Casper VIA V6X Rom 12.08.2015

Casper VIA V6X Rom 12.08.2015

Paradox Paradox - #1
Casper VIA V6X
12.08.2015
Orijinal Rom

Sunum Mobil Kulüp'e aittir.
Buradan alıntı yapacakların kaynak belirtmeleri gerekmektedir.

Rom indirme linki:
(Beklemek ve hız limiti yok.)

:anahtar::kilit:

Şifre:
(Kopyala/Yapıştır)

14.gif

15.gif

Облако Mail.Ru'dan dosya indirmeyi bilmiyorsanız burada bulunan konuyu inceleyiniz.

Sunum içeriği:
Casper VIA V6X 12.08.2015 Orijinal Rom
Yazılım Yükleme Aracı
Sürücüler
Kurulum Açıklaması
todieforteo todieforteo - #2
Merhaba Süper paylaşım, Casperın orjinal sitesinde bile rom sunulmuyorken siz burda paylaşım yaptınız. Via V6 ' nın rom unuda paylaşacakmısınız?
ando ando - #3
Merhaba Süper paylaşım.
ando ando - #4
şifre istior
Paradox Paradox - #5

Şifre konuda yazıyor.
ando ando - #6
Teşekkür.Ben şifreyi bulamadık.yardım isterm
Paradox Paradox - #7
Teşekkür.Ben şifreyi bulamadık.yardım isterm

Şifre:

Şifre için yukarıdaki adrese gitmeyeceksiniz.
Yukarıdaki adresi kopyalayıp, şifre bölümüne yapıştıracaksınız.
N netiletisim - #8
allah akillar vere sifrede yazıor vbaksana :D
Paradox Paradox - #9
allah akillar vere sifrede yazıor vbaksana :D

Adam bakıyor da, görmüyor ki.
;)
makif38 makif38 - #10
Merhaba qfs de sahara değeri null olmaz hatası alıyorum nerde yanlış yapıyorum cihaz wiko ridge fab 4g lolipop yüklemiştim mobil veri açılmıyor yardım ederseniz sevinirim. :)
cbbm cbbm - #11
custom rom vr mi bu cihaz icin
makif38 makif38 - #12
Şifre:

Şifre için yukarıdaki adrese gitmeyeceksiniz.
Yukarıdaki adresi kopyalayıp, şifre bölümüne yapıştıracaksınız.
bana da yardımcı olsan be abi
makif38 makif38 - #13
custom rom vr mi bu cihaz icin
bu cihaz yurt dışında wiko ridge fab 4g diye satılıyor orda android 5.0 güncellemesi gelmiş onu yükledim herşey çalşışıyor konuşmada yapıyor ama mobil veriyi açmıyor ordaki cihaz çift hatlıymış bendeki tek galiba ondan
cbbm cbbm - #14
tmm deniyecem tskler
cbbm cbbm - #15
dijital imza kaldirdin mi
makif38 makif38 - #16
dijital imza kaldirdin mi
kaldırdım test modda ama olmadı
cbbm cbbm - #17
windows surum ne
makif38 makif38 - #18
cbbm cbbm - #19
suruculer felan yuklediysen olmasi lazim bende olmuztu diye hatirliyorum
cbbm cbbm - #20
bu qmobile z8plus mi
cbbm cbbm - #21
makif kardesim ben twrp yukledim sende oyle yap bence twrp managerden yukle
Paradox Paradox - #22

Yorumunuzu düzenledim.
Lütfen yorum yazarken forum kurallara uyunuz ve bağlantıları açık bir şekilde paylaşmayınız.
İyi forumlar.
cbbm cbbm - #23
Paradoks kardeşim sitene sunu da ekler misin casper VIA v6x için android 5.0.2 sürümü site linki su hicbir sorun yok ve bilgisayardan kurulması gerekmekte..
samtar55 samtar55 - #24
arkadaşlar romu kuran varmı sağlıklı bir paylaşım lazımrom lazım nasıl kuruldunu anlatan lazım konu dağınık lolipop güncellemesini yapabiliyormuyuz casper via v6x sin yardımlarınızıbekliyorum...
Paradox Paradox - #25
arkadaşlar romu kuran varmı sağlıklı bir paylaşım lazımrom lazım nasıl kuruldunu anlatan lazım konu dağınık lolipop güncellemesini yapabiliyormuyuz casper via v6x sin yardımlarınızıbekliyorum...

Paylaşılan yazılım cihazın orijinal yazılımıdır.
Konunun neresi dağınık?
Siz önce mevcut dosyaları bir indirin, dosyaların içine bir bakın sonra yorum yazarsınız.
makif38 makif38 - #26

nasıl yapacaz casper v6x de biraz acemiyim rom dosyasını nerden bulcaz
silivriserdar silivriserdar - #27
nasıl yapacaz casper v6x de biraz acemiyim rom dosyasını nerden bulcaz

Rom dosyası konuda mevcut. Arkadaşlar site kurallarına uyun lütfen. Ve derdinizi açık şekilde, düzgün bir Türkçe ile yazın. Konuyu dağıtmayın ve üst üste (flood) yorum atmayın. Linkleri açık şekilde paylaşmayın. Son uyarı !!!!!

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
makif38 makif38 - #28
Rom dosyası konuda mevcut. Arkadaşlar site kurallarına uyun lütfen. Ve derdinizi açık şekilde, düzgün bir Türkçe ile yazın. Konuyu dağıtmayın ve üst üste (flood) yorum atmayın. Linkleri açık şekilde paylaşmayın. Son uyarı !!!!!

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

abi zaten o rom dosyasını yapabilsem burada yorum yapmam direcek mesaj atma olsa yazacam adama buraya kalabalık yapmıcam ama olmuyor
Paradox Paradox - #29
abi zaten o rom dosyasını yapabilsem burada yorum yapmam direcek mesaj atma olsa yazacam adama buraya kalabalık yapmıcam ama olmuyor

Sizin sorununuz nerede sorun yaşadığınızı belirtmemiş olmak.
Şimdi mesela ben diyorum ki: Yemek yapamıyorum.
Acaba neden yemek yapamıyorum?
Mutfak mı müsait değil, tüp mü yok, yemeklik malzemeler mi bitti, elektrikler mi kesik, hasta olduğum için mutfağa gidemiyor muyum?
Benim neden yemek yapamadığımı anlayabilmek için ben derdimi tam olarak anlatmadığım sürece binlerce soru sorulabilir.
Sorulan sorulara da binlerce cevap verilebilir.
Siz sorununuzu düzgün bir şekilde anlatacaksınız, takıldığınız yerleri belirteceksiniz ki,
Biz de size yardımcı olmaya çalışacağız.
İşletim sisteminiz nedir, hangi işlemleri yaptınız veya yapamadınız v.s. gibi bilgileri paylaşmanız yararınıza olacaktır.
Böyle davranırsanız şimdi olduğu gibi bizim için sadece zaman kaybı olursunuz.

