Casper Via V3 Telefonum Romdan Sonra Açılmıyor

helakolma

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Eki 2020
1
0
1
25
Herkese merhabalar. Telefonumu normal bir şekilde kullanırken ekranı kapayıp geri açmam ile birlikte ayarlar, google servisleri, my launcher... gibi uygulamalar durdu hatası vermeye başladı zamanında bu yine olmuştu ayarlara girip sıfırlayınca düzelmişti fakat deniyeyim dediğimde ayarlara girmediği için olmamıştı. Telefonu yeniden başlatayım dedim bu sefer hiç açılmadı aynı ekranda kaldı sonra kapatıp şarja koydum bu sefer kaç şarj vb. göstermek yerine şarj doluyor ikonunda kaldı. Tek çözüm olarak rom atmak diye düşündüm romu atayım derken sp flast tool da 4008 hatası verdi onun geçmesi içinde format gerekiyodu uygulamadan formatıda attım fakat uygulama %100 diye yüklesede telefon açılmıyor ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim

Rom:

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Uygulama durdu hataları yazılıma Root yetkisi ile erişim sonrası yaşanmıyorsa:
Sorun genel olarak cihazın Nand Flash/eMMC (Hard Disk) sorunlarından kaynaklanmaktadır.
Nand Flash/eMMC sorunları genel olarak sizin sırası ile belirttiğiniz hatalarla kendini göstermeye başlar.
Önce uygulamalar Nand Flash/eMMC üzerinden düzgün bir şekilde okunamadığı için uygulamalar durdu hataları çıkar karşınıza.
Sonra cihaz Boot ekranında kalmaya başlar.
Bir şekilde cihazı fabrika ayarlarına çekebilir veya yazılım yüklemesi yapabilirseniz:
Cihazınızı iyi kötü bir süre daha kullanmaya devam edebilirsiniz ama bu sorunun ortadan kalktığı anlamına gelmez.
Cihazı kullandığınız süre içerisinde cihazın performansı düşer ve hasar boyutu daha da artar.
Son olarak ise cihaz hiç açılmaz.
Yazılım yüklemesi yapsanız bile açılmaz.

Cihazınızda Nand Flash/eMMC değişimi yapılması gerekmektedir.
Mahalle arası telefoncuları bu sorunu çözemez.
Hemen size ana kart değişimi yapılması gerektiğini söylerler.
Casper'ın böyle bir yeteneği var mı bilmiyorum.
Servis ile konu hakkında bir görüşme yapmanız faydalı olacaktır.