Samsung Galaxy C7 SM-C7000 Türkçe Stock Rom

Samsung Galaxy C7 SM-C7000 Türkçe Stock Rom

silivriserdar silivriserdar - #1
6bf8c1c140e04b70c890ff5a468ef86e.jpg

Alternatif link

Bu Android 6.0.1 rom'u, içinde Türkçe dil vardır. Denenmiştir, ayrıca bu cihaz Qualcom bir cihazdır. O Yüzden desen kilidini unutursanız ve cihazda gmail hesabı aktif ise recovery menüye girmiyor. Ayrıca twrp ve diğer işlemler frp olduğu için yapılmıyor. Yukarıda verdiğim yazılımı deneyebilirsiniz ama frp varsa yazılım yükleme yaparkende hata verdi. Bende z3x box olduğu için hata veren bölümü yüklemeyerek cihazı açtım. Ayrıca Smart switch bu cihazı desteklemiyor.

0c7d13625a09973bf4be444b369cd600.jpg

b20cdde71bbce02584ba49a9ebc57e94.jpg

012f27f8d4f439baf82f78259cd0be4e.jpg

b49aabfa9e5c57610fff1574e4d16d84.png

Kırmızı alandaki 3 tane noktaya tıkla sonra hata veren uzantının üstünden tik kaldır yükleme yap. Düzeliyor açılmadan önce recovery moda atar Ordan format ve wipe cache yap açılıyor. Biraz geç açılır acele etmeyin.

Edit=Türkçe dil destekleyen hong kong romudur. Ayrıca çin romunda play market ve diğer google uygulamaları desteklenmiyor. Ama hong Kong romu yüklerken hata veriyor box olmadan odin ile yükleme yaparken. Rom'un içinde 4 adet dosya bulunur, önce sadece ap dosyasını odin programıyla yükleyin. Ardından yeniden başlatın ve kalan 3 dosyayı yükleyin. Ardından recovery ekranında wipe data/factory reset seçeneğine tıklayın ve reboot system now deyin ve açılmasını bekleyin.

braveturks braveturks - #2
Elinde z3x box olmayanlar aşağıdaki programı kullanarak rom parçalayabilir. Windows 10'da hata veriyor. Windows 7'de çalışıyor.
Paradox Paradox - #3
Elinde z3x box olmayanlar aşağıdaki programı kullanarak rom parçalayabilir. Windows 10'da hata veriyor. Windows 7'de çalışıyor.

Bahsettiğiniz program Microsoft Windows 10'da da çalışıyor.
(Emektar Samsung S3 Mini yazılımı üzerinde bizzat denedim.)

i617bg797q.png
mahmutlokmaci mahmutlokmaci - #4
Usta link'i yenileyebilirmisin ?
silivriserdar silivriserdar - #5
Usta link'i yenileyebilirmisin ?

Alternatif link ekledim.
mahmutlokmaci mahmutlokmaci - #6
Eyvallah usta sağol
symbazz symbazz - #7
İşinize yarayacak program burada. Upload yaptım. Bütün işletim sistemlerinde çalışıyor.
mehmetyildiz mehmetyildiz - #8
iyi günler bende c7 var ve türkçe değil yazılım atarken hata veriyor bu sorunu nasıl aşarım yardımcı olurmusunuz gerekirse ücreti karşılınğında yardımcı olun. teşekkürler. ODİN İLE YAZILIM ATMAYA ÇALIŞIYORUM.
symbazz symbazz - #9
iyi günler bende c7 var ve türkçe değil yazılım atarken hata veriyor bu sorunu nasıl aşarım yardımcı olurmusunuz gerekirse ücreti karşılınğında yardımcı olun. teşekkürler. ODİN İLE YAZILIM ATMAYA ÇALIŞIYORUM.

Aşağıdaki yazılımı atın. Muhtemelen düzelecektir. Yanlız siteye üye olmanız gerekiyor, yazılımı indirebilmeniz için.
Regular Download yazan yerden indireceksiniz.

mehmetyildiz mehmetyildiz - #10
Aşağıdaki yazılımı atın. Muhtemelen düzelecektir. Yanlız siteye üye olmanız gerekiyor, yazılımı indirebilmeniz için.
Regular Download yazan yerden indireceksiniz.

Aynı hatayı Aldım ne yapabilirim.

printThread_attachments

• HATA.png
    HATA.png
    85.5 KB · Görüntüleme: 243
  • hata2.jpg
    hata2.jpg
    304.1 KB · Görüntüleme: 221
symbazz symbazz - #11
Sadece AP bölümü dursun. Diğerlerinin tikini kaldırın. Birde öyle deneyin.
symbazz symbazz - #12
Şöyle deneyelim. Buradan dosyasını indirin. Odinde Pit dosyasını gösterin ve AP ve BL deki dosyaları tikleyin. Diğerlerinin işaretlerini kaldırın. Bir de böyle deneyin.
mehmetyildiz mehmetyildiz - #13
Şöyle deneyelim. Buradan dosyasını indirin. Odinde Pit dosyasını gösterin ve AP ve BL deki dosyaları tikleyin. Diğerlerinin işaretlerini kaldırın. Bir de böyle deneyin.
Aynı hatayı aldım

printThread_attachments

• hata3.png
    hata3.png
    72 KB · Görüntüleme: 163
silivriserdar silivriserdar - #14
Aynı hatayı aldım

Kardeşim cihaz açılıyor ise ayarlardan yazılım bilgilerinin resmini konuya atarmısın. Cihaz model kısmındaki bölümleri
mehmetyildiz mehmetyildiz - #15
Kardeşim cihaz açılıyor ise ayarlardan yazılım bilgilerinin resmini konuya atarmısın. Cihaz model kısmındaki bölümleri

printThread_attachments

• EKRAN.png
    EKRAN.png
    157.3 KB · Görüntüleme: 187
silivriserdar silivriserdar - #16

Kardeşim şu an senin cihazının üstünde bulunan yazılım çin için Üretilen c7000 yazılımıdır. Benim yukarıda paylaştığım cihaz ise Hong kong için Üretilen modelidir. Zaten 2 ülke için üretilmiş. bakabilirsin. Ve o sayfadan diğer romları deneyebilirsiniz.
mehmetyildiz mehmetyildiz - #17
Kardeşim şu an senin cihazının üstünde bulunan yazılım çin için Üretilen c7000 yazılımıdır. Benim yukarıda paylaştığım cihaz ise Hong kong için Üretilen modelidir. Zaten 2 ülke için üretilmiş. bakabilirsin. Ve o sayfadan diğer romları deneyebilirsiniz.

aslında birçok yazılım denedim Hong Kong ve çin ama çin versiyonu yükleniyor sorun yok Hong Kong yüklemeye çalıştığımda sizlerede ekran görüntüsünü attım o hataları alıyorum amacım cihazı türkçe yapmak ve google play olmasını sağlamak çin versiyonunda yok bu işlemleri yaparken dikkat ettiğim bir durum var çin versiyon romlar genelde 1.8 gb civarı ama Hong Kong romlar ise en azı 2.05 gb açıldığında 4.5 gb oluyor telefonun rom yükleme belleği yetersiz olabilirmi yada başka ne olabilir. ilginiz için çok teşekkür ederim bu arada.
silivriserdar silivriserdar - #18
aslında birçok yazılım denedim Hong Kong ve çin ama çin versiyonu yükleniyor sorun yok Hong Kong yüklemeye çalıştığımda sizlerede ekran görüntüsünü attım o hataları alıyorum amacım cihazı türkçe yapmak ve google play olmasını sağlamak çin versiyonunda yok bu işlemleri yaparken dikkat ettiğim bir durum var çin versiyon romlar genelde 1.8 gb civarı ama Hong Kong romlar ise en azı 2.05 gb açıldığında 4.5 gb oluyor telefonun rom yükleme belleği yetersiz olabilirmi yada başka ne olabilir. ilginiz için çok teşekkür ederim bu arada.

Box olsa elinizde hata yapan yeri es geçip yükleme yaparsınız. Ama box olmadığı için sıkıntılı durum. Cihaza format atıp öyle deneyin olmaz ise root yapın ve Türkçe yükleyin. More locale 2 Uygulaması ile
mehmetyildiz mehmetyildiz - #19
Box olsa elinizde hata yapan yeri es geçip yükleme yaparsınız. Ama box olmadığı için sıkıntılı durum. Cihaza format atıp öyle deneyin olmaz ise root yapın ve Türkçe yükleyin. More locale 2 Uygulaması ile
Cihaza yükleme yapmaya çalıştığımda USERDATA hatası veriyordu ve sistem açılmıyordu bende Stock Rom buldum internette içeriğinde türkçe seçeneği olan ve yüklemeyi denedim ancak yine USERDATA hatası aldım ancak farkettimki MD5 dosyası içerisinde recovery system userdata gibi dosyalar var ve sadece user data yüklenirken hata veriyor bende şöyle yaptım.
1. önce normal yüklemeye çalıştım ve user data yüklenirken hata verdi.
2. sonra MD5 dosyası içerisini açtım ve sadece recovery dosyasını 7zip ile sıkıştırdım TAR yaptım ve odinle yükledim.
3. Telefonu recovery modda açtım ve tüm veriyi sil dedim
ve telefon açıldı türkçe hayette güzel çalışıyor ancak 2 problem var
1. şebeke nerdeyse yok gibi gösteriyor ancak arama yapıyor internetede çok hızlı giriyor
2. Wirelles mobil veri gibi butonların olduğu yer üstten aşşağı çekilen ordaki wirelles mobil veri bluetooth gibi butonlar yok sadece rahatsız etmeyin butonu var

muhtemelen sizin likte eklediğiniz romda çalışcaktır bu yöntemle ama user data hatasını nasıl giderebiliriz biliriz bildiğiniz bir yöntem varmı. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
silivriserdar silivriserdar - #20
Cihaza yükleme yapmaya çalıştığımda USERDATA hatası veriyordu ve sistem açılmıyordu bende Stock Rom buldum internette içeriğinde türkçe seçeneği olan ve yüklemeyi denedim ancak yine USERDATA hatası aldım ancak farkettimki MD5 dosyası içerisinde recovery system userdata gibi dosyalar var ve sadece user data yüklenirken hata veriyor bende şöyle yaptım.
1. önce normal yüklemeye çalıştım ve user data yüklenirken hata verdi.
2. sonra MD5 dosyası içerisini açtım ve sadece recovery dosyasını 7zip ile sıkıştırdım TAR yaptım ve odinle yükledim.
3. Telefonu recovery modda açtım ve tüm veriyi sil dedim
ve telefon açıldı türkçe hayette güzel çalışıyor ancak 2 problem var
1. şebeke nerdeyse yok gibi gösteriyor ancak arama yapıyor internetede çok hızlı giriyor
2. Wirelles mobil veri gibi butonların olduğu yer üstten aşşağı çekilen ordaki wirelles mobil veri bluetooth gibi butonlar yok sadece rahatsız etmeyin butonu var

muhtemelen sizin likte eklediğiniz romda çalışcaktır bu yöntemle ama user data hatasını nasıl giderebiliriz biliriz bildiğiniz bir yöntem varmı. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu cihazdan 2 kere elime geldi 2'dede ilk önce cihaza linkteki yazılımı yüklemeye çalıştım. Ve hata verdi bu
Sefer cihazı açtığım zaman cihaz çökmüş vaziyetteydi. Yani Smart switch bağlayın yazıyordu. Sonra tekrar yazılım yüklemesi yaptım bu haldeyken, ve yazılım yüklemeye başladı ve bitirdi. Ama hemen recovery moda attı. Bende o modda iken format attım wipe cache yaptım. Ve reboot system now dedikten sonra cihaz biraz zaman aldı ama açıldı. Tabi bu işlemler yapılırken pc ve kullandığımız kablo önemlidir.

Bu cihaza rom yükleme ile ilgili sorunlar var forumlarda da bundan bahsetmişler.
N narcos1986 - #21
link yenilermisiniz lütfen. birde ben desen unuttum ancak parmak izinden açamıyorum nasıl yapabillirim başka bi yolu yokmudur.
silivriserdar silivriserdar - #22
link yenilermisiniz lütfen. birde ben desen unuttum ancak parmak izinden açamıyorum nasıl yapabillirim başka bi yolu yokmudur.

Linki yeniledim. Format atman gerek, format atınca google account çıkar, eğer ayarlardan Gmail'den çıkış yapmadıysan.

Eğer cihaza girdiğin Gmail'i biliyorsan sıkıntı olmaz. Ama format atınca cihaza Kayıtlı tüm bilgileriniz gidecektir.

Eğer cihazınıza girdiğiniz Gmail bilmiyorsanız. Biz ona frp diyoruz bide onu devre dışı bırakman gerek. İlgili anlatımlar sitede mevcut. Bakarak yapabilirsiniz.
N narcos1986 - #23
gmail hesabımı biliyorum. şöyleki normalde parmak okuyucu ile kullanıyordum telfonu takii. reset atıp desen isteyene kadar. deseni hatırmadığımdan. 60 dk bekleme süresi verdi şuan. bende alternatif factory reset atmak istedim ancak ilk konuyu açtığınızda attığınız resimn aynısı çıkıyor. şuan costum root indiriyorum. hangi yolu izlemeliyim sizce _?
silivriserdar silivriserdar - #24
gmail hesabımı biliyorum. şöyleki normalde parmak okuyucu ile kullanıyordum telfonu takii. reset atıp desen isteyene kadar. deseni hatırmadığımdan. 60 dk bekleme süresi verdi şuan. bende alternatif factory reset atmak istedim ancak ilk konuyu açtığınızda attığınız resimn aynısı çıkıyor. şuan costum root indiriyorum. hangi yolu izlemeliyim sizce _?

