Stock Rom Reeder P12 Curve Rom

emotionx

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Ocak 2017
21
10
3
33
Moderatör tarafında düzenlendi:

emotionx

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Ocak 2017
21
10
3
33
Ne demek :) biz başkalarının paylaşımı ile ekmek yiyorsak başkaları da yesin istedim. Herkesten Allah razı olsun

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Ne demek :) biz başkalarının paylaşımı ile ekmek yiyorsak başkaları da yesin istedim. Herkesten Allah razı olsun
Cümlemizden inşallah. Keşke herkes aynı fikirde olsa ama malesef alacağını alıp bir beğeni yada teşekkür bırakmadan gidenler var.

ozen16980

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Şub 2017
3
0
1
44
bu rom da bir hata olabılırmı ıkı gundur denıyorum
hata verıyor
telefon coktu acılmıyor yardımcı olabılecek varmı veya deneyen oldu mu reeder p12 curve telefonum

emotionx

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Ocak 2017
21
10
3
33
bu rom da bir hata olabılırmı ıkı gundur denıyorum
hata verıyor
telefon coktu acılmıyor yardımcı olabılecek varmı veya deneyen oldu mu reeder p12 curve telefonum
Merhaba can dostum,
Eğer telefonda MMC chip arızalı ise rom hata verir. Eğer telefon çalışır halde iken rom attıysan o zaman senin cihazın sadece P12 modelidir. Model doğru ona rağmen olmuyor ise son çare Reeder Samsun da oraya gönder çözerler yada bize yolla çözelim.

ozen16980

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Şub 2017
3
0
1
44
Merhaba can dostum,
Eğer telefonda MMC chip arızalı ise rom hata verir. Eğer telefon çalışır halde iken rom attıysan o zaman senin cihazın sadece P12 modelidir. Model doğru ona rağmen olmuyor ise son çare Reeder Samsun da oraya gönder çözerler yada bize yolla çözelim.
servisten room istedim ondada farklı hatalar verıyor
bazen 0xc0060003 veya 0xc0060001 hatası verdı
en son 0xc0050005 hatası aldım

Odi

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Ara 2018
2
0
1
46
Ekranımda takılmalar yaşıyordum. Geliştirici ayarlarında tıklamaları göster deyince ekranda 3 farklı noktaya sürekli tıklandığı için takılma ve donmma hatta tıklamadığım yerler açılıyor. Virüs var diye düşündürm zemana diye bir virüs tarama programını tavsiye etti servis. HardReset attım. Çözüm olmayınca yazılımı yenilemeye karar verdim. 0xc0060003 hatayı ben de aldım. Servise sordum gelen cevabı paylaşırım. Win7 kullanıyorum. Android USB sürücülerini yüklüyoruz adımına takıldım. Cihaz yöneticisinden yükleme yaptığımda android usb yanında soru işareti geliyor. Yükleme Videosunda önemsemiyor. SP-Flash_Tool da kurulmadan direkt çalışıyor. HTC platformunu kullanıyor sanırım. Ekranım kırıldı servis 800 TL istiyor. Yedek parça da satmıyorlar. Ekran ürün kodunu bilmiyorum İnternetten nasıl bulabilirim?

Kambaa

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Eki 2018
1
0
1
Ekranımda takılmalar yaşıyordum. Geliştirici ayarlarında tıklamaları göster deyince ekranda 3 farklı noktaya sürekli tıklandığı için takılma ve donmma hatta tıklamadığım yerler açılıyor. Virüs var diye düşündürm zemana diye bir virüs tarama programını tavsiye etti servis. HardReset attım. Çözüm olmayınca yazılımı yenilemeye karar verdim. 0xc0060003 hatayı ben de aldım. Servise sordum gelen cevabı paylaşırım. Win7 kullanıyorum. Android USB sürücülerini yüklüyoruz adımına takıldım. Cihaz yöneticisinden yükleme yaptığımda android usb yanında soru işareti geliyor. Yükleme Videosunda önemsemiyor. SP-Flash_Tool da kurulmadan direkt çalışıyor. HTC platformunu kullanıyor sanırım. Ekranım kırıldı servis 800 TL istiyor. Yedek parça da satmıyorlar. Ekran ürün kodunu bilmiyorum İnternetten nasıl bulabilirim?

Merhabalar, ben de P12 Curve aldım ( almaz olaydım ). 11.11'de n11.com'da ekranı bulmuştum 270 TL'ye kampanya ile. Bi neti karıştırın güzelce... Şimdi işin komik (artık sinirlenemiyorum) tarafını paylaşmak istiyorum.

Ekran aşağıya doğru renk kayması yaptı 1 ay 10 gün sonra. Servise yolladım. 780 lira para vermek zordunda kaldım. Tüketici mahkemesi vs. yemedi. MI 6 alacağım parayı parça parça bu telefona bayıldım. Her elime aldığımda lanet ediyor sonra da 30 tövbe estağfirullah çekiyorum.

Geçen ay arkasındaki marka çıkarılmış, yerine kendi markaları konmuş şekilde bu ürünü aliexpress'ten 500TL'ye buldum. Dünyam yıkıldı.

Buyrun şimdi gözucuyla aradığımda çıkan model.

