General Mobile e-Tab 4 MDM Kaldırma

General Mobile e-Tab 4 MDM Kaldırma

esaka esaka - #1
silivriserdar silivriserdar - #2
Şu işlemin kolay bir yöntemi olsa keşke, sabahtan beri uğraşıyorum bir türlü olmadı. [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
esaka esaka - #3
ben ilk seferinde bi 60 kere felan denemiştim
silivriserdar silivriserdar - #4
ben ilk seferinde bi 60 kere felan denemiştim

Bende çok denedim ama olmuyor. Şimdi bir yöntem buldum onu deneyeceğim.

Google Play'den usb debung uygulamasını indirip öyle geliştirici seçeneklerine girmeye çalışacağım. Normalde ayarlardan tablet hakkında ve derleme numarasına 7 kez basınca geliştirici seçeneği açıldı diyor ama gözükmüyor. Usb debug uygulaması ile belki hallolur.

Pazartesi günü birde öyle deneyeceğim.

esaka esaka - #5
gözükmüyor ise bilgisayara taktıgın zaman sürücüsü yüklüyor bi kaç defa denk gelmişti
Paradox Paradox - #6
Elimde şu sorunlu cihazlardan olsa keşke de, biraz da ben uğraşsam.
Dertsiz başıma dert alsam.
:sunglasses:
silivriserdar silivriserdar - #7
Sorunu çözdüm bu tabletle baya uğraştım ama sonunda oldu.

Bu yazılımı yükledikten sonra pil kullanım yazısı çıktı.

Buda videolu anlatımı, yazılımı yükleme ve root yapma

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi[/URL]
esaka esaka - #8
milli eğitimin son dağıttığı tablet senin videodaki iki model söz konusu
silivriserdar silivriserdar - #9
milli eğitimin son dağıttığı tablet senin videodaki iki model söz konusu

Doğrudur, tam olarak bilmiyorum ama galiba bu tabletten 3 ayrı model var. Aynı isimde ama 3'dede aynı yöntemler kullanılıyor bildiğim kadarı ile. Şimdiye kadar 2 tane yaptım.

Paradox Paradox - #10
Bu cihazın 3 farklı versiyonu var:
1: BTT Micro USB UDC 17
2: Infoline 30 PIN USB UDA 29
3: Infoline Micro USB UDB 14
Hmoart Hmoart - #11
Bilgisayarda Yönet Bölümünde E Tab4 Çıkıyor Driverini Nasıl Bulabilirim. Varsa Paylaşırmısınız.
cevdetguney cevdetguney - #12
android adb driver ve mtk65xx driverlarını indirebilirsin

Hmoart Hmoart - #13
Hangisini Yapmalıyım.
Paradox Paradox - #14
Hangisini Yapmalıyım.

Zaten çok fazla bir seçenek yok.
Her ikisini de deneyebilirsiniz.
;)
Hmoart Hmoart - #15
Zaten çok fazla bir seçenek yok.
Her ikisini de deneyebilirsiniz.
;)
Çok Şükür Yaptım :D Mobogeni 3 Görmüyordu 2 Sürümünde Gördü Japonca Bir Programla Rootladım Sıkıntı Yok Çalısıyor :D Diğer Tableti Yapamıyorum Ama MDM Aktivasyon Ekranında ESC Tuşuna basıyoruz Geri Gelmiyor Ekranı Biraz Değişik
cevdetguney cevdetguney - #16
mobogenie 3 de rootla mobogenie 2 de yazılımları silebilirsin.
  • silenecek uygulamalar
  • Cihaz yönetimi veya MDM
  • Eba SSO
  • GÜNCELLEYİCİ
  • MPTP
  • MPTM TEST
  • POLİCİLY DEALER
  • Bunları sildiginde mdm açılmaması lazım
silivriserdar silivriserdar - #17
King root yada kingo root ile root erişimi sağlayabilirsiniz. Bazı tabletlerde tekrar yazılım attıktan sonra pil uyarı geliyor. Ayrıca kolaylık olsun diye söylüyorum. Mobogenie 2 ile tüm kaldırılacak uygulamaları tek tek işaretleyin, programın en Üstte yazan uninstal ile tek seferde silebilirsiniz.
cevdetguney cevdetguney - #18
telpanın mdm olan btt mdm olan romunu seçerseniz pil uyarısı olan romu yüklemiş olursunuz. benim tercihim sıfırdan bu şekilde romu kurup root atmak daha temiz bir yazılım elde edersiniz.
Telpa fatih mdm ogretmen-ogrenci olan bahsettigim romu yüklemek isteyenler buradan indirebilir

Paradox Paradox - #19
Hala bu cihazla boğuşanların olduğunu görmek üzücü.
Geçmedi ki elime bu cihazlardan bir tane, gereksiz dosyaları silip buradaki gibi yeni bir yazılım hazırlayayım.
U user4554 - #20
Tam olarak nasıl rootlayacagimizi ve mdm yıl nasıl kaldiracagimizi anlatan bir video yok mu ??? Veya detaylı olarak buraya düzgünce yazabilir misiniz
silivriserdar silivriserdar - #21
Tam olarak nasıl rootlayacagimizi ve mdm yıl nasıl kaldiracagimizi anlatan bir video yok mu ??? Veya detaylı olarak buraya düzgünce yazabilir misiniz

Hepsini Detaylı şekilde konuya yazdık. Iyi inceleyin yaparsanız.
Hmoart Hmoart - #22

Recovery Moduna Girip Format Atmayı Başlatıyor Lakin Bir Süre Sonra Tablet Yeniden başlayıp Format Yemiyor.
Tablette Şifre Var Ve Unutulmuş Bilgisayara Nasıl Bağlayabilirim. ?
silivriserdar silivriserdar - #23
Recovery Moduna Girip Format Atmayı Başlatıyor Lakin Bir Süre Sonra Tablet Yeniden başlayıp Format Yemiyor.
Bu cihazlar biraz sıkıntılı format konusunda, format ve wipe cache yapmama rağmen defalarca cihaz açıldığı zaman gene şifre oluyordu. Sonra defalarca yazılım attım gene yazılım yüklenmedi. Sonra şarjını doldurup bir kaç defa daha yazılım yüklemesi yaptım. Ama baya bir uğraş verdim sonunda yazılım yükledim. Sonra şarjının azalmasını bekledim ve mdm kaldırdım. Özetle biraz uğraştıracak sizi.
Paradox Paradox - #24

Burada bulunan konuyu incelemiş miydiniz?
symbazz symbazz - #25

Videoyu seyretseydiniz, bu soruyu sormazdınız.
leonidasss leonidasss - #26
Sorunu çözdüm bu tabletle baya uğraştım ama sonunda oldu.

Bu yazılımı yükledikten sonra pil kullanım yazısı çıktı.

Buda videolu anlatımı, yazılımı yükleme ve root yapma

Serdar hocam linklerden iki tanesi kırık bir önerin var mı
silivriserdar silivriserdar - #27
Serdar hocam linklerden iki tanesi kırık bir önerin var mı
Bende yazılımı mevcut fırsat bulursam yükleme yaparım.
bukalemun82 bukalemun82 - #28
Arkadaşlar başka yöntem yapamazlarsa bunu denesinler

General mobile ETAB4 kilit açma sırasıyla tamammdır

tableti ilk önce recovry modda en az4 veya 6kere factory getirip resetlemesini yapın
ardından genereal mobil yazısından pil kullanımı yazısı çıktığı yere sürekli basın
ve sonra tablet hakkında tıklayın ordan derleme numarasını 5kere basıp aktifleştirin
ardından geliştirici seçeneklereden usb ve uyanık ol aktif edin gerisi kolay tamammdır işlem

MDM Sihirbazı exe aç kur
recovery modda aç
ses açma ve power tuşa 3saniye basılı tutun recover mod gelcek
ekranda rebootsystem ve factory yazısı geldiye tamamdır hiçbiryere basma
usb takın pc görcek ilerletin mdmınfo seçin ilk yazılımı yukleyecektir işlem bittikten sonra şimdi
mobogenie açın ilk rootlayın sonra sırasıyla yapın videodaki gibi yaparsanız sorunsuz olcaktır emeğe saygı arkadaşların

uygulamardan silincekler
cihaz yönetimi sil
Mptp sil
Eba market sil
Eba Sso sil
Güncelleyici Sil
Policeyedealer service Sil
MPGtestgps sil

sonra mobeniede apps kısmda arama kısmında set dns yaz
usb çıkar yeniden başlat işlem tamamdır

videolu anlatımı

symbazz symbazz - #29
Etab-4 için BTT yazılımını yükleyin. Bu kadar dolambaçlı şeylere gerek yok. Pil bitirmeye uğraşmayın.
Paradox Paradox - #30
Etab-4 için BTT yazılımını yükleyin. Bu kadar dolambaçlı şeylere gerek yok. Pil bitirmeye uğraşmayın.

İlk açılışta, MDM ekranı gelmeden, hemen başka bir dil seçilirse, klavye seçeneklerinden gerekli yerlere erişim sağlanabiliyor.
Bataryanın bitmesini beklemeniz gerekmiyor.
Bununla birlikte, aşağıdaki videoda da farklı bir yöntem mevcut.

symbazz symbazz - #31
İlk açılışta, MDM ekranı gelmeden, hemen başka bir dil seçilirse, klavye seçeneklerinden gerekli yerlere erişim sağlanabiliyor.

Bu kısmı biliyorum ben zaten. Günde en aşağı 2 cihaz yapıyorum. BTT haricindeki yazılımda insanlarımız boşu boşuna pilin bitmesini ve pil azaldı mesajını bekliyorlar. BTT yazılımda bu zorunluluk yok. Açılışta TR harici bir dilseçip dil ayarlarından Genel ayarlara giriyorsunuz zaten.
Paradox Paradox - #32
Bu kısmı biliyorum ben zaten. Günde en aşağı 2 cihaz yapıyorum. BTT haricindeki yazılımda insanlarımız boşu boşuna pilin bitmesini ve pil azaldı mesajını bekliyorlar. BTT yazılımda bu zorunluluk yok. Açılışta TR harici bir dilseçip dil ayarlarından Genel ayarlara giriyorsunuz zaten.

Siz yapıyorsunuz da biliyorsunuz.
Ben hiç yapmadığım, bu cihazlardan birine hiç dokunmadığım halde biliyorum.
:zuhaha:
symbazz symbazz - #33
:alkis:
:ibret:
K karablt - #34

Bu yöntem ile açtım gayet başarılı. Emeğinize sağlık. :alkis:
Paradox Paradox - #35
Bu yöntem ile açtım gayet başarılı. Emeğinize sağlık. :alkis:

Geçmiş olsun.
D Deniz Bilisim - #36
Merhaba üzerinden biraz zaman geçmiş ama bende bir soru sorim etab4 mdm kaldırma işlemi için mobogenie 3 ve mobogenie 2 kurulu fakat kötü internet bağlantısı hatası veriyor 2 ayrı pc de ve farklı işletim sistemleriyle sürümde denedim ama hep aynı hata rootlayamadığım için mdm kaldıramıyorum bu sorunla karşılaşıp çözebilen varmı ?
cevdetguney cevdetguney - #37
Rootlama islemini kingoroot programi ile yapin mdm silme islemini mobogenie uzerinden yapabilirsiniz (denenmistir)
AdiL35 AdiL35 - #38
Hata ayıklamatı açtınmı hangi ekrandasın resim atabilirmisin
cevdetguney cevdetguney - #39
Hata ayıklamatı açtınmı hangi ekrandasın resim atabilirmisin
Arkadasin sorunu mobogenienin icindeki root programinin mobogenie ile iliskisini bitirmesinden kaynaklaniyor o yuzden baglanti kuramiyor root atmak icin kingoroot ile cozebilir sorunu
B bybilgili - #40
Arkadaşlar merhaba ben mobogenie programını açıp tabletimi bağladığımıda araçlar dan tek tık root dediğimde lütfen ağ bağlantınızı kontrol edin diyor neden olabilir. bilgisayar değiştirdim yine internet var .

printThread_attachments

• www.PNG
    www.PNG
    3.3 KB · Görüntüleme: 42
Paradox Paradox - #41
Arkadaşlar merhaba ben mobogenie programını açıp tabletimi bağladığımıda araçlar dan tek tık root dediğimde lütfen ağ bağlantınızı kontrol edin diyor neden olabilir. bilgisayar değiştirdim yine internet var .

Mobogenie artık işe yaramıyor sanırım.
Root işlemi için KingoRoot'u kullanabilirsiniz.
T triatum - #42
merhaba arkadaşlar konu eski ama kusura bakmayın gm etab 4 wifi sorunum var wifi açılıyor ama wifi ağı bulamıyor sorunu çözemedim yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı
Paradox Paradox - #43
merhaba arkadaşlar konu eski ama kusura bakmayın gm etab 4 wifi sorunum var wifi açılıyor ama wifi ağı bulamıyor sorunu çözemedim yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı

Modeminizin yanındayken dahi WiFi ağlarını göremiyorsanız, muhtemelen WiFi arızalanmış demektir.
WiFi ağlarını uzaktayken göremiyorsanız, cihazınızın içini açarak bağlantıları kontrol etmeniz faydalı olacaktır.
T triatum - #44
Modeminizin yanındayken dahi WiFi ağlarını göremiyorsanız, muhtemelen WiFi arızalanmış demektir.
WiFi ağlarını uzaktayken göremiyorsanız, cihazınızın içini açarak bağlantıları kontrol etmeniz faydalı olacaktır.

daha önce cihaz rootlanmış admin yazılımsal olabilirmi bu cihazın usb sürücülerini bulamadım bulsam unroot yapıp deneyecektim sürücü konusunda yardımcı olabilirmisin cihazı takınca pc algılamıyor fare ve klavye çalışıyor
coban32 coban32 - #45
Cihazı kapalıyken pcye bağla pcde tepki olacakmı kontrol et. Lakin asıl sorununun çözümü cihazını sıfırla şayet düzelmezse yazılımsal olma ihtimali düşük.
T triatum - #46
Cihazı kapalıyken pcye bağla pcde tepki olacakmı kontrol et. Lakin asıl sorununun çözümü cihazını sıfırla şayet düzelmezse yazılımsal olma ihtimali düşük.
Cihaz Sadece şarj oluyor pc tepki vermiyor usb driver leri yuklenmiyor dediğim gidi daha önce root lanmış cihaz sıfırladım ama olmadı sanırım yazılımsal kilit gibi birşeyler var
Paradox Paradox - #47
Cihaz Sadece şarj oluyor pc tepki vermiyor usb driver leri yuklenmiyor dediğim gidi daha önce root lanmış cihaz sıfırladım ama olmadı sanırım yazılımsal kilit gibi birşeyler var

Cihazınızın USB portunu kontrol ettiniz mi?
Veri yolları ile ilgili bir sorun olabilir.
T triatum - #48
Cihazınızın USB portunu kontrol ettiniz mi?
Veri yolları ile ilgili bir sorun olabilir.
sorun gözükmüyor fare ve klavyeyi tanıyor ama usb potta sorun olsa fare ve klavyeyide görmemesi gerekir değilmi
Paradox Paradox - #49
sorun gözükmüyor fare ve klavyeyi tanıyor ama usb potta sorun olsa fare ve klavyeyide görmemesi gerekir değilmi

Klavye ve fareyi görmesinden kastınız, donanımların ışıklarının yanması mı, yoksa cihaz üzerinde sorunsuz bir şekilde kullanmak mı?
USB veri yollarında sorun olsa bile, bazı donanımların ışıkları yanar.
Cihazınızı yazılım yüklenecek şekilde bilgisayarınıza bağladığınız anda,
Bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi'nin ekran alıntısını alıp paylaşabilir misiniz?
T triatum - #50
Klavye ve fareyi görmesinden kastınız, donanımların ışıklarının yanması mı, yoksa cihaz üzerinde sorunsuz bir şekilde kullanmak mı?
Bilgisayarınızın Aygıt Yöneticisi'nin ekran alıntısını alıp paylaşabilir misiniz?
fare ve klavye tablet üzerinde sorunsuz çalışıyor onda sıkıntı yok ama pc tableti görmüyor bir şekilde tabletin usb yi pc bağlantısına kısıtlamışlar bir çözüm bulamadım
coban32 coban32 - #51
Cihazın içini açın resimdeki

2051

gösterdiğim kısa devreyi yaparak açma kapama düğmesine basın yükleme moduna geçecek.
coban32 coban32 - #52
T triatum - #53
2052
T triatum - #54
Cihazın içini açın resimdeki

Ekli dosyayı görüntüle 2051

gösterdiğim kısa devreyi yaparak açma kapama düğmesine basın yükleme moduna geçecek.
Merhaba ustam bizim tablet brick değil bu yöntem işe yararmı
Paradox Paradox - #55

Siz sürücülerle ilgili sorun yaşıyorsunuz.
Sürücüler doğru yüklenmediği için, yazılım yükleme aracının cihazınızı görmemesi oldukça normal.
T triatum - #56
Siz sürücülerle ilgili sorun yaşıyorsunuz.
Sürücüler doğru yüklenmediği için, yazılım yükleme aracının cihazınızı görmemesi oldukça normal.
Baya arastırdım ama Sürücüleri bulamadım paradox via t41 konusunda sürücü işini sen çözmüştün
coban32 coban32 - #57
Merhaba ustam bizim tablet brick değil bu yöntem işe yararmı
Kesinlikle işe yarar. Sorunun zaten cihazı yükleme moduna alamamandan kaynaklı.
Paradox Paradox - #58
Baya arastırdım ama Sürücüleri bulamadım paradox via t41 konusunda sürücü işini sen çözmüştün

Aynı sürücüler işinize yaramadı mı?
Mevcut sürücüleri kaldırıp tekrar yüklemeniz faydalı olabilir.
Olmazsa, nasipse uygun bir zamanda bilgisayarınıza bağlanabilirim.
T triatum - #59
Aynı sürücüler işinize yaramadı mı?
Mevcut sürücüleri kaldırıp tekrar yüklemeniz faydalı olabilir.
Olmazsa, nasipse uygun bir zamanda bilgisayarınıza bağlanabilirim.
Yok o sürücüler işe yaramadı admin tabletin bluetooth ile internete bağlayabiliyorum birde tablete bağlantı kurup dosyalarına bir baksan iyi olur root lu root browser mevcut bağlantı için airdroid progamı iş görürmü yada hangi programı indirmem gerekir
Paradox Paradox - #60
Yok o sürücüler işe yaramadı admin tabletin bluetooth ile internete bağlayabiliyorum birde tablete bağlantı kurup dosyalarına bir baksan iyi olur root lu root browser mevcut bağlantı için airdroid progamı iş görürmü yada hangi programı indirmem gerekir

Nasipse uygun bir zamanda bilgisayarınıza bağlanacağım ama önümüzdeki bir kaç gün bu pek mümkün gibi görünmüyor.
F ferhat44 - #61
Aynı tabletten elimde var.Tablet çalışıyorsa o bric k kurtarma olayına hiç girişme, hem gereksiz olur hemde önceden uğraşmışlığın yoksa tablet elinde kalabilir.Tabletini rootlayıp kısıtlamasız rom kur(internette mevcut sana özel mesajla da gönderirim.)Ardından düzeleceğini düşünüyor eğer gene aynısı olursa driver kurman gerekir.Onuda bilinmeyen donanıma çift tıkla ardından ayrıntılar sekmesine bas.Donanım kimliğini seçip değer kısmında çıkan yeri kopyalayıp direk google a yapıştır.O şekil driver ı bulursun.Bulamazsan o değer i bana mesajla gönder.
F ferhat44 - #62
özel mesaj gönderemedim, internete "forum android etap 4" yazsan siteyi bulursun oradan istediğin rom u yükle.
Paradox Paradox - #63
özel mesaj gönderemedim, internete "forum android etap 4" yazsan siteyi bulursun oradan istediğin rom u yükle.

Reklam amaçlı olmadığı sürece, dış bağlantılar paylaşabilirsiniz.
Yeter ki insanların işi görülsün.
G granchio - #64
Genaral mobile e tap 4 recowery moduna aldığımda robot resmi gelip gidiyor bu yuzden bilgisayarda gorunup gidiyor yazilim atamiyorum yardım edin
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/general-mobile-e-tab-4-mdm-kaldirma.163/