HTC One M8s Stock Rom Yükleme Sorunu

HTC One M8s Stock Rom Yükleme Sorunu

M mustafa346134 - #1
Selamun Aleyküm,
HTC One M8s (M8_QL) cihaz kullanıyorum, bilmediğim halde rom yüklemeye kalktım sanırım cihazı soft brick yaptım, bir siteden RUU, OTA, Firewarm, Kernel bulup indirdim ama olmadı TRWP yükledim o şekilde pandora rom yükledim yükleme işlemi tamamlandı ancak yine açılmadı her seferinde HTC yazılı beyaz ekranda takıldı kaldı nasıl çözeceğim bir türlü bulamadım.
silivriserdar silivriserdar - #2
Selamun Aleyküm,
HTC One M8s (M8_QL) cihaz kullanıyorum, bilmediğim halde rom yüklemeye kalktım sanırım cihazı soft brick yaptım, bir siteden RUU, OTA, Firewarm, Kernel bulup indirdim ama olmadı TRWP yükledim o şekilde pandora rom yükledim yükleme işlemi tamamlandı ancak yine açılmadı her seferinde HTC yazılı beyaz ekranda takıldı kaldı nasıl çözeceğim bir türlü bulamadım.
Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın ve çıkan yazıları resim olarak konuya atın. Yardımcı olayım.
M mustafa346134 - #3
resim olarak atamadım

M8QL_UL PVT SHIP S-ON
HBOOT-3.19.0.0000
RADİO-1.0.U20410.1@6201
OS-
eMMC-boot 2048mb
Feb 7 2017, 15:22:46.27649

FASTBOOT
silivriserdar silivriserdar - #4
resim olarak atamadım

M8QL_UL PVT SHIP S-ON
HBOOT-3.19.0.0000
RADİO-1.0.U20410.1@6201
OS-
eMMC-boot 2048mb
Feb 7 2017, 15:22:46.27649

FASTBOOT
Os sürümü neden yok. Benim için os sürümü önemliydi. Neyse o zaman şöyle yapalım. Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın ve cihazı pc'ye bağlayın. Sonra Ses tuşları ile cihazın ekranından fastboot mavi yazı ile yazan yere gelin power ile onaylayın. Sonra yazı kırmızıya dönmüş olacak ve cihazı pc'i görecek. Sonra cmd ekranınını açın ve fastboot getvar all girin enter deyin. Çıkan yazıları konuya yazın yalnız ama imei silin öyle paylaşın.
M mustafa346134 - #5
C:\fastboot>htc_fastboot getvar all
(bootloader) version: 0.5
(bootloader) version-bootloader: 3.19.0.0000
(bootloader) version-baseband: 1.0.U20410.1@60201
(bootloader) version-cpld: None
(bootloader) version-microp: None
(bootloader) version-main:
(bootloader) version-misc: PVT SHIP S-ON
(bootloader) serialno: FA5AEYS01068
(bootloader) imei:
(bootloader) imei2: Not Support
(bootloader) meid: 00000000000000
(bootloader) product: m8ql_ul
(bootloader) platform: hTCBmsm8939
(bootloader) modelid: 0PKV10000
(bootloader) cidnum: HTC__M27
(bootloader) battery-status: good
(bootloader) battery-voltage: 0mV
(bootloader) partition-layout: Generic
(bootloader) security: on
(bootloader) build-mode: SHIP
(bootloader) boot-mode: FASTBOOT
(bootloader) commitno-bootloader: 0b9a12e3
(bootloader) hbootpreupdate: 11
(bootloader) gencheckpt: 0
(bootloader) mfg-name: 0001
all: Done!
Execution time is 1(s)
silivriserdar silivriserdar - #6
C:\fastboot>htc_fastboot getvar all
(bootloader) imei:
Execution time is 1(s)
bulunan yazılımı indirin indirdikten sonra tekrar mesaj atın konuya
M mustafa346134 - #7
bulunan yazılımı indirin indirdikten sonra tekrar mesaj atın konuya
indiriyorum şimdi peki indirdikten sonra ne yapmam gerekiyor
M mustafa346134 - #8
indirme işlemi bitti
silivriserdar silivriserdar - #9
indirme işlemi bitti
Artık yarın devam edelim. Ama eğer siz devam etmek isterseniz işlemleri sırası ile anlatayım.
1. Cihaza stock recovery yükleyin.
2. Cihazı tekrar relocked yapın.
3. Cihazın şarjını doldurun full olursa daha iyi olur.
4. İndirdiğiniz yazılımı hafıza kartına atın. Ama hafıza kartının boş olmasına ve fat32 şekilde biçimlendirilmiş olmasına dikkat edin.
5. Hafıza kartına kopyaladığınız yazılımın ismini 0PKVIMG bu şekilde yapın ve kapalı olan cihazınıza takın.
6. Cihazı ses kısma ve power ile açın. Yükleme için onay isteyecektir onayları verin power ile yükleme başlayacak. Bitene kadar bekleyin.
7. Bitti.
M mustafa346134 - #10
Artık yarın devam edelim. Ama eğer siz devam etmek isterseniz işlemleri sırası ile anlatayım.
1. Cihaza stock recovery yükleyin.
2. Cihazı tekrar relocked yapın.
3. Cihazın şarjını doldurun full olursa daha iyi olur.
4. İndirdiğiniz yazılımı hafıza kartına atın. Ama hafıza kartının boş olmasına ve fat32 şekilde biçimlendirilmiş olmasına dikkat edin.
5. Hafıza kartına kopyaladığınız yazılımın ismini 0PKVIMG bu şekilde yapın ve kapalı olan cihazınıza takın.
6. Cihazı ses kısma ve power ile açın. Yükleme için onay isteyecektir onayları verin power ile yükleme başlayacak. Bitene kadar bekleyin.
7. Bitti.

ben yapmaya çalışayım olmazsa tekrar destek isterim, emeğine sağlık
M mustafa346134 - #11
dediklerini yaptım, daha önce OS- olan bölüm OS-2.21.401.1 oldu ancak sonuç aşağıdaki resimlerde olduğu gibi (!! Image Update FAIL)

WhatsApp Image 2017-12-06 at 01.06.16 (1).jpeg

WhatsApp Image 2017-12-06 at 01.06.16.jpeg

WhatsApp Image 2017-12-06 at 01.06.17.jpeg
silivriserdar silivriserdar - #12
Tekrar denedin mi yükleme yapmayı.
Olmazsa bulunan yazılımı deneyin. Bu işlemleri yapmadan önce hangi sürümde olduğunuzu bilemediğim için tam olarak net birşey söylemek mümkün değil. Ayrıca stock recovery de yüklemek lazım stock rom kurmak için. Stock recovery yüklemesi yaptınız mı?
M mustafa346134 - #13
Bir kaç kez denedim ancak sonuç hep aynı, fastboot üzerinden boot_signed.img dosyasını flashlamaya çalıştım onda da hata aldım
M mustafa346134 - #14
en son verdiğin linkten daha önce stock recovery indirip kurmuştum, şimdi o linkten zip i indiriyorum bir de öyle deneyeyim.
M mustafa346134 - #15
tekrar indirdim aynı şekilde yükledim ama bu sefer Main Version is older! hatası veriyor
silivriserdar silivriserdar - #16
tekrar indirdim aynı şekilde yükledim ama bu sefer Main Version is older! hatası veriyor
Hataların sebebi muhtemelen sizin şu an cihazınızın üzerinde bulunan twrp, stock recovery yüklemesiniz. Onun için ilk önce cihazı tekrar unlock yapın ve ilk attığım dosya içindeki recovery.img dosyasını cihazınıza yükleyin. Fastboot modda yükleme yapabilirsiniz. Veya cihazda hala twrp varsa o zaman custom rom denemesi yapabilirsiniz. Size şimdi bir link atacağım cihazınıza ait bir çok dosya mevcut.
silivriserdar silivriserdar - #17
İşte bu arızanın sebebi hafıza kartının bozuk olmasından kaynaklanmasıdır. Arkadaş sonradan yazılımı yüklemiş ve özel mesaj atmış.

