Casper VIA A1 Rom 08.05.2017

Casper VIA A1 Rom 08.05.2017

Paradox Paradox - #1
Casper VIA A1
08.05.2017
Orijinal Rom

Sunum Mobil Kulüp'e aittir.
Buradan alıntı yapacakların kaynak belirtmeleri gerekmektedir.

Rom indirme linki:
(Beklemek ve hız limiti yok.)

:anahtar::kilit:

Şifre:
(Kopyala/Yapıştır)

14.gif

16.gif

Sunum içeriği:
Casper VIA A1 08.05.2017 Orijinal Rom
Flash Tool Yazılım Yükleme Aracı
Sürücüler
Kurulum Açıklaması
M maydemir - #2
Selam. Bu A1S yani tek hatlı model içinde uygun mu? veyahut A1S modeli içinde mayıs güncellemesi gelecek mi ?
Paradox Paradox - #3
Selam. Bu A1S yani tek hatlı model içinde uygun mu? veyahut A1S modeli içinde mayıs güncellemesi gelecek mi ?

Bu yazılım bahsettiğiniz cihaz için uygun değildir.
Bahsettiğiniz cihaza ait yazılımlar forumumuzda mevcuttur.
Bahsettiğiniz cihaz ne zaman güncelleme alır mı, alırsa ne zaman alır bilmiyorum
N nadir3391 - #4
Paradox kardeş selam. Bu rom çift hatlı A1 için mi acaba?
Paradox Paradox - #5
Paradox kardeş selam. Bu rom çift hatlı A1 için mi acaba?

Ne yazık ki konuyla ilgili net bir bilgim yok.
İhtiyacınız olan yazılım muhtemelen budur.
N nadir3391 - #6
tamam sağolun bir de dün denedim yazılım atmayı ama beceremedim. rar dosyasında anlatım var ama olmadı. başka bir yerde de yok. bir anlatım lazım bana.
silivriserdar silivriserdar - #7
tamam sağolun bir de dün denedim yazılım atmayı ama beceremedim. rar dosyasında anlatım var ama olmadı. başka bir yerde de yok. bir anlatım lazım bana.

Bu işler için pc bilginizin olması gerek. Eğer sunum içeriğine bakıp yapamadıysanız benim size tavsiyem, en yakın teknik servise cihazınızı veriniz. Yoksa daha çok Kalıcı hasar oluşturabilirsiniz.
N nadir3391 - #8
yapacak kadar pc ve teknik bilgim var ama anlatım tam açıklayıcı değil..
silivriserdar silivriserdar - #9

Yapacak kadar bilginiz olsa zaten açıklamaya gerek bile duymazsınız. Yazılımı bulmanız yeterli olur. Gerisini hallederseniz.
symbazz symbazz - #10
Yapacak kadar bilginiz olsa zaten açıklamaya gerek bile duymazsınız. Yazılımı bulmanız yeterli olur. Gerisini hallederseniz.
:kapak:
Paradox Paradox - #11

Siz cihazınızı bize gönderin, biz gerekli işlemleri yaptıktan sonra cihazınızı size göndeririz.
Siz zahmet etmeyin.
symbazz symbazz - #12
Siz cihazınızı bize gönderin, biz gerekli işlemleri yaptıktan sonra cihazınızı size göndeririz.
Siz zahmet etmeyin.

Nasıl bir işlem. :D Bende merak ettim şimdi.
Paradox Paradox - #13
Nasıl bir işlem. :D Bende merak ettim şimdi.

Standart servis işlemleri işte.
Hemen arıza teşhisi, ana kart arızalı, değişim yapılacak.
Oldu da bitti.
Servisler böyle yapmıyor mu?
symbazz symbazz - #14
Standart servis işlemleri işte.
Hemen arıza teşhisi, ana kart arızalı, değişim yapılacak.
Oldu da bitti.
Servisler böyle yapmıyor mu?

Hımm. Masumane bir işlem yani.
Evet bu yazdığınız, bizim ülkemizdeki servislerin işlemleri. Yazılımla düzelecek cihaza da, anakart değişecek deyip para isterler. Müşterimiz, samsunga wifi çekmiyor diye götürmüş ve vatandaştan 580 lira para istemişler. Adamların yaptığı wifi anten kablosunu değiştirmek olmuş. Müşteri önce bize getirdi ve biz bazı noktalara işaret koymuştuk. Parayı vermiş ve yaptırmış vatandaş. Müşteri tekrar getirdi ve baktık ki işaretli board duruyor. Servis kağıdında da board değişimi yazmışlar. Vatandaş sonra mahkemeye vermişti.
Paradox Paradox - #15
Hımm. Masumane bir işlem yani.
Evet bu yazdığınız, bizim ülkemizdeki servislerin işlemleri. Yazılımla düzelecek cihaza da, anakart değişecek deyip para isterler. Müşterimiz, samsunga wifi çekmiyor diye götürmüş ve vatandaştan 580 lira para istemişler. Adamların yaptığı wifi anten kablosunu değiştirmek olmuş. Müşteri önce bize getirdi ve biz bazı noktalara işaret koymuştuk. Parayı vermiş ve yaptırmış vatandaş. Müşteri tekrar getirdi ve baktık ki işaretli board duruyor. Servis kağıdında da board değişimi yazmışlar. Vatandaş sonra mahkemeye vermişti.

İnsanımıza yazık ediyorlar.
symbazz symbazz - #16
Garip olanı, onu yapanda bizim insanımız.
Paradox Paradox - #17
Garip olanı, onu yapanda bizim insanımız.

;)
TuranReis TuranReis - #18
SP Flash Tool lu açınca ''The scatter file cannot found'' hatası alıyorum ne yapmam lazım telefon kapalı yazılımı kurmam lazım.
symbazz symbazz - #19
O mesaj önemli değil. Açıldıktan sonra atacağınız yazılımın içindeki scatter dosyasını gösterin ve yazılımı atın.
Omercilli Omercilli - #20
Selamın aleyküm bende vader via A1, kullanıyorum ekranda donma yaşıyorum güç açma tuşuna basınca düzeliyor diferansiyel yorumları okudum bu konuda olan bende ay ı sorunları yaşıyorum bende uygulamayı yükleyeyim mi
Paradox Paradox - #21
Selamın aleyküm bende vader via A1, kullanıyorum ekranda donma yaşıyorum güç açma tuşuna basınca düzeliyor diferansiyel yorumları okudum bu konuda olan bende ay ı sorunları yaşıyorum bende uygulamayı yükleyeyim mi

A.S.
Cihazınıza yazılım yüklemesi yapmanız faydalı olacaktır.
symbazz symbazz - #22

Cihazınız için zaten orjinal yazılımdır. Yüklerseniz, eğer ki donanımsal sorun yok ise kasma sorunundan kurtulabilirsiniz.
leonidasss leonidasss - #23

Güç tuşuyla düzeliyorsa sorun yazılımsal olmayabilir yinede yazılım atmakta fayda var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
nazamaran nazamaran - #24
Ne yazık ki konuyla ilgili net bir bilgim yok.
İhtiyacınız olan yazılım muhtemelen budur.
Kardeşim yazılımı yükledim dosya açılmıyor diyor
Paradox Paradox - #25
Kardeşim yazılımı yükledim dosya açılmıyor diyor

