General Mobile Discovery Elite 32 GB Sim Kart Sorunu

• Konbuyu başlatan ozo2525
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 5
  • Görüntüleme 3K
 Yazdır

ozo2525

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Ağu 2017
3
0
1
34
Merhabalar,

Belki konuyu yanlış yere açmış olabilirim. Kusura bakmayın.

Öncelikle olayı en baştan anlatmak istiyorum. Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

GM Elite 32gb telefonumu ilk çıktığında vatan bilg. almıştım. Geçen aya kadar hiç tamir görmemişti. 2017 itibari ile telefonumda batarya sorunu olduğunu düşündüğüm problemler baş gösterdi.

Bende telefonumu TELPA İstanbul servisine gönderdim (geçen ay, erzurum da servisi yok). Telpa kontrolleri sonrası bataryanın şişmiş olduğu ve değişmesi gerektiğini söylediler. ve benim onayım ile batarya değişimi yapıldı.

Telefonum bana geldiğinde;
1) Ekranın üst kımında boşluk vardı, tam yapışmamış gibiydi

2) Yazılım olarak telefonumda Kit Kat olmasına rağmen servis Jelly Bean yükleyip göndermiş. Nedenini sorunca KitKat ın doğru çalışmadığı için Tamire gelen telefonları Jelly Bean yazılımına geri dönderdiklerini söylediler. KitKat kaldırmışlar. Neyse olsun dedik.

Telefona sim taktım (sim kartı gördü sorun yok çalışıyor), facebook, whatsapp... vs standart programları yükledim. Bir süre sonra telefonun resetlenmeye başladı. Açmak çok zor oldu. Tekrar telefonu resetleyip aynı işlemleri yaptım ama gene aynı sürekli reset atıyor.

Bende telpayı aradım telefonu gönderin bakalım dediler ve bende telefonu 2. kez telpaya gönderdim.

Telpaya telefonum 2. kez gittikten sonra, telpa müşteri temsilcisi ile olan görüşmemizde bana Telefon Kasasının değişmesi gerketiğini söyledi ekranın üstündeki açıktan dolayı. Ben ise kasanın değişmemesini sadece neden resetleniyor ise o sorunun giderilmesini istedim. Telefondaki kız ile bu konuda bir türlü anlaşamadık. Bende sinirlenip telefonumu geri istedim.

Telefonum 2. kez Telpadan geri geldiğinde ise SİM KARTIM artık çalışmıyordu. Ayarlarda Mobil Ağlar Pasif durumda. Sim kartım başka telefonda çalışmakta, başka sim kart denedim ama gene çalışmadı.

Bu konu da yardımınızı istiyorum.

Telefonun sadece bataryasını değiştirdiler ve Telefonum da resetlenme, ekranın üstünde açıklık ve sim kart çalışmama sorunları ile telefonumu bozup bana geri verdiler.

Sormak istediğim buradan telefonuma KİTKAT ı indirip yüklesem acaba Sim Kart sorunu düzelir mi?

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Merhabalar,

GM Elite 32gb telefonumu ilk çıktığında vatan bilg. almıştım. Geçen aya kadar hiç tamir görmemişti. 2017 itibari ile telefonumda batarya sorunu olduğunu düşündüğüm problemler baş gösterdi.

Bende telefonumu TELPA İstanbul servisine gönderdim (geçen ay, erzurum da servisi yok). Telpa kontrolleri sonrası bataryanın şişmiş olduğu ve değişmesi gerektiğini söylediler. ve benim onayım ile batarya değişimi yapıldı.

2) Yazılım olarak telefonumda Kit Kat olmasına rağmen servis Jelly Bean yükleyip göndermiş. Nedenini sorunca KitKat ın doğru çalışmadığı için Tamire gelen telefonları Jelly Bean yazılımına geri dönderdiklerini söylediler. KitKat kaldırmışlar. Neyse olsun dedik.

Telefona sim taktım (sim kartı gördü sorun yok çalışıyor), facebook, whatsapp... vs standart programları yükledim. Bir süre sonra telefonun resetlenmeye başladı. Açmak çok zor oldu. Tekrar telefonu resetleyip aynı işlemleri yaptım ama gene aynı sürekli reset atıyor.

Bende telpayı aradım telefonu gönderin bakalım dediler ve bende telefonu 2. kez telpaya gönderdim.

Telpaya telefonum 2. kez gittikten sonra, telpa müşteri temsilcisi ile olan görüşmemizde bana Telefon Kasasının değişmesi gerketiğini söyledi ekranın üstündeki açıktan dolayı. Ben ise kasanın değişmemesini sadece neden resetleniyor ise o sorunun giderilmesini istedim. Telefondaki kız ile bu konuda bir türlü anlaşamadık. Bende sinirlenip telefonumu geri istedim.

Telefonum 2. kez Telpadan geri geldiğinde ise SİM KARTIM artık çalışmıyordu. Ayarlarda Mobil Ağlar Pasif durumda. Sim kartım başka telefonda çalışmakta, başka sim kart denedim ama gene çalışmadı.

Telefonun sadece bataryasını değiştirdiler ve Telefonum da resetlenme, ekranın üstünde açıklık ve sim kart çalışmama sorunları ile telefonumu bozup bana geri verdiler.

Sormak istediğim buradan telefonuma KİTKAT ı indirip yüklesem acaba Sim Kart sorunu düzelir mi?

İlk etapta yazılım denemenizi öneririm sorun ankart kaynaklı olabilir. Donanımsal da olabilir.

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Merhabalar,

Şöyle izah etmek istiyorum; cihazınızdaki bu sorun tamirde n sonra meydana geldiği için ilkin yazılım denemenizi önermemin sebebi sorunun tamamen donanımsal olduğuna kanaat getirmek için. Cihazınız sim kartını tamamen algilayamamakta bu yüzden cihazınız in sim kart yuvası zarar görmüş olabilir. Tekrar garantiye göndermeniz daha sağlıklı olur.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,653
163
www.yavuzcakar.com
Cihazınızı batarya sorunu nedeni ile teknik servise göndermişsiniz.
Cihazınızda teknik servisten başka sorunlarla birlikte size geri gönderilmiş.
Teknik servis sonrası yaşanan sorunların nedeni, teknik servistir.
Ne yazık ki çoğu teknik servis elemanı, cihazların nasıl söküleceği konusunda yeterli bilgiye sahip değiller.
Hatta bazı teknik servislerde, mevcut cihazları sökmek için gerekli özel ekipmanlar dahi dahil değil.
Bu nedenle de, çoğu cihazın kaderi sizinki gibi aynı olmaktadır.

Teknik servis elemanının yaptığı bilinçsiz ve aşırı müdahaleler, dağıtma ve toplama aşamasında doğru malzemelerin kullanılmaması,
İşte bu nedenler cihazların katilidir.
Eminim, hiç şüphem yok, sizin cihazınızı da kaba kuvvetle ve bilinçsizce sökmüşler ve bu şekilde de cihaza müdahale etmişler.
Bunun sonucu olarak da, sizin sorunlu bir cihazınız olmuş.

Konuya ek olarak, son yıllarda ne yazık ki Telpa'nın teknik servisi hakkında da hiç iyi şeyler duymamaktayım.
İnternette biraz araştırma yaparsanız, insanların ne gibi sorunlar yaşadıklarınızı sizde görebilirsiniz.
Size önerim, kesinlikle Telpa'yı muhattap almamanızdır.
Hakem heyetine bir dilekçe yazınız ve yaşadıklarınızı aynen aktarınız.
Cihazınızın fotoğraflarını da, dilekçenize eklemeyi ihmal etmeyiniz.
Hatta fotoğraflarda sorunlu bölgeleri de işaretleyiniz.
Onlar gereğini yapacaklardır.

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Arkadaşım bu ülkede işler bazen piyango usulü işliyor. Bu kez piyangodan sana tecrübesiz teknik servis elemanı çıkmış. Allah daha beterinden esirgesin.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar