General Mobile e-Tab 4 Fastboot Mod'da Kalan Tabletleri Kurtarma

General Mobile e-Tab 4 Fastboot Mod'da Kalan Tabletleri Kurtarma

EliteMan EliteMan - #1
General Mobile e-Tab 4 Fastboot Mod'dan Kurtarma

Sunum Mobil Kulüp'e aittir.
Buradan alıntı yapacakların kaynak belirtmeleri gerekmektedir.

Herkese merhaba değerli Mobil Kulüp kulanıcıları, bu konumuzda General Mobile e-Tab 4 Fastboot Mod'da kalan cihazları nasıl kurtarırız onu anlatacağım

1. Adb-Fastboot Sürücüleri indirip kuruyoruz

(Adb-Fastboot Sürücüleri)

2. Twrp Recovery Dosyasını İndiriyoruz

(Twrp Recovery)

Başlayalım

Öncelikle ADB-FASTBOOT Sürücüleri'ni Kuruyoruz. Cihazınızda kapalı şekilde USB kablosunu takıyoruz.

Cihazımızı bağladıktan sonra

Bilgisayarda C://ADB(ADB-FASTBOOT Sürücüleri'nin kurulu olduğu klasör dizinine girip Shift tuşuna basılı tutarak farenin sağ tıkına basıyoruz. "Komut penceresini burda aç"a tıklıyoruz.

Çıkan CMD ekranına su kodu yazıyoruz

Kod:
fastboot oem unlock willow_2013

Artık cihazınızda logonun altında açık kilit şekli olacak. Tekrar devam edelim. İndirdiğiniz TWRP dosyasını yeniden adlandırıp adını recovery.img yapıyoruz ve ADB-FASTBOOT sürücüleri'nin kurulu olduğu klasöre'e atıyoruz. CMD ekranına şu kodları yazıyoruz.

Kod:
fastboot flash recovery recovery.img

İşlem bitince artık TWRP'miz olmuş olacak. Ses Arttırma+Güç tuşlarına basılı tutuyoruz TWRP açılacak.

Ardından hazırlamış olduğum şu romu; General Mobile e-Tab 4 Rootlu Rom TWRP Recovery Yazılımı indirip tablete atıyoruz ve wipeleri yapıp yüklüyoruz. İşlem tamam.

Konuyu Beğenip Teşekkür Etmeyi Unutmayınız
Aydar Aydar - #2
:tsk:
EliteMan EliteMan - #3
:rica:
mst1288 mst1288 - #4
başka bir link atar mısın
Aydar Aydar - #5
başka bir link atar mısın
İndirmeye çalıştığınız dosya hangisidir.
Dosyaları kontrol ettim bir sorun görmedim.
mst1288 mst1288 - #6
İNDİRDİM BİR ŞEKİLDE KİLİDİ DE AÇTIM AMA
BU KODU YAZINCA ERROR VERİYOR
mst1288 mst1288 - #7
CANNOT LOAD DİYOR
lüleburgaz lüleburgaz - #8
Brick olmada çığır açtığımı düşünürken dört saat sonunda burayı buldum. Kurtardım tableti, çok teşekkürler.
Paradox Paradox - #9
Brick olmada çığır açtığımı düşünürken dört saat sonunda burayı buldum. Kurtardım tableti, çok teşekkürler.

Geçmiş olsun.
Karantinadan önce Lüleburgaz'a uğramıştım.
Güzel bir yer, lakin çok fazla trafik var.
:)
D dalgındal - #10
merhabalar.
emeklerinize teşekkürler.
ben de fastboot mode dan bu sayfadakileri uygulayarak kurtardım.
Paradox Paradox - #11
merhabalar.
emeklerinize teşekkürler.
ben de fastboot mode dan bu sayfadakileri uygulayarak kurtardım.

Geçmiş olsun efendim.
RivialıGeralt RivialıGeralt - #12
O kodu yazdıktan sonra error veriyor çalışmıyor nedendir acaba ? Birde normalde TWRP yüklü olmasına rağmen tablet açılmadığı için romu nereye atmam gerekiyor.
ar47gumner ar47gumner - #13
Yardım edin lütfen.
Tableti yanlışlıkla brick soft yaptım Twrp'den. Sonra dediklerinizi yapınca (Twrp'den çıkmak için stock recovery yüklüyorum.) fastboot kilidi açılıyor fakat recovery yüklenmiyor.
Unknown error diyor.
Paradox Paradox - #14
O kodu yazdıktan sonra error veriyor çalışmıyor nedendir acaba ? Birde normalde TWRP yüklü olmasına rağmen tablet açılmadığı için romu nereye atmam gerekiyor.

Yazılımı bir hafıza kartına kopyalayarak işlem yapabilirsiniz.
oztrkyilmz oztrkyilmz - #15
Merhabalar. Az önce Fatih projesi kapsamında EBA'nın kendi yayınladığı kısıtlamasız romu yükledim. ancak reboot ettikten sonra General Mobile yazısı bira döndü ve sonra siyah ekranda kaldı. Yardımcı olabilecek var mı?
Paradox Paradox - #16
Merhabalar. Az önce Fatih projesi kapsamında EBA'nın kendi yayınladığı kısıtlamasız romu yükledim. ancak reboot ettikten sonra General Mobile yazısı bira döndü ve sonra siyah ekranda kaldı. Yardımcı olabilecek var mı?

Recovery bölümünden Wipe işlemlerini yapıp cihazınızı tekrar açmayı deneyebilir misiniz?
oztrkyilmz oztrkyilmz - #17
Recovery bölümünden Wipe işlemlerini yapıp cihazınızı tekrar açmayı deneyebilir misiniz?

Factory reset ve wipe cache yaptım. lakin sonuç değişmedi.
Paradox Paradox - #18
Factory reset ve wipe cache yaptım. lakin sonuç değişmedi.

Paylaşılan yazılım cihazınız ile uyumsuz olabilir mi?
oztrkyilmz oztrkyilmz - #19
Paylaşılan yazılım cihazınız ile uyumsuz olabilir mi?
Yazılım orijinal. Daha önce çoğu cihaza custom ve stock rom yükledim. Ama sorunun kaynağını bulamadım. Cihaza acil ihtiyacım var şuan. Sizce ne yapmalıyım?
Paradox Paradox - #20
Yazılım orijinal. Daha önce çoğu cihaza custom ve stock rom yükledim. Ama sorunun kaynağını bulamadım. Cihaza acil ihtiyacım var şuan. Sizce ne yapmalıyım?

Cihazınıza farklı bir yazılım yükleme durumunuz varsa önce onu bir deneyiniz.
Yazılım sorunlu olabilir.
oztrkyilmz oztrkyilmz - #21
Cihazınıza farklı bir yazılım yükleme durumunuz varsa önce onu bir deneyiniz.
Yazılım sorunlu olabilir.
Sizin önerebileceğiniz bir yazılım var mı?
Paradox Paradox - #22
Buradan cihazınızın orijinal yazılımını yükleyebilir veya paylaşılan diğer yazılımları deneyebilirsiniz.
Benim elime bu cihazdan hiç geçmedi.
Bu nedenle bu cihaz hakkında yeterli bilgiye sahip değilim.
ysronalir ysronalir - #23
Adb fastboot sürücülerinin linkini değiştirir yada nasil yuklenecegini anlatirmisin yukleyemedim de litfen
H hakansamsun55 - #24
İyi günler. E tab 4 tablet fastboot mode kaldı. tablet açamıyorum. adb yükleyip kapalı iken komut işlemlerini yaptım ama ilerlemiyor. Ayrıca tableti android 1.0 olarak görünüyor. ne yapabiliriz

printThread_attachments

• 1.jpg
    1.jpg
    43.6 KB · Görüntüleme: 22
Paradox Paradox - #25
İyi günler. E tab 4 tablet fastboot mode kaldı. tablet açamıyorum. adb yükleyip kapalı iken komut işlemlerini yaptım ama ilerlemiyor. Ayrıca tableti android 1.0 olarak görünüyor. ne yapabiliriz

Yükleme işlemi sırasında cihazınızın kapalı olması lazım.
Ekran alıntısından anladığım kadarıyla cihazınız kendi kendine açılıyormuş gibi yapıyor sanırım.
Bu ekranda güç tuşuna otuz saniye kadar basılı tutabilir misiniz?
benahmetiniz123 benahmetiniz123 - #26
yardımcı olur musunuz teşekkürler
sorucuuu sorucuuu - #27
merhaba bir sorum olacak ben bunu yaptım ama kendi romumla yaptım ve şimdide recovery mode ye girmiyor ve format da atamıyorum internete bağlanmıyor tablet bunu nasıl çözerim lütfen yardımcı olurmusunuz
Q q7osman - #28
İNDİRDİM BİR ŞEKİLDE KİLİDİ DE AÇTIM AMA
BU KODU YAZINCA ERROR VERİYOR
bendede verior yardımcı olurmusunuz
U uzmangsm - #29
:tsk:
M Mobilklup80 - #30
suruculerı kurdum ama usb hata ayıklama acık olmadıgı ıcın waıtıng for devıces dıyor
Y yanlızkurt52 - #31
ben hiç anlamadım bunlardan ne demek istediğini nasıl kurulacağını
powershell penceresini buradan açın diyo ona basıyorum kodu yazıyorum hata diyor
B Baturemr - #32
Merhaba, gerekli programı kurdum. ilk komutu yazdıktan sonra '< waiting for device >' kısmında kalıyor. Yardımcı olabilecek var mı?
K kartaloyuncu14 - #33
adb fastboot linkini güncellermisiniz
Paradox Paradox - #34
adb fastboot linkini güncellermisiniz

sayfanın en altında bu cihaza ait yeni yazılımların indirme bağlantıları mevcut.
Dosya içeriklerinde de ne yapmanız gerektiği detaylı bir şekilde belirtilmiş.
Bir bakabilir misiniz?
K kartaloyuncu14 - #35
teşekkürler
Ademsen Ademsen - #36
Bende komut sistemini aç yok powersheel penceresini burda açın var (fastboot oem unlock willow_2013) komutunu verince bu hatayı veriyor :
fastboot : The term 'fastboot' is not recognized as the name of a cmdlet, function, script file, or operable program. C
heck the spelling of the name, or if a path was included, verify that the path is correct and try again.
At line:1 char:1
+ fastboot oem unlock willow_2013
+ ~~~~~~~~
+ CategoryInfo : ObjectNotFound: (fastboot:String) [], CommandNotFoundException
+ FullyQualifiedErrorId : CommandNotFoundException

Suggestion [3,General]: The command fastboot was not found, but does exist in the current location. Windows PowerShell does not load commands from the current location by default. If you trust this command, instead type: ".\fastboot". See "get-help about_Command_Precedence" for more details.
PS C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>
O ozan1999 - #37
twrp yi mega dan indirdim ama usb driver indiriliyor da kalıyor inmiyor yardımcı olabilir misiniz
vfidan vfidan - #38
merhabalar.
general mobile tab4 tableti fastbood modunda çıkmak için anlatılanları uygulama çalışıyorum ama ekrana "waiting for any device"yazısı çıkıyor cihaz bekleniyor gibi bir şey diyor sanırım.bunun çözümü nasıl olabilir.tesekürler
U UP85 - #39
merhabalar
öncelikle herşeyi indirdim ve kurulumunu yaptım fakat kurduktan sonra ilk kodu yazdıktan sonra waiting for devica
diyip kalıyor tablet kapalıykende açıkkende denedim fakat hala fastboot mod yazıyor yardımcı olursanız sevinirim
fatihluckyqz fatihluckyqz - #40
merhabalar
öncelikle herşeyi indirdim ve kurulumunu yaptım fakat kurduktan sonra ilk kodu yazdıktan sonra waiting for devica
diyip kalıyor tablet kapalıykende açıkkende denedim fakat hala fastboot mod yazıyor yardımcı olursanız sevinirim
aygıt yöneticisini aç reis orada android 1 yazan cihaz var ona sağ tıkla sürücüyü güncelleştir tıkla sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara ya tıkla bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver e tıla diskte var a tıkla gözata tıkla
indirdiğin dosyayı rardan çıkarttığın yerin içinde android_winusb olana tıkla tamam de iler ileri de yüklesin sonra cmd deki işlemlerde waiting for device yazmaz knk bahsettiğim
K kadıifurkanguler - #41
adb fastboot sürücü linki kırık
reis.o2 reis.o2 - #42
link kırık yenilermisiniz ?
Paradox Paradox - #43
link kırık yenilermisiniz ?

bir bakınız.
reis.o2 reis.o2 - #44
bir bakınız.
Teşekkür ederim
Paradox Paradox - #45
S sanslıtava - #46
linkler ölmüş
S sanslıtava - #47
arkadaşlar linkler ölmüş ama xaomi sitesinde mevcut programlar
brkdrk brkdrk - #48
işlemi 20 defa rafklı twrp ile denedim kilit işareti cıkti bitürkü twrp yüklemiyor error veriyor
brkdrk brkdrk - #49
işlemi 20 defa rafklı twrp ile denedim kilit işareti cıkti bitürkü twrp yüklemiyor error veriyor
Sorunu çözdüm recover yazizi olcak( img )olmamasi gerekiyor
Cavasta Cavasta - #50
adb fastboot driver linkleri kırık yenileyebilir misiniz ?
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/general-mobile-e-tab-4-fastboot-modda-kalan-tabletleri-kurtarma.9770/