General Mobile e-Tab 5 Açılmıyor

General Mobile e-Tab 5 Açılmıyor

K Kasper - #1
merhaba General Mobile e-Tab 5 var tableti açıyorum GENERAL MOBILE yazısı çıkıyor öle kalıyor hiç tepki vermiyor güç düğmesi + ses - yapıyorum 15 saniye kadar basılı tutuyorum yeniden başlıyor sonuç yine aynı şarjı bitene kadar kapanmıyor öle GENERAL MOBILE yazısı kalıyor power güç düğmesi hiç bir tepki vermiyor yardımınızı bekliyorum.
M Machine - #2
merhaba General Mobile e-Tab 5 var tableti açıyorum GENERAL MOBILE yazısı çıkıyor öle kalıyor hiç tepki vermiyor güç düğmesi + ses - yapıyorum 15 saniye kadar basılı tutuyorum yeniden başlıyor sonuç yine aynı şarjı bitene kadar kapanmıyor öle GENERAL MOBILE yazısı kalıyor power güç düğmesi hiç bir tepki vermiyor yardımınızı bekliyorum.

Yazılım yüklemeyi denediniz mi ?
K Kasper - #3
Yazılım yüklemeyi denediniz mi ?
nasıl yüklemem gerektiğini anlatırmısınız
M Machine - #4
nasıl yüklemem gerektiğini anlatırmısınız

Burada mevcut yazılım.
Yüklemenin nasıl yapıldığını anlatan sunum içerisinde mevcut.
K Kasper - #5
iki kez indirmeyi denedim hata veriyor iniyor ama rar bozuk
K Kasper - #6
ayrıca turkdevs anlatımlarınıda denedim programlarıda mevcut
Paradox Paradox - #7
ayrıca turkdevs anlatımlarınıda denedim programlarıda mevcut

'ı güncelleyiniz.
K Kasper - #8
'ı güncelleyiniz.
winrar ile ilgisi yok hocam winrar son güncel başka sitelerdende indirdim sorun aynı hiçbir şekilde ilerleme yok öle kalıyor
Paradox Paradox - #9
Aynı dosyaları bende daha önce indirip arşivime ekledim.
Bu dosyalar *.exe dosyası olarak düzenlenmiş.
Çift tıkladığınızda size dosyaların açılacağı yeri gösteriyor.
Ayrıca üzerinde sağ tuş yaparak da sorunsuz bir şekilde klasöre çıkartabiliyorsunuz.
(Az önce tekrar kontrol ettim, bir sorun yok.)
Bu durumda iki ihtimal var.
Ya dosyalar eksik iniyor ya da WinRAR güncel değil.
Ben dosyaların hash değerlerini de paylaşayım sizinle, indirdiğiniz dosyaları bir kontrol ediniz.

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı.PNG

General Mobile E-Tab 5 - Öğrenci
CRC32: 02FDFCDD
MD5: 6F5CB2C3253E10EDB65072DE2406E969
SHA-1: EF2453F69D5399112141D3F28D69AA711F414B2E

General Mobile E-Tab 5 - Öğretmen
CRC32: E4CC4ABC
MD5: 320136F61251624F48DEC5F9C384DBFB
SHA-1: 44BB792076091F06E4EC9DEDCA4C13BBF9DC8005
K Kasper - #10
hayır benim anlatmaya çalıştığım şuanda dosyalar değil ben onları temin ettim dosyalar elimde açtım hemde çok çeşiti var
sorun şu tablete işe yaramıyor
Paradox Paradox - #11
hayır benim anlatmaya çalıştığım şuanda dosyalar değil ben onları temin ettim dosyalar elimde açtım hemde çok çeşiti var
sorun şu tablete işe yaramıyor

O zaman önce Fabrika Yazılımı'nı deneyiniz.
Daha sonrada burada ve burada bulunan orijinal yazılımlara bakınız.
K Kasper - #12
öğrenci ve öğretmen var diğeride var ama birde bunu indireyim
K Kasper - #13
tablet şarja taktığım anda böle açılıyor sadece bu ekran görüntüsü var power tuğu tek başına iş yapmıyor power+ses - ise tableti yeniden başlatıyor yine resimdeki ekran sadece geliyor tablet kapanmıyor bile kapağı söktüm batarya fişini çekiyorum kapanıyor tekrar taktığımda ise hemen açılıyor yine aynı durum ekranda sadece generale mobıle yazıyor başka hiçbir şey yok.
power+ses -ses+ da denedim ondada aynı durum.

printThread_attachments

• 1.jpg
    1.jpg
    4 KB · Görüntüleme: 3
K Kasper - #14
@Paradox yok yok hocam hiçbir şey olmuyor yine aynı
M Machine - #15
tablet şarja taktığım anda böle açılıyor sadece bu ekran görüntüsü var power tuğu tek başına iş yapmıyor power+ses - ise tableti yeniden başlatıyor yine resimdeki ekran sadece geliyor tablet kapanmıyor bile kapağı söktüm batarya fişini çekiyorum kapanıyor tekrar taktığımda ise hemen açılıyor yine aynı durum ekranda sadece generale mobıle yazıyor başka hiçbir şey yok.
power+ses -ses+ da denedim ondada aynı durum.

Batarya bağlantısını kesince, tekrar batarya bağlantısını gerçekleştirince hemen açılıyorsa kısa devre felan olabilir cihazda.
Paradox Paradox - #16
@Paradox yok yok hocam hiçbir şey olmuyor yine aynı

Şimdi size ne önersem bilemedim.
Tıpta çareler tükendi ne yazık ki.
:cenaze:
T triatum - #17
Merhaba arkadaslar etab5 açılışta sürekli twrp ye giriyor gabila içindeki rom silindi pc de görmüyor fabrika rom una dönemedim ne yapabilirim
A ayatech - #18
Merhaba arkadaslar etab5 açılışta sürekli twrp ye giriyor gabila içindeki rom silindi pc de görmüyor fabrika rom una dönemedim ne yapabilirim
Cihaz şarj alıyormu arka kapagı açıp bataryayı söküp tekrar baglayın ve cihazı biraz şarjda bekleterek tekrar açmayı deneyin olmadı buradan gerekli yazılımları indirip cihaza yazılım yükleyiniz
T triatum - #19
Cihaz şarj alıyormu arka kapagı açıp bataryayı söküp tekrar baglayın ve cihazı biraz şarjda bekleterek tekrar açmayı deneyin olmadı buradan gerekli yazılımları indirip cihaza yazılım yükleyiniz
Cihaz şarj aliyor onda sorun yok usb girişi sağlam ondada sorun yok yeni yazılım yükleyeceğim ama pc tableti görmüyor başka e tab5 i görüyor usb hata ayıklama modu ile alakalı bir durum olabilirmi twrp den usb hata ayiklamayi nasıl etkinlestirebilirim
A ayatech - #20
Cihaz şarj aliyor onda sorun yok usb girişi sağlam ondada sorun yok yeni yazılım yükleyeceğim ama pc tableti görmüyor başka e tab5 i görüyor usb hata ayıklama modu ile alakalı bir durum olabilirmi twrp den usb hata ayiklamayi nasıl etkinlestirebilirim
Evet Usb Hata Ayıklama İle İlgili olur Şimdi cihazın içinde önemli bilgileriniz yok ise cihazı bir formatlayın sonra cihaz usb görüyormu bir deneyin twrp üzerinden nasıl etkinleştirilir yada etkinleştirilmi bilgim yok ama araştırayım sizin için
T triatum - #21
Evet Usb Hata Ayıklama İle İlgili olur Şimdi cihazın içinde önemli bilgileriniz yok ise cihazı bir formatlayın sonra cihaz usb görüyormu bir deneyin twrp üzerinden nasıl etkinleştirilir yada etkinleştirilmi bilgim yok ama araştırayım sizin için
Formatladım fakat yine olmadı twrp den usb hata ayaklama konusuna baktım ama detaylı bir bilgiye ulaşamadım. Diğer tableti orjinal yazılımı varken gördü sorun olmadı bu cihazda sorun ne çözemedim tahminimce içindeki rom silindiği için görmüyor diye düşünüyorum
M Machine - #22
Formatladım fakat yine olmadı twrp den usb hata ayaklama konusuna baktım ama detaylı bir bilgiye ulaşamadım. Diğer tableti orjinal yazılımı varken gördü sorun olmadı bu cihazda sorun ne çözemedim tahminimce içindeki rom silindiği için görmüyor diye düşünüyorum

Twrp üzerinden adbsideload'ı açarsanız sadece mtp olarak görür.
Dilerseniz cihaz belleğine bu şekilde cusrom rom yükleyerek cihazı açabilirsiniz.
Ardından forumda anlatımı mevcut olan stock rom'a dönebilirsiniz.
T triatum - #23
Twrp üzerinden adbsideload'ı açarsanız sadece mtp olarak görür.
Dilerseniz cihaz belleğine bu şekilde cusrom rom yükleyerek cihazı açabilirsiniz.
Ardından forumda anlatımı mevcut olan stock rom'a dönebilirsiniz.
Merhaba nasıl açacağımı tarif ederseniz memnun olurum çok detaylı bilgim yok
M Machine - #24
Merhaba nasıl açacağımı tarif ederseniz memnun olurum çok detaylı bilgim yok

Merhaba.
Twrp açın, Advanced'i seçerek açılan menüden AdbSideLoad'ı seçin.
Usb kablosunu takarak bilgisayardan cihazı e-tab5 olarak görecektir.
Ardından bulunan romu indirip içerisini atın.
Tablete dönerek cancel'ı seçerek ana menüye dönün.
Install seçeceğinden içerisine attığınız rom'u bulup seçin ve çubuğu kaydırın.
Son olarak da temiz kurulum için wipe/data yapın.
T triatum - #25
Merhaba.
Twrp açın, Advanced'i seçerek açılan menüden AdbSideLoad'ı seçin.
Usb kablosunu takarak bilgisayardan cihazı e-tab5 olarak görecektir.
Ardından bulunan romu indirip içerisini atın.
Tablete dönerek cancel'ı seçerek ana menüye dönün.
Install seçeceğinden içerisine attığınız rom'u bulup seçin ve çubuğu kaydırın.
Son olarak da temiz kurulum için wipe/data yapın.
ne yaptım ettiysem olmadı pc tableti görmüyor usb aygıtı tanınmadı uyarısı veriyor sorun nerde bir türlü çözemedim böyle bir sorunla karşılaştınızmı acaba
M Machine - #26
ne yaptım ettiysem olmadı pc tableti görmüyor usb aygıtı tanınmadı uyarısı veriyor sorun nerde bir türlü çözemedim böyle bir sorunla karşılaştınızmı acaba

Farklı usb kablosu, farklı bilgisayar deneyerek sorunun cihazdan olup olmadığını anlarsın.
Çünkü görmüyorum kesin bişey demek yanlış olur.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/general-mobile-e-tab-5-acilmiyor.7026/