Hometech Wi101 Windows 10 Yazılım İsteği

Hometech Wi101 Windows 10 Yazılım İsteği

scream516 scream516 - #1
a101 malı tabletin yazilimsal sorunları vardı.usb ile windows 10 kurdum. sitesindende dokunmatik driver i ni indirip kurduk dokunmatik çalışmıyor fabrika çıkışlı windows 10 img. Elinde olan var mı? Zira servis kendi yazilimini paylaşmiyor
silivriserdar silivriserdar - #2
a101 malı tabletin yazilimsal sorunları vardı.usb ile windows 10 kurdum. sitesindende dokunmatik driver i ni indirip kurduk dokunmatik çalışmıyor fabrika çıkışlı windows 10 img. Elinde olan var mı? Zira servis kendi yazilimini paylaşmiyor

Sitesine girip mail atın muhtemelen yardımcı olacaklardır.
Paradox Paradox - #3

Cihazın yazılımı ne yazık ki bende yok.
Yaşadığınız dokunma paneli sorununu farklı bir cihazda zamanında bende yaşamıştım.
Bir kaç sürücü yükleme işleminden sonra başarılı olmuştum.
Lakin bu işlemleri yaparken de cihaza yeniden işletim sistemi yüklemem gerekmişti.

Sürücülerin bazıları kaldırma işlemlerinde tam olarak kaldırılmıyor olabilir.
Sürücü kaldırma işleminden sonra artık dosyalar kalabiliyor olabilir.
Bütün bunlarla birlikte yeni sürücülerin dosyaları bazen eski sürücülerin dosyaları ile değişmiyor olabilir.
Yukarıdaki nedenlerden dolayı sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Size önerim önce cihazınıza temiz bir kurulum yapmanızdır.
Daha sonra cihazınızın sürücülerini indiriniz.
Dokunma paneli sürücülerini en sona bırakarak diğer sürücüleri yükleyiniz.
Yükleme işleminden sonra cihazınızı yeniden başlatınız.
Son olarak Wi101 TP Driver isimli klasördeki install dosyasını yönetici olarak çalışınız.
(Klasik yöntemlerle sürücü yüklemesi yapmayınız.)

Yükleme işleminden sonra büyük olasılıkla dokunma paneli sorunsuz bir şekilde çalışacaktır.

Yine olmazsa, KMDF HID Minidriver for Touch I2C Device ibaresi ile arama yapınız ve bulduğunuz sürücüleri tek tek deneyiniz.
scream516 scream516 - #4
Sitesine girip mail atın muhtemelen yardımcı olacaklardır.
Hometech kendilerinin sıkıştırılmış window 10 kullandıklarını bu modelin yazılımını paylaşmadıklarını belirtti hometech biraz bencil servisi çalıştıracak belli ki :D
scream516 scream516 - #5
Cihazın yazılımı ne yazık ki bende yok.
Yaşadığınız dokunma paneli sorununu farklı bir cihazda zamanında bende yaşamıştım.
Bir kaç sürücü yükleme işleminden sonra başarılı olmuştum.
Lakin bu işlemleri yaparken de cihaza yeniden işletim sistemi yüklemem gerekmişti.

Sürücülerin bazıları kaldırma işlemlerinde tam olarak kaldırılmıyor olabilir.
Sürücü kaldırma işleminden sonra artık dosyalar kalabiliyor olabilir.
Bütün bunlarla birlikte yeni sürücülerin dosyaları bazen eski sürücülerin dosyaları ile değişmiyor olabilir.
Yukarıdaki nedenlerden dolayı sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Size önerim önce cihazınıza temiz bir kurulum yapmanızdır.
Dokunma paneli sürücülerini en sona bırakarak diğer sürücüleri yükleyiniz.
Yükleme işleminden sonra cihazınızı yeniden başlatınız.
Son olarak Wi101 TP Driver isimli klasördeki install dosyasını yönetici olarak çalışınız.
(Klasik yöntemlerle sürücü yüklemesi yapmayınız.)

Yükleme işleminden sonra büyük olasılıkla dokunma paneli sorunsuz bir şekilde çalışacaktır.

Yine olmazsa, KMDF HID Minidriver for Touch I2C Device ibaresi ile arama yapınız ve bulduğunuz sürücüleri tek tek deneyiniz.
Ben bu cihaza sıfır kurulum yaptım kendi sayfası üzerinden belirtilen driver yüklemesini gerçekleştirdim sonuç olarak sadece şunu merak ediyorum windows 10 pc versiyonu ile bu tablette kullanılan windows 10 sürümü farklı mı oluyo onu anlayamadım
Paradox Paradox - #6
Ben bu cihaza sıfır kurulum yaptım kendi sayfası üzerinden belirtilen driver yüklemesini gerçekleştirdim sonuç olarak sadece şunu merak ediyorum windows 10 pc versiyonu ile bu tablette kullanılan windows 10 sürümü farklı mı oluyo onu anlayamadım

İşin gerçeği, şudur:
Sizin yüklediğiniz Microsoft Windows 10 ile onların yüklediği aynı işletim sistemidir.
Microsoft Windows 10 versiyonları farklı olabilir.
Mesela onlardaki Home'dur, siz Pro yüklemişsinizdir.

Siz yüklemeyi ESD veya ISO kalıbından yaparsınız.
Genellikle bu yükleme kalıbı standart dosyaları içermektedir.
Bütün cihazlara kurulabilir.
Sürücü ve lisans dosyalarını barındırmaz.
Sizin kurulum işlemi sırasında bazı ayarlar yapmanız gerekebilir.
Kurulumdan sonrada ürün anahtarına,
Sürücülere ve bazı kişiselleştirme dosyalarına ihtiyaç duyabilirsiniz.