Alınan ders: biriktir paranı, gerekirse yeme içme, ilk çıkan, az tutulan değil, kullanan sayısı fazla olup da derdi tasasını kaldırabileceğin telefon al.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhabalar, ben de P12 Curve aldım ( almaz olaydım ). 11.11'de n11.com'da ekranı bulmuştum 270 TL'ye kampanya ile. Bi neti karıştırın güzelce... Şimdi işin komik (artık sinirlenemiyorum) tarafını paylaşmak istiyorum.

Ekran aşağıya doğru renk kayması yaptı 1 ay 10 gün sonra. Servise yolladım. 780 lira para vermek zordunda kaldım. Tüketici mahkemesi vs. yemedi. MI 6 alacağım parayı parça parça bu telefona bayıldım. Her elime aldığımda lanet ediyor sonra da 30 tövbe estağfirullah çekiyorum.

Geçen ay arkasındaki marka çıkarılmış, yerine kendi markaları konmuş şekilde bu ürünü aliexpress'ten 500TL'ye buldum. Dünyam yıkıldı.

Buyrun şimdi gözucuyla aradığımda çıkan model.

Alınan ders: biriktir paranı, gerekirse yeme içme, ilk çıkan, az tutulan değil, kullanan sayısı fazla olup da derdi tasasını kaldırabileceğin telefon al.

:alkis:

emotionx

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Ocak 2017
21
10
3
33
Merhaba,
Ürünün onarımlarını da sağlıyoruz. Cihazınızın ekranında darbe sonucunda hasar gördüğünden bu problemi yaşıyorsunuz.

Odi

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Ara 2018
2
0
1
46
Reeder aldığım için bende bir parça pişmanlık duyuyorum. Yerli üretim diye almama rağmen Doogee BL5000 modelinin sadece etiketi değiştirilip satılmasına bende içerledim. Üstelik Reeder yedek parça satmıyor. Servise yönlendiriyor ama birçok kişi servis hizmetinden memnun değil. 20 dolar(110 TL) civarındaki bir ekranı değiştirmek için 800 TL istiyorlar. Doogee BL5000 internette 100 dolar civarında ithalatı imei kaydı yazılım ve servis masraflarıyla 1350 TL (dolar 3,5 TL iken 385 dolar ediyor) gibi bir fiyata almıştım. Bana fahiş bir fiyat geldi. Tabi o zamanlar durumu bilmiyordum ve internetten alınan telefon gümrükte takılıyor.

Servisten gelen cevabı paylaşıyorum:

Merhaba ......... Bey,
P12 Curve model cihazda öncelikle Flash Tool programı kurulması gerekmektedir. Program açılarak yazılım dosyası seçilerek Download Mode'den Firmware seçilecek. Download dedikten sonra ses arttırma ( + ) tuşuna basılarak bilgisayarınıza kablo ile cihazınız bağlanacaktır. Cihazınız yazılım almaya başladığında tuştan elinizi çekmeniz gerekmektedir. Yazılımınız otomatik olarak devam edecektir.
Saygılarımızla,
Reeder DESTEK

*
Dün akşam uzun uğraşlarla yazılım yüklemeyi başardım. Oluşan 3 nokta tıklaması ve ekran donmaları bitti. Şu an sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Yazılım yükleme sorunu yaşayan arkadaşlar; Reeder DESTEK in verdiği bazı bilgilerin eksik ve hatalı olduğunu gördüm. Sıralamak gerekirse:

1- un en son versiyonunu bulup yükleyin.
2- USB driver için indirip kurun. Uyarı versede yinede yükleyin.

3- Telefonda geliştirici seçeneklerin açık olması gerekiyor. Ayarlar-Telefon hakkında -Çekirdek sürümüne gidip 7 defa tıklayınca geliştirici seçenekler açılıyor. Buradan USB Hata ayıklaması, USB'den yüklenen uygulamaları doğrula ve USB yapılandırmasından MTP(Medya Aktarım Protokolü) açık olmalı.

Flash Tool programı kurulmuyor. Rardan çıkarılıp direk çalışıyor. Download Mode'den Firmware(Yazılımı güncelleme) seçilecek.( Benim için yeterli oldu.) Tamamen sıfırlamak isteyenler Download Only seçebilirler ancak İMEİ kaybı olur mu onu bilemiyorum. Ekrandaki Download dedikten sonra ses arttırma ( + ) ve power(Güç Açma) tuşlarına basılarak bilgisayar kablo ile cihaza bağlanacak. Cihaz yazılım almaya başladığında tuşlardan elinizi çekmeniz gerekmekte. Yazılımınız otomatik olarak devam edecektir. İşlem tamamlanınca Ekranda kocaman bir tik işareti geliyor. Çarpıya basıp kapatın. Telefonu kablodan çekip açın. Sıfırdan kurulum yapın.

Bağlantı hataları konusunda aşağıdaki sayfaya bakabilirsiniz:

Ekrandaki kırık konusunda ise aşağıdaki adreste çok uygun fiyatlarda satılıyor. En kısa sürede edinip montajını yapacağım.

max-up

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Eki 2017
10
0
1
55
Paylaşım için teşekkür ederim, sonraki çalışmalarınızda başarılar.

max-up

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Eki 2017
10
0
1
55
Yalnız bir sorun var galiba dosya yı dört sefer indirmeme rağmen rar dan çıkartırken hata veriyor muhtemelen ya eksik iniyor yada dosya hatalı yardım ederseniz sevinirim etmezseniz de sıkıntı yok zaten cihazı gözden çıkarttım.
Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com