Casper VIA A1 Rom GBL7533TC 0204 T6009

Casper VIA A1 Rom GBL7533TC 0204 T6009

Paradox Paradox - #1
Casper VIA A1
GBL7533TC 0204 T6009
Orijinal Rom

Sunum Mobil Kulüp'e aittir.
Buradan alıntı yapacakların kaynak belirtmeleri gerekmektedir.

Rom indirme linki:
(Beklemek ve hız limiti yok.)

:anahtar::kilit:

Şifre:
(Kopyala/Yapıştır)

14.gif

15.gif

Облако Mail.Ru'dan dosya indirmeyi bilmiyorsanız burada bulunan konuyu inceleyiniz.

Sunum içeriği:
Casper VIA A1 GBL7533TC 0204 T6009 Orijinal Rom
Flash Tool Yazılım Yükleme Aracı
Sürücüler
Kurulum Açıklaması
K kdrkrsln21 - #2
usta bunda türkçe dil seçeneği varmı
symbazz symbazz - #3
Marka Casper olduğuna göre Türkçe dil desteği olması gerekiyor, değil mi ?
K kdrkrsln21 - #4
romu ındırıp kurdum ama telefon acılmadı bıdaha rom bulup yukledım gene ıse yaramadı
symbazz symbazz - #5
romu ındırıp kurdum ama telefon acılmadı bıdaha rom bulup yukledım gene ıse yaramadı

Recovery menüsüne girebiliyorsan, Wipe seçeneklerinin hepsini uygula.
K kdrkrsln21 - #6
gıremıyorum malesef telefonu acıyorum tıtrıyor telefon sp toola taktıgım zamanda okuyor ama telefon acılmıyor
Paradox Paradox - #7
gıremıyorum malesef telefonu acıyorum tıtrıyor telefon sp toola taktıgım zamanda okuyor ama telefon acılmıyor

Cihazın yazılım yükleme işleminden önceki durumu hakkında bilgi verebilir misiniz?
K kdrkrsln21 - #8
bilgi derken ne konuda acaba
Paradox Paradox - #9
bilgi derken ne konuda acaba

Cihaza neden yazılım yüklemeye karar verdiniz, yazılım yükleme işleminden önce cihazınız açılıyor muydu?
K kdrkrsln21 - #10
sarjı cok cabuk gıdıyordu rom atmadan once calısıyordu
Paradox Paradox - #11
sarjı cok cabuk gıdıyordu rom atmadan once calısıyordu

Öncelikle cihazınızın modelinden emin olunuz.
Zaman zaman yaşanan bazı karışıklıklar sorunlara neden olabiliyor.
Casper'ın Casper Via A1, Casper Via A1 Plus ve Casper Via A1S marka ve modelli cihazları var.

(Casper'ın bütün cihazlarının yazılımları forumumuzda mevcuttur.)
Cihazınızın Casper Via A1 olduğundan eminseniz,
Bu cihaza ait olan en son versiyon yazılımı buradan indirerek cihazınıza yükleyiniz.
Muhtemelen yazılım yükleme işleminden sonra sorununuz düzelecektir.

K kdrkrsln21 - #12
kulandıgım telefon casper vıa a1 bu romu yuklemeye calıstıgımda boyle oldu
K kdrkrsln21 - #13
bu ıslemden sonra telefonu garantıye verırsem bı sıkıntı çıkarmı acaba ?
Paradox Paradox - #14
bu ıslemden sonra telefonu garantıye verırsem bı sıkıntı çıkarmı acaba ?

Benim size önerdiğim, cihaza ait sen son yazılımı denediniz mi?
Cihazınızı teknik servise gönderirseniz bir sorun yaşamazsınız.
K kdrkrsln21 - #15
sızın onerdıgınız romu yuklemeye calıstıgım zaman böyle oldu
symbazz symbazz - #16
Bu hatalarda etken çoktur. Kablo, bilgisayar, eski driver, antivirüs kullanmanız yada pc nizin virüslü olması, batarya şarj yüzdesi, işlemi bitirmeden kabloyu ayırmanız, donanımsal arıza ve bunun gibi birçok sebep var.
Her suçu devlette aramayın.
K kdrkrsln21 - #17
kımseyı suclamıyorum bişi sorabılırmıyım ?
Paradox Paradox - #18
sızın onerdıgınız romu yuklemeye calıstıgım zaman böyle oldu

Bakın, bazı şeyleri yapmadan önce bazı şeyleri bilmek gerekir.
Azimli, girişken ve bulunduğunuz noktaya bağlı kalmamak ise bu işin temellerindendir.
Siz, cihazınızda bulunan yazılımdan daha eski bir yazılımı cihazınıza yüklemeye çalışırsanız, bu gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.
Yine ayrıca yazılım yükleme işlemi dikkat ve beceri gerektiren bir iştir.
Dikkat etmediğiniz veya gözden kaçan bir şey de bu gibi sorunlar yaşamanıza neden olabilir.
Siz bir sorun yaşıyorsunuz ve biz de sorununuzun çözümü aşamasında size yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Siz bu konuda paylaşılan yazılımdan sonra sorun yaşamışsınız.
Bende size diyorum ki, bu cihaza ait en son yazılımı buradan edininiz ve bir de bunu deneyiniz.
Bunun neresini anlamadınız?
Siz bir de önerdiğim yazılımı indirin sonrasına bakarız.
Gece uzun, olmadı bağlantısı kurarız.
Bahsettiğim Casper VIA A1 Rom 01.12.2016 yazılımını zaten indirdiyseniz, TeamViwer ID ve şifrenizi paylaşırsanız,
Size yardımcı olmaya çalışırım.
K kdrkrsln21 - #19
Beni yanlıs anlamayın burda kımseyı sucladıgımda yok burda bana yardımcı olmaya calısıyorsunuz tessekur ederım :)
Paradox Paradox - #20
Beni yanlıs anlamayın burda kımseyı sucladıgımda yok burda bana yardımcı olmaya calısıyorsunuz tessekur ederım :)

Yanlış anlamıyoruz.
Elimizden geldiğince size ve yardıma ihtiyacı olanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Siz de bir noktaya bağlı kalmaz ve biraz gayretli olursanız, sorun yaşamayız.
K kdrkrsln21 - #21
yardımcı olduğunuz için teşekür ederim su an cıhaz hıc acılmıyor sarjada taktım genede acılmıyor garantıye versem acaba bı sıkıntı cıkarmı ?
Paradox Paradox - #22
yardımcı olduğunuz için teşekür ederim su an cıhaz hıc acılmıyor sarjada taktım genede acılmıyor garantıye versem acaba bı sıkıntı cıkarmı ?

Çıkmaz.
MTK işlemcili cihazlarda yazılım yüklemesi yapmanız için cihazın açılması gerekmiyor ki.
Siz yazılımı indirin.
Yazılım yükleme işleminden sonra tekrar açmayı deneyin.
TeamViewer ID ve şifre gönderir misiniz lütfen?
Lakin biraz acele ediniz.
Zamanım her zaman çok kısıtlıdır.
K kdrkrsln21 - #23
5 dk sonra versem olurmu lütfen bu konuda yardımcı olabılırsenız elımden gelen her seyı yaparım
Paradox Paradox - #24
5 dk sonra versem olurmu lütfen bu konuda yardımcı olabılırsenız elımden gelen her seyı yaparım

Acele etmeniz dışında sizden bir şey istemiyoruz.
İstemeyiz.
;)
K kdrkrsln21 - #25
Verdiğiniz dosya indi müsaitseniz bakabilirmisiniz ?
K kdrkrsln21 - #26
Abicim seni son kez daha rahatsız edicem garantiye gönderdiğimde ne söyliyim :D
Paradox Paradox - #27
Abicim seni son kez daha rahatsız edicem garantiye gönderdiğimde ne söyliyim :D

Selam söyleyin.
;)
K kdrkrsln21 - #28
garantiye verdik inşallah benım yaptıgımı anlamazlar :D
symbazz symbazz - #29
Selam söyleyin.
;)
:smile::smile::)
Paradox Paradox - #30
garantiye verdik inşallah benım yaptıgımı anlamazlar :D

Umarım anlamazlar.
K kdrkrsln21 - #31
COK SUKUR ANLAMADILARDA BU SEFER TELEFON GECERSIZ IMEI DIYOR YARDIMCI OLABILIRMISINIZ
Paradox Paradox - #32
COK SUKUR ANLAMADILARDA BU SEFER TELEFON GECERSIZ IMEI DIYOR YARDIMCI OLABILIRMISINIZ

Geçmiş olsun.
Nasıl yani, cihaz servisten o şekilde mi geldi?
Şayet öyleyse pes doğrusu.
Forumda arama yaparsanız, sorununuzla alakalı bazı konulara ulaşabilirsiniz.
Şu an aşırı iş yoğunluğunun altında ezilmekteyim.
Fazlası için zamanım yok.
Sorunuzu çözemezseniz, nasipse yarın size yardımcı olmaya çalışırım.
K kdrkrsln21 - #33
Servisten öyle geldi kendım yapmaya calıstım ama yapamadım yarın musaıtsenız sıze zahmet yapabılırmısınız :)
Paradox Paradox - #34
Servisten öyle geldi kendım yapmaya calıstım ama yapamadım yarın musaıtsenız sıze zahmet yapabılırmısınız :)

Burada ve burada paylaşılan yöntemlerle cihazınızın IMEI tamir işlemlemini yapabilirsiniz.
K kdrkrsln21 - #35
Abicim cok tuhaf ama bugun kendi kendine imei geldi onceden bıldırım cubugunu cektıgımde gecersız ımeı yazıyordu sımdı turk telekom yazıyor :)
Paradox Paradox - #36
Abicim cok tuhaf ama bugun kendi kendine imei geldi onceden bıldırım cubugunu cektıgımde gecersız ımeı yazıyordu sımdı turk telekom yazıyor :)

Hayırlısı.
Ara sıra olur böyle şeyler.
K kdrkrsln21 - #37
iyi günler hocam :D
K kdrkrsln21 - #38
hocam bide buna nasıl root atarız
Paradox Paradox - #39
hocam bide buna nasıl root atarız

İlla cihazı tekrar bozacağım diyorsunuz yani.
:)
K kdrkrsln21 - #40
ahaha yok ya hocam root şart :)
Paradox Paradox - #41
ahaha yok ya hocam root şart :)

bulunan konuyu incelemeniz faydalı olacaktır.
K kdrkrsln21 - #42
hocam denedım olmuyor başka yolu yokmudur kafayı yıycem :)
Paradox Paradox - #43
hocam denedım olmuyor başka yolu yokmudur kafayı yıycem :)

Cihazınıza uygun bir TWRP Recovery bulabilirseniz, cihazınıza Root yetkisi verebilirsiniz.
ZhuoDaShi isimli programda cihazınıza Root yetkisi verebilir.
Lakin bu program hem bilgisayara hemde cihazınıza bir sürü gereksiz program ve uygulama yükleyecektir.
Pek önermem.
K kdrkrsln21 - #44
hocam bır cok program denedım olmuyor bootloader dıye bısey vardı galıba twrp ıle felan oyle bısıyle oluyordur gene bozmıyım cıhazı :D
Paradox Paradox - #45
hocam bır cok program denedım olmuyor bootloader dıye bısey vardı galıba twrp ıle felan oyle bısıyle oluyordur gene bozmıyım cıhazı :D

;)
ataaydin ataaydin - #46
hocam kolay gelsin via a1 de 4 farklı rom var bunların birbirlerinden farkı nedir ve ben yazılım yükledim telefon çalışıyor sorun yok ama imeiler geçersiz duruma duştu imeiler nasıl silindi anlamadım root da yapamadım varmı bi çözüm öneriniz .
silivriserdar silivriserdar - #47
hocam kolay gelsin via a1 de 4 farklı rom var bunların birbirlerinden farkı nedir ve ben yazılım yükledim telefon çalışıyor sorun yok ama imeiler geçersiz duruma duştu imeiler nasıl silindi anlamadım root da yapamadım varmı bi çözüm öneriniz .

Maui meta yada Mtk droid tools ile yazabilirsiniz.
ataaydin ataaydin - #48
cevap için teşekkürler maui meta ile yazdım imei yanlız format dan sonra imeiler uçuyor kalıcı olmasının bi yolu varmıdır
silivriserdar silivriserdar - #49
cevap için teşekkürler maui meta ile yazdım imei yanlız format dan sonra imeiler uçuyor kalıcı olmasının bi yolu varmıdır

Maui Meta ile yazarsanız format atsanız da imei silinmez. Yazılım atarken sp flash tool ile format seçeneğini işaretlerseniz imei gene silinir.
ataaydin ataaydin - #50
yok özellikle üşenmedim denedim maui meta ile yazdıktan sonra imeiler geliyor rom atmasam da telefonun ayarlardan sıfırlasam da imeiler uçuyor
silivriserdar silivriserdar - #51
yok özellikle üşenmedim denedim maui meta ile yazdıktan sonra imeiler geliyor rom atmasam da telefonun ayarlardan sıfırlasam da imeiler uçuyor

Maui Meta hangi versiyon kullanıyorsunuz. Bazı versiyonlardan bu sorun vardı bildiğim kadarıyla, yanlış hatırlamıyorsam.
Paradox Paradox - #52

Paylaşılan yazılımlar tarihlerine göre eskiden yenide doğru güncel yazılımlardır.
Güncel yazılımlar, daha işlevsel ve kararlıdır.
Bir öndeki yazılımda var olan sorunlar giderilmiştir.
Burada ve burada bulunan konularda faydalanarak kalıcı IMEI tamir işlemi yapabilirsiniz.
ataaydin ataaydin - #53
kolay gelsin MauiMETA_v9.1635.23 sürümünü kullandım needrom dan indirmiştim . ama dediğinizi deneyecem eski sürümlerle de yükleme yapacam ilgine teşekkürler
Paradox Paradox - #54
kolay gelsin MauiMETA_v9.1635.23 sürümünü kullandım needrom dan indirmiştim . ama dediğinizi deneyecem eski sürümlerle de yükleme yapacam ilgine teşekkürler

Benim önerilerimi de dikkate almayı unutmayınız.
X xryderthetom - #55
Merhabalar.Öncelikle yazı için çok teşekkür ederim gayet başarılı bir yazı olmuş.Ancak sormak istediğim birkaç soru var. Telefonumun ekranı kırıldı tamire verdim bu sefer casper via yazısı çıkıyor ancak telefon açılmıyor.Yazı da kalıyor.Tekrar tamire gönderdim sanırım yeni yazılım yüklediler ancak telefonu yeniden başlatınca yine aynı durum oldu.Format atıyorum vs olmuyor.Yazılımı kendim yüklemek istedim.Yaptığınız işlemleri tek tek yaptım. Telefon kapalı bilgisayara bağladım.Şarj olmaya başladı.Programı açtım işlemleri yaptım vs. Dowload yazısına tıkladım herhangi bir ilerleme olmadı.Nerede hata yapmış olabilirim? İyi çalışmalar...
Paradox Paradox - #56
Merhabalar.Öncelikle yazı için çok teşekkür ederim gayet başarılı bir yazı olmuş.Ancak sormak istediğim birkaç soru var. Telefonumun ekranı kırıldı tamire verdim bu sefer casper via yazısı çıkıyor ancak telefon açılmıyor.Yazı da kalıyor.Tekrar tamire gönderdim sanırım yeni yazılım yüklediler ancak telefonu yeniden başlatınca yine aynı durum oldu.Format atıyorum vs olmuyor.Yazılımı kendim yüklemek istedim.Yaptığınız işlemleri tek tek yaptım. Telefon kapalı bilgisayara bağladım.Şarj olmaya başladı.Programı açtım işlemleri yaptım vs. Dowload yazısına tıkladım herhangi bir ilerleme olmadı.Nerede hata yapmış olabilirim? İyi çalışmalar...

Bahsettiğiniz sorunlar, cihazınızda donanım sorunlarının varlığına bir işaret gibi.
Detaylı bir inceleme yapmadan ne yazık ki net bir şeyler söylemek oldukça güç.
Bu cihaza ait bir çok yazılım mevcut.
Diğer yazılımları da deneyebilirsiniz.
Olmazsa, cihazınızı teknik servisine gönderiniz.
X xryderthetom - #57
Bahsettiğiniz sorunlar, cihazınızda donanım sorunlarının varlığına bir işaret gibi.
Detaylı bir inceleme yapmadan ne yazık ki net bir şeyler söylemek oldukça güç.
Bu cihaza ait bir çok yazılım mevcut.
Diğer yazılımları da deneyebilirsiniz.
Olmazsa, cihazınızı teknik servisine gönderiniz.
Evet ekranı kırıldı. Servise verdim. Yazılım yüklediler ancak geri tuşu ve recent tuşu çalışmıyor. Aynı zaman da ayarlardan güvenlik kısmına tıklayınca ayarlar durduruldu diyor. Sizce ne yapmam lazım
symbazz symbazz - #58
Evet ekranı kırıldı. Servise verdim. Yazılım yüklediler ancak geri tuşu ve recent tuşu çalışmıyor. Aynı zaman da ayarlardan güvenlik kısmına tıklayınca ayarlar durduruldu diyor. Sizce ne yapmam lazım

