İstek Orijinal BIOS Ayarları

Meta başlık: Orijinal BIOS Ayarları

Meta açıklama: Orijinal BIOS Ayarları

samet134253

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ocak 2020
2
0
1
19
Cihazı temin ettim, BIOS üzerinde restore default seçeneği ile ayarlari ilk hale getirdim fakat bir sorun oluştu.

Tablet sadece prize takılıyken açılıyor, Sistem açıkken bataryayı görmüyor. BIOS üzerinde bir ayarı değiştirmem gerekli ama bir sürü sekme var. BIOS üzerinde Kuzey Güney köprüsü ayarları kısmını atabilecek var mı bir yerden başlamam gerekiyor.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Doğrusunu söylemek gerekirse, cihazınızın bataryası ile Bios arasında bir ilişki olduğunu düşünmüyorum.
Muhtemelen cihazınızın bataryası ömrünü doldurmuştur, bu nedenle de cihazınızı şebekeye bağlı değilken çalışmıyordur.
Bios'un varsayılan ayarlara çekilmesi sonucunda sizin yaşadığınız gibi bir olayın yaşandığına hiç tanıklık etmedim.
Bataryayı ölçüm aleti ile ölçmeniz faydalı olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: samet134253

samet134253

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ocak 2020
2
0
1
19
Doğrusunu söylemek gerekirse, cihazınızın bataryası ile Bios arasında bir ilişki olduğunu düşünmüyorum.
Muhtemelen cihazınızın bataryası ömrünü doldurmuştur, bu nedenle de cihazınızı şebekeye bağlı değilken çalışmıyordur.
Bios'un varsayılan ayarlara çekilmesi sonucunda sizin yaşadığınız gibi bir olayın yaşandığına hiç tanıklık etmedim.
Bataryayı ölçüm aleti ile ölçmeniz faydalı olacaktır.
Sorunu çözdüm. BIOS reset sonrası hemen menüye düşmeyen bir ayar var. BIOS reset yaptıktan sonra cihazı kapatıp tekrar BIOS'a aldıktan sonra Advanced sekmesinde S5 Charcing menüsünden S5 Charcing Controller seçeneğini aktif hale getirmek gerekiyor.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Sorunu çözdüm. BIOS reset sonrası hemen menüye düşmeyen bir ayar var. BIOS reset yaptıktan sonra cihazı kapatıp tekrar BIOS'a aldıktan sonra Advanced sekmesinde S5 Charcing menüsünden S5 Charcing Controller seçeneğini aktif hale getirmek gerekiyor.
Sayenizde yeni bir şey daha öğrenmiş oldum.
Bilgilendirme için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: samet134253