HTC Desire 830 A51CML_DTUL Türkiye Stock Rom

HTC Desire 830 A51CML_DTUL Türkiye Stock Rom

silivriserdar silivriserdar - #1
3e339ac550bfedba9aed1646095e7418.jpg

Mega şifre çözücü anahtar:
Kod:
CyoHyRNCFMG4X1ive8bdVQ

b29f858ad6e3132137bc8549be606120.png
M memti20 - #2
Mega üzerinden değilde tarayıcıdan atabilir misiniz
Paradox Paradox - #3
Mega üzerinden değilde tarayıcıdan atabilir misiniz

Ücretsiz bir Mega hesabı açarsanız, sorun yaşamazsınız.
S star1yilmaz - #4
bu romu cmd üzerinden yükleyebilir miyiz?
silivriserdar silivriserdar - #5
bu romu cmd üzerinden yükleyebilir miyiz?

Cihazınız s off ise yükleme yaparsanız.
S star1yilmaz - #6
Teşekkürler
I ilkeraslantas - #7
s-off değilse nasıl yükleriz ?
silivriserdar silivriserdar - #8
s-off değilse nasıl yükleriz ?
Hafıza kartı ile yükleme yapabilirsiniz.
I ilkeraslantas - #9
Cihazınız s off ise yükleme yaparsanız.
s-off değilse nasıl yükleyebiliriz ?
Hafıza kartı ile yükleme yapabilirsiniz.
orjinal recoverysinden yapamıyorum 3 tane seçenek var.
apply from sdcarddan yapacağım sanırım
fakat daha önce denediğimde zip i görmüyordu sdcard ın içinde
silivriserdar silivriserdar - #10
s-off değilse nasıl yükleyebiliriz ?

orjinal recoverysinden yapamıyorum 3 tane seçenek var.
apply from sdcarddan yapacağım sanırım
fakat daha önce denediğimde zip i görmüyordu sdcard ın içinde
Fastboot menüde açıp öyle yükleme yapılacak. Cihazınızın bu cihaz olduğuna eminmisiniz.
I ilkeraslantas - #11
Fastboot menüde açıp öyle yükleme yapılacak. Cihazınızın bu cihaz olduğuna eminmisiniz.
evet benim cihazımda bu
ama fastboot yok bende
bootloader var girince yukarıda locked yazıyor
download mode var
recovery mode var sadece recoveryde bir şeyler yapabiliyorsun.
unlocked duruma getirmek için uğraştım ama telefon açıkken usb hata ayıklama seçili olması gerekiyormuş ama benim telefonum açılmıyor zaten 1 haftadır uğraşıyorum çözüm bulamadım
silivriserdar silivriserdar - #12
evet benim cihazımda bu
ama fastboot yok bende
bootloader var girince yukarıda locked yazıyor
download mode var
recovery mode var sadece recoveryde bir şeyler yapabiliyorsun.
unlocked duruma getirmek için uğraştım ama telefon açıkken usb hata ayıklama seçili olması gerekiyormuş ama benim telefonum açılmıyor zaten 1 haftadır uğraşıyorum çözüm bulamadım
Cihazınızı kapatın sonra 10 saniye bekleyin. Yukarıda bulunan linkten dosyayı indirin. Boş bir hafıza kartına fat32 şeklinde biçimlendirilmiş olsun. Dosyayı hafıza kartına öylece atın. Sonra hafıza kartına attığımız dosya ismini kısalt böyle olacak 2PVDIMG sonra hafıza kartını cihaza tak ses kısma ve power ile cihazı aç. Cihazın şarjı full olsun uyarılara power ve ses açma tuşu ile onay ver. Yazılım yüklenecektir.
I ilkeraslantas - #13
Cihazınızı kapatın sonra 10 saniye bekleyin. Yukarıda bulunan linkten dosyayı indirin. Boş bir hafıza kartına fat32 şeklinde biçimlendirilmiş olsun. Dosyayı hafıza kartına öylece atın. Sonra hafıza kartına attığımız dosya ismini kısalt böyle olacak 2PVDIMG sonra hafıza kartını cihaza tak ses kısma ve power ile cihazı aç. Cihazın şarjı full olsun uyarılara power ve ses açma tuşu ile onay ver. Yazılım yüklenecektir.
ustam şimdi deneme fırsatım oldu kart okuyucum yoktu onu almak için uğraştım denediğimde. failed :-2,99 SD_UNKNOW_FAIL to flash via download zip
hatası veriyor
silivriserdar silivriserdar - #14
ustam şimdi deneme fırsatım oldu kart okuyucum yoktu onu almak için uğraştım denediğimde. failed :-2,99 SD_UNKNOW_FAIL to flash via download zip
hatası veriyor
Sizin cihazınızın fastboot resmi varmı? Download mode resmi vesaire olur. Bir bakayım. Ona göre yazılım yüklemek gerek.
I ilkeraslantas - #15
Sizin cihazınızın fastboot resmi varmı? Download mode resmi vesaire olur. Bir bakayım. Ona göre yazılım yüklemek gerek.
elimde fotoğraf çekebilecek hiç bir alet yok.
sorunumu çözdüğümü düşünüyorum benim amatörlüğümden sizide yordum kusura bakmayın.
sizin paylaştığınız DUTL benim bootloader ekranımda TUHL yazıyor siz demeseniz bakmayacaktım büyük ihtimalle sorun bu olsa gerek :(
silivriserdar silivriserdar - #16
elimde fotoğraf çekebilecek hiç bir alet yok.
sorunumu çözdüğümü düşünüyorum benim amatörlüğümden sizide yordum kusura bakmayın.
sizin paylaştığınız DUTL benim bootloader ekranımda TUHL yazıyor siz demeseniz bakmayacaktım büyük ihtimalle sorun bu olsa gerek :(
O cihazın da yazılımı sitede olması lazım yoksa ben bulup paylaşayım os sürümü nedir cihazın.
I ilkeraslantas - #17
benim sürüm 5.0 dı galiba hatırlamıyorum şuan ama ben bir tane buldum şimdi indiriyorum ismi
2PVDIMG_A51CML_TUHL_L51_DESIRE_SENSE70_HTC_Europe_MASUD_RANA_SOURAV
silivriserdar silivriserdar - #18
benim sürüm 5.0 dı galiba hatırlamıyorum şuan ama ben bir tane buldum şimdi indiriyorum ismi
2PVDIMG_A51CML_TUHL_L51_DESIRE_SENSE70_HTC_Europe_MASUD_RANA_SOURAV
Tuhl yazan ekranda sürümü yazar cihazın. Os diye başlayan ona göre indirmek lazım yoksa alt sürümü yüklemez.
I ilkeraslantas - #19
yazanları not almıştım her ekranda şunlar yazıyor.
HTC_A51CML 128 SHIP S-ON

CID-HTC__M27
LK-1.01.0000
OS-1.03.401.5

download mode

HTC_A51CML_tuh1 PVT S-ON
LK-1.01.0000
RADIO-UNKOWN
OpenDSP-UNKOWN
OS-1.03.401.5
MAY 20 2016 , 17:39:22(749574)
silivriserdar silivriserdar - #20
yazanları not almıştım her ekranda şunlar yazıyor.
HTC_A51CML 128 SHIP S-ON

CID-HTC__M27
LK-1.01.0000
OS-1.03.401.5

download mode

HTC_A51CML_tuh1 PVT S-ON
LK-1.01.0000
RADIO-UNKOWN
OpenDSP-UNKOWN
OS-1.03.401.5
MAY 20 2016 , 17:39:22(749574)
Bu güzel oldu istediğin dosyayı bulup link atarım.
I ilkeraslantas - #21
Bu güzel oldu istediğin dosyayı bulup link atarım.
tamam teşekkür ederim çok ilgilendiniz .
silivriserdar silivriserdar - #22
tamam teşekkür ederim çok ilgilendiniz .
Rica ederim. Şu an indirdiğiniz dosya 1.03.401.5 ise yüzde 90 uyumludur. Yükleyip olup olmadığı hakkında dönüş yaparsanız sevinirim.
I ilkeraslantas - #23
Rica ederim. Şu an indirdiğiniz dosya 1.03.401.5 ise yüzde 90 uyumludur. Yükleyip olup olmadığı hakkında dönüş yaparsanız sevinirim.
tamam deniyorum şuanlık yükleniyor problem yok gibi kırmızı yazılar var %80 falan değişiyor hep
silivriserdar silivriserdar - #24
tamam deniyorum şuanlık yükleniyor problem yok gibi kırmızı yazılar var %80 falan değişiyor hep
uyumlu olduğu için yükleniyor. Donanımsal bir sorun yoksa çalışacaktır. Şarjı dolu olsun yüklerken bitmesin.
I ilkeraslantas - #25
uyumlu olduğu için yükleniyor. Donanımsal bir sorun yoksa çalışacaktır. Şarjı dolu olsun yüklerken bitmesin.
yüklendi açıldı telefon şimdi her şey gayet güzel çalışıyor ama tek kafama takılan konu mesela normalde telefonu actıgımda 135 uygulama başlatılıyor diyordu onu bekletiyordu ama bunda 32 uygulama başlatılıyor dedi kısa sürdü acaba normal sürümünden farklı bir sürüm mü bu yani eksikleri mi var önceki sürümden ?
silivriserdar silivriserdar - #26
yüklendi açıldı telefon şimdi her şey gayet güzel çalışıyor ama tek kafama takılan konu mesela normalde telefonu actıgımda 135 uygulama başlatılıyor diyordu onu bekletiyordu ama bunda 32 uygulama başlatılıyor dedi kısa sürdü acaba normal sürümünden farklı bir sürüm mü bu yani eksikleri mi var önceki sürümden ?
Sanmam eksikleri olduğunu aynıdır. Siz isterseniz ota yoluyla güncelleme yapabilirsiniz. Geçmiş olsun, bu arada geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederim. Ben genelde custom rom kullanmayı daha mantıklı buluyorum android cihazlarda. Ama gene siz bilirsiniz.
I ilkeraslantas - #27
Sanmam eksikleri olduğunu aynıdır. Siz isterseniz ota yoluyla güncelleme yapabilirsiniz. Geçmiş olsun, bu arada geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederim. Ben genelde custom rom kullanmayı daha mantıklı buluyorum android cihazlarda. Ama gene siz bilirsiniz.
custom rom olsa bende kullanırım ama custom rom yüklemek için s-off yapmam gerekiyormuş sanırım detaylı okumadım bende zordur diye .
yoksa custom rom bambaşkadır.
silivriserdar silivriserdar - #28
custom rom olsa bende kullanırım ama custom rom yüklemek için s-off yapmam gerekiyormuş sanırım detaylı okumadım bende zordur diye .
yoksa custom rom bambaşkadır.
Bazı custom rom, lar s-off istiyor. Ama bakmak gerek ben bir bakayım bulursam konuya mesaj atarım.
I ilkeraslantas - #29
Bazı custom rom, lar s-off istiyor. Ama bakmak gerek ben bir bakayım bulursam konuya mesaj atarım.
tamamdır teşekkür ederim :) s-off yapabilirsem s-off olanları da kullanabilirim fakat bilgimin dışına çıkıyor biraz s-off yapmak :(
silivriserdar silivriserdar - #30
tamamdır teşekkür ederim :) s-off yapabilirsem s-off olanları da kullanabilirim fakat bilgimin dışına çıkıyor biraz s-off yapmak :(
S-off yapmak için box veya Java kart veya sunshine sitesi üzerinden 25 dolara yaptırabilirsiniz.

Edit = Bir düzeltme daha yapayım aynı zamanda bu konu başında paylaştığım yazılım Tuhl modeline de uygundur. Sonu dtul olabilir ama aynı rom, u kullanıyorlar.
I ilkeraslantas - #31
S-off yapmak için box veya Java kart veya sunshine sitesi üzerinden 25 dolara yaptırabilirsiniz.

Edit = Bir düzeltme daha yapayım aynı zamanda bu konu başında paylaştığım yazılım Tuhl modeline de uygundur. Sonu dtul olabilir ama aynı rom, u kullanıyorlar.
Parasız yapılmıyor mu s-off ?
silivriserdar silivriserdar - #32
Parasız yapılmıyor mu s-off ?
Parasız kendiniz uğraşarak deneyebilirsiniz. Ama sanmıyorum yapacağınızı.
I ilkeraslantas - #33
ben telefonu unlocked yaptım. custom rom bulabileceğim kaynaklar var mı bildiğiniz ?
silivriserdar silivriserdar - #34
ben telefonu unlocked yaptım. custom rom bulabileceğim kaynaklar var mı bildiğiniz ?
Bakmak lazım ama ben bulamadım

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

I ilkeraslantas - #35
Bakmak lazım ama ben bulamadım

bende bulamadım hiç telefona hiç bir şeyde destek yok root atmak için bile günlerce uğraştırıyor. ne twrp ne cwm hiç birinde telefon modeli yok aldıgıma pişman oldum
silivriserdar silivriserdar - #36
bende bulamadım hiç telefona hiç bir şeyde destek yok root atmak için bile günlerce uğraştırıyor. ne twrp ne cwm hiç birinde telefon modeli yok aldıgıma pişman oldum
Böyle ara modellere destek fazla vermiyor firmalar.

URL: https://www.mobilkulup.com//konu/htc-desire-830-a51cml_dtul-turkiye-stock-rom.2024/