Stock Rom Reeder A7S Rom

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Reeder A7S Rom
Orijinal Rom

Sunum Mobil Kulüp'e aittir.
Buradan alıntı yapacakların kaynak belirtmeleri gerekmektedir.

Rom indirme linki:
(Beklemek ve hız limiti yok.)

:anahtar::kilit:

Şifre:
(Kopyala/Yapıştır)

14.gif

16.gif

Sunum içeriği:
Reeder A7S Rom
Sürücüler
Yazılım Yükleme Aracı
Yazılım Yükleme Rehberi

Son düzenleme:

riva70

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Haz 2017
8
0
1
40
Zaten bu romu yuklemeye calisirken orjinal romu sildim. Suan tablet recovery moddan baska modda acilmiyor. Ayrica power tusunun yaninda da reset dugmesi yok. Yardim edin lütfen bulundugum yerde rom atacak telefoncuda yok.

riva70

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Haz 2017
8
0
1
40

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
düzeltme A801 olmuş
bunu ilk yaşayan da ben değilmişim anlaşılan

cihazın sökmeyi başarabileceğimine sanmıyorum.

Cihazın durumu gerçekten ilginç bir hal almış.
Şimdi, konuyu özetlemek gerekirse:

Cihazın: Ayarlar/Hakkında bölümündeki Model Numarası'nın ne olduğu, aslında çoğu cihaz için önemli değildir.
Bu bölüm build.prob dosyasında yapılacak küçük bir değişiklikle kolayca değiştirilebilir.
Çin malı çoğu cihazda, Model Numarası bölümünde genellikle cihazlarla alakasız şeyler yazar.
Bunun nedeni, firmaların var olan cihazların üzerine kendi marka ve modellerini bastırmalarıdır.
A firması cihazı bir cihazı Ali 7S marka ve modeli ile satarken B firması ise aynı cihazı Mehmet 8S marka ve modeli ile satar.
Bu çok sık karşılaşılan bir durumdur.

Kısacası, Çin'de bir cihaz üretilir, alıcıların isteklerine göre marka ve model bilgileri sonradan cihazların üzerine basılır.
Bazen de, hazır cihaza, firmanın isteğine göre bir kasa uydurulur.
Donanım ve yazılım ise standarttır.
Bazı firmalar ağırlıklarını koyarak, yazılımın kendi istedikleri gibi kişiselleştirilmesini sağlayabilirler.
Bu kişiselleştirme de çoğu zaman başlangıç animasyonu, duvar kağıdı, model numarası veya bir kaç gereksiz uygulamadan ileri gitmez.

Firmalar cihazları Çin'den getirdikten sonra da çoğu zaman cihazlarına yazılım desteği vermezler, veremezler.
Bazı firmalar Tablet PC işini sat/kaç mantığı ile yapmadığı/yapamadığı için,
Çin'li firmalardan yazılım sorunlarının düzeltilmesini isteyebilirler.
Çin'li firmalarda üretimi devam eden cihazları için hazırlanmış yeni yazılımları firmalara gönderirler.
Bu yazılımlar çoğu zaman ilgili firma için düzenlenmemiş olur.
Bu durumda da sizin cihazınız Reeder A7S iken bir an da A810 olabilir.
Cihazın üretimi durmuşsa, cihazın yazılımı olduğu gibi kalır.
Bu durumda da alıcının bitmeyen çilesi başlar.

Bu konular oldukça uzun ve karmaşık konular.
Ben sadece basit bir dille işin aslını anlattım.

Sorununuzun çözümüne gelecek olursak,
Bende bazı yazılımlar mevcut.
Nasipse o yazılımları Upload ediyorum.
Upload tamamlandığında indirme bağlantılarını konuya ekleyeceğim.

riva70

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Haz 2017
8
0
1
40
merhaba öncelikle bu sade ve özverili anlatımınız için çok teşekkür ederim
bugün reederden bir mail aldım gerekli olan rom ve driverlerin linkini göndermişler. Büyük bir sabırsızlıkla kurdum önce yaklaşık yarım saat recovery moddan cihaz çıkmadı rom yanlış geldiğini düşündüm sonra cihaz nasılsa açıldı ama tuş kilidini açar açmaz cihaz kilitleniyor. kapatım açıyorum yine aynı. biara cihaz kilitlenmedi ayar vs yaptım pc ye bağladım cihazdaki dosyalara erişebildim ama sonra ne olduysa tekrar recovery moda girdi şuan canı isterse açılıp tuş kilidinde kalıyor canı isterse recoveryde kalıyor nerde sorun var anlamadım.
Reeder mı uzak durun yıllar önce ben hata yaptım siz yapmayın.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
merhaba öncelikle bu sade ve özverili anlatımınız için çok teşekkür ederim
bugün reederden bir mail aldım gerekli olan rom ve driverlerin linkini göndermişler. Büyük bir sabırsızlıkla kurdum önce yaklaşık yarım saat recovery moddan cihaz çıkmadı rom yanlış geldiğini düşündüm sonra cihaz nasılsa açıldı ama tuş kilidini açar açmaz cihaz kilitleniyor. kapatım açıyorum yine aynı. biara cihaz kilitlenmedi ayar vs yaptım pc ye bağladım cihazdaki dosyalara erişebildim ama sonra ne olduysa tekrar recovery moda girdi şuan canı isterse açılıp tuş kilidinde kalıyor canı isterse recoveryde kalıyor nerde sorun var anlamadım.
Reeder mı uzak durun yıllar önce ben hata yaptım siz yapmayın.

