Casper Nirvana N410 EEPROM CMOS Reset (Bios Şifresi: KC3441*)

Casper Nirvana N410 EEPROM CMOS Reset (Bios Şifresi: KC3441*)

quenlood quenlood - #1
MERHABA
CASPER N410 sahiplerinin durumları malum bios kısmı tamamen şifreli (tek bildiğim şifresinin 7 haneli olduğu) bende bunun çözümlerini araştırıyorum ve bir çözüm buldum gibi ürünüm kargodan geldiği gibi deneyecektim ancak bayram girdi araya denemek isteyenler de deneyebilir.

günümüz tabletlerinde eski moda cmos kullanılmıyor bilgiler 8mb'lık eeprom çipinde muhafaza ediliyor ve bataryanın çıkarılması hiçbir fayda etmiyor

ürünün bios çip modeli : winbond W25Q64FWIG
1.8V ile çalışıyor

1.yurtdışı menşei modeli bulup o modelin bios dosyasını yüklemek.(SÖZ KONUSU DEĞİL)
bu tabletin yurtdışından getirtildiğini biliyoruz ama yurtdışı menşei modelini asla bulamadım benzer tasarımlı o kadar model var ki şaşar kalırsınız fcc id numarası olsaydı rahatlıkla bulurduk ama sadece NIRN ile başlayan saçma casper seri numarası var sitesinde kayıtlı bile değil :)
ki zaten toplu üretim oluyorlar marka bile yok.

2.BİOS ÇİPİNE KISA DEVRE YAPTIRMAK
bana mantıklı geldi ve bir o kadar da tehlikeli.
sitedeki yöntem winbond 25xx chiplerde işe yarıyormuş ama elbette sorumluluk kullanıcıya ait yöntem ise
bir kablo ile chipin 2.pinini ve diğer ucunu da topraklama yapacak şekilde temas ettiriyoruz ve tableti açıyoruz bu sayede eeprom sıfırlanıyor elbette siteden bakıp yapmak daha iyi ;) yorumlara bakacak olursak bazı modellerde işe yaramış.

3.BİOS'UN YEDEĞİNİ ALIP YEDEKTEN PAROLAYI KALDIRIP GERİ YÜKLEMEK.
EĞER BU LANET TABLETTE PAROLA BİOS ÇİPİNDE TUTULUYOR İSE İŞE YARAYABİLECEK BİR TEKNİK ANCAK BUNU YAPABİLMEK İÇİN DE TEMİZ BİR BİOS DOSYASI GEREK(PAROLA OLMAYAN) SANIRIM YABANCI FORUMLARDAN YARDIM DİLENECEĞİM.

yurtdışı menşeini bilen varsa bana özelde iletsin ch341a + 1.8v programlayıcı mevcut.
şifreyi vermek isteyen olursa da sevinirim ;)

Sorun çözülmüştür.
Bios Şifresi:
KC3441*
quenlood quenlood - #2
bu tabletin sahibi biri tabletim bios yedeğini alıp bana yollayabilir mi acaba ?
Paradox Paradox - #3
bu tabletin sahibi biri tabletim bios yedeğini alıp bana yollayabilir mi acaba ?

Ne yazık ki bu cihazın Bios yedeği bende mevcut değil.
Yanılmıyorsam bu cihazın engelsiz Ghost yedeği forumumuzda mevcuttu.
quenlood quenlood - #4
hayır benim amacım bios şifresini kaldırmak engelsiz imaj olduğunun farkındayım elbet ama bazı deneyenler cihazın efi shell'e düştüğünü belirtmiş youtube da ve yanlış yapılan bir işlem cihazı susturuyor(bios reset konusunda olduğu gibi) ürünü 100 lira gibi bir fiyata aldım (ki gerçekten ucuz) ama biosunu açarsak gerçekten hakkını veren bir tablet olacak bios şifresini kaldırdığımda yedeğini buradan paylaşacağım bir programlayıcı ile efi shell'e düşen cihazlar da ayağa kaldırılabilir.

şu an araya bayram girdiği için ürünümün gelmesine baya var bana bios dump lazım ki en azından şifrenin hash değerini bulup bruteforce edebilelim şifre kesinlikle 7 haneli 7 haneli ami bios master şifreleri de denenebilir.
Paradox Paradox - #5
hayır benim amacım bios şifresini kaldırmak engelsiz imaj olduğunun farkındayım elbet ama bazı deneyenler cihazın efi shell'e düştüğünü belirtmiş youtube da ve yanlış yapılan bir işlem cihazı susturuyor(bios reset konusunda olduğu gibi) ürünü 100 lira gibi bir fiyata aldım (ki gerçekten ucuz) ama biosunu açarsak gerçekten hakkını veren bir tablet olacak bios şifresini kaldırdığımda yedeğini buradan paylaşacağım bir programlayıcı ile efi shell'e düşen cihazlar da ayağa kaldırılabilir.

şu an araya bayram girdiği için ürünümün gelmesine baya var bana bios dump lazım ki en azından şifrenin hash değerini bulup bruteforce edebilelim şifre kesinlikle 7 haneli 7 haneli ami bios master şifreleri de denenebilir.

Cihaz açılmıyorsa, engelsiz yedek ile cihaz açıldıktan sonra Bios yedeği alınabilir.
Böylece hem elde bir yedek olmuş olur hem de Bios üzerinde çalışma imkanı sağlanır.
quenlood quenlood - #6
cihazın windows parolası unutulmuş ve f9 çalışmıyor ayrıca cihaz bayramdan sonra elime geçeçek ancak windowsu geçemez isem ch341a programlayıcı ile biosu yedekleyeceğim içindeki şifrenin hash değerini bulabilirsem hashcat ile bruteforce yapacağım

bu videodan şifrenin 7 haneli olduğunu biliyoruz bu tabletim sahibi olan biri bana bir bios dump yollasa çalışmaya başlamak için bayramı beklememe gerek kalmaz.
quenlood quenlood - #7
Bu tablete sahip olan biri şifreyi 3 kere girmeyi deneyebilirmi kod cikiyor mu ? Cihaz hala elime gecmedi :) bios dump gonderilirse cok iyi olur ki hash degerini bulabilirim.
Paradox Paradox - #8
Bu tablete sahip olan biri şifreyi 3 kere girmeyi deneyebilirmi kod cikiyor mu ? Cihaz hala elime gecmedi :) bios dump gonderilirse cok iyi olur ki hash degerini bulabilirim.

Kimseden ses soluk çıkmıyor.
Artık cihazınız elinize ulaştığı zaman bol bol uğraşır ve bilgi paylaşımı yaparsınız.
Sabırsızlıkla bekliyoruz efendim.
E ExtraLight - #9
Merhabalar
Bu tableti bayramdan önce ikinci el olarak gördüm ve ucuza aldım, fakat tablet gerçekten 150 liradan çok daha kaliteliydi.
Bios mevzusuna bende biraz kafa yordum.
Öncelikle Windowsun NVRAM özelliği ile consola debug komutunu denedim fakat bu biosta olmadı.
Biosun yazılımını American Megatrend'in APTIO olduklarıı düşünüyorum.
Bu bioslar Windows tabletlerde çok kullanılmış gibi.
Örnek olarak voyo winpad mini a1.
Bu modelin bir ROMunu da buldum fakat flash kabul etmedi.
İsterseniz kendi rom dosyamı yükleyeyim, şifre olduğu bir işe yaaramaz ama.
Clrt+Start tuşuna basarak açarsak şifre soran yerin altında B4, 3 kez yanlış yazınca D8 yazıyor. Muhtmelen geri kalanlar gizli
quenlood quenlood - #10
çok iyi olur.
quenlood quenlood - #11
bulduğunuz bios dosyasını da atın bu modelin muadiline mi ait kısa devre yöntemini denediniz mi?
quenlood quenlood - #12
Merhabalar
Bu tableti bayramdan önce ikinci el olarak gördüm ve ucuza aldım, fakat tablet gerçekten 150 liradan çok daha kaliteliydi.
Bios mevzusuna bende biraz kafa yordum.
Öncelikle Windowsun NVRAM özelliği ile consola debug komutunu denedim fakat bu biosta olmadı.
Biosun yazılımını American Megatrend'in APTIO olduklarıı düşünüyorum.
Bu bioslar Windows tabletlerde çok kullanılmış gibi.
Örnek olarak voyo winpad mini a1.
Bu modelin bir ROMunu da buldum fakat flash kabul etmedi.
İsterseniz kendi rom dosyamı yükleyeyim, şifre olduğu bir işe yaaramaz ama.
Clrt+Start tuşuna basarak açarsak şifre soran yerin altında B4, 3 kez yanlış yazınca D8 yazıyor. Muhtmelen geri kalanlar gizli

b4 password protection d8 ise invalid password anlamına geliyor bende programlayıcı mevcut bulduğunuz romu gönderirseniz inceleyebilirim güvenliğe takılmış veya uyumsuz olabilir. bende bu tabletin muadilini çok ama çok aradım ama benzer tasarımlı felaket sayıda çok tablet var.
E ExtraLight - #13
Deneyimim olmadığı için kısa devre yapmak istemedim.
Arkadaki pili(muhtemelen cmos pili) ve bataryayı 1 saat kadar çıkardım. Sonra açtığımda ise şifre yine vardı fakat windoes10 yerine windows 8 logosu çıktı ama sonra normal açıldı.
Bios yazılımının Amercan Megatrend APTIO olduğuna eminim.
Voyo a1 bios
Kendi bios
quenlood quenlood - #14
voyo a1'in n410 ile alakası bile yok. dump için teşekkür ederim
E ExtraLight - #15
Bir işe yararmı bilmem

printThread_attachments

• aa.png
    aa.png
    744.9 KB · Görüntüleme: 147
quenlood quenlood - #16
teşekkürler
quenlood quenlood - #17
yabancı forumlara danıştım bakalım ne cevap verilecek olmaz ise bios çipine kısa devre yapmay deneyeceğim.
E ExtraLight - #18
Ben hexeditor ile dump'ı dolaşıyorum. 6MB bile çok büyük ama şifre burda ise anlamlı bişiler çıkar umarım.
Aramalarda 2 tane "pwd" uluyor ama sonrası okunmayan ASCII karakterler var.
quenlood quenlood - #19
Ben hexeditor ile dump'ı dolaşıyorum. 6MB bile çok büyük ama şifre burda ise anlamlı bişiler çıkar umarım.
Aramalarda 2 tane "pwd" uluyor ama sonrası okunmayan ASCII karakterler var.

Offseti bilmiyoruz bios cipi 8mb ama bios 6 mb lık bu dump tam değil sana bir dosya vereceğim onu indir içerisindeki WINDOWS klasörünü çıkar başlata cmd yazıp sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır CD (ÇIKARDIĞIN WİNDOWS KLASÖRÜNÜN KONUMU PARANTEZLER DAHİL DEĞİL) komutunu girerek çıkardığın klasöre git ve şu komutu gir

UYARI:SAKIN KOMUTLARLA OYNAMA BİOS CİPİNİ SİLECEK KOMUTLARDA VAR YANİ SADECE AŞAĞIDAKİ KOMUTU GİR ;)

fptw -D bios.bin

bu bios çipinin tam bir yedeğini alacaktır bence o eksik olan 2 mb eeprom bölgesine ait yani parolanın olduğu bölgeye ancak full dump aldıktan sonra bir yere varabiliriz.

sonra oluşan bios.bin dosyasını bana at
E ExtraLight - #20
Offseti bilmiyoruz bios cipi 8mb ama bios 6 mb lık bu dump tam değil sana bir dosya vereceğim onu indir içerisindeki WINDOWS klasörünü çıkar başlata cmd yazıp sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır CD (ÇIKARDIĞIN WİNDOWS KLASÖRÜNÜN KONUMU PARANTEZLER DAHİL DEĞİL) komutunu girerek çıkardığın klasöre git ve şu komutu gir

UYARI:SAKIN KOMUTLARLA OYNAMA BİOS CİPİNİ SİLECEK KOMUTLARDA VAR YANİ SADECE AŞAĞIDAKİ KOMUTU GİR ;)

fptw -D bios.bin

bu bios çipinin tam bir yedeğini alacaktır bence o eksik olan 2 mb eeprom bölgesine ait yani parolanın olduğu bölgeye ancak full dump aldıktan sonra bir yere varabiliriz.

sonra oluşan bios.bin dosyasını bana at
quenlood quenlood - #21
teşekkürler
quenlood quenlood - #22
görünüşe göre tablette dual boot desteği var.Eğer bios şifresini kaldırırsak android romlarını portlayıp deneyebiliriz.

Ekran Alıntısı.PNG
E ExtraLight - #23
Bu arada 8mb lik dosyanın ilk 2mb'ı (200.000 hex offset) farklı geri kalan 6mb'ı ilk paylaştığımın aynısı
2MB'IN %20si boş alan
quenlood quenlood - #24
artık işin uzmanlarından cevap beklemek kalıyor en azından bir hash olsa bruteforce yapabilirdik tabletimi yarın teslim alacağım o zaman kısa devre yapmayı bir deneyebilirim.
quenlood quenlood - #25
PHOEN'X , AMIPSWD , N'RVANA , BIOSTAR , LKWPETER , AMIPWD , NIRVANA bu parolaları deneyebilirmisin bios içinde bunlara ait kodlar bulundu.Büyük harf olmaz ise küçük harflerle dene
quenlood quenlood - #26
@ExtraLight, ordamısın hemen deneyebilirsen memnun olurum .
quenlood quenlood - #27
muhtemelen şifre N'RVANA tablet bende olmadığı için deneyemiyorum :)

bu videoda 2.karakterde bir miktar bekliyor.
E ExtraLight - #28
denedim olmadı bende
quenlood quenlood - #29
Diger parolalari denediz mi buyuk olmaz ise kucuk harfle
quenlood quenlood - #30

fptw -f bios_CLEAR.bin

İSTERSEN BENİM DENEMEM DAHA UYGUN OLUR BENDE PROGRAMLAYICI DA VAR.NVRAM KISMI TEMİZLENMİŞ SANIRIM FPTW İLE ATILMALI.
E ExtraLight - #31
Diger parolalari denediz mi buyuk olmaz ise kucuk harfle
Harici bağladığım q klavye ile hepsini denedim
quenlood quenlood - #32
geriye bu biosu denemek kalıyor öyleyse
E ExtraLight - #33
bende spi programlayıcı yok anlamam da eğer Bios brick olursa sıkıntı olur.
quenlood quenlood - #34
@ExtraLight, KC3441* bu parolayı denermisiniz
quenlood quenlood - #35
1E32Lb.jpg
quenlood quenlood - #36
GÖREV TAMAMLANDI :D
E ExtraLight - #37
@ExtraLight, KC3441* bu parolayı denermisiniz
Evet görünüşe göre şifresi budur. Cümle aleme duyrulur. Naıl bulduğunu mesak ediyorum açıkcası
quenlood quenlood - #38
yardımcı oldu
quenlood quenlood - #39
thanks andrew smdflea and rionero
quenlood quenlood - #40
@Paradox, konunun başlığını
Casper Nirvana N410 EEPROM CMOS Reset
den
Casper Nirvana N410 EEPROM CMOS Reset(BİOS ŞİFRE:KC3441*)
OLARAK DEĞİŞTİREBİLİRMİSİNİZ.
E ExtraLight - #41
Ula bütün gece bende hex olarak açarak parola aradım. Biraz uğraşsam bütün +repi ben alıdım xD.
Emeği geçen herkesin ellerine sağlık.
quenlood quenlood - #42
Servis boyunduruğuna son :D
Paradox Paradox - #43
@Paradox, konunun başlığını
Casper Nirvana N410 EEPROM CMOS Reset
den
Casper Nirvana N410 EEPROM CMOS Reset(BİOS ŞİFRE:KC3441*)
OLARAK DEĞİŞTİREBİLİRMİSİNİZ.

Gerekli düzenleme yapılmıştır.
Ayrıca şimdi bir konu açarak şifreyi paylaşacağım.
Emekleriniz için teşekkürler.
C canmuhabbet41 - #44
MERHABA
CASPER N410 sahiplerinin durumları malum bios kısmı tamamen şifreli (tek bildiğim şifresinin 7 haneli olduğu) bende bunun çözümlerini araştırıyorum ve bir çözüm buldum gibi ürünüm kargodan geldiği gibi deneyecektim ancak bayram girdi araya denemek isteyenler de deneyebilir.

günümüz tabletlerinde eski moda cmos kullanılmıyor bilgiler 8mb'lık eeprom çipinde muhafaza ediliyor ve bataryanın çıkarılması hiçbir fayda etmiyor

ürünün bios çip modeli : winbond W25Q64FWIG
1.8V ile çalışıyor

1.yurtdışı menşei modeli bulup o modelin bios dosyasını yüklemek.(SÖZ KONUSU DEĞİL)
bu tabletin yurtdışından getirtildiğini biliyoruz ama yurtdışı menşei modelini asla bulamadım benzer tasarımlı o kadar model var ki şaşar kalırsınız fcc id numarası olsaydı rahatlıkla bulurduk ama sadece NIRN ile başlayan saçma casper seri numarası var sitesinde kayıtlı bile değil :)
ki zaten toplu üretim oluyorlar marka bile yok.

2.BİOS ÇİPİNE KISA DEVRE YAPTIRMAK
bana mantıklı geldi ve bir o kadar da tehlikeli.
sitedeki yöntem winbond 25xx chiplerde işe yarıyormuş ama elbette sorumluluk kullanıcıya ait yöntem ise
bir kablo ile chipin 2.pinini ve diğer ucunu da topraklama yapacak şekilde temas ettiriyoruz ve tableti açıyoruz bu sayede eeprom sıfırlanıyor elbette siteden bakıp yapmak daha iyi ;) yorumlara bakacak olursak bazı modellerde işe yaramış.

3.BİOS'UN YEDEĞİNİ ALIP YEDEKTEN PAROLAYI KALDIRIP GERİ YÜKLEMEK.
EĞER BU LANET TABLETTE PAROLA BİOS ÇİPİNDE TUTULUYOR İSE İŞE YARAYABİLECEK BİR TEKNİK ANCAK BUNU YAPABİLMEK İÇİN DE TEMİZ BİR BİOS DOSYASI GEREK(PAROLA OLMAYAN) SANIRIM YABANCI FORUMLARDAN YARDIM DİLENECEĞİM.

yurtdışı menşeini bilen varsa bana özelde iletsin ch341a + 1.8v programlayıcı mevcut.
şifreyi vermek isteyen olursa da sevinirim ;)

