Q50 Smart Watch IMEI Repair Sorunu

aytekin08

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Ocak 2018
3
0
1
47
Aliexpressden q50 akıllı telefon aldım iki ay önce aslında sim takılabilen saat telefon diyebiliriz ancak pekçok farklı türde imei değişikliği olabildiği halde bu modele imei değişikliği yapamadım ve internetten de bulamadım. Bu konuda bilgisi olan yada sorunu çözecek bir meraklı arkadaştan çözüm yolu bekliyorum.

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Aliexpressden q50 akıllı telefon aldım iki ay önce aslında sim takılabilen saat telefon diyebiliriz ancak pekçok farklı türde imei değişikliği olabildiği halde bu modele imei değişikliği yapamadım ve internetten de bulamadım. Bu konuda bilgisi olan yada sorunu çözecek bir meraklı arkadaştan çözüm yolu bekliyorum.
İşlemcisi nedir özellikleri hakkında bilgi verir misiniz?

aytekin08

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Ocak 2018
3
0
1
47
Usb ile pc ye bağlandığımda ürünün özelliklerini göremiyorum. İşlemcisi hakkındada bilgim yok ama piasada kum gibi bu aletten var. Üç çocuktan birinin kolunda bu telefon var. ürün

Moderatör tarafında düzenlendi:

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Özellikleri hakkında bir araştırma yapayım bulabildiklerimi konuya eklerim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: aytekin08

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bu cihazlar için Türkçe kaynak bulmanız kolay değil.
Cihazın IMEI Tamir işlemi ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ben konuyu kısaca şöyle özetleyeyim.
Bu cihazın IMEI bilgilerini değiştirebilmeniz için cihazın kapanmamış olması gerekiyor.
Çünkü cihazın IMEI bilgilerini değiştirebilmeniz için cihaza SMS göndermeniz gerekli.
Gönderdiğiniz SMS cihaza ulaştıktan sonra cihazı yeniden başlattığınızda IMEI bilgileri değişmiş oluyor.
IMEI bilgileri değiştiği zaman, cihazın ID bilgileri de değişiyor.
Cihazın ID bilgileri değiştiği içinde, telefonunuza yüklediğiniz izleme programına girişi yapamıyorsunuz.

Benim bildiğim kadarıyla, bu cihazın IMEI ve ID bilgilerini değiştirmek için başka bir yöntem yok.

Bu nedenlede bu saati satın alanlar:
Ya kayıtlı cihazları tercih ediyorlar ya da ürünü Çin'den temin etmeden önce satıcıya kayıtlı bir IMEI bilgisi gönderiyorlar.
Satıcı IMEI bilgilerini orada değiştiriyor ve yeni ID bilgilerini de izleme programına işlettiriyor.
Böylece de cihaz Türkiye'ye geldiği zaman sorun yaşanmıyor.

Son düzenleme:

aytekin08

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Ocak 2018
3
0
1
47
Teşekkür ederim kardeşim. İmei değiştirmek kolay ama id değişeceği için uzaktan kontrol mümkün olmayacak diyorsunuz yani. Tekrar teşekkür ederim.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Teşekkür ederim kardeşim. İmei değiştirmek kolay ama id değişeceği için uzaktan kontrol mümkün olmayacak diyorsunuz yani. Tekrar teşekkür ederim.

Evet.
Belki IMEI ve ID işlemleri için farklı yöntemler de vardır.
Varsa da ben bilmiyorum.
Benim bu konuyla ilgili bilgim bu kadar.