Çözüldü Hometech Tablet Model 8M Rom Problemi

Yazdır

srkn2626

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Nis 2020
4
0
1
45
Arkadaşlar rom u 2 yerde buldum ikisindede böyle bir uyarı alıyorum sanırım benimki mt6580 uygun bir firimwre bulabilirmiyiz flash tools ile yükleyebileceğim ? (android 6.0) olmadı

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    5.5 KB · Görüntüleme: 65
Moderatör tarafında düzenlendi:

srkn2626

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Nis 2020
4
0
1
45
Bir de bulunan yazılımı deneyebilir misiniz?
dostum problem benim leptop windows 10 starter kaynaklı imiş .
masa üstü windows 10 da denedim herşey aynı orada oldu.
ancak bir şeyi dile getireyim verdiğin link e hayran kaldım sen bu işi biliyorsun . oradan indirdim kurdum diğerlerini bir daha denemedim . dosyalar aynı onlarda doğruymuş . Senin verdiğin link çok hoşuma gitti . ince bir nokta sertifika süresi geçmiş onuda bilg. tarihini geri alarak çözdüm çok saol.

chipset de MT6580 değilmiş . mt8163 doğru olanı ancak windows kaynaklı sorundan dolayı böyle diyormuş

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
ancak bir şeyi dile getireyim verdiğin link e hayran kaldım sen bu işi biliyorsun . oradan indirdim kurdum diğerlerini bir daha denemedim . dosyalar aynı onlarda doğruymuş . Senin verdiğin link çok hoşuma gitti . ince bir nokta sertifika süresi geçmiş onuda bilg. tarihini geri alarak çözdüm çok saol.

chipset de MT6580 değilmiş . mt8163 doğru olanı ancak windows kaynaklı sorundan dolayı böyle diyormuş

Rica ederim.
Aslında bilgisayarın tarihini değiştirmenize gerek yoktu.
Açılan sayfadan bir kaç tıklama ile ilerleyebilirdiniz.

capover

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Nis 2020
16
2
3
43

dostum biraz daha açıklama yapabilirmisin. bilgisayar kaynaklı derken ne demek istedin . ayrıca verilen linkten indirmek için mi tarihi geriye aldın yoksa rom yükleme sırasında mı tarihi geriye aldım

• Beğen
Tepkiler: umıt36

srkn2626

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Nis 2020
4
0
1
45
Rica ederim.
Aslında bilgisayarın tarihini değiştirmenize gerek yoktu.
Açılan sayfadan bir kaç tıklama ile ilerleyebilirdiniz.
evet eskiden oluyordu şimdi
dostum biraz daha açıklama yapabilirmisin. bilgisayar kaynaklı derken ne demek istedin . ayrıca verilen linkten indirmek için mi tarihi geriye aldın yoksa rom yükleme sırasında mı tarihi geriye aldım
verilen dosyayı indirmek için tarihi geri aldım bende sitede açılmadı sertifikası dolduğu için . 2019 da dolmuş tarihi geri çekince açıldı site başka hiçbir şekilde açmıyor.
Kurulumdada laptop ta verdi chip set hatasını . windows 10 starter yüklü . başarılı olamadım
Masa üstü bir bilgisayarda gene windows 10 ama sürümü farklı heralde herşey aynı orada kurdu sorunsuz.
sen format all + download ı denedinmi ?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
evet eskiden oluyordu şimdi

verilen dosyayı indirmek için tarihi geri aldım bende sitede açılmadı sertifikası dolduğu için . 2019 da dolmuş tarihi geri çekince açıldı site başka hiçbir şekilde açmıyor.
Kurulumdada laptop ta verdi chip set hatasını . windows 10 starter yüklü . başarılı olamadım
Masa üstü bir bilgisayarda gene windows 10 ama sürümü farklı heralde herşey aynı orada kurdu sorunsuz.
sen format all + download ı denedinmi ?

Aşağıdaki ekran alıntısında belirtilen bağlantıya tıkladığınızda, bilgisayarınızın zaman ayarları ile oynamadan,
Yazılım indirme bağlantılarına ulaşabilirsiniz.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhaba bu linkteki romlar Arasındaki 8M modeli için uygun rom yok .sadece klavuz dosyası mevcut yardımcı olur musunuz?

Yazılımı kaldırmışlar sanırım.
bulunan yazılımı denemiş miydiniz?
Şayet denediyseniz ve hala sorununuz çözülmediyse, ne yazık ki benim elimde bu cihaz için başka yazılım yok.
bulunan konudan faydalanarak cihazınız için yazılım arayabilirsiniz.

Lucaskane

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 Ara 2019
10
0
1
36
Yazılımı kaldırmışlar sanırım.
bulunan yazılımı denemiş miydiniz?
Şayet denediyseniz ve hala sorununuz çözülmediyse, ne yazık ki benim elimde bu cihaz için başka yazılım yok.
bulunan konudan faydalanarak cihazınız için yazılım arayabilirsiniz.
Sitedeki yazılımı yükledim ama fayda etmedi malesef.. Biraz araştırdım hometech tabletlerde com.rock gota diye bir reklam virüsü varmış . Bu da sistem dosyasına sızdığı için kaldıramadım.Dr web virüs programı buluyor ama silme yetkisi olamdığından bir şey yapamadım.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Sitedeki yazılımı yükledim ama fayda etmedi malesef.. Biraz araştırdım hometech tabletlerde com.rock gota diye bir reklam virüsü varmış . Bu da sistem dosyasına sızdığı için kaldıramadım.Dr web virüs programı buluyor ama silme yetkisi olamdığından bir şey yapamadım.

Anladım.
Nasipse ben konuyu biraz araştırayım, faydalı bir şeyler bulursam, buradan paylaşırım.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Teşekkürler çaresini bulabilirseniz sevinirim :)

Yaptığım araştırmalar sonucunda bahsettiğiniz virüsle ilgili çok fazla bilgiye ulaşamadığım.
Okuduklarımdan anladığım kadarıyla, virüs olarak bahsettiğiniz uygulama, giriş seviyesi cihazlarda bulunuyormuş.
Bazı programlar da bu uygulamayı virüs olarak algılıyormuş.
Root yetkileri ile bu uygulamayı kaldıranlar olmuş.
Cihazınıza yeniden yazılım yüklemek sorununuzu çözer mi tartışılır.
Çünkü anladığım kadarıyla, bu uygulama cihaz yazılımının içinde mevcut.

Son düzenleme:

Lucaskane

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 Ara 2019
10
0
1
36
Yaptığım araştırmalar sonucunda bahsettiğiniz virüsle ilgili çok fazla bilgiye ulaşamadığım.
Okuduklarımdan anladığım kadarıyla, virüs olarak bahsettiğiniz uygulama, giriş seviyesi cihazlarda bulunuyormuş.
Bazı programlar da bu uygulamayı virüs olarak algılıyormuş.
Root yetkileri ile bu uygulamayı kaldıranlar olmuş.
Cihazınıza yeniden yazılım yüklemek sorununuzu çözer mi tartışılır.
Çünkü anladığım kadarıyla, bu uygulama cihaz yazılımının içinde mevcut.
Evet com.rock.gota bileşeni hometech destek uygulamasının altında görünüyor. Root yapmak sorunu düzeltirse nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Lucaskane

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 Ara 2019
10
0
1
36
Arama motorlarından faydalanarak, cihazınızın işlemci türüne göre Root yöntemlerine ulaşabilirsiniz.
Cihazı rootlayıp tabletle birlikte gelen hometech destek uygulamasını kaldırdım. Şimdilik sorun yok cihaz bayağı bir rahatladı. Çok kasma vardı normale döndü şimdilik. Bir gelişme olursa burdan yazarım. Teşekkürler ilginiz için. :)