Casper VIA A1 OTA İnternet Bağlantısı Hatası

Casper VIA A1 OTA İnternet Bağlantısı Hatası

A alacan11 - #1
Casper via a1 telefonuma yazilim iyilestirmesi geldi fakat casper otayi aciyorm inidire basiyorum internet baglantinizi kontrol edin diyor mobil veridende denedim olmadi bi turlu indiremiyorum napmam lazimm hatayi ss aldim

printThread_attachments

• Screenshot_20190117-225611.png
    Screenshot_20190117-225611.png
    100.9 KB · Görüntüleme: 33
Paradox Paradox - #2
Sunucu yoğunluğu veya başka nedenlerde dolayı bağlantı kurulamıyor olabilir.
Zaman zaman böyle şeyler olabiliyor.
Cihazınızı yeniden başlatınız ve ara ara indirme işlemini tekrar deneyiniz.
A alacan11 - #3
Sunucu yoğunluğu veya başka nedenlerde dolayı bağlantı kurulamıyor olabilir.
Zaman zaman böyle şeyler olabiliyor.
Cihazınızı yeniden başlatınız ve ara ara indirme işlemini tekrar deneyiniz.
Telefonu yeniden baslattim fakat ayni sekil oldu bakalim yarin gene denicegim
Paradox Paradox - #4
Telefonu yeniden baslattim fakat ayni sekil oldu bakalim yarin gene denicegim

Son durum nedir?
A alacan11 - #5
Son durum nedir?
Malesef hala ayni farkli wifi ağlarında denedim fakat gene ayni
Paradox Paradox - #6
Malesef hala ayni farkli wifi ağlarında denedim fakat gene ayni

Çok tuhaf.
Güncellemeyi geri çekmiş olabilirler mi?
A alacan11 - #7
Çok tuhaf.
Güncellemeyi geri çekmiş olabilirler mi?
Yok casper musteri hizmetlerini aradim yazilimi tekrar gonderdiler acaba telefonu fabrika ayarlarina dondursem duzelirmi
Paradox Paradox - #8
Yok casper musteri hizmetlerini aradim yazilimi tekrar gonderdiler acaba telefonu fabrika ayarlarina dondursem duzelirmi

Olabilir.
Denemek lazım.
A alacan11 - #9
Olabilir.
Denemek lazım.
Yarin fabrika ayarlarina döndürüp denicem sonucu yazarim
Paradox Paradox - #10
Yarin fabrika ayarlarina döndürüp denicem sonucu yazarim

Tamamdır.
A alacan11 - #11
Telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm fakat hala aynı duzelmedi
Paradox Paradox - #12
Telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm fakat hala aynı duzelmedi

Çok tuhaf.
Bazen cihazlara aynı marka ve model olmalarına rağmen:
Güncellemeler, üretim veya seri numaralarına göre farklı zamanlarda verilebiliyor.
Aslında bu konu ile ilgili yazılabilecek o kadar çok şey var ki.