Chazda frp olduğu için ilk resimdeki hatayı veriyor. Konuyu tam okursan baştan yapması çok kolay. Custom root vesaire indirmene gerek yok. Stock rom dosyasını indirip odin ile yükle, hata verirse tekrar dene yüklemeyi.
N narcos1986 - #25
aynı şekilde yapıyorum ancak odinde hata çıkıyor ve arkasından telefonda 'frp is enable not allow download non-frp aboot binary' yazısı çıkıyor kırmızı şekilde. odin sürümü v3.11 bundan olabilirmi sizce
silivriserdar silivriserdar - #26
aynı şekilde yapıyorum ancak odinde hata çıkıyor ve arkasından telefonda 'frp is enable not allow download non-frp aboot binary' yazısı çıkıyor kırmızı şekilde. odin sürümü v3.11 bundan olabilirmi sizce

Konuyu okumadığınız için bu soruları soruyorsunuz. Konunun başını dikkatinizi vererek okuyun. Konuda gerekli herşey anlatıldı. Ilk sayfada ve sonraki mesajlarda
N narcos1986 - #27
stock room çok yavaş indiriyor sitede daha sonra denediğimde indirilmiyor. hata veriyor. konuyu baştan sona okudum. tek istediğim format moduna girmek. olmuyor hiç bi şekilde. kırmızı işaretli 3 nokta yok bende
silivriserdar silivriserdar - #28
stock room çok yavaş indiriyor sitede daha sonra denediğimde indirilmiyor. hata veriyor. konuyu baştan sona okudum. tek istediğim format moduna girmek. olmuyor hiç bi şekilde. kırmızı işaretli 3 nokta yok bende

Okumamışsın okumuş olsan kırmızı nokta felan sormazsın. Bizde z3x box var onunla yazılım attım diye belirttim. Z3x box tamircilerde olur. Link ekledim hızlı inen linki download manager ile İndir. Ve sende de hata stock rom yüklerken verilen hatayı odin de resimini Çek Paylaş. Ona göre ne yapılması gerektiğini söyleyelim. Konunun başında verdiğim linklerden birini İndir.
N narcos1986 - #29
5 den beri bu şeyle uğraşıyorum cinnet geçirecem kardeşim

printThread_attachments

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    84.1 KB · Görüntüleme: 88
silivriserdar silivriserdar - #30
5 den beri bu şeyle uğraşıyorum cinnet geçirecem kardeşim

Bu dosya stock rom değil. Konunun başındaki linkten stock rom indir. İndirdikten sonra halledelim. Team wear varsa uzaktan bağlanıp yardımcı olurum.
N narcos1986 - #31
indireyim team wiever bi bak sana zahmet ıd şifreyi nereden atayım
Paradox Paradox - #32
indireyim team wiever bi bak sana zahmet ıd şifreyi nereden atayım

Buradan yazabilirsiniz.
Y ygzyldz - #33
kullandığın odin sürümü nedir
silivriserdar silivriserdar - #34
kullandığın odin sürümü nedir
Ben z3x box ile yaptım. Odin sürümü ile alakası yok.
Y ygzyldz - #35
Verdiğin linkteki romu kurdum sorunsuz çalıştı asıl konu c7 root atamıyorum. Telefonun crom kaldırdım internette root dosyası bulup odin ile rootladım. Ama nedense wifi bağlanmadı onun için konudaki romu indirdim. Root archive diye bi sitede SM-C7000 buldum iki tane vardı, ikisini indirdim failed aldım. Telefon açılırken çince yazılar çıkıp uyarı simgesi alıyorum. Root nasıl atabilirim ?
silivriserdar silivriserdar - #36
Verdiğin linkteki romu kurdum sorunsuz çalıştı asıl konu c7 root atamıyorum. Telefonun crom kaldırdım internette root dosyası bulup odin ile rootladım. Ama nedense wifi bağlanmadı onun için konudaki romu indirdim. Root archive diye bi sitede SM-C7000 buldum iki tane vardı, ikisini indirdim failed aldım. Telefon açılırken çince yazılar çıkıp uyarı simgesi alıyorum. Root nasıl atabilirim ?
Sitede konusu vardı, ilgili konuya yazın oradan devam edelim.
tileyxavus tileyxavus - #37
Hocam Hong Kong rom yüklerken user data hatası verince z3x box olmasa da hallediliyor. İngilizce forumlarda baya bilgi var bu konuda. pit dosyalarıyla falan uğraşmaya gerek yok hiç bulaşmayın. önce ap dosyasını yükleyin sadece odin ile. yine hata verecek, baştan başlatıp tekrar girin download ekranına. bu sefer de kalan 3 dosyayı yükleyin. daha sonra telefon kendi kendine başlayacaktır.
H hasanyangel - #38
Hong kong romu indirin. odinin mutlaka son sürümünü kullanın !!! ALDIĞINIZ BÜTÜN HATALARIN SEBEBİ CSC DOSYASI YÜZÜNDEN ! odin ile dosyaları seçerken csc bölümüne geldiğinizde romun içindeki CSC dosyasını değil HOME CSC dosyasını seçin ! Ben çin romunu yükledim o çok güzel stabil hızlı ama içinde play store yok. Ve çin romunun bi türlü root dosyasını bulamadım. Hong kong romunun her yerde root dosyası var ama çin modelinin yok. bulan olursa lütfen konusunu açsın.
silivriserdar silivriserdar - #39
Hocam Hong Kong rom yüklerken user data hatası verince z3x box olmasa da hallediliyor. İngilizce forumlarda baya bilgi var bu konuda. pit dosyalarıyla falan uğraşmaya gerek yok hiç bulaşmayın. önce ap dosyasını yükleyin sadece odin ile. yine hata verecek, baştan başlatıp tekrar girin download ekranına. bu sefer de kalan 3 dosyayı yükleyin. daha sonra telefon kendi kendine başlayacaktır.
Hong kong romu indirin. odinin mutlaka son sürümünü kullanın !!! ALDIĞINIZ BÜTÜN HATALARIN SEBEBİ CSC DOSYASI YÜZÜNDEN ! odin ile dosyaları seçerken csc bölümüne geldiğinizde romun içindeki CSC dosyasını değil HOME CSC dosyasını seçin ! Ben çin romunu yükledim o çok güzel stabil hızlı ama içinde play store yok. Ve çin romunun bi türlü root dosyasını bulamadım. Hong kong romunun her yerde root dosyası var ama çin modelinin yok. bulan olursa lütfen konusunu açsın.
Stock rom yüklemesi için farklı yollar mevcut. Root için crom servis of olması lazım. Resimdeki gibi olacak, eğer orası on veya lock ise crom service apk indirin ve açın o kadar.

2835e23fec7581caee8c188de5e3c568.jpg

d5b0bf82bb1ab0cf9509d7ec6527e476.jpg

8cf18a190e034c293405ef9212cbeb35.jpg
B burakkaradogan71 - #40
Ya kardes yazılımı güncelledik ama samsung hesapına baglanmiyor hata veriyor once boyle degildi bunun cozumu varmı?
silivriserdar silivriserdar - #41
Ya kardes yazılımı güncelledik ama samsung hesapına baglanmiyor bunu cozumu varmı?
Format atın, tekrar deneyin.
A adaje - #42
6bf8c1c140e04b70c890ff5a468ef86e.jpg

Alternatif link

Bu Android 6.0.1 rom'u, içinde Türkçe dil vardır. Denenmiştir, ayrıca bu cihaz Qualcom bir cihazdır. O Yüzden desen kilidini unutursanız ve cihazda gmail hesabı aktif ise recovery menüye girmiyor. Ayrıca twrp ve diğer işlemler frp olduğu için yapılmıyor. Yukarıda verdiğim yazılımı deneyebilirsiniz ama frp varsa yazılım yükleme yaparkende hata verdi. Bende z3x box olduğu için hata veren bölümü yüklemeyerek cihazı açtım. Ayrıca Smart switch bu cihazı desteklemiyor.

0c7d13625a09973bf4be444b369cd600.jpg

b20cdde71bbce02584ba49a9ebc57e94.jpg

012f27f8d4f439baf82f78259cd0be4e.jpg

b49aabfa9e5c57610fff1574e4d16d84.png

Kırmızı alandaki 3 tane noktaya tıkla sonra hata veren uzantının üstünden tik kaldır yükleme yap. Düzeliyor açılmadan önce recovery moda atar Ordan format ve wipe cache yap açılıyor. Biraz geç açılır acele etmeyin.

Edit=Türkçe dil destekleyen hong kong romudur. Ayrıca çin romunda play market ve diğer google uygulamaları desteklenmiyor. Ama hong Kong romu yüklerken hata veriyor box olmadan odin ile yükleme yaparken. Rom'un içinde 4 adet dosya bulunur, önce sadece ap dosyasını odin programıyla yükleyin. Ardından yeniden başlatın ve kalan 3 dosyayı yükleyin. Ardından recovery ekranında wipe data/factory reset seçeneğine tıklayın ve reboot system now deyin ve açılmasını bekleyin.
arkadaşım k-bu kullandığın odin programı mı ne ? bende smart switch de takıldım ..
silivriserdar silivriserdar - #43
arkadaşım k-bu kullandığın odin programı mı ne ? bende smart switch de takıldım ..
Sorununuz nedir? Düzgünce ve detaylı şekilde anlatırsanız yardımcı oluruz.
Paradox Paradox - #44
Sorununuz nedir? Düzgünce ve detaylı şekilde anlatırsanız yardımcı oluruz.

Olaylar ilginç bir hal almış.
;)
symbazz symbazz - #45
Nedense son zamanlarda, derdini anlatamayan üyelerimizle karşılaşıyorum. Yabancı olan arkadaşlar alınmasın. Sözüm onlara değil. Sözüm, asıl Türk olup ta, yazmayı bilemeyenlere. Lütfen, isteklerinizi, buraya özenerek ve açıklayıcı şekilde yazın ki, bizlerde ana temayı anlayalım ve çözmeye çalışalım.
Paradox Paradox - #46
Nedense son zamanlarda, derdini anlatamayan üyelerimizle karşılaşıyorum. Yabancı olan arkadaşlar alınmasın. Sözüm onlara değil. Sözüm, asıl Türk olup ta, yazmayı bilemeyenlere. Lütfen, isteklerinizi, buraya özenerek ve açıklayıcı şekilde yazın ki, bizlerde ana temayı anlayalım ve çözmeye çalışalım.

:alkis:
B berkekym - #47
Smart Switch bağlayın yazıyor mavi ekranda yardımcı olabilecek var mı lütfen
B berkekym - #48
Hong kong sürümünü yüklerken mehmet kardeşimizle aynı hatayı veriyor çin sürümündeyse direkt hata veriyor
silivriserdar silivriserdar - #49
Hong kong sürümünü yüklerken mehmet kardeşimizle aynı hatayı veriyor çin sürümündeyse direkt hata veriyor
Konunun başında nasıl yüklenmesi gerektiğini yazdım.
symbazz symbazz - #50
Smart Switch bağlayın yazıyor mavi ekranda yardımcı olabilecek var mı lütfen

Telefonunuza ve bilgisayarınıza Smart Switch yazılımını yükleyin ve Hata Ayıklamayı açın. Yönergeleri takip edin.
B berkekym - #51
Dün de baştan söylediklerinizi yaptım fakat birşey yanlış yapmışım demekki tekrardan üzerinden geçtim ve hong kong sürümünü yükleyebildim çok teşekkür ederim
silivriserdar silivriserdar - #52
Dün de baştan söylediklerinizi yaptım fakat birşey yanlış yapmışım demekki tekrardan üzerinden geçtim ve hong kong sürümünü yükleyebildim çok teşekkür ederim
Geçmiş olsun.
süleymannnn süleymannnn - #53
is enabled not allow download non-aboot binary
hatasını veriyor odin ile romlarken cihaz samsung c7 (çin romu yüklü) lütfen acil yardım edin şuan cihazım o halde kaldı dediğiniz romuda indirmişim yinede şu hatayı veriyor ( is enabled not allow download non-aboot binary )
süleymannnn süleymannnn - #54
kimse yokmu adam akıllı bilgi verecekkkk
silivriserdar silivriserdar - #55
hatasını veriyor odin ile romlarken cihaz samsung c7 (çin romu yüklü) lütfen acil yardım edin şuan cihazım o halde kaldı dediğiniz romuda indirmişim yinede şu hatayı veriyor ( is enabled not allow download non-aboot binary )
Sen ilk önce derdini anlatmayı öğren sonra yardım iste ve her konuya yazıp durma böyle giderse siteden uzaklaştırmak zorunda kalacağım.
leonidasss leonidasss - #56
kimse yokmu adam akıllı bilgi verecekkkk

Sakin ol kardeşim derin bir nefes al ve cihazınızdaki sorunu detaylı bir şekilde yazın buraya ve bizden de yardımcı olmamızı istediğin noktayı belirtin yardımcı olalım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
süleymannnn süleymannnn - #57
Sakin ol kardeşim derin bir nefes al ve cihazınızdaki sorunu detaylı bir şekilde yazın buraya ve bizden de yardımcı olmamızı istediğin noktayı belirtin yardımcı olalım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

abicim benm cihazım samsung c7 ve çin romu yüklü hong kongu yüklerken odin ile telefonumun ekranında kırmızı yazıyla şu hatayı veriyor
ve cihazda oem kilidi diye birşey yok usb hata ayıklamasıda açık yinede o hatayı veriyor lütfen yardım edin.
leonidasss leonidasss - #58
abicim benm cihazım samsung c7 ve çin romu yüklü hong kongu yüklerken odin ile telefonumun ekranında kırmızı yazıyla şu hatayı veriyor
ve cihazda oem kilidi diye birşey yok usb hata ayıklamasıda açık yinede o hatayı veriyor lütfen yardım edin.
Sizde box var mı miracle box ya da z3x box?