Sorun çözülmüştür.
Bios Şifresi:
KC3441*
merhaba.bu şifreyi kendi klavyesi ile mi giriyorsunuz.kendi klavyesinde olmadı.harici klavye ile yapılıyor ise tr Q klavyemi veya farklı klavye ile mi işlem yaptınız.benim cihaza gölcük balık bilgisayar tarafından format atıldı.bu kişi bios şifresini değiştirmiş olabilir.bios a girince şifremizi değiştirme izni veriyor mu?
quenlood quenlood - #45
merhaba.bu şifreyi kendi klavyesi ile mi giriyorsunuz.kendi klavyesinde olmadı.harici klavye ile yapılıyor ise tr Q klavyemi veya farklı klavye ile mi işlem yaptınız.

fn+rakam tuşuna basarak num lock kapatırsanız kendi klavyesiyle de girebilirsiniz q klavye de olur
C canmuhabbet41 - #46
fn+rakam tuşuna basarak num lock kapatırsanız kendi klavyesiyle de girebilirsiniz q klavye de olur
benim cihaza gölcük balık bilgisayar tarafından format atıldı.bu kişi bios şifresini değiştirmiş olabilir.bios a girince şifremizi değiştirme izni veriyor mu?
quenlood quenlood - #47
benim cihaza gölcük balık bilgisayar tarafından format atıldı.bu kişi bios şifresini değiştirmiş olabilir.bios a girince şifremizi değiştirme izni veriyor mu?
bios şifresini kimse kaldıramaz inanın denedim :D biosa girişi şifresi farklı supervisor şifresi farklı bu tabletin biosu girişleri geç alıyor parolayı buyuk harfle numlock kapalı yazın ve yazarkende karakterin gorundugune emin olun.
C canmuhabbet41 - #48
bios şifresini kimse kaldıramaz inanın denedim :D biosa girişi şifresi farklı supervisor şifresi farklı bu tabletin biosu girişleri geç alıyor parolayı buyuk harfle numlock kapalı yazın ve yazarkende karakterin gorundugune emin olun.
bende ilginç bir durum var.harici klavye ile yaptığım zaman ekranın ortasında mavi menü gelmesi ile shell e geçiş anında oluyor.bu durumda bios a nasıl gireceğim.menü çok çabuk geçiş yapıyor.kendi klavyesi ile bios a giriş olmuyor.
C canmuhabbet41 - #49
bende ilginç bir durum var.harici klavye ile yaptığım zaman ekranın ortasında mavi menü gelmesi ile shell e geçiş anında oluyor.bu durumda bios a nasıl gireceğim.menü çok çabuk geçiş yapıyor.kendi klavyesi ile bios a giriş olmuyor.
benim için casper n410 stres topu tablet in konusu kapandı.aldığım günden beri şifre aradım.şindi şifre buldum.
aksilik değil mi,cihazı kendi klavyesinde açarken ekran kasadan çıtır diye çıktı.görüntü çizgili ve açılmıyor.
rahatlamak adına tableti yere vurarak kırdım.maceraya son.
quenlood quenlood - #50
benim için casper n410 stres topu tablet in konusu kapandı.aldığım günden beri şifre aradım.şindi şifre buldum.
aksilik değil mi,cihazı kendi klavyesinde açarken ekran kasadan çıtır diye çıktı.görüntü çizgili ve açılmıyor.
:)
Paradox Paradox - #51

Yazık olmuş.
emrcelik emrcelik - #52
Bios şifresini dediklerinizi yaparak yazmaya çalışıyorum ama olmadı yardımcı olursanız sevinirim kendi klavyesinden bir video ya da caps ile hangi tuşlara basarak şifreyi yazalım gösterebilir misiniz @quenlood
quenlood quenlood - #53
Bios şifresini dediklerinizi yaparak yazmaya çalışıyorum ama olmadı yardımcı olursanız sevinirim kendi klavyesinden bir video ya da caps ile hangi tuşlara basarak şifreyi yazalım gösterebilir misiniz @quenlood
FN + RAKAM tuşlarına basarak numlock kapatın ayrıca bios girişleri çok yavaş alıyor her yazdığınız karakterin ekranda * olarak göründüğüne emin olun ;)
emrcelik emrcelik - #54
denedim bios ingilizce mi yazıyor yoksa f klavye olarak mı yazıyor bios a şifreyi @quenlood
quenlood quenlood - #55
q klavye KC3441* numlock kapatın dememin sebebi harf yerine sayıları yazmasından dolayıdır bende deli olmuştum :D olmuyorsa capslock basıp büyük yazarak deneyin
quenlood quenlood - #56
klavyeniz f ise bilemem ama bios kesinlikle q klavye ;) olmadı harici bir klavye bağlayın
quenlood quenlood - #57
Girebildiniz mi?
emrcelik emrcelik - #58
Merhaba q klavye ile açtım ancak format atamıyorum bu aktivasyon ekranından nasıl kurtulabilirim normal format aatamıyorum @quenlood
quenlood quenlood - #59
Merhaba q klavye ile açtım ancak format atamıyorum bu aktivasyon ekranından nasıl kurtulabilirim normal format aatamıyorum @quenlood

aktivasyon ekranının bios ile bir alakası yoktur sadece windows 10 usb'si hazırlayın bios'tan secure boot seçeneğini disable yapıp exit kısmında tablete taktığınız usb görünecektir oradan boot edebilirsiniz eğer bios seçeneklerindn boot up num lock state disable yaparsanız parolyı kendi klavyesi ile de rahatlıkla girebilirsiniz. @emrcelik
quenlood quenlood - #60
bu arada windows iso dosyası uefi destekli olması iyi olur
emrcelik emrcelik - #61
Tavsiye ettiğiniz bir Windows 10 iso var mı 32 bit mi yukleyeyim
quenlood quenlood - #62
Tavsiye ettiğiniz bir Windows 10 iso var mı 32 bit mi yukleyeyim
evet bu tabletin biosu 64 bit desteklemiyor 32-bit uefi destekli bir iso olmalıdır orjinal isolar da iş görür
emrcelik emrcelik - #63
evet bu tabletin biosu 64 bit desteklemiyor 32-bit uefi destekli bir iso olmalıdır orjinal isolar da iş görür
Çok teşekkür ederim bir sorun çıkarsa yine size danisirim
Paradox Paradox - #64
Çok teşekkür ederim bir sorun çıkarsa yine size danisirim

Microsoft Windows 10 ISO Dosyası'nı indirebilirsiniz.
Cihazınıza yüklü olan sürümle aynı sürümü yüklerseniz, yükleme sonrası etkinleştirme sorunu yaşamazsınız.
UEFI kuruluma hazırlık aşamasında bulunan kaynaktan faydalanabilirsiniz.
HerqeLe HerqeLe - #65
@Paradox Reis bu tableti şimdi win 10 32bit uefi indiriyorum sonra normal bir şekilde boot mu edeyim ? format atıyorum yani sadece deilmi ?
Konu Biraz Eski Tereddüt ettim makine emanet
Paradox Paradox - #66
@Paradox Reis bu tableti şimdi win 10 32bit uefi indiriyorum sonra normal bir şekilde boot mu edeyim ? format atıyorum yani sadece deilmi ?
Konu Biraz Eski Tereddüt ettim makine emanet

UEFI Disk hazırlama işlemini anlatıldığı şekilde yapınız.
Gerisi normal bildiğiniz kurulum işlemi.
HerqeLe HerqeLe - #67
BEN HER TABLETİ AÇIŞIMDA BİOS ŞİFRESİ İSTİYOR UEFİ DİSK HAZIR AMA TABLETTE TEK GİRİŞ VAR Q KLAVYE TAKINCA FLASHI CIKARMAM GEREKİYOR ACABA BİOS ŞİFRESİNİ DEİŞTİRMENİN BİR YOLU VARMI ÇÜNKÜ * İŞARETİNİ KLAVYEDE YAPAMIYORUM ANLAMADIM BİR ŞEKİLDE FN İLE DE DENEDİM OLMUYOR @Paradox
Paradox Paradox - #68
BEN HER TABLETİ AÇIŞIMDA BİOS ŞİFRESİ İSTİYOR UEFİ DİSK HAZIR AMA TABLETTE TEK GİRİŞ VAR Q KLAVYE TAKINCA FLASHI CIKARMAM GEREKİYOR ACABA BİOS ŞİFRESİNİ DEİŞTİRMENİN BİR YOLU VARMI ÇÜNKÜ * İŞARETİNİ KLAVYEDE YAPAMIYORUM ANLAMADIM BİR ŞEKİLDE FN İLE DE DENEDİM OLMUYOR @Paradox

Bios şifresi kaldırılamıyor mu?
Şayet kaldırılamıyorsa, USB çoğaltıcı kullanabilirsiniz.
ahmetgungor762@ ahmetgungor762@ - #69
efi shell'e düşen cihazlar da ayağa kaldırılabilir.

bios şifresi ilgili bir şeyler yaptım ama efi shell sıkıntısı oldu. Ne yapmalıyım.

arkadaşlar
Paradox Paradox - #70
efi shell'e düşen cihazlar da ayağa kaldırılabilir.

bios şifresi ilgili bir şeyler yaptım ama efi shell sıkıntısı oldu. Ne yapmalıyım.

arkadaşlar

Aldığınız hatanın ekran alıntısını paylaşabilir misiniz?
Bios'tan hazırladığınız UEFI Disk'i gösterip cihazı Boot edemiyor musunuz?
W webmetince - #71
Biosa girdim bi kaç ayar değiştirdim save and exit yaptım yeniden başlaması gerekirken başlamadı ve şimdi sadece yeşil ışığı yanıyor ekrana görüntü gelmiyor :( fakat açma düğmesine basıyorum sağ alt köşedeki yeşil ışık yanıyor şarja takıyorum yine yeşil ışık yanıyor fakat görüntü yok :( biosta battery s5 şarj desteği vardı onu enable aktif yaptım acaba ondan mı açılmıyor ? Tabi bi kaç ayar daha disable iken enable ye çevirdim sizce ne olabilir sorun sadece ayar değiştirmek brick eder mi biosu çok şaşkınım..
Paradox Paradox - #72
Biosa girdim bi kaç ayar değiştirdim save and exit yaptım yeniden başlaması gerekirken başlamadı ve şimdi sadece yeşil ışığı yanıyor ekrana görüntü gelmiyor :( fakat açma düğmesine basıyorum sağ alt köşedeki yeşil ışık yanıyor şarja takıyorum yine yeşil ışık yanıyor fakat görüntü yok :( biosta battery s5 şarj desteği vardı onu enable aktif yaptım acaba ondan mı açılmıyor ? Tabi bi kaç ayar daha disable iken enable ye çevirdim sizce ne olabilir sorun sadece ayar değiştirmek brick eder mi biosu çok şaşkınım..

Bios ayarlarını bilinçsiz bir şekilde kurcalamak her zaman için oldukça sakıncalıdır.
Bios üzerinde nasıl bir işlem yaptığınızı bilmediğimiz için, sorunla ilgili net bilgiler paylaşmak oldukça güç.
Cihazınızı açıp, Bios çipini bulduktan sonra Bios'u sıfırlamaya çalışmanız işe yarayabilir.
Denemek lazım.
W webmetince - #73
Bios ayarlarını bilinçsiz bir şekilde kurcalamak her zaman için oldukça sakıncalıdır.
Bios üzerinde nasıl bir işlem yaptığınızı bilmediğimiz için, sorunla ilgili net bilgiler paylaşmak oldukça güç.
Cihazınızı açıp, Bios çipini bulduktan sonra Bios'u sıfırlamaya çalışmanız işe yarayabilir.
Denemek lazım.