Geri dönüşünüz için teşekkürler.
Tavsiyeniz için de.
Biz çok fakir insanlar olduğumuz için, ucuz ürünler satın almıyoruz/alamıyoruz zaten.
;)

Nasipse bir de benim paylaşacağım yazılımları deneyiniz.
Bakalım ne olacak.

• Beğen
Tepkiler: riva70

riva70

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Haz 2017
8
0
1
40
Konu içeriği güncellenmiştir.
Yazılım indirme bağlantısı yenilenmiştir.
yüklemiş olduğunuz yazılımları denedim 4 tanesi symbazz isimli kullanıcının paylaştığı rom ile aynı diğeri de reederin bana göndermiş olduğu rom ile aynı flastool ile atmaya çalıştığım rom başarısızlıkla sonuçlandı. diğer romu sd karttan kurdum bir fark olmadı hala kilitleniyor uni androit tool programı ile root yiyor. ancak sunu fark etti kamerayı açmaya çalışınca veya cihazın ana hafızasına ulaşmaya çalışınca cihaz kilitleniyor ve tekrar kapatıp açmam gerekiyor. acaba cihazın ana hafızası zarar görmüş olabilir mi bunu test etmenin bir yolu var mıdır.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
yüklemiş olduğunuz yazılımları denedim 4 tanesi symbazz isimli kullanıcının paylaştığı rom ile aynı diğeri de reederin bana göndermiş olduğu rom ile aynı flastool ile atmaya çalıştığım rom başarısızlıkla sonuçlandı. diğer romu sd karttan kurdum bir fark olmadı hala kilitleniyor uni androit tool programı ile root yiyor. ancak sunu fark etti kamerayı açmaya çalışınca veya cihazın ana hafızasına ulaşmaya çalışınca cihaz kilitleniyor ve tekrar kapatıp açmam gerekiyor. acaba cihazın ana hafızası zarar görmüş olabilir mi bunu test etmenin bir yolu var mıdır.

O kadar denemeden sonra hala sorun yaşamaya devam ediyorsanız,
Büyük olasılıkla sizin sorununuz yazılımdan değil de, donanımdan kaynaklanıyor olabilir.
Elbette cihazların donanımlarını test etmenin bir çok yöntemi var lakin,
Bunun için gerekli bilgi birikimine ve alet/edevata sahip olmanız gerekmektedir.

riva70

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Haz 2017
8
0
1
40
Arkadaşlar çok başınızı ağrıtıyorum ama cihazdaki anormallikler devam ediyor. Uzun uğraş sonucu rom kurmayı başardım. Ancak cihaza 20mb üstü uygulama yüklemeye çalışınca veya inerneti açıp tarayıcıya veya playstoreye bağlanmaya çalışınca cihaz donuyor. kapatıp açınca düzeliyor. Cihaz içinde hafıza kartı yokken dahili depolama birimi toplam 492 MB internal sd card toplam 2,56 GB yazıyor. Anladığım kadarıyla ana hafıza ikiye bölünmüş ve küçük birime sistem otomatik kuruluyor. bu birimleri birleştirmenin veya sistemi büyük alana kurmanın yolu var mıdır. Kaldıki cihaz 4GB ama hafıza toplamlar 3GB yapıyor sisitem belleği 1 GBlık alan yer kaplar mı?
Belki çözüme faydası olur diye cihazın içinin ve mobileunchle tooldan aldıgım sistem resmini attım.

Ekli dosyalar

• 20170705_155703.jpg
    20170705_155703.jpg
    174.9 KB · Görüntüleme: 51
  • 20170705_155720.jpg
    20170705_155720.jpg
    218 KB · Görüntüleme: 54
  • 20170705_155730.jpg
    20170705_155730.jpg
    208.7 KB · Görüntüleme: 65
  • Screenshot_2017-07-03-23-12-52.png
    Screenshot_2017-07-03-23-12-52.png
    111.6 KB · Görüntüleme: 68
  • Screenshot_2017-07-03-23-13-18.png
    Screenshot_2017-07-03-23-13-18.png
    86.3 KB · Görüntüleme: 68

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Arkadaşlar çok başınızı ağrıtıyorum ama cihazdaki anormallikler devam ediyor. Uzun uğraş sonucu rom kurmayı başardım. Ancak cihaza 20mb üstü uygulama yüklemeye çalışınca veya inerneti açıp tarayıcıya veya playstoreye bağlanmaya çalışınca cihaz donuyor. kapatıp açınca düzeliyor. Cihaz içinde hafıza kartı yokken dahili depolama birimi toplam 492 MB internal sd card toplam 2,56 GB yazıyor. Anladığım kadarıyla ana hafıza ikiye bölünmüş ve küçük birime sistem otomatik kuruluyor. bu birimleri birleştirmenin veya sistemi büyük alana kurmanın yolu var mıdır. Kaldıki cihaz 4GB ama hafıza toplamlar 3GB yapıyor sisitem belleği 1 GBlık alan yer kaplar mı?
Belki çözüme faydası olur diye cihazın içinin ve mobileunchle tooldan aldıgım sistem resmini attım.

Anladığım kadarıyla sizin cihazınızın yavaş yavaş ömrü tamam olmak üzere.
Bundan sonrası için fazla bir beklentiye girmemenizi öneririm.
Sistem alanı, kurulan işletim sisteminin boyutuna bağlı olarak 1 GB'lık bir alan kaplayabilir.
Cihaz hafızası ile ilgili düzenlemeleri EBR dosyası üzerinde oynamalar yaparak düzenleyebilirsiniz.
Konuyla ilgili arama motorlarında kısa bir arama yaparak bir çok kaynağa erişebilirsiniz.