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
süleymannnn süleymannnn - #59
Format atın, tekrar deneyin.
attım denedimm yine olmadı o dediğiniz programlardanda hiçbiride yok bende
leonidasss leonidasss - #60
attım denedimm yine olmadı o dediğiniz programlardanda hiçbiride yok bende
Yazılım eksik inmiş olabilme ihtimalini ortadan kaldırmak için yazılımı tekrardan indirip yukleme yapmayı dener misiniz ya da yazılımı yüklerken sadece ap kısmını yukleyin ve auto reboot tikini kaldırıp dener misiniz?

süleymannnn süleymannnn - #61
Sizde box var mı miracle box ya da z3x box?

yok abi o programlar bende lütfen bana yardım edin
leonidasss leonidasss - #62
yok abi o programlar bende lütfen bana yardım edin
Yardımcı oluruz olmasına da yazılımı forumdaki linklerden tekrar indirip denemeniz de fayda var ve ayrıca elinizdeki yazılımın sadece ap kısmını deneyin auto reboot tikini de kaldırın olmadi odinle yazılımını farklı pc den flaslayin cihazınızı. Pc nizde virüs varsa bu bile hataya sebebiyet verir.

süleymannnn süleymannnn - #63
Yardımcı oluruz olmasına da yazılımı forumdaki linklerden tekrar indirip denemeniz de fayda var ve ayrıca elinizdeki yazılımın sadece ap kısmını deneyin auto reboot tikini de kaldırın olmadi odinle yazılımını farklı pc den flaslayin cihazınızı. Pc nizde virüs varsa bu bile hataya sebebiyet verir.

indirdim hocam başka pcdende denedim tekrar yine o hatayı verdi ne yaptıysam olmadı sürekli o hatayı veriyor
leonidasss leonidasss - #64
indirdim hocam başka pcdende denedim tekrar yine o hatayı verdi ne yaptıysam olmadı sürekli o hatayı veriyor
Eğer yaptığınız işlemlerden ilerleme kaydedemediyseniz en yakın teknik servise uğramanız cihazınızın sağlığı için daha iyi olacaktır aksi takdirde kalıcı hasar verebilmeniz mümkün.

süleymannnn süleymannnn - #65
Eğer yaptığınız işlemlerden ilerleme kaydedemediyseniz en yakın teknik servise uğramanız cihazınızın sağlığı için daha iyi olacaktır aksi takdirde kalıcı hasar verebilmeniz mümkün.

hocam o sizin dediğiniz box programlarıyla hiçbirşey denemedim onlardan denesek olmazmı çünkü bulunduğum yerde düzgün teknik servis yok cihazımıda garanti dışı
leonidasss leonidasss - #66
hocam o sizin dediğiniz box programlarıyla hiçbirşey denemedim onlardan denesek olmazmı çünkü bulunduğum yerde düzgün teknik servis yok cihazımıda garanti dışı
Söz konusu box lar genelde teknik servislerde bulunur. Bu yüzden teknik servise gönderin bu illede kvk vb. Yetkili servis olmak zorunda değil bulunduğunuz mıntıkada tabelasında teknik servis yazan bir telefoncuya vermeniz kafi hatta bazı yetkili teknik servislerden çok daha iyi hizmet alabileceğinizi düşünüyorum.

süleymannnn süleymannnn - #67
Söz konusu box lar genelde teknik servislerde bulunur. Bu yüzden teknik servise gönderin bu illede kvk vb. Yetkili servis olmak zorunda değil bulunduğunuz mıntıkada tabelasında teknik servis yazan bir telefoncuya vermeniz kafi hatta bazı yetkili teknik servislerden çok daha iyi hizmet alabileceğinizi düşünüyorum.

birde hocam birşey demeyi unuttum çin romunu tekrardan odin ile yüklerken öyle bir hata vermiyor.
süleymannnn süleymannnn - #68
sorunu çözdünüzmü
süleymannnn süleymannnn - #69
Sen ilk önce derdini anlatmayı öğren sonra yardım iste ve her konuya yazıp durma böyle giderse siteden uzaklaştırmak zorunda kalacağım. [/QUOTE
gören diyecek belki birşey bildiği var kapatın bu siteyi boşuna milleti kandırmayın pis***ler tipine baksalar a**m sanacaklar :D:D:D
silivriserdar silivriserdar - #70
Yapmadığımız şeyi söylemiyoruz ukala herif. Yaptık ve nasıl yapıldığını anlattık ama senin gibi gerzekler anlama yoksunu olunca böyle defolur giderler işte. Hadi güle güle.
leonidasss leonidasss - #71
Bi ricada bulunacağım serdar abi bu dengesizi dışarıya çıkarır misin yoksa bende terbiyemi bozmak zorunda kalcm.

symbazz symbazz - #72
Bizde hata. Sunumu yapıyoruz, sonra da birebir adama yardım etmeye uğraşıyoruz. Yardım iyi bir şey aslında, sevap kazanıyoruz belki ama böyle adamlara hatim indirince de bütün sevap gidiyor bakiye sıfır kalıyor.
Paradox Paradox - #73
İt ürür, kervan yürür.
ysfakc ysfakc - #74
S.a üstad elimde z3 var fakat bir tülü olayı çözemedim bendeki telefon tamamen çökmüş vaziyette RECOVERY.BOOTİNG.. diyor ve sürekli yeniden başlıyor. bir şekilde downloada almayı başardım. 2 yazılım mevcut elimde birisi sammobileden china diğeri box üzerinden hong kong ikiside parcalı rom. dediğiniz gibi hata veren kısmı cıkarıyorum bir alttakinde hata veriyor bu kez yani ne denediysem olmadı. sizin verdiğiniz yazılım bendekiyle aynı mı acaba ? odinle sadece ap danda gönderdim aynı sorun elimde iki yazılım var ikisinde de aynı sorun. bir zahmet yardımcı olur musun resimleri paylasıyorum tsk.

printThread_attachments

• IMG_20171207_152013.jpg
    IMG_20171207_152013.jpg
    82.9 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_20171207_152222.jpg
    IMG_20171207_152222.jpg
    125.2 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_20171207_152407.jpg
    IMG_20171207_152407.jpg
    235.4 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_20171207_152423.jpg
    IMG_20171207_152423.jpg
    70.7 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_20171207_152438.jpg
    IMG_20171207_152438.jpg
    22.8 KB · Görüntüleme: 31
symbazz symbazz - #75
S.a üstad elimde z3 var fakat bir tülü olayı çözemedim bendeki telefon tamamen çökmüş vaziyette RECOVERY.BOOTİNG.. diyor ve sürekli yeniden başlıyor. bir şekilde downloada almayı başardım. 2 yazılım mevcut elimde birisi sammobileden china diğeri box üzerinden hong kong ikiside parcalı rom. dediğiniz gibi hata veren kısmı cıkarıyorum bir alttakinde hata veriyor bu kez yani ne denediysem olmadı. sizin verdiğiniz yazılım bendekiyle aynı mı acaba ? odinle sadece ap danda gönderdim aynı sorun elimde iki yazılım var ikisinde de aynı sorun. bir zahmet yardımcı olur musun resimleri paylasıyorum tsk.
Sadece boot.img ile system.img seçerek yüklemeyi dene. Olmazsa hidden.img ve sboot.img iptal et ve diğerlerini yükle.

SM-N950 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
ysfakc ysfakc - #76
Sadece boot.img ile system.img seçerek yüklemeyi dene. Olmazsa hidden.img ve sboot.img iptal et ve diğerlerini yükle.

Hocam diğer parcaları secmeden sadece z3 ten pda dan boot.img ve system.img yi secerek denedim aynı sorun devam ediyor. bende hidden.img ve sboot.img cıkmıyor pda da.
symbazz symbazz - #77
Hocam diğer parcaları secmeden sadece z3 ten pda dan boot.img ve system.img yi secerek denedim aynı sorun devam ediyor. bende hidden.img ve sboot.img cıkmıyor pda da.
4files rom indir.

ysfakc ysfakc - #78
4files rom indir.

hocam bendeki parcalı rom zaten resimlerde mevcut
ysfakc ysfakc - #79
hocam bendeki parcalı rom zaten resimlerde mevcut

Şu an konun en basındakı romu indirdim sadece ap olan parcayı z3x den userdat daki tik işaretini kaldırarak flasladım. O bitti ve cihaz diek recovery moda geçiş yaptı wipe yaparak yeniden baslattım fakat samsung logosunda surekli restarta düşüyor. diğer parçları kabul etmiyor. yardım edebilecek bir arkadas yok mu ??
leonidasss leonidasss - #80
Şu an konun en basındakı romu indirdim sadece ap olan parcayı z3x den userdat daki tik işaretini kaldırarak flasladım. O bitti ve cihaz diek recovery moda geçiş yaptı wipe yaparak yeniden baslattım fakat samsung logosunda surekli restarta düşüyor. diğer parçları kabul etmiyor. yardım edebilecek bir arkadas yok mu ??
Miracle box varsa aynı işlemi tekrardan miracle dan flsahlar misiniz

ysfakc ysfakc - #81
malesef sadece z3 var
silivriserdar silivriserdar - #82
malesef sadece z3 var
Hocam kombinasyon dosyası varmı elinizde yada z3x açın uygun kombinasyon dosyasını indirin. Ve yükleyin ondan sonra 5 parçalı rom indirin csc seçerken home csc seçip yükleme yapın.
ysfakc ysfakc - #83
Hocam kombinasyon dosyası varmı elinizde yada z3x açın uygun kombinasyon dosyasını indirin. Ve yükleyin ondan sonra 5 parçalı rom indirin csc seçerken home csc seçip yükleme yapın.

Elimde bi kombınasyon var ama onuda yemiyor. Kombınasyonu z3 tenmi indirmem lazım? Zaten csc de hep home csc kullandim. Birde bu cihaz surekli kendi kendine restart atıyor. Kapatamıyorum cihazi. Sizin dosyayi indirmeden once frp den dolayı yuklemiyordu sizin dosya ile sadece ap i kabul etti oda userdata tikini kaldirinca. Komple yuklemeye çalıştığımda dosya cok buyuk gibi bir uyari veriyordu sanki su an frp hatasii vermiyor baska hata cikiyot telefonda. Yarın tekrar deneyecegim sizde kombınasyon dosyasi var ise paylasirmisiniz?
silivriserdar silivriserdar - #84
Elimde bi kombınasyon var ama onuda yemiyor. Kombınasyonu z3 tenmi indirmem lazım? Zaten csc de hep home csc kullandim. Birde bu cihaz surekli kendi kendine restart atıyor. Kapatamıyorum cihazi. Sizin dosyayi indirmeden once frp den dolayı yuklemiyordu sizin dosya ile sadece ap i kabul etti oda userdata tikini kaldirinca. Komple yuklemeye çalıştığımda dosya cok buyuk gibi bir uyari veriyordu sanki su an frp hatasii vermiyor baska hata cikiyot telefonda. Yarın tekrar deneyecegim sizde kombınasyon dosyasi var ise paylasirmisiniz?
Cihazın recovery moduna girin ve ekran görüntüsünü konuya atın. Uygun kombinasyon dosyasını vereyim.
ysfakc ysfakc - #85
Cihazın recovery moduna girin ve ekran görüntüsünü konuya atın. Uygun kombinasyon dosyasını vereyim.
Paylastim tsk ederim hocam

d741c249011e92035061e93ce4c1dc9c.jpg

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
silivriserdar silivriserdar - #86
Paylastim tsk ederim hocam

d741c249011e92035061e93ce4c1dc9c.jpg

Hocam z3x açıksa sm-c7000 modeli seçip download bölümünün resmini atarmısınız. Oradan bakalım indirelim.
ysfakc ysfakc - #87
Hocam z3x açıksa sm-c7000 modeli seçip download bölümünün resmini atarmısınız. Oradan bakalım indirelim.
Hocam su an evdeyim z3 isyerimde yarin sizi rahatsiz edebilir miyim?

silivriserdar silivriserdar - #88
Hocam su an evdeyim z3 isyerimde yarin sizi rahatsiz edebilir miyim?