Usb otg destegini enable yaptım
S5 sarj desteğini enable yaptım
Neden sakıncalıdır anlamadım?
1997 den beri bilgisayar başındayım ayarını değiştirdiğim hicbir bios bu sekilde bir daha acilmamazlik yapmadı ama bu casper ve kocaeli belediyesinin gm android tabletlerine bile engel koydugunu ve bu n410 da buna dahil ki bence ayarla kapaniyorsa bu biosu yazan resmen ayar degistirirsen kapansin diye kodlamis bunu yani tek 1 ayarla mi çalışacak bu alet.
Hicbir data sheet hicbir verisi yok internette bios chipini resmini birisi cekmis ve kodlarını yazmış ve bu kodlarla yabanci forum sitelerinde bios şifresini sormuş ve sonuca ulaşmış.
quenlood quenlood - #74
Usb otg desteğine gerek yoktu bence zaten ben o ayarı açmasam da windows ve android usb cihazlar tanıyordu s5 modu bir çeşit hazırda bekletme modudur.
bataryayı çıkarıp tekrar takın ardından yine açmayı bir deneyin ancak hala olmuyor ise bios yazılması gerekir ancak bu tabletin çipinin ayaklarına ulaşamazsınız altından lehimlenmiş çip ısıtılarak sökülecek sonra ona uygun bir yuvaya oturtulup programlayıcı ile yazdırılıp geri takılacak ki bu tecrübe gerektiren birşey telefoncularda pekala çipi çıkarttırabilirsiniz.
W webmetince - #75
Usb otg desteğine gerek yoktu bence zaten ben o ayarı açmasam da windows ve android usb cihazlar tanıyordu s5 modu bir çeşit hazırda bekletme modudur.
bataryayı çıkarıp tekrar takın ardından yine açmayı bir deneyin ancak hala olmuyor ise bios yazılması gerekir ancak bu tabletin çipinin ayaklarına ulaşamazsınız altından lehimlenmiş çip ısıtılarak sökülecek sonra ona uygun bir yuvaya oturtulup programlayıcı ile yazdırılıp geri takılacak ki bu tecrübe gerektiren birşey telefoncularda pekala çipi çıkarttırabilirsiniz.
Çipi söktürsem bile nerde bios yazdiracagim ki içine dun aksam bataryasini çıkardım suanda evde ve bios pilinin + pozitif bacağının lehimini söktüm bakalim şuanda isyerimdeyim yani hali hazirda 10 server kurulu ve 259 bilgisayar yonetiyorum 97 den beri elime ne laptoplar ne bilgisayarlar gecmedi ki bioslarini guncelledim degisiklik yaptim ama ilk defa boyle birseyle karşılaştım şaşırtıcı ozel bir hastanede yine bilgi işlemci olarak çalışmaktayım aktif olarak ama bu n410 cihazi gercekten boşa vakit kaybı 300 liraya satın aldim çöp oldu alet ama biosu yazan değişiklik yapanin elinde kalsin diye bir kasti var satan arkadaşta ne mutlu olmustur kurtuldum belalı n410 dan diye sanirim bende satarak degilde çöpe atarak kurtulacağım
quenlood quenlood - #76
bios pili yok bu cipler ayarları tutmak için enerjiye ihtiyac duymuyorlar.Gerçekten bela bir cihaz ben sattım kurtuldum :)
W webmetince - #77
bios pili yok bu cipler ayarları tutmak için enerjiye ihtiyac duymuyorlar.Gerçekten bela bir cihaz ben sattım kurtuldum :)
Valla bi sekilde cozmeye çalışacağım olmazsa çöpe gider dünyanın sonu degil sonucta 300 lirayada ölmem ama insanlara yazık simdi web metince blog sayfamda paylaşacağım bari benim gibi gidip bos yere almasinlar bedava dağıtılan tableti satiyorlar iyide en azindan bilmeyen insanlara satarak bu sekilde parasini alarak ben kurtuldum demek ne bileyim pek te dogru gelmiyor bana..
quenlood quenlood - #78
satıcıda suç bulmamak lazım belki ihtiyacı kalmamıştır (ki benim satış nedenim oydu) tabletinizin tek çözümü çipe bios yazdırmak ch341a ile yapılabilir ancak bios çipi bacaklı bir yapıya sahip değil klips işe yaramaz o çipe uygun bir yuva aparatı bulmak gerek :(
W webmetince - #79
satıcıda suç bulmamak lazım belki ihtiyacı kalmamıştır (ki benim satış nedenim oydu) tabletinizin tek çözümü çipe bios yazdırmak ch341a ile yapılabilir ancak bios çipi bacaklı bir yapıya sahip değil klips işe yaramaz o çipe uygun bir yuva aparatı bulmak gerek :(
Ball denilen bacakli chip 25q64 olarak var ama 3v ile calisiyor diyelim soktum hadi bacak olarak kablo lehimletim o dedigun senin 29 liraya usb bellek gibi uzerine takikiyor ve cmos yazikiyor iste her neyse flash yazıyorsun faka bu bios chip yandiysa aynisindan yok yine çöpe çıkıyor cihaz ne olursa olsun benim kastettiğim bu cihazlardan birsey beklememek gerek data verilerine eriştim winbond yayinlamis hangi bacak ne ise yarıyor diye resim olarak ekliyorum 2 - 4 - 7 belli zaten ama hersey bos22002201
W webmetince - #80
25q64 bacakli chip cok fakat 3volt istiyor bu lanet aletteki ball dedigimiz top lehim yani bacaksiz chip teknolojisi ve 1.6 ile 2volt arasi çalışıyor kisacasi winbond fabrikasini arayacaz ve aynisindan talep edecez oda gonderirse akı bokunu geçer hic ugrasmaya gerek yok çöp bir alet.
quenlood quenlood - #81
o halde ch341a için 1.5v adaptörü var onu kullanırsın böylece çipin yanmaz ama haklısın bu çipin pad versiyonunu bulmak zor.
W webmetince - #82

Bu adreste var ama 13 dolar hadi 10 dolar desem bile 50 tl 60 tl civari ama kargo gelirmi bilmem :) cok sacma arti bos geliyor icine yine bios yazmak lazim sonrada sicak hava havyasi ile lehimlemek lazim calisacagida mechul koşullar yetersiz her durumda çöp bir makine..
W webmetince - #83
Resetlemeyi denedim 2inci bacak ile notur kisa devre yapiyorsun yesil ışık 1 defa yanip sonuyor reset atiyor ama yinede yesil isikta kaliyor svram var bios pili batarya sokmek bosuna hicbir faydasi yok yesil isik yanip sonuyor 7 inci bacak hold ve reset 24 2 notur 7 notur gibi kombinasyonlari denedim ölçü aleti ile olcuyorum milivolt miliamper olarak bios chip calisiyor gözüksede sonuc reset oluyorsada ya flaslamak gerekecek yada gercekten cop yabanci forumlarda da winbond 25xxxx cmos reset diye yazmislar anakart noturu ile 2 inci bacak yani data out kisa devre yapsamda nanay bay bay diyor :)
quenlood quenlood - #84
yurtdışı ürünlere gelen vergiyi de ekle :D
quenlood quenlood - #85
vay beee neredeyse 1 sene geçmiş :D
Paradox Paradox - #86
vay beee neredeyse 1 sene geçmiş :D

Zaman hızla akıp gidiyor.
T Telekinezi - #87
Bu aletin BIOS yedeği elimizde var. BIOS şifresini kaldırmayı başardık fakat bu bazı sorunlara yol açtı. İlk açılışta geç açılma ve direkt olarak BIOS'a girme gibi sorunlar çıkardı. Sorunları düzeltebilirsek BIOS'un bir yedeğini paylaşabiliriz. Bu tablet'in bir CMOS'u bulunmamakda. Bu yüzden açılmasına engel olacak bir BIOS ayarı değişikliği yaparsanız BIOS'un bir EEPROM yazma makinesinde yazılması gerekiyor. Çünkü CMOS olarak BIOS çipinin bir bölümünü kullanıyor.
Paradox Paradox - #88
Bu aletin BIOS yedeği elimizde var. BIOS şifresini kaldırmayı başardık fakat bu bazı sorunlara yol açtı. İlk açılışta geç açılma ve direkt olarak BIOS'a girme gibi sorunlar çıkardı. Sorunları düzeltebilirsek BIOS'un bir yedeğini paylaşabiliriz. Bu tablet'in bir CMOS'u bulunmamakda. Bu yüzden açılmasına engel olacak bir BIOS ayarı değişikliği yaparsanız BIOS'un bir EEPROM yazma makinesinde yazılması gerekiyor. Çünkü CMOS olarak BIOS çipinin bir bölümünü kullanıyor.

Hazır şifre var.
Neden zahmete girdiniz ki?
T Telekinezi - #89
Hazır şifre var.
Neden zahmete girdiniz ki?
Kimse için zahmete girmedik. Kendimiz için yaptık. Çünkü tablet elimizde mevcut. Yapmışken paylaşabiliriz. Hem kimse kendi koymadığı ve kaldıramadığı bir şifreyi BIOS'unda istemez. Üstelik bu BIOS'un tam bir dökümü ve tamamlandı. Tam bir döküm hem Windows ortamında ayazılabildiği gibi EPROM makinelerinde de yazılabiliyor. Üstelik şifresi de kaldırıldı. Bu tablet yanlış BIOS ayarlarından sebep görüntü vermeyi keserse sadece EPROM makinelerinde yazılabilen tam döküm ile düzeltilebilir. Ama bu cevaptan sonra dökümü kendimize saklamak daha doğru olacak.
Paradox Paradox - #90
Kimse için zahmete girmedik. Kendimiz için yaptık. Çünkü tablet elimizde mevcut. Yapmışken paylaşabiliriz. Hem kimse kendi koymadığı ve kaldıramadığı bir şifreyi BIOS'unda istemez. Üstelik bu BIOS'un tam bir dökümü ve tamamlandı. Tam bir döküm hem Windows ortamında ayazılabildiği gibi EPROM makinelerinde de yazılabiliyor. Üstelik şifresi de kaldırıldı. Bu tablet yanlış BIOS ayarlarından sebep görüntü vermeyi keserse sadece EPROM makinelerinde yazılabilen tam döküm ile düzeltilebilir. Ama bu cevaptan sonra dökümü kendimize saklamak daha doğru olacak.

Sizin bir şey paylaşmanıza gerek yok.
Bu yönde bir kararınız varsa da isabet olmuş.

Konuda Bios şifresi paylaşılmıştır.
İhtiyacı olanlar, kırma/yazma işlemleri ile uğraşmadan kolayca Bios'a erişim sağlayabilirler.
Ayrıca elimizde cihazın şifreli ve şifresiz orijinal/sorunsuz Bios yedekleri de mevcut.
Lüzum ederse, insanlara yardımcı olmaya çalışırız.

Siz kim bilir Bios'a hangi işlemleri uyguladınız ve ne şekilde sorunlara neden oldunuz belli değil.
T Telekinezi - #91
Sizin bir şey paylaşmanıza gerek yok.
Bu yönde bir kararınız varsa da isabet olmuş.

Konuda Bios şifresi paylaşılmıştır.
İhtiyacı olanlar, kırma/yazma işlemleri ile uğraşmadan kolayca Bios'a erişim sağlayabilirler.
Ayrıca elimizde cihazın şifreli ve şifresiz orijinal/sorunsuz Bios yedekleri de mevcut.
Lüzum ederse, insanlara yardımcı olmaya çalışırız.

Siz kim bilir Bios'a hangi işlemleri uyguladınız ve ne şekilde sorunlara neden oldunuz belli değil.
Ben yazılanları okudum. Şifresiz hali var ama olup olmadığı hakkında kesin bir şey söylemmiş. Bu konuda talep de olmuş. Konu biraz eskiydi fark ettim. Ama belki başka isteyenler olur diye yazdım. Siz yeni bir konu olarak açın demek yerine üstü kapalı buna luzumsuz veya da "Siz kim bilir Bios'a hangi işlemleri uyguladınız ve ne şekilde sorunlara neden oldunuz belli değil." yani sizin ne yaptığınız belli değil şeklinde söylemleri ben bir yönetice yakıştıramadım. Neden bir hataya sebep olsunki. Test edilmeyen bir şey paylaşılmayacak. Acemi yerine koymanız hiç hoş değil gerçekten.
Paradox Paradox - #92
Ben yazılanları okudum. Şifresiz hali var ama olup olmadığı hakkında kesin bir şey söylemmiş. Bu konuda talep de olmuş. Konu biraz eskiydi fark ettim. Ama belki başka isteyenler olur diye yazdım. Siz yeni bir konu olarak açın demek yerine üstü kapalı buna luzumsuz veya da "Siz kim bilir Bios'a hangi işlemleri uyguladınız ve ne şekilde sorunlara neden oldunuz belli değil." yani sizin ne yaptığınız belli değil şeklinde söylemleri ben bir yönetice yakıştıramadım. Neden bir hataya sebep olsunki. Test edilmeyen bir şey paylaşılmayacak. Acemi yerine koymanız hiç hoş değil gerçekten.

Forumumuzda bilgi paylaşımı hususunda hiç bir kısıtlama yoktur.
Paylaşım yapmak isteyenler gelirler ve hiç kimseye bir şey danışmadan konularını açarak paylaşımlarını yaparlar.
Farklı şekillerde davrananların illa ki bir karın ağrıları vardır.

Ben asla üstü kapalı bir şekilde konuşmam.
Lafı hiç dolaştırmadan olduğu gibi söylerim.
Bios işlemleri sırasında Bios'a zarar verdiğinizi, geç açılmalar ve cihazın Bios'a düşmesi gibi sorunlar olduğunu kendiniz söylemişsiniz.
Bende bunun üzerinde paylaşım yapmamanızı söyledim.
Bunu da üstü kapalı bir şekilde söylemedim.

