Samsung Galaxy C7 SM-C7000 Android 7 FRP Reset İşlemi

Samsung Galaxy C7 SM-C7000 Android 7 FRP Reset İşlemi

silivriserdar silivriserdar - #1
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Samsung Galaxy C7 SM-C7000 cihazının google account sorununu nasıl ortadan kaldırdım onu anlatacağım.

Cihazda crom service olsa dahi bu işlem ile frp ortadan kalkıyor.

5bd60ad29d806b4cc1862a5f0548a7ff.jpg

Arkadaşlar bu Samsung Galaxy C7 SM-C7000 cihazından 2 tane var. 1 tanesi çin için üretilen ve içinde Google Play Store olmaz ayrıca Türkçe dil seçeneği de yoktur. Kodu ZCU CHC diye geçer ve bu cihazdan elime hiç gelmedi ama bu cihaz ile ilgili kombinasyon dosyası vesaire mevcuttur.
Diğeri Hongkong için üretilmiş olanıdır ve ZHU TGY diye geçiyor. Ve içinde Türkçe dil mevcuttur. Google Play Store vardır. Ülkemizde genelde bu model satılmaktadır. Benim elimde olan modelde bu modeldir. İşte recovery ekran görüntüsü

31266fc36dc221a8a14b137dc1447dac.jpg

Ayrıca arkadaşlar bu model için Unlock Service On veya Of olmuş fark etmez FRP kırmak için yazılım yüklemek için. O yüzden az önce denemiş olduğum ve kırdığım yöntemi yazıyorum. Hemde Crom Service Lock iken.

Yapılışı ;

1. Android 7 sürümünden android 6 sürümüne cihazımızı çekeceğiz. Bu işlemde hata alanlar için
bulunan konudan faydalanarak yükleme yapın.

2. Android 6 yazılımını bulunan siteden indirip yükleme yapın.

3. Yükleme yaptıktan sonra WİFİ bölümünden şifre yazın ve şifreyi girin sonra üzerine basılı tutun tümünü seç yapın resimdeki gibi google yardım tıklayın.

8a77ceb274bf660988d6893f14842b62.jpg

4. Google sitesine girdikten sonra bu apk indirin. bu dosyayı da indiriyoruz ve sırası ile ilk önce indirdiğimizi sonra diğer apk dosyasını kuruyoruz ve son kurduğumuz apk açıyoruz ve Google hesap yöneticisi seçip şifre ad yazan yetr tıklayınız. Açılan sayfada sag üst köşede bulunan tarayıcıda aç diyoruz ve gmail adresimizi girip şifreyi girip telefonu kapatıp açıyoruz. Açıldığı zaman FRP olmayacak.

Dosyaların bulunduğu
M muhtsen - #2
ŞİMDİ BİZ NASIL YAPICAZ.
silivriserdar silivriserdar - #3
ŞİMDİ BİZ NASIL YAPICAZ.
Konuda gerekenler yazılıdır.
startekno startekno - #4
ne yapacagımızı bilmiyoruz ki
startekno startekno - #5
konu hakkında yardım bekliyoruz
startekno startekno - #6
vereceğiniz bir bilgi için bu kadar neden insanı yorarsınız
tektaks tektaks - #7
tek bu bilgi için üye oldunuz belki site yetkilisi bu siteye ve üyelerine katkıda bulunmanız için böyle bişey istiyor sizden
tektaks tektaks - #8
bu dosyayı almak için 2 konu açmanız yeterli sitede olmayan (root,stok rom,modem,) paylaşıp dosyayı alabilirsiniz
silivriserdar silivriserdar - #9
Sen artık 2 konu açsan dahi sana dosya yok.
Paradox Paradox - #10
Sen artık 2 konu açsan dahi sana dosya yok.

