General Mobile Discovery 2 MT6582 Geçersiz IMEI

General Mobile Discovery 2 MT6582 Geçersiz IMEI

symbazz symbazz - #1
Toplama discovery 2 MT6582 geçersiz imei yazma...

Öncelikle cihazı rootluyoruz kingo root ile.
Ardından MTK Droidtools bağlayıp IMEI/NVRAM tıklıyoruz
Ardından Restore butonu ile ekteki Nvram.bin dosyasını gösteriyoruz işlem bitince reboot yapıyoruz.
Cihaz nvram dosyasındaki farklı imei ile açılacak ardından meta mau ile tekrar aynı nvram göstererek imei metaa modunda yazıyoruz....

Yasal olmayan imei işlemi yapmayın. Sadece kendi imeisini cihaza yazın. Çünkü yasal değil. Sorumluluk size aittir.

ALINTI
invasionweb invasionweb - #2
Hocam elimde bir tane discovery II var. imei sağlam herşeyi tamam ama hat takınca şebeke gelmiyor. Bu yöntem ile bu dosyayı yazdırsam şebeke gelir mi ?
leonidasss leonidasss - #3
Hocam elimde bir tane discovery II var. imei sağlam herşeyi tamam ama hat takınca şebeke gelmiyor. Bu yöntem ile bu dosyayı yazdırsam şebeke gelir mi ?
Bu modem dosyasını kullanarak imei yazabilirsin.
invasionweb invasionweb - #4
Bu modem dosyasını kullanarak imei yazabilirsin.

Benim cihazda imei var ama şebeke yok. Patch certificate gibi birşey nasıl yapabilirim bu cihaza ?
caqlarsoft caqlarsoft - #5
Cihazın anteni kontrol ettinmi peki sıvı temas vs olabilir veya cihaz hattın takıldınığını algılıyormu ?
leonidasss leonidasss - #6
Benim cihazda imei var ama şebeke yok. Patch certificate gibi birşey nasıl yapabilirim bu cihaza ?
Siz bu modem dosyasını kullanarak cihazın kendi imei numarası tekrar yazın. Cihaz kayıtlıysa ve donanımsal bir sorun yoksa patch certificate dediğin olayla aynı mantığı taşıyor ve cihazınıza şebeke gelecektir.
invasionweb invasionweb - #7
Tamamdır düzelttim.
leonidasss leonidasss - #8
Tamamdır düzelttim.
Geçmiş olsun.
caqlarsoft caqlarsoft - #9
Tamamdır düzelttim.

Belirtilen yöntemle mi çözdünüz yoksa farklı bi methodmu kullandınız açıklarsanız birinin faydasına olabilir?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
coban32 coban32 - #10
Muhtemelen arkadaşın anten takılı değil di yada altbord sıkıntılıydı onu düzeltti.
invasionweb invasionweb - #11
Düzeldi geri gitti. Anakartta bi sıkıntı var anlaşılan arkadaşlar yanlış alarm oldu kusura bakmayın.
caqlarsoft caqlarsoft - #12
Düzeldi geri gitti. Anakartta bi sıkıntı var anlaşılan arkadaşlar yanlış alarm oldu kusura bakmayın.

Büyük ihtimal sorun anakarttadır.Daha önce başıma çok geldi sağlıklı bi çözüme kavuşturamamıştım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Z zigocan - #13
usta root yaptım MTK Droidtools a cihaz açıkkenmi baglıcaz yoksa kapalıykenmi
C civataeyri - #14
Rar şifresi ne?
Paradox Paradox - #15

Dosya şifresiz.
D DfFd - #16
MTK Droidtools cihazı görmüyor
D DfFd - #17
MTK Droidtools a nasıl tanıtacağız
coban32 coban32 - #18
Kablonun soketinin sağlam ve driverlarının yüklü olduğundan emin ol görür.
D DfFd - #19
cihazı bilgisayar görüyor MTK Droidtools görmüyor driver yüklü kabloda sağlam
Paradox Paradox - #20
cihazı bilgisayar görüyor MTK Droidtools görmüyor driver yüklü kabloda sağlam

Geliştirici seçeneklerinde "USB hata ayıklama modu" açık değil mi?
iloooooo iloooooo - #21
merhaba çözen oldumu acaba discovery 2+ var bendede olmuyor bır turlu
coban32 coban32 - #22
Olmayan nedir cihazınız null yada geçersiz ise konunun ilk mesajında verilen dosyalar ile düzeltebilirsiniz.
X xpcenter19 - #23
MTK Droidtools dosyası var mı
M Machine - #24
MTK Droidtools dosyası var mı

MTKDroidtools dosya değil programdır.
indirebilirsiniz.
Z zaza_21 - #25
merhaba içinde nvram.bin dosyası yok sadece modem dosyaları var acaba nvram yedeği bulamazmıyız.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/general-mobile-discovery-2-mt6582-gecersiz-imei.2272/