Derdinizi anlatmaya bilirsiniz.
O zamanda burada:
Bizim için hiç bir anlamı olmayan:
Yapamadım, olmadı ve nasıl yapacağız gibi kelimelerle tırmalar durursunuz.
cbbm cbbm - #30
Kardeşim ben kurdum rarın içinden exe dosyası çıkıyor onu bilgisayardan acacan telefonu download moda alıp bilgisayara takacan ve program içinden downloada basıp bekliyecen..
samtar55 samtar55 - #31
arkadaşbilen insan burda neden gereksiz sorular sorsunki yardimci olmıcak arkadaşlar lutfen konuyu siz dağıtmayın rom dosyasını indirdim cihaznasıl dowland moda alınıyor cihaz için draver lazımm mı g2 cihazı taktımı hemen tanıyor casper via v6x tanımıyor yaniarkadaşlar burda rom dosyasını indirmeyle biz bu işi beceremedik konuyuda yardımcı olmaktan cok konuyu dağıtmayın diyenlerle doldu ..
samtar55 samtar55 - #32
arkadaşbilen insan burda neden gereksiz sorular sorsunki yardimci olmıcak arkadaşlar lutfen konuyu siz dağıtmayın rom dosyasını indirdim cihaznasıl dowland moda alınıyor cihaz için draver lazımm mı g2 cihazı taktımı hemen tanıyor casper via v6x tanımıyor yaniarkadaşlar burda rom dosyasını indirmeyle biz bu işi beceremedik konuyuda yardımcı olmaktan cok konuyu dağıtmayın diyenlerle doldu ..
zaten bucihazı lolipop yaparsam videolu anlaımyapıcam lazım tum draverleride video lınkının altına koyucam lg cihazını dans ettiriyorum casper beceremedım gecenın kacı oldu uyku akıyor gozlerden
Paradox Paradox - #33

Konuyu dağıtan sizsiniz.
İndirdiğiniz dosyaların arasında "Driver" isimli bir klasör mevcut.
Buradan cihaz sürücülerini ve yazılım yükleme aracını edinmeniz gerekiyor.
Yine indirdiğiniz dosyalarına arasında "Qualcomm Yazılım Yükleme Kılavuzu" mevcut.
Burada sürücülerin nasıl yükleneceğinden, telefonun bilgisayara nasıl bağlanacağına kadar her şey anlatılıyor.
Zahmet edip indirdiğiniz dosyaları inceleyiniz.
E enes gsm - #34
tşk
samtar55 samtar55 - #35
Konuyu dağıtan sizsiniz.
Yine indirdiğiniz dosyalarına arasında "Qualcomm Yazılım Yükleme Kılavuzu" mevcut.
Burada sürücülerin nasıl yükleneceğinden, telefonun bilgisayara nasıl bağlanacağına kadar her şey anlatılıyor.
ya benmı salağım benim indirdiğimdosyada sizin sölediniz hiç bişe yok Driver Qualcomm 2side yok
samtar55 samtar55 - #36
şimdi birdaha 1.34 gb dosyayı indiriyorum benim indirdiğim dosya sorunlu bu sölediklerin içinde yok yeniden indiriyorum onun içinde çıkıcakmı bakalım...
Paradox Paradox - #37
şimdi birdaha 1.34 gb dosyayı indiriyorum benim indirdiğim dosya sorunlu bu sölediklerin içinde yok yeniden indiriyorum onun içinde çıkıcakmı bakalım...

Belli ki indirme işlemi sırasında yanlış bir şeyler oluyor veya dosyaları düzgün bir şekilde çıkartamıyorsunuz.
Çıkacak mı çıkmayacak mı?
Çok ilginç bir cümle.
Beceriksizliğinizin verdiği acıyı böyle atlatmaya çalışıyor olmalısınız.
:tearsofjoy:
Bizim olasılıklarla işimiz yoktur.
Biz işimizi her zaman düzgün yaparız.
Sunum içeriğinde bir şey var diyorsak vardır.
Siz bir şeyleri düzgün yapmıyor/yapamıyor olabilirsiniz.

Size önerim indirdiğiniz dosyaların Hash değerlerini kontrol etmenizdir.
Hash değerleri aşağıdaki gibi olmalıdır.
Aksi halde dosyaları yeniden indirmeniz gerekmektedir.

Casper.VIA.V6X.22.05.2015
CRC32: CD6D6342
MD5: F8F553DF96DC0974DB2A2F9A0DB6C95D
SHA-1: 0A31D27374655BE72C002AA850FC595BE6EDBF0C

Casper.VIA.V6X.12.08.2015
CRC32: C1FD3BE1
MD5: 7037AF1E452D68D58DCD8CBE2BA5BCB7
SHA-1: 2B6CD1E0C9DEA2E38CEE8558BF21A4DC72F97594

İndirdiğiniz dosyaların içerikleri de aşağıdaki gibi olmalıdır.
(Ekran alıntıları konularda paylaşılan dosyalara aittir.)

i558b1596d.png

i559btc3rj.png

samtar55 samtar55 - #38
Parodox ben bunu eninde sonunda yapicam muhtemelen indirirken sorun olustu suan soledigin dosyalari goruyorum yazilim yukleme klavuzunu acamadim ofis programi istiyor onu kurim bakicam bu klavuz bize ne kadar yol gosterecek 2 gundur uykusuz kaldim bazen anlatmak istedigimi sacma cumlelerle anlatmamin nedeni bu..
Paradox Paradox - #39
Yazılım Yükleme Kılavuzu'nun PDF halini ekledim şimdi.
veya başka bir program aracılığıyla dosyayı görüntüleyebilirsiniz.