Nasıl yani, indirdiğiniz dosyaları klasöre çıkartamıyor musunuz?
nazamaran nazamaran - #26
Nasıl yani, indirdiğiniz dosyaları klasöre çıkartamıyor musunuz?
Dosyayı indirdim telefona, üzerine tıkladım, ama dosya açılamıyor diyor, ne yapmalıyım
Paradox Paradox - #27
Dosyayı indirdim telefona, üzerine tıkladım, ama dosya açılamıyor diyor, ne yapmalıyım

Telefonunuza indirdiğiniz dosyaların içeriğini RAR ve ZIP uzantılı dosyaları açan uygulamalar ile görebilirsiniz.
Lakin, bu dosyalarla telefonunuz üzerinden yazılım yüklemesi yapamazsınız.
İndirdiğiniz dosyalarla yazılım yükleme işlemini yalnızca bilgisayar üzerinden yapabilirsiniz.
nazamaran nazamaran - #28
Telefonunuza indirdiğiniz dosyaların içeriğini RAR ve ZIP uzantılı dosyaları açan uygulamalar ile görebilirsiniz.
Lakin, bu dosyalarla telefonunuz üzerinden yazılım yüklemesi yapamazsınız.
İndirdiğiniz dosyalarla yazılım yükleme işlemini yalnızca bilgisayar üzerinden yapabilirsiniz.
Önceki yazılarda görmüştüm bir arkadaş yapmıştı, bana yardımcı olurmusunuz, benim casper via a1 de donma sorunu var, ne yapmalıyım
Paradox Paradox - #29
Önceki yazılarda görmüştüm bir arkadaş yapmıştı, bana yardımcı olurmusunuz, benim casper via a1 de donma sorunu var, ne yapmalıyım

Bu konuda paylaşılan yazılım yalnızca bilgisayar üzerinden yüklenmektedir.
Söz konusu yazılımı başka şekilde yüklemenizin imkanı yoktur.
Bildiğim kadarıyla bu cihaz için telefon üzerinden yüklenen başka bir yazılım da yok.

Sonuç olarak, ya bir bilgisayar bulup yazılım yüklemesi yapacaksınız ya da cihazınızı fabrika ayarlarına çekeceksiniz.
(Cihazınızı fabrika ayarlarına çekmeniz çözüm olmayabilir.)
nazamaran nazamaran - #30
Bu konuda paylaşılan yazılım yalnızca bilgisayar üzerinden yüklenmektedir.
Söz konusu yazılımı başka şekilde yüklemenizin imkanı yoktur.
Bildiğim kadarıyla bu cihaz için telefon üzerinden yüklenen başka bir yazılım da yok.

Sonuç olarak, ya bir bilgisayar bulup yazılım yüklemesi yapacaksınız ya da cihazınızı fabrika ayarlarına çekeceksiniz.
(Cihazınızı fabrika ayarlarına çekmeniz çözüm olmayabilir.)
Aynen kardeşim fabrika ayarlarına geri döndüm ama sorun hala devam ediyor
Paradox Paradox - #31
Aynen kardeşim fabrika ayarlarına geri döndüm ama sorun hala devam ediyor

O zaman bir bilgisayara ihtiyacınız var.
Tek çare yazılım yüklemesi gibi görünüyor.
A aksu_43 - #32
iyi akşamlar dün telefonum şarjdayken kendiliğinden kapandı(şarjı %60 civarındaydı)sonra tekrar açıldı casper via a1 yazısı geldi ve tekrar kapandı şimdi hiçaçılmıyor ne yapsam açamadım bu romu atsam açılırmı acaba??
symbazz symbazz - #33
Bataryan arızalıdır.
A aksu_43 - #34
Olabilir.Ama öyle olsa bile telefonu şarja takınca açılması gerekmez mi??

Telefon bu aralar yavaş şarj olmaya başlamıştı zaten...
Paradox Paradox - #35
iyi akşamlar dün telefonum şarjdayken kendiliğinden kapandı(şarjı %60 civarındaydı)sonra tekrar açıldı casper via a1 yazısı geldi ve tekrar kapandı şimdi hiçaçılmıyor ne yapsam açamadım bu romu atsam açılırmı acaba??

Denemeden bilemeyiz.
symbazz symbazz - #36
Olabilir.Ama öyle olsa bile telefonu şarja takınca açılması gerekmez mi??

Telefon bu aralar yavaş şarj olmaya başlamıştı zaten...
Batarya üzerindeki regüle arızalıdır. İlla ki bataryanın kendisi arızalı olmasına gerek yok. Kabloların yada soketinin olduğu kısımda ısı ve voltaj sensörü ile regüle entegresinin olduğu minik bir board vardır. O board da arızalanmış olabilir. Tecrübelerime dayanarak, Casper, Vestel gibi cihazların bataryaları çabuk arızalanıyor ve hepsi yazılım sorunu gibi gözükebiliyor.
A aksu_43 - #37
Batarya üzerindeki regüle arızalıdır. İlla ki bataryanın kendisi arızalı olmasına gerek yok. Kabloların yada soketinin olduğu kısımda ısı ve voltaj sensörü ile regüle entegresinin olduğu minik bir board vardır. O board da arızalanmış olabilir. Tecrübelerime dayanarak, Casper, Vestel gibi cihazların bataryaları çabuk arızalanıyor ve hepsi yazılım sorunu gibi gözükebiliyor.
Anladım.Telefonun daha 1 seneden fazla garantisi var aslında garantiye göndermeyi düşündüm fakat telefon cebimdeyken power tuşunun ordan bükülmüş yani telefonda biraz ovallik var bakınca bile bariz anlaşılıyor.Telefonda bükülme olduğu için garanti dışı kaldığını düşünüyorum acaba öyle bir durum olur mu??
symbazz symbazz - #38
Anladım.Telefonun daha 1 seneden fazla garantisi var aslında garantiye göndermeyi düşündüm fakat telefon cebimdeyken power tuşunun ordan bükülmüş yani telefonda biraz ovallik var bakınca bile bariz anlaşılıyor.Telefonda bükülme olduğu için garanti dışı kaldığını düşünüyorum acaba öyle bir durum olur mu??

Tabii ki, fiziksel zarar ve görüntüde değişiklik kullanıcı hatasına giriyor. Para talep ederler.
A aksu_43 - #39
Tabii ki, fiziksel zarar ve görüntüde değişiklik kullanıcı hatasına giriyor. Para talep ederler.
Peki benim ne yapmam lazım şimdi dün romu atıcaktım telefona bi soriyim dedim denemek için pc’ye bağladım pc görüyor telefonu şarj girişinde ve ana kartta sorun yok gibi yazılımı bi atıp denesem mi acaba??
symbazz symbazz - #40
Peki benim ne yapmam lazım şimdi dün romu atıcaktım telefona bi soriyim dedim denemek için pc’ye bağladım pc görüyor telefonu şarj girişinde ve ana kartta sorun yok gibi yazılımı bi atıp denesem mi acaba??