Teknik servisin kullandığı yazılım ise, cihaza göre özelleştirilmiştir.
Bu yazılım yapılan düzenlemelere göre, firma logosu, ürün anahtarı, ürün sürücüleri ve özel kişiselleştirme dosyalarını içerisinde barındırır.
Kurulum aşamasında da disk bölümlendirme ve benzeri işlemleri otomatik olarak yapar.
Yükleme imajını bir USB sürücüye kopyalarsınız, cihazı bu sürücüden Boot edersiniz ve cihaz satın aldığınız hali ile açılır.
Sizin yükleme yaptıktan sonra yaptığınız işlemlerin hiç birisini yapmanız gerekmez.
Teknik servisin kullandığı yazılımın bir benzerini edinebilir hatta bu yazılımı cihazınıza yükleyebilirsiniz.
Lakin bu yazılım sizin cihazınız için özel olarak hazırlanmadığı için bazı ayar ve yüklemeler yapmanız gerekebilir.
Ayrıca da benzer cihazların yazılımları mevcuttur.
Hatta biraz uğraşırsanız cihazınızı Dual Boot bile yapabilirsiniz.
Yani cihazınıza hem Android hemde Microsoft Windows işletim sistemi yükleyebilirsiniz.

Bu işler bilgi ve sabır gerektiren, bununla birlikte de oldukça zaman alan işlerdir.

İşi biraz ilerlettiğiniz zaman sizde yalnızca cihazınız için özel yazılımlar hazırlayabilirsiniz.
Böylece kurulumdan sonra hiç bir ayar yapmanız gerekmeyebilir.

Teknik servisin, cihazınızın yazılımını paylaşmasında aslında bir mani yoktur.
Lakin büyük dosya boyutları ve bazı ticari kaygılar nedeniyle bazen teknik servisler işi yokuşa sürebiliyorlar.

Size daha önce önerdiğim yöntemlerle cihazınızın sürücüsünü yükleyebilirsiniz.
Ben daha önce de bahsettiğim gibi bir cihaz için 50-60 farklı sürücü denemek zorunda kalmıştım ve sonunda başarıya ulaşmıştım.

Not:
Anlatımı basit bir dille yaptım.
scream516 scream516 - #7
Öncellikle paradox hocam en basite indirgenmiş anlatım için çok tşkr ederim sorun çözüldü tamire gelen aynı model cihaz üzerinden img. yedek aldım sonra yedeği alıp çalışmayan cihaza yedeği geri yükledim hepsi bu kadar.Aldığım yedeğe ihtiyacı olan arkadaşlar var ise bu konu altından yazarlarsa paylaşalım ki istelir görülsün.Halka hizmet hakka hizmettir
Paradox Paradox - #8
Öncellikle paradox hocam en basite indirgenmiş anlatım için çok tşkr ederim sorun çözüldü tamire gelen aynı model cihaz üzerinden img. yedek aldım sonra yedeği alıp çalışmayan cihaza yedeği geri yükledim hepsi bu kadar.Aldığım yedeğe ihtiyacı olan arkadaşlar var ise bu konu altından yazarlarsa paylaşalım ki istelir görülsün.Halka hizmet hakka hizmettir

Rica ederim.
Yazılımı paylaşma imkanınız varsa paylaşın, kimseden davet beklemeyin.
Paylaştığınız yazılım illa ki birisinin işine yarar.
Y YHNKKS - #9

Merhabalar. Benimde wi101 in yedeğine ihtiyacım var. Aldığın yedeği banada verebilirmisin?

yardımların için şimdiden teşekkürler.
Paradox Paradox - #10
Merhabalar. Benimde wi101 in yedeğine ihtiyacım var. Aldığın yedeği banada verebilirmisin?

yardımların için şimdiden teşekkürler.

Cihaz yedeği hakkında pak fazla bir beklentiye girmenizi önermem.
Konuya yazdığım iletileri okumanız ve sorununuzu o doğrultuda çözmeye çalışmanız daha faydalı olacaktır.
symbazz symbazz - #11
Windows 10 İmage dosyası;

Paradox Paradox - #12

Bu yazılım bu cihazın yazılımı mı?
symbazz symbazz - #13
Hayır. Tabletler için w10 imaj dosyası.
Paradox Paradox - #14
Hayır. Tabletler için w10 imaj dosyası.

Anladım.
Paylaşım için teşekkürler.
scream516 scream516 - #15
şimdi yedeğe baktım 8gb parti parti yüklemek lazım onun içinde vakit yok iş yerim manisada flash belleğe atabilirim anca bu siteye özel ücret filanda istemiyorum isteyen msj olarak ulaşsın
symbazz symbazz - #16
şimdi yedeğe baktım 8gb parti parti yüklemek lazım onun içinde vakit yok iş yerim manisada flash belleğe atabilirim anca bu siteye özel ücret filanda istemiyorum isteyen msj olarak ulaşsın

Güzel kardeşim, bu forumda zaten para geçmiyor. Herkes Allah rızası için paylaşım yapıyor. Sizinde aynı şeyleri düşünmeniz güzel birşey.
Paradox Paradox - #17

Yazılımı ile parçalara bölüp veya 'e Upload edebilirsiniz.
Bunun için uğraşmanıza da gerek yok.
Siz işlemi bir kere başlatırsanız gerisi kendi kendine tamamlanır.
A agress - #18
symbazz bu dosyaları indirdim ama kuramadım. içinde çince bi kılavuz var tarif edilenleri yapdım ama olmadı
flah bellegi boot ekranında görmüyor.
symbazz symbazz - #19
symbazz bu dosyaları indirdim ama kuramadım. içinde çince bi kılavuz var tarif edilenleri yapdım ama olmadı
flah bellegi boot ekranında görmüyor.