Ben daha ne yapayım?
Son olarak bizzat gelip yazılım yükleme işlemini yapmak kaldı.
;)

printThread_attachments

• Qualcomm Yazılım Yükleme Kılavuzu.pdf
    599.2 KB · Görüntüleme: 117
samtar55 samtar55 - #40
Cok tesekkur ederim insallah sorunsuz bir kurulum yaparim ..
makif38 makif38 - #41
Konuyu dağıtan sizsiniz.

Abi kızmazsan bir şey soracağım ben ordaki bütün yönergeleri yaptım cihazı download moda aldığım zaman download tuşu aktif olmuyor Windows sürümüm 8.1
samtar55 samtar55 - #42
Ben bugun denicem yapabilirsem yazarim kardesim bende windows 10 yüklü işten cikar cikmaz denicem ..
samtar55 samtar55 - #43
evet win 10 yüklü pcde ama deniyorum olmuyor bana team vier aracılığla yardımcı olucak bir arkadaşın yardımına ihtiyacım var biri bana yardımcı olabilirmi..
Paradox Paradox - #44
evet win 10 yüklü pcde ama deniyorum olmuyor bana team vier aracılığla yardımcı olucak bir arkadaşın yardımına ihtiyacım var biri bana yardımcı olabilirmi..

Sorun sürücülerin yüklenmesinde ise, sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırakmanız faydalı olabilir.
Olmazsa, işletim sisteminize uygun sürücülerde arayabilirsiniz.
symbazz symbazz - #45
Sorun sürücülerin yüklenmesinde ise, sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırakmanız faydalı olabilir.
Olmazsa, işletim sisteminize uygun sürücülerde arayabilirsiniz.
Sürücü imzalama zorlamasını devre dışı bırakmak için buradaki konudan yardım alabilirsiniz.
symbazz symbazz - #46
Abi kızmazsan bir şey soracağım ben ordaki bütün yönergeleri yaptım cihazı download moda aldığım zaman download tuşu aktif olmuyor Windows sürümüm 8.1
Driver Uninstaller ve Your Uninstaller programlarıyla Qualcomm ile ilgili herşeyi silin ve tekrar doğru versiyon ve doğru sürümü kurunuz. İşletim sisteminiz windows 8 ise ve 64 bit işletim sistemine sahipse, windows 8 64 bit sürücülerini tekrar yükleyiniz. Çakışma yaşanıyor ise qualcom işlemcili cihazlar bağlantı kurmaz.
ByATS ByATS - #47
öncelikle paylaşım için tşk ler admin bunu yükleyince garanti dışı kalıyor mu
ByATS ByATS - #48
benim cihaz da neredeyse tüm uygulamalarda durduruldu diye hata veriyor giremiyorum hiç bir yere bunun için bir çözüm var mı acaba
symbazz symbazz - #49
öncelikle paylaşım için tşk ler admin bunu yükleyince garanti dışı kalıyor mu

Stock Romlar cihazınızı garanti dışına çıkarmaz. Custom Rom dediğimiz sonradan uyarlanmışlar çıkarır.
symbazz symbazz - #50
benim cihaz da neredeyse tüm uygulamalarda durduruldu diye hata veriyor giremiyorum hiç bir yere bunun için bir çözüm var mı acaba

Yazılım yüklemesi yapmanız gerekiyor.
ByATS ByATS - #51
değerli admin nereden ve nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz
symbazz symbazz - #52
bu cihaz yurt dışında wiko ridge fab 4g diye satılıyor orda android 5.0 güncellemesi gelmiş onu yükledim herşey çalşışıyor konuşmada yapıyor ama mobil veriyi açmıyor ordaki cihaz çift hatlıymış bendeki tek galiba ondan

Baseband gitmiştir.
Paradox Paradox - #53
değerli admin nereden ve nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz

Bu konunun ilk mesajından, yazılım yüklemek için ihtiyacınız olan her şeyi indirebilirsiniz.
makif38 makif38 - #54
Baseband gitmiştir.
Çözüm nedir hocam ben sizin dediğiniz her şeyi yaptım ama olmadı konudaki ki stock romu yükleme çalıştım ama qfıl de downloaad aktif olmadı teamwiewr ile bilgisayara baglanma şansınız varmıdır acaba baksanız iki aydır rezil oldum ilçede de adam akıllı telefoncu yok
Paradox Paradox - #55
Çözüm nedir hocam ben sizin dediğiniz her şeyi yaptım ama olmadı konudaki ki stock romu yükleme çalıştım ama qfıl de downloaad aktif olmadı teamwiewr ile bilgisayara baglanma şansınız varmıdır acaba baksanız iki aydır rezil oldum ilçede de adam akıllı telefoncu yok

Cihazınıza yazılım yüklemesi yaparsanız, sorununuzun düzeleceği kanaatindeyim.
M mnsr - #56
klavuzda yazılan ları uygulamama rağmen QFİL diye bir proram çıkmıyor. lbu konuda bana yardımcı olursnız sevinirim
silivriserdar silivriserdar - #57
klavuzda yazılan ları uygulamama rağmen QFİL diye bir proram çıkmıyor. lbu konuda bana yardımcı olursnız sevinirim

bulunan sayfadan istediğiniz programı indirebilirsiniz.
M mnsr - #58
teşekkür ederim ama benim istediğimm via v6x eait
silivriserdar silivriserdar - #59
teşekkür ederim ama benim istediğimm via v6x eait

Bu program işinizi görür.
M mnsr - #60
Bu program işinizi görür.
burda 3 dosya var hangisini indirneliyim
silivriserdar silivriserdar - #61
burda 3 dosya var hangisini indirneliyim

İndirin.
M mnsr - #62
QPST olanı İndirin.
teşekkür ederim.
M mnsr - #63
umarım işe olur
silivriserdar silivriserdar - #64
umarım işe olur

Deneyip işe yarayıp yaramadığını konuya yazarsanız. Art arda denemeden mesaj atıp konuyu kirletmeyelim. İşe yaramaz ise farklı Çözümler ile deneme yaparız.
M mnsr - #65
Deneyip işe yarayıp yaramadığını konuya yazarsanız. Art arda denemeden mesaj atıp konuyu kirletmeyelim. İşe yaramaz ise farklı Çözümler ile deneme yaparız.
denedim işe yaradı. teşekkür edrim. Ancak sorunum devam ediyor. Lolipop sürümünü geri yüklemeyi düşünüyorum. sizde lolipop(Ridge Fab) sürümü mevcut mu.
M masmavi-19 - #66
Emeğine sağlık teşekkürler
Paradox Paradox - #67
denedim işe yaradı. teşekkür edrim. Ancak sorunum devam ediyor. Lolipop sürümünü geri yüklemeyi düşünüyorum. sizde lolipop(Ridge Fab) sürümü mevcut mu.