Şimdi deneyin diyeceğim, olmayacak, sorumlu olmak istemem. Yazılım atma tecrübeniz varsa atın. Yoksa bilen birisine verin o atsın. Yazılım çözebilirmi o zaman belli olur. Bilemiyeceğim.
A aksu_43 - #41
Şimdi deneyin diyeceğim, olmayacak, sorumlu olmak istemem. Yazılım atma tecrübeniz varsa atın. Yoksa bilen birisine verin o atsın. Yazılım çözebilirmi o zaman belli olur. Bilemiyeceğim.
Tecrübem var.Daha önce 10 telefonu hayata döndürmüşlüğüm var zaten deneyimim olmasa bilmediğim bişeye hiç bulaşmam ücretlide olsa veririm servise geçerim yada bi telefoncuya yaptırırım
Paradox Paradox - #42
Tecrübem var.Daha önce 10 telefonu hayata döndürmüşlüğüm var zaten deneyimim olmasa bilmediğim bişeye hiç bulaşmam ücretlide olsa veririm servise geçerim yada bi telefoncuya yaptırırım

Ben sizin durumunuzda olsam hiç durmaz yazılım yüklemesi yapardım.
Söylemesi ayıp gözüm biraz karadır.
Hiç dayanamam hem de böyle durumlarda.
:vantilator:

Lakin elbette ben siz değilim.
Cihaz durup dururken bu hale geldiyse,
Yazılım yüklemesi yapmak ilk seçeneklerden biridir.

Bu işlemi yapıp yapmamaksa, tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.
H Hasanyigit - #43
Telefona c2.02 sürümlü nougat güncellemesi geldi onu da paylaşabilme imkanınız var mı?
Paradox Paradox - #44
Telefona c2.02 sürümlü nougat güncellemesi geldi onu da paylaşabilme imkanınız var mı?

İşler o kadar çok birikti ki,
Nasipse Casper'ın yeni yazılımlarını en erken 1 ay sonra paylaşabilirim.
H Hasanyigit - #45
peki teşekkürler :(
Paradox Paradox - #46
peki teşekkürler :(

Rica ederim.
H Hasanyigit - #47
Benim elimde via a1_1 için 1,7 gblik otadan inme nougat var benim telefonumda via a1-1 ama forumdaki a1 için stok romu kurdum ve telefonum kendini a1 sanıyor artık a1_1 güncellemelerini yükleyemiyorum recoveryde ingilizce bir şekilde bu cihaz a1 güncelleme paketi a1_1 yazıyor başta a1_1 di imei sorgulattım a1_1 kutuda a1_1 yazıyor
H Hasanyigit - #48
Ben bu ota güncellemesini sp flash tooldan nasıl yükleyebilirim?
symbazz symbazz - #49
Ben bu ota güncellemesini sp flash tooldan nasıl yükleyebilirim?
Ota sadece cihaz üzerinden yüklenir diye biliyorum.
Paradox Paradox - #50
Benim elimde via a1_1 için 1,7 gblik otadan inme nougat var benim telefonumda via a1-1 ama forumdaki a1 için stok romu kurdum ve telefonum kendini a1 sanıyor artık a1_1 güncellemelerini yükleyemiyorum recoveryde ingilizce bir şekilde bu cihaz a1 güncelleme paketi a1_1 yazıyor başta a1_1 di imei sorgulattım a1_1 kutuda a1_1 yazıyor

Ne anlatmaya çalıştığınızı anlayamadım.
Belki yüklediğiniz yazılım son sürümdür ve üzerine güncelleme gelmemiştir.
(Saçma bir cümle kurmuş olabilirim. Benimde kafamı karıştırdınız.)
roethlisberger roethlisberger - #51
Selamlar. bir kaç sorum olacak yardımcı olabilirseniz şimdiden teşekkür ederim. bi kaç gün önce idarelik 2. el biraz da kelepir casper via a1 telefon aldım ama şuan bi kaç sıkıntı yarattı onlardan bahsedeyim belki çözümüne dair bi kaç fikir verebilirsiniz.
Öncelikle telefonda android 6.0 yazılımı yüklü. otadan güncelleme denemelerimde en güncel sürümünün yüklü olduğunu söylüyor.
ikinci olarak da telefon tek hatlı lakin ayarlar kısmında çift sim ayarı menüsü var ama sadece 1. sim varsayılan olarak seçili, değiştirilemiyor. via a1s vs muhabbeti var onun için bu detayı vermek istedim. via a1s mi yoksa düz a1 mi bilemiyorum yani.

gelelim sorunuma;
telefonda acayip bir kasma var ve aynı uygulamalarla 8 gblik hafızası, 1 gblik rami olan düz takoz telefonlarda bile bu kadar kasma yaşamadım. 4 gb ram ve 8 çekirdek işlemcili bir cihaz nasıl oluyor da bu kadar kasıyor anlam veremedim. bunun bir çözümü var mıdır varsa nasıl yaparız?
telefon rom root vs işlerinden anlarım yıllardır android üzerinde uğraşıyorum özellikle HTC telefonlarında uzman sayılırım ama casper olduğu için kendim çok kurcalamak istemiyorum ama yapacağım işlemleri anlatırken rahat olabilirsiniz. telefon brick konusunda da tecrübem var inşallah bu olmaz ama :D neyse şimdiden teşekkür ederim.
silivriserdar silivriserdar - #52
Selamlar. bir kaç sorum olacak yardımcı olabilirseniz şimdiden teşekkür ederim. bi kaç gün önce idarelik 2. el biraz da kelepir casper via a1 telefon aldım ama şuan bi kaç sıkıntı yarattı onlardan bahsedeyim belki çözümüne dair bi kaç fikir verebilirsiniz.
Öncelikle telefonda android 6.0 yazılımı yüklü. otadan güncelleme denemelerimde en güncel sürümünün yüklü olduğunu söylüyor.
ikinci olarak da telefon tek hatlı lakin ayarlar kısmında çift sim ayarı menüsü var ama sadece 1. sim varsayılan olarak seçili, değiştirilemiyor. via a1s vs muhabbeti var onun için bu detayı vermek istedim. via a1s mi yoksa düz a1 mi bilemiyorum yani.

gelelim sorunuma;
telefonda acayip bir kasma var ve aynı uygulamalarla 8 gblik hafızası, 1 gblik rami olan düz takoz telefonlarda bile bu kadar kasma yaşamadım. 4 gb ram ve 8 çekirdek işlemcili bir cihaz nasıl oluyor da bu kadar kasıyor anlam veremedim. bunun bir çözümü var mıdır varsa nasıl yaparız?
telefon rom root vs işlerinden anlarım yıllardır android üzerinde uğraşıyorum özellikle HTC telefonlarında uzman sayılırım ama casper olduğu için kendim çok kurcalamak istemiyorum ama yapacağım işlemleri anlatırken rahat olabilirsiniz. telefon brick konusunda da tecrübem var inşallah bu olmaz ama :D neyse şimdiden teşekkür ederim.
Konudaki yazılımı bir yükleyip deneyin.
roethlisberger roethlisberger - #53
Konudaki yazılımı bir yükleyip deneyin.