Cihazınızı tekrar servise götürün. Bozuk ekran takmışsınız, değiştirmenizi istiyorum deyin. Durduruldu hatası yazılımsal. Yazılım atarlarsa düzelir.
X xryderthetom - #59
Cihazınızı tekrar servise götürün. Bozuk ekran takmışsınız, değiştirmenizi istiyorum deyin. Durduruldu hatası yazılımsal. Yazılım atarlarsa düzelir.
Söyledim yaptılar. Telefonu aldığım da şarjı %1 idi ben eve gidene kadar kapandı. Şarja takıp açmak istedim olmadı. Tekrar VIA yazısı kaldı. Belki de çalışmamasının nedeni yanlış rom dur
symbazz symbazz - #60
Olabilir.
X xryderthetom - #61
Siteniz de orijinal ROM var diye hatırlıyorum. Ancak ROM atarken sıkıntı yaşıyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz
symbazz symbazz - #62
Siteniz de orijinal ROM var diye hatırlıyorum. Ancak ROM atarken sıkıntı yaşıyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz

Evet var. İçerisinde yükleme yöntemi anlatılıyor zaten.
X xryderthetom - #63
Evet var. İçerisinde yükleme yöntemi anlatılıyor zaten.
Öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Anlatımınız da diğer cihazlara benzer olarak yaptım. Ancak bataryayı çıkartmadan yaptım çünkü kolay çıkartılmıyor. Bataryayı çıkartmadan yaparken şarj oluyor görünüyor. Download a Tıklıyorum ama yüklenmiyor
symbazz symbazz - #64
Sürücüleri yükledinizmi.? MTK sürücülerini yükleyiniz.
X xryderthetom - #65
Sürücüleri yükledinizmi.? MTK sürücülerini yükleyiniz.
Yüklemiştim zaten. Ona rağmen böyle
symbazz symbazz - #66
Hata ekranının ekran görüntüsünü verirseniz bir bakarız.
X xryderthetom - #67
Hata ekranının ekran görüntüsünü verirseniz bir bakarız.
Bu şekilde kalıyor.Telefon da sadece şarj oluyor

printThread_attachments

• ss.png
    ss.png
    92 KB · Görüntüleme: 36
symbazz symbazz - #68
Bu şekilde kalıyor.Telefon da sadece şarj oluyor

Cihaz bağlanmamış. "MTK Usb ......" gibi bir yazı çıkması lazım alt sağ köşede.
X xryderthetom - #69
Cihaz bağlanmamış. "MTK Usb ......" gibi bir yazı çıkması lazım alt sağ köşede.
Driver kar yüklü. Anlatılanlar gibi de yaptım. Sizce eksik olan ne olabilir ?
symbazz symbazz - #70
Sürücüleri komple kaldır ve tekrar yükle.
Paradox Paradox - #71
Driver kar yüklü. Anlatılanlar gibi de yaptım. Sizce eksik olan ne olabilir ?

Sürücüler yüklenmiş olabilir, lakin anladığım kadarıyla yazılım yükleme programı cihazınızı görmüyor.
Cihazınızı bilgisayarınıza bağlarken, bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi'ni gözlemleyebilir misiniz?
X xryderthetom - #72
Sürücüler yüklenmiş olabilir, lakin anladığım kadarıyla yazılım yükleme programı cihazınızı görmüyor.
Cihazınızı bilgisayarınıza bağlarken, bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi'ni gözlemleyebilir misiniz?
Telefon açık iken tabiki bilgisayar görüyor ve aktarım yapabiliyorum. Sanırım mtk drive-in yükleme de hata yaptım çünkü internet de araştırma yaparken değişik şekilde anlatmış onu tam anlayamadım
Paradox Paradox - #73
Telefon açık iken tabiki bilgisayar görüyor ve aktarım yapabiliyorum. Sanırım mtk drive-in yükleme de hata yaptım çünkü internet de araştırma yaparken değişik şekilde anlatmış onu tam anlayamadım

Telefon kapalıyken durum nedir?
X xryderthetom - #74
Telefon kapalıyken durum nedir?

Telefon kapalıyken sadece şarj oluyor başka birşey olmuyor
cevdetguney cevdetguney - #75
teamwiever varsa yardımcı olmaya çalışayım
X xryderthetom - #76
teamwiever varsa yardımcı olmaya çalışayım
Var ama önce kendim yapmaya çalışayım. Eğer olmaz ise sizde yardım alsam olur mu?
cevdetguney cevdetguney - #77
nasıl isterseniz
X xryderthetom - #78
nasıl isterseniz
Sanırım sizden yardım alsam daha iyi olacak :)
cevdetguney cevdetguney - #79
Önceden arkadaşlarımız yardımcı olmuşlar size, benimde onların dışında anlatabilecegim bilgi yok malesef
X xryderthetom - #80
Önceden arkadaşlarımız yardımcı olmuşlar size, benimde onların dışında anlatabilecegim bilgi yok malesef
Mtk driver ükleme de sıkıntı çekiyorum.Sağolsun arkadaşımız video atmış ancak o video ne yazık ki işe yaramadı.Başka videolara da baktım herhangi birşey anlamadım
cevdetguney cevdetguney - #81
sürücü yükleme konusunda videolar izleyin araştırın,telefonun donanımsal sorunu oldugu içinde yükleme yapamıyor olabilirsiniz tavsiyem teknik servise götürmeniz
Paradox Paradox - #82
Mtk driver ükleme de sıkıntı çekiyorum.Sağolsun arkadaşımız video atmış ancak o video ne yazık ki işe yaramadı.Başka videolara da baktım herhangi birşey anlamadım

Anlamadıysanız, bence fazla zorlamayınız.
Telafisi mümkün olmayan sorunlara neden olabilirsiniz.
senders senders - #83
Caper Via A1 Çift Sim değildir.
Model Numarası Kasayı açtığınızda kameranın üst bölümünde yazar.

Hard Brick, download modu, telefon açılıp kapanması veya hiç açılmaması durumdaki telefonlarda da aynı işlemi yapabilirsiniz.

Rom Atma :

1- sp flash tool orjinal sitesinden indirin.
2- flash_tool.exe uygulamasını çalıştırın
3- telefonun bataryasının soketini çıkarın
4- usb yi pcye bağlayın
5- flash toolda scatteri seçiniz. İndirdiğiniz romun içinde var.
6- flash toolda download_only yazan yeri format all+download seçiniz.
7- download yazan yeşil butona tıklayıp
8- telefonun ses yükseltme + power basılı tutulu şekilde usb kablosunu takınız.
9- flash toolda en alttaki bölüm kırmızı olunca elinizi çekin ve yazılımın atmasını bekleyiniz. Bitince yeşik ok geldiğinde usb çekip bataryayı takıp güle güle kullanın.

Paylaşım için teşekkürler.
Paradox Paradox - #84

Hard Brick, download modu, telefon açılıp kapanması veya hiç açılmaması durumdaki telefonlarda da aynı işlemi yapabilirsiniz.

Rom Atma :

4- usb yi pcye bağlayın
9- flash toolda en alttaki bölüm kırmızı olunca elinizi çekin ve yazılımın atmasını bekleyiniz. Bitince yeşik ok geldiğinde usb çekip bataryayı takıp güle güle kullanın.

Yanılmıyorsam bu cihazın hem Single SIM hemde Dual SIM modelleri mevcut.
.
senders senders - #85
Yanılmıyorsam bu cihazın hem Single SIM hemde Dual SIM modelleri mevcut.
.

Cihaz casper via a1 çift sim 64 gb 4gb ram olan cihaza uyumlu olmadı ama bu konuda ki rom uyumlu olmuştur. Bizzat kendim test ettim.
Paradox Paradox - #86
Cihaz casper via a1 çift sim 64 gb 4gb ram olan cihaza uyumlu olmadı ama bu konuda ki rom uyumlu olmuştur. Bizzat kendim test ettim.

Geçmiş olsun.​
X xryderthetom - #87

Rom Atma :

4- usb yi pcye bağlayın

Yalnız Casper Via A1 de batarya gömülü şekilde.Arka kapağı çıkartıp bataryayı çıkarmak zorunda mıyım?
braveturks braveturks - #88
Yalnız Casper Via A1 de batarya gömülü şekilde.Arka kapağı çıkartıp bataryayı çıkarmak zorunda mıyım?
Öncelikle pil kapağının alt kısmına bakınız. Eğer orada model bilgileri yazmıyorsa dikkatli bir şekilde pil kapağını sökün bataryanın üzerinde muhtemelen etiket vardır.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/casper-via-a1-rom-gbl7533tc-0204-t6009.417/