Samsung Galaxy A8 SM-A800I IMEI Problemi

Yazdır

tayfun61

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Mar 2018
5
0
1
33
İyi günler cümleten ,

Askerdeyken aldıgım A800I 2016 telefon imei kopyalanmış diye hata verdi . Daha önce sanırım cert imei atmışlar telefona .
Hangi telefoncuya gitsem yapılamaz pasaporta kaydedebilirsin gibi cevaplar aldım .
Telefon replika degil bu arada orjinal .
Bunun hakkında yardımcı olabilecek arkadaş varmı acaba buna nasıl imei atabilirim herhangi bir yolu var mı ?

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
İyi günler cümleten ,

Askerdeyken aldıgım A800I 2016 telefon imei kopyalanmış diye hata verdi . Daha önce sanırım cert imei atmışlar telefona .
Hangi telefoncuya gitsem yapılamaz pasaporta kaydedebilirsin gibi cevaplar aldım .
Telefon replika degil bu arada orjinal .
Bunun hakkında yardımcı olabilecek arkadaş varmı acaba buna nasıl imei atabilirim herhangi bir yolu var mı ?
Pasaport kaydı olsa daha iyi olur. Cert yazdırmak ta bir yöntem ama tekrar sorun çıkmayacağını bilmezsin.

tayfun61

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Mar 2018
5
0
1
33
cert ve pasaport hariç bir çözümü yok sanırım bunun . Boxlar vs bir işe yaramıyor mu bu modelde . Cert nasıl atabilirim bilginiz varsa bu konuda bilgilendirebilirmisiniz.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
cert ve pasaport hariç bir çözümü yok sanırım bunun . Boxlar vs bir işe yaramıyor mu bu modelde . Cert nasıl atabilirim bilginiz varsa bu konuda bilgilendirebilirmisiniz.

Her modele box müdahale etmiyor. Sizin yapacağınız bir işlem değil onun içinde gene box lazım. Yani cert yazmak için.

• Beğen
Tepkiler: tayfun61

tayfun61

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Mar 2018
5
0
1
33
fiyatları ne oluyor certlerin acaba . Burada bir telefoncuya gittim ama 300 tl dedi baya şaşırdım.birde bu telefona daha once ımeı atılmış cert ıle sanırım yani destekliyor olmalı.

tayfun61

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Mar 2018
5
0
1
33
Her modele box müdahale etmiyor. Sizin yapacağınız bir işlem değil onun içinde gene box lazım. Yani cert yazmak için.
hocam şimdi pasaport buldum ama şöyle bir sorun var bu telefona birkez cert ile imei atılmış . atılan imei btk aradım kayıtlı yani tekrar kaydedemem . Telefonun imesini arkasında yazan imeiye tekrar nasıl çevirebilirim . Pasaporta kaydedebilmek için .

tayfun61

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Mar 2018
5
0
1
33
Bildiğim kadarı ile bu işlem dediği gibi biraz tuzlu

Aslında pasaport var kaydedecegim ama telefona birkez cert ile imei atmışlar . Attıkları imei zaten kayıtlı pasaporta . Şimdi eski haline çevirmek istiyorum imeiyi pasaporta kaydedebilmek için bunu nasıl yapabilecegimi bilmiyorum .

Telefonun arkasında yazan orjinal imeiye çevirmek istiyorum.

zekaikilic

Üye
Yasaklı üye
29 Ara 2017
67
44
18
30
Aslında pasaport var kaydedecegim ama telefona birkez cert ile imei atmışlar . Attıkları imei zaten kayıtlı pasaporta . Şimdi eski haline çevirmek istiyorum imeiyi pasaporta kaydedebilmek için bunu nasıl yapabilecegimi bilmiyorum .

Bir bilir kişiye teknik servise gidiniz

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40

Cihazınız zaten kayıtlı ise niye uğraşıyorsunuz bu kadar. *#06# yapın ve e Devlet üzerinden imei numaranızı kontrol edin. İmei numarası kayıtlı yazıyor ise sorun yok. Ama kayıtlı değil ise o zaman eski imei bulma şansınız çok zor. Kim cert yazmışsa ve cihazınızdaki cert dosyasını yedek aldıysa onda vardır. Ama yedek almadan işlem yaptıysa imei unutun.

adnanmirsad56

Üye
Yasaklı üye
9 Ocak 2018
89
70
18
34
cihaz imeisi kopyalanmış ise pasaporta kayıt da yapılsa bir işe yaramayacaktır.
z3x box ile imei repair işlemi yapılabilir görünüyor. denemek lazım