Tamam hocam yarın haberleşiriz. Bu cihaz için kombinasyon dosyaları hep Çin romuna göre yapılmış. Belki z3x te vardır yarın resim atarsanız bakarız.
ysfakc ysfakc - #89
Tamam hocam yarın haberleşiriz. Bu cihaz için kombinasyon dosyaları hep Çin romuna göre yapılmış. Belki z3x te vardır yarın resim atarsanız bakarız.
Tamam teşekkür ederim sagolun ilginiz için

silivriserdar silivriserdar - #90
Tamam teşekkür ederim sagolun ilginiz için

Rica ederim. İyi akşamlar.
ysfakc ysfakc - #91
Rica ederim. İyi akşamlar.
S. A hocam hayırlı cumalar kombınasyonlar bunlar

8683143fa3b4c7cfa295d0231d1db0b0.jpg

silivriserdar silivriserdar - #92
S. A hocam hayırlı cumalar kombınasyonlar bunlar

8683143fa3b4c7cfa295d0231d1db0b0.jpg

Hepsi Çin için TGY olması lazım. Üstteki fix dosyalarını deneme yapabilirsiniz. Diğerleri olmaz.
ysfakc ysfakc - #93
Hepsi Çin için TGY olması lazım. Üstteki fix dosyalarını deneme yapabilirsiniz. Diğerleri olmaz.
Bu haleptechlerden bu sitede buldum 1.6 gb ydi denedim ama olmadi malesef

silivriserdar silivriserdar - #94
Bu haleptechlerden bu sitede buldum 1.6 gb ydi denedim ama olmadi malesef

Anladım resimde tam boyutları gözükmediği için bilemiyorum. Peki octoplus yok mu? Onun support ta belki TGY için kombinasyon dosyaları vardır.
ysfakc ysfakc - #95
Sadece z3 var hocam

ysfakc ysfakc - #96
Anladım resimde tam boyutları gözükmediği için bilemiyorum. Peki octoplus yok mu? Onun support ta belki TGY için kombinasyon dosyaları vardır.

Baska bir öneriniz var mı hocam ?
silivriserdar silivriserdar - #97
Baska bir öneriniz var mı hocam ?
Ben şimdi octoplus support a bakacağım. Haber veririm.
ysfakc ysfakc - #98
Tamam hocam bekliyorum

ysfakc ysfakc - #99
Hocam bu romda ap cp csc sorunsuz yukleniyor ama bl de aboot.mbn yi gönderiyor sonra hata veriyor. Cihaz sürekli yeniden başlıyor.

84ad9b1f6e35dee98a047cadcb9fabe7.jpg

silivriserdar silivriserdar - #100
Hocam bu romda ap cp csc sorunsuz yukleniyor ama bl de aboot.mbn yi gönderiyor sonra hata veriyor. Cihaz sürekli yeniden başlıyor.

84ad9b1f6e35dee98a047cadcb9fabe7.jpg

Hocam cihazda donanımsal sorun olabilir. Benim vaktim olmadığı için bakamadım. Octoplus support a birazdan bakacağım.
ysfakc ysfakc - #101
Hocam cihazda donanımsal sorun olabilir. Benim vaktim olmadığı için bakamadım. Octoplus support a birazdan bakacağım.
Tamam hocam recovery moddan power of dedigimde kapaniyor. Normalde surekli restart halinde beklemedeyim ben

silivriserdar silivriserdar - #102
Tamam hocam recovery moddan power of dedigimde kapaniyor. Normalde surekli restart halinde beklemedeyim ben

Ne yazıkki octoplus support ta yok. Sadece bunlar var elinizde başka box varmı?

b69f4daded8e88445d719cb2404b79df.jpg

d6dacbe0a9b6d453a7230875ef4cd881.jpg

376ec994e40257149eb22417e6057b88.jpg
ysfakc ysfakc - #103
Ne yazıkki octoplus support ta yok. Sadece bunlar var elinizde başka box varmı?

b69f4daded8e88445d719cb2404b79df.jpg

d6dacbe0a9b6d453a7230875ef4cd881.jpg

376ec994e40257149eb22417e6057b88.jpg
Sadece z3 var hocam olmayacqk galiba custom rom yeme ihitmali varmidir acaba?

silivriserdar silivriserdar - #104
Sadece z3 var hocam olmayacqk galiba custom rom yeme ihitmali varmidir acaba?

Custom rom yükleme yapamazsın. Frp var isterseniz frp dosyaları yüklemeyi deneyin.
ysfakc ysfakc - #105
Custom rom yükleme yapamazsın. Frp var isterseniz frp dosyaları yüklemeyi deneyin.
Frp icin cihazin acilmasi getrkmez mi? Birde su an cihaz daki hata frp demiyor userdata büyük diyor vede boot kismini yüklenmiyor acaba elinizde tgy pit var mi?

silivriserdar silivriserdar - #106
Frp icin cihazin acilmasi getrkmez mi? Birde su an cihaz daki hata frp demiyor userdata büyük diyor vede boot kismini yüklenmiyor acaba elinizde tgy pit var mi?

O kolay bulunur, frp bu cihazlarda sıkıntı frp kalkmış olsa o zaman twrp yüklenir herşey yapılır. Ama cihazda hem frp var hemde yazılım kabul etmiyor. Frp için dosya bulup yüklenince cihazın açılması gerek. Mesela kombinasyon dosyası olsaydı o zaman yüklenir ve açılıp açılmadığı belli olurdu. Ama ne yazıkki bu Hong Kong modeli için kombinasyon dosyası yok. Üzerine Çin romu yüklemeye çalışınca da galiba hata veriyor. Öyle demiştiniz yanlış hatırlamıyorsam. Kombinasyon dosyaları çin romuna göre olduğu için Hong Kong romu üzerine kurulmaz.
ysfakc ysfakc - #107
O kolay bulunur, frp bu cihazlarda sıkıntı frp kalkmış olsa o zaman twrp yüklenir herşey yapılır. Ama cihazda hem frp var hemde yazılım kabul etmiyor. Frp için dosya bulup yüklenince cihazın açılması gerek. Mesela kombinasyon dosyası olsaydı o zaman yüklenir ve açılıp açılmadığı belli olurdu. Ama ne yazıkki bu Hong Kong modeli için kombinasyon dosyası yok. Üzerine Çin romu yüklemeye çalışınca da galiba hata veriyor. Öyle demiştiniz yanlış hatırlamıyorsam. Kombinasyon dosyaları çin romuna göre olduğu için Hong Kong romu üzerine kurulmaz.
Hocam sizin verdiğiniz rom tgy dimi onda odindeki ilk sekmede hata veriyor cihaz ekranında başka bir hata veriyor. Cin romunda ise hata verdiğinde frp den dolayı hsts verdiğini söylüyor. Daha doğrusu sizin verdiğiniz romda userdata cok buyuk diyip hats veriyordu. Ustte resimleri yukledıgım halebtech yazan romda ilk parca hariç sikinti yok.

silivriserdar silivriserdar - #108
Hocam sizin verdiğiniz rom tgy dimi onda odindeki ilk sekmede hata veriyor cihaz ekranında başka bir hata veriyor. Cin romunda ise hata verdiğinde frp den dolayı hsts verdiğini söylüyor. Daha doğrusu sizin verdiğiniz romda userdata cok buyuk diyip hats veriyordu. Ustte resimleri yukledıgım halebtech yazan romda ilk parca hariç sikinti yok.

O yüklenen yazılımın ilk parçasını elinizde olan başka bir c7 yazılımınınkini kullanıp deneyin.
ysfakc ysfakc - #109
O yüklenen yazılımın ilk parçasını elinizde olan başka bir c7 yazılımınınkini kullanıp deneyin.
Bu cihaz icin 2 rom var degil mi cin ve tgy sanirim denedim ama emin degilim. Çözemeyecegim galiba bu cihazi

silivriserdar silivriserdar - #110
Bu cihaz icin 2 rom var degil mi cin ve tgy sanirim denedim ama emin degilim. Çözemeyecegim galiba bu cihazi

Aynen 2 tane yazılımı var. Biri Çin diğeri tgy normalde frp olmasa belli yükleme yapılır diye düşünüyorum. Cihaz nasıl o hale gelmiş. Benim elime 2 tane böyle cihaz geçti ve nasıp yapıldığını konuda anlattım. Ve öyle yaptım düzeldi. Sizin ki düzelir düzelmesi lazım. Ama donanım sorunu varsa o zaman yapılacak birşey yok. Yazılımsal olarak yapılacak olan yapılmış zaten.
ysfakc ysfakc - #111
Hocam yarin sayet musait olursanız uzakta n baglanio bakarmisniz bir hata mi vsr beden?

silivriserdar silivriserdar - #112
Hocam yarin sayet musait olursanız uzakta n baglanio bakarmisniz bir hata mi vsr beden?

Kısmetse bakarım.
B batuhanyan - #113
abi banada yardımcı olabilirmisin seninki gibi benimkininde frp kilidi açık sormam gereken şeyler var yardımcı olursan eğer sana nerden ulaşabilirim
silivriserdar silivriserdar - #114
abi banada yardımcı olabilirmisin seninki gibi benimkininde frp kilidi açık sormam gereken şeyler var yardımcı olursan eğer sana nerden ulaşabilirim
Konu altından sorularınızı sorabilirsiniz. Yardımcı olmaya çalışırım.
B batuhanyan - #115
verilen linkteki rom yüklemesini bekliyorum. Ben birçok telefoncuya verdim ama hiçbiri bu sorunu yapamadı.İnşallah yapabilirim
silivriserdar silivriserdar - #116
verilen linkteki rom yüklemesini bekliyorum. Ben birçok telefoncuya verdim ama hiçbiri bu sorunu yapamadı.İnşallah yapabilirim
Cihazı Recover moda alıp ekran resmini konuya atabilirmisiniz.
B batuhanyan - #117
Cihazı Recover moda alıp ekran resmini konuya atabilirmisiniz.

printThread_attachments

• WhatsApp Image 2017-12-11 at 20.51.00.jpeg
    WhatsApp Image 2017-12-11 at 20.51.00.jpeg
    124.7 KB · Görüntüleme: 39
  • WhatsApp Image 2017-12-11 at 20.51.00 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2017-12-11 at 20.51.00 (1).jpeg
    118.3 KB · Görüntüleme: 24
silivriserdar silivriserdar - #118
Konudaki işlemleri uygulanız mı? Sizin cihazınız da reset atıyor mu?
B batuhanyan - #119
Konudaki işlemleri uygulanız mı? Sizin cihazınız da reset atıyor mu?
recovery ve download mod dışındayken hep reset atıyor c7 yazısında yani işlemleri uygulayacağım ama rom yüklenmesini bekliyorum kafama takılan şey box yok bende
silivriserdar silivriserdar - #120
recovery ve download mod dışındayken hep reset atıyor c7 yazısında yani işlemleri uygulayacağım ama rom yüklenmesini bekliyorum kafama takılan şey box yok bende
Konuyu baştan sona iyi okuyun. Gerekli tüm açıklamalar yapılmıştır. Ayrıca box gerekli değil işlemler için.
B batuhanyan - #121
Konuyu baştan sona iyi okuyun. Gerekli tüm açıklamalar yapılmıştır. Ayrıca box gerekli değil işlemler için.
romu hangi program ile flahslamak gerek görsellerden hangi program olduğu pek belirgin değil ?
silivriserdar silivriserdar - #122
romu hangi program ile flahslamak gerek görsellerden hangi program olduğu pek belirgin değil ?
Kardeşim konuyu okursan zaten anlarsın neler yapılıp yapılmadığını, bir zahmet konuyu okuyun. Gerekli herşey açıklandı ve link olarak verildi. Bunun dışında buradan yapabileceğim birşey yok. Cihaz elimde değil çünkü
ysfakc ysfakc - #123
Kardeşim konuyu okursan zaten anlarsın neler yapılıp yapılmadığını, bir zahmet konuyu okuyun. Gerekli herşey açıklandı ve link olarak verildi. Bunun dışında buradan yapabileceğim birşey yok. Cihaz elimde değil çünkü
Cihaz ayni cihaz hocam;) bugun iade ettim. Batuhan kardesim o çözülmüyor tanju abiye ne yapmasini gerektigini söyledim deltaya yollayın onlar çözer. Cunku burda serdar hocamda sagolsun yapılması gereken her seyi yaptık

B batuhanyan - #124
abi İstanbul içi bi mekanın var mı ?
silivriserdar silivriserdar - #125
abi İstanbul içi bi mekanın var mı ?
Var ama cihaza yazılım yüklenmiyor ise benimde yapacak birşeyim yok. Sorun bence donanımsal gözüküyor. Cihaz nasıl o hale geldi. Düşme felan oldu mu? Ekranın üst sağ tarafı kırık galiba
B batuhanyan - #126
Cihaz ayni cihaz hocam;) bugun iade ettim. Batuhan kardesim o çözülmüyor tanju abiye ne yapmasini gerektigini söyledim deltaya yollayın onlar çözer. Cunku burda serdar hocamda sagolsun yapılması gereken her seyi yaptık

vaaaayyy Yusuf abiii :D delta yapar mı bu işi
B batuhanyan - #127
Var ama cihaza yazılım yüklenmiyor ise benimde yapacak birşeyim yok. Sorun bence donanımsal gözüküyor. Cihaz nasıl o hale geldi. Düşme felan oldu mu? Ekranın üst sağ tarafı kırık galiba
yazılımsal diye düşünüyorum çünkü düştükten sonra 2 hafta geçti sonra böyle oldu
ysfakc ysfakc - #128
vaaaayyy Yusuf abiii :D delta yapar mı bu işi
Yani çözüm orda kardesim gerekli butun islemler 3 gun boyunca yapıldı cok sey denedik ama çözülmedi. Deltaya ücretli yollayin onlar çözer

silivriserdar silivriserdar - #129
Yani çözüm orda kardesim gerekli butun islemler 3 gun boyunca yapıldı cok sey denedik ama çözülmedi. Deltaya ücretli yollayin onlar çözer

Yazılımsal olsa yukarıda yapılan işlemler ile düzelmesi gerekirdi.
silivriserdar silivriserdar - #130
Root tan kaynaklı olabilir mi ?
Recovery modda cihaza format atın. Wipe işlemlerini yapın. Açılması lazım öyle olsa bile
Paradox Paradox - #131

:zuhaha:

silivriserdar silivriserdar - #132
He he he izledim. Bizde öyle içeri girerim geldin mi derler. [emoji23]
B batuