Mobil Kulüp | İstekler ve Öneriler

• Konbuyu başlatan Paradox
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 12
  • Görüntüleme 2K

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Mobil Kulüp | İstekler ve Öneriler

Mobil Kulüp'ün nasıl bir yer olmasını istiyorsunuz?

Görüşlerinizi bu konu başlığı altında dile getirebilirsiniz.

Son düzenleme:

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Öncelikle demokratik hak ve özgürlükler hariç burası tam da istediğim gibi. :) (Her güzelin bir kusuru olur misali)

Benim değerli, gayretli, maharetli, azimli site yöneticilerinden talebim şu:
  • Mesaj yazarken iki mesaj arasında belli bir sürenin geçmesi lazım. Bu süre tam olarak ne kadar bilmiyorum ama "80 saniye yeri geliyor 60 saniye beklemelisiniz" şeklinde mesaj ekranda beliriyor ve cevap yazmamı, konu açmamı kısıtlıyor. Belirli üye grupları için bu süre kısıtlamasını kaldırabilir misiniz?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Biz insanlara demokrasi, hak ve özgürlükler vadetmediğimiz için,
Sizin kusur olarak nitelendirdiğiniz şeyleri kusur olarak kabul etmiyorum.
Siz bizi USA, diğer bir adı ile ABD ile karıştırdınız sanırım.
:zuhaha:

İki mesaj yazma arasındaki süreyi 60 saniyeye düşürdüm.
Bu uygulamaya son vermemiz tatsız hadiselere neden olabileceğinden, elbette böyle bir şey yapmayacağız.

Sözüm meclisten içeri, forum kuralları ve uygulamalar aralıksız
Günde 10 saat forumda geçirilen en az bir 10 yıllık süre sonunda oluşturulmuştur.
Kimilerinin tatlı, kimilerinin acı nedenleri vardır.
Lakin hepsinin bir yaşanmışlığı var.

Beğenirsiniz, beğenmezsiniz, işinize gelir, gelmez, o sizin bileceğiniz iş.
Biz daha sorunsuz ve daha iyi bir yer için yeni tecrübeler ışında yeni kurallar ve uygulamaları da ekleyerek,
Mevcut sistemi devam ettireceğiz.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Lord Raiden

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
"Siz bizi USA, diğer bir adı ile ADB ile karıştırdınız sanırım."
ADB neresi.? :kopkop:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
"Siz bizi USA, diğer bir adı ile ADB ile karıştırdınız sanırım."
ADB neresi.? :kopkop:

Artık ne kadar el alışkanlığı oldu ise ADB yaza yaza ABD'yazmaya niyetlendim, ADB yazmışım.
Biz aynı geminin yolcuları değil miydik yahu?
Ne zaman kusur örtecekken kusurları neon lambalarla aydınlatır hale geldik.
Mesela bende bazen bazı yazım hataları ile karşılaşıyorum, kimse mahcup olmasın diye sessizce düzeltiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Lord Raiden

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Artık ne kadar el alışkanlığı oldu ise ADB yaza yaza ABD'yazmaya niyetlendim, ADB yazmışım.
Biz aynı geminin yolcuları değil miydik yahu?
Ne zaman kusur örtecekken kusurları neon lambalarla aydınlatır hale geldik.
Mesela bende bazen bazı yazım hataları ile karşılaşıyorum, kimse mahcup olmasın diye sessizce düzeltiyorum.

Bugün biraz başım göğe ersin dedim. Yoksa kusur için değil.:D

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Yoksa bizlerin hatalarını hep düzelten sizsiniz.

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Biz insanlara demokrasi, hak ve özgürlükler vadetmediğimiz için,
Sizin kusur olarak nitelendirdiğiniz şeyleri kusur olarak kabul etmiyorum.
Siz bizi USA, diğer bir adı ile ABD ile karıştırdınız sanırım.
:zuhaha:

İki mesaj yazma arasındaki süreyi 60 saniyeye düşürdüm.
Bu uygulamaya son vermemiz tatsız hadiselere neden olabileceğinden, elbette böyle bir şey yapmayacağız.

Sözüm meclisten içeri, forum kuralları ve uygulamalar aralıksız
Günde 10 saat forumda geçirilen en az bir 10 yıllık süre sonunda oluşturulmuştur.
Kimilerinin tatlı, kimilerinin acı nedenleri vardır.
Lakin hepsinin bir yaşanmışlığı var.

Beğenirsiniz, beğenmezsiniz, işinize gelir, gelmez, o sizin bileceğiniz iş.
Biz daha sorunsuz ve daha iyi bir yer için yeni tecrübeler ışında yeni kurallar ve uygulamaları da ekleyerek,
Mevcut sistemi devam ettireceğiz.

Bu forum, siber ekosistemde mevcudiyetini tecrübe ile belirlenmiş kurallar sayesinde elbette devam ettirebilmekte, bunda hem fikiriz. Tecrübe ile kazanılmış beceriler sizi daha öngörülü kılıyor. Bunlar da sizi tartışmasız bir lider (Admin) kılıyor. Lakin, her ne kadar endemik bir yapıda olursa olsun forum sisteminin çağının gereklerini yerine getirebilmesi sadece teknik ve fiziki yeterlilikle değil aynı zamanda üyelerden gelen taleplere de makul ölçüde cevap verilmesi ile de orantılı. (60 saniye makûl) :)

(Farklı bir konuya geçiyorum.)

Hak ve Özgürlükler konusu gündeme geldiğinde neden " ABD" işin içine giriyor anlamıyorum. Hak ve Özgürlüklerin menbaı Amerika değil. Hak ve Özgürlükler konusunda ölçü Amerikan demokrasisi ya da Amerikan vatandaşlarının sahip olduğu haklar da değil. Demokratik Hak ve Özgürlükler kavramını insanların zihnine zorla Amerika olarak işliyorsunuz. Sonuçta bu forumda sizi örnek alan, sizin gibi olmak isteyen, sizi (forum içinde bilinen hali ile şahsınızı) örnek alan gençler, ergenler var. Siz sadece bu forumun kurucu üyesi ve yöneticisi değil, aynı zamanda bir ekolsünüz. Bir örnek ile açıklayacak olursam; dünya üzerinde gençler forumlarda ve sosyal medyada yazışırken dil bilgisi kurallarına dikkat etmemekle kalmıyor kelimeleri ve harfleri yutuyorlar. Tarzanca diye adlandırılan bir dille anlaşıyorlar. (Dünyanın genelinde böyle) Ama siz bu konuya parmak bastınız. Türkçe yazım kurallarına en üst seviyede dikkat ettiniz ve dikkat edilmesini sağladınız. (@Aydar bu nedenle forumdan uzaklaştırıldı(ilk defasında), sadece bir örnek) Artık Mobil Kulüp'ü örnek alan ya da rekabet etmeye çalışan diğer forumlarda benzer şekilde dil bilgisi kurallarına dikkat ediyor. Bu basit bir olay değil.

"Beğenirsiniz, beğenmezsiniz, işinize gelir, gelmez, o sizin bileceğiniz iş." Burada esas olan menfaat çatışması(işime gelip gelmemesi) değil, karşılaşılan bir duruma ilişkin öneride bulunulmasıdır. Bu öneriler,tavsiyeler,istekler aynı zamanda forumun "feedback" sistemi oluyor. Yani forumun sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişmesi için gerekli olan dönütleri ihtiva ediyor. Ki zaten, siz bu öneri ve isteklerin üzerinde durup 10 yıllık forum tecrübeniz ışığında karara bağlıyorsunuz. Peki, neden "işine gelirse" şeklinde umursamaz, "sen de kimsin " anlamına gelebilecek şeklinde küçümseyici, "önemsemiyormuş gibi" bir cevap yazıyorsunuz anlamıyorum. Aslında ne kadar iyi ve mütevazi biri olduğunuzu hepimiz biliyoruz, biliyorum. Önemsemediğiniz izlenimi verdiğiniz talepleri, şikayetleri, istekleri dikkatlice irdelediğinizin de farkındayım.

Belkide bu yazdıklarım tüm hiddetinizi üzerime çekmeye yetecek ve forumdan uzaklaştırılmama neden olacak. Ama birisinin bunları yazması gerekiyordu. Sanırım bu misyonu sabah sabah uyku sersemliği ben üstlenmiş oldum.
Hakkınızı helal edin arkadaşlar.
En içten saygı ve sevgilerimle,
Selam ve Dua ile,

@braveturks

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bu forum, siber ekosistemde mevcudiyetini tecrübe ile belirlenmiş kurallar sayesinde elbette devam ettirebilmekte, bunda hem fikiriz. Tecrübe ile kazanılmış beceriler sizi daha öngörülü kılıyor. Bunlar da sizi tartışmasız bir lider (Admin) kılıyor. Lakin, her ne kadar endemik bir yapıda olursa olsun forum sisteminin çağının gereklerini yerine getirebilmesi sadece teknik ve fiziki yeterlilikle değil aynı zamanda üyelerden gelen taleplere de makul ölçüde cevap verilmesi ile de orantılı. (60 saniye makûl) :)

(Farklı bir konuya geçiyorum.)

Hak ve Özgürlükler konusu gündeme geldiğinde neden " ABD" işin içine giriyor anlamıyorum. Hak ve Özgürlüklerin menbaı Amerika değil. Hak ve Özgürlükler konusunda ölçü Amerikan demokrasisi ya da Amerikan vatandaşlarının sahip olduğu haklar da değil. Demokratik Hak ve Özgürlükler kavramını insanların zihnine zorla Amerika olarak işliyorsunuz. Sonuçta bu forumda sizi örnek alan, sizin gibi olmak isteyen, sizi (forum içinde bilinen hali ile şahsınızı) örnek alan gençler, ergenler var. Siz sadece bu forumun kurucu üyesi ve yöneticisi değil, aynı zamanda bir ekolsünüz. Bir örnek ile açıklayacak olursam; dünya üzerinde gençler forumlarda ve sosyal medyada yazışırken dil bilgisi kurallarına dikkat etmemekle kalmıyor kelimeleri ve harfleri yutuyorlar. Tarzanca diye adlandırılan bir dille anlaşıyorlar. (Dünyanın genelinde böyle) Ama siz bu konuya parmak bastınız. Türkçe yazım kurallarına en üst seviyede dikkat ettiniz ve dikkat edilmesini sağladınız. (@Aydar bu nedenle forumdan uzaklaştırıldı(ilk defasında), sadece bir örnek) Artık Mobil Kulüp'ü örnek alan ya da rekabet etmeye çalışan diğer forumlarda benzer şekilde dil bilgisi kurallarına dikkat ediyor. Bu basit bir olay değil.

"Beğenirsiniz, beğenmezsiniz, işinize gelir, gelmez, o sizin bileceğiniz iş." Burada esas olan menfaat çatışması(işime gelip gelmemesi) değil, karşılaşılan bir duruma ilişkin öneride bulunulmasıdır. Bu öneriler,tavsiyeler,istekler aynı zamanda forumun "feedback" sistemi oluyor. Yani forumun sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişmesi için gerekli olan dönütleri ihtiva ediyor. Ki zaten, siz bu öneri ve isteklerin üzerinde durup 10 yıllık forum tecrübeniz ışığında karara bağlıyorsunuz. Peki, neden "işine gelirse" şeklinde umursamaz, "sen de kimsin " anlamına gelebilecek şeklinde küçümseyici, "önemsemiyormuş gibi" bir cevap yazıyorsunuz anlamıyorum. Aslında ne kadar iyi ve mütevazi biri olduğunuzu hepimiz biliyoruz, biliyorum. Önemsemediğiniz izlenimi verdiğiniz talepleri, şikayetleri, istekleri dikkatlice irdelediğinizin de farkındayım.

Belkide bu yazdıklarım tüm hiddetinizi üzerime çekmeye yetecek ve forumdan uzaklaştırılmama neden olacak. Ama birisinin bunları yazması gerekiyordu. Sanırım bu misyonu sabah sabah uyku sersemliği ben üstlenmiş oldum.
Hakkınızı helal edin arkadaşlar.
En içten saygı ve sevgilerimle,
Selam ve Dua ile,

@braveturks

ABD konusu işin kinayesi idi.
Anlamamış olmanıza şaşırdım.
ABD'nin insanları nasıl özgürleştirdiğini, hak ve özgürlüklerini savunduğunu bizim insanımız çok iyi biliyor.

Geri kalan kısımlar için cevap yazmaya lüzum görmüyorum.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Az daha bizi de özgürleştireceklerdi. Allah ordumuza güç ve kuvvet versin. Aramızdaki hainlere de akıl fikir.

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Bu aralar işler çok durgun biraz polemik yaşamak iyi gelir diye düşünmüştüm. Onu bile çok gördünüz. :)

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bu aralar işler çok durgun biraz polemik yaşamak iyi gelir diye düşünmüştüm. Onu bile çok gördünüz. :)

Boş zamanlarınızı tüketerek değerlendirmek yerine üreterek değerlendirirseniz, çok daha mutlu bir hayat yaşarsınız.
Bu doğrultuda duruma çok görmek değil de, tüketime ortak olmamak diyelim.

Son düzenleme: