Gigaset QV830 Yazılım Lazım

Gigaset QV830 Yazılım Lazım

looupss looupss - #1
Gigaset qv830 Yazılım lazım
Paradox Paradox - #2
Gigaset qv830 Yazılım lazım

İhtiyacınız olan yazılımı edinebilirsiniz.
Sorun yaşayanlar, burada
yazılımı denesinler.
pervot38 pervot38 - #3
Teşekkürler Aramadığım yer kalmamıştı.
Paradox Paradox - #4
Teşekkürler Aramadığım yer kalmamıştı.

Rica ederim.
murat murat - #5
adamsın addam
Paradox Paradox - #6
Ö özgür - #7
Bu yazılım Gigaset QV830 tablete atılmıyor ki. Farklı bir yazılım var mı acaba ?
astek055 astek055 - #8
Bu yazılım Gigaset QV830 tablete atılmıyor ki. Farklı bir yazılım var mı acaba ?
Aldığınız hata nedir hocam ?
Ö özgür - #9
Flastool dan scatter seçip download deyip sonra tableti bağlayınca yazılımı atmaya başlamıyor hiç
astek055 astek055 - #10
Flastool dan scatter seçip download deyip sonra tableti bağlayınca yazılımı atmaya başlamıyor hiç
Bilgisayarınız tableti görüyor mu ? Bilgisayar tableti görüyor ile; aygıt yöneticisinde tabletiniz ne olarak görünmektedir ?
Ö özgür - #11
media tech usb 3 gibi şey görüyor
Ö özgür - #12
Media Tek USB Port (COM3)
astek055 astek055 - #13
Media Tek USB Port (COM3)

1. Bilgisayarımıza Android USB sürücülerini yüklüyoruz. . (sürücüler yüklü ise bu adımı atlaya bilirsiniz)
  2. Tabletimizi kapatıyoruz.
  3. İndirmiş olduğumuz yazılım yükleme aracını acıyoruz.
  4. Download bölümüne geliyoruz.
  5. Scatter-loading yazan yere tıklayıp indirmiş olduğumuz yazılım dosyanın içinden MT..........._Android_scatter.txt yazan dosyası seçiyoruz.
  6. Download yazısına tıklayıp tabletimizi takıyoruz.
  7. Yükleme işlemi başladığı zaman alt tarafta görünecektir. İşlem tamamlandığında ekrana yeşil tik işareti gelecek.
Bu işlemleri sırası ile düzgün bir şekilde yapıldığı zaman telefonunuz flashlanmış olacaktır.
Yazılım yükleme aracına ulaşabilirsiniz.

Unutmayınız..!!!
Buradaki işlemler yapılırken yanlış işlem yapıldığı takdirde cihazınızda zarar oluşabilir ve Cihazda oluşacak zarardan
ve sorumlu değilimdir.
Ö özgür - #14
Size yazmadan önce Sp flash ile de denedim ama onda da olmadı. Tableti Media Tek usb port olarak görmesi doğru mu ?
coban32 coban32 - #15
Splashtool da aldığınız hata nedir? Cihazı pcye taktığınızda media tek usb olarak görecek zaten driverlarınız yüklü ise downloada bastığınızda yükleme işlemi başlayacaktır.
Paradox Paradox - #16

Hasta oluyorum bu tarz yorumlara.
Yorumlara baktınız mı?
Yazılım yüklemesi yapanlar gelip teşekkür etmişler.
Siz yazılım yükleme işlemini yapamadı iseniz, başka bir yazılım aramadan önce, sorunu çözmeye çalışınız.
7 79kkk - #17
şefim eline salık bn yeni başlayanlardanım bi ricam olacaktı bunu tablete nasıl yükliyebilirim youtube de aradım fakat bulamadım yada yanlış aradım nasıl yapıldığına dair bi video varmı şimdiden teşekkür ederim
Paradox Paradox - #18
şefim eline salık bn yeni başlayanlardanım bi ricam olacaktı bunu tablete nasıl yükliyebilirim youtube de aradım fakat bulamadım yada yanlış aradım nasıl yapıldığına dair bi video varmı şimdiden teşekkür ederim

Madem yeni başladınız, o zaman en çok sizin okumanız gerekli.
Okuma işine de, zahmet olacak ama konuya yazılan yorumları okuyarak başlayınız.
Yorumlarda video yok, gerçi videoya ihtiyacınız da yok.
En azından yazılım yükleme işlemi için gerekli açıklama mevcut.
niyaziyavas niyaziyavas - #19
herkese kolay gelsin öncelikle emeğinden dolayı admine tesekkürler rom u bulup yüklemiş bende şu şekilde bir hata aldım yüzde 2 de kalıyor hata veriyor size de denk geldi mi bu şekilde

printThread_attachments

• hata 1.jpg
    hata 1.jpg
    143.2 KB · Görüntüleme: 146
silivriserdar silivriserdar - #20
herkese kolay gelsin öncelikle emeğinden dolayı admine tesekkürler rom u bulup yüklemiş bende şu şekilde bir hata aldım yüzde 2 de kalıyor hata veriyor size de denk geldi mi bu şekilde
Sp Flash Tool son Sürüm kullanarak yükleme yapın. Sitemizde sp flash tool son sürümü arama kısmından arayarak bulabilirsiniz.
niyaziyavas niyaziyavas - #21
sp flashtool link var mı :( son sürüm için
silivriserdar silivriserdar - #22
Evet sitede mevcut arama yaparak bulabilirsiniz.
niyaziyavas niyaziyavas - #23
cihazın içini açtıgımda cihazın işlemcisi MT8125K olarak gördüm adminin paylaştıgı rom MT6589 rom uyuşmazlığı olabilir mi ? Son sürüm Flashtool ile zaten kurulum yapılamıyor scatter dan gösterdiğinde uyarı veriyor rom u kabul etmiyor ya da ben mi yanlış bir işlem yapıyorum ?? çözemedim.
silivriserdar silivriserdar - #24
cihazın içini açtıgımda cihazın işlemcisi MT8125K olarak gördüm adminin paylaştıgı rom MT6589 rom uyuşmazlığı olabilir mi ? Son sürüm Flashtool ile zaten kurulum yapılamıyor scatter dan gösterdiğinde uyarı veriyor rom u kabul etmiyor ya da ben mi yanlış bir işlem yapıyorum ?? çözemedim.
Evet sizin cihazınız farklı bir ana karta sahip. Sizin cihazınızın yazılımını bulmak için. bulunan konuyu inceleyin ve cihazın ana kart resimlerini konuya atın. Resimler ne kadar net ve ana kart arka ve ön yüzündeki yazıları çekip konuya atarsanız yardımcı oluruz.
niyaziyavas niyaziyavas - #25
cihaza ait fotograflar ekte

printThread_attachments

• 1.jpg
    1.jpg
    219.5 KB · Görüntüleme: 75
  • 2.jpg
    2.jpg
    243.9 KB · Görüntüleme: 61
silivriserdar silivriserdar - #26
cihaza ait fotograflar ekte
Buradaki yazılarla ile pek birşey bulamadım. Muhtemelen cihazın arka tarafında da yazılar var. Onları da görmek lazım. Ayrıca dokunmatik ve ekran filmlerinin üzerindeki yazıları da çekip konuya atarsanız daha iyi olur. Bu arada bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve mobilkulup sitesi sorumlu değildir. O yüzden dikkatlice sökün ve toplayın. Bu ana kart ve bilgiler, yazılar ile araştırma yapacağız ama bu demek değildir illa yazılım bulunacak. O yüzden biraz sabırlı olmanız lazım.
symbazz symbazz - #27
Evet %4 te 4008 hatası veriyor. Zannediyorum yazılım uyumsuz.
symbazz symbazz - #28

Paradox Paradox - #29
da bir yazılım mevcut.
Nedir neyin nesidir bir bilgim yok.
İndirip kontrol edebilir misiniz?
symbazz symbazz - #30
da bir yazılım mevcut.
Nedir neyin nesidir bir bilgim yok.
İndirip kontrol edebilir misiniz?
Hemen.
symbazz symbazz - #31
Bendeki Gigaset MT8125K işlemciye sahipmiş. O zaman bu cihazlar 830 değil.
Paradox Paradox - #32
Bendeki Gigaset MT8125K işlemciye sahipmiş. O zaman bu cihazlar 830 değil.

