Reeder A8i Q2 Rom

Reeder A8i Q2 Rom

D dreamteknik - #1
Rom

scatter dosyasını ekleyip download diyoruz.
silivriserdar silivriserdar - #2
Rom

Teşekkürler paylaşım için. Paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz.
K kraaalsaa - #3
intel sofia işlemcili olan q2 mi yoksa mediatek işlemcili olan mı
silivriserdar silivriserdar - #4
intel sofia işlemcili olan q2 mi yoksa mediatek işlemcili olan mı
MediaTek işlemcili
K kraaalsaa - #5
MediaTek işlemcili
Hocam bende Intel sofia işlemci olan modeli var . 5.1 Android sürümü var . Ben Android 7.0 veya Windows yüklemek istiyorum ama nasıl yapacağımı bulamadım yardımcı olur musun
silivriserdar silivriserdar - #6
Hocam bende Intel sofia işlemci olan modeli var . 5.1 Android sürümü var . Ben Android 7.0 veya Windows yüklemek istiyorum ama nasıl yapacağımı bulamadım yardımcı olur musun
Ayarlara girip tam model ismine bakarmısınız. Eğer resim çekip atarsanız konuya daha faydalı olacaktır
K kraaalsaa - #7
Bu mu

Screenshot_2018-03-25-20-35-31.png
silivriserdar silivriserdar - #8
Google play den cpu z uygulamasını indirip bir bakarmısınız tam olarak işlemcisi nedir.
K kraaalsaa - #9
Google play den cpu z uygulamasını indirip bir bakarmısınız tam olarak işlemcisi nedir.
Screenshot_2018-03-25-20-58-27.png
silivriserdar silivriserdar - #10
Şu an araştırıyorum eğer bulursam konuya ekleme yaparım. Aynı marka ve model cihaz ama işlemcileri değişik. Araştırmak lazım.
K kraaalsaa - #11
Şu an araştırıyorum eğer bulursam konuya ekleme yaparım. Aynı marka ve model cihaz ama işlemcileri değişik. Araştırmak lazım.
Tesekkur ederim hocam ben bulamadım 2 gündür
Paradox Paradox - #12

Cihazınız için özel olarak hazırlamış bir yazılım var mı elinizde?
Cihazınıza rast gele yazılım yüklemesi yapamazsınız.
K kraaalsaa - #13
Cihazınız için özel olarak hazırlamış bir yazılım var mı elinizde?
Cihazınıza rast gele yazılım yüklemesi yapamazsınız.
Yok işte hocam bulamadım .
Paradox Paradox - #14
Yok işte hocam bulamadım .

Size önerim cihazınızı mevcut hali ile kullanmaya devam etmenizdir.
Android yükseltmesi için, sizin cihazınıza özel hazırlanmış bir rom, Windows yüklemesi için Bios lazım.
Bunların her ikisi de yok ise macera aramamanızı öneririm.
V veyselbaba2147 - #15
Size önerim cihazınızı mevcut hali ile kullanmaya devam etmenizdir.
Android yükseltmesi için, sizin cihazınıza özel hazırlanmış bir rom, Windows yüklemesi için Bios lazım.
Bunların her ikisi de yok ise macera aramamanızı öneririm.
hocam bana çok acil bu arkadaşın cihazının romu lazım.servisten günlerdir bir rom bulamadım eskiden bulunurdu sizin arşivinizde varsa muhteşem olacak
V veyselbaba2147 - #16
aynı model intel sofia 3gr chipsete sahip model adı a8i q2 işlemcili rom lazım.arap forumlarının birinde buldum fakat download ekranında "chip mismatch" uyarısı verdi yazılımı tamamladı ancak cihazda siyah screen line lar oluştu versiyonunu bozdu herhalde cihaz açılıyor sistemde depolama alanı olarak görünüyor ancak siyah ekran var düzelmesi için orjinal rom lazım abim.acilen upload veya kardeşine link yollar mısın.sende yok ise türkiyede bulunmaz arşivine güveniyorum açıkçası abim
Paradox Paradox - #17
hocam bana çok acil bu arkadaşın cihazının romu lazım.servisten günlerdir bir rom bulamadım eskiden bulunurdu sizin arşivinizde varsa muhteşem olacak

Bende bu cihazın MTK işlemcilisinin yazılımı mevcut.
Ne yazık ki Intel işlemcili olanın yazılımı mevcut değil.
Burada bulunan konudan faydalanarak cihazınız için yazılım arayabilirsiniz.
V veyselbaba2147 - #18
anakartın üzerindeki yazıyı bulabilirim fakat bu bize ne değiştirecek.
Paradox Paradox - #19
anakartın üzerindeki yazıyı bulabilirim fakat bu bize ne değiştirecek.

