aydar Aydar - #49
H hunter9292 - #50
merhaba link bozulmuş yenileyebilirmisiniz :) Teşekkürler
Paradox Paradox - #51
merhaba link bozulmuş yenileyebilirmisiniz :) Teşekkürler

Yazılım indirme bağlantıları yenilenmiştir.
Kemals258 Kemals258 - #52
Kurulum işlemini bulunan dokümandan faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Hocam zippyshare linki kırık görünüyor. yardımcı olabilir misiniz ?
Kemals258 Kemals258 - #53
Saol ben kendim çözümünü buldum sorun ekran kartından intelin sitesinden destek bölümünden suruculerve dosyalar gibi bir bölüm var oradan bilgisayarı tarayarak ekran kartını bul gibi bir işlem var oradan intel uptade download denilen bir uygulamayı indirip kurduktan sonra uygulama eksik sürücüleri buldum indirmenizi sağlıyor ve kuruyorsunuz bütün sorun çözülüyor hem dokunmatik hem ses hemde batarya göstergesi çıkıyor bir kamerayı çözmesi onuda araştırıp hallederim insallah

Kamerayı bende halledemedim ya bi türlü
Paradox Paradox - #54
Hocam zippyshare linki kırık görünüyor. yardımcı olabilir misiniz ?

Yazılım arşivim yanımda değil.
Bu nedenle size ancak nasipse önümüzdeki hafta içinde yardımcı olabilirim.
Kemals258 Kemals258 - #55
Yazılım arşivim yanımda değil.
Bu nedenle size ancak nasipse önümüzdeki hafta içinde yardımcı olabilirim.
önemli değil ben komple format atacağım. boot ekranından recovery yapmaya çalıştım yemedi. sıfırdan herşeyi çalışan hale getirip tableti satmak istiyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Paradox Paradox - #56
önemli değil ben komple format atacağım. boot ekranından recovery yapmaya çalıştım yemedi. sıfırdan herşeyi çalışan hale getirip tableti satmak istiyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

cihazınızın iki farklı yazılımı mevcut.
Her ikisini de indirerek yüklemeye yapmaya çalışabilirsiniz.
N Nightless - #57
Merhaba, bu firmware dosyası ile linux kurmak mümkünmü usb boot etmek için casper boot dosyaları gerekiyormuşda?
Paradox Paradox - #58
Merhaba, bu firmware dosyası ile linux kurmak mümkünmü usb boot etmek için casper boot dosyaları gerekiyormuşda?

Mümkün.
Yüklemek istediğiniz Linux işletim sistemini Flash Disk'e yazdırınız.
Daha sonra Bios üzerinden cihazı hazırladığınız Flash Disk üzerinden başlatınız.
Benzer bir cihaza Linux Mint kurulumu yapmıştım.
Flash Disk hazırlama aşamasında isimli programı kullanabilirsiniz.
Bu işlemler için Casper Boot dosyalarına ihtiyacınız yok.
Kurulumdan sonra WiFi çalışmayabilir.
Onun da sürücüleri yüklersiniz, olur biter.
N Nightless - #59
Kurulum yapabildim "KDE Neon" kurdum, her şey sıkıntısız bi tek kamera çalışmıyor sürücü lazım galiba
ama kameranın modelini bilmiyorum nerden öğrenebilirim?
Paradox Paradox - #60
Kurulum yapabildim "KDE Neon" kurdum, her şey sıkıntısız bi tek kamera çalışmıyor sürücü lazım galiba
ama kameranın modelini bilmiyorum nerden öğrenebilirim?

Nasipse ben gün içerisinde yazılım arşivime bir bakayım.
Sürücülerle ilgili bir bilgi varsa paylaşırım.
C cuslaw - #61
Wireless aygıt yöneticisinde ünlem olarak görünüyor ve yazılım atılmasına rağmen düzelmiyorsa wireless çipi arızalıdır.Bu çip anakart üzerine entegre olarak bulunuyor ve çip değişmeden düzelmiyor.
Paradox Paradox - #62
Wireless aygıt yöneticisinde ünlem olarak görünüyor ve yazılım atılmasına rağmen düzelmiyorsa wireless çipi arızalıdır.Bu çip anakart üzerine entegre olarak bulunuyor ve çip değişmeden düzelmiyor.

Güncel sürücüler yüklenirse WiFi sorunu bir nebze çözülüyor.
aligeee aligeee - #63
boot menüye girmiyor casper yazısında kalıyor herşey indirdim inceledim fakat değişmiyor yardım edebilir misiniz
Paradox Paradox - #64
boot menüye girmiyor casper yazısında kalıyor herşey indirdim inceledim fakat değişmiyor yardım edebilir misiniz

Her şeyi denediyseniz, cihazda donanım kaynaklı bir sorun olabilir.
H huckarby - #65
muhteşem teşekkürler
Paradox Paradox - #66
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/casper-nirvana-n240-firmware.434/