:zuhaha:
F FATİHTEKNİK51 - #11
ERCİYESTEN KAR İSTESEYDİNİZ BUNDAN İYİYDİ KAFAYOK OLANINDA GİTTİ C7000 FRP BİTTİ
silivriserdar silivriserdar - #12
ERCİYESTEN KAR İSTESEYDİNİZ BUNDAN İYİYDİ KAFAYOK OLANINDA GİTTİ C7000 FRP BİTTİ
Anlamadım şimdi ne demek istediniz?
Paradox Paradox - #13

İki tane konu açmak yerine Erciyes'ten kar getirmeyi tercih edecek kadar zeka yoksunu musunuz?
tektaks tektaks - #14
usta bu devirde kimse kimsenin emeğine sayğı duymuyor.
silivriserdar silivriserdar - #15
usta bu devirde kimse kimsenin emeğine sayğı duymuyor.
Aynen öyle emek hırsızı sarmış her yeri.
muhammed mücahit kaya muhammed mücahit kaya - #16
Bu dosya bana şuanda hayati derecede önemli bir konu için gerekli 2 gündür uğraşıyorum hayrınıza gönderebilirmisiniz
muhammed mücahit kaya muhammed mücahit kaya - #17
hayırda lazım değil mi hayati lütfen
E emrklc - #18
emeğinize sağlık öncelikle bu dosya lazım ilgilenen yokmu :(
tektaks tektaks - #19
bu dosyayı almak için yeni iki konu açmanız lazım
E emrklc - #20
hayati ciddiyim konu açıcam hatta bi tane açmak üzereyim ama hayati lütfen
E emrklc - #21
Bir konu açtım hayati bir konu buda önemli yardım edin
tektaks tektaks - #22
site kuralları geregi iki konu açmadan alamassınız
E emrklc - #23
bu dosyayı almak için yeni iki konu açmanız lazım
yardım istiyorum konu açıcam bir tane açtım devamı gelecek
E emrklc - #24
site kuralları geregi iki konu açmadan alamassınız
yarın bitane daha açıcam beklemedeyim bir tane açtım açarım söz
adnanmirsad56 adnanmirsad56 - #25
şartlarım uygunsa konu içeriğini görebilirmiyim
emeğiniz sağlık
silivriserdar silivriserdar - #26
Özel mesaj ile konu içeriğini gönderdim ilgili kişilere bu seferlik deneme amaçlı böyle yaptım bakalım söz veren sözlerini tutuyor mu göreceğiz.

Başka platformlarda lütfen paylaşım yapmayın paylaşım yapanlar banlanacaktır.
Paradox Paradox - #27
Hayati, hayati...
Laf kalabalığı yapana kadar, gerekli şartları elli kere yerine getirebilirdiniz.
Hayati olan neydi, telefonun kanaması vardı da, onu mu durduramadınız?
D DJ OSMAN - #28
ellerine sağlık
h.ibrahim h.ibrahim - #29
eyvallah
S selmanla1 - #30
teşekkür ederim
nbqw nbqw - #31
Selamun aleyküm öncelikle, ben dediğiniz 6.0.1 sürümü indirdim ama çince bir yazı çıktı ve bana şifre girmemi istiyor ne yazmalıyım
Paradox Paradox - #32
Selamun aleyküm öncelikle, ben dediğiniz 6.0.1 sürümü indirdim ama çince bir yazı çıktı ve bana şifre girmemi istiyor ne yazmalıyım

Bahsettiğiniz bölüme ait ekran alıntısını paylaşabilir misiniz?
Y yenifikir - #33
Merhabalar, ROM'u yüklemeye çalıştığımda şöyle bir hata alıyorum. Cihazım FRP kilidine ek olarak CROM SERVICE aktif. Bundan kaynaklı olabilir mi?
Yardımcı olursanız sevinirim.

PIT Dosyası ile denediğimde bile hata alıyorum.

2081
Cep Hastanesi Cep Hastanesi - #34
Merhabalar, ROM'u yüklemeye çalıştığımda şöyle bir hata alıyorum. Cihazım FRP kilidine ek olarak CROM SERVICE aktif. Bundan kaynaklı olabilir mi?
Yardımcı olursanız sevinirim.

PIT Dosyası ile denediğimde bile hata alıyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 2081
z3x var mı elinde birde hangi yazılım var elinde büyük ihtimal persist hatası veriyordur
M Machine - #35
odin programının son sürümünü deneyebilirsin.
Cihaz içerisinde ki yazılım versiyonu ile yüklemek istediğin versiyon uyumsuz olabilir.​
Y yenifikir - #36
z3x var mı elinde birde hangi yazılım var elinde büyük ihtimal persist hatası veriyordur

Z3 elimde yok.
Konu başlığındaki android rom'unu indirdim. Yazılımın sürümü 6.0

Dosya içerikleri şöyle:
2094

Telefondaki yazılımı kastediyorsanız şöyle:

2092

Flash etmeye çalıştığımda telefondan aldığım cevap:

2093
M Machine - #37
Cihaz içerisinde U3 yazılım mevcut siz U2 yüklemeye çalışıyorsunuz.
Yani kısacası sürüm düşürme işlemi yapmak istiyorsunuz.
Cep Hastanesi Cep Hastanesi - #38
Z3 elimde yok.
Konu başlığındaki android rom'unu indirdim. Yazılımın sürümü 6.0 Dosya içerikleri şöyle:

Ekli dosyayı görüntüle 2088

Telefondaki yazılımı kastediyorsanız şöyle:
Ekli dosyayı görüntüle 2089

Flash etmeye çalıştığımda telefondan aldığım cevap:
Ekli dosyayı görüntüle 2090
senin sorunun 8.0 ingilizce olması mı kardeşim
Y yenifikir - #39
senin sorunun 8.0 ingilizce olması mı kardeşim

Hayır frp kilidini açmaya çalışıyorum.
Y yenifikir - #40
Cihaz içerisinde U3 yazılım mevcut siz U2 yüklemeye çalışıyorsunuz.
Yani kısacası sürüm düşürme işlemi yapmak istiyorsunuz.

Pek anlamadım. Biraz daha açar mısınız lütfen?
Cep Hastanesi Cep Hastanesi - #41
valla kardeşim bana bayadır gelmiyor c7 frp için birden fazla box olduğu için direk ordan yapıyorum ben ama sana şu dosyayı vereyim işine yarayabilir ben denemedim dosyayı haberin olsun.

Cep Hastanesi Cep Hastanesi - #42
ama dikkat et senin cihazın ZH, indireceğin dosya ZC çıkarsa yazılım atamazsın C7000ZH C7000ZC diye görürsün zaten
Y yenifikir - #43
valla kardeşim bana bayadır gelmiyor c7 frp için birden fazla box olduğu için direk ordan yapıyorum ben ama sana şu dosyayı vereyim işine yarayabilir ben denemedim dosyayı haberin olsun.

Hocam, deniyorum. Sizi haberdar edeceğim. Bir de U3 Yazılım demişti üstteki arkadaş. Burada da aynısı yazıyor. Bu detay hakkında bilginiz var mıdır? Bilgilendirirseniz sevinirim.

ama dikkat et senin cihazın ZH, indireceğin dosya ZC çıkarsa yazılım atamazsın C7000ZH C7000ZC diye görürsün zaten

Hocam, linkte yazmıyor. İnince gözükür büyük ihtimalle. Haberdar ederim sizi.
Cep Hastanesi Cep Hastanesi - #44
Hocam, deniyorum. Sizi haberdar edeceğim. Bir de U3 Yazılım demişti üstteki arkadaş. Burada da aynısı yazıyor. Bu detay hakkında bilginiz var mıdır? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Hocam, linkte yazmıyor. İnince gözükür büyük ihtimalle. Haberdar ederim sizi.
bu sana verdiğim dosya combination dosyası cihaz bunu kabul ettiği takdirde U3 rom indiriceksin ama önemli olan bu dosyayı kabul etmesi çünkü bende zamanında baya uğraştım bu dosyayı bulmak için her yerde zc var ama zh bulamamıştım sonra UAT boxdan yapmıştım frpsini o yüzden sana kesin şu dosya olur diyemiyorum denemen lazım şansına olursa zaten konu açıp paylaşırız bu dosyayı
Y yenifikir - #45
Hocam, rar'ın şifresi var. Biliyor musunuz şifreyi?
M Machine - #46
Pek anlamadım. Biraz daha açar mısınız lütfen?

bulunan U3 7.0 yazılımını indirip odin ile cihazınıza kurun.
Cihaz açılsın. Android versiyonu 7.0 olacaktır.
Ardından aşağıda ki videoya bakarak işlemleri gerçekleştiriniz.
Geçmiş olsun.

Cep Hastanesi Cep Hastanesi - #47
Hocam, rar'ın şifresi var. Biliyor musunuz şifreyi?
bilmiyorum kardeşim ya kusura bakma bilseydim şifre olduğunu dedim ya hiç denemedim boxla yapmıştım @illegal27 kardeşimizin dediğini yap olmazsa inşallah başarılı olursun olmazsa eğer gene yaz başka çaresine bakarız çözülmeyecek şey yoktur Allah'ın izniyle sadece sabır gerekli 8.0 ingilizce zaten 7.0 yap daha mantıklı olur türkçe kullanırsın.
Y yenifikir - #48
Olmadı, secure check fail: persist diye yazı çıktı.
Şimdi telefonda bir sorun oldu. ben de tekrar bootloader'a alamadım şöyle bir ekranda rom'u yüklemeye çalıştım.

