Yardım Casper VIA V8C Brick

Yazdır

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Arkadaşlar merhaba,
Dün logo ekranında kalan Casper Via V8C telefon geldi. Telefona yazılımı mobilkulup.com'dan yazılım indirdim. Sp Flash Tool yardımı ile romu telefona yükledim. Fakat telefon yine logo ekranında kaldı. Bunun üzerine ben de telefona bir kaç kez hard reset attım. Fakat değişen bir şey olmadı.

Bu kez telefonu Sp Flash Tool yardımı ile bootloader kısmı hariç formatladım. Sonra yazılım attım. Maaalesef artık telefon açılmıyor.

Daha önce buna benzer bir durum yaşayan arkadaşımız var mı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Arkadaşlar merhaba,
Dün logo ekranında kalan Casper Via V8C telefon geldi. Telefona yazılımı mobilkulup.com'dan yazılım indirdim. Sp Flash Tool yardımı ile romu telefona yükledim. Fakat telefon yine logo ekranında kaldı. Bunun üzerine ben de telefona bir kaç kez hard reset attım. Fakat değişen bir şey olmadı.

Bu kez telefonu Sp Flash Tool yardımı ile bootloader kısmı hariç formatladım. Sonra yazılım attım. Maaalesef artık telefon açılmıyor.

Daha önce buna benzer bir durum yaşayan arkadaşımız var mı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Hocam bilmiyorum ama şöyle bir yöntem deneyin derim. Write memory kısmını aktif edip system.img flashlayın sonra kendi original rom'unu yükleyin.

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
MTK işlemcili cihazlara bildiğim kadarıyla kolay kolay bir şey olmuyor.
Cihaza ait bütün yazılımları denediniz mi?
Yazılım yükleme aracının farklı versiyonlarını da denemeniz faydalı olabilir.
İki farklı yazılım denedim. TWRP yüklemeyi de denedim. Tüm operasyonlar başarılı geçti. Fakat hasta bir türlü masadan kalkmadı. :) Konuyu @silivriserdar ile istişare ettim. Bataryadan olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti. Müşteri de batarya masrafı yapmanın telefon için fazla olduğunu söyledi.
Sonuç: Telefon iade.

Herkese yardımlarından ve istişare kültürünü yaşattığı için teşekkür ederim. İstişarenin dinimizdeki yerini birisi kısaca özetlerse bilgime bilgi de katmış olurum.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
İki farklı yazılım denedim. TWRP yüklemeyi de denedim. Tüm operasyonlar başarılı geçti. Fakat hasta bir türlü masadan kalkmadı. :) Konuyu @silivriserdar ile istişare ettim. Bataryadan olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti. Müşteri de batarya masrafı yapmanın telefon için fazla olduğunu söyledi.
Sonuç: Telefon iade.

Herkese yardımlarından ve istişare kültürünü yaşattığı için teşekkür ederim. İstişarenin dinimizdeki yerini birisi kısaca özetlerse bilgime bilgi de katmış olurum.

Telefon iade edilmemiş olsaydı farklı şeyler deneyebilirdik.
Kısmet değilmiş.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Konuyu ısıtalım biraz.

Casper telefonlarında açılmamanın en büyük sebebi batarya sorunudur. Cihaz bootlop (ardışık açılıp kapanma) moduna girmişse, ilk yapılacak uygulama bataryanın başkası ile değişimi olmalıdır. Mediatek işlemcili cihazların en büyük handikapı, batarya arızasından dolayı çökmesidir. Bu böyle biline. 10 senelik Mediatek uğraşılarımın sonucunda, en büyük kazanımım bu olmuştur. Bataryayı ölçseniz ve akım 3.78- 3.80 volt gösterse de kanmayınız. Amperi düşmüşse olay bitmiştir. Bu can sıkıcı olayı defalarca tecrübe ettim. Şu ihtimalde var, batarya değişince düzelmeyen cihazda var, sebebi ise board arızasındandır.

Ela55

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Ocak 2018
5
0
1
29
Telefonun açılmama sorununu 1 senedir defalarca yaşadım. 2 3 kez garantiye gönderdim yazılım güncellendi. Sonrasında stock rom atarak düzeltmeye başladım. Fakat bu sefer o da işe yaramıyor. Hard reset attım. Stock rom attım fakat casper via yazısından başka bir tepki vermiyor. Başka ne yapabilirim acaba?

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Casper, vestel gibi cihazlarda batarya sorunu çok yaşanır. İlk başlarda insana yazılım hatası gibi gelir. Yazılım atarsın cihaz açılır. Birkaç gün çalışır ve cihaz tekrar geri gelir. Söylemem şu ki, cihazınızda batarya sıkıntısı yaşıyor da olabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Ela55

Ela55

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Ocak 2018
5
0
1
29
Anlıyorum bilginiz için teşekkürler. Kapanmadan önce uygulamalardan durduruldu hatası almaya başlamıştım. Özellikle com.gooogle.proces.gapps hatası bunun da mı bataryayla ilgisi var?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Anlıyorum bilginiz için teşekkürler. Kapanmadan önce uygulamalardan durduruldu hatası almaya başlamıştım. Özellikle com.gooogle.proces.gapps hatası bunun da mı bataryayla ilgisi var?

Cihazınızın eMMC'si ile ilgili bir sorun yaşıyorsunuz sanırım.
eMMC cihazınızın Hard Disk'idir.
Genellikle uygulama durduruldu hataları bundan kaynaklanmaktadır.

Bununla birlikte cihazınıza yüklediğiniz uygulamalarda bu soruna neden olabilir.

Bütün bunların yanı sıra, elbette yaşadığınız sorunlara neden olan başka şeylerde vardır.
Cihazınızın detaylı bir şekilde incelenmesi gerek.

• Beğen

Ela55

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Ocak 2018
5
0
1
29
Cihazım v8c. Bu durumda benim yapabileceğim bir şey kalmamış gibi görünüyor. Bir tamirciye götüreyim.

Bilgileriniz için çok teşekürler :)

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Cihazım v8c. Bu durumda benim yapabileceğim bir şey kalmamış gibi görünüyor. Bir tamirciye götüreyim.

Bilgileriniz için çok teşekürler :)

Öyle gibi.
Rica ederim.
Son olarak, bir umut bulunan yazılım denenebilir.
Bu yazılımla cihaz açılırsa, Stock Rom yüklemesi yapabilirsiniz.

• Beğen

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Spflash tool ile ilk önce Format atın sonra Preloader kısmını iptal ederek yazılım atın.

• Beğen

Ela55

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Ocak 2018
5
0
1
29
Maalesef iki şekilde de herhangi bir tepki değişikliği olmadı :confused::)