Bios ayarlarına girebiliyorsanız, Boot sıaralaması diye geçen bir seçenek olmalı. Usb sürücünüzü ilk seçeneğe almalısınız. Ama anladığım kadarıyla cihazınız UEFI Boot yüklü ve firma, boot seçeneğini kapatmıştır. Tek yolu servise götürüp uefi den boot seçeneğini açtırmak yada servise yükletmek. F2 , F10, ESC, F8 gibi tuşlarla boot menüye girmeyi dene ve boot menüsü aktif mi. Zannetmiyorum. SSD kullanan tabletlerin neredeyse tamamı UEFI den boot kapatılmıştır. Geçmiş olsun.
A agress - #20
tabletin sistem çöktü ve kurtarma işlemi hata verdi bende internetten öğrendiğim kadarıyla rifus programı ile uefı ayarlarına uygun bi usb hazırlayıp win 10 temiz kurulum yaptım drıver sorunu yaşadım. suan herşeyi tanımış görünüyor ama ekran kilidi ayarları gözükmüyor.otomatik ekranı çevirmiyor.senin verdiğin linklerden dosyayı indirdim hazırladığım usb yi görmüyor bootta
bu dosyaları uefı ya uygun yapabilirmiyim. dosyada ultra iso programı vardı onunla denedim
symbazz symbazz - #21
Uefi windows 10

• Microsoft tarafından sağlanan geçici etkinleştirme anahtarları :
  • Windows 10 Home -TX9XD-98N7V-6WMQ6-BX7FG-H8Q99
  • Windows 10 Pro - VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T
  • Windows 10 Enterprise - NPPR9-FWDCX-D2C8J-H872K-2YT43
ISO dosyasını USB belleğe yazma işlemi:

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Kurulum işlemi:

FreeDOS Laptopa Kurulum:

U uadavut - #22
Windows 10 kurulumunu tamamladım fakat hometech in paylastatığı touch driveri uymadı wi101e kalibrasyon sorunu var dokunmatikte Rkranın 180 derece tersine işliyor nasıl çözebilirim bunu ?
symbazz symbazz - #23
Windows 10 kurulumunu tamamladım fakat hometech in paylastatığı touch driveri uymadı wi101e kalibrasyon sorunu var dokunmatikte Rkranın 180 derece tersine işliyor nasıl çözebilirim bunu ?

Hometech' in paylaştığı driver windowsun hangi sürümü için. 32 bit yada 64 bit desteği nedir.
U uadavut - #24
Hometech' in paylaştığı driver windowsun hangi sürümü için. 32 bit yada 64 bit desteği nedir.
32 bit yazılım yüklü paylaştığı driverda 32 bit o konuda bir sorun yok gibi yazılım yükleniyor dokunmada sorun da yok ama tam ekranın değer köşesini algılıyor
Paradox Paradox - #25
32 bit yazılım yüklü paylaştığı driverda 32 bit o konuda bir sorun yok gibi yazılım yükleniyor dokunmada sorun da yok ama tam ekranın değer köşesini algılıyor

indireceğiniz Wi101 TP Driver.rar isimli dosyayı bir klasöre çıkarttıktan sonra:
"install" isimli dosyayı yönetici olarak çalıştırabilir misiniz?

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.
U uadavut - #26
indireceğiniz Wi101 TP Driver.rar isimli dosyayı bir klasöre çıkarttıktan sonra:

Cihaz düzeldi çok teşekkürler
symbazz symbazz - #27
Her zaman ki Paradox işte.
Paradox Paradox - #28
Cihaz düzeldi çok teşekkürler

Rica ederim.
Paradox Paradox - #29
Her zaman ki Paradox işte.

;)
S Serhat.s - #30

Öncelikle selamun aleyküm sitenizde yeniyim günlerdir çözemediğim bir sorun için rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Hometech wi 10 tableti sıfırlamaya çalıştım yarıda kaldı ve format attım ama hiç bir özellik çalışmıyor şuan bahsettiğiniz konuyla aynı sorunlar yalnız bayramdan sonra gemiye gideceğim için servisede gönderemedim rizede de yaptıramadım gemide bu alet bizim herşeyimiz bana yardımcı olabilirmisiniz
S Serhat.s - #31
yardım bekliyorum lütfen
Paradox Paradox - #32
yardım bekliyorum lütfen

cihazınıza ait sürücüleri indirip yükleyiniz.
Sorununuz çözülecektir.
S Serhat.s - #33
indirdim yine olmuyor
Paradox Paradox - #34
indirdim yine olmuyor

İlginç.
Cihazınızın durumu hakkında net bilgiler verebilir misin?
Cihazınız ne durumda, açılıyor ve internete bağlanıyor mu, cihazınızın Aygıt Yöneticisi'ne girdiğinizde ne görüyorsunuz?
S Serhat.s - #35
bioslarında uefı olduğu için günlerdir formatlayamadım sadece onarım oluyordu ozamanda driverlar yüklenmiyordu stesinden bu gün bıos sorununu aşıp format atabildim şuan tek sorunum ekran dönmüyor ve intel dynamic platform driver yüklenmedi dokunmatik basınca baloncuk şeklinde basıyor tablet modunda ekran dönmüyor
Paradox Paradox - #36
bioslarında uefı olduğu için günlerdir formatlayamadım sadece onarım oluyordu ozamanda driverlar yüklenmiyordu stesinden bu gün bıos sorununu aşıp format atabildim şuan tek sorunum ekran dönmüyor ve intel dynamic platform driver yüklenmedi dokunmatik basınca baloncuk şeklinde basıyor tablet modunda ekran dönmüyor

Dokunma Paneli ile ilgili sorunun çözümü bu konuda yazılan yorumlarda mevcut.
Diğer donanım bileşenlerine ait sürücüleri de, indirdiğiniz sürücü paketinden paydalanarak yükleyebilirsiniz.

S Serhat.s - #37
çok teşekkür ederim allah razı lsun sizden ricam çok daha iyi biliyorsunuz ben yaptım ama toplayamıyorum kafamda çok insan mağdur ben sizi şans eseri buldum ama Google de yazınca çıkıyor onlarada yardımcı olursanız çok sevap alırsınız allah razı olsun yapamazsam yine yazarım
Paradox Paradox - #38
çok teşekkür ederim allah razı lsun sizden ricam çok daha iyi biliyorsunuz ben yaptım ama toplayamıyorum kafamda çok insan mağdur ben sizi şans eseri buldum ama Google de yazınca çıkıyor onlarada yardımcı olursanız çok sevap alırsınız allah razı olsun yapamazsam yine yazarım

Allah (c.c.) cümlemizden razı olsun.
S Serhat.s - #39
tek sorunum kaldı videonun altındaki indirme linki boş çıkıyor sorunumsa tablet moduna geçince ekranın dönmemesi ve klavyenin gelmemesi harici hiç bir sorunum kalmadı acaba ne yapabilirim
Paradox Paradox - #40
tek sorunum kaldı videonun altındaki indirme linki boş çıkıyor sorunumsa tablet moduna geçince ekranın dönmemesi ve klavyenin gelmemesi harici hiç bir sorunum kalmadı acaba ne yapabilirim

Videonun altındaki sürücüler sizin cihazınıza ait değil.
Sizin cihazınızın sürücülerine ait bağlantıyı daha önce paylaşmıştım.
Sorununuz sürücülerle ve bir şekilde sürücüleri sağlıklı bir şekilde yüklemeniz gerekiyor.
Siz biraz uğraşınız, olmazsa, ben uygun bir zamanda cihazınıza uzaktan bağlanıp bakabilirim ama bunu bugün yapmam imkansız.
S Serhat.s - #41
sizin paylaştğınızı indirip kurdum yönetici olarak çalıştır diyince hata veriyor siyah ekranda key vs gibi şeylr yazıyor
Paradox Paradox - #42
sizin paylaştğınızı indirip kurdum yönetici olarak çalıştır diyince hata veriyor siyah ekranda key vs gibi şeylr yazıyor

Yalnızca dokunma panelinin sürücüsünü yönetici yetkileri ile çalıştırmanız gerekmektedir.
Diğer sürücüleri Setup.exe dosyasını normal bir şekilde çalıştırarak yüklemeniz gerekmektedir.
S Serhat.s - #43
"Install SileadTouch Drivers Failed "
Press any key to continue . . .
yine böyle hata verdi
Paradox Paradox - #44
"Install SileadTouch Drivers Failed "
Press any key to continue . . .
yine böyle hata verdi

Diğer sürücüleri yüklediniz mi?
S Serhat.s - #45
diğer herşey tamam şuan tabletle yazıyorum tek sorun ekran dönmemesi ve sanal klavye gelmemesi
Paradox Paradox - #46
diğer herşey tamam şuan tabletle yazıyorum tek sorun ekran dönmemesi ve sanal klavye gelmemesi

Anladım.
Daha önce de söylediğim gibi, bağlanıp cihaza bakmam lazım.
Ne yazık ki buradan en fazla bu kadar yardımcı olabiliyorum.
S Serhat.s - #47
anladım nasıl iletişim kurarız bide benimki wi10 wi 101 le aynımı
Paradox Paradox - #48
anladım nasıl iletişim kurarız bide benimki wi10 wi 101 le aynımı