Casper aslında bu güncellemenin indirme bağlantısını sizinle paylaşabilir.
Siz de indirdiğiniz yazılımı cihazınıza kopyalayarak güncelleme işlemini yapabilirsiniz.
Geçmişte bunun örnekleri mevcut.
TuranReis TuranReis - #13
Aynı hata bende de var 1 aydır. Casperı aradığım da bana dedikleri fabrika ayarlarına döndürün öyle yükleyin dediler. Ama ben uğraşmadım arkadadaş da denemiş olmamış. Vallaha bir daha telefon alacak olursam Caspera bulaşmam.
A alacan11 - #14
Aynı hata bende de var 1 aydır. Casperı aradığım da bana dedikleri fabrika ayarlarına döndürün öyle yükleyin dediler. Ama ben uğraşmadım arkadadaş da denemiş olmamış. Vallaha bir daha telefon alacak olursam Caspera bulaşmam.
Aynen öyle kardesim
Cep Hastanesi Cep Hastanesi - #15
Casper via a1 telefonuma yazilim iyilestirmesi geldi fakat casper otayi aciyorm inidire basiyorum internet baglantinizi kontrol edin diyor mobil veridende denedim olmadi bi turlu indiremiyorum napmam lazimm hatayi ss aldim
1 saat önce aynı cihazdan vardı elimde aynı sorun vardı müşterinin vakti olmadığı için bırakmadı bıraksaydı eğer yapacağım işlem 7.0 indirip full flash atmak olacaktı ama en kısa zamanda sonucu yazarım.
TuranReis TuranReis - #16
1 saat önce aynı cihazdan vardı elimde aynı sorun vardı müşterinin vakti olmadığı için bırakmadı bıraksaydı eğer yapacağım işlem 7.0 indirip full flash atmak olacaktı ama en kısa zamanda sonucu yazarım.
Beklemedeyiz.
Paradox Paradox - #17
Cihaza yeniden yazılım yüklemesi yaptıktan sonra güncelleme işlemini deneyen oldu mu?
A alacan11 - #18
Cihaza yeniden yazılım yüklemesi yaptıktan sonra güncelleme işlemini deneyen oldu mu?
Ben zaten telefoncuya yazılım attırdım donma ve kasma var DİE fakat düzelmedi bende caspera aradım bana iyileştirme güncellemesi attılar ve bu sorunla karşılaştım ağ bağlantınızı kontrol edin die şimdi başka bi telefoncuya yazılım attırıcam belki tam olarak yazılımı atamadı bakalım
Paradox Paradox - #19
Ben zaten telefoncuya yazılım attırdım donma ve kasma var DİE fakat düzelmedi bende caspera aradım bana iyileştirme güncellemesi attılar ve bu sorunla karşılaştım ağ bağlantınızı kontrol edin die şimdi başka bi telefoncuya yazılım attırıcam belki tam olarak yazılımı atamadı bakalım

Forumumuzda cihazınızın yazılımı mevcut.
Yazılım yükleme işlemini kendiniz de yapabilirsiniz.
A alacan11 - #20
Evet biliyorum beceremedim malesef
TuranReis TuranReis - #21
Allah kahretsin böyle telefonu yazılımı yükledim siteden, Otadan 7.0 güncellemesi yapıcam download error diyor.
L leflef - #22
Allah kahretsin böyle telefonu yazılımı yükledim siteden, Otadan 7.0 güncellemesi yapıcam download error diyor.
Aylardır ota dan günclleme hatası almaktan bıktım hala 6.0 kullanıyorum. Şimdi buradan indirip ota yı çalıştıracam direk 7.0 bulamadım.
Dosyayı indirdim ama
''Casper VIA E1-M1-V3-V4-V5-V8-V8C-V9 Yazılım Yükleme''
bu kılavuza göremi yapacağım via a1 di benim telefonum.
TuranReis TuranReis - #23
Aylardır ota dan günclleme hatası almaktan bıktım hala 6.0 kullanıyorum. Şimdi buradan indirip ota yı çalıştıracam direk 7.0 bulamadım.
Dosyayı indirdim ama
''Casper VIA E1-M1-V3-V4-V5-V8-V8C-V9 Yazılım Yükleme''
bu kılavuza göremi yapacağım via a1 di benim telefonum.
Aynen içindeki kılavuz herşeyi açıklıyor ama yedekleme yapmayı unutma.
TuranReis TuranReis - #24
Birde Casper ile iletişime geçip ota işini sorucam yarın çok can sıkmaya başladı artık Casper.
L leflef - #25
Birde Casper ile iletişime geçip ota işini sorucam yarın çok can sıkmaya başladı artık Casper.
Daha önceden iletişime geçtim ama servise yönlendirdiler şimdi android 7.0 indirdin ana dizine attım ota ya girdiğimde hala 6.0 iyileştirme yazılımı gösteriyor onuda indirmiyor
TuranReis TuranReis - #26
Daha önceden iletişime geçtim ama servise yönlendirdiler şimdi android 7.0 indirdin ana dizine attım ota ya girdiğimde hala 6.0 iyileştirme yazılımı gösteriyor onuda indirmiyor
Aynı sorun bende de var kafayı yicem
L leflef - #27
Aynı sorun bende de var kafayı yicem
Çözüme ulaşırsak birbirimize haber verelim buradan yardım edebilecek varsa PC uzaktan bağlantı falan beklerim yoksa kıracam bu telefonu artık.
Paradox Paradox - #28
Bir cinnet her şeyi çözebilir.
:zuhaha:

Cihazı parçalamaktan bahsediyorum.
Aman yanlış anlaşılmasın.
TuranReis TuranReis - #29
Şimdi konuştum burdan ilk versiyon yazılımını attım bana dediği eğer sürümünüz eski kaldıysa telefon otadan güncelleme yapmaz dedi.Bu sebeple bize yollamanız gerekmekte dedi.Sen hangi tarihili yazılımı kurdun acaba ?
L leflef - #30
Şimdi konuştum burdan ilk versiyon yazılımını attım bana dediği eğer sürümünüz eski kaldıysa telefon otadan güncelleme yapmaz dedi.Bu sebeple bize yollamanız gerekmekte dedi.Sen hangi tarihili yazılımı kurdun acaba ?
Ben daha yazılım yüklemedim açıkçası nerden nasıl yükleyeceğimi bilemiyorum buradan dün indirdiğim dosyalarıda açıkçası yükleyemedim kılavuz u beceremedimbu şekilde kullanacaz artık mecbur ne yapalım servise göndersem telefonsuz kalacam birde üstüne para verecem
L leflef - #31
Sürümünüz eski kaldıysa ne alaka onu anlamadım ne kadar saçma birşey ya iyice deli oldum şu olaya bu hatayı alıyorum ben

printThread_attachments

• Screenshot_20190128-154429.png
    Screenshot_20190128-154429.png
    133.7 KB · Görüntüleme: 11
TuranReis TuranReis - #32
Sürümünüz eski kaldıysa ne alaka onu anlamadım ne kadar saçma birşey ya iyice deli oldum şu olaya bu hatayı alıyorum ben
08.05.2017 yazılımını yükleyin diğer yazılımları destekleyemiyor casper ben bunu kurdum şuan 7.0 yükleniyor
L leflef - #33
08.05.2017 yazılımını yükleyin diğer yazılımları destekleyemiyor casper ben bunu kurdum şuan 7.0 yükleniyor
Casper la ağır söz ile görüşmemden sonra bana 18:00 dan sonra ota ile güncelleme geleciğini söylediler beklemedeyim siz 7 yi yükledikten sonra geçmeye değer der iseniz bana yardımcı olma şansınız varmı yükleme konusunda uzaktan bağlantı falan
TuranReis TuranReis - #34
Casper la ağır söz ile görüşmemden sonra bana 18:00 dan sonra ota ile güncelleme geleciğini söylediler beklemedeyim siz 7 yi yükledikten sonra geçmeye değer der iseniz bana yardımcı olma şansınız varmı yükleme konusunda uzaktan bağlantı falan
7.0 kurdum kullanıyorum şuan.Sitede tek çalışan rom 08.05.2017 tarihli romdur.
L leflef - #35
7.0 kurdum kullanıyorum şuan.Sitede tek çalışan rom 08.05.2017 tarihli romdur.
şimdi indirdim 08.05.2017 dosyasını döküman bölümünde 4 adet dosya var hangisine göre yükleyecem bilemedim yardımcı olurmusunuz.
TuranReis TuranReis - #36
şimdi indirdim 08.05.2017 dosyasını döküman bölümünde 4 adet dosya var hangisine göre yükleyecem bilemedim yardımcı olurmusunuz.
PDF'e göre yap ve dosyaların içindeki driverı yükle
L leflef - #37
PDF'e göre yap ve dosyaların içindeki driverı yükle
flash tool brom error hatası almışmıydınız acaba sürekli bunu alıyorum
Hata işinide çözdüm son yazılımı indirerek download dedim başlamadı bekliyorum onu
Yükleme işlemi tamamlandı ama ne yazıkki ota ya girdiğimde hala hata alıyorum başka birşey var bu telefonda kıracam artık.
L leflef - #38
Ayarlar menüsünde çift hat ayarı geldi benim telefonumda eskiden böyle bir seçenek yoktu ve hala otadan aynı hatayı almaktayım benim gibi sıkıntı yaşayıp çözen olursa yardım beklerim şimdilik bu kadar uğraş yeter yoksa yeni telefon almak zorunda kalacam
L leflef - #39
Telefonun emai numarasında gitti en iyisi yarın servisin yolunu tutmak olacak
Paradox Paradox - #40
Telefonun emai numarasında gitti en iyisi yarın servisin yolunu tutmak olacak