Siz ana kartın fotoğrafını paylaşınız.
Sonrasına bakarız nasipse.
V veyselbaba2147 - #20
ancak üreticiden yazılım almamız lazım o kadar zorlaştırmışlar ki bir yazılım için min 100 lira ödememiz lazım
V veyselbaba2147 - #21
paylaşan arkadaşın elindekinin aynısı hocam.
Paradox Paradox - #22
paylaşan arkadaşın elindekinin aynısı hocam.

Ben konuda ana kart fotoğrafı göremedim.
V veyselbaba2147 - #23
cpu z vs paylaşmış sizin attığınız konudaki anakartın üzerinde yazan yazıları istiyorsunuz demek kesinlikle?
Paradox Paradox - #24
cpu z vs paylaşmış sizin attığınız konudaki anakartın üzerinde yazan yazıları istiyorsunuz demek kesinlikle?

Türkçe yazıyorum ama anlaşılmıyor sanırım.
Daha iyi anladığınız farklı bir dil varsa, sizinle o dille iletişim kurmaya çalışabilirim.
Bu arada zamanım kısıtlı, on dakika sonra başka işlere bakmaya başlayacağım, muhtemelen size ancak yarın yardım edebileceğim.
symbazz symbazz - #25

Yada
denermisiniz. İki modelde İntel işlemcili. Uyabilir.
A ayrankolik - #26
az önce denemeyi yaptım rom kuruldu sorunsuz, fakat kurulum ekranında google hesabı frp olayı oldu. normalde sıfır rom yüklediğimde bu durumun düzelmesi lazım değil mi? başka önerisi olan varsa dinliyorum

teşekkürler
A ayrankolik - #27
beyler yeniden ben

olayı çözdüm, spflashtool da yüklemeden önce mod olarak download değil de format all seçeneği ile yükleyin bu yöntemle sıfırlanıyor.
Paradox Paradox - #28
beyler yeniden ben

olayı çözdüm, spflashtool da yüklemeden önce mod olarak download değil de format all seçeneği ile yükleyin bu yöntemle sıfırlanıyor.

Geri bildiriminiz için teşekkürler.
Abyss Abyss - #29
Rom

Surum bilgileri nedir?bendeki surumden daha yeniyse indirip yukliycem,tesekkurler

printThread_attachments

• Screenshot_20180809-182505.png
    Screenshot_20180809-182505.png
    57 KB · Görüntüleme: 54
Paradox Paradox - #30
Surum bilgileri nedir?bendeki surumden daha yeniyse indirip yukliycem,tesekkurler

Paylaşılan yazılım muhtemelen cihazınızın üzerinde gelen yazılımdır.
S serkan77 - #31
merhaba bu room rootlumudur acaba değilse root işlemi apamıyorum yardımcı olurmusunuz..
Master Master - #32
merhaba bu room rootlumudur acaba değilse root işlemi apamıyorum yardımcı olurmusunuz..
Sanırım yazılımda Root yok. Aşağıdaki videoyu izleyerek yapabilirsiniz.

S serkan77 - #33
Rom cihazımda çok stabil bir şekilde çalışıyor kamera uygulamasındaki kapanma sorunu ekranın donma sorunu gibi bir çok hata ortadan kalktı paylaşım için çok teşekkür ederim, tek sıkıntı android 7 mtk işlemci li bu cihaza hiç bir şekilde root atılmıyor denediğim tüm yöntemlerde bunun çözümüne ulaşamadım bu cihaza root atılması hakkında bilgi varsa paylaşılması bu cihaza sahip herkesin çok işine yarayacaktır.
Paradox Paradox - #34
Rom cihazımda çok stabil bir şekilde çalışıyor kamera uygulamasındaki kapanma sorunu ekranın donma sorunu gibi bir çok hata ortadan kalktı paylaşım için çok teşekkür ederim, tek sıkıntı android 7 mtk işlemci li bu cihaza hiç bir şekilde root atılmıyor denediğim tüm yöntemlerde bunun çözümüne ulaşamadım bu cihaza root atılması hakkında bilgi varsa paylaşılması bu cihaza sahip herkesin çok işine yarayacaktır.