Son olarak, bana neyin yakışıp neyin yakışmayacağını ancak ki ben bilirim.
Siz değil!
T Telekinezi - #93
Evet hataları olduğunu biz söyledik ve bu hataları düzeltebilirsek paylaşabiliriz diye de eklemişiz yani. Hatalı halini en baştan paylaşmıyacağımızı zaten belirtmişiz. Biraz dikkat lütfen. İyi günler.
Paradox Paradox - #94
Evet hataları olduğunu biz söyledik ve bu hataları düzeltebilirsek paylaşabiliriz diye de eklemişiz yani. Hatalı halini en baştan paylaşmıyacağımızı zaten belirtmişiz. Biraz dikkat lütfen. İyi günler.

İyi günler, iyi günler.
Zakaya Zakaya - #95
Bugün ç. Kalede 2 pc tamircisine gittim. Bios şifresini bilmedikleti için N410 için çöp dediler. Ben bu gece harici klavye ile tek seferde yayınladığız şifreyi girerek açtım. Çok teşekkürler.
Paradox Paradox - #96
Bugün ç. Kalede 2 pc tamircisine gittim. Bios şifresini bilmedikleti için N410 için çöp dediler. Ben bu gece harici klavye ile tek seferde yayınladığız şifreyi girerek açtım. Çok teşekkürler.

Google'a sormak da mı akıllarına gelmemiş?
Demek ki ezbere işe yapan insanlara denk gelmişsiniz.
Size önerim, kazara dahi bir daha dükkanlarına ayak basmamanızdır.
Lord Raiden Lord Raiden - #97
Google'a sormak da mı akıllarına gelmemiş?
Demek ki ezbere işe yapan insanlara denk gelmişsiniz.
Size önerim, kazara dahi bir daha dükkanlarına ayak basmamanızdır.
:zuhaha:
A astutebenim - #98
Harici klavyeyi nasıl tanıdı kablolu klavyede taktım kablosuz klavyede taktım görmedi benim taktığım klavyeleri
Paradox Paradox - #99
Harici klavyeyi nasıl tanıdı kablolu klavyede taktım kablosuz klavyede taktım görmedi benim taktığım klavyeleri

Cihazınızın USB portunda bir sorun olabilir mi, klavye bağladığınız zaman klavyenizin varsa ışıkları yanıyor mu?
A astutebenim - #100
Cihazınızın USB portunda bir sorun olabilir mi, klavye bağladığınız zaman klavyenizin varsa ışıkları yanıyor mu?
Klavyelerin ışığı yanmıyor ama mouse bagladığımda çalışıyor
Paradox Paradox - #101
Klavyelerin ışığı yanmıyor ama mouse bagladığımda çalışıyor

Cihazınızın USB portu klavyenin çalışması için yeterli enerjiyi sağlayamıyor olabilir.
Bu zaman zaman karşılaşılan bir durumdur.
Elinizde dışarıdan beslemeli USB çoğaltıcı var mı?
R R.Tayar61 - #102
Buradaki bioslardan birini kullandım tablet siyah ekranda kaldı. Bana tekrar bios yedek alıp ulaştırabilecek elinde bu tablet olan var mı?
Ecobabaaa Ecobabaaa - #103
q klavye KC3441* numlock kapatın dememin sebebi harf yerine sayıları yazmasından dolayıdır bende deli olmuştum :D olmuyorsa capslock basıp büyük yazarak deneyin
Ya ben neyaptiysam olmadı bana yardımcı olabilirmisiniz
Ecobabaaa Ecobabaaa - #104
Mrb ben neyaptiysam birturlu olmadı lütfen yardımcı olurmusunuz
A alp38 - #105
Mrb ben neyaptiysam birturlu olmadı lütfen yardımcı olurmusunuz
beni de deli etti bu şifre ve denemelerim sonucu kendi klavyesi ile şu şekilde çözdüm: şifreyi girmeye başlamadan önce caps lock ile büyük harfi açtım ve fn+rakam ile numlock u kapattım KC3441 yazdıktan sonra shift+8 tuşu ile sondaki yıldızı ekledim. birde bende genelde tuşlara birkaç sefer basmak gerekiyor geç algılıyor. inşallah yardımı olur
Paradox Paradox - #106
beni de deli etti bu şifre ve denemelerim sonucu kendi klavyesi ile şu şekilde çözdüm: şifreyi girmeye başlamadan önce caps lock ile büyük harfi açtım ve fn+rakam ile numlock u kapattım KC3441 yazdıktan sonra shift+8 tuşu ile sondaki yıldızı ekledim. birde bende genelde tuşlara birkaç sefer basmak gerekiyor geç algılıyor. inşallah yardımı olur

:alkis:
K KANASKAN - #107
Arkadaşlar konuyu hortlatacağım ama
Bir kaç sene evvel win 10 yüklemiştim buradaki bilgilerden faydalanarak tabi şimdi unuttum tablet de atıl duruyor du. Geçen çok met edildiği için temiz bir zorin os lite 64 yükledim. Fakat gene stabil değil ve beğenmedim. Şimdi bir türlü Usb den başlatamıyorum. Bunun adminisrator şifresini bilen varmı tekrar windows kurmak istiyorum bu tablete sahip olanlar ne olarak kullanıyor lar varmı tavsiyesi olan
maka07 maka07 - #108
Valla kral herkez yıldız için fn+9 diyordu bi senin yazinda gördüm shift+8 oldu helal olsun çok dua aldın gece gece
Paradox Paradox - #109
Valla kral herkez yıldız için fn+9 diyordu bi senin yazinda gördüm shift+8 oldu helal olsun çok dua aldın gece gece
:kopkop:
Ghost66 Ghost66 - #110
Hocam merhaba sana bir sorum olacak hazır BIOS dosyası sende iken 64bit UEFI desteği getirebilirmisin ve "bu tablet dual boot destekli" dediğin mesajdaki kullandığın program ne? @quenlood
quenlood quenlood - #111
Hocam merhaba sana bir sorum olacak hazır BIOS dosyası sende iken 64bit UEFI desteği getirebilirmisin ve "bu tablet dual boot destekli" dediğin mesajdaki kullandığın program ne? @quenlood
valla elimdeki herşeyi çok ama çok uzun zaman önce sildim. :(
chris2ferz chris2ferz - #112
can someone please help me with my bios password
here is the dump
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/casper-nirvana-n410-eeprom-cmos-reset-bios-sifresi-kc3441.6824/