Hometech Wi 10 ile Hometech Wi 101 elbette aynı cihazlar değiller.
Şayet cihazınız Hometech Wi 10 ise, ileride sürücü sorunları yaşamamanız için size önerim:
Cihazınıza yeniden yazılım yüklemesi yapmanızdır.
Daha sonra da cihazınıza uygun sürücüleri indirerek cihazınıza yüklemenizdir.
Şayet cihazınız Hometech Wi 10 ise ve sorun yaşamaya devam ederseniz, cihazınızla ilgi bölüme konu açınız.
Aksi halde bu konuya yazılanlar bilgi karmaşasına neden olacak ve diğer kullanıcıları yanıltacaktır.
S Serhat.s - #49
Şayet cihazınız Hometech Wi 10 ise, ileride sürücü sorunları yaşamamanız için size önerim:
Şayet cihazınız Hometech Wi 10 ise ve sorun yaşamaya devam ederseniz, cihazınızla ilgi bölüme konu açınız.
Aksi halde bu konuya yazılanlar bilgi karmaşasına neden olacak ve diğer kullanıcıları yanıltacaktır.
Olabilir tam netleştirdikmi sonuçlandırırız insanlara yarın müsayit olduğum zaman sizinle iletişime geçerim sorunu birde siz bakarsınız müsayitseniz
S Serhat.s - #50
Sorunu tam anlamıyla çözdüm şuan herşey tıkır tıkır çalışıyor hometech ve bu tarz markalarla sorun yaşayan arkadaşların sadece biosu aşıp format atmaları gerekiyor uefı konusu. harici hiç bir sorun yok sitenin driverları ile yaptım yalnız driver programları falan çok kurcalamıştım o yüzden yapamamıştım yapılması gereken uefı aşıp format atıp sitesinden iki driver dosyasını indirip flash belleği takıp bilgisayar yönet kısmından driver bulmayı flasha yönlendirmek gerisi tıkır tıkır işliyor hatta eskisinden daha hızlı bu devirde para kolay kazanılmıyor hepimiz birbirine destek olalım ki üç kuruşta olsa rıskımız cebimizde kalsın son olarak hometech markasında yazılımsal sorun yok türkiyenin bi çok yerinde tabletci bilgisayarcı görüştüm bu gün hepsi yapamıyoruz servisten başkası yapamıyor dedi kendi şehrimdede dolaştım aynı şeyler sorun firmada arkadaşlar biosla işi bağlıyorlar allaha emanet olun 4 gün sonunda yaptım bilgi yardım ihtiyacı olan her zaman ulaşabilir,
Paradox Paradox - #51
Sorunu tam anlamıyla çözdüm şuan herşey tıkır tıkır çalışıyor hometech ve bu tarz markalarla sorun yaşayan arkadaşların sadece biosu aşıp format atmaları gerekiyor uefı konusu. harici hiç bir sorun yok sitenin driverları ile yaptım yalnız driver programları falan çok kurcalamıştım o yüzden yapamamıştım yapılması gereken uefı aşıp format atıp sitesinden iki driver dosyasını indirip flash belleği takıp bilgisayar yönet kısmından driver bulmayı flasha yönlendirmek gerisi tıkır tıkır işliyor hatta eskisinden daha hızlı bu devirde para kolay kazanılmıyor hepimiz birbirine destek olalım ki üç kuruşta olsa rıskımız cebimizde kalsın son olarak hometech markasında yazılımsal sorun yok türkiyenin bi çok yerinde tabletci bilgisayarcı görüştüm bu gün hepsi yapamıyoruz servisten başkası yapamıyor dedi kendi şehrimdede dolaştım aynı şeyler sorun firmada arkadaşlar biosla işi bağlıyorlar allaha emanet olun 4 gün sonunda yaptım bilgi yardım ihtiyacı olan her zaman ulaşabilir,

Geçmiş olsun.
M murana1981 - #52
merhaba benim w101 her sey calisyo ama bazen mavi ekrana dusyo neden ajaba
M murana1981 - #53
biriniz yardımci olsanız sevinirim
M murana1981 - #54
kapadıp açsam mavi ekran çıkyor bazen normal yuklenyo
symbazz symbazz - #55

Gülmeyen bir surat ifadesi ve kusura bakmayın bilgisayarı kapatmak zorundayız gibi saçma bir mesajla geliyorsa, cihazınızın artık format zamanı gelmiş demektir. Yada bir virüs yada solucan bulaşmış olabilir. Bilgisayarınızı bir tarattırın. Temizlik yaptırın.
Paradox Paradox - #56

Yüklediğiniz bazı programlar cihazınızın tutarsız çalışmasına veya aşırı kaynak/donanım kullanımına neden oluyor olabilir.
Bununla birlikte, cihazınızda donanım sorunları da olabilir.
Size önerim, öncelikle cihazınızı fabrika ayarlarına çekmenizdir.
Daha sonra da, cihaza fazla yüklenmeden, cihazınızı bir süre kullanarak gözlem yapmanızdır.
bytllhh bytllhh - #57

Bende sorun devam ediyor hala hocam ya
Paradox Paradox - #58
Bende sorun devam ediyor hala hocam ya

bytllhh bytllhh - #59

Format atıyorum hocam, o kısımda sorun yok. Ekran otomatik olarak dönmüyor, driverları yüklediğim halde. O sorunu çözemedim ben hâlâ
symbazz symbazz - #60
Ayarlarda sensör kapatılmış olabilir.
Paradox Paradox - #61
Format atıyorum hocam, o kısımda sorun yok. Ekran otomatik olarak dönmüyor, driverları yüklediğim halde. O sorunu çözemedim ben hâlâ

Cihazınızın Aygıt Yöneticisi'ni kontrol ettiniz mi?
Sürücülerle ilgili bir sorun olabilir.
Bir de ayarlardan yön kilidine bakınız.
bytllhh bytllhh - #62
Cihazınızın Aygıt Yöneticisi'ni kontrol ettiniz mi?
Sürücülerle ilgili bir sorun olabilir.
Bir de ayarlardan yön kilidine bakınız.

sensörü kurdum ama dönmüyor.
Yön kilidini nasıl kontrol ediyoruz
bytllhh bytllhh - #63
zor da olsa başardım. Bosch win10 sensor driverlarını arayan arkadaşlar varsa bu siteden indirebilirler:)
symbazz symbazz - #64
zor da olsa başardım. Bosch win10 sensor driverlarını arayan arkadaşlar varsa bu siteden indirebilirler:)

Gözünüz aydın.
Paradox Paradox - #65

Aslında bu sürücüleri güncelleme ile otomatik olarak almanız gerekiyor.
Demek ki bir sorun olmuş.
okaanee okaanee - #66
bu driverlerı nasıl kuracağız yardımcı olabilirmisiniz
symbazz symbazz - #67
Bilgisayarımdan denetim masasına, oradanda Aygıt yöneticisine girin. Hatalı sürücünün üzerinde Sürücü güncelleme diyerek, bilgisayarınızda, daha önce indirdiğiniz, o sürücü ile alakalı inf dosyasını gösteriyorsunuz. Yükledikten sonra sorun ortadan kalkacaktır. Siz yine de bilgisayarınızı kapatıp açınız.
okaanee okaanee - #68
Bilgisayarımdan denetim masasına, oradanda Aygıt yöneticisine girin. Hatalı sürücünün üzerinde Sürücü güncelleme diyerek, bilgisayarınızda, daha önce indirdiğiniz, o sürücü ile alakalı inf dosyasını gösteriyorsunuz. Yükledikten sonra sorun ortadan kalkacaktır. Siz yine de bilgisayarınızı kapatıp açınız.

ben beceremedim daha ayrıntılı anlatırmısınız ve yön kilidi otomatik döndürme ve otomatik klavye için hangi driverleri nasıl kuracağımı söylermisiniz sizden rica etsem
symbazz symbazz - #69
  • Öncelikle masaüstünde bilgisayarıma sağ tıklıyoruz ve yönet seçiyoruz

• Açılan ekrandan Aygıt Yöneticisi > diğer aygıtlar tıklıyoruz ve burada driverleri yüklü olmayan donanımları görüyoruz . Bunlara sağ tıklıyoruz ve sürücü yazılımını güncelleştir seçiyoruz

• Güncel sürücü yazılımını otomatik araya tıklıyoruz

• Yazılımın bulunmasını bekliyoruz

• Sürücünüz bulunduysa otomatik olarak yüklenecektir ama bulunamadıysa aşağıdaki resime benzer bir hata alacaksınız

• Windows 8 driverlerinizi yedeklediyseniz “Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara” seçeneğini seçin

• Çıkan menüden “gözat” tıklayın ve açılana pencereden driverleri yedeklediğiniz klasörü seçin

• Driver bulup yüklenmesini bekleyin

okaanee okaanee - #70
malesef olmadı bosch driverlerini yükleyemiyorum otomatik döndürme klavye yön kilidi hiçbirini yapamıyorum driver linklerini verip nasıl kurulacağını anlatabilirmisiniz acaba
Paradox Paradox - #71
malesef olmadı bosch driverlerini yükleyemiyorum otomatik döndürme klavye yön kilidi hiçbirini yapamıyorum driver linklerini verip nasıl kurulacağını anlatabilirmisiniz acaba

Cihazınıza yeniden işletim sistemi kurulumu yapınız.
Önce, Wi101 Driver klasöründeki Setup.exe isimli programı normal bir şekilde çalıştırınız.
Kurulum tamamlandıktan sonra cihazınızı yeniden başlatınız.
Daha sonra da Wi101 TP Driver isimli klasördeki install.bat isimli toplu işlem dosyasını Yönetici olarak çalıştırınız.
Hepsi bu kadar.
(Yönetici olarak çalıştır bölümüne özellikle dikkat ediniz.)
okaanee okaanee - #72
Cihazınıza yeniden işletim sistemi kurulumu yapınız.
Önce, Wi101 Driver klasöründeki Setup.exe isimli programı normal bir şekilde çalıştırınız.
Kurulum tamamlandıktan sonra cihazınızı yeniden başlatınız.
Daha sonra da Wi101 TP Driver isimli klasördeki install.bat isimli toplu işlem dosyasını Yönetici olarak çalıştırınız.
Hepsi bu kadar.
(Yönetici olarak çalıştır bölümüne özellikle dikkat ediniz.)
malesef yine olmadı bir türlü otomatik döndürme yön kilidi ve otomatik klavye gelmiyor dediklerinizi yapmama rağmen
symbazz symbazz - #73
Biraz zahmetli olacak ama bence en garantisi DriverPack Solution yazılımı. Bütün eksik sürücüleri kendisi bulup yükler. Ben ayrılabilir ikili laptoplarda bunu kullanıyorum. İşletim sistemini yükledikten sonra çalıştırıyorum ve dokunmatik çalışmaya başlıyor. Deneyin bence . Biraz büyük bir dosyadır ama değer. İso formatındadır. Poweriso ile sanal sürücüye atın ve çalıştırın.

Paradox Paradox - #74
Biraz zahmetli olacak ama bence en garantisi DriverPack Solution yazılımı. Bütün eksik sürücüleri kendisi bulup yükler. Ben ayrılabilir ikili laptoplarda bunu kullanıyorum. İşletim sistemini yükledikten sonra çalıştırıyorum ve dokunmatik çalışmaya başlıyor. Deneyin bence . Biraz büyük bir dosyadır ama değer. İso formatındadır. Poweriso ile sanal sürücüye atın ve çalıştırın.

Bu program çok sağlıklı bir program değil.
Yarardan çok zararını görmüşümdür.
Ayrıca, ben üyemizin sorununun sürücülerden kaynaklandığını düşünmüyorum.
Paradox Paradox - #75
malesef yine olmadı bir türlü otomatik döndürme yön kilidi ve otomatik klavye gelmiyor dediklerinizi yapmama rağmen

Microsoft Windows 10 işletim sisteminde klavye, Android'de olduğu gibi kendiliğinden otomatik olarak gelmeyebilir.
Bu nedenle, bir yere bir şeyler yazacağınız zaman, sağ alt köşede, saatin olduğu yerde bulunan klavye işaretine tıklamanız gerekir.
Ayrıca, ilk ekran alıntısında gördüğünüz ayarları yapmanızda yararınıza olacaktır.

Yön kilidi içinde, bildirim panelindeki ayar bölümünü kullanabilirsiniz.

Hala sürücülerle sorun yaşadığınız konusunda ısrarınız varsa, cihazınızın Aygıt Yöneticisi'nin ekran alıntısını paylaşırsanız,
Size yardımcı olmaya çalışırız.

D deekeykadir - #76

Bu imaja nasil ulasabiliriz bu cok lazim??
T tamirci84 - #77
Merhabalar hocam.
Bende biosta gözüküyor ama manuel olarak seçtiğimde efi/boot/bootx64.efi boot failed hatası alıyorum. Önceki windows10 32 bitti. yüklemeye çalıştığım ise 64 bit...
yardımlarınızı bekliyorum
Paradox Paradox - #78
Merhabalar hocam.
Bende biosta gözüküyor ama manuel olarak seçtiğimde efi/boot/bootx64.efi boot failed hatası alıyorum. Önceki windows10 32 bitti. yüklemeye çalıştığım ise 64 bit...
yardımlarınızı bekliyorum

Bu cihazlara 64 Bit işletim sistemi yaygın olarak bilinen yöntemlerle yüklenmiyor.
Daha önce denemeler yapanlar cihazlarını kullanılmaz hale getirdiler.
Size tavsiyem, macera aramamanız yönündedir.
Y yasarakbas - #79

indiriyorum deneyeceğim.
symbazz symbazz - #80
Dikkatli yükleyin.
klkljkl klkljkl - #81
arkadaşlar hometech wi101 tabletim var açılışta siyah ekranda kalıyor yazılım atmam lazım lakin biosa giremiyorum bios tuşunu bilen varmı bunun dışında boot dosyası elinde olan varmı belki bios tuşu işe yaramazsa bios ile açar girerdim teşekkürler
silivriserdar silivriserdar - #82
arkadaşlar hometech wi101 tabletim var açılışta siyah ekranda kalıyor yazılım atmam lazım lakin biosa giremiyorum bios tuşunu bilen varmı bunun dışında boot dosyası elinde olan varmı belki bios tuşu işe yaramazsa bios ile açar girerdim teşekkürler
Müşteri hizmetlerini ararsanız size biosa giriş tuşunu söylerler. Konudaki yorumları da okursanız faydalı olacaktır.
Paradox Paradox - #83

Cihazınıza bir klavye bağlayınız, daha sonra ESC ve F7 tuşlarını deneyiniz.
A acaboldon - #84
merhaba wi 101 tabletimiz var format atmamız gerekti içirisinde 64 bit işletim sistemi mevcut fakat 64 bit kurulumunda hata alıyoruz 32 bit kurulumunu yaptım sonrasında buradaki gibi dokunmatik sorunu yaşıyorum dokunmatik driver kurulumu yapıldığında dokunmatık kendi kendine işlem yapıyor. rastgele dokunmalar yapıyor bu sorun sürümden olabilirmi. Yada bu sorunu nasıl çözebilirim teşekkürler.
Paradox Paradox - #85
merhaba wi 101 tabletimiz var format atmamız gerekti içirisinde 64 bit işletim sistemi mevcut fakat 64 bit kurulumunda hata alıyoruz 32 bit kurulumunu yaptım sonrasında buradaki gibi dokunmatik sorunu yaşıyorum dokunmatik driver kurulumu yapıldığında dokunmatık kendi kendine işlem yapıyor. rastgele dokunmalar yapıyor bu sorun sürümden olabilirmi. Yada bu sorunu nasıl çözebilirim teşekkürler.

Sorununuzun çözümü konuya yazdığım yorumlardan birisinde mevcut.
Kicker Kicker - #86
Selamün Aleyküm Arkadaşlar Hometech klavyem sanki shift tusu basili kalmış gibi 1 yazıyorum ! Yaziyor 6 yazıyorum & yaziyor caps lock açık olunca küçük büyük olunca küçük başka bir klavye taktım denedim böyle bir sorun yok ne yapmam gerekiyor :/ yardımcı olursanız sevinirim
Master Master - #87
Selamün Aleyküm Arkadaşlar Hometech klavyem sanki shift tusu basili kalmış gibi 1 yazıyorum ! Yaziyor 6 yazıyorum & yaziyor caps lock açık olunca küçük büyük olunca küçük başka bir klavye taktım denedim böyle bir sorun yok ne yapmam gerekiyor :/ yardımcı olursanız sevinirim
Donanımsal bir sıkıntı olabilir.
Paradox Paradox - #88

Klavye arızalanmış sanırım.
Değiştirmeniz gerekebilir.
Klavyeye sıvı teması oldu mu?
W wamphear - #89
merhabalar. aynı sorunu bende yaşıyorum paylaşabilirseniz sevinirim.
Paradox Paradox - #90
merhabalar. aynı sorunu bende yaşıyorum paylaşabilirseniz sevinirim.

Aslında imaja ihtiyacınız yok.
Konuya yazılan yorumlardan faydalanarak temiz kurulum yaptıktan sonra,
bulunan sürücülerle cihazınızı normal haline döndürebilirsiniz.
C Cherefstar - #91
hometech Wi101 dokunmatikli tablet buna windows kurup driverlari yapan varmi?
Paradox Paradox - #92
hometech Wi101 dokunmatikli tablet buna windows kurup driverlari yapan varmi?

Konuya yazılan yorumları okumadınız sanırım.
C Cherefstar - #93
Okudum hepsini link yok malesef.
C Cherefstar - #94
Ben hallettim diyen olmamiş.
Paradox Paradox - #95
Ben hallettim diyen olmamiş.

Olmuş ama siz görmemişsiniz.
Rufus'u boş veriniz.
Sonra bulunan konudan faydalanarak bir kurulum medyası hazırlayınız.
Daha sonrada konudaki yorumlardan faydalanarak sürücüleri yükleyiniz.
İşlem tamamdır.
C Cherefstar - #96
Yardimlariniz icin tesekkur ederim ama windowsun her surumunu kurdum zaten cihaza driverlar olmuyor.bana kendi sitesine w10 i diye zip koymuslar olmuyor o.
Paradox Paradox - #97
Yardimlariniz icin tesekkur ederim ama windowsun her surumunu kurdum zaten cihaza driverlar olmuyor.bana kendi sitesine w10 i diye zip koymuslar olmuyor o.

Kısacası indirdiğiniz dosyalarla ne yapacağınız hakkında hiç bir fikriniz yok değil mi?
C Cherefstar - #98
Windows kurmada problem yok driverlari olmuyor. Malesef bi yerde buldum image almislar komple pc yi 8gb onada vaktim olmadi.driverlari olmuyor. Setupda calismiyor.infler uyumda sağlamıyor.
C Cherefstar - #99
Kısacası indirdiğiniz dosyalarla ne yapacağınız hakkında hiç bir fikriniz yok değil mi?
Calistiran varsa driverlari. My driver backupla yedek alip atabilirmi
Paradox Paradox - #100
Calistiran varsa driverlari. My driver backupla yedek alip atabilirmi

Cihazınızla internet erişimi sağlayabildiniz mi?
Kablolu veya kablosuz fark etmez.
SYI SYI - #101
cıhazın tam anakart kodunu ogrene bılırsem sızlere drıver ıcın yardımcı olmak ısterım
SYI SYI - #102
SORUNLAR

Sorun:Ekranı kapatıp açınca wifi ye bağlanıyor ama internet erişimi yok diyor.

Sorun:Ses az ve kulaklıktan ses gelmiyor

Sorun:Cihazın ekran ayarını dikey yapıp yataya çevirdiğimde ekran otomatik dönüyor fakat yataydan dikeye otomatik geçmiyor...

Çözüm:tableti dönderince ekranı dönmeyenler veya ters dönenler için.aygıt yöneticisinden kaldır deyip sürücüleri de sil opsiyonunu seçerek sürücüyü kaldırdıktan sonra aşağıdaki sürücüyü kurarak sorunu çözebilirler :
güncel sürücüleri :

yedek :

32bit :

umarım sızlere yardımı olur
C Cherefstar - #103
Malesef onlar olmuyor.kendi sitesindeki driverlar uymuyor.internete baglayamadim.harici usb wlan taktim.oda calismiyor driveri kurulu olsa bile
Paradox Paradox - #104
Malesef onlar olmuyor.kendi sitesindeki driverlar uymuyor.internete baglayamadim.harici usb wlan taktim.oda calismiyor driveri kurulu olsa bile

Paylaşılan sürücüler konu başlığında adı geçen cihaz ait ve sorunsuz bir şekilde çalışıyorlar.
C Cherefstar - #105
Cep telefonumu usb ile bagladim.telefonun menusunden usb ile internet paylas dedim. Driver boost u kurdum oldu.baska hicbir sekilde olmuyor.
C Cherefstar - #106
İlginiz icin cok tesekkur ederim.Cok yArdimci oldunuz.ilgilendiniz.cevap verdiniz.
Paradox Paradox - #107
İlginiz icin cok tesekkur ederim.Cok yArdimci oldunuz.ilgilendiniz.cevap verdiniz.

Cihazınızın sürücülerini indirip cihazınıza kopyalayınız.
Daha sonra cihazınızı bir şekilde internete bağlayarak TeamViewer yükleyiniz.
Bir bakalım sorun neymiş.
kulanıcı55 kulanıcı55 - #108
bende wi 10 var otomatik onarım diyor sabah tan akşama kadar aynı format nasıl atabilirim ?
hasan_20 hasan_20 - #109
ustalarım iyi akşamlar usb 64 bit yazdırdım ama bi türlü usb deb başlatamıyorum yardımcı olurmusnuz
Paradox Paradox - #110
bende wi 10 var otomatik onarım diyor sabah tan akşama kadar aynı format nasıl atabilirim ?

Konuya yazılan yorumlara bakmadınız sanırım.
Daha önce bu konuyla ilgili bir ileti yazmıştım.
Paradox Paradox - #111
ustalarım iyi akşamlar usb 64 bit yazdırdım ama bi türlü usb deb başlatamıyorum yardımcı olurmusnuz

Bu cihaza 64 Bit işletim sistemi yükleyemezsiniz.
hasan_20 hasan_20 - #112
32lik indirdim ustam uefi limi yazdırayım bide usb boot ettiremiyorum
Paradox Paradox - #113
32lik indirdim ustam uefi limi yazdırayım bide usb boot ettiremiyorum

Kurulum medyasını hazırlarken, bulunan ilk yöntemi kullanınız.
hasan_20 hasan_20 - #114
Ustam flastan başlatamıyorum
Paradox Paradox - #115
Ustam flastan başlatamıyorum

Nerede takıldınız?
hasan_20 hasan_20 - #116
Ustam flası boottan gösteremiyorum
Paradox Paradox - #117
Ustam flası boottan gösteremiyorum

bulunan konuya yazılan yorumlara bir bakınız.
Umarım size faydası olur.
M mario8441 - #118
Bilgi için teşekkürler. Paradox
Paradox Paradox - #119
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/hometech-wi101-windows-10-yazilim-istegi.1720/