şuan yazılım yükleme aşamasında, anlatıldığı gibi herşeyi yaptım fakat halen telefon kapalı bilgisayara bağlı bekliyoruz. ne telefonda bi hareket var ne de sp flashtool uygulamasında. yalnız tüm driverleri yüklememe rağmen telefon kapalıyken usbyı taktığımda usb tanınamadı hatası alıyorum ama yine de cihazı görüyor pc onunla bir alakası var mı anlamadım. bir de indirdiğim klasörde bir kaç tane sp flashtool uygulaması var bazıları daha açılırken hata verdi ama bi diğerlerini deneyeyim.
silivriserdar silivriserdar - #54
şuan yazılım yükleme aşamasında, anlatıldığı gibi herşeyi yaptım fakat halen telefon kapalı bilgisayara bağlı bekliyoruz. ne telefonda bi hareket var ne de sp flashtool uygulamasında. yalnız tüm driverleri yüklememe rağmen telefon kapalıyken usbyı taktığımda usb tanınamadı hatası alıyorum ama yine de cihazı görüyor pc onunla bir alakası var mı anlamadım. bir de indirdiğim klasörde bir kaç tane sp flashtool uygulaması var bazıları daha açılırken hata verdi ama bi diğerlerini deneyeyim.
En son sp flash tool indirip deneyin. Ve w10 kullanıyorsanız digital imzayı devre dışı bırakın. Aygıt yöneticisinde cihazınız mtk olarak gözükmesi lazım. Üzerinde ünlem işareti varsa düzgün yüklenmemiş demektir.
roethlisberger roethlisberger - #55
En son sp flash tool indirip deneyin. Ve w10 kullanıyorsanız digital imzayı devre dışı bırakın. Aygıt yöneticisinde cihazınız mtk olarak gözükmesi lazım. Üzerinde ünlem işareti varsa düzgün yüklenmemiş demektir.

evet w10 kullanıyorum ve dediklerinizi şimdi uyguluyorum.
roethlisberger roethlisberger - #56
eski bilgisayarımdan yazılımı biraz önce yükledim bakalım şimdi uygulamaları yüklüyorum yeniden, umarım kasma sıkıntısı yaşamam. eğer yine olursa romun içinde bi kaç değişiklik yapmaya gidecem ya da gionee s6 pro için üretilen custom romlardan yüklemeye çalışacam bakıp görelim. ilginiz için tekrardan teşekkürler.
silivriserdar silivriserdar - #57
eski bilgisayarımdan yazılımı biraz önce yükledim bakalım şimdi uygulamaları yüklüyorum yeniden, umarım kasma sıkıntısı yaşamam. eğer yine olursa romun içinde bi kaç değişiklik yapmaya gidecem ya da gionee s6 pro için üretilen custom romlardan yüklemeye çalışacam bakıp görelim. ilginiz için tekrardan teşekkürler.
Sağlam ve eksiksiz system yedeğini alıp öyle işlemleri yapın.
Paradox Paradox - #58

Rica ederiz.
Geçmiş olsun.
roethlisberger roethlisberger - #59
sevgili arkadaşlar telefon brick oldu siz siz olun sakın ha "aynı cihaz, sadece isim değiştirip getirmişler" diyerekten gionee s6 pro yazılımı yüklemeye kalkmayın :D neyse olanları anlatayım merak edeniniz varsa; yazılım yükleme sırasında sanırım telefonun anakartına bi zarar geldi. bilgisayara telefonu bağladığımda önce bağlanıyo sonra kopuyo, bağlanıyo kopuyo böyle bi döngü içinde. ayrıca şarj almıyor ve açılmıyor da. tamire verdim adam, olmuyo bi parçası değişecek ama piyasada yok aynı cihazdan bulup çıkma takmamız lazım ama o da zor dedi ben de eyvallah diyip aldım telefonu ve çöpe kaldırdım. ilk başlarda acaba şarj soketi kısa devre mi yaptı dedim ama onnunla alakalı değil galiba bilemiyorum
Paradox Paradox - #60
sevgili arkadaşlar telefon brick oldu siz siz olun sakın ha "aynı cihaz, sadece isim değiştirip getirmişler" diyerekten gionee s6 pro yazılımı yüklemeye kalkmayın :D neyse olanları anlatayım merak edeniniz varsa; yazılım yükleme sırasında sanırım telefonun anakartına bi zarar geldi. bilgisayara telefonu bağladığımda önce bağlanıyo sonra kopuyo, bağlanıyo kopuyo böyle bi döngü içinde. ayrıca şarj almıyor ve açılmıyor da. tamire verdim adam, olmuyo bi parçası değişecek ama piyasada yok aynı cihazdan bulup çıkma takmamız lazım ama o da zor dedi ben de eyvallah diyip aldım telefonu ve çöpe kaldırdım. ilk başlarda acaba şarj soketi kısa devre mi yaptı dedim ama onnunla alakalı değil galiba bilemiyorum

Geçmiş olsun.
Bu cihaz MTK işlemcili biraz çabalarsanız yazılım yüklemesi yapabilirsiniz.
Tamircilere de fazla aldırış etmeyin.
Bir işi beceremediklerinde aslı olmayan şeyler söyleyebiliyorlar.
roethlisberger roethlisberger - #61
Geçmiş olsun.
Bu cihaz MTK işlemcili biraz çabalarsanız yazılım yüklemesi yapabilirsiniz.
Tamircilere de fazla aldırış etmeyin.
Bir işi beceremediklerinde aslı olmayan şeyler söyleyebiliyorlar.

nasıl yapacağım hakkında bi fikrim yok ama bi araştırayım. teşekkürler.
Paradox Paradox - #62
nasıl yapacağım hakkında bi fikrim yok ama bi araştırayım. teşekkürler.

Cihazın pili çıkıyor mu?
roethlisberger roethlisberger - #63
Cihazın pili çıkıyor mu?
hayır çıkmıyor telefonu kendim açıp pil flexini sökebilirim ama
Paradox Paradox - #64
hayır çıkmıyor telefonu kendim açıp pil flexini sökebilirim ama

O zaman sökünüz.
Farklı şekillerde cihazınızı bilgisayarınıza bağlamayı deneyiniz.
ramooo19 ramooo19 - #65
bu hangi sürümü acaba 6.0 mı yoksa 7.0 mı ??
Paradox Paradox - #66
bu hangi sürümü acaba 6.0 mı yoksa 7.0 mı ??

Ne yazık ki konu hakkında bir bilgim yok.
N noor.sahar2 - #67
password plz
TuranReis TuranReis - #68
Deneyimlerimden yararlanarak Casper VIA A1 kullanıcılarına sesleniyorum burdan :grinning: 01.12.2016 formdaki yazılım daha stabil çalışmaktadır.
silivriserdar silivriserdar - #69
Deneyimlerimden yararlanarak Casper VIA A1 kullanıcılarına sesleniyorum burdan :grinning: 01.12.2016 formdaki yazılım daha stabil çalışmaktadır.
Teşekkürler bilgilendirme için.
N Nurullah3455 - #70
Merha VIA a1 ekran donması yaşıyorum ekran kilidini kapat aç yaparak düzeliyor format attım düzelmedi.
astek055 astek055 - #71
Merha VIA a1 ekran donması yaşıyorum ekran kilidini kapat aç yaparak düzeliyor format attım düzelmedi.
Konu başında verilmiş olan yazılımı yükleyiniz. Yükleme işlemi yapmadan önce cihazınızın yedeğini almayın unutmayın.
N Nurullah3455 - #72
Konu başında verilmiş olan yazılımı yükleyiniz. Yükleme işlemi yapmadan önce cihazınızın yedeğini almayın unutmayın.
Nasıl yapıcam bilgi verir misiniz konu basında yüklüyeceyim bişey bulamıyorum
astek055 astek055 - #73
Nasıl yapıcam bilgi verir misiniz konu basında yüklüyeceyim bişey bulamıyorum

Burada bulunan ardaşımızın paylaşmış olduğu bu konuyu görmeniz için daha ne yapması lazım ?

Casper VIA A1
08.05.2017
Orijinal Rom

Sunum Mobil Kulüp'e aittir.
Buradan alıntı yapacakların kaynak belirtmeleri gerekmektedir.

Rom indirme linki:
(Beklemek ve hız limiti yok.)

:anahtar::kilit:

Şifre:
(Kopyala/Yapıştır)

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Sunum içeriği:
Casper VIA A1 08.05.2017 Orijinal Rom
Flash Tool Yazılım Yükleme Aracı
Sürücüler
Kurulum Açıklaması
N Nurullah3455 - #74
Gönderdiginiz dosyayı indirdim açılmıyor
N Nurullah3455 - #75
????
astek055 astek055 - #76
bulunan romlara bir göz atın.
Paradox Paradox - #77

Açılmayan nedir anlamadım.
Bilgisayarınızda WinRAR yüklü mü?
Garip1603 Garip1603 - #78
Bana bu konuda yardım edebilir misiniz?
Paradox Paradox - #79
Bana bu konuda yardım edebilir misiniz?

Ne gibi bir yardıma ihtiyacınız var?
Garip1603 Garip1603 - #80
Ne gibi bir yardıma ihtiyacınız var?
Aynı sorunlarıbende gaşıyorum. İlgili programı indirdim ama bir türlü kurmayı ve çalıştırmayı başaramadım.
Paradox Paradox - #81
Aynı sorunlarıbende gaşıyorum. İlgili programı indirdim ama bir türlü kurmayı ve çalıştırmayı başaramadım.

Yazılım yükleme rehberini dikkatle inceleyiniz.
Takıldığınız yerlerde size yardımcı olmaya çalışırız.
Garip1603 Garip1603 - #82
Yazılım yükleme rehberini dikkatle inceleyiniz.
Takıldığınız yerlerde size yardımcı olmaya çalışırız.
4 adet word bir adet pdf dosyası var. Açtığım her dosyada farklı bir şey anlatıyor. Çıkamıyorum işin içinden. Bir arkadaşa teamviewer ile yardımcı olmuşsunuz ama böyle bir yardımınız mümkün mü?
TuranReis TuranReis - #83
4 adet word bir adet pdf dosyası var. Açtığım her dosyada farklı bir şey anlatıyor. Çıkamıyorum işin içinden. Bir arkadaşa teamviewer ile yardımcı olmuşsunuz ama böyle bir yardımınız mümkün mü?
PDF bakarak yazılımı atmıştım ben hala daha sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.
Garip1603 Garip1603 - #84
PDF bakarak yazılımı atmıştım ben hala daha sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.
Ya size numaramı yollasam en azından özel mesajdan takıldığım yerde yardım istesem?
TuranReis TuranReis - #85
Ya size numaramı yollasam en azından özel mesajdan takıldığım yerde yardım istesem?
Skype adresiniz varsa yollayın yardımcı olayım size.
Paradox Paradox - #86

Aslında hepsi aynı şeyi anlatıyor.
Lakin bazen insanın kafası karışık olabiliyor.
Bu nedenle de işler biraz karmaşık bir hal alıyor.
Garip1603 Garip1603 - #87
Skype adresiniz varsa yollayın yardımcı olayım size.
teşekkür ederim.
T tuxutku-yeni - #88
1) Diğer işletim sistemleri için (mesela Linux ve OSX için) SPFlash tool programının kopyasının nerden indirileceğini sağlarsanız memmun olurum
2) RAR yerine 7z kullanırsanız indirilecek dosya boyutunu büyük biçimde azaltabilirsiniz
3) MailRu yerine web archive kullanırsanız daha iyi olur (şifre kullanmak aşırı derecede saçma olup özgür yazılımdan ne kadar nasibinizi almamış olduğunuzu gösteriyor, ayrıca ne kadar problemle karşılaşmış olduğunuzun :)
TuranReis TuranReis - #89
teşekkür ederim.
Burada arkadaş yazmamış ama sorunu halletik.
Paradox Paradox - #90
1) Diğer işletim sistemleri için (mesela Linux ve OSX için) SPFlash tool programının kopyasının nerden indirileceğini sağlarsanız memmun olurum
2) RAR yerine 7z kullanırsanız indirilecek dosya boyutunu büyük biçimde azaltabilirsiniz
3) MailRu yerine web archive kullanırsanız daha iyi olur (şifre kullanmak aşırı derecede saçma olup özgür yazılımdan ne kadar nasibinizi almamış olduğunuzu gösteriyor, ayrıca ne kadar problemle karşılaşmış olduğunuzun :)

Biz böyle yaptık.
Siz de dosyaları indirip istediğiniz gibi yaptıktan sonra yeniden paylaşabilirsiniz.

Biz özgür yazılımdan şu kadar nasibimizi aldık:
Casper cihazı size satıyor, cihazı siz satın alıp kullanıyorsunuz.
Kazancı Casper sağlıyor, cihazın keyfini siz sürüyorsunuz.
Cihazın yazılımına ihtiyacınız oluyor, Casper vermiyor.
Cihazı teknik servise göndermeniz gerekiyor.
Bu durumda Casper yine kazanan taraf, siz de kazandıran taraf oluyorsunuz.
Cihazınızı servise göndermezseniz, cihazı kullanamıyorsunuz, olan yine size oluyor.
Dikkat ettiyseniz, yukarıda bizden hiç bahsedilmiyor.
Alan özgür, satan özgür.

Sonra birisi Casper yazılımlarını ediniyor.
Tamirci değil, iş yeri yok.
Emekli, kendi halinde bir adam.
Bir forum kuruyor, forum masraflarını karşılıyor.
Saatlerce uğraşıp yazılımı Upload ediyor, bu sırada Upload bağlantıyı kastığı için interneti can çekişiyor.
Haberleri okumak için bile Upload'ın bitmesini bekliyor.
Sonra siz bu adamın paylaştığı yazılımı alıp işinizi görüyorsunuz, belki de bu işten para kazanıyorsunuz.
Yetmiyormuş gibi bir de gelip akıl veriyorsunuz.
Ben neyi canım nasıl isterse öyle yaparım.
Keyfimin kahyası mısınız?
Öyle iseniz işiniz zor.

Sizi süründürmediğimize dua ediniz ve kendi aklınızı da kendinize saklayınız.
Kendinizden başka kimseye faydanız yok, bari zamanımızdan çalmayınız.
T tuxutku-yeni - #91
En son ota güncellemesini internete yükledim
bu arada Paradox'tan da özür dilerim
OTA güncellemesi telefonu varsayılan olarak şifreliyor, onun yüzünden rootlamak için Z14 e ayit twrp yi flaşlayın (bootlanmıyor, flaş mecburi) ,sonra TWRP ile data bölümünü silin, en son olarak ve yu yükleyin TWRP ile

(kaynağın samsung için olduğunun farkındayım, kaynağı sadece bilgi amaçlı kullandım)
C cr@zyboy - #92
android 7 sürümmü acaba ?
Paradox Paradox - #93
android 7 sürümmü acaba ?

Hiç bir bilgim yok.
TuranReis TuranReis - #94
Buradaki yazılım android 6.0
Paradox Paradox - #95
Buradaki yazılım android 6.0

:tsk:
TuranReis TuranReis - #96
Faydam varsa ne mutlu bana. :D
idocan65 idocan65 - #97
merhabalar ben casper via a1 çift sim kullanıcısıyım casper ota da günceelleme yapmak istiyorum yanlız kullandıgım sürüm 6 android otadan guncelleme yapmak istiyorum yıne aynı sürümü veriyor 6 andorid ti yani 7 gelmemiş nasıl yapabilirim çözüm yolu bilen varmı ?
TuranReis TuranReis - #98
merhabalar ben casper via a1 çift sim kullanıcısıyım casper ota da günceelleme yapmak istiyorum yanlız kullandıgım sürüm 6 android otadan guncelleme yapmak istiyorum yıne aynı sürümü veriyor 6 andorid ti yani 7 gelmemiş nasıl yapabilirim çözüm yolu bilen varmı ?
ki konuda anlatmıştım bakarsan yapabilirsin.
idocan65 idocan65 - #99
ben şimdi bunu nasıl yüklyecem bir videonuz veya yolu var mı ?
Paradox Paradox - #100
ben şimdi bunu nasıl yüklyecem bir videonuz veya yolu var mı ?

İndirdiğiniz dosyaların arasında gerekli açıklama mevcut.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.
idocan65 idocan65 - #101
telefon o sırada kapalı mı olacak acık mı ?
Paradox Paradox - #102
telefon o sırada kapalı mı olacak acık mı ?

Cihazınızı kapalı bir şekilde bağlayacaksınız.
Sürücülerle ilgili bir sorun yoksa, yazılım yükleme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.
idocan65 idocan65 - #103
teakwier aracılığı ile bana yardımcı olacak varmıdır acaba ? yazılım atmak istiyorum telefonumada ?
idocan65 idocan65 - #104
rootsuz yapabilir miyim peki ?
Paradox Paradox - #105
rootsuz yapabilir miyim peki ?

Siz yazılım yüklemesi yapamazsınız.
İyice kabak tadı vermeye başladınız.
Altı üstü bir rehber okuyacaksınız sonra da yazılım yüklemesi yapacaksınız?
Resmen dalga geçiyorsunuz.
Bizim sizin gibi insanlarla uğraşacak zamanımız yok.
mrbeycan mrbeycan - #106
En son bu stock romu paylaşmıssınız 7.0 mı yoksa 6.0 mı.
Paradox Paradox - #107
En son bu stock romu paylaşmıssınız 7.0 mı yoksa 6.0 mı.

İnanın hiç bir bilgim yok.
TuranReis TuranReis - #108
6.0 dır bu formda bulunan bütün Casper VIA A1 romları
Paradox Paradox - #109
6.0 dır bu formda bulunan bütün Casper VIA A1 romları

:tsk:
harunaras19 harunaras19 - #110
Linkler Kırık Yenilermisiniz
Paradox Paradox - #111
Linkler Kırık Yenilermisiniz

Bağlantıyı kontrol ettim, bir sorun göremedim.
Siz hangi bağlantıdan bahsediyorsunuz, kontrol edelim?

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.
kerchief kerchief - #112
Merhaba ben bu romu attım ancak romdan sonra şuan telefonda ne internete girebiliyorum nede arama yapabiliyorum
Paradox Paradox - #113
Merhaba ben bu romu attım ancak romdan sonra şuan telefonda ne internete girebiliyorum nede arama yapabiliyorum

Yazılım yükleme işlemini ne şekilde yaptınız?
Belli ki yanlış bir şeyler yapmışsınız.
Adım adım ne yaptığınızı anlatırsanız, size yardımcı olmaya çalışırız.
kerchief kerchief - #114
Herşeyi anlatıldığı gibi yaptım flashtooldan dosyaları seçip download dedim okey tuşu geldikden sonra açtım ve biraz araştırdım imei numarası silinmiş bende yine sizin siteden başka bir rom indirdim şuan ise hiçbir şekilde tel açılmıyor
Paradox Paradox - #115
Herşeyi anlatıldığı gibi yaptım flashtooldan dosyaları seçip download dedim okey tuşu geldikden sonra açtım ve biraz araştırdım imei numarası silinmiş bende yine sizin siteden başka bir rom indirdim şuan ise hiçbir şekilde tel açılmıyor

İlginç.
Yazılım yüklemesi yaparken Download butonuna basarsanız, cihazınızın IMEI bilgileri silinmez.
IMEI bilgileri genel olarak,
Yazılım yükleme işlemi sırasında Format All + Download seçeneği seçildiğinde veya Custom Recovery ile Wipe işlemleri yapıldığında silinir.
Cihazınız MTK işlemcili, merak etmeyiniz, kolay kolay bir şey olmaz.
bulunan konulara göz gezdirerek sorununuzu çözebilirsiniz.
kerchief kerchief - #116
Şuan telefonu hiçbir şekilde açamıyorum tepki vermiyor şarja takınca titremiyor yapabilceğim birşey var mı ?
Paradox Paradox - #117
Şuan telefonu hiçbir şekilde açamıyorum tepki vermiyor şarja takınca titremiyor yapabilceğim birşey var mı ?

Cihazınızın güç tuşuna otuz saniye basıp bekleyiniz.
Şayet bir değişiklik olmazsa, bir otuz saniye daha basınız.
Bu defa da bir değişiklik olmazsa, mümkünse cihazınızın bataryasını çıkartıp takınız.
esreffyigiter06 esreffyigiter06 - #118
öncelikle selamın aleyküm cihaz brick oldu hiç tepki yok yardım edermisiniz
Paradox Paradox - #119
öncelikle selamın aleyküm cihaz brick oldu hiç tepki yok yardım edermisiniz

Cihazınızı bir süre şarj ediniz.
Daha sonra cihazınızın güç tuşuna otuz saniye basılı tutunuz ve yazılım yükleme işlemini tekrar deneyiniz.
Mstf0101 Mstf0101 - #120
İnsanımıza yazık ediyorlar.
Telefonı size nasol gçnderebilriim ?
Paradox Paradox - #121
Telefonı size nasol gçnderebilriim ?

Bana gönderemezsiniz.
Benim bu işlerle uğraştığım bir iş yerim yok.
U ultrAslan_t3 - #122
Öncelikle paylaşım için teşekkür ederim. Dokunmatikte donma sorunu yaşadığım için yazılım düşürmesi yaptım buradaki sürüme ancak düzelmedi. Sonra konusundaki bu sürümü yükledim. Sanki düzelir gibi oldu ama bu kez de telefonda uygulamalarda kasma yaşamaya başladım. Ayrıca 2016 tarihli bu roma dönüş yaparken flash tool seçeneğine dikkat etmedim IMEI silindi. Dokunmatik sorunu ile uğraşırken bu kez de IMEI sorununu çözmeye çalıştım. Zira bu paylaşımdaki Flash Tool "Download Only" ayarlıyken 2016 tarihli paylaşımdaki Flash Tool " Format All+Download" ayarlıymış dikkat etmedim ilk yazılım düşürme olayını bu konudan yaptığım için. Neyse sonra tekrar bu paylaşımdaki sürümü yükledim tekrar Android 7.0 dönmek için çünkü diğer paylaşımlardaki romlar OTA üzerinden güncelleme çekmiyor gördüğü halde çünkü dosya serverdan silindi hatası veriyor. Bu arada IMEI sorunumu MTK Engineering Mode adlı uygulama ile çözdüğümü zannediyordum ama OTA üzerinden 7.0 güncelleyince tekrar gitti. Bende bu sorunu bir daha yaşamamak adına biraz araştırma yoluna gittim. Sonra Maui meta programını indirdim. İçinde kurulması gereken sürücülerin bağlantıları ve nasıl yüklenmesi gerektiğine dair youtube üzerindeki bağlantıları paylaşmışlar. O videolara göre sürücü işlerimi hallettikten sonra bu programı konudaki anlatıma göre başlattım, kapalı telefonumu bağladım ve bağlantı kurmasını bekledim. Bağlantı kurulduktan sonra seçenekler arasından IMEI download kısmına geldim ve bana modem dosyasını nasıl alayım diye sordu. Bende daha garanti ve sorunsuz olacağını düşünerekten dosyayı telefondan çek seçeneğini seçtim. Sonra IMEI'leri girdim ve yaz dedim. Sonra kontrol amaçlı oku dedim sıkıntısız şekilde yazmış. Programdan bağlantıyı sonlandır dedim ve telefonu açtım hat geldi. Acaba yine gidecek mi diye hard reset attım alayını sil geri yükle dedim ve mutlu son IMEI sorunundan kurtuldum. Onu da öğrenmiş oldum dokunmatik sorunu yüzünden. Ama şunu belirtmek istiyorum bu sorunu ben bunları yaşamadan önce mobil veriyi açtığım an yaşıyordum. Wi-fi ile bağlantı yapıp kullandığım hiç bir zaman olmadı. Bir şekilde mobil veri bağlantısı telefonu kastırıyor ve dokunmatikte saçmalamaya başlıyor. Allah'a şükür bugün 2. gün tekrar 7.0 sürümüne geçişimin daha donma olmadı inşallah da olmaz. Kasma sıkıntısı da kalmadı. Eskisi de 7.0 dı ama donma felan had safhadaydı şükür kalmadı. Benim gibi olası bu sorunları yaşayabilecek arkadaşlar için biraz ayrıntılı anlatayım dedim.
Paradox Paradox - #123
Öncelikle paylaşım için teşekkür ederim. Dokunmatikte donma sorunu yaşadığım için yazılım düşürmesi yaptım buradaki sürüme ancak düzelmedi. Sonra konusundaki bu sürümü yükledim. Sanki düzelir gibi oldu ama bu kez de telefonda uygulamalarda kasma yaşamaya başladım. Ayrıca 2016 tarihli bu roma dönüş yaparken flash tool seçeneğine dikkat etmedim IMEI silindi. Dokunmatik sorunu ile uğraşırken bu kez de IMEI sorununu çözmeye çalıştım. Zira bu paylaşımdaki Flash Tool "Download Only" ayarlıyken 2016 tarihli paylaşımdaki Flash Tool " Format All+Download" ayarlıymış dikkat etmedim ilk yazılım düşürme olayını bu konudan yaptığım için. Neyse sonra tekrar bu paylaşımdaki sürümü yükledim tekrar Android 7.0 dönmek için çünkü diğer paylaşımlardaki romlar OTA üzerinden güncelleme çekmiyor gördüğü halde çünkü dosya serverdan silindi hatası veriyor. Bu arada IMEI sorunumu MTK Engineering Mode adlı uygulama ile çözdüğümü zannediyordum ama OTA üzerinden 7.0 güncelleyince tekrar gitti. Bende bu sorunu bir daha yaşamamak adına biraz araştırma yoluna gittim. Sonra Maui meta programını indirdim. İçinde kurulması gereken sürücülerin bağlantıları ve nasıl yüklenmesi gerektiğine dair youtube üzerindeki bağlantıları paylaşmışlar. O videolara göre sürücü işlerimi hallettikten sonra bu programı konudaki anlatıma göre başlattım, kapalı telefonumu bağladım ve bağlantı kurmasını bekledim. Bağlantı kurulduktan sonra seçenekler arasından IMEI download kısmına geldim ve bana modem dosyasını nasıl alayım diye sordu. Bende daha garanti ve sorunsuz olacağını düşünerekten dosyayı telefondan çek seçeneğini seçtim. Sonra IMEI'leri girdim ve yaz dedim. Sonra kontrol amaçlı oku dedim sıkıntısız şekilde yazmış. Programdan bağlantıyı sonlandır dedim ve telefonu açtım hat geldi. Acaba yine gidecek mi diye hard reset attım alayını sil geri yükle dedim ve mutlu son IMEI sorunundan kurtuldum. Onu da öğrenmiş oldum dokunmatik sorunu yüzünden. Ama şunu belirtmek istiyorum bu sorunu ben bunları yaşamadan önce mobil veriyi açtığım an yaşıyordum. Wi-fi ile bağlantı yapıp kullandığım hiç bir zaman olmadı. Bir şekilde mobil veri bağlantısı telefonu kastırıyor ve dokunmatikte saçmalamaya başlıyor. Allah'a şükür bugün 2. gün tekrar 7.0 sürümüne geçişimin daha donma olmadı inşallah da olmaz. Kasma sıkıntısı da kalmadı. Eskisi de 7.0 dı ama donma felan had safhadaydı şükür kalmadı. Benim gibi olası bu sorunları yaşayabilecek arkadaşlar için biraz ayrıntılı anlatayım dedim.

Geçmiş olsun.
Ayrıca, geri bildirim için teşekkürler.
D denilanz - #124
Paylaşım için teşekkür edeyim öncelikle. Beceremem diye endişe etmiştim ama sorunsuz halledebildim. İlk gönderide paylaşılan paketteki Flash Tool ile olmadı yalnız, onu da ekleyeyim. en güncel versiyonu indirip hallettim. Android 7 sürümüne yükselttiğim Via A1 telefonumda 2 senedir çok fazla donma sorunu yaşıyordum. Tuş kilidini açıp kapatmak bile bazen sorunu çözmüyordu. Birkaç ay önce fabrika ayarlarına dönmüştüm ama öyle yapınca android sürümü eskiye dönmüyormuş. Böyle olunca problem çözülmemişti tabi. Dün cesaret edip Android 6'ya dönmeye karar verdim. Şu anda gayet sorunsuz gidiyor. Böyle de kullanabilirim ama @ultrAslan_t3 'ün son gönderisinde Android 7'ye yükseltme yaptığını ve problemsiz kullandığını okuyunca acaba ben de yükseltip denesem mi diye düşünmeye başladım. En son yükseltmeden 2 gün sonrasında yazmış. Şu andaki durumu nedir acaba telefonun? Bana da yükseltmeyi önerir misiniz? Tabi ki en güzeli deneyip görmek ama olumsuz bir durumda tekrar her şeyi sıfırdan almak zahmetli olacağı için biraz kaçıştayım. Şimdiden teşekkürler.
Paradox Paradox - #125
Paylaşım için teşekkür edeyim öncelikle. Beceremem diye endişe etmiştim ama sorunsuz halledebildim. İlk gönderide paylaşılan paketteki Flash Tool ile olmadı yalnız, onu da ekleyeyim. en güncel versiyonu indirip hallettim. Android 7 sürümüne yükselttiğim Via A1 telefonumda 2 senedir çok fazla donma sorunu yaşıyordum. Tuş kilidini açıp kapatmak bile bazen sorunu çözmüyordu. Birkaç ay önce fabrika ayarlarına dönmüştüm ama öyle yapınca android sürümü eskiye dönmüyormuş. Böyle olunca problem çözülmemişti tabi. Dün cesaret edip Android 6'ya dönmeye karar verdim. Şu anda gayet sorunsuz gidiyor. Böyle de kullanabilirim ama @ultrAslan_t3 'ün son gönderisinde Android 7'ye yükseltme yaptığını ve problemsiz kullandığını okuyunca acaba ben de yükseltip denesem mi diye düşünmeye başladım. En son yükseltmeden 2 gün sonrasında yazmış. Şu andaki durumu nedir acaba telefonun? Bana da yükseltmeyi önerir misiniz? Tabi ki en güzeli deneyip görmek ama olumsuz bir durumda tekrar her şeyi sıfırdan almak zahmetli olacağı için biraz kaçıştayım. Şimdiden teşekkürler.

Geçmiş olsun.
Ayrıca, geri bildirim için teşekkürler.
U ultrAslan_t3 - #126
Geri dönüş yaptığın sürümde sıkıntı yoksa kal orda. Bende ara ara vermeye devam ediyor. Eskisi gibi yoğun olmasa da can sıkıcı bir durum. En son artık bu home tuşunu değiştirecem internetten sipariş edip.
Borabjk Borabjk - #127
merhaba . konu eski ama yazmak istedim. malum dokunmatik sorunu var bende de
fash tool download butonuna bastığımda flash phone have risk hatası veriyor çözmedim
Paradox Paradox - #128
fash tool download butonuna bastığımda flash phone have risk hatası veriyor çözmedim

Konuya yazılan yorumları okumanız faydalı olacaktır.
TuranReis TuranReis - #129
Evete basın çıkan kutucukta.
EliteMan EliteMan - #130
bütün kutucukları seçtiyseniz evete basın
orda risk olduğu belirtiliyor önemli bişe değil
N nazminazmi - #131
Teşekkürler
EliteMan EliteMan - #132
Rica ederim
E emreeeaaa - #133
kardesim sifre olmuyo
TuranReis TuranReis - #134
kardesim sifre olmuyo
Bizzat bu yazılımı ben telefona attım gayet stabil ve şifresi bu
gen_com gen_com - #135
Kod:
Setting up.....OK
Loading files.....OK
Waiting for MTK port.....Detected {COM5}
Connecting to Brom.....OK
Sending DA.....OK
Reading partitions.....OK
Chip name: MT6755
Reading prop info.....OK
Device Firmware: A1_20181107_c2.03
Android version: 7.0
Device SDK: 24
Device Factory: Casper
Device CPU: arm64-v8a
Device Model: VIA_A1
Reading [preloader].....OK
Reading [pgpt].....OK
Reading [recovery].....OK
Reading [para].....OK
Reading [expdb].....OK
Reading [frp].....OK
Reading [ppl].....OK
Reading [nvdata].....OK
Reading [metadata].....OK
Reading [protect1].....OK
Reading [protect2].....OK
Reading [seccfg].....OK
Reading [proinfo].....OK
Reading [oemkeystore].....OK
Reading [md1img].....OK
Reading [md1dsp].....OK
Reading [md1arm7].....OK
Reading [md3img].....OK
Reading [nvram].....OK
Reading [lk].....OK
Reading [lk2].....OK
Reading [boot].....OK
Reading [logo].....OK
Reading [tee1].....OK
Reading [tee2].....OK
Reading [secro].....OK
Reading [keystore].....OK
Reading [system].....OK
Reading [cache].....OK
Reading [flashinfo].....OK
Writing scatter.....OK
Operation {Read Scatter firmware} ID: 9F3382C96B69EFFD
Elapsed time 02:54 -- Version 3.4.1

cihazın bu romu stock olarak varmı ben ne olur ne olmaz dump ettim ama şöyle; frp yapmam gerekiyordu pmt changed uyarısı verdi
Paradox Paradox - #136
Kod:
Setting up.....OK
Loading files.....OK
Waiting for MTK port.....Detected {COM5}
Connecting to Brom.....OK
Sending DA.....OK
Reading partitions.....OK
Chip name: MT6755
Reading prop info.....OK
Device Firmware: A1_20181107_c2.03
Android version: 7.0
Device SDK: 24
Device CPU: arm64-v8a
Device Model: VIA_A1
Reading [preloader].....OK
Reading [pgpt].....OK
Reading [recovery].....OK
Reading [para].....OK
Reading [expdb].....OK
Reading [frp].....OK
Reading [ppl].....OK
Reading [nvdata].....OK
Reading [metadata].....OK
Reading [protect1].....OK
Reading [protect2].....OK
Reading [seccfg].....OK
Reading [proinfo].....OK
Reading [oemkeystore].....OK
Reading [md1img].....OK
Reading [md1dsp].....OK
Reading [md1arm7].....OK
Reading [md3img].....OK
Reading [nvram].....OK
Reading [lk].....OK
Reading [lk2].....OK
Reading [boot].....OK
Reading [logo].....OK
Reading [tee1].....OK
Reading [tee2].....OK
Reading [secro].....OK
Reading [keystore].....OK
Reading [system].....OK
Reading [cache].....OK
Reading [flashinfo].....OK
Writing scatter.....OK
Operation {Read Scatter firmware} ID: 9F3382C96B69EFFD
Elapsed time 02:54 -- Version 3.4.1

cihazın bu romu stock olarak varmı ben ne olur ne olmaz dump ettim ama şöyle; frp yapmam gerekiyordu pmt changed uyarısı verdi

Bu cihazın yazılımları forumumuzda mevcut.
Yanılmıyorsam cihaza Rom yükleme işleminden sonra cihaz güncelleme alıyor sanırım.
TuranReis TuranReis - #137
Bu cihazın yazılımları forumumuzda mevcut.
Yanılmıyorsam cihaza Rom yükleme işleminden sonra cihaz güncelleme alıyor sanırım.
Dediğiniz doğru forumdaki stock rom 6.0 romu kurduktan sonra OTA ile güncelleme yapılması gerekmekte güncelleme ile de 7.0 olmakta.
M murasakirin01 - #138
Cihazın Ana ekran ve etrafındaki tuşlar çalışmıyor flex kablosundada bir hasar yok ama recovery moda girerken sıkıntı çıkarmıyor sizce düzelir mi stock romu flashlarsam
Paradox Paradox - #139
Cihazın Ana ekran ve etrafındaki tuşlar çalışmıyor flex kablosundada bir hasar yok ama recovery moda girerken sıkıntı çıkarmıyor sizce düzelir mi stock romu flashlarsam

Denemek lazım.
Sorun yazılım kaynaklı ise düzelecektir.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/casper-via-a1-rom-08-05-2017.2276/