Hometech HT 8MT Rom Sorunu

Yazdır

capover

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Nis 2020
16
2
3
43
merhabalar. bende hometech HT 8MT ( lütfen Hometech ht 8m değil T si var) tablet var. tablette bir sorun oldu rom atmam gerekti. hometech sitesine baktım yazılım paylaşmıyorlar. mail attım ücret karşılığı yaparız dediler. bende internette araştırdım ama bir türlü bulamadım. sonra hometech ht 8c tabletin benim tablet ile aynı anakarta ve işlemciye sahip olduğunu gördüm. kendi kendime dedim ki: sorun olmaz galiba. flash tool programı ile format download seçeneğini işaretleyerek işlemi başlattım. sonuç : çalışmadı.
Bir gün sonra Hometech ht 8mt yazılımını buldum. sevinerek yükeleme işlemi yaptım. yine format download seçeneği ile. işlem bitti ve tablet açıldı. fakat dokunmatik çalışmıyor ve ekran çavirmelerinde farklı yöne dönüyor. Ayrıca tesadüf eseri keşfettiğim bir yol ile ( ses kısma tuşuna basılı tutup usb bağlayınca) recovery gibi bir bölüme girdi. orda ms board 10 HT yazıyor. yani yanlış yüklenmiş. . Bu tablet sıfır alındı ve ilk kez böyle bir işleme maruz kaldı. Şimdi sizden ricam bu kardeşinize yardım edecek yön gösterecek biri var mı? şimdiden teşekürler. ( bu arada elinde yedek dosya falan yok. )

Son düzenleme:

capover

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Nis 2020
16
2
3
43
Ýukleme sorunsuz oluyor. Tablet açılıyor. Fakat yine aynı dokunmatik çalışmıyor. kapali konumfa ses açma tuşuna basılı tutup usb baglayi yapınca factory mode giriyor. Burada version kısmına baktığımda ms board 10MT yazıyor. 8MT olması lazım.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Ýukleme sorunsuz oluyor. Tablet açılıyor. Fakat yine aynı dokunmatik çalışmıyor. kapali konumfa ses açma tuşuna basılı tutup usb baglayi yapınca factory mode giriyor. Burada version kısmına baktığımda ms board 10MT yazıyor. 8MT olması lazım.

Siz cihazınıza yanlış yazılımı yüklüyor olabilir misiniz?
Cihazınıza yazılımı mı yüklüyorsunuz?

capover

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Nis 2020
16
2
3
43
Siz cihazınıza yanlış yazılımı yüklüyor olabilir misiniz?
Cihazınıza yazılımı mı yüklüyorsunuz?
Evet sizin paylaştığınız yazılımı yükledim. benim arkadaşın aynı tableti varmış. Ekranı kırılmış belki ücret karşılığı anakartıni satar.biraz daha uğraşırım yapamazsam anakart değiştiririm artık.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Evet sizin paylaştığınız yazılımı yükledim. benim arkadaşın aynı tableti varmış. Ekranı kırılmış belki ücret karşılığı anakartıni satar.biraz daha uğraşırım yapamazsam anakart değiştiririm artık.

Sizin cihazınızda daha önce ekran değişimi oldu mu?

capover

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Nis 2020
16
2
3
43
Peki, dokunma panelini taktığınız zaman dokunma paneli sorunsuz çalıştı mı?
Yanılmıyorsam siz dokunma panelini değiştirdiniz, sorun yaşayınca da yazılım yüklemesi yaptınız.
Doğru mudur?
Dokunmatik sorunsuz çalıştı. 2-3 ay çalıştı. Son günlerde tablet te ağırlaşma, ayarlara girmeme, google play de program yükleme zorluğu oluştu. Format attım düzelmedi. Sonra rom yükleyeyim dedim. Yanlışlıkla Hometech ht 10mt yükledim. Farkına varınca hometech ht 8mt yı yükledim. Aynen olaylar bu. Ne yaptıysam yapayım 8-9 kere 8mt yı yükledim ( sizin linkteki dahil) olmadı. Versiyon kısmında 10mt yazıyor. Bu arada ilgi ve yardımınız için çok teşekürler. Tablet yapılmasa bile size minnettarım

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Dokunmatik sorunsuz çalıştı. 2-3 ay çalıştı. Son günlerde tablet te ağırlaşma, ayarlara girmeme, google play de program yükleme zorluğu oluştu. Format attım düzelmedi. Sonra rom yükleyeyim dedim. Yanlışlıkla Hometech ht 10mt yükledim. Farkına varınca hometech ht 8mt yı yükledim. Aynen olaylar bu. Ne yaptıysam yapayım 8-9 kere 8mt yı yükledim ( sizin linkteki dahil) olmadı. Versiyon kısmında 10mt yazıyor. Bu arada ilgi ve yardımınız için çok teşekürler. Tablet yapılmasa bile size minnettarım

Aklıma bir şey daha geliyor aslında.
Ben şahsen denerdim ama size önermem.
Cihazınız kullanılmaz hale gelebilir.
Yanılmıyorsam yazılım paylaşılan yerde Hometech HT 10MT için iki adet yazılım mevcut.
Her ikisini de denerdim.
Belki paketlemede yanlış yapılmış olabilir.

capover

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Nis 2020
16
2
3
43
Aklıma bir şey daha geliyor aslında.
Ben şahsen denerdim ama size önermem.
Cihazınız kullanılmaz hale gelebilir.
Yanılmıyorsam yazılım paylaşılan yerde Hometech HT 10MT için iki adet yazılım mevcut.
Her ikisini de denerdim.
Belki paketlemede yanlış yapılmış olabilir.
Benim tablet hometech ht 8mt ama. Tablet kullanılamaz hale gelmesini bize aldım artık :) her yola açığım.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Doğru olma ihtimali yuksek. Dediğini yeni anladım. Hometech ht 10mt olup içinde hometech ht 8mt olabilir.

Zaman zaman böyle şeyler olabiliyor.
Bende bir kaç defa benzer hatalar yapmıştım.
A cihazınızın yazılımı B cihazının yazılımı diye paylaşmış, geri bildirimler sonucunda da gerekli düzenlemeleri yapmıştım.

capover

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Nis 2020
16
2
3
43
Zaman zaman böyle şeyler olabiliyor.
Bende bir kaç defa benzer hatalar yapmıştım.
A cihazınızın yazılımı B cihazının yazılımı diye paylaşmış, geri bildirimler sonucunda da gerekli düzenlemeleri yapmıştım.
item dosyasını inceledim 10.1 yazıyor. haklı olabilirsin

Ekli dosyalar

• item.PNG
    item.PNG
    9.6 KB · Görüntüleme: 27
  • item2.PNG
    item2.PNG
    41.9 KB · Görüntüleme: 28

capover

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Nis 2020
16
2
3
43
şimdi benzer olanları tek tek indiriyorum. doğru olup olmadığını tablet üzerinde denemeden anlama yolu var mı? mesela 8c , 10mt, 8m falan indiriyorum.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
şimdi benzer olanları tek tek indiriyorum. doğru olup olmadığını tablet üzerinde denemeden anlama yolu var mı? mesela 8c , 10mt, 8m falan indiriyorum.

Bu konuda işiniz biraz zor.
Yazılımları tek tek parçalamanız gerekebilir.
Bu da bazı araç gereçler ve biraz da bilgi birikimi gerektirir.

bigalii_17

Yeni üye
Kayıtlı üye
4 May 2020
2
0
1
36
Merhaba Paradox.
Hometech HT8 MT tabletime paylaşmış olduğunuz sitedeki uygun yazılımı (HT8 MT) indirerek flash tool vasıtasıyla cihazıma başarılı şekilde yükledim. Cihaz açılışında sergilenen Hometech ikonu yatay olarak sergilendi(sanırım yatay-dikeyi yanlış algılıyor) ve tabletin dokunmatik ekranı artık çalışmıyor. Servise mail atarak yazılımı istedim maalesef firma doğal olarak olaya ticari bakıyor yardımcı olmadılar.
Forumda benzer sorunları yaşayan arkadaşların gönderilerini takip ettim.
Konuya el atarak sorunu çözmemizde yardımcı olmanızı bekliyorum.