2095

Sorunun bununla bir alakası var mıdır?
M Machine - #49
Olmadı, secure check fail: persist diye yazı çıktı.
Şimdi telefonda bir sorun oldu. ben de tekrar bootloader'a alamadım şöyle bir ekranda rom'u yüklemeye çalıştım.
Sorunun bununla bir alakası var mıdır?

Yüklemeye çalıştığın yazılım hangisi ?
Y yenifikir - #50
bulunan U3 7.0 yazılımını indirip odin ile cihazınıza kurun.
Cihaz açılsın. Android versiyonu 7.0 olacaktır.
Ardından aşağıda ki videoya bakarak işlemleri gerçekleştiriniz.
Geçmiş olsun.

Bu linkteki yazılım. Ama aynı modeli farklı kaynaktan indirdim(sammobile yavaş hız veriyor). Bir sorun olur mu?
Cep Hastanesi Cep Hastanesi - #51
Bu linkteki yazılım. Ama aynı modeli farklı kaynaktan indirdim(sammobile yavaş hız veriyor). Bir sorun olur mu?
kardeşim sen ne yaparsan yap o persist hatasını alacaksın AP nin içinden persist dosyasını çıkarıp öyle atman gerek ilk konuda sorduğum persist hatası alıyorsun büyük ihtimal dediğim buydu. AP dosyasını 7zip veya winrarla aç içinden sil persisti sonra tekrar rarla ismini de .tar olarak yap sorunsuz şekilde atarsın odinle.
Y yenifikir - #52
Hocam, çok teşekkürler romu yükleyebildim. Ama frp'yi yine kıramadım. Ağ ekle'de birşeyler yazıp seçince google asist kutusu gelmiyor. Bu konuda bilginiz var mıdır?
M Machine - #53
Hocam, çok teşekkürler romu yükleyebildim. Ama frp'yi yine kıramadım. Ağ ekle'de birşeyler yazıp seçince google asist kutusu gelmiyor. Bu konuda bilginiz var mıdır?

Video işini çözmedi mi?
Y yenifikir - #54
Maalesef, quickshortcut programında "google hesap yöneticisi" bölümüne gelidğimde Kullanıcı adı ve şifre yazması gerekirken hata yazıyor.
Bir sürü google account manager apk'si yükledim. Hepsinde aynı cevap. Başka bir sorun var galiba.
Y yenifikir - #55
Ama launcher kurabildim. tüm uygulamalara menülere erişebiliyorum. Bir fikriniz var mı?
Y yenifikir - #56
Tamamdır. Çözdüm. Yardımcı olan tüm arkadaşlara çok teşekkürler.
Şu videoda alternatif bir yol ile anlatmış.

M Machine - #57
Geçmiş olsun.
Paradox Paradox - #58
Geçmiş olsun.
kahriman kahriman - #59
Konuda gerekenler yazılıdır.
Malesef yazılı değil.Buradan,bunu ve burdalarının hiç birinden ne dosya iniyor,ne de yükleniyor.CROM SERVİCE:Lock olan cihazlarda malesef interet sayfasına da girilse her hangi bir apk indirmeye izin vermiyor.
eban eban - #60
8,0 icin cozum var mi
anka09 anka09 - #61
valla konunun uzmanı değilim ancak yaşadığım sıkıntı sonrası kurcalarken fark ettiğim bi durum var frp on zıbdırtısı tel normal açıkken samsung accort ve gmail hesabını telden kaldırın kapatın ve dowload moduna alınca frp of oluyo benim sorunum ise knox 0x01 bu çıktı çıkalı güvenli klasör kullana mıyorum ve telefona bir türlü root atamadım. olmuyor her şeyi denedim ama olmadı. zaten knox uda bu yüzden bozdum tel ana bant sürümü yapım numarası C7000ZHS3CRJ1 room bulan varsa bildirirse sevinirim
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/samsung-galaxy-c7-sm-c7000-android-7-frp-reset-islemi.5455/