Yardım Reeder A8i Quad Android Tablet Windows Nasıl Yüklenir?

ltfnhelp

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Haz 2019
8
0
1
25
Reeder A8i Quad android tablete nasil windows kurabilir 32 bit veya 64 windows u boot etmiyor anladığım kadarıyla bunda 32 bit uefi varmis windows sadece 64 bit uefi kurulum oluyor ama oda boot ederken hata veriyor anladigim kadar ozel program yaridmiyla windows kurula biliyormus bilgisi olan varsa yardimci olabilir mi? Tesekkurler!

letal

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Ocak 2019
8
2
3
34
aracı indirip bir usb bellege 32 bit uefi windows 10 yapabilirsin. Klavyeye ihtiyacın olacak bu yüzden usb to mini usb kablo sart. En az 20 gb bos alan gerekecektir. Yani 32 gb sd kart olmalı. Tabletinin çipseti İntel oldugundan ve 2 gb ram e sahip oldugundan kurulum sorunsuz tamamlanması lazım yani teoride. Bu arada Flash ı yapıp boot etme aşamasında klavyenin delete tusuyla bios arayüzüne girip açılış özelliğini tabletin ana belleğinden 'uefi usb' belleğe dönüştürmeyi unutma.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bu tarz cihazlarda çoğu zaman Microsoft Windows işletim sistemi yüklemek için Bios güncellemesi yapmak gerekebiliyor.
bulunan dosya içeriklerine biraz göz gezdirirseniz, konu hakkında biraz bilgi sahibi olabilirsiniz.
(Yönlendirildiğiniz sayfaya ulaşabilmeniz için doğrulama bölümünü geçmeniz gereklidir.)

Elbette iş sadece Bios güncellemesi yapmakla bitmiyor.
Cihazınıza Microsoft Windows işletim sistemi yükledikten sonra, bir de sürücülerle uğraşmanız gerekecek.
Özellikle dokunma paneli sürücünü bulamayabilirsiniz.
Çünkü bu tarz cihazlarda çoğu dokunma paneli sürücüsü ile birlikte özel bir yapılandırma dosyasına ihtiyaç duyulabiliyor.

Ayrıca, UEFI kurulum için özel bir hazırlıkta yapmanız gerekli.
Çoğu kişi Rufus'un bu konuda işe yaradığını söylese de, aslında işin aslı öyle değil.
UEFI kurulum medyasının hazırlanması için bulunan kaynaktan faydalanabilirsiniz.

ltfnhelp

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Haz 2019
8
0
1
25
Bu tarz cihazlarda çoğu zaman Microsoft Windows işletim sistemi yüklemek için Bios güncellemesi yapmak gerekebiliyor.
bulunan dosya içeriklerine biraz göz gezdirirseniz, konu hakkında biraz bilgi sahibi olabilirsiniz.
(Yönlendirildiğiniz sayfaya ulaşabilmeniz için doğrulama bölümünü geçmeniz gereklidir.)

Elbette iş sadece Bios güncellemesi yapmakla bitmiyor.
Cihazınıza Microsoft Windows işletim sistemi yükledikten sonra, bir de sürücülerle uğraşmanız gerekecek.
Özellikle dokunma paneli sürücünü bulamayabilirsiniz.
Çünkü bu tarz cihazlarda çoğu dokunma paneli sürücüsü ile birlikte özel bir yapılandırma dosyasına ihtiyaç duyulabiliyor.

Ayrıca, UEFI kurulum için özel bir hazırlıkta yapmanız gerekli.
Çoğu kişi Rufus'un bu konuda işe yaradığını söylese de, aslında işin aslı öyle değil.
UEFI kurulum medyasının hazırlanması için bulunan kaynaktan faydalanabilirsiniz.
aracı indirip bir usb bellege 32 bit uefi windows 10 yapabilirsin. Klavyeye ihtiyacın olacak bu yüzden usb to mini usb kablo sart. En az 20 gb bos alan gerekecektir. Yani 32 gb sd kart olmalı. Tabletinin çipseti İntel oldugundan ve 2 gb ram e sahip oldugundan kurulum sorunsuz tamamlanması lazım yani teoride. Bu arada Flash ı yapıp boot etme aşamasında klavyenin delete tusuyla bios arayüzüne girip açılış özelliğini tabletin ana belleğinden 'uefi usb' belleğe dönüştürmeyi unutma.
Vaktinizi ayırdığınız için teşekkürker ben bi verdiğiniz linklere bakıyım.

ltfnhelp

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Haz 2019
8
0
1
25
Benim tabletin bios u açılıyor ama android boot etmiyor evde flashlamayı denedim android hatalar aldım servise göndereceğim
serviste yapmazlarsa veya bir sıkıntı olursa deneyip yazarım. Teşekkürler