Çözüldü Intel Atom Z3735F İşlemcili Tabletlere Microsoft Windows İşletim Sistemi Kurmak

Meta başlık: Intel Atom Z3735F İşlemcili Tabletlere Microsoft Windows İşletim Sistemi Kurmak

Meta açıklama: Intel Atom Z3735F İşlemcili Tabletlere Microsoft Windows İşletim Sistemi Kurmak

Yazdır

Emyre5801

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Tem 2018
12
2
3
Merhaba arkadaşlar,uzun bir çalışmadan sonra intel atom z3735f işlemci barındıran tabletlere windows kurma işlemini başarılı bir şekilde halletim.Bu işlemcide windows 8 tablet sürümü çalışıyor sadece.(y)

Linkler:

1-)Windows 8 i uefi şeklinde usb ye kurun,tablete klavye ve fare de takmak için usb hub kullanın.
2-)tablete hazırlanan usb yi takın ve açma tuşuna basılı tutun,normalden 5 sn geç açılacaktır.(boot etmez ise normal başlatın ve tekrar kapatıp denyin,açılmaz ise esc tuşuna basarak tableti açın ve "quick boot u kapatın)
3-)boot edildikten sonra normal Windows'u yükler gibi yükleyin
:alkis::alkis::alkis::alkis::alkis::alkis:

(İçerik bana aittir,paylaşmadan önce belirtirniz.)

:tsk:

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: teknotelgsm

Emyre5801

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Tem 2018
12
2
3
Yeni link açılmıştır. indirip 64 bit uefi olarak flash belleğe atın,iso dosyası bütün intellerde çalışıyor.Destek isteyene uzaktan erişim ile yardım edebilirim.

Xkdkd

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Eki 2019
2
0
1
24
@Emyre5801 kardeşim merhaba şimdi bende hometech elite tab 8 var onun da işlemcisi z3735g şimdi işlemci dışında herşey senin cihazınla aynı sadece seninki f benimki g neyse şimdi usb hub falan herşeyim var w8 isoyu yazdırıyorum tablete herşeyi bağlıyorum açarken del tusuna basıyorum bios açılıyor oradan usb belleği seçiyorum entere basınca windows logosu geliyor ardına biraz durunca donuyor ve your pc cant ran hatası geliyor altında da acpi bios error yazıyor ve bu tekrarlıyor nasıl çözebilirim sen tablet sürümü demişsin de yazınca bişey çıkmıyor.

Emyre5801

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Tem 2018
12
2
3
@Emyre5801 kardeşim merhaba şimdi bende hometech elite tab 8 var onun da işlemcisi z3735g şimdi işlemci dışında herşey senin cihazınla aynı sadece seninki f benimki g neyse şimdi usb hub falan herşeyim var w8 isoyu yazdırıyorum tablete herşeyi bağlıyorum açarken del tusuna basıyorum bios açılıyor oradan usb belleği seçiyorum entere basınca windows logosu geliyor ardına biraz durunca donuyor ve your pc cant ran hatası geliyor altında da acpi bios error yazıyor ve bu tekrarlıyor nasıl çözebilirim sen tablet sürümü demişsin de yazınca bişey çıkmıyor.
Windows 8 64 haricinde bir sistem kurarsanız bu hatayı verir,cihaz üstündeki bios android için derlenmiştir bu yüzden acpi hatası alıyorsunuz.Verdiğim linkteki iso yu deneyin

berke5454

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Kas 2018
1
0
1
23
Windows 8 64 haricinde bir sistem kurarsanız bu hatayı verir,cihaz üstündeki bios android için derlenmiştir bu yüzden acpi hatası alıyorsunuz.Verdiğim linkteki iso yu deneyin
Hocam merhabalar, verdiğiniz linkteki dosyayı indirememekteyim yardımcı olur musunuz.

Emyre5801

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Tem 2018
12
2
3

SavurdiReiss

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Eyl 2021
3
0
1
25
merhaba hocam elimde reeder a8ic quad tablet var z3735f işlemcili. Biosuda var boot yapabiliyorum ama sadece 64 bit isolar boot oluyor 32 bitler olmuyor. 64bit boot edincede ramdisk falan yetersiz diyo açmıyor. 32 bitte ntfs formatta goruyor ondada bootx64.efi yok diyor baya delirtici bir durum. yardım edebilecek birisi varmı şimdiden teşekkür ederim

SavurdiReiss

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Eyl 2021
3
0
1
25
merhaba hocam elimde reeder a8ic quad tablet var z3735f işlemcili. Biosuda var boot yapabiliyorum ama sadece 64 bit isolar boot oluyor 32 bitler olmuyor. 64bit boot edincede ramdisk falan yetersiz diyo açmıyor. 32 bitte ntfs formatta goruyor ondada bootx64.efi yok diyor baya delirtici bir durum. yardım edebilecek birisi varmı şimdiden teşekkür ederim
arkadaşlar ben windowsu kurdum. Ama şöyle. Cİhazı araştırdım ve çin modeli olan chuwi vi8 tableti buldum. Tabletle vidasına kadar aynılar PRO PLUS MODEL HARİÇ. O tabletin biosunu yükledim ve biostan boot kısmında işletim sistemi windowsmu androidmi ayarliyabiliyodum. Ve vereceğim linkte ki windows isosunu indiridm kurdum. kamera driverini kuramadım sanırım çözünürlükle alakalı :D ama yinede biosu kurarken bios yedeği alıp tavsiyem150 liraya bi eeprom programlayıcı alıp bios yazmanız. işi garantiye almak lazım iyi günler