57d8ecef21861be18fdd5499bf7ce103.jpg
H hakan1977 - #18
iyi akşamlar silivriserdar kardeşim benim telefonda arkadaşın telefonun aynısından ve aynı sorun bendede oluştu dediğin dosyayı indirdim ismini değiştirip hafıza kartına attım fakat cihaz unlocked durumdayken yüklemeye başladı 20 dakikadır yüklüyor ve hala devam ediyor bu normalmi ?
silivriserdar silivriserdar - #19
iyi akşamlar silivriserdar kardeşim benim telefonda arkadaşın telefonun aynısından ve aynı sorun bendede oluştu dediğin dosyayı indirdim ismini değiştirip hafıza kartına attım fakat cihaz unlocked durumdayken yüklemeye başladı 20 dakikadır yüklüyor ve hala devam ediyor bu normalmi ?
Normal, yüklendi mi?
H hakan1977 - #20
Normal, yüklendi mi?
evet ben mesajı attım 2 dakka sonra yüklendi ve açıldı çok teşekkürler
H hakan1977 - #21
Normal, yüklendi mi?
hatta hala unlock yani kilit açık ama root gitmiş onun için bi program arıyorum
silivriserdar silivriserdar - #22
hatta hala unlock yani kilit açık ama root gitmiş onun için bi program arıyorum
Cihaz unlock ise root etmesi kolay olur. Uygun bir twrp yükleyip onun üstünden süper su yüklenip root edilir. Veya root programları ile deneme yapabilirsiniz.
H hakan1977 - #23
Kardeşim ksana göre kolay bana göre zor benim telefonda C:\fastboot>htc_fastboot getvar all
(bootloader) imei:
Execution time is 1(s)
Acaba sana zahmet olmazsa bana uygun bi twrp bulman yada linkini göstermen mümkünmu ben google playden indirdim apk yükledim ama bise olmadı
silivriserdar silivriserdar - #24
Kardeşim ksana göre kolay bana göre zor benim telefonda C:\fastboot>htc_fastboot getvar all
(bootloader) imei:
Execution time is 1(s)
Acaba sana zahmet olmazsa bana uygun bi twrp bulman yada linkini göstermen mümkünmu ben google playden indirdim apk yükledim ama bise olmadı
Version main yok. Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın ve çıkan yazıları yada resmi konuya atın.
H hakan1977 - #25
Bunlar yazıyor arkadaşım
silivriserdar silivriserdar - #26
Bunlar yazıyor arkadaşım
Arkadaşım derken? Benim sizin gibi bir arkadaşım yok. Nerden arkadaş oluyoruz anlamadım?
H hakan1977 - #27
Arkadaşım derken? Benim sizin gibi bir arkadaşım yok. Nerden arkadaş oluyoruz anlamadım?
Kusura bakmayın kötü bi niyetle söylemedim bir daha söylemem silvri serdar
silivriserdar silivriserdar - #28
Kusura bakmayın kötü bi niyetle söylemedim bir daha söylemem silvri serdar
Anladım neyse, sizin cihazınıza uygun twrp ve root dosyası bulmam için. Dediğim gibi fastboot ekran görüntüsü lazım. Yada sizin yazı olarak konuya atmanız gerek. Onun içinde cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın.
H hakan1977 - #29
IMG-20171219-WA0000.jpg
silivriserdar silivriserdar - #30
bulunan dosyayı indirin ve fastboot yöntemi ile yükleyin. Sonra bulunan dosyayı indirin ve hafıza kartına veya telefonun hafızasına atın. Sonra twrp ile yükleme yapın. Cihaz root edilmiş olacak.
H hakan1977 - #31
Herşey için teşekkürler bilgisayardan telefon fastboot modundayken odin lemi yükleme yapacağım cevaplarsanız memnun olurum.
silivriserdar silivriserdar - #32
Herşey için teşekkürler bilgisayardan telefon fastboot modundayken odin lemi yükleme yapacağım cevaplarsanız memnun olurum.
Htc cihazlarında odin kullanılmaz. Odin sadece samsung cihazlarında kullanılmaktadır.
H hakan1977 - #33
Sayın Silivri serdar dosyaları indirdim dediğiniz gibi fastboot mısırlar yüklemeye çalışıyorum fakat inanın ne yaptıysam twrp yi yükleyemedim nerde yanlış yapıyorum çözemedim telefonu USB ile bilgisayara başladığımız kısımdan sonra komut satırı hata veriyor hani telefonun kapanıp fastboot modunda açılması için yazdığımız komuttan sonra telefon normal olarak açıldığı için diğer adıma geçemiyorum acaba
H hakan1977 - #34
Nerde hata yapıyorum adım adım ne yapacağım konusunda beni bilgilendirmeniz mümkünmü?
H hakan1977 - #35
Telefona TWRF yükledikten sonra telefonu kapattım ama one yazısında takıldı açılmıyor
silivriserdar silivriserdar - #36
Telefona TWRF yükledikten sonra telefonu kapattım ama one yazısında takıldı açılmıyor
İlginç twrp moda girip format atın. Veya tüm tuşları basılı tutup cihazı kapatıp tekrar açın.
H hakan1977 - #37
Dediğinizi yaptım ama hala aynı öne yazısında kaldı ne yapmalıyım hafıza kartına rom atıp basa mı dönmeliyim bunu yapınca twrp silinecekmi yine
silivriserdar silivriserdar - #38
Dediğinizi yaptım ama hala aynı öne yazısında kaldı ne yapmalıyım hafıza kartına rom atıp basa mı dönmeliyim bunu yapınca twrp silinecekmi yine
Rom yükleyin tekrardan. Sonra bulunan recovery dosyasını yükleyin. Veya ilk önce bu dosyayı yükleyip öyle deneyin.
S s@@n - #39
Merhabalar
benimde aynı şekilde bir sorunum var unlock yaptım relock yaptım
benim sorunum recovery CMD çalışmıyor recovery seçeneğini seçince uyarı verıyor kırmızı üçgen içinde ünlem işareti ben rom u
DOTTAT_VZWM8_S_ON_6_0 la yükledim bana da yardımcı olursanız sevinirim
S s@@n - #40
hata.png

sizin verdiğiniz linkteki olmadı ama bendeki rom 2.21.401.1 i dediğiniz gibi kurdum ama yine recovery çalışmıyor S ON olduğu için fastboot tan birşey yükleyemiyorum ne yapabilirim lütfen yardımcı olun....
braveturks braveturks - #41
Cihazı bootloader unlo
Ekli dosyayı görüntüle 780

sizin verdiğiniz linkteki olmadı ama bendeki rom 2.21.401.1 i dediğiniz gibi kurdum ama yine recovery çalışmıyor S ON olduğu için fastboot tan birşey yükleyemiyorum ne yapabilirim lütfen yardımcı olun....
Yanlış hatırlamıyorsam cihazın s-on olmasının yazılım yükleme ile bir ilgisi yok. Sizin öncelikle cihazın bootloader kilidinin açık olup olmadığını kontrol etmeniz gerekli. Eğer cihazının bootloader kilidi açık değilse öncelikle unlock yapın. Daha sonra yazılım yükleyebilirsiniz. Benim size tavsiyem cihazın ses kısma + power tuşu ile cihazı fastboot moda alınız. Ekran resmini burada paylaşmanız halinde arkadaşlar size yardımcı olacaklardır.
silivriserdar silivriserdar - #42
Merhabalar
benimde aynı şekilde bir sorunum var unlock yaptım relock yaptım
benim sorunum recovery CMD çalışmıyor recovery seçeneğini seçince uyarı verıyor kırmızı üçgen içinde ünlem işareti ben rom u
DOTTAT_VZWM8_S_ON_6_0 la yükledim bana da yardımcı olursanız sevinirim
Cihazı kapatın 10 saniye bekleyin sonra ses kısma ve power ile cihazı açın. Çıkan ekranın resmini konuya atın bakalım. Uygun yazılımın linkini konuya atalım.
S s@@n - #43
IMAG0009.jpg

buyur usta
silivriserdar silivriserdar - #44
Resim hiç okunmuyor hocam daha net bir resim varmı veya yazı ile yazın.
S s@@n - #45
IMAG0012.jpg

usta ilk mesaj dakiyle aynı sorun fastboot la birşey yapamıyorum recovery çalışmadığı için başka birşey yükleyemiyorum
S s@@n - #46
0PKVIMG_M8_QL_UL_M60_SENSE70_MR_HTC_Europe_2.21.401.1_Radio_1.0.U20410.1@60201_20.05_018_F_release_496316_signed_2_4

0PKVIMG_M8_QL_UL_M60_SENSE70_MR_HTC_Europe_2.21.401.1_Radio_1.0.U20410.1@ROMDevelopers

bu iki rom da kuruluyor ama ikisinde de recovery hata veriyor
silivriserdar silivriserdar - #47
0PKVIMG_M8_QL_UL_M60_SENSE70_MR_HTC_Europe_2.21.401.1_Radio_1.0.U20410.1@60201_20.05_018_F_release_496316_signed_2_4

0PKVIMG_M8_QL_UL_M60_SENSE70_MR_HTC_Europe_2.21.401.1_Radio_1.0.U20410.1@ROMDevelopers

bu iki rom da kuruluyor ama ikisinde de recovery hata veriyor
Bu cihaz htc one m8s diye geçiyor. Bu cihazla çok uğraştım. Biraz sıkıntılı bir cihaz kendisi, bir takım sorunlar yaşanması normal. Cihazı unlock yapıp twrp yükleyip custom rom yüklemesi yaptınız mı?
S s@@n - #48
merhaba
unlock yaptim fastboot tan hala bir sey yukleyemiyorum yardim edin lutfen
silivriserdar silivriserdar - #49
merhaba
unlock yaptim fastboot tan hala bir sey yukleyemiyorum yardim edin lutfen
Pc’ye adb kurun ve adb minimal dosyasını indirin ve içinde klavyeden shift tuşuna basılı tutarken mouse ile sağ tıklayın ve komut penceresini burada aç deyin. Sonra cihazınıza twrp yükleyebilirsiniz. Ayrıca unlock yapılırken de bu işlemler yapılıyor. Siz kendiniz unlock yaptıysanız gene aynı şekilde twrp yüklemesi yapabilirsiniz. Nerde hata alıyorsunuz? Aldığınız hatanın resmini atarsanız yardımcı olurum.
S s@@n - #50
Pc’ye adb kurun ve adb minimal dosyasını indirin ve içinde klavyeden shift tuşuna basılı tutarken mouse ile sağ tıklayın ve komut penceresini burada aç deyin. Sonra cihazınıza twrp yükleyebilirsiniz. Ayrıca unlock yapılırken de bu işlemler yapılıyor. Siz kendiniz unlock yaptıysanız gene aynı şekilde twrp yüklemesi yapabilirsiniz. Nerde hata alıyorsunuz? Aldığınız hatanın resmini atarsanız yardımcı olurum.
yok usta olmuyor adb veya fastboot hazırlıyorum hatta SDK dan yaptım olmuyor mesela twrp 12 mb ise sadece 1.7 mb sini kurdum error diyor dolaysıyla kurulmuyor bildiğin RUU.EXE yok mu buna göre
S s@@n - #51
3.jpg

1.jpg

2.jpg
coban32 coban32 - #52
olur diye düşünüyorum.
coban32 coban32 - #53
bu cihaza ait ruu arşivi.
S s@@n - #54
bu cihaza ait ruu arşivi.
sağol usta ama ben bunları denedim olmuyor ben rom u iki türlü kuruyorum ama recovery çalışmıyor hata veriyor
HTC MAX ta da yaptım bu gibi şeyleri ama onun orjinal RUU rom unu bulunca EXE tıklayıp kurulum oluyor sorunsuz yaniii
benim telefon a bir recovery yüklemem lazım bütün olay bu veya RUU.EXE li bir rom bulmam lazım 2.21.401.1 olarak
S s@@n - #55
Ekli dosyayı görüntüle 780

çözümü buldum uzun bir araştırmadan sonra
power tuşuna basık tut ses yükselte bir kez bas karşında rocovery mod
silivriserdar silivriserdar - #56
çözümü buldum uzun bir araştırmadan sonra
power tuşuna basık tut ses yükselte bir kez bas karşında rocovery mod
Htc cihazları zaten böyle recovery moda girer çoğu, siz sorununuzu doğru şekilde anlayamadığınız için yardımcı olamadık. Normalde google bile yazsanız htc ünlem işareti diye çıkardı.
S s@@n - #57
Htc cihazları zaten böyle recovery moda girer çoğu, siz sorununuzu doğru şekilde anlayamadığınız için yardımcı olamadık. Normalde google bile yazsanız htc ünlem işareti diye çıkardı.
ama hala fastboot tan veya recovery den birşey ekliyemiyorum relock yapıyorum olmuyor unlock yapıyorum olmuyor cid ini 11111111 yapmak istiyorum ama fastboot hala hata veriyor recovery den twrp yüklemek istedim o da olmuyor
silivriserdar silivriserdar - #58
ama hala fastboot tan veya recovery den birşey ekliyemiyorum relock yapıyorum olmuyor unlock yapıyorum olmuyor cid ini 11111111 yapmak istiyorum ama fastboot hala hata veriyor recovery den twrp yüklemek istedim o da olmuyor
unlock yapıp twrp yüklemesi yapın. Aldığınız hatanın resmini konuya atın bakalım.
S SametC - #59
Aynı sorun bende de var. Silivri serdar sana çok teşekkür ederim. sorunu çözdüm sayende.
silivriserdar silivriserdar - #60
Aynı sorun bende de var. Silivri serdar sana çok teşekkür ederim. sorunu çözdüm sayende.
Rica ederim kardeşim. Geçmiş olsun.
F falconx60 - #61
Merhaba;
HTC M8s kullanıcısıyım. Vodafone dan tarifeye ek almıştım. Şu an recovery ekranındaki bilgiler aşağıda hakan1977 nin ki ile aynı

0PKVIMG_M8_QL_UL_M60_SENSE70_HTC_Europe_2.10.401.1_Radio_1.0.U20410.1@60201_20.05_018_F_release_479349_combined_signed

Yukarıdaki dosyayı sd karta atıp sorunsuz yükledim (cihaz RELOCKED iken stock recovery ile) Yukarıdaki yükleme esnasındaki ekran görüntülerinin tamamı bende de sorunsuz geçti ve cihazı reboot yaptım ama açılış ekranında reset atıp duruyor. aşağıdaki dosyayı arama rağmen bir türlü bulamadım. bendekinden tek farkı _release_479349 ile aşağıdaki _release_496316 olması. bu yüzden problem yaşamış olabilir miyim. (bu arada cihazım orjinal stock yüklü iken bu arıza oluştu. cyangen cm12 kurdum stabil çalışmadı. o yüzden tekrar stock roma döndüm ama önceki restart devam ediyor. donanımsal bir arıza mı var diye şüpheleniyorum.

Aşağıdaki dosya elinde olan var mı? veya indirme linki verebilecek var mı?

Paradox Paradox - #62
Merhaba;
HTC M8s kullanıcısıyım. Vodafone dan tarifeye ek almıştım. Şu an recovery ekranındaki bilgiler aşağıda hakan1977 nin ki ile aynı

0PKVIMG_M8_QL_UL_M60_SENSE70_HTC_Europe_2.10.401.1_Radio_1.0.U20410.1@60201_20.05_018_F_release_479349_combined_signed

Yukarıdaki dosyayı sd karta atıp sorunsuz yükledim (cihaz RELOCKED iken stock recovery ile) Yukarıdaki yükleme esnasındaki ekran görüntülerinin tamamı bende de sorunsuz geçti ve cihazı reboot yaptım ama açılış ekranında reset atıp duruyor. aşağıdaki dosyayı arama rağmen bir türlü bulamadım. bendekinden tek farkı _release_479349 ile aşağıdaki _release_496316 olması. bu yüzden problem yaşamış olabilir miyim. (bu arada cihazım orjinal stock yüklü iken bu arıza oluştu. cyangen cm12 kurdum stabil çalışmadı. o yüzden tekrar stock roma döndüm ama önceki restart devam ediyor. donanımsal bir arıza mı var diye şüpheleniyorum.

Aşağıdaki dosya elinde olan var mı? veya indirme linki verebilecek var mı?

İstediğiniz yazılımı aradım ama ne yazık ki bulamadım.
bir konu mevcut.
Google Çeviri ile incelemeniz faydalı olacaktır.
F falconx60 - #63
İstediğiniz yazılımı aradım ama ne yazık ki bulamadım.
bir konu mevcut.
Google Çeviri ile incelemeniz faydalı olacaktır.

Teşekkürler. İnceleyeceğim bakalım sonuç alırsam buradan paylaşırım.
Paradox Paradox - #64
Teşekkürler. İnceleyeceğim bakalım sonuç alırsam buradan paylaşırım.

Rica ederim.
azrailkenan azrailkenan - #65
Merhaba konuyu hortlatmış gibi olacağım ancak işi bilen birinin yardımına ihtiyacım var.
Benim HTC One M8 cihaza bootloader kilidini açtım, TWRP recovery yükledim ve custom rom kurdum, merakımdan ancak şimdi orjinale dönmem gerekiyor :) sırasıyla ayrıntılı ve çalışan linklerle nasıl yapacağımı anlatacak bir arkadaş var mı dır?

fastboot getvar all
(bootloader) version-baseband: 1.29.214500021.12G
(bootloader) serialno: FA473WM05122
(bootloader) imei: ************************
(bootloader) product: m8_ul
(bootloader) platform: hTCBmsm8974
(bootloader) modelid: 0P6B10000
(bootloader) commitno-bootloader: 76df2b54
finished. total time: 0.008s

IMG_20180821_230620.jpg
K kostak55 - #66
Varsa birileri bana da yardım edebilir mi :)
S sayopa - #67
benimde aynı sorun başımda lakin ilk verdiğiniz linkteki dosyayı cihaz görmüyor 2. sinde düşük versiyon diyor os 2.21.401.1
sahra06 sahra06 - #68
(bootloader) version-baseband: 1.29.214500021.12g
(bootloader) version-main:6.12.401.4
(bootloader) serialno: FA478WM03224
(bootloader) imei:
(bootloader) modelid: OP6B10000
(bootloader) security: ON
(bootloader) commitno-bootloader: 76DF2B54

Execution time is 1(s) HOCAM BENIMKIDE BOYLE 2HAFTADIR TELI ACAMIYORUM DEVAMLI HTC ONE YAZISINDA KALIYOR NE YAPMAM GEREKIYOR YOL GOSTERIRSENIZ BOTLODERDE RELOCKED YAZIYOR
A ayatech - #69
Siteden banlamışsınız ama yinede belki başka bir üyelik yada bir yakınınız okur size bildirir düşüncesiyle yazıyorum çok değerli ve güzel bilgiler paylaşıyorsunuz insanlara yardımcıda oluyorsunuz fakat insanlığı bu hale sürükleyen kibir ve egodur bu tepki hiç hoç olmamış özümüzü unatmayalım hepimiz topraktan yaratılmış aciz kullarız
Paradox Paradox - #70
(bootloader) version-baseband: 1.29.214500021.12g
(bootloader) version-main:6.12.401.4
(bootloader) serialno: FA478WM03224
(bootloader) imei:
(bootloader) modelid: OP6B10000
(bootloader) security: ON
(bootloader) commitno-bootloader: 76DF2B54

Execution time is 1(s) HOCAM BENIMKIDE BOYLE 2HAFTADIR TELI ACAMIYORUM DEVAMLI HTC ONE YAZISINDA KALIYOR NE YAPMAM GEREKIYOR YOL GOSTERIRSENIZ BOTLODERDE RELOCKED YAZIYOR

Size yardımcı olmak isterdim ama inanın cep telefonlarından hiç anlamıyorum.
Konu sahibi de forumumuzdan atılmış.
Şansınızı başka bir yerde denemeniz yararınıza olacaktır.
Paradox Paradox - #71
Siteden banlamışsınız ama yinede belki başka bir üyelik yada bir yakınınız okur size bildirir düşüncesiyle yazıyorum çok değerli ve güzel bilgiler paylaşıyorsunuz insanlara yardımcıda oluyorsunuz fakat insanlığı bu hale sürükleyen kibir ve egodur bu tepki hiç hoç olmamış özümüzü unatmayalım hepimiz topraktan yaratılmış aciz kullarız

Sizce anlarlar mı?
Anlamazlar efendim.
Şimdi de başka bir çatı altında haraç keser gibi, foruma zorunlu bağış görünümü ile yazılım satıyorlarmış.
:zuhaha:

Ben şahsen görmedim ama görenler söyledi.
A ayatech - #72
Sizce anlarlar mı?
Anlamazlar efendim.
Şimdi de başka bir çatı altında haraç keser gibi, foruma zorunlu bağış görünümü ile yazılım satıyorlarmış.
:zuhaha:

Ben şahsen görmedim ama görenler söyledi.
ALLAH c.c hidayet versin cümlemize ustam
Paradox Paradox - #73
ALLAH c.c hidayet versin cümlemize ustam

Amin.
girayhanbaykara girayhanbaykara - #74
Bir ben açamadım sanırım şu telefonu. Var mı yardımcı olacak? recovery de factory resette tepki yok titreyip yine eski ekrana geliyor.
F furkan.ozz - #75
bendede aynı sorun yardımcı olabilirmisiniz acaba
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/htc-one-m8s-stock-rom-yukleme-sorunu.3226/