Siz cihazınızdan soğumuşsunuz bir kere.
Artık o cihazdan size fayda gelmez.
A alacan11 - #41
Siz cihazınızdan soğumuşsunuz bir kere.
Artık o cihazdan size fayda gelmez.
Ya ben bu sitedeki yazilimi atmak icin indirdim fakat d diskinda yer vardi pcde oraya yukledim c diskinde 1 gb yer var o setup dosyasini calistirinca yukleme yapio c diskine dolu oldugu icin olmuo baska turlu olmazmi
Paradox Paradox - #42
Ya ben bu sitedeki yazilimi atmak icin indirdim fakat d diskinda yer vardi pcde oraya yukledim c diskinde 1 gb yer var o setup dosyasini calistirinca yukleme yapio c diskine dolu oldugu icin olmuo baska turlu olmazmi

Dolu olan kısımdan boş olan kısıma biraz dosya aktarsanız olmaz mı?
Aslında yazılımı boş olan kısıma kopyalayıp oradan da gösterebilirsiniz.
A alacan11 - #43
Dolu olan kısımdan boş olan kısıma biraz dosya aktarsanız olmaz mı?
Aslında yazılımı boş olan kısıma kopyalayıp oradan da gösterebilirsiniz.
Ben arkadasin pcden deneyim en iyisi kurulumuda anlamadm pek yanlis bisy yapmaktan korkuyorum teamwiewerdan yardimci olurmsunz
Paradox Paradox - #44
Ben arkadasin pcden deneyim en iyisi kurulumuda anlamadm pek yanlis bisy yapmaktan korkuyorum teamwiewerdan yardimci olurmsunz

ID ve Şifre gönderirseniz bakmaya çalışırım.
A alacan11 - #45
ID ve Şifre gönderirseniz bakmaya çalışırım.
Yarin kac gibi musait olursnuz
Paradox Paradox - #46
Yarin kac gibi musait olursnuz

Hiç belli olmaz.
Şu an müsaitim.
A alacan11 - #47
Hiç belli olmaz.
Şu an müsaitim.
Yarin ben 3 4 gibi girerim acik olursaniz yazarim olmazsa tek yapmaya calisicam
Paradox Paradox - #48
Yarin ben 3 4 gibi girerim acik olursaniz yazarim olmazsa tek yapmaya calisicam

O saatlerde mümkün değil ben burada olmam.
İndirdiğiniz dosyaların içindeki açıklamalarla yardıma ihtiyaç duymadan yaparsınız zaten.
A alacan11 - #49
İndirdiğiniz dosyaların içindeki açıklamalarla yardıma ihtiyaç duymadan yaparsınız zaten.
1 saate gidiyorum arkadaşa indirmiş arkadaş dosya yı
A alacan11 - #50
Becermedim ya bi türlü müsaitsen İD şifre yazsam yardımcı olurmusun
Paradox Paradox - #51
Becermedim ya bi türlü müsaitsen İD şifre yazsam yardımcı olurmusun

Son durum nedir?
H HELLEBORN66 - #52
bulamadım ben onu
Paradox Paradox - #53
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/casper-via-a1-ota-internet-baglantisi-hatasi.7407/