Ekran Kilidi Unutulan Meizu Note 8 Format Atma/Bootloader Açma

Ekran Kilidi Unutulan Meizu Note 8 Format Atma/Bootloader Açma

isaçakır isaçakır - #1
Bu cihazda (diğer Meizu cihazlarda da bu durum var) ekran kilidini unutursanız eğer recovery kısmından hard format atamıyorsunuz. Orada da unuttuğunuz ekran kilidi isteniyor. QFIL üzerinden yazılım stock rom yüklemek isteseniz doğru düzgün rom bulunmuyor. Aşağıda paylaştığım linkteki araçlarla cihazınızın ön yükleme kilidini kaldıracak bu sayede unutulan deseniniz ve içerisindeki tüm verileriniz silinerek cihazınızı formatlamış olacaksınız.

Aşamalar.
Zip içerisindeki QFIL Setup'u kur.
Cihaz kapalı iken ses arttırma, ses kısma ve güç tuşuna aynı anda basarak kabloyu bağla. (EDL moduna al)
QFIL programında QFIL ile seçilecekler kısmındaki dosyaları telefona yükle.
Telefonu üç tuşa uzun basarak EDL modundan çıkar. Ses kısma tuşuna basarak kablo bağla fastboot moduna al.
Klasörün içindeki Bootloader Aç'ı çalıştır. Telefonun ekranında uyarı çıkacak ses kısma ile aşağı in ve onayla.
İşlem tamam, isteğe bağlı TWRP klasörün içerisinde.

Araç Linki:
(Alternatif)
isaçakır isaçakır - #2
İşlem sonrası ekran görüntüsü ektedir.

WhatsApp Image 2021-04-03 at 17.28.14.jpeg
efe eren efe eren - #3
selam dediklerinizin hepsini uyguladım ama olmuyor video olursa sevinirim teskkurler
C cengiz4444 - #4
madem paylaıyon adam gibi paylaşda millet faydalansın işiniz gücünüz hava
Paradox Paradox - #5
madem paylaıyon adam gibi paylaşda millet faydalansın işiniz gücünüz hava

Anlatım mevcut, bundan fazlası evinize gelip şahsen yapmak olur sanırım.
isaçakır isaçakır - #6
Anlatım mevcut, bundan fazlası evinize gelip şahsen yapmak olur sanırım.
Desteğiniz için teşekkür ederim, yukarıdaki konuda nasıl olması gerektiğini, hangi modelde çalıştığını yazdım. İnsanlar hangi konuda sorun yaşadı anlamadım. Link de kırık değil üstelik.
Paradox Paradox - #7
Desteğiniz için teşekkür ederim, yukarıdaki konuda nasıl olması gerektiğini, hangi modelde çalıştığını yazdım. İnsanlar hangi konuda sorun yaşadı anlamadım. Link de kırık değil üstelik.

:rica:
B bascavus - #8
Bence denemeyin telefonum siyah ekranda kaldı.Riskli bir deneme oldu şimdi araştırıp çözümü bulmam gerekiyor .
B bascavus - #9
İşlem sonrası ekran görüntüsü ektedir.

Ekli dosyayı görüntüle 4171
Dostum eline emeğine sağlık aylardır siyah ekranda kalan ölü telefon bu gece açıldı.Uygularken bazı şeyleri hatalı yapmışım aynı söylediğin gibi yapınca oluyor.Çok teşekkürler.
istua istua - #10
selamun aleyküm öncelikle emeğine sağlık kardeşim. sistem belirtilen yolubulamıyor hatası alıyorum bat dosyasını çalıştırdığım zaman.yardımcı olabilirsen sevinirim
ReCoN ReCoN - #11
Teşekkürler. Konu bayağı eski 3nisan2021 de açılmış ama arkadaşın telefonu aynı şekilde kilitli kalmıştı çözüm sağladı. Yalnız Windows 7 yüklü bilgisayar ile işe yaradı Windows 10 yüklü bilgisayar da sürücü problemleri oluyor.

@istua 'nın dediği gibi bootloader aç.bat hata vermemesi için

Driver klasörünün adını tools olarak değiştirmeniz gerekiyor.
Veya .bat dostasını metin editörü program ile açıp

.\tools\fastboot.exe devices
.\tools\fastboot.exe oem unlock

Olan satırları

.\Driver\fastboot.exe devices
.\Driver\fastboot.exe oem unlock

Olarak değiştirmeniz gerekiyor.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/ekran-kilidi-unutulan-meizu-note-8-format-atma-bootloader-acma.11443/