Buradaki konuyu dikkatlice okuyup, elinizden geliyorsa, aynı işlemleri kendi cihazınız için uyarlayabilirsiniz.
Abyss Abyss - #35
dostum sürüm bilgilerinin ekran görüntüsünü atabilirmisin?bendede bazen dokunmatik ekran donuyor ama daha önemlisi wifi nvram warning sorunu var.fabrika ayarlarına sıfırladım ama düzelmedi.tekrar rom atmak işe yararmı onu düşünüyorum,teşekkürler...
H hambooo - #36
fastboot modda kendi hazırladığım ile cihazı root'layabilirsiniz. detayi için foruma yeni bir başlık açtım oradan bakabilirsiniz.
hiçbir şekilde rootlanmıyor diye @serkan77 kardeşimize ithaf ediyorum :).
M mehpal - #37
Bu romu yukledim tablet bazen gunlerce sorumsuz çalişiyor,bazende aniden kapaniyor. Buna uyan farkli bir rom var mi acaba? (Mtk8163)
Paradox Paradox - #38
Bu romu yukledim tablet bazen gunlerce sorumsuz çalişiyor,bazende aniden kapaniyor. Buna uyan farkli bir rom var mi acaba? (Mtk8163)

managert67 managert67 - #39
merhaba mevcut romu yükledim şimdi media tek işlemili olanı android 7 yklendi sorunsuz teşekkürler
N nevtell06 - #40
cok tesekkurler
kubilay76 kubilay76 - #41
Arkadaslar merhaba, Reeder A8i Q2 tablet sahibiyim. Netten o kadar arastirmama ragmen root yapamadim cihazi, sizden ricam detayli bir sekilde anlatabilir misiniz?
Paradox Paradox - #42
Arkadaslar merhaba, Reeder A8i Q2 tablet sahibiyim. Netten o kadar arastirmama ragmen root yapamadim cihazi, sizden ricam detayli bir sekilde anlatabilir misiniz?

P Portakalsuyu13 - #43
Arkadaşlar a8i q2 için hangi custom romlar uyumlu önerebileceğiniz custom rom armi teşekkürler
Paradox Paradox - #44
Arkadaşlar a8i q2 için hangi custom romlar uyumlu önerebileceğiniz custom rom armi teşekkürler

G gok-turk - #45
Dosyaları indirim ama rom atma bilgisi yok. varmıdır bir reber ?

Edit: Deneme yanılma ile çözdüm. Allah razı olsun valla çöpe atacakken kurtardım.
Benim gibi google hesap sorunu yaşayanlara kurtuluş oldu.
Paradox Paradox - #46
Dosyaları indirim ama rom atma bilgisi yok. varmıdır bir reber ?

Edit: Deneme yanılma ile çözdüm. Allah razı olsun valla çöpe atacakken kurtardım.
Benim gibi google hesap sorunu yaşayanlara kurtuluş oldu.

:alkis:
teknikpc34 teknikpc34 - #47
Ustam paylaşım için teşekkürler. Tablet kendine geldi :)
S Serefmed - #48
merhaba ustalar nasıl yükleyecez bunu hiç bir rehber yok daha once kullanmadım bu toolu
Paradox Paradox - #49
merhaba ustalar nasıl yükleyecez bunu hiç bir rehber yok daha once kullanmadım bu toolu

Sizde Google çekiyor mu?
K kemal_ - #50
Arkadaşlar intel için verilen linkler ölü güncel bilgi paylaşabilecek olan varmı? Şimdiden teşşekür ederim
conax conax - #51
merhaba arkadaşlar biliyorum konu eski
reeder a8i q2 tabletime twrp ile root attım ama yanlışlıkla sistem dosyalarını sildim kaç defa fabrika ayarlarına getirdiysemde aynı şekilde gliyor burdaki yazılımı yükledim daha once flash tool ile çok attım ama nedense bu cihazı bir turlu yapamadım driver görmiyor ve hiçbir yerde usb driver görmüyor fastboot modunda rootladım hiçbir sıkıntı olmadı ama driver gormuyor ve kapalı sekilde bapladıgımda flash tool çalışöıyor
Paradox Paradox - #52
merhaba arkadaşlar biliyorum konu eski
reeder a8i q2 tabletime twrp ile root attım ama yanlışlıkla sistem dosyalarını sildim kaç defa fabrika ayarlarına getirdiysemde aynı şekilde gliyor burdaki yazılımı yükledim daha once flash tool ile çok attım ama nedense bu cihazı bir turlu yapamadım driver görmiyor ve hiçbir yerde usb driver görmüyor fastboot modunda rootladım hiçbir sıkıntı olmadı ama driver gormuyor ve kapalı sekilde bapladıgımda flash tool çalışöıyor
Cihazınızın bataryasını söküp işlemleri bir de o şekilde deneyebilir misiniz?
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/reeder-a8i-q2-rom.3993/