Casper VIA V6 Rom 09.06.2015 Normal

Casper VIA V6 Rom 09.06.2015 Normal

Paradox Paradox - #1
Casper VIA V6
09.06.2015
Normal
Orijinal Rom

Sunum Mobil Kulüp'e aittir.
Buradan alıntı yapacakların kaynak belirtmeleri gerekmektedir.

Rom indirme linki:
(Beklemek ve hız limiti yok.)

:anahtar::kilit:

Şifre:
(Kopyala/Yapıştır)

14.gif

15.gif

Облако Mail.Ru'dan dosya indirmeyi bilmiyorsanız burada bulunan konuyu inceleyiniz.

Sunum içeriği:
Casper VIA V6 09.06.2015 Normal Orijinal Rom
Yazılım Yükleme Aracı
Sürücüler
Kurulum Açıklaması
todieforteo todieforteo - #2
Harika paylaşım, Biraz önce yardım konusu altında talepte bulunmuştum süper hızlı cevap oldu bu . Eline sağlık.
todieforteo todieforteo - #3
Not: İndirdiğim klasördeki word dosyasının içerisinde tarif edilen tüm adımları birebir yaptım, en son kısımda telefonun ses + ve ses - tuşlarına basılı tutup pc ye bağlantısını yaptığımda download butonu aktif oldu ancak donwload dediğimde , Failed to Switched to Emergency Download mode ve altında da switch to EDL FailFireHose Fail hatasını alıyorum. Emergency download mode açık olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
silivriserdar silivriserdar - #4
Not: İndirdiğim klasördeki word dosyasının içerisinde tarif edilen tüm adımları birebir yaptım, en son kısımda telefonun ses + ve ses - tuşlarına basılı tutup pc ye bağlantısını yaptığımda download butonu aktif oldu ancak donwload dediğimde , Failed to Switched to Emergency Download mode ve altında da switch to EDL FailFireHose Fail hatasını alıyorum. Emergency download mode açık olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Yazılım yükleme aracının farklı versiyonları denermisiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Paradox Paradox - #5

Önce sürücülerin doğru bir şekilde yüklendiğinden emin olunuz.
Sorununuz devam ederse, farklı bir USB kablo ve USB port deneyiniz.
Daha sonra da yazılım yükleme aracının farklı bir versiyonunu kullanınız.
todieforteo todieforteo - #6
Merhaba, henüz deneme fırsatım olmadı yarın önerilerinizi deneyeceğim. Yazılım yükleme aracının farklı bir sürümünden kastınız driver/download software klasörü içerisindeki 72-NM017-4_00006 sürümmüdür?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Paradox Paradox - #7
Merhaba, henüz deneme fırsatım olmadı yarın önerilerinizi deneyeceğim. Yazılım yükleme aracının farklı bir sürümünden kastınız driver/download software klasörü içerisindeki 72-NM017-4_00006 sürümmüdür?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Başka bir konuya yaptığınız yorumunuzdan anladığım kadarıyla sorununuz çözülmüş.
Hadi geçmiş olsun.
todieforteo todieforteo - #8
Başka bir konuya yaptığınız yorumunuzdan anladığım kadarıyla sorununuz çözülmüş.
Hadi geçmiş olsun.

Merhaba, yardım konusundaki problemim driver dosyalarıydı onlar çözdünüz :) ancak bu konudaki bahsetmiş olduğum problemim devam ediyor. Final haftası olduğu için vakit bulamadım yarın tüm driverları en baştan kurup tekrar deneyeceğim. Sonuçları sizlerle paylaşırım.
Paradox Paradox - #9
Merhaba, yardım konusundaki problemim driver dosyalarıydı onlar çözdünüz :) ancak bu konudaki bahsetmiş olduğum problemim devam ediyor. Final haftası olduğu için vakit bulamadım yarın tüm driverları en baştan kurup tekrar deneyeceğim. Sonuçları sizlerle paylaşırım.

Sonucu bekliyoruz.
todieforteo todieforteo - #10
Merhaba , sorunu çözemedim maalesef, 2 ayrı notebookta denedim. windows 7 olan notebookta com port olarak telefonu PC tanıyor fakat yüklemeye başlayınca Failed to Switched to Emergency Download hatasını veriyor. Windows 10 olan notebookta dene yaptığımda ise com port hatası veriyor. Aygıt yöneticisine baktığımda donanım ünlem işareti olarak düzgün yüklenmemiş görünüyor. Her iki sürümüde yükleyip denedim fakat sonuç değişmedi.
Paradox Paradox - #11
Merhaba , sorunu çözemedim maalesef, 2 ayrı notebookta denedim. windows 7 olan notebookta com port olarak telefonu PC tanıyor fakat yüklemeye başlayınca Failed to Switched to Emergency Download hatasını veriyor. Windows 10 olan notebookta dene yaptığımda ise com port hatası veriyor. Aygıt yöneticisine baktığımda donanım ünlem işareti olarak düzgün yüklenmemiş görünüyor. Her iki sürümüde yükleyip denedim fakat sonuç değişmedi.

Anladığım kadarıyla sürücülerin yüklenmesi konusunda sorun yaşıyorsunuz.
Konuyla ilgili arama motorlarından faydalanarak bilgi sahibi olabilirsiniz.
Sürücüler sağlıklı bir şekilde yüklenmediği sürece, yazılım yükleme işleminde başarılı olmanız mümkün gibi gözükmüyor.
cellonet23 cellonet23 - #12
çok teşekür ederim. telefonum tamamen çokmüştü sayenizde eskisinden daha iyi oldu.
arkadaşlar ben de ilk birkaç denememde(en az 10) başarısız oldum en sonunda programı kaldırıp sıfırdan talimatları daha dikkatli okuyup yeniden deneyerek başarılı oldum.usb kablonuzda sorun yoksa mutlaka başarılı olacaktır.
Paradox Paradox - #13
çok teşekür ederim. telefonum tamamen çokmüştü sayenizde eskisinden daha iyi oldu.
arkadaşlar ben de ilk birkaç denememde(en az 10) başarısız oldum en sonunda programı kaldırıp sıfırdan talimatları daha dikkatli okuyup yeniden deneyerek başarılı oldum.usb kablonuzda sorun yoksa mutlaka başarılı olacaktır.

Rica ederim.
M mr Powa - #14
Merhaba, bende Failed to Switched to Emergency Download mode ve altında da switch to EDL FailFireHose Fail hatasını alıyorum via v6 için portlarıda değiştirdim usb kablosunu da değiştirdim 72-NM017-4_00006 - 72-NM017-4_00007 setuplarınıda kurdum ama hala aynı sıkıntıyı çekmekteyim sorunu çözen biri bi yardım ederse sevinirim..
L levent18 - #15
aynı sorunu bende yaşıyorum. nasıl çözdünüz?
L levent18 - #16
sorunu çözdüm. teşekkürler.
sorun usb driver'ında, usb driver'ı "Qualcomm" olarak gözükmüyordu. farklı bir isimde gözüküyordu ve bundan dolayı Failed to Switched to Emergency Download hatasını veriyordu. aygıt yöneticisinden driver kaldırıp, yenisi yüklenmeye başlamadan telefonu bilgisayara bağladım. program bu sefer usb'yi "qualcomm" olarak gördü. ve yükleme işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşti.
M mr Powa - #17
sorunu çözdüm. teşekkürler.
sorun usb driver'ında, usb driver'ı "Qualcomm" olarak gözükmüyordu. farklı bir isimde gözüküyordu ve bundan dolayı Failed to Switched to Emergency Download hatasını veriyordu. aygıt yöneticisinden driver kaldırıp, yenisi yüklenmeye başlamadan telefonu bilgisayara bağladım. program bu sefer usb'yi "qualcomm" olarak gördü. ve yükleme işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşti.

Hocam tam olarak bana da anlatma şansınız var ise çok sevinirim telefon öyle duruyor kaç gündür.
L levent18 - #18
Tüm kurduğunuz(telefon ile ilgili yukarıda bahsedilen) sürücü ve yazılımları kaldırın. Daha sonra word belgesinde anlatılan adımları tekrar yapın. Telefonu kapatın ve ses tuşları ve power tuşuna aynı anda basılı tutarken usb kabloyu telefona bağlayın, bilgisayarınızdan bağlantı sesini duyunca elinizi tuşlardan çekin. QFIL programı telefonu görecek, eğer görmüyorsa programın usb bağlantısını gösterdiği yerde, usb bağlantıları göster seçeneğini işaretleyin. program telefonu görecektir. usb bağlantınızın ismi Qualcomm olarak gözükmesi lazım, eğer farklı bir isim gözüküyorsa, aygıt yöneticisinden ilgili bağlantının driver'ını silin.(sağ tıklayıp kaldır ) bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayar aynı sürücü yeniden yüklemeye başlayacaktır. yükleme işlemi bitmeden telefonu yukarıda anlattığım gibi tekrardan bilgisayara bağlayın. Bu sefer usb yazılımı Qualcomm..... diye gözükecektir. Vakit kaybetmeden "DOWNLOAD" tuşuna basın. İşlem başarılı bir şekilde başlayacaktır. Kolay gelsin.
Paradox Paradox - #19
Tüm kurduğunuz(telefon ile ilgili yukarıda bahsedilen) sürücü ve yazılımları kaldırın. Daha sonra word belgesinde anlatılan adımları tekrar yapın. Telefonu kapatın ve ses tuşları ve power tuşuna aynı anda basılı tutarken usb kabloyu telefona bağlayın, bilgisayarınızdan bağlantı sesini duyunca elinizi tuşlardan çekin. QFIL programı telefonu görecek, eğer görmüyorsa programın usb bağlantısını gösterdiği yerde, usb bağlantıları göster seçeneğini işaretleyin. program telefonu görecektir. usb bağlantınızın ismi Qualcomm olarak gözükmesi lazım, eğer farklı bir isim gözüküyorsa, aygıt yöneticisinden ilgili bağlantının driver'ını silin.(sağ tıklayıp kaldır ) bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayar aynı sürücü yeniden yüklemeye başlayacaktır. yükleme işlemi bitmeden telefonu yukarıda anlattığım gibi tekrardan bilgisayara bağlayın. Bu sefer usb yazılımı Qualcomm..... diye gözükecektir. Vakit kaybetmeden "DOWNLOAD" tuşuna basın. İşlem başarılı bir şekilde başlayacaktır. Kolay gelsin.

;)
U ugurensarboz - #20
sahara fail değer null olamaz hatası veriyor ne yapmalıyım
Paradox Paradox - #21
sahara fail değer null olamaz hatası veriyor ne yapmalıyım

Sürücülerin doğru bir şekilde yüklendiğinden emin olunuz.
Kurulum açıklamasını ve konuya yazılan yorumları dikkatle okuyunuz.
Yine de olmuyorsa, cihazınızı teknik servise gönderiniz.
M mcans - #22
yükleme yaptım ancak görüntü gelmiyor
Paradox Paradox - #23
yükleme yaptım ancak görüntü gelmiyor

Forumumuzda cihazınız için paylaşılan diğer yazılımları da denediniz mi?
Cihazınızın yazılım yükleme işleminden önceki durumu hakkında bilgi verebilir misiniz?
K kobay - #24
eline emeğine sağlik
Paradox Paradox - #25
eline emeğine sağlik

Rica ederim.
W waxxet - #26
cihazım casper via yazısında kalıyordu bende talimatlara göre yaptım yükleme gerçekleşti lakin yine aynı şekilde casper via yazısında kaldı ne yapablirim
silivriserdar silivriserdar - #27
cihazım casper via yazısında kalıyordu bende talimatlara göre yaptım yükleme gerçekleşti lakin yine aynı şekilde casper via yazısında kaldı ne yapablirim

Manuel el yordamı ile hard reset atın. Sonra bekleyin bazen ilk açılış zamanı uzun sürüyor.
A alideba69 - #28
kardeş ben yükledim ama son uygulamada QFİL çıkmıyor ne yapmalıyım emeğine teşekkürler
braveturks braveturks - #29
kardeş ben yükledim ama son uygulamada QFİL çıkmıyor ne yapmalıyım emeğine teşekkürler
Driverları tanıttınız mı? Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?
adem3455 adem3455 - #30
merhaba bende casper vıa v6x sahibiyim benim telefonum açılıyor casper vıa yazısı geliyor ve yeniden kendini başlatıyor ve sureklı boyle dewam ediyor hard reset atıyorum kuruluma geliyor dil seçeneklerini türkçeyi işaretliyorum sım card bölümünü atla diyorum ve tekrar reset bölümüne geçiyor lütfen banada yardımcı olabilirmisiniz. şimdiden teşekkürler
silivriserdar silivriserdar - #31
merhaba bende casper vıa v6x sahibiyim benim telefonum açılıyor casper vıa yazısı geliyor ve yeniden kendini başlatıyor ve sureklı boyle dewam ediyor hard reset atıyorum kuruluma geliyor dil seçeneklerini türkçeyi işaretliyorum sım card bölümünü atla diyorum ve tekrar reset bölümüne geçiyor lütfen banada yardımcı olabilirmisiniz. şimdiden teşekkürler

Anlattığınız sorun daha çok donanımsal sorun gibi gözüküyor. Batarya sorunu olabilir. Yada başka bir donanımsal sorun olabilir.
symbazz symbazz - #32
Gelelim sebeplerine;

1. Yazılım. Temiz bir yazılım ve wipe işlemlerinden sonra düzelebilir.
2. Sim kartınız tam oturmuyordur yada tırnaklardan biri kısa devredir.
3. Sim kartınız arızalıdır.
4. Sim kartsız denediğinizde de kapanma ve açılma var ise bataryanız arızalıdır. Sebebi şebekeye bağlanmaya çalıştığında cihaz, bataryadan akımı çok çeker. Batarya arızalı ve gerekli akımı besleyemiyorsa, takatten düşer ve cihaza reset attırır.
5. Cihazınız şebeke yada wifi ile ilgili entegrelerde bir sıkıntı yaşıyordur.
adem3455 adem3455 - #33
Gelelim sebeplerine;

1. Yazılım. Temiz bir yazılım ve wipe işlemlerinden sonra düzelebilir.
2. Sim kartınız tam oturmuyordur yada tırnaklardan biri kısa devredir.
3. Sim kartınız arızalıdır.
4. Sim kartsız denediğinizde de kapanma ve açılma var ise bataryanız arızalıdır. Sebebi şebekeye bağlanmaya çalıştığında cihaz, bataryadan akımı çok çeker. Batarya arızalı ve gerekli akımı besleyemiyorsa, takatten düşer ve cihaza reset attırır.
5. Cihazınız şebeke yada wifi ile ilgili entegrelerde bir sıkıntı yaşıyordur.
yazılım yada wipe işlerinden çok anlamıyorum ama bi url verirseniz yazılım için indirip talimatlarınız ile yapabilirim
symbazz symbazz - #34
yazılım yada wipe işlerinden çok anlamıyorum ama bi url verirseniz yazılım için indirip talimatlarınız ile yapabilirim

İlk sayfada verildi yazılım. Yükleme yöntemide yazılı. Acemi iseniz tavsiyem bilen birisine yaptırınız.
EzgiGny EzgiGny - #35
Casper VIA V6
09.06.2015
Normal
Orijinal Rom

Sunum Mobil Kulüp'e aittir.
Buradan alıntı yapacakların kaynak belirtmeleri gerekmektedir.

Rom indirme linki:
(Beklemek ve hız limiti yok.)

Şifre:

Облако Mail.Ru'dan dosya indirmeyi bilmiyorsanız burada bulunan konuyu inceleyiniz.

Sunum içeriği:
Casper VIA V6 09.06.2015 Normal Orijinal Rom
Yazılım Yükleme Aracı
Sürücüler
Kurulum Açıklaması
ya ben bu şifreyi bulamadım nasıl bulabilirim
braveturks braveturks - #36
ya ben bu şifreyi bulamadım nasıl bulabilirim
Şifre:
Paradox Paradox - #37
Şifre:

Nasıl oluyor da, konuda yazan şifreyi göremiyorlar, anlamıyorum.
kahanbey kahanbey - #38
Teşekkürler ustat
braveturks braveturks - #39
Nasıl oluyor da, konuda yazan şifreyi göremiyorlar, anlamıyorum.
Görünürü görünmez yapmakta ustasın galiba...
Paradox Paradox - #40
Görünürü görünmez yapmakta ustasın galiba...

Anlayamadım?
braveturks braveturks - #41
Konuların altında farklı renkte ve dikkat çekici şekilde rar şifresini paylaştığın halde kimse rar şifresini bulamıyor. Ben de "görünürü görünmez yapmakta ustasın... " yazdım.
Paradox Paradox - #42
Konuların altında farklı renkte ve dikkat çekici şekilde rar şifresini paylaştığın halde kimse rar şifresini bulamıyor. Ben de "görünürü görünmez yapmakta ustasın... " yazdım.

;)
goko goko - #43
usb qualcom sürücüsü uyumlu değil diye hata alıyorum yüklerken x64 uyumlu değil sanırsam varmı x64 olanı kardeşim ?
braveturks braveturks - #44
usb qualcom sürücüsü uyumlu değil diye hata alıyorum yüklerken x64 uyumlu değil sanırsam varmı x64 olanı kardeşim ?
driverları bir dene
N nerondes - #45
Merhaba. Geçen ay telefona buradaki rom'u attım gayet güzel bir-iki hafta çalıştı.Dün şarjdan çıkartırken kapandı ve CasperVİA yazısında takılı kaldı. Geçen seferden tecrübeli olduğumdan aynı şartlarda yeniden yazılım attım. Amma CasperVIA yazısından ileri gitmiyor. Bu arada (power+ses açma )system recovery ekranına girdiğimde E:failed to mount /cache (invaid argument) hatası var. Bunun çözümü nasıl olacak bilgi rica ediyorum.(Casper via 6 cihaz)
symbazz symbazz - #46
Merhaba. Geçen ay telefona buradaki rom'u attım gayet güzel bir-iki hafta çalıştı.Dün şarjdan çıkartırken kapandı ve CasperVİA yazısında takılı kaldı. Geçen seferden tecrübeli olduğumdan aynı şartlarda yeniden yazılım attım. Amma CasperVIA yazısından ileri gitmiyor. Bu arada (power+ses açma )system recovery ekranına girdiğimde E:failed to mount /cache (invaid argument) hatası var. Bunun çözümü nasıl olacak bilgi rica ediyorum.(Casper via 6 cihaz)

Tekrar recovery den wipe yap. Tekrar rom at. Bu genelde system bölümünün silinmesinden yada oluşturulamamasından olabilir. Tekrar tekrar rom yükleyin. Düzelmesi lazım.
Yada;

Twrp yükleyebiliyorsanız, menüden “Mount System/Cache” yaparsanız düzelir.
Paradox Paradox - #47
Tekrar recovery den wipe yap. Tekrar rom at. Bu genelde system bölümünün silinmesinden yada oluşturulamamasından olabilir. Tekrar tekrar rom yükleyin. Düzelmesi lazım.
Yada;

Twrp yükleyebiliyorsanız, menüden “Mount System/Cache” yaparsanız düzelir.

Bana cihaz gidici gibi geldi.
Cihaz çok yakında hafızasını yitirebilir.
symbazz symbazz - #48
Zaten vizeyi almış da öbür tarafa, acaba SIRAT tan geri döndürebilirmiyiz diye uğraşıyoruz.
Paradox Paradox - #49
Zaten vizeyi almış da öbür tarafa, acaba SIRAT tan geri döndürebilirmiyiz diye uğraşıyoruz.

;)
N nerondes - #50
Twrp yi yükleyemiyorum ne yazıkki. adb den denemelerime cevap vermiyor. Wiko Ridge 4G romunu denedim ondada aynı sorunu yaşadım. Cihazın garantisinin bitmesi ile bozulması aynı güne gelmesine ne demeli :(
Paradox Paradox - #51
Twrp yi yükleyemiyorum ne yazıkki. adb den denemelerime cevap vermiyor. Wiko Ridge 4G romunu denedim ondada aynı sorunu yaşadım. Cihazın garantisinin bitmesi ile bozulması aynı güne gelmesine ne demeli :(

Belki de bunu programlamışlardır.
Garanti bitsin ve cihaz bozulsun.
Şaka yapıyorum tabii ki.
;)
Paradox Paradox - #52
TeamViewer var mı, bağlanıp bir bakayım.
N nerondes - #53
bu makinede yok ne yazık ki.Birde rom atılıyor sorun yok Telefon açılmıyor. Recovery consol da yukarıda yazdığım hatalar var. Haklısın programlamış olabilirler ;)
N nerondes - #54
Hafıza değişimi vb bir durum olmuyor mu? Atacak mıyız cihazı ?
Paradox Paradox - #55
bu makinede yok ne yazık ki.Birde rom atılıyor sorun yok Telefon açılmıyor. Recovery consol da yukarıda yazdığım hatalar var. Haklısın programlamış olabilirler ;)

O zaman ne yazık ki size daha fazla yardımcı olamayacağım.
Neyse, bende diğer işlerimle alakadar olayım o zaman.
symbazz symbazz - #56

Fastboot moduna alamıyorsunuz demekki.
N nerondes - #57
Paradox, bu makinede diskte yer yok,kurulu programları kaldırma şansım yok. ve qualcomm için sürücü ve programları yükleyecek alanda yok.Yani bağlansan da herhangi bir iş yapma şansı ne yazık ki yok. Diğer makinem yanımda değil.Belli bir zamanda yardımcı olabilirim dersen bana belli bir saat söyle o zaman bağlantı verebilirim.
N nerondes - #58
fastboot modu dediğiniz tüm tuşlara basarak siyah ekranda kalma durumu ise cihaz bu moda geçiyor. Ancak adb cihaz bekleniyor yazısında kalıyor. Bunun sebebi notebook ta doğru adb sürücüsü yüklü olmaması olabilir. Windows 10 var makinede bu sebeple bazı sıkıntılar çıkıyor bu tip işlerde. Bu sebeple kesin şu sorun oluyor diyemiyorum.
Paradox Paradox - #59
Paradox, bu makinede diskte yer yok,kurulu programları kaldırma şansım yok. ve qualcomm için sürücü ve programları yükleyecek alanda yok.Yani bağlansan da herhangi bir iş yapma şansı ne yazık ki yok. Diğer makinem yanımda değil.Belli bir zamanda yardımcı olabilirim dersen bana belli bir saat söyle o zaman bağlantı verebilirim.

Nasipse uygun bir zamanda bakarız bu konuya.
İnanın saatim saatimi tutmuyor.
Bu nedenle kesin bir zaman diliminden bahsetmem mümkün değil.
B burakonucyildiz - #60
merhaba,

word belgesindeki tüm adımları sorunsuz gerçekleştirdim ve tek seferde kurulumu başarılı olarak yaptım. ancak telefonda hiçbir değişiklik olmadı. halen açılışta casper via ekranında takılı kalıyor. çözümü var mıdır?
cevdetguney cevdetguney - #61
merhaba,

word belgesindeki tüm adımları sorunsuz gerçekleştirdim ve tek seferde kurulumu başarılı olarak yaptım. ancak telefonda hiçbir değişiklik olmadı. halen açılışta casper via ekranında takılı kalıyor. çözümü var mıdır?
üstüne wipe data factory reset ve wipe cache yapıp denedinizmi
silivriserdar silivriserdar - #62
merhaba,

Sorun bataryada olabilir.
H hatun - #63
lınkı ındırdım kurdum sımdı rıca etsem nasıl işlem yapmam gereklı yardım edermısınız
cevdetguney cevdetguney - #64
kurulum kılavuzundaki adımları uygulayınız
Paradox Paradox - #65
merhaba,

İndirdiğiniz dosyaların arasında bir de yanılmıyorsam Qualcomm Yazılım Yükleme Kılavuzu isimli bir PDF dosyası mevcut.
Her iki yazılım yükleme kılavuzunu da dikkatle inceleyiniz ve yazılım yükleme işlemini yenileyiniz.
Gözünüzden kaçan bir şey olabilir.
F Filippo - #66
Merhaba,
Değil telefonu tamire vermek,mevcut telefon faturamı ödeyebilecek bir durumda bile değildim.bana öyle bir zamanda yardımcı oldunuz ki allah sizden razı olsun.Çok dua ediyorum sizlere...
Paradox Paradox - #67
Merhaba,
Değil telefonu tamire vermek,mevcut telefon faturamı ödeyebilecek bir durumda bile değildim.bana öyle bir zamanda yardımcı oldunuz ki allah sizden razı olsun.Çok dua ediyorum sizlere...

Allah (c.c.) cümlemizden razı olsun.
Geçmiş olsun.
elcuapo elcuapo - #68
yüklme yaptım gayet güzel çalıştı ama dokunmatik ekran ve alt düğmeler çalışmıyor V6x
symbazz symbazz - #69
Her zaman diyorum, yazılım sonrasında RECOVERY menüsünden F O R M A T _ A T I N I Z. noolur.
Paradox Paradox - #70
Her zaman diyorum, yazılım sonrasında RECOVERY menüsünden F O R M A T _ A T I N I Z. noolur.

Işıklı bir tabela yaptırmanız faydalı olabilir.
symbazz symbazz - #71
Işıklı bir tabela yaptırmanız faydalı olabilir.

Evet. Haklısınız.
Paradox Paradox - #72
yüklme yaptım gayet güzel çalıştı ama dokunmatik ekran ve alt düğmeler çalışmıyor V6x

Konuda paylaşılan yazılım Casper VIA V6 içindir.
Sizin cihazınız Casper VIA V6X ise cihazınıza, cihazınıza uygun yazılım yüklemesi yapmanız gerekmektedir.
Casper VIA V6X yazılımları forumumuzda mevcuttur.

C cumraali - #73
arkadasın tele format atayım dedim yarıda batarya bitti , allah razı olsun halletim sayenizde . tek sorunum oldu usb driver sıkıntı cıkardı onceki sayfalarda atılan resindeki sorun çıktı bu driveri yukledim oldu .
O optiqqq - #74
YAZILIMI ATTIM FAKAT DOKUNMATİK ÇALIŞMIYOR NE YAPMALIYIM
Paradox Paradox - #75
YAZILIMI ATTIM FAKAT DOKUNMATİK ÇALIŞMIYOR NE YAPMALIYIM

Yazılım yükleme işleminden önce cihazınızın dokunma paneli çalışıyor muydu?
A Alp60 - #76
Beyler bayanlar kusura bakmayın aradım ama bulamadım Casper via v6 cihazda google playa heasp bağlayamıyorum ve durmadan bişeyler durduruluyor. Telefoncu yazılım atalım 150 lira dedi vicdansız yardımcı olabilecek varmı ??
silivriserdar silivriserdar - #77
Beyler bayanlar kusura bakmayın aradım ama bulamadım Casper via v6 cihazda google playa heasp bağlayamıyorum ve durmadan bişeyler durduruluyor. Telefoncu yazılım atalım 150 lira dedi vicdansız yardımcı olabilecek varmı ??
Yardımcı olayım kardeşim 150 tl telefonun kendisi etmez. En fazla 40 TL yazılım ücreti alıyoruz normalde böyle işlerde. Pc bilginiz iyi ise sitedeki konudan faydalanarak yazılımı yükleyebilirsiniz.
A Alp60 - #78
Yardımcı olayım kardeşim 150 tl telefonun kendisi etmez. En fazla 40 TL yazılım ücreti alıyoruz normalde böyle işlerde. Pc bilginiz iyi ise sitedeki konudan faydalanarak yazılımı yükleyebilirsiniz.
Başkanım pcyi biliyorum ama bu tip iş hiç yapmadım yardımcı olursan yaparım
silivriserdar silivriserdar - #79
Başkanım pcyi biliyorum ama bu tip iş hiç yapmadım yardımcı olursan yaparım
Konu başındaki dosyaları indirin. İndirdikten sonra içinde detaylı anlatım var göreceksiniz. Gene takıldığınız yerde yardımcı olmaya çalışırım. Bide cihazınızın android sürümü 5.1.1 ve üstü ise ayarlara girip Gmail adresinden çıkış yapın.
A Alp60 - #80
Konu başındaki dosyaları indirin. İndirdikten sonra içinde detaylı anlatım var göreceksiniz. Gene takıldığınız yerde yardımcı olmaya çalışırım. Bide cihazınızın android sürümü 5.1.1 ve üstü ise ayarlara girip Gmail adresinden çıkış yapın.
Tamam indiriyorum başkanım. telefon numaramı yazsam whatsapptan iletişime geçebilirmiyiz takıldığım yer olursa daha hızlı bi şekilde sorabilirim ?
Paradox Paradox - #81
Tamam indiriyorum başkanım. telefon numaramı yazsam whatsapptan iletişime geçebilirmiyiz takıldığım yer olursa daha hızlı bi şekilde sorabilirim ?

Sorunlarınızı forum üzerinden çözmelisiniz.
Böylece sizinle aynı sorunları yaşayanlarda, paylaşılan bilgilerden faydalanabilirler.
Aksi bir davranış forumumuzun kuruluş amacına terstir.
C cr@zyboy - #82
bunun testpointini bulabilirmiyiz bric olmuş ..
Paradox Paradox - #83
bunun testpointini bulabilirmiyiz bric olmuş ..

Ne yazık ki.
bulunan konuları incelemeniz faydalı olabilir.
B burk86 - #84
selamunaleyküm. öncelikle teşekkür ederiz
mahallede yaşlı bi amcanın telefonu bozuldu aldım baktım casper via6 imiş
casper via da kalıyor sürekli yenif,den başlıyor.
recovery e geçmiyor ses+ power ile. ses- power ile test ekranına geçiyor test ekranında herjangi bir test e basınca siyah ekranda kalıyor.
anlatımı tam olarak yaptım qfil de il sahara fail dedi onu aştım şimdik aşağıdaki hatayı verdi işin içinden çıkamıyorum
amca 2 gündür gözümün içine bakıyor... yurdımlarınızı bekliyorum ne yapabilirim..?

printThread_attachments

• sss.jpg
    sss.jpg
    121 KB · Görüntüleme: 65
Paradox Paradox - #85
selamunaleyküm. öncelikle teşekkür ederiz
mahallede yaşlı bi amcanın telefonu bozuldu aldım baktım casper via6 imiş
casper via da kalıyor sürekli yenif,den başlıyor.
recovery e geçmiyor ses+ power ile. ses- power ile test ekranına geçiyor test ekranında herjangi bir test e basınca siyah ekranda kalıyor.
anlatımı tam olarak yaptım qfil de il sahara fail dedi onu aştım şimdik aşağıdaki hatayı verdi işin içinden çıkamıyorum
amca 2 gündür gözümün içine bakıyor... yurdımlarınızı bekliyorum ne yapabilirim..?

Kullandığınız QFIL versiyonu nedir?
B burk86 - #86
Kullandığınız QFIL versiyonu nedir?

2.0.1.1
Paradox Paradox - #87

İşlemleri bir de indirdiğiniz dosyalarına arasındaki programlarla ve rehbere göre yapmayı dener misiniz lütfen?
B burk86 - #88
İşlemleri bir de indirdiğiniz dosyalarına arasındaki programlarla ve rehbere göre yapmayı dener misiniz lütfen?

zaten 2.0.1.1 olanı sonradan indirdim
tarife göre yapınca sahara fail diyor sürücüleri güncelleme gibi şeyleri yaptım. ayrıca windows 10 64 bit sürümünü kullanıyorum
Paradox Paradox - #89
zaten 2.0.1.1 olanı sonradan indirdim
tarife göre yapınca sahara fail diyor sürücüleri güncelleme gibi şeyleri yaptım. ayrıca windows 10 64 bit sürümünü kullanıyorum

Ne yazık ki sorunun tam olarak neden kaynaklandığını anlayamadım.
Size önerim, cihazınızı teknik servisine göndermenizdir.
A Apokab - #90
hocam sunum nerede ?
Paradox Paradox - #91
hocam sunum nerede ?

Şaka mı yapıyorsunuz?
Tabii ki konunun ilk mesajında.
symbazz symbazz - #92
QPST.2.7.460 programını indirin ve sürücüleri eksiksiz kurun. Sahara sürücülerinide kurun ve yazılımı atın. Hata alırsanız windows 8 yada altı sürüme ait bir bilgisyarda deneyin.
T testerrrr - #93
Casper markasına ait aradığım herşeyi bulabildiğim tek site. Teşekkür eder , başarılarınızın devamını dilerim.
Paradox Paradox - #94
Casper markasına ait aradığım herşeyi bulabildiğim tek site. Teşekkür eder , başarılarınızın devamını dilerim.

Rica ederim.
Teşekkürler.
M mustafakeser - #95
esim cocukla uğrasırken yanlışlık la casper via v6 olan telefonunu mutfak tezgahında ki hafif su bırıkıntısının üstüne bırakıp telefonu bozuyor tamire verdik tamiri olmaz diye iade ettiler araştırma yaparkende sizleri buldum
cihazi iade ederken anakartda şaşe varmış kendine reset atıyor anakart arızalı dediler yönergelere uydum fakat telefonu pc hiç görmüyor yani bu anakart öldü mü demek
silivriserdar silivriserdar - #96
esim cocukla uğrasırken yanlışlık la casper via v6 olan telefonunu mutfak tezgahında ki hafif su bırıkıntısının üstüne bırakıp telefonu bozuyor tamire verdik tamiri olmaz diye iade ettiler araştırma yaparkende sizleri buldum
cihazi iade ederken anakartda şaşe varmış kendine reset atıyor anakart arızalı dediler yönergelere uydum fakat telefonu pc hiç görmüyor yani bu anakart öldü mü demek
Su yemiş cihazdan hayır gelmez. Bir yerini yapanız bir yeri bozulur. Yeni bir telefon almak daha mantıklı olur.
Paradox Paradox - #97

Özel devre temizleyicilerle veya balata spreyi ile ana kartın dikkatle temizlenmesi çok çok düşük bir ihtimalle işe yarayabilir.
Lakin cihazda sıvı teması var.
Büyük ihtimalle devre elemanları zarar görmüştür.
Yapılabilecek en iyi şey ana kart değişimi olarak görünüyor.
M mustafakeser - #98
Özel devre temizleyicilerle veya balata spreyi ile ana kartın dikkatle temizlenmesi çok çok düşük bir ihtimalle işe yarayabilir.
peki anakart var mıdır elinizde
Paradox Paradox - #99
peki anakart var mıdır elinizde

Ne yazık ki.
Forum olarak bizim bir teknik servisimiz bulunmamaktadır.
Tamir ve yedek parça satışı gibi işlemleri yapmıyoruz.
M mustafakeser - #100
Ne yazık ki.
Forum olarak bizim bir teknik servisimiz bulunmamaktadır.
Tamir ve yedek parça satışı gibi işlemleri yapmıyoruz.
teşekkür ederim
Paradox Paradox - #101
teşekkür ederim

Rica ederim.
symbazz symbazz - #102

Hocam, balata spreyine sizi de alıştırdık ya, artık bize ölüm yok valla.:alkis:
Paradox Paradox - #103
Hocam, balata spreyine sizi de alıştırdık ya, artık bize ölüm yok valla.:alkis:

Israrlara dayanamayarak bende edindim bir adet.
Tamir işleri falan yapmıyorum.
Bu nedenle bana hiç bir zaman lazım olmaz.
Ara sıra sıkıp havayı kokluyorum.
:zuhaha:
symbazz symbazz - #104
zazummm zazummm - #105
Peki v6 ya v5 v8 gibi başka v serisinin anakartı olur mu
Paradox Paradox - #106

Ne yazık ki konu hakkında bir bilgim yok.
Edineceğiniz ana kart, cihazın kasasına uyacak mı ve bağlantı noktaları uyum sağlayacak mı, bunların araştırılması lazım?
Konu hakkında şahsi görüşümü sorar iseniz, macera aramamanız yönündedir.
Cihazınızı teknik servisine göndermeniz en mantıklısı gibi duruyor.

symbazz symbazz - #107
Olmaz.
K karablt - #108
Gayet başarılı. sorunsuz bitirdi yazılımı. emeğinize sağlık.:alkis:
Paradox Paradox - #109
Gayet başarılı. sorunsuz bitirdi yazılımı. emeğinize sağlık.:alkis:

Geri bildiriminiz için teşekkürler.
S skrnark - #110
net framework yüklü olduğu halde sürekli hata veriyor, yardım edermisiniz?????
Paradox Paradox - #111
net framework yüklü olduğu halde sürekli hata veriyor, yardım edermisiniz?????

TeamViewer ID ve Şifre verebilir misiniz bir bakalım?
S skrnark - #112
Ne zaman ilgilenebilirsiniz acaba?
Paradox Paradox - #113
Ne zaman ilgilenebilirsiniz acaba?

Nasipse şimdi bakabilirim.
Program açık mı?
S skrnark - #114
evet açık şifre 1348
S skrnark - #115
çok teşekkür ederim gerçekten uğraştırdım sizi saolun.
telefon açıldı ilk haline gelmiş fakat dokunmatiği şuan çalışmıyor :( kapanmadan önce bir sorun yoktu. neden oldu acaba :(
Paradox Paradox - #116
çok teşekkür ederim gerçekten uğraştırdım sizi saolun.
telefon açıldı ilk haline gelmiş fakat dokunmatiği şuan çalışmıyor :( kapanmadan önce bir sorun yoktu. neden oldu acaba :(

Yazılımda cihazın dokunma panelinin çalışmasını engelleyecek bir sorun bulunmamaktadır.
Konuya yazılan yorumları okursanız, sözlerimin doğruluğunu teyit etmiş olursunuz.
Bu cihazın Casper VIA V6 ve Casper VIA V6X versiyonları mevcut.
Siz cihazın için doğru yazılımı indirdiğinizden emin misiniz?
Şayet cihazınıza doğru yazılım yüklemesi yaptıysanız, aşağıdaki videoda bulunan işlemleri yapınız.
Olmazsa, bir de burada bulunan yazılımı deneyiniz.

S skrnark - #117
casper v6X telefonum benim. sizin verdiğiniz yazılım v6X için mi? 1. sayfadaki
Paradox Paradox - #118
casper v6X telefonum benim. sizin verdiğiniz yazılım v6X için mi? 1. sayfadaki

Cihazınız Casper VIA V6X ise:
Siz yanlış yazılımı indirmişsiniz.
Öncelikle cihazınıza doğru yazılımı yükleyene kadar cihazınızı kapatınız ve kapalı tutunuz.
Daha sonra burada bulunan yazılımı indiriniz ve cihazınıza yükleyiniz.
S skrnark - #119
teşekkür ederim
Paradox Paradox - #120
teşekkür ederim

Rica ederim.
Sonucu sabırsızlıkla bekliyorum.
S skrnark - #121
yükledim ve düzeldi cook tesekkurler tekrardan
Paradox Paradox - #122
yükledim ve düzeldi cook tesekkurler tekrardan

Rica ederim.
Geçmiş olsun.
L Leykii - #123
Dowload moduna geçmiyor telefon neden?
leonidasss leonidasss - #124
Dowload moduna geçmiyor telefon neden?
Download moda almak için nasıl bir yol izliyorsunuz.
symbazz symbazz - #125
Vol- ve Power basılı tutarak usb bağlayın. QLoader modu açılacaktır.
L Leykii - #126
Vol- ve Power basılı tutarak usb bağlayın. QLoader modu açılacaktır.
Benim telefon kafayı yedi ustam. Şöyle ; Casper Via yazısı gitmiyor arkadan batarya kablosunu çıkardım taktım yine olmadı hard reset attım yani ses+ ve power tuşu ile all reset yaptım düzelmedi. Benim geçemediğim sadece dowload modu yani ses-ve power tuşuna basıyorum casper via logosu geliyor ama mode gelmiyor ustam
symbazz symbazz - #127
Benim telefon kafayı yedi ustam. Şöyle ; Casper Via yazısı gitmiyor arkadan batarya kablosunu çıkardım taktım yine olmadı hard reset attım yani ses+ ve power tuşu ile all reset yaptım düzelmedi. Benim geçemediğim sadece dowload modu yani ses-ve power tuşuna basıyorum casper via logosu geliyor ama mode gelmiyor ustam
Yazılım atmaya çalışın.
L Leykii - #128
Yazılım dediğiniz konudaki linki indirip word dosyasina gore yuklemeler yapip ilerleme degil mi ? Evet oysa ben dowload modunu acamiyorum. Sd kartla da oluyormuş galiba
symbazz symbazz - #129
Yazılım dediğiniz konudaki linki indirip word dosyasina gore yuklemeler yapip ilerleme degil mi ? Evet oysa ben dowload modunu acamiyorum. Sd kartla da oluyormuş galiba

QUALCOMM YAZILIM

YÜKLEME KILAVUZU

KULLANILACAK MALZEMELER

1.USB kablosu

2.Kullanacağınız cihaz

3.İşlemi gerçekleştirebilmek için bilgisayar veya notebook.

GEREKLİ KOŞULLAR

1.Bilgisayarınızda Dijital imzayı kaldırın bunun için: Cmd konsolunu yönetici modunda çalıştırın(başlat>arama kısmına cmd yaz>çıkan cmd dosyasını sağ tıkla yönetici olarak çalıştır) ardından aşağıdaki kodları sırayla girin;

bcdedit -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS

bcdedit /set testsigning on

2.Kullanacağınız cihazın şarjının en az yüzde 20 olması gerekmektedir.

3.PC&Notebook işletim sistemi: Windows XP SP3,Windows 7,Windows 8,Windowa 8.1

BU UYGULAMAYI DESTEKLEYEN MODELLER

Qualcomm işlemcili tüm modellerde geçerli(V6-V6x)

UYGULANACAK PROSEDÜRLER

DRIVER YÜKLEME İŞLEMİ

1.Aşağıdaki klasör yolunu takip et ve backup_restore içerisindeki kurulumu yap.

Klasör yolu: D:\GSM\V6-V6x\Driver\backup_restore\QPST.2.7.425

Not:Bu yükleme için uygulama .NET 2.0 uyarısı veriyor bilgisayarınızda .NET 2.0 yüklü olmalı veya .NET 3.5 (.NET 2.0 ve 3.0 içerir)

2. Aşağıdaki klasör yolunu takip et ve catch log klasörü içerisindeki kurulumu yap.

Klasör yolu: D:\GSM\V6-V6x\Driver\catch log\ QXDMInstaller

3. Aşağıdaki klasör yolunu takip et ve 72-NM017-5_00007 klasörü içerisindeki kurulumu yap.

Klasör yolu: D:\GSM\V6-V6x\Driver\download software\72-NM017-5_00007\setup

· Kurulum esnasında aşağıdaki ekranı gördüğünüz aşamada “Complete” seçeneğini işaretleyin ve next tıklayın.

· Kurulumum tamamlanmadan önce aşağıdaki uyarıyı alacaksınız “Ignore” seçeneğini tıklayın

· Aşağıdaki ekranda “Finish” deyip kurulumu tamamlayın.

YAZILIM YÜKLEME İŞLEMİ

1.Driver kurulumundan sonra masaüstünüze gelen QFIL programını çalıştırın.Aşağıda programın ilk açılış arayüzü vardır. Burada Browse tıklayın ve atacağınız yazılım klasörünü seçip “prog_emmc_firehouse.mbn” uzantılı dosyayı seçin.
2.Sonra Load XML tıklayın aşağıdaki XML dosyaları otomatik açılacaktır “rawprogram_unsparse_upgrade” dosyasını seçin
3.ikinci adımdaki dosyayı açtıktan sonra patch0 dosyayı otomatik geliyor bu dosyayı seçelim
4.Bu aşamada telefon kapalı halde ses açma(+) ve ses azaltma(-) tuşlarına aynı anda basılı tutarken USB kablomuzla PC-Telefon bağlantısını gerçekleştirin,Telefon algılandıktan sonra Download kısmı aktif olacaktır tuşlardan elinizi çekin ve Download tıklayın.
5.Download Succeed yazısını görene kadar bekleyin ardından Usb kablosunu çekebilirsiniz.
6.Yazılım atma işlemi bittikten sonra cihazınızı açıp son yazılımı ile kullanabilirsiniz.
L Leykii - #130
3.ikinci adımdaki dosyayı açtıktan sonrapatch0 dosyayı otomatik geliyor bu dosyayı seçelim
4.Bu aşamada telefon kapalı halde ses açma(+) ve ses azaltma(-) tuşlarına aynıanda basılı tutarken USB kablomuzla PC-Telefon bağlantısını gerçekleştirin,Telefon algılandıktan sonra Download kısmı aktif olacaktır tuşlardan elinizi çekin veDownload tıklayın.
5.Download Succeed yazısını görene kadar bekleyin ardından Usb kablosunu çekebilirsiniz.
6.Yazılım atma işlemi bittikten sonra cihazınızı açıp son yazılımı ilekullanabilirsiniz.

Bunu yapamiyorum ses +:::- ye basyorum moda gecmiyor
symbazz symbazz - #131
3.ikinci adımdaki dosyayı açtıktan sonrapatch0 dosyayı otomatik geliyor bu dosyayı seçelim
4.Bu aşamada telefon kapalı halde ses açma(+) ve ses azaltma(-) tuşlarına aynıanda basılı tutarken USB kablomuzla PC-Telefon bağlantısını gerçekleştirin,Telefon algılandıktan sonra Download kısmı aktif olacaktır tuşlardan elinizi çekin veDownload tıklayın.
6.Yazılım atma işlemi bittikten sonra cihazınızı açıp son yazılımı ilekullanabilirsiniz.

Bunu yapamiyorum ses +:::- ye basyorum moda gecmiyor
Tuşlarda sıkıntı vardır. Biraz sert basın.
L Leykii - #132
Bunun başka çözümü varmıdır SD kart ile yazilim atma
leonidasss leonidasss - #133
Bunun başka çözümü varmıdır SD kart ile yazilim atma
Olsa bile tuş kombinasyonu için tuşlar çalışır vaziyette olmalı
L Leykii - #134
Tuşlarda sıkıntı vardır. Biraz sert basın.
Tuslar calisiyor usta tusta skntı yok
Paradox Paradox - #135
Tuslar calisiyor usta tusta skntı yok

O zaman başka bir sorun var demektir.
A arif54 - #136
Emeğinize sağlık .Teşekkürler.
Paradox Paradox - #137
Emeğinize sağlık .Teşekkürler.

Rica ederim.
A arif54 - #138
QFİL de port görmüyor ne yaptıysam bilgisayar telefonu görüyor normalde.Alternatif yolu var mı?
leonidasss leonidasss - #139
QFİL de port görmüyor ne yaptıysam bilgisayar telefonu görüyor normalde.Alternatif yolu var mı?
Driverler güncel mi ?
A arif54 - #140
Güncel
Paradox Paradox - #141

Yazılım yükleme rehberini ve konuya yazılan yorumları dikkatlice okursanız, sorununuzu çözebilirsiniz.
Aynı şeyleri yazmaktan sıkıldım artık.
Okumayı alışkanlık haline getiriniz.
erhan2525 erhan2525 - #142
Harika paylaşım, Biraz önce yardım konusu altında talepte bulunmuştum süper hızlı cevap oldu bu . Eline sağlık.
q fıl denmı yukledınız yoksa leoder lınkı farklımı
silivriserdar silivriserdar - #143
q fıl denmı yukledınız yoksa leoder lınkı farklımı
Bu cihaza Qfil aracı ile yazılım yüklenir.
L Lesyev21 - #144
Benim telim 4G bu 4G özelliğini kaybeder mi ?
Paradox Paradox - #145
Benim telim 4G bu 4G özelliğini kaybeder mi ?

Hayır.
T tehdamper - #146
merhabalar ben yapamadım hiç bi şeyi acaba tw den yapma gibi şansınız var mı ?
Paradox Paradox - #147
merhabalar ben yapamadım hiç bi şeyi acaba tw den yapma gibi şansınız var mı ?

Konuya yazılan yorumları dikkatlice okursanız sorununuzu çözebilirsiniz.
C Celilahmet - #148
Anlatım için teşekkürler.Emeğine sağlık söylediklerin gibi aynısını yaptım ve sonunda acıldı tekrar telefon.Çökmüştü casper yazısından başka bişey acılmıyordu.
Paradox Paradox - #149
Anlatım için teşekkürler.Emeğine sağlık söylediklerin gibi aynısını yaptım ve sonunda acıldı tekrar telefon.Çökmüştü casper yazısından başka bişey acılmıyordu.

Rica ederim.
Radar Radar - #150
Her şeyi doğru yapmama rağmen yine "Casper via" yazısında kalmakta...
Paradox Paradox - #151
Her şeyi doğru yapmama rağmen yine "Casper via" yazısında kalmakta...

Cihazınızın yazılım yükleme işleminden önceki durumu hakkında bilgi verebilir misiniz?
Radar Radar - #152
Yazılım yüklemeden önce telefondaki bütün uygulamlar yanıt veremiyor hatası verip kapanıyor albüm dahi açılmıyordu sonra telefonu kapatıp açmayı denediğimde "Casper via" yazısında kaldı. Sonra adımları uygulayıp rom attım olmadı diyip bi kaç kere daha attım hatta sd karta romu atıp recovery mode den update sd yaptım. Ama yine sorun devam ( Anakartdan şüpheliyim) sizce ?
Paradox Paradox - #153
Yazılım yüklemeden önce telefondaki bütün uygulamlar yanıt veremiyor hatası verip kapanıyor albüm dahi açılmıyordu sonra telefonu kapatıp açmayı denediğimde "Casper via" yazısında kaldı. Sonra adımları uygulayıp rom attım olmadı diyip bi kaç kere daha attım hatta sd karta romu atıp recovery mode den update sd yaptım. Ama yine sorun devam ( Anakartdan şüpheliyim) sizce ?

Uygulamaların sapıtmaya başlaması ve cihazın açılmaması çoğu zaman eMMC kaynaklıdır.
eMMC, cihazınızın hard diskidir diyebiliriz.
Öncelikle cihazınız için doğru yazılımı edindiğinizden emin olunuz.
V6 ve V6X modelleri zaman zaman karışabiliyor.
Daha sonra yazılım yükleme işlemlerini gözden geçirerek yeniden yazılım yüklemesi yapınız.
Sorununuz hala devam ediyorsa, fiziksel müdahale için cihazınızı teknik servisine götürünüz.
Radar Radar - #154
Uygulamaların sapıtmaya başlaması ve cihazın açılmaması çoğu zaman eMMC kaynaklıdır.
eMMC, cihazınızın hard diskidir diyebiliriz.
Öncelikle cihazınız için doğru yazılımı edindiğinizden emin olunuz.
V6 ve V6X modelleri zaman zaman karışabiliyor.
Daha sonra yazılım yükleme işlemlerini gözden geçirerek yeniden yazılım yüklemesi yapınız.
Sorununuz hala devam ediyorsa, fiziksel müdahale için cihazınızı teknik servisine götürünüz.
Telefonum v6x diğer konudaki romu kullandım (ek olarak kendi elimdeki romuda kullandım üzerinde bulunan romun aynısı) zaten elimde stock romu vardı (V6X konusu sonradan gördüğüm için buraya yazmış bulundum) Rom atmak işe yaramıcak gibi çünkü sorunsuz yaptığıma eminim ve bir kaç kere denedim hatta recovery modeyi açtığımda şu hatalar çıkıyor : (Rom atamadan önce çıkıyordu. attım yine çıkıyor)
E:Can't mount /cache/recovery/command
E:Can't mount/cache/recovery/log
E:Can't open/cache/recovery/log
E:Can't mount/cache/recovery/last_log
E:Can't open/cache/recovery/last_log
E: failed to mount /cache
E:failed to mount /data (Invalid argument)
E:failed to mount /cache (Invalid argument)

Ve dediğim gibi uygulama yanıt veremiyor hatalarını 1 aydır yapıyordu fakat giriyordum anlık yapıyordu sonra aşırı sıklaşmaya başladı ve tamamen girememeye başladım galeriyi açtığımda fotoğraflar albümler siyah gözüküyordu.
Paradox Paradox - #155
Telefonum v6x diğer konudaki romu kullandım (ek olarak kendi elimdeki romuda kullandım üzerinde bulunan romun aynısı) zaten elimde stock romu vardı (V6X konusu sonradan gördüğüm için buraya yazmış bulundum) Rom atmak işe yaramıcak gibi çünkü sorunsuz yaptığıma eminim ve bir kaç kere denedim hatta recovery modeyi açtığımda şu hatalar çıkıyor : (Rom atamadan önce çıkıyordu. attım yine çıkıyor)
E:Can't mount /cache/recovery/command
E:Can't mount/cache/recovery/log
E:Can't open/cache/recovery/log
E:Can't mount/cache/recovery/last_log
E:Can't open/cache/recovery/last_log
E: failed to mount /cache
E:failed to mount /data (Invalid argument)
E:failed to mount /cache (Invalid argument)

Ve dediğim gibi uygulama yanıt veremiyor hatalarını 1 aydır yapıyordu fakat giriyordum anlık yapıyordu sonra aşırı sıklaşmaya başladı ve tamamen girememeye başladım galeriyi açtığımda fotoğraflar albümler siyah gözüküyordu.

Anladığım kadarıyla, çok büyük olasılıkla eMMC sorunu yaşıyorsunuz.
Casper'ın bu parçayı değiştirecek donanımı var mı bilmiyorum.
Yoksa ana kart değişimi yapılır.
B babataz - #156
Sizin paylaştığınız şekilde yükleme işlemi yaptım. Düzgün yüklendi ama telefonum Casper VIA logosunda kalıyor. Stock Rom yüklemeden öncede böyleydi düzelir diye stock rom attım ama gene aynı. Sorun neden olabilir.
Paradox Paradox - #157
Sizin paylaştığınız şekilde yükleme işlemi yaptım. Düzgün yüklendi ama telefonum Casper VIA logosunda kalıyor. Stock Rom yüklemeden öncede böyleydi düzelir diye stock rom attım ama gene aynı. Sorun neden olabilir.

Anladığım kadarıyla, çok büyük olasılıkla eMMC sorunu yaşıyorsunuz.
Bu donanımsal bir sorundur ve fiziksel müdahale gerektirir.
symbazz symbazz - #158
Anakart değişimi olur. Cihaz hiç açılmıyorsa şansınıza daha iyi. Açılmıyor cihaz deyin verin. Garantiden board değiştirirler.
B babataz - #159
Garanti olsa hiç uğraşmam ama garanti yok anakartta çok pahalı. eMMC tamiri oluyor mu acaba ?
Paradox Paradox - #160
Garanti olsa hiç uğraşmam ama garanti yok anakartta çok pahalı. eMMC tamiri oluyor mu acaba ?

Casper servisleri eMMC değişimi yapıyor mu bilmiyorum.
Zaman zaman değişim yapmadan, eMMC'nin yeniden programlanması da işe yarayabiliyor.
Cihazı incelemeden net bir şeyler söylemek oldukça zor.
DoLuNaY DoLuNaY - #161
Konuda paylaşılan yazılım Casper VIA V6 içindir.
Sizin cihazınız Casper VIA V6X ise cihazınıza, cihazınıza uygun yazılım yüklemesi yapmanız gerekmektedir.
Casper VIA V6X yazılımları forumumuzda mevcuttur.

aradım ama bulamıyorum casper via v6x yazılımını yardımcı olur musunuz?
silivriserdar silivriserdar - #162
aradım ama bulamıyorum casper via v6x yazılımını yardımcı olur musunuz?
Buyrun
DoLuNaY DoLuNaY - #163
sabahtandır uğraşıyorum şu telefonla.. tşkr ederim umarım olur..
silivriserdar silivriserdar - #164
sabahtandır uğraşıyorum şu telefonla.. tşkr ederim umarım olur..
İnşallah olur.
DoLuNaY DoLuNaY - #165
casper via v6x için yazılımı yüklerken pc kendini yeniden başlattı bende korkup iptal ettim. sizce normal mi? uğraşmaya devam etmeli miyim? :(
Paradox Paradox - #166
casper via v6x için yazılımı yüklerken pc kendini yeniden başlattı bende korkup iptal ettim. sizce normal mi? uğraşmaya devam etmeli miyim? :(

TeamViewer ID ve Şifre verir misiniz lütfen.
Zamanım çok az bu nedenle hızlı hareket ediniz.
DoLuNaY DoLuNaY - #167
TeamViewer ID ve Şifre verir misiniz lütfen.
Zamanım çok az bu nedenle hızlı hareket ediniz.
bilmiyorum ki nasıl vercem.. isterseniz yarın daha geniş bi zamanda bakalım?
Paradox Paradox - #168
bilmiyorum ki nasıl vercem.. isterseniz yarın daha geniş bi zamanda bakalım?

gerekli programı indirip yükleyiniz.
Daha sonra da ID ve Şifre veriniz.
Benim hiç bir zaman geniş bir zamanım olmadı.

Bu nedenle yarın saat kaçta burada olurum veya olur muyum bilmiyorum.
DoLuNaY DoLuNaY - #169
gerekli programı indirip yükleyiniz.
Daha sonra da ID ve Şifre veriniz.
Benim hiç bir zaman geniş bir zamanım olmadı.

Bu nedenle yarın saat kaçta burada olurum veya olur muyum bilmiyorum.
indirdim buraya mı atıcam? size özel atabileceğim bi yer yok mu?
Paradox Paradox - #170
Buraya yazınız.
symbazz symbazz - #171

Bilgisayarınız büyük ihtimalle windows 10 dur. Kendini resetlemesi de, usb portunuzda yada cihazınızda elektriksel bir sorun olabilir. Kendini korumak için reset atmış olabilir. Yada ufak bir ihtimalde olsa usb kablonuzu ve usb portunuzu değiştirin. Yani başka bir usb göze takıp deneyin. Yapamadıysanız yardımcı olabiliriz. Tabii ki boş zamanımıza denk gelirseniz.
Paradox Paradox - #172
Bilgisayarınız büyük ihtimalle windows 10 dur. Kendini resetlemesi de, usb portunuzda yada cihazınızda elektriksel bir sorun olabilir. Kendini korumak için reset atmış olabilir. Yada ufak bir ihtimalde olsa usb kablonuzu ve usb portunuzu değiştirin. Yani başka bir usb göze takıp deneyin. Yapamadıysanız yardımcı olabiliriz. Tabii ki boş zamanımıza denk gelirseniz.

Sorun çözüldü.
DoLuNaY DoLuNaY - #173
Sorun çözüldü.
cooook tşkr ederim.. yeni telefon almak üzereydim.. kolay gelsin.. :)
Paradox Paradox - #174
cooook tşkr ederim.. yeni telefon almak üzereydim.. kolay gelsin.. :)

Rica ederim.
Geçmiş olsun.
symbazz symbazz - #175
Rica ederim.
Geçmiş olsun.

Size de madalya. :asker:
Paradox Paradox - #176
DoLuNaY DoLuNaY - #177
ben siz müsait değilsiniz diye dedim ama hallettiniz, size de tşkr ederim. harika bir platform.. :) kolay gelsin.
symbazz symbazz - #178
Teşekkürler. Forumumuz da güzel vakit geçirmeniz dileğiyle.
Paradox Paradox - #179
ben siz müsait değilsiniz diye dedim ama hallettiniz, size de tşkr ederim. harika bir platform.. :) kolay gelsin.

Lafı bile olmaz.
Bizi de fazla şımartmayınız efendim.
Biz alışık değiliz böyle şeylere.
:yaz:
DoLuNaY DoLuNaY - #180
Lafı bile olmaz.
Bizi de fazla şımartmayınız efendim.
Biz alışık değiliz böyle şeylere.
:yaz:
ayy öyle demeyin valla, dolar oldu 4.5 tl bende bugun yeni telefon bakıyordum ama alıncak gibi değil :) ayrıca hattımı görmüyodu tlfn o da oldu.. maşallah :)
Paradox Paradox - #181
ayy öyle demeyin valla, dolar oldu 4.5 tl bende bugun yeni telefon bakıyordum ama alıncak gibi değil :) ayrıca hattımı görmüyodu tlfn o da oldu.. maşallah :)

Bizim yazılımlarımız her derde devadır efendim.
Hasta birine yükleme imkanımız olsa, o bile iyileşir.

Cihaz alacaksanız da Xiaomi markasından şaşmayınız.
En ucuzu bile en pahalı Casper'dan iyidir.
Xiaomi Mi 6'yı ısrarla öneriyorum.
symbazz symbazz - #182
Siz Note 5 alın. Ama ekranını kırmayın hanımefendi.:D
DoLuNaY DoLuNaY - #183
Bizim yazılımlarımız her derde devadır efendim.
Hasta birine yükleme imkanımız olsa, o bile iyileşir.

Cihaz alacaksanız da Xiaomi markasından şaşmayınız.
En ucuzu bile en pahalı Casper'dan iyidir.
Xiaomi Mi 6'yı ısrarla öneriyorum.
dur 3 ay kadar idare etsin de beni o zaman aldığımda size danışırım inşallah :) :)
Paradox Paradox - #184

Ekrandan sonra kalem de kırıldı.
Bugün orijinal kalem siparişi verdim.
Paradox Paradox - #185
dur 3 ay kadar idare etsin de beni o zaman aldığımda size danışırım inşallah :) :)

Nasipse o zamanda size yardımcı olmaya çalışırız.
DoLuNaY DoLuNaY - #186
casper bile 3 yıl dayandı onu alsam 6 yıl gider heralde.
Paradox Paradox - #187
casper bile 3 yıl dayandı onu alsam 6 yıl gider heralde.

3 yıl mı, Casper mı?
İlaçlarımı almam lazım.
Fena oluyorum.

Helal olsun.
Başka diyecek söz bulamıyorum.

Xiaomi iyidir.
Tabii yakında bir tarafları kalkıp fiyatlara zam yapmazlarsa.
symbazz symbazz - #188
Ekrandan sonra kalem de kırıldı.
Bugün orijinal kalem siparişi verdim.

:eek: Tüh be. Geçen gün elimde 3 adet vardı. 50 liradan vermiştim adetini. Birini size gönderirdik. Neyse, ekran kırılmasında. %15 arttı fiyatlar çünkü. :bezdim:
DoLuNaY DoLuNaY - #189
3 yıl mı, Casper mı?
İlaçlarımı almam lazım.
Fena oluyorum.

Helal olsun.
Başka diyecek söz bulamıyorum.

Xiaomi iyidir.
Tabii yakında bir tarafları kalkıp fiyatlara zam yapmazlarsa.
öyle deme ben cok temiz bakarım telefonuma :D suan bu tel yapıldı mutluluktan uykum kaçtı resmen :) :p
Paradox Paradox - #190
:eek: Tüh be. Geçen gün elimde 3 adet vardı. 50 liradan vermiştim adetini. Birini size gönderirdik. Neyse, ekran kırılmasında. %15 arttı fiyatlar çünkü. :bezdim:

Karar verdim, cihaza bir daha bir şey olursa atacağım.
Cihazın başına gelmeyen kalmadı.
Paradox Paradox - #191
öyle deme ben cok temiz bakarım telefonuma :D suan bu tel yapıldı mutluluktan uykum kaçtı resmen :) :p

Her iki durumda belli oluyor.
symbazz symbazz - #192
Karar verdim, cihaza bir daha bir şey olursa atacağım.
Cihazın başına gelmeyen kalmadı.

Atacağınız adresi size mesaj atayım. :zuhaha:
DoLuNaY DoLuNaY - #193
Her iki durumda belli oluyor.
yaaa tamam abarttım biraz ama kötü bi zamanda bozuldu :) ondaaan :p
Paradox Paradox - #194
Atacağınız adresi size mesaj atayım. :zuhaha:

O adresi biliyor efendim, daha önce gelmişliği var.
Kendi kendine gelir.
symbazz symbazz - #195
Şaka gibi. Casper 3 yıl dayandıysa, hemen Tübitak' a gönderelim. Araştırsınlar, içini söküp baksınlar. Belki telefonlara ölümsüzlüğü bulurlar. :zuhaha:
Paradox Paradox - #196

Sizi anlıyorum.
Bazen hepimizin başına böyle can sıkıcı şeyler gelebiliyor.
Umarım bundan sonra sorun yaşamazsınız.
Zaman zaman forumumuzu ziyaret etmeniz yararınıza olacaktır.
symbazz symbazz - #197
İftardan sonra bozulması iyi olmuş aslında. Gündüz belki bir casper daha alırdınız, büyük hata yaparak.
Paradox Paradox - #198
Şaka gibi. Casper 3 yıl dayandıysa, hemen Tübitak' a gönderelim. Araştırsınlar, içini söküp baksınlar. Belki telefonlara ölümsüzlüğü bulurlar. :zuhaha:

Ben maharetin telefonda olduğunu düşünmüyorum.
Bence cihazın sahibi incelenmeli efendim.
Yıllardır buralardayım, daha önce hiç 3 yıl Casper marka telefon kullanan görmedim.

Aramızda kalsın üyemiz çok inat edip telefondan vazgeçmemiş olabilir.
Belki de şizofrendir.
Telefonu 3 yıl önce aldım hissi ile yaşıyordur.

Bu konuların detaylı bir şekilde tetkik edilmesi lazım.
:polis:
DoLuNaY DoLuNaY - #199
bak şimdi ilk günkü gibi çalışıyor. bozulduğu zaman (inşallah bozulmaz) size haber vercem :) daha ömrü var bence bunun.. :p
DoLuNaY DoLuNaY - #200
Ben maharetin telefonda olduğunu düşünmüyorum.
Bence cihazın sahibi incelenmeli efendim.
Yıllardır buralardayım, daha önce hiç 3 yıl Casper marka telefon kullanan görmedim.

Aramızda kalsın üyemiz çok inat edip telefondan vazgeçmemiş olabilir.
Belki de şizofrendir.
Telefonu 3 yıl önce aldım hissi ile yaşıyordur.

Bu konuların detaylı bir şekilde tetkik edilmesi lazım.
:polis:
yaa aşk olsun :) garantisi olsa buraya girmezdim zaten :) :) siz hoyrat kullanıyosanız benim suçum ne :)
DoLuNaY DoLuNaY - #201
İftardan sonra bozulması iyi olmuş aslında. Gündüz belki bir casper daha alırdınız, büyük hata yaparak.
yok dünden beri bozuk.. uğraştım olmadı en son saolsun paradox bey yardım etti.. :)
Paradox Paradox - #202
yaa aşk olsun :) garantisi olsa buraya girmezdim zaten :) :) siz hoyrat kullanıyosanız benim suçum ne :)

Böyle basit bir şey için cihaz garantiye gönderilmez efendim.
Bu arada biz cihazlarımızı ipeklere sarıp kullanıyoruz.
Asıl size aşk olsun.
(Telefonu bozan kendisi, suçlu biz olduk.)
DoLuNaY DoLuNaY - #203
Böyle basit bir şey için cihaz garantiye gönderilmez efendim.
Bu arada biz cihazlarımızı ipeklere sarıp kullanıyoruz.
Asıl size aşk olsun.
(Telefonu bozan kendisi, suçlu biz olduk.)
tabii tabii, kalemi hangi ipek kırdıysa artık bilmiyorum :)
Paradox Paradox - #204

Telefon çekmedi bir ara, sanırım o sırada oldu ne olduysa.
Suç GSM operatörlerinin.
İşte videosu.

DoLuNaY DoLuNaY - #205
Telefon çekmedi bir ara, sanırım o sırada oldu ne olduysa.
Suç GSM operatörlerinin.
İşte videosu.

alemsin yaa :) :)
Paradox Paradox - #206

Bu da son olsun.
Müsadenizle...
Nasipse daha sonra görüşmek üzere.
Hayırlı sabahlar.

DoLuNaY DoLuNaY - #207
Bu da son olsun.
Müsadenizle...
Nasipse daha sonra görüşmek üzere.
Hayırlı sabahlar.

ahaha :) peki tekrar tşkr ederim. görüşmek üzere, allaha emanet
symbazz symbazz - #208
:kapak:
symbazz symbazz - #209
:zuhaha::zuhaha::zuhaha:

Pardon Yavuz bey.
Paradox Paradox - #210

Bir kerede benim tarafımı tutunuz efendim.
Bir kere yahu.
:ihtiyar:
symbazz symbazz - #211
Bir kerede benim tarafımı tutunuz efendim.
Bir kere yahu.
:ihtiyar:

Üyemiz çıktı herhalde.

Yok canım , ben sizin tarafınızdayım zaten. :zuhaha:
DoLuNaY DoLuNaY - #212
Üyemiz çıktı herhalde.

Yok canım , ben sizin tarafınızdayım zaten. :zuhaha:
son bsey sorim mi ya? :) bu isim (nick) değiştirilmiyo mu? :p
DoLuNaY DoLuNaY - #213
sabah whatsapp son görülme sorunu diye başlık gördüm, allahım dedim keşke benimde tek derdim bu olsa... :) şimdi sorunum çözüldü ya nick nasıl değişir diye soruyorum. allah gönül rahatlığı versin herkese :) :D
Paradox Paradox - #214
son bsey sorim mi ya? :) bu isim (nick) değiştirilmiyo mu? :p

Kullanıcı adınız ne olsun istersiniz?
Y yaşar hoca - #215
Oldu süper oldu.Emeği geçenlerden Allah razı olsun
Paradox Paradox - #216
Oldu süper oldu.Emeği geçenlerden Allah razı olsun

Allah (c.c.) cümlemizden razı olsun.
cenkuu cenkuu - #217
BEN DEDİĞİNİ YAPTIM AMA QFİL PROGRAMI YÜKLENMEMİŞ ACABA GÜNCELLEMEMİ YAPILDI PROGRAMA
Paradox Paradox - #218
BEN DEDİĞİNİ YAPTIM AMA QFİL PROGRAMI YÜKLENMEMİŞ ACABA GÜNCELLEMEMİ YAPILDI PROGRAMA

B begse - #219
Teknoloji ile aram çok da iyi değildir. Buna rağmen anlatımları okuyarak açılmayan telefona yazılım yükleyerek telefonu açabildim. Çok teşekkürler herkese :)
İki farklı adımda sıkıntım oldu, belki de acemiliğimden, şunlar; ''Not:Bu yükleme için uygulama .NET 2.0 uyarısı veriyor bilgisayarınızda .NET 2.0 yüklü olmalı veya .NET 3.5 (.NET 2.0 ve 3.0 içerir''.
Ben de ise 3.5.1 yazıyordu, olmayacak diye düşündüm.
ikinci çekingem ise ''1.Driver kurulumundan sonra masaüstünüze gelen QFIL programını çalıştırın.Aşağıda programın ilk açılış arayüzü vardır. Burada Browse tıklayın ve atacağınız yazılım klasörünü seçip “prog_emmc_firehouse.mbn” uzantılı dosyayı seçin'' Deniyordu, ilkinde winrar'da olduğundan görmemiş meğer, o kısımdakileri masaüstüne boş bir klasöre atınca gördü. Teşekkür ederim tekrar.
Paradox Paradox - #220
Teknoloji ile aram çok da iyi değildir. Buna rağmen anlatımları okuyarak açılmayan telefona yazılım yükleyerek telefonu açabildim. Çok teşekkürler herkese :)
İki farklı adımda sıkıntım oldu, belki de acemiliğimden, şunlar; ''Not:Bu yükleme için uygulama .NET 2.0 uyarısı veriyor bilgisayarınızda .NET 2.0 yüklü olmalı veya .NET 3.5 (.NET 2.0 ve 3.0 içerir''.
Ben de ise 3.5.1 yazıyordu, olmayacak diye düşündüm.
ikinci çekingem ise ''1.Driver kurulumundan sonra masaüstünüze gelen QFIL programını çalıştırın.Aşağıda programın ilk açılış arayüzü vardır. Burada Browse tıklayın ve atacağınız yazılım klasörünü seçip “prog_emmc_firehouse.mbn” uzantılı dosyayı seçin'' Deniyordu, ilkinde winrar'da olduğundan görmemiş meğer, o kısımdakileri masaüstüne boş bir klasöre atınca gördü. Teşekkür ederim tekrar.

Geçmiş olsun.
B begse - #221
Selam arkadaşlar.
20 gün kadar önce telefonum açılmıyordu. Buradan yazılımı indirip hiç zorlanmadan kurdum. Fakat bugün yine oldu, çok sıkıntılı telefonmuş. 3 defa denedim, fakat bu kez hata veriyor. NET 4 yüklenmesi gerekiyor diye ikaz veriyor. görüntüyü aşağıya ekledim. Yardımcı olabilir misiniz lütfen?

net 4.jpg
Paradox Paradox - #222
Selam arkadaşlar.
20 gün kadar önce telefonum açılmıyordu. Buradan yazılımı indirip hiç zorlanmadan kurdum. Fakat bugün yine oldu, çok sıkıntılı telefonmuş. 3 defa denedim, fakat bu kez hata veriyor. NET 4 yüklenmesi gerekiyor diye ikaz veriyor. görüntüyü aşağıya ekledim. Yardımcı olabilir misiniz lütfen?

Ekli dosyayı görüntüle 1695

gerekli programı indirerek bilgisayarınıza yükleyiniz.
B begse - #223
Teşekkür ederim paradox. NET 4 Yükleyince o aşamayı geçtim, bu kez de ''İgnore'' Seçeneğine gelmeden bir önceki aşamada ''write current product ID to regedit fail, make sure you run the installer in admin mode'' uyarı penceresi geldi. Uyarıyı kapatıp diğer uygulamaları eksiksiz yaptım. Telefonu açtığımda yine Casper Via yazısı çıktı ama açılmadı.
Paradox Paradox - #224
Teşekkür ederim paradox. NET 4 Yükleyince o aşamayı geçtim, bu kez de ''İgnore'' Seçeneğine gelmeden bir önceki aşamada ''write current product ID to regedit fail, make sure you run the installer in admin mode'' uyarı penceresi geldi. Uyarıyı kapatıp diğer uygulamaları eksiksiz yaptım. Telefonu açtığımda yine Casper Via yazısı çıktı ama açılmadı.

Rica ederim.
Yüklemeyi "Yönetici olarak çalıştır" seçeneğini kullanarak yapmayı denediniz mi?

windows7-cmd-yonetici-olarak-calistir.jpg
B begse - #225
Evet, yönetici olarak çalıştırıyorum. daha önce ilk iki defasında, normal telefon tamircisine verdim, 3. kez olunca buradan bakıp kendim yükledim, sonrasında yani şimdi olmadı, dün tamirciye vermek zorunda kaldım yine, ama o da 3 kere yükledim açılmıyor deyip, telefonu bana iade etti.. Casper Via yazısında kalıyor.
Paradox Paradox - #226
Evet, yönetici olarak çalıştırıyorum. daha önce ilk iki defasında, normal telefon tamircisine verdim, 3. kez olunca buradan bakıp kendim yükledim, sonrasında yani şimdi olmadı, dün tamirciye vermek zorunda kaldım yine, ama o da 3 kere yükledim açılmıyor deyip, telefonu bana iade etti.. Casper Via yazısında kalıyor.

Telefonunuzda donanım sorunları oluşmuş olabilir.
Belki de bu nedenle yazılım yüklemesi yapılamıyordur.
B begse - #227
Yardımların için teşekkürler Paradox
Paradox Paradox - #228
Yardımların için teşekkürler Paradox

Rica ederim.
S sago - #229
banada yardımcı olursanız sevinirim.rom sorunsuz yükleniyor telefon 1 hafta 10 gun soonra uygulamalar durdu hatası verip kapanıyor sadece açılış logosunda kaliyor her serefinde kendi kendine açılıp kapanıyor
Paradox Paradox - #230
banada yardımcı olursanız sevinirim.rom sorunsuz yükleniyor telefon 1 hafta 10 gun soonra uygulamalar durdu hatası verip kapanıyor sadece açılış logosunda kaliyor her serefinde kendi kendine açılıp kapanıyor

İki ihtimal var.
Ya cihazına yüklediğiniz uygulamalar sorun çıkartıyor ya da cihazınızın Nand Flash'ı arızalanıyor.
Cihazınıza yazılım yükleme işleminden sonra Root yetkisi veriyor musunuz?
S sago - #231
hayır root yapmıyorum romu yüklüyorum yüklendi gözüküyor cihaz şarj almaya başlıyor ve öylece kalıyor.romdan sonra nasıl yapacam root işini acaba okadar bilgim yok ta teşekkürler
Paradox Paradox - #232
hayır root yapmıyorum romu yüklüyorum yüklendi gözüküyor cihaz şarj almaya başlıyor ve öylece kalıyor.romdan sonra nasıl yapacam root işini acaba okadar bilgim yok ta teşekkürler

Ben size cihazınıza Root yetkisi verin demiyorum ki.
Cihazınıza Root yetkisi veriyorsanız, sorun buradan kaynaklanıyor olabilir diyorum.
Cihazınıza Root yetkisi vermeniz sorunlarınızı çözmez.
X xmstox - #233
Selamın aleyküm casper via yazısında kaldı yapmayı bilmiyorum yardımcı olurmusunuz ??
Paradox Paradox - #234
Selamın aleyküm casper via yazısında kaldı yapmayı bilmiyorum yardımcı olurmusunuz ??

Siz dosyaları indiriniz, dosyaların arasında ihtiyacınız olan her şey mevcut.
Takıldığınız bir yer olursa, size yardımcı olmaya çalışırız.
G gsm78 - #235
Searching for Device... OK
Prepairing Device on [COM124-Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 ]... OK
Waiting for Phone ACK... OK
Serial Number: 082F30CF
CPU ID: 007050E100000000 | Type: MSM8916 Snapdragon 410/412
SBL Ver: 00000000
OEM Key(PK): CC3153A80293939B90D02D3BF8B23E0292E452FEF662C74998421ADAD42A380F
Changing Mode to SAHARA... OK
Prepairing... OK -> [0000000D][00000000:00000034]
Sending Loader... OK
Resetting... OK
Waiting for Loader Response...Fail!
Second Try... OK
Memory Type: eMMC
Platform: 8916
Parameters Initialized.
Phone Booting DONE.
Retriving Partition Table... OK
Setting TIMEOUTS... OK
Load Files from: D:\nubia m2\Casper.VIA.V6.09.06.2015.Normal\VIA V6 09.06.2015\
Flashing File 'NON-HLOS.bin' as Partition 'modem'... OK
Flashing File 'sbl1.mbn' as Partition 'sbl1'... OK
Flashing File 'sbl1.mbn' as Partition 'sbl1bak'... OK
Flashing File 'emmc_appsboot.mbn' as Partition 'aboot'... OK
Flashing File 'emmc_appsboot.mbn' as Partition 'abootbak'... OK
Flashing File 'rpm.mbn' as Partition 'rpm'... OK
Flashing File 'rpm.mbn' as Partition 'rpmbak'... OK
Flashing File 'tz.mbn' as Partition 'tz'... OK
Flashing File 'tz.mbn' as Partition 'tzbak'... OK
Flashing File 'hyp.mbn' as Partition 'hyp'... OK
Flashing File 'hyp.mbn' as Partition 'hypbak'... OK
Flashing File 'splash.img' as Partition 'splash'... OK
Flashing File 'fsg.img' as Partition 'fsg'... OK
Flashing File 'sec.dat' as Partition 'sec'... OK
Flashing File 'boot.img' as Partition 'boot'... OK
Flashing File 'system_1.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_2.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_3.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_4.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_5.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_6.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_7.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_8.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_9.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_10.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_11.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_12.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_13.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_14.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_15.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_16.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_17.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_18.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_19.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_20.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_21.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_22.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_23.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_24.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'persist_1.img' as Partition 'persist'... OK
Flashing File 'cache_1.img' as Partition 'cache'... OK
Flashing File 'cache_2.img' as Partition 'cache'... OK
Flashing File 'cache_3.img' as Partition 'cache'... OK
Flashing File 'cache_4.img' as Partition 'cache'... OK
Flashing File 'recovery.img' as Partition 'recovery'... OK
Flashing File 'userdata_1.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_2.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_3.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_4.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_5.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_6.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_7.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_8.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_9.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_10.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_11.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_12.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_13.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_14.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_15.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_16.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_17.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_18.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_19.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_20.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_21.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_22.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_23.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_24.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_25.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_26.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_27.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_28.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_29.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_30.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_31.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_32.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_33.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_34.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_35.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_36.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_37.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_38.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_39.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_40.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_41.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_42.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_43.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_44.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_45.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_46.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_47.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_48.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_49.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_50.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_51.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_52.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_53.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_54.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_55.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_56.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_57.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_58.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_59.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_60.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_61.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_62.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_63.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_64.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_65.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_66.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_67.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_68.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_69.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_70.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_71.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_72.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_73.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_74.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_75.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_76.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_77.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_78.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_79.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_80.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_81.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_82.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_83.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_84.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_85.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_86.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_87.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_88.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_89.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_90.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_91.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_92.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_93.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_94.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_95.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_96.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_97.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_98.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_99.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_100.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_101.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_102.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_103.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_104.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_105.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_106.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'gpt_main0.bin' as Partition 'PrimaryGPT'... OK
Flashing File 'gpt_backup0.bin' as Partition 'BackupGPT'... OK
Patching DISK Offset: '168' Size: '8' Start: '9' Value: 'NUM_DISK_SECTORS-34.' Comment: 'Update last partition 30 'userdata' with actual size in Primary Header.'... OK
Patching DISK Offset: '168' Size: '8' Start: 'NUM_DISK_SECTORS-26.' Value: 'NUM_DISK_SECTORS-34.' Comment: 'Update last partition 30 'userdata' with actual size in Backup Header.'... OK
Patching DISK Offset: '48' Size: '8' Start: '1' Value: 'NUM_DISK_SECTORS-34.' Comment: 'Update Primary Header with LastUseableLBA.'... OK
Patching DISK Offset: '48' Size: '8' Start: 'NUM_DISK_SECTORS-1.' Value: 'NUM_DISK_SECTORS-34.' Comment: 'Update Backup Header with LastUseableLBA.'... OK
Patching DISK Offset: '32' Size: '8' Start: '1' Value: 'NUM_DISK_SECTORS-1.' Comment: 'Update Primary Header with BackupGPT Header Location.'... OK
Patching DISK Offset: '24' Size: '8' Start: 'NUM_DISK_SECTORS-1.' Value: 'NUM_DISK_SECTORS-1.' Comment: 'Update Backup Header with CurrentLBA.'... OK
Patching DISK Offset: '72' Size: '8' Start: 'NUM_DISK_SECTORS-1' Value: 'NUM_DISK_SECTORS-33.' Comment: 'Update Backup Header with Partition Array Location.'... OK
Patching DISK Offset: '88' Size: '4' Start: '1' Value: 'CRC32(2,4096)' Comment: 'Update Primary Header with CRC of Partition Array.'... OK
Patching DISK Offset: '88' Size: '4' Start: 'NUM_DISK_SECTORS-1.' Value: 'CRC32(NUM_DISK_SECTORS-33.,4096)' Comment: 'Update Backup Header with CRC of Partition Array.'... OK
Patching DISK Offset: '16' Size: '4' Start: '1' Value: '0' Comment: 'Zero Out Header CRC in Primary Header.'... OK
Patching DISK Offset: '16' Size: '4' Start: '1' Value: 'CRC32(1,92)' Comment: 'Update Primary Header with CRC of Primary Header.'... OK
Patching DISK Offset: '16' Size: '4' Start: 'NUM_DISK_SECTORS-1.' Value: '0' Comment: 'Zero Out Header CRC in Backup Header.'... OK
Patching DISK Offset: '16' Size: '4' Start: 'NUM_DISK_SECTORS-1.' Value: 'CRC32(NUM_DISK_SECTORS-1.,92)' Comment: 'Update Backup Header with CRC of Backup Header.'... OK
Rebooting to Normal Mode... OK

Operation Time: 00:04:35

teşekkür ederim hua dongel ile sorunsuz yüklendi casper açılış logosunda kalan v6 full çalışır hale geldi.
Paradox Paradox - #236
Searching for Device... OK
Prepairing Device on [COM124-Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 ]... OK
Waiting for Phone ACK... OK
Serial Number: 082F30CF
CPU ID: 007050E100000000 | Type: MSM8916 Snapdragon 410/412
SBL Ver: 00000000
OEM Key(PK): CC3153A80293939B90D02D3BF8B23E0292E452FEF662C74998421ADAD42A380F
Changing Mode to SAHARA... OK
Prepairing... OK -> [0000000D][00000000:00000034]
Sending Loader... OK
Resetting... OK
Waiting for Loader Response...Fail!
Second Try... OK
Memory Type: eMMC
Platform: 8916
Parameters Initialized.
Phone Booting DONE.
Retriving Partition Table... OK
Setting TIMEOUTS... OK
Load Files from: D:\nubia m2\Casper.VIA.V6.09.06.2015.Normal\VIA V6 09.06.2015\
Flashing File 'NON-HLOS.bin' as Partition 'modem'... OK
Flashing File 'sbl1.mbn' as Partition 'sbl1'... OK
Flashing File 'sbl1.mbn' as Partition 'sbl1bak'... OK
Flashing File 'emmc_appsboot.mbn' as Partition 'aboot'... OK
Flashing File 'emmc_appsboot.mbn' as Partition 'abootbak'... OK
Flashing File 'rpm.mbn' as Partition 'rpm'... OK
Flashing File 'rpm.mbn' as Partition 'rpmbak'... OK
Flashing File 'tz.mbn' as Partition 'tz'... OK
Flashing File 'tz.mbn' as Partition 'tzbak'... OK
Flashing File 'hyp.mbn' as Partition 'hyp'... OK
Flashing File 'hyp.mbn' as Partition 'hypbak'... OK
Flashing File 'splash.img' as Partition 'splash'... OK
Flashing File 'fsg.img' as Partition 'fsg'... OK
Flashing File 'sec.dat' as Partition 'sec'... OK
Flashing File 'boot.img' as Partition 'boot'... OK
Flashing File 'system_1.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_2.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_3.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_4.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_5.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_6.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_7.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_8.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_9.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_10.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_11.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_12.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_13.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_14.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_15.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_16.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_17.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_18.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_19.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_20.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_21.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_22.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_23.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'system_24.img' as Partition 'system'... OK
Flashing File 'persist_1.img' as Partition 'persist'... OK
Flashing File 'cache_1.img' as Partition 'cache'... OK
Flashing File 'cache_2.img' as Partition 'cache'... OK
Flashing File 'cache_3.img' as Partition 'cache'... OK
Flashing File 'cache_4.img' as Partition 'cache'... OK
Flashing File 'recovery.img' as Partition 'recovery'... OK
Flashing File 'userdata_1.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_2.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_3.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_4.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_5.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_6.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_7.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_8.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_9.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_10.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_11.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_12.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_13.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_14.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_15.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_16.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_17.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_18.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_19.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_20.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_21.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_22.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_23.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_24.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_25.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_26.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_27.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_28.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_29.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_30.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_31.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_32.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_33.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_34.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_35.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_36.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_37.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_38.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_39.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_40.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_41.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_42.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_43.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_44.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_45.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_46.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_47.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_48.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_49.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_50.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_51.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_52.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_53.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_54.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_55.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_56.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_57.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_58.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_59.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_60.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_61.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_62.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_63.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_64.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_65.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_66.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_67.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_68.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_69.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_70.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_71.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_72.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_73.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_74.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_75.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_76.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_77.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_78.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_79.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_80.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_81.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_82.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_83.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_84.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_85.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_86.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_87.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_88.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_89.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_90.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_91.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_92.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_93.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_94.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_95.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_96.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_97.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_98.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_99.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_100.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_101.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_102.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_103.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_104.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_105.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'userdata_106.img' as Partition 'userdata'... OK
Flashing File 'gpt_main0.bin' as Partition 'PrimaryGPT'... OK
Flashing File 'gpt_backup0.bin' as Partition 'BackupGPT'... OK
Patching DISK Offset: '168' Size: '8' Start: '9' Value: 'NUM_DISK_SECTORS-34.' Comment: 'Update last partition 30 'userdata' with actual size in Primary Header.'... OK
Patching DISK Offset: '168' Size: '8' Start: 'NUM_DISK_SECTORS-26.' Value: 'NUM_DISK_SECTORS-34.' Comment: 'Update last partition 30 'userdata' with actual size in Backup Header.'... OK
Patching DISK Offset: '48' Size: '8' Start: '1' Value: 'NUM_DISK_SECTORS-34.' Comment: 'Update Primary Header with LastUseableLBA.'... OK
Patching DISK Offset: '48' Size: '8' Start: 'NUM_DISK_SECTORS-1.' Value: 'NUM_DISK_SECTORS-34.' Comment: 'Update Backup Header with LastUseableLBA.'... OK
Patching DISK Offset: '32' Size: '8' Start: '1' Value: 'NUM_DISK_SECTORS-1.' Comment: 'Update Primary Header with BackupGPT Header Location.'... OK
Patching DISK Offset: '24' Size: '8' Start: 'NUM_DISK_SECTORS-1.' Value: 'NUM_DISK_SECTORS-1.' Comment: 'Update Backup Header with CurrentLBA.'... OK
Patching DISK Offset: '72' Size: '8' Start: 'NUM_DISK_SECTORS-1' Value: 'NUM_DISK_SECTORS-33.' Comment: 'Update Backup Header with Partition Array Location.'... OK
Patching DISK Offset: '88' Size: '4' Start: '1' Value: 'CRC32(2,4096)' Comment: 'Update Primary Header with CRC of Partition Array.'... OK
Patching DISK Offset: '88' Size: '4' Start: 'NUM_DISK_SECTORS-1.' Value: 'CRC32(NUM_DISK_SECTORS-33.,4096)' Comment: 'Update Backup Header with CRC of Partition Array.'... OK
Patching DISK Offset: '16' Size: '4' Start: '1' Value: '0' Comment: 'Zero Out Header CRC in Primary Header.'... OK
Patching DISK Offset: '16' Size: '4' Start: '1' Value: 'CRC32(1,92)' Comment: 'Update Primary Header with CRC of Primary Header.'... OK
Patching DISK Offset: '16' Size: '4' Start: 'NUM_DISK_SECTORS-1.' Value: '0' Comment: 'Zero Out Header CRC in Backup Header.'... OK
Patching DISK Offset: '16' Size: '4' Start: 'NUM_DISK_SECTORS-1.' Value: 'CRC32(NUM_DISK_SECTORS-1.,92)' Comment: 'Update Backup Header with CRC of Backup Header.'... OK
Rebooting to Normal Mode... OK

Operation Time: 00:04:35

teşekkür ederim hua dongel ile sorunsuz yüklendi casper açılış logosunda kalan v6 full çalışır hale geldi.

:rica:
D Deniz Bilisim - #237
Paylaşım için teşekürler ilk kurulumda halletdim
Paradox Paradox - #238
Paylaşım için teşekürler ilk kurulumda halletdim

:rica:
melez121 melez121 - #239
Merhaba. Ben Rom Atıyorum Bu Konuda Sorunum Yok Son Reboot İşlemide Gerçekleşiyor Ama Cihaz Genede Açılmıyor Casper Via Yazısında Kalıyor. 2 Adet Rom İndirdim v6 İçin Ama Sonuç İkisindede Aynı. RIDGE4G De %4 Te Hata Veriyor. Yardımcı Olabilir misiniz ?
Paradox Paradox - #240
Merhaba. Ben Rom Atıyorum Bu Konuda Sorunum Yok Son Reboot İşlemide Gerçekleşiyor Ama Cihaz Genede Açılmıyor Casper Via Yazısında Kalıyor. 2 Adet Rom İndirdim v6 İçin Ama Sonuç İkisindede Aynı. RIDGE4G De %4 Te Hata Veriyor. Yardımcı Olabilir misiniz ?

Sizin cihazınız servislik olmuş.
Cihazınızı teknik servise göndermeniz faydalı olacaktır.
melez121 melez121 - #241
Sizin cihazınız servislik olmuş.
Cihazınızı teknik servise göndermeniz faydalı olacaktır.
2019-01-28 14:01:11.522 14:01:10: INFO: TARGET SAID: 'start 3607648, num 16'
2019-01-28 14:01:11.522
2019-01-28 14:01:11.522 14:01:10: INFO: FILE ACCESS SLOW!! 8.00 KB in 0.015 seconds ( 533.33 KBps) --- Overall to target 0.010 seconds (800.00 KBps)
2019-01-28 14:01:11.522 14:01:10: INFO: {percent files transferred 86.25%}
2019-01-28 14:01:11.522 14:01:11: INFO: TARGET SAID: 'Finished sector address 3607664'
2019-01-28 14:01:11.522 14:01:11: INFO:
2019-01-28 14:01:11.522 14:01:11: INFO: =======================================================
2019-01-28 14:01:11.522 14:01:11: INFO: ==================== {SUCCESS} ========================
2019-01-28 14:01:11.522 14:01:11: INFO: =======================================================
2019-01-28 14:01:11.522 14:01:11: INFO: {percent files transferred 86.25%}
2019-01-28 14:01:11.522 14:01:11: INFO: In handleProgram('persist_1.img')
2019-01-28 14:01:11.522 14:01:11: INFO: Looking for file 'persist_1.img'
2019-01-28 14:01:11.522 14:01:11: INFO: {<program> FILE: 'C:\Users\ByTaggeR\Desktop\Casper Via V6 Rom\Rom\persist_1.img'}
2019-01-28 14:01:11.522 14:01:11: INFO: {<program> (4.96 MB) 10168 sectors needed at location 3787872 on LUN 0}
2019-01-28 14:01:11.522 14:01:11: INFO: TARGET SAID: 'start 3787872, num 10168'
2019-01-28 14:01:11.537
2019-01-28 14:01:11.537 14:01:11: INFO: Overall to target 0.328 seconds (15.14 MBps)
2019-01-28 14:01:11.537 14:01:11: INFO: {percent files transferred 86.70%}
2019-01-28 14:01:11.537 14:01:11: INFO: TARGET SAID: 'Read back verify failed at sector 660013009,num sectors 3787872'
2019-01-28 14:01:11.537 14:01:11: INFO: TARGET SAID: 'Finished sector address 3787872'
2019-01-28 14:01:11.537 _
2019-01-28 14:01:11.537 | ___|
2019-01-28 14:01:11.537 | |__ _ __ _ __ ___ _ __
2019-01-28 14:01:11.537 | | '| '/ _ \| '|
2019-01-28 14:01:11.537 | |__| | | | | (_) | |
2019-01-28 14:01:11.537 \__/| || \_/|_|
2019-01-28 14:01:11.537 14:01:11: {ERROR: Please see log}
2019-01-28 14:01:11.537 Writing log to 'C:\Users\ByTaggeR\AppData\Roaming\Qualcomm\QFIL\COMPORT_5\port_trace.txt', might take a minute
2019-01-28 14:01:11.537 Log is 'C:\Users\ByTaggeR\AppData\Roaming\Qualcomm\QFIL\COMPORT_5\port_trace.txt'
2019-01-28 14:01:11.553
2019-01-28 14:01:11.553 Download Fail:FireHose Fail:FHLoader Fail:process fail
2019-01-28 14:01:11.553 Finish Download

açıklaması nedir acaba ?
Paradox Paradox - #242
2019-01-28 14:01:11.522 14:01:10: INFO: TARGET SAID: 'start 3607648, num 16'
2019-01-28 14:01:11.522 14:01:10: INFO: FILE ACCESS SLOW!! 8.00 KB in 0.015 seconds ( 533.33 KBps) --- Overall to target 0.010 seconds (800.00 KBps)
2019-01-28 14:01:11.522 14:01:10: INFO: {percent files transferred 86.25%}
2019-01-28 14:01:11.522 14:01:11: INFO: TARGET SAID: 'Finished sector address 3607664'
2019-01-28 14:01:11.522 14:01:11: INFO:
2019-01-28 14:01:11.522 14:01:11: INFO: ==================== {SUCCESS} ========================
2019-01-28 14:01:11.522 14:01:11: INFO: {percent files transferred 86.25%}
2019-01-28 14:01:11.522 14:01:11: INFO: In handleProgram('persist_1.img')
2019-01-28 14:01:11.522 14:01:11: INFO: Looking for file 'persist_1.img'
2019-01-28 14:01:11.522 14:01:11: INFO: {<program> FILE: 'C:\Users\ByTaggeR\Desktop\Casper Via V6 Rom\Rom\persist_1.img'}
2019-01-28 14:01:11.522 14:01:11: INFO: {<program> (4.96 MB) 10168 sectors needed at location 3787872 on LUN 0}
2019-01-28 14:01:11.522 14:01:11: INFO: TARGET SAID: 'start 3787872, num 10168'
2019-01-28 14:01:11.537 14:01:11: INFO: Overall to target 0.328 seconds (15.14 MBps)
2019-01-28 14:01:11.537 14:01:11: INFO: {percent files transferred 86.70%}
2019-01-28 14:01:11.537 14:01:11: INFO: TARGET SAID: 'Read back verify failed at sector 660013009,num sectors 3787872'
2019-01-28 14:01:11.537 14:01:11: INFO: TARGET SAID: 'Finished sector address 3787872'
2019-01-28 14:01:11.537 _
2019-01-28 14:01:11.537 | ___|
2019-01-28 14:01:11.537 | |__ _ __ _ __ ___ _ __
2019-01-28 14:01:11.537 | | '| '/ _ \| '|
2019-01-28 14:01:11.537 | |__| | | | | (_) | |
2019-01-28 14:01:11.537 \__/| || \/||
2019-01-28 14:01:11.537 14:01:11: {ERROR: Please see log}
2019-01-28 14:01:11.537 Writing log to 'C:\Users\ByTaggeR\AppData\Roaming\Qualcomm\QFIL\COMPORT_5\port_trace.txt', might take a minute
2019-01-28 14:01:11.537 Log is 'C:\Users\ByTaggeR\AppData\Roaming\Qualcomm\QFIL\COMPORT_5\port_trace.txt'
2019-01-28 14:01:11.553
2019-01-28 14:01:11.553 Download Fail:FireHose Fail:FHLoader Fail:process fail
2019-01-28 14:01:11.553 Finish Download

açıklaması nedir acaba ?

Tam emin değilim ama Nand Flash sorunu yaşıyor gibisiniz.
Daha önce de belirttiğim gibi, cihazınızı servise göndermeniz faydalı olacaktır.
sesa sesa - #243
emeğine sağlık
Paradox Paradox - #244
bkmzali bkmzali - #245
tşkurler
Paradox Paradox - #246
alimumcu59 alimumcu59 - #247
cok lamdı rom teşekurler
Paradox Paradox - #248
I iletişimdünyası - #249
M muharrem630 - #250
teşekkürler
Paradox Paradox - #251
D dilamet - #252
s.a iyi çalışmalar via v6 bende de var suan yazıdan ileri gitmiyor . paylaştığınız romu deneyeceğim Qfil programı ile yğkleyeceğim inşallah.
sonuç alamazsam yardımcı olurmusunuz acaba. teşekkürler...
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/casper-via-v6-rom-09-06-2015-normal.353/