Çözüldü Oppo A15S (CPH2179) Ekran Kilidi Kırma İşlemi (Türkiye'de Tek! Ücretsiz Yöntem)

Meta başlık: Oppo A15S (CPH2179) Ekran Kilidi Kırma İşlemi (Türkiye'de Tek! Ücretsiz Yöntem)

Meta açıklama: Oppo A15S (CPH2179) Ekran Kilidi Kırma İşlemi (Türkiye'de Tek! Ücretsiz Yöntem)

Yazdır

isaçakır

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Ocak 2017
15
7
3
Merzifon Amasya
Herkese merhaba değerli arkadaşlar.

OPPO A15S [CPH2179] telefonunuzun ekran şifresini unuttunuz ve hemen YouTube gibi kaynaklardan yardım alıp elle format atmaya kalktınız.
Nasıl yapıldığını öğrendiniz hemen ses kısma tuşu ve güç tuşuna basarak recovery moda girdiniz ancak bir baktınız ki orada da format atmadan önce sizden şifrenizi istiyor. Bunun çözümünü sizinle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle linkten çözüm paketimizi indirelim. Antivirüs programınızı bu seferlik devre dışı bırakırsanız yararınıza olur.

Linki klasöre ayıkladık.

İlk işimiz LibUSB uygulamasını kurmak.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Kurulumdan sonra uygulamayı açtığımızda ilk olarak Install a device filter seçeneğine tıklanmış vaziyette Next tuşuna basıyoruz.
Next tuşuna bastıktan sonra karşınıza bilgisayarınızdaki aygıtları gösteren böyle bir ekran gelecek.

Tam da bu ekranda telefonunuz kapalı iken ses + ve - tuşuna aynı anda basarak kablo ile bağlıyoruz.
Bu esnada karşınızdaki cihaz listesinde MediaTek USB COM seçeneği çıkacak hemen üstüne hızlıca tıklayıp Install diyeceksiniz şimdilik bu program ile işleminiz bitti.

Şimdi klasör içerisindeki SP Flash Tool aracını açıyoruz ve resimde işaretlenen scatter satırının sonunda choose butonuna tıklayıp SP FLash Tool klasörü içerisinden MT6765_Android_scatter dosyamızı seçiyoruz.

Şimdi programın üst kısmından Format menüsüne geçiyoruz ve Manuel Format Flash seçeneğini seçip resimde görünen boşluklara aşağıdaki kodları yapıştırıyoruz.
(Kodlar aynı zamanda SP Flash Tool klasörünün içerisinde Format Kodları isimli metin belgesinde bulunuyor.)

Begin Address
0x263000000

Format Length
0x300000000

Şimdi indirdiğimiz klasör içerisindeki mtk_bypass_rev4.exe uygulamasını çalıştırıyoruz ve BYPASS tuşuna basıyoruz.

Tuşa bastıktan sonra telefon kapalı iken + ve - tuşlarına aynı anda basarak bağlıyoruz. Ardından SP Flash Tool'da Start tuşuna basıyoruz.

İşlemimiz bu kadar. Bilgisayarımızdaki MTK Sürücüleri eksiksiz ise eğer işlemimiz sonunda SP Flash Tool yeşil tik ile cevap verecektir bize :)

Ha ayrıca telefonun şifresini kırdıktan sonra kurulum esnasında Google hesabında takılı kalıyor ve siz Google hesabınızı bilmiyorsanız eğer telefonun Hoş Geldiniz ekranında ekranın sol altında acil durum arama kısmına gelip *#813# tuşlaması yaparak telefonunuzu doğrudan kurabilirsiniz.
(Yalnızca belli yazılım sürümlerinde çalışabilir, deneyin :) )

Umarım yardımcı olabilmişimdir, iyi forumlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Koschei97

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Nis 2023
1
0
1
teşekkürler başka türlü sıfırlayabilirmiydim bilmiyorum ama onca virüsten sonra sağ çıktım ve telefonumu verilerimle birlikte sıfırlamış oldum. :D

clara

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 May 2023
1
0
1
adb cihazı yazıyor mediatek yazmıyor nasıl yapabilirim

justfk06

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Eyl 2023
1
0
1
bende de aygıt yöneticisinde mtp olarak görüyor driverleri kurdum bir de mtk bypass uygulamasında

[ERROR] MEDIATEK DRIVER NOT DETECTED hatası alıyorum lütfen yardımcı olur musunuz

can.ulusan

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Mar 2024
2
0
1
Kardeşim sen nasıl bir kralsın böyle. Gerçekten adım adım belirtmişsin ve dediğin gibi de oldu. Teşekkür ediyorum.

xxadanaxx

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Haz 2018
2
0
1
34
oppo a15 olumlu ve daha sonra a15s ikiside basarılı teşekür ederim bilgin ve paylaşımın için iyilik iyidir.