Çözüldü Casper Via V3 Güncelleme Sonrası IMEI Geçersiz Hatası Çözümü

Yazdır

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Casper Via V3'lerde güncelleme sonrası bazen imei geçersiz problemi oluşabiliyor. Buna bağlı olarak telefon güncellemesinden sonra telefona şebeke gelmiyor. Bu sorunu çözmek için yapmanız gereken aşağıdaki bağlantıda verilen dosyaları indirmek ve telefona flaslamak. Tested, OK!

Romcu24

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Haz 2017
8
4
3
24
Öncelikle iyi forumlar. Arkadaşlar geçen telefonum brick oldu bende bu siteden stock ROM u indirip yükledim fakat format atmışım ve IMEI ve IMEIsv gitti ne yaptıysam olmadı MTK Engineering Mod dan atmıştım bir keresinde (daha öncede brick oldu bu 2. brick) ama şimdi atamıyorum hata alıyorum lütfen bilgisi olan bi yardımcı olsun.

Romcu24

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Haz 2017
8
4
3
24
@braveturks ben format atıp yükledim IMEI gitti repair nasıl yaparım... MTK Engineering Mod ile olmadı hata alıyorum birde wifi nvram hatası alıyorum nasıl çözerim saygılar....

• Beğen
Tepkiler: bakı3434

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Öncelikle iyi forumlar. Arkadaşlar geçen telefonum brick oldu bende bu siteden stock ROM u indirip yükledim fakat format atmışım ve IMEI ve IMEIsv gitti ne yaptıysam olmadı MTK Engineering Mod dan atmıştım bir keresinde (daha öncede brick oldu bu 2. brick) ama şimdi atamıyorum hata alıyorum lütfen bilgisi olan bi yardımcı olsun.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

• Beğen
Tepkiler: Romcu24

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Madem format atıp yazılım attın. Şu bilgiyi paylaşayım eğer mtk işlemcili bir cihazın frp resetini hiçbir şekilde kaldıramıyorsan yukarıda bahsettiğin yöntem ile yazılım at. Frp sorunu ortadan kalmış olur ama bu seferde imei problemi karşına çıkıyor. Onun çözümü de zaten bir önceki gönderide paylaşılmış.

• Beğen
Tepkiler: Romcu24

Romcu24

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Haz 2017
8
4
3
24
IMEI için sağolun da nvram hatası nasıl çözülür
Birde bu programların linkini atabilirmisiniz

Romcu24

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Haz 2017
8
4
3
24
öncelikle üslup hatası yaptıysam özür dilerim..

ben yukarıda verdiğiniz tüm yöntemleri denedim ama hepsinde hata verdi 14.10.2015 romunu yükleyip mtk engineering mode yapacağım inşallah olur

Romcu24

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Haz 2017
8
4
3
24
@Paradox verdiğin yöntemleri kullandım ama hata alıyorum maalesef başarısız 14.10.2015 romunu yükleyip mtk engineering mode dan yazıcam inşallah olur.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
öncelikle üslup hatası yaptıysam özür dilerim..

ben yukarıda verdiğiniz tüm yöntemleri denedim ama hepsinde hata verdi 14.10.2015 romunu yükleyip mtk engineering mode yapacağım inşallah olur

Estağfurullah.

Mtk Engineering Mode Plus kullanın. Ama ondan önce cihaza root atın. İşlem gerçekleşmez çünkü.

Romcu24

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Haz 2017
8
4
3
24
Hadi bakalım hayırlısı.
Sonucu merakla bekliyoruz.

Evet dediğim romu yükledim ardından aşağıda vereceğim linkteki yöntemle hem IMEI hemde NVRAM hatasını düzelttim

Not: ilk açıldığında IMEI yerinde rastgele bir IMEI yazılı durumdadır MTK Engineering Mod ile IMEI yazmanız lazım.

Kendi Orijinal IMEI'nizi Kullanın IMEI Yazmak/Atmak Yasal Değildir.

IMEI ve Nvram eror hatasının çözüm linki burada

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Evet dediğim romu yükledim ardından aşağıda vereceğim linkteki yöntemle hem IMEI hemde NVRAM hatasını düzelttim

Not: ilk açıldığında IMEI yerinde rastgele bir IMEI yazılı durumdadır MTK Engineering Mod ile IMEI yazmanız lazım.

Kendi Orijinal IMEI'nizi Kullanın IMEI Yazmak/Atmak Yasal Değildir.

IMEI ve Nvram eror hatasının çözüm linki burada

Payalaşım için teşekkürler.

Muslümpknc

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Ara 2017
1
0
1
23
Casper via v3 te IMEI bilinmiyor sorunu var sim kartını okumuyor anabanat sürümü de bilinmiyor yazıor nasl düzeltilir

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Casper via v3 te IMEI bilinmiyor sorunu var sim kartını okumuyor anabanat sürümü de bilinmiyor yazıor nasl düzeltilir
Hangi işlemden sonra bu duruma geldi. Eğer yukarıda bahsedilen işlemlerden sonra imei numarası gittiyse yine burada tavsiye edilen yöntemler ile sorunu çözebilirsiniz.