Olabilir.
Cihazın modelini tespit edebildiniz mi?
symbazz symbazz - #33
Olabilir.
Cihazın modelini tespit edebildiniz mi?
MT6589 işlemci, MT8125K işlemcinin muadiliymiş anladığım kadarıyla. Elimdeki cihaz 830 modeli. Zannediyorum bendeki arıza işlemci arızası.
silivriserdar silivriserdar - #34
MT6589 işlemci, MT8125K işlemcinin muadiliymiş anladığım kadarıyla. Elimdeki cihaz 830 modeli. Zannediyorum bendeki arıza işlemci arızası.
Olabilir abi bazı mtk işlemciler bir birinin muadili oluyor.
K KARACABEY - #35
Bu şekilde hata veriyor

printThread_attachments

• 2018-06-22.png
    2018-06-22.png
    122.5 KB · Görüntüleme: 50
Paradox Paradox - #36
Bu şekilde hata veriyor

Yazılım yükleme aracının farklı bir versiyonunu denediniz mi?
S skynet - #37
kardesım rom farklı o yuzden hata verıyor paylasım yapan arkadas test etmeden vermıs verdıgı rom mt6589 ama gigaset mt8125 olması lazım
S skynet - #38
kardesler bu rom farklı model ıcın gıgasette ıslemcı MT8125 dir rom farklıdır yonetıcı arkadaslar okuyunuz. arkadaslara hakaret etmeyınız yorum yazanlar haklı bakınız
Gigaset QV830, global olarak 200 Euro’luk fiyat etiketine sahip bir ürün.
Ürünün teknik özelliklerine baktığımızda ARM Cortex A7 mimarisine sahip 1.2 GHz hızında çalışan MediaTek’in MT8125 işlemcisi kullanıldığını görüyoruz. Grafik işlemci olarak cihazın çözünürlüğüne yeterli güce sahip olan PowerVR SGX544 MP kullanılmış.
1 GB DDR3 ve 8 GB dahili hafızanın olduğu cihazın ekranı ise 8 inç boyutunda, 4:3 oranda 1024 x 768 piksel çözünürlüğünde. Buradaki ayrıntı ise ekranın 256K yani 18 bit renk destekliyor oluşu.
kaynak shiftdelete
Paradox Paradox - #39
kardesler bu rom farklı model ıcın gıgasette ıslemcı MT8125 dir rom farklıdır yonetıcı arkadaslar okuyunuz. arkadaslara hakaret etmeyınız yorum yazanlar haklı bakınız
Gigaset QV830, global olarak 200 Euro’luk fiyat etiketine sahip bir ürün.
Ürünün teknik özelliklerine baktığımızda ARM Cortex A7 mimarisine sahip 1.2 GHz hızında çalışan MediaTek’in MT8125 işlemcisi kullanıldığını görüyoruz. Grafik işlemci olarak cihazın çözünürlüğüne yeterli güce sahip olan PowerVR SGX544 MP kullanılmış.
1 GB DDR3 ve 8 GB dahili hafızanın olduğu cihazın ekranı ise 8 inç boyutunda, 4:3 oranda 1024 x 768 piksel çözünürlüğünde. Buradaki ayrıntı ise ekranın 256K yani 18 bit renk destekliyor oluşu.
kaynak shiftdelete

Şimdi siz diyorsunuz ki, Gigaset QV830 için paylaştığım yazılım Gigaset QV830'a uygun değil.
Peki ekte bulunan ve yazılımın içerisinden çıkarttığım build.prop dosyasında yazılanları ve bu yazılımı indirip yükleyenleri ne yapacağız?
Sanırım bu cihazın aynı marka ve model olmasına rağmen iki farklı versiyonu mevcut.
Birisi MT6589 işlemcili, diğeri de MT8125 işlemcili.

printThread_attachments

• build.prop
    3.8 KB · Görüntüleme: 24
managert67 managert67 - #40
AYNI CİHAZDAN ELİME GELDİ ÇÖKMÜŞ ŞEKİLDE ÇÖZEBİLEN VARMI
Paradox Paradox - #41
AYNI CİHAZDAN ELİME GELDİ ÇÖKMÜŞ ŞEKİLDE ÇÖZEBİLEN VARMI

Sizin cihazınız bulunan cihaza benziyor mu?
managert67 managert67 - #42
Sizin cihazınız bulunan cihaza benziyor mu?
evet ta kendisi abim
Paradox Paradox - #43
evet ta kendisi abim

Hala araştırmaya devam ediyorum.
Nasipse işe yarar bir şeyler bulabilirsem paylaşacağım.
F felsefeci55 - #44
Merhaba buradan gördüğüm rom u indirdim. Tablet im "gigaset" yazısında kalıyordu artık hiç açılmıyor resimdeki hatayı veriyor ve tableti bilgisayar ile bağlantısını kesip tekrar bağladığım zaman tanımıyor bilgisayar. Tableti arkadan resetleyip tekrar bağladığım zaman "mediatek usb com port" olarak görüyor ne yapmam lazım ?
F felsefeci55 - #45
Resimleri atmamışım kusura bakmayın.

printThread_attachments

• 1.png
    1.png
    329.7 KB · Görüntüleme: 28
  • 2.png
    2.png
    53 KB · Görüntüleme: 26
Paradox Paradox - #46
Merhaba buradan gördüğüm rom u indirdim. Tablet im "gigaset" yazısında kalıyordu artık hiç açılmıyor resimdeki hatayı veriyor ve tableti bilgisayar ile bağlantısını kesip tekrar bağladığım zaman tanımıyor bilgisayar. Tableti arkadan resetleyip tekrar bağladığım zaman "mediatek usb com port" olarak görüyor ne yapmam lazım ?

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.
F felsefeci55 - #47
Programda seçtiğim zaman "USERDATA" ve "CACHE" eksik çıkıyor. Rom içinde yok ya da ben bulamıyorum nerden bulabilirim ?
Paradox Paradox - #48
Programda seçtiğim zaman "USERDATA" ve "CACHE" eksik çıkıyor. Rom içinde yok ya da ben bulamıyorum nerden bulabilirim ?

Bahsettiğiniz dosyalar sizde bulunmayabilir.
Lakin onların eksikliği yazılım yüklemenize engel değildir.
coban32 coban32 - #49
Resimleri atmamışım kusura bakmayın.
Spflash toolun farklı bir versiyonunu kullanın. Programı yönetici olarak ve trace mode açık çalıştırın.
F futti133 - #50
Sorun yaşayanlar, burada
yazılımı denesinler.
VERSİYON KAÇ ACABA BUNLAR
Paradox Paradox - #51
VERSİYON KAÇ ACABA BUNLAR

İnanın hiç bir bilgim yok.
F futti133 - #52
İnanın hiç bir bilgim yok.
tesekkürler cevabınız için
Paradox Paradox - #53
tesekkürler cevabınız için

:rica:
sesa sesa - #54
Sorun yaşayanlar, burada
yazılımı denesinler.
Emeğine sağlık
Paradox Paradox - #55
I ilyasusta2003 - #56
Sorun yaşayanlar, burada
yazılımı denesinler.
kingggggggggggggggg
Paradox Paradox - #57
kingggggggggggggggg

Sanırım Türk değilsiniz.
Not at all!
umut7288 umut7288 - #58
4008 hatası alıyorum.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.
Paradox Paradox - #59
4008 hatası alıyorum.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Sürücüler yüklü mü ve yazılım yükleme aracının farklı versiyonlarını denediniz mi?
C cemalkaratas007 - #60
Sp Flash Tool son Sürüm kullanarak yükleme yapın. Sitemizde sp flash tool son sürümü arama kısmından arayarak bulabilirsiniz.
iyi günler benim cihazda yüzde 6 da kalıyor sp flash son sürüm demişsiniz fakat scatter dosyası yeni sürümü kabul etmiyor yardımcı olabirmisinz
Paradox Paradox - #61
iyi günler benim cihazda yüzde 6 da kalıyor sp flash son sürüm demişsiniz fakat scatter dosyası yeni sürümü kabul etmiyor yardımcı olabirmisinz

Siz de farklı sürümler deneyiniz.
Dikkate aldığınız iletinin tarihi eski, bu nedenle yazılım yükleme aracının en son versiyonu işinize yaramayabilir.
M maviblg - #62
TEŞEKKÜR EDERİM
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/gigaset-qv830-yazilim-lazim.2906/