Elimizde olanları forumda paylaştık.
Şuan için fazlası yok ne yazık ki.
M marshow - #68
Ben bu programı da indirip kurdum bu seferde şöyle bir yükleme sorunuyla karşılaştım

printThread_attachments

• yükleme sorunu.jpg
    yükleme sorunu.jpg
    93.4 KB · Görüntüleme: 75
Paradox Paradox - #69
Ben bu programı da indirip kurdum bu seferde şöyle bir yükleme sorunuyla karşılaştım

detaylı bir açıklama ve video mevcut.
Ayrıca yine paylaştığım bağlantıdan yazılım yükleme araçlarını da edinebilirsiniz.
Yazılım yükleme işlemini tekrar deneyiniz.
Olmuyorsa cihazınızı teknik servise gönderiniz.
Cihazınızda başka bir sorun olabilir.
M mnsr - #70
benim telefon internet çekim gücü çok zayıf. hem wifi hemde mobil hat üzerinden. bu konuda ne yapabilirim, bana yardımcı olabilirmisiniz.
telefonumun markası casper via v6x
silivriserdar silivriserdar - #71
benim telefon internet çekim gücü çok zayıf. hem wifi hemde mobil hat üzerinden. bu konuda ne yapabilirim, bana yardımcı olabilirmisiniz.
telefonumun markası casper via v6x

Bu konuda yapılacak birşey yok. Cihazın faturası varsa garantili ise servisine gönderin derim.
ByATS ByATS - #72
kardeşim telefon yine aynı açılış logosunda kaldı öyle defalarca denedim ama bir türlü açılmadı
M murat8791 - #73
bu ne hatası anlayamadım ben yardımcı olurmusunuz

printThread_attachments

• cccc.jpg
    cccc.jpg
    110.4 KB · Görüntüleme: 63
Paradox Paradox - #74

detaylı bir açıklama ve video mevcut.
Ayrıca yine paylaştığım bağlantıdan yazılım yükleme araçlarını da edinebilirsiniz.
Yazılım yükleme işlemini tekrar deneyiniz.
Olmuyorsa cihazınızı teknik servise gönderiniz.
Cihazınızda başka bir sorun olabilir.
scream516 scream516 - #75
tşkrler eline koluna sağlık
Paradox Paradox - #76
tşkrler eline koluna sağlık

Rica ederim.
borancan borancan - #77
abi ben bu rom nasıl atacam
symbazz symbazz - #78

Bataryayı çıkart. Öyle yazılım at. Eğer batarya çıkarılmayan model ise, şarjı en az %40 olmalı.
symbazz symbazz - #79
kardeşim telefon yine aynı açılış logosunda kaldı öyle defalarca denedim ama bir türlü açılmadı

Yazılım sonrası cihazınıza recovery menüden wipe yapmayı alışkanlık haline getiriniz. Yoksa açılmaz cihazınız.
Paradox Paradox - #80
İndireceğiniz dosyaların arasında yazılım yükleme rehberi mevcuttur.
Bu rehberden faydalanarak yazılım yüklemesi yapabilirsiniz.
Yazılım yükleme işlemi sırasında sorun yaşayanlar, farklı yazılımları deneyebilirler.
Hucumcuu Hucumcuu - #81
kardes yazılımı yukledım cesper vıa 6x telefona ama logo yazızında kalıyor sureklı tekrar tekrar deneyıp duruyor yanı acılmıyor ne yapabılırız yabancı rom yukledım onddada wifi acılmıyor mac adresi ipadresi bulunamıyor dıyor .. ne edcez
silivriserdar silivriserdar - #82
kardes yazılımı yukledım cesper vıa 6x telefona ama logo yazızında kalıyor sureklı tekrar tekrar deneyıp duruyor yanı acılmıyor ne yapabılırız yabancı rom yukledım onddada wifi acılmıyor mac adresi ipadresi bulunamıyor dıyor .. ne edcez

Yazılımı yükledikten sonra format at. Sonra bekle biraz geç açılır.
Hucumcuu Hucumcuu - #83
formatı nasıl atcaz tel acılmıyor ses acma kapama power tusları suanda işe yaramıyor
silivriserdar silivriserdar - #84
formatı nasıl atcaz tel acılmıyor ses acma kapama power tusları suanda işe yaramıyor

Bozukmu ses açma ve kısma tuşların.
Hucumcuu Hucumcuu - #85
onlara basıp format atmak ıstedıhımde sadece sıyah ekranda kalıyor herhangı bı secenek yok siyah ekranda duruyor
silivriserdar silivriserdar - #86
onlara basıp format atmak ıstedıhımde sadece sıyah ekranda kalıyor herhangı bı secenek yok siyah ekranda duruyor

Cihazda donanım sorunu yoksa bu yazılımın cihazınızı açması gerek. Tekrar deneyin isterseniz yazılımı.
Hucumcuu Hucumcuu - #87
aslında yabancı rom var elımde onunla telı acıyorum ama dedıhımgıbı ondada wifi açılmıyor orjınal roma döneyım dedım bundada logada takılıyor yarımsaattır beklıyorum ama acılmıyor bıara acıldı bıraz ınceledım arka kameraı çalısmıyor ön kamera alısıyor ama 5 dk sonra kapandı telefon
Hucumcuu Hucumcuu - #88
yazılımı yuklerken herhangı bi hata vermedi sıkıntısız yukledi açmaya gelınce loga kısmını gecmıyor. kusra bakma rahatsız edıyorum kardesım ama yabancı romdada sıkıntı var .
silivriserdar silivriserdar - #89
aslında yabancı rom var elımde onunla telı acıyorum ama dedıhımgıbı ondada wifi açılmıyor orjınal roma döneyım dedım bundada logada takılıyor yarımsaattır beklıyorum ama acılmıyor bıara acıldı bıraz ınceledım arka kameraı çalısmıyor ön kamera alısıyor ama 5 dk sonra kapandı telefon

ilginç bir durum batarya bitik olabilir.
Hucumcuu Hucumcuu - #90
yabancı romla bataryayı fulledım %100 onda bı sıkıntı yok
Hucumcuu Hucumcuu - #91
bırdaha yukleyecem olmassa yabancı romla devem edcem kardes yardımın ıcın tesekkur ederim
silivriserdar silivriserdar - #92
bırdaha yukleyecem olmassa yabancı romla devem edcem kardes yardımın ıcın tesekkur ederim

Rica ederim. Bir daha bir rom yüklemesi yapıp deneyin.
Paradox Paradox - #93
Bu cihaza farklı cihazların yazılımları yüklemek, bazen orijinal yazılıma geri dönmeyi engelliyor.
Hucumcuu Hucumcuu - #94
baska bi yazılım varmı kardeşim yabancı yazılımda macadresi ipadresi bluooty kullanılamıyor dıyor wifi hiç bi sekilde açılmıyor işlem görmuyor daha önceden çalısıyordu sonradan wifi kendiliginden gitii bu yazılımdan baska orjinal yazılımda bulamadım bı arastırsan bulabılırsen sana çok duaa ederim
Paradox Paradox - #95
baska bi yazılım varmı kardeşim yabancı yazılımda macadresi ipadresi bluooty kullanılamıyor dıyor wifi hiç bi sekilde açılmıyor işlem görmuyor daha önceden çalısıyordu sonradan wifi kendiliginden gitii bu yazılımdan baska orjinal yazılımda bulamadım bı arastırsan bulabılırsen sana çok duaa ederim

Nasipse konuyu etraflıca bir araştırayım.
Sonuçtan sizi haberdar ederim.
Hucumcuu Hucumcuu - #96
eyvallah kardesim şimdiden teşekkür ederim allah razı olsun
Paradox Paradox - #97
eyvallah kardesim şimdiden teşekkür ederim allah razı olsun

Son bir kaç saattir konuyla ilgili araştırma yapıyorum.
Bulduğum yöntemlerden bazıları, telefonu tamamen susturacak türden.
Ayrıca işe yarayıp yaramayacağı da belli değil.
Bazıları da telefon tamircilerinin kullandığı Box'lardan gerektirecek türden.

Şöyle yapabilirsiniz, cihazınızla uyumlu bir TWRP ile cihaz hafızasını iyice temizledikten sonra,
Cihaza ait orijinal yazılımları cihaza yüklemeyi deneyebilirsiniz.
Ayrıca aşağıdaki videoyu da izlemeniz faydalı olabilir.
Baktınız olmuyor, size önerim cihazınızı teknik servisine göndermenizdir.

Hucumcuu Hucumcuu - #98
kardes sagol ilgin alakan için hersey için... sorun cözüldü lotkodan kamarası olmayan bı anakart satan bırını buldum 70 tlye aldım benım kamerayı taktım orjınal yazılımla baraber açıldı telefonum 70 tlye halloldu yetkılı servisi 350tl istedi geri iade aldım yaptırmadım .. simd
i elefonum ilk geldigi gungibi calısıyor ... ilgin alakan için hersey için sagolasın k g..
Paradox Paradox - #99
kardes sagol ilgin alakan için hersey için... sorun cözüldü lotkodan kamarası olmayan bı anakart satan bırını buldum 70 tlye aldım benım kamerayı taktım orjınal yazılımla baraber açıldı telefonum 70 tlye halloldu yetkılı servisi 350tl istedi geri iade aldım yaptırmadım .. simdi elefonum ilk geldigi gungibi calısıyor ... ilgin alakan için hersey için sagolasın k g..

Rica ederim.
romeo3535 romeo3535 - #100
Hocam Emeği geçen herkesten Allah (c.c) razı olsun, dosyaları indirdim, içindeki word dosyasındakileri adım adım yaptım, telefon on numara oldu, teşekkürler, yapacak olan arkadaşlar ilk açılış uzun sürüyor, telefona müdahele etmeyin sadece bekleyin Kendinize iyi bakın, (^_^)
Paradox Paradox - #101
Hocam Emeği geçen herkesten Allah (c.c) razı olsun, dosyaları indirdim, içindeki word dosyasındakileri adım adım yaptım, telefon on numara oldu, teşekkürler, yapacak olan arkadaşlar ilk açılış uzun sürüyor, telefona müdahele etmeyin sadece bekleyin Kendinize iyi bakın, (^_^)

Allah (c.c.) cümlemizden razı olsun.
A Ahmet@Jackie - #102
Merhaba qfs de sahara değeri null olmaz hatası alıyorum nerde yanlış yapıyorum cihaz wiko ridge fab 4g lolipop yüklemiştim mobil veri açılmıyor yardım ederseniz sevinirim. :)

Bu hatayı ben de aldım ve çok hata alanlar olmuş nasıl çözdüğümü açıklayayım size.
Hatanın sebebi windowsun dijital imzasından kaynaklı. Tek yapmanız gereken bilgisayarı yeniden başlatmak ve bilgisayar açılırken F8 e basmak çıkan siyah ekranda Dijital sürücü imzalarını zorlamayı bırak gibi bir seçenek olacak onu seçip Enter'a basın sonra yazılım sürümünü yüklerken buna benzer bir hata almayacaksınız umarım anlaşılır olmuştur.
Paradox Paradox - #103
Bu hatayı ben de aldım ve çok hata alanlar olmuş nasıl çözdüğümü açıklayayım size.
Hatanın sebebi windowsun dijital imzasından kaynaklı. Tek yapmanız gereken bilgisayarı yeniden başlatmak ve bilgisayar açılırken F8 e basmak çıkan siyah ekranda Dijital sürücü imzalarını zorlamayı bırak gibi bir seçenek olacak onu seçip Enter'a basın sonra yazılım sürümünü yüklerken buna benzer bir hata almayacaksınız umarım anlaşılır olmuştur.

Geri bildiriminiz için teşekkürler.
M mevsimerve - #104
Yazılım Yükleme Kılavuzu'nun PDF halini ekledim şimdi.
veya başka bir program aracılığıyla dosyayı görüntüleyebilirsiniz.

Ben daha ne yapayım?
Son olarak bizzat gelip yazılım yükleme işlemini yapmak kaldı.
;)
sa kardes ben tamamını yaptım ama dokunmatık calısmıyor nedendır
Paradox Paradox - #105

A.S.
Cihazınızın yazılım yükleme işleminden önceki durumu hakkında bilgi verebilir misiniz?
Yazılım yükleme işleminden önce cihazınızın dokunma paneli çalışıyor muydu?
symbazz symbazz - #106

Yanlış yazılım atmışsınızdır. Yada yazılım sonrası cihaza format atınız. Via V6 olabilir cihazınız.
S sata54 - #107
@Paradox eyvAllah başkan
symbazz symbazz - #108

Başkan. Reis. :D;)
Paradox Paradox - #109

Rica ederim.
P PriveT - #110
Paylaşım için teşekkürler.
Paradox Paradox - #111
Paylaşım için teşekkürler.

Rica ederim.
orlando orlando - #112
inşallah olur
Paradox Paradox - #113

İn-şa'Allah (c.c.)
D dogancan555 - #114
mükemmel bi paylaşım olmuş çok açıklayıcı ve açık bir şekilde anlatılmış emeklerine sağlık çok teşekkürler....
emre123gs emre123gs - #115
KARDEŞİM DEĞERLİ PAYLAŞIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM BEN BU V6X DE KAMERA KULLANILIYOR HATASI ALIYORUM ROMLASAM DÜZELİRMİ DAHA ÖNCE BÖYLE Bİ SORUNLA KARSILASTINMI HİC.
symbazz symbazz - #116
KARDEŞİM DEĞERLİ PAYLAŞIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM BEN BU V6X DE KAMERA KULLANILIYOR HATASI ALIYORUM ROMLASAM DÜZELİRMİ DAHA ÖNCE BÖYLE Bİ SORUNLA KARSILASTINMI HİC.

Format atmayı denedinizmi?
Paradox Paradox - #117
mükemmel bi paylaşım olmuş çok açıklayıcı ve açık bir şekilde anlatılmış emeklerine sağlık çok teşekkürler....

Rica ederim.
E Ercu_akcb - #118
Selamün aleyküm Casper Via v6x Android nasıl 5.0 yaparım bana bu yardımcı olurmusunuz.
braveturks braveturks - #119
Selamün aleyküm Casper Via v6x Android nasıl 5.0 yaparım bana bu yardımcı olurmusunuz.
Bu telefon için 5.0 yaızlımı yayınlandı mı?
E Ercu_akcb - #120
Bu telefon için 5.0 yaızlımı yayınlandı mı?
Bilmiyorum ama yabancı ülkelerde 5.0 sürümü var Wiki ridge 4G öyle birşey olması gerekiyor
Paradox Paradox - #121

Burada bulunan yazılımı denemiş miydiniz?
E ecelik - #122
Slm teşekkürler ilgi ve bilgileriniz için bu romu yükledim fakat yine açılışta kaldı aramalarım sonucu Wiko-RIDGE-FAB-4G ayağa kaldırdı cihazı bu durumdki arkadaşlar için link bu
symbazz symbazz - #123
:tsk:
L lord440 - #124
Merhaba Süper paylaşım, Casperın orjinal sitesinde bile rom sunulmuyorken siz burda paylaşım yaptınız. Via V6 ' nın rom unuda paylaşacakmısınız?
O zaman servisler nasıl soyacaklar. 40 linı alıyorlar kurulum
symbazz symbazz - #125
O zaman servisler nasıl soyacaklar. 40 linı alıyorlar kurulum

İlk cümlenize katılıyorum ama sonrasını anlamadım.
A ahmad0x9 - #126
thanks its work 100%
Paradox Paradox - #127
ozgur.erarslan ozgur.erarslan - #128
merhabalar. öncelikle paylaşımınız için çok teşekkürler. dosyayı indirip, önergeleri izledim ve telefona rom yükledim. ancak yükleme yaptıktan sonra telefon bir süre açılış ekranında kaldıktan sonra kapandı ve şu an hiç bir şekilde açılmıyor. benzer bir durum başına gelen var mı? varsa problemi nasıl çözebiliriz ya da diğer arkadaşlar bu problemi nasıl gideririz bilgi sahibi midir? şimdiden teşekkürler...
Paradox Paradox - #129
merhabalar. öncelikle paylaşımınız için çok teşekkürler. dosyayı indirip, önergeleri izledim ve telefona rom yükledim. ancak yükleme yaptıktan sonra telefon bir süre açılış ekranında kaldıktan sonra kapandı ve şu an hiç bir şekilde açılmıyor. benzer bir durum başına gelen var mı? varsa problemi nasıl çözebiliriz ya da diğer arkadaşlar bu problemi nasıl gideririz bilgi sahibi midir? şimdiden teşekkürler...

Cihazınızın yazılım yükleme işleminden önceki durumu hakkında bilgi verebilir misiniz?
Ayrıca, cihazınıza doğru yazılımı yüklediğinizden emin miniz?
Bu cihazın bir de Casper Via V6 modeli mevcut.
Bazen Casper Via V6 ile Casper Via V6X'in yazılımları birbiri ile karıştırılabiliyor.
ozgur.erarslan ozgur.erarslan - #130
Ayrıca, cihazınıza doğru yazılımı yüklediğinizden emin miniz?
Bu cihazın bir de Casper Via V6 modeli mevcut.
Bazen Casper Via V6 ile Casper Via V6X'in yazılımları birbiri ile karıştırılabiliyor.
Buradaki dosyayı indirip yükledim.
Cihazin modeli v6x
Yüklemeden önce cihaz açılış ekranında kalıyordu ve format sırasında hata veriyordu
silivriserdar silivriserdar - #131
Buradaki dosyayı indirip yükledim.
Cihazin modeli v6x
Yüklemeden önce cihaz açılış ekranında kalıyordu ve format sırasında hata veriyordu
Hatasız şekilde yazılımı yüklediyseniz muhtemelen cihazınızın emmc çipi arızalı diye tahmin ediyorum.
Paradox Paradox - #132
Hatasız şekilde yazılımı yüklediyseniz muhtemelen cihazınızın emmc çipi arızalı diye tahmin ediyorum.

Benimde görüşüm bu yönde.
ozgur.erarslan ozgur.erarslan - #133
servise ya da telefoncuya mı götürmem lazım? sizce ne kadar maliyeti vardır?
silivriserdar silivriserdar - #134
eMMC arızalı ise her tamirci değişim yapmaz. Ayrıca her eMMC çipi değişim yapılamamaktadır. Bazıları silikonlu oluyor sökülmüyor. Yaptırsanız bile sağlıklı olmaz. Ana kart bulup taktırmanız lazım. Veya yeni bir telefon almanız daha mantıklı olur.
Paradox Paradox - #135

Cihazınızı servise göndermeden önce, son olarak bulunan yazılımı deneyebilir misiniz?
Casper'ın telefonlarının bazılarını Wiko üretmişti
İşe yarayabilir.
T trgeneral - #136
sararhah null olamaz falan filan diye cins bir hata alıyorum lütfen yardımcı olun
Paradox Paradox - #137
sararhah null olamaz falan filan diye cins bir hata alıyorum lütfen yardımcı olun

Aldığınız hatanın ekran alıntısını paylaşabilir misiniz lütfen?
E ercü.akcbb - #138
Selamün aleyküm cihazi wike ridge fab4 yaptım ve hoşuma gitti ama tek sorun var oda internet açılmıyor bana acilen yardımcı olcak biri varmı orijinal romunu sevmiyorum wike fab4 daha iyi internet açılmıyor acilen bı dönüş yaparsanız sevinirim iyi günler digital imza kaldırınca düzelir mi ?
Paradox Paradox - #139
Selamün aleyküm cihazi wike ridge fab4 yaptım ve hoşuma gitti ama tek sorun var oda internet açılmıyor bana acilen yardımcı olcak biri varmı orijinal romunu sevmiyorum wike fab4 daha iyi internet açılmıyor acilen bı dönüş yaparsanız sevinirim iyi günler digital imza kaldırınca düzelir mi ?

WiFi'mi açılmıyor Mobil Veri mi?
E ercü.akcbb - #140
WiFi'mi açılmıyor Mobil Veri mi?
Mobil veri
Paradox Paradox - #141

Cihazınız şebeke buluyorsa, normal bir şekilde kullanıyorsanız, sorun ayarlarda olabilir.
E ercü.akcbb - #142
Cihazınız şebeke buluyorsa, normal bir şekilde kullanıyorsanız, sorun ayarlarda olabilir.
Ayarla da sorun yok herşey aynı internetten giffgaff diye apn var kurdum ama yine olmadı
Paradox Paradox - #143
Ayarla da sorun yok herşey aynı internetten giffgaff diye apn var kurdum ama yine olmadı

Mobil operatörünüzün internet ayarlarını internetten temin ettikten sonra bir de o ayarları deneyebilir misiniz?
E ercü.akcbb - #144
Mobil operatörünüzün internet ayarlarını internetten temin ettikten sonra bir de o ayarları deneyebilir misiniz?
Maalesef herşeyi yaptım 2 gündür araştırma yapıyorum ama bulamadım digital imza kaldırınca düzelir diyordu sanki sizin formda okudum
E ercü.akcbb - #145
Sizce Diğital imzayla bı alakası varmıdır birde o sekildemi denesem ?
Paradox Paradox - #146
Maalesef herşeyi yaptım 2 gündür araştırma yapıyorum ama bulamadım digital imza kaldırınca düzelir diyordu sanki sizin formda okudum

O zaman mevcut yazılımın düzenlemesi gerekebilir.
Sizce Diğital imzayla bı alakası varmıdır birde o sekildemi denesem ?

Siz hangi dijital imzadan bahsediyorsunuz, kaynak belirtebilir misiniz, bir bakalım?
Paradox Paradox - #147
Son olarak Wiko Ridge Fab 4G'nin farklı yazılımlarını denediniz mi?
Denemeniz faydalı olabilir.
E ercü.akcbb - #148
O zaman mevcut yazılımın düzenlemesi gerekebilir.

Siz hangi dijital imzadan bahsediyorsunuz, kaynak belirtebilir misiniz, bir bakalım?
Sizin formda konuda denilmişti bilgisayarın digital imzasiydi galiba onu kaldırarak tekrardan kursam düzelir mi ? Yad bildiğiniz custom recovery mod varmı ?
E ercü.akcbb - #149
Son olarak Wiko Ridge Fab 4G'nin farklı yazılımlarını denediniz mi?
Denemeniz faydalı olabilir.
Casper Via v6x = wike rigde fab4 başkasını kurunca arayüzde hata alıyorum diğeri olmuyor.
Paradox Paradox - #150
Sizin formda konuda denilmişti bilgisayarın digital imzasiydi galiba onu kaldırarak tekrardan kursam düzelir mi ? Yad bildiğiniz custom recovery mod varmı ?

Orada bahsedilen şey, telefonun bilgisayara takıldığında, sürücülerin yüklememesi ile alakalı.
Siz cihazınızı bilgisayarınıza tanıtmış, yazılım yüklemesi bile yapmışsınız.

E ercü.akcbb - #151
Bunu kurdum diğer v6 için
Birde bildiğiniz custom recovery varmı portlarmisiniz yada ? İlginiz için teşekkür ederim
E ercü.akcbb - #152
Orada bahsedilen şey, telefonun bilgisayara takıldığında, sürücülerin yüklememesi ile alakalı.​
Siz cihazınızı bilgisayarınıza tanıtmış, yazılım yüklemesi bile yapmışsınız.

Ordki ülkede çift hat olarak geçiyor sizden tekrardan rom kuramaz misiniz onu düzenleyip custom recovery ile flashlasam
E ercü.akcbb - #153
Sosyal hesabınız varmı oradan yazsam ?
Paradox Paradox - #154
Bunu kurdum diğer v6 için
Birde bildiğiniz custom recovery varmı portlarmisiniz yada ? İlginiz için teşekkür ederim

Bu cihazlar yanılmıyorsam çift hatlı, sizin cihazınız ise tek hatlı.
Sorun oradan kaynaklanıyor olabilir.
ve bazı uygulamar var.
Ayrıca benzer uygulamaları da İncelemeniz faydalı olabilir.
Cihaz yazılımı düzenlenebilir ama bunun için hem zamanım yok hemde elimde cihaz.
Paradox Paradox - #155
Sosyal hesabınız varmı oradan yazsam ?

Kişiye destek yerine herkese destek önceliğimizdir.
Böylece aynı sorunu yaşayan herkese faydamız dokunabilir.
Bu nedenle de tek iletişim kanalımız forumumuzdur.
E ercü.akcbb - #156
Kişiye destek yerine herkese destek önceliğimizdir.
Böylece aynı sorunu yaşayan herkese faydamız dokunabilir.
Bu nedenle de tek iletişim kanalımız forumumuzdur.
Haklısınız peki Via v6x için custom recvovry portlayabilirmisiniz
E ercü.akcbb - #157
Benimle ilgilendiğiniz çok teşekkür ederim şuanda çalışmam gerek portlarsaniz sevinirim sizde uykunuzdan ettim hayırlı geceleriniz olsun...
Paradox Paradox - #158
Benimle ilgilendiğiniz çok teşekkür ederim şuanda çalışmam gerek portlarsaniz sevinirim sizde uykunuzdan ettim hayırlı geceleriniz olsun...

Elimde olmayan bir cihazla ilgili çalışma yapmak ne yazık ki prensiplerime aykırıdır.
Denemeler yapmak lazım, oluşabilecek sorunlara müdahale etmek lazım lazım.
Cihaz olmayınca ne yazık ki çalışmada olmuyor.
S serkanefendi - #159
teşekkürler
Paradox Paradox - #160
P propes - #161
merhabalar casper via v6 x kullanıyorum. Telefonda wifi ve bluetooth çalışmıyor hard reset attım düzelmedi ne yapmam lazım arkadaşlar.
symbazz symbazz - #162
merhabalar casper via v6 x kullanıyorum. Telefonda wifi ve bluetooth çalışmıyor hard reset attım düzelmedi ne yapmam lazım arkadaşlar.

İlk başta orjinal yazılımını yükleyip arkasından bir format atmayı deneyin.
symbazz symbazz - #163
Cihazınızda düşmeden, nem yada sıvı teması kaynaklı bir sorunda olabilir.
orqhun orqhun - #164
hocam 2 numarali gostergedeki program hata veriyor
Paradox Paradox - #165

Her ikisi de çalışmıyorsa, sorun donanım kaynaklı demektir.
kekolandınız kekolandınız - #166
usta yazılımı yüklüyorum 1 hafta sonra sılınıyor ve ayni giriş ekranında kalıyor
Paradox Paradox - #167
usta yazılımı yüklüyorum 1 hafta sonra sılınıyor ve ayni giriş ekranında kalıyor

Cihazınızda eMMC arızası olabilir.
Bu durumda da, cihazınıza fiziksel müdahale gerekir.
braveturks braveturks - #168
Casper'in bile bu konularda bu kadar mahir değil.
leonidasss leonidasss - #169
Casper'in bile bu konularda bu kadar mahir değil.
Üstad bu konuda gerçekten çok iyi.
Paradox Paradox - #170
Üstad bu konuda gerçekten çok iyi.

:kopkop:
H hizmirli - #171
çok teşekkür ederim ellerinize sağlık
Paradox Paradox - #172
çok teşekkür ederim ellerinize sağlık

Rica ederim.
nahraseli nahraseli - #173
çok teşekkür ederim. yararlı bir paylaşım
B bayt1313 - #174
mail.ru sitesi açılırken hata veriyor dosyayı indiremiyom yardımcı olurmusunuz... teşekkür ederim
leonidasss leonidasss - #175
mail.ru sitesi açılırken hata veriyor dosyayı indiremiyom yardımcı olurmusunuz... teşekkür ederim
Nasıl bir hata alıyorsunuz ekran fotosu paylaşır mısınız?
B bayt1313 - #176
Nasıl bir hata alıyorsunuz ekran fotosu paylaşır mısınız?
sayfa yüklenemiyor diyor hata veriyor
leonidasss leonidasss - #177
Başka Pc de deneyin şimdi kontrol ettim gayet stabil ve düzgün çalışmakta direk indirme bağlantısı veriyor. Herhangi bir sorun yok başka Pc de dener misiniz?
astek055 astek055 - #178

VPN kullanin.
Paradox Paradox - #179
Dosyaları indirebilmeniz için VPN kullanamıza gerek yok.
Farklı bir tarayıcı deneyiniz.
staticsx staticsx - #180
paylaşım için teşekkürler
Paradox Paradox - #181
paylaşım için teşekkürler

Rica ederim.
C canay - #182
emeğinize sağlık tşk ediyorum
Paradox Paradox - #183
emeğinize sağlık tşk ediyorum

Rica ederim.
A adempazar - #184
casper via v6x logoda kaldı usb tanımıyor yardımcı olabilirmisiniz?QFIL görmüyor
Master Master - #185
casper via v6x logoda kaldı usb tanımıyor yardımcı olabilirmisiniz?QFIL görmüyor
Forumumuzda bulunan bu konuya göz atabilirsiniz.
Paradox Paradox - #186

Bir de bulunan sürücüleri deneyebilir misiniz?
mertisk mertisk - #187
ses açma ve kapatma tuşlarına basıyorum ama logoda kalıyor yanıt vermiyor
Paradox Paradox - #188
ses açma ve kapatma tuşlarına basıyorum ama logoda kalıyor yanıt vermiyor

Yazılım yükleme rehberini dikkatli bir şekilde incelediniz mi?
K kanaxka0 - #189
Paradoks kardeşim sitene sunu da ekler misin casper VIA v6x için android 5.0.2 sürümü site linki su hicbir sorun yok ve bilgisayardan kurulması gerekmekte..
hocam peki mobil veri sorununun çözümü varmı
K kanaxka0 - #190

arkadaşlar burdan lollipop indirmesini yapın güncellemek isteyenler mobil veri felan açılıyor denedim oldu bir dua edin yeter

BU ARADA ARKADAŞLAR BEN MOBİL VERİYİ AÇIK BIRAKP YAPTIM BU İŞLEMİ AMA SİZDEDE OLUR SORUN YOK
Paradox Paradox - #191

arkadaşlar burdan lollipop indirmesini yapın güncellemek isteyenler mobil veri felan açılıyor denedim oldu bir dua edin yeter

BU ARADA ARKADAŞLAR BEN MOBİL VERİYİ AÇIK BIRAKP YAPTIM BU İŞLEMİ AMA SİZDEDE OLUR SORUN YOK

:tsk:
R RedlineGsm - #192
casper via 6x yazılımı için teşekkürler.
Paradox Paradox - #193
casper via 6x yazılımı için teşekkürler.

:rica:
bayhann bayhann - #194
tşk
Paradox Paradox - #195
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/casper-via-v6x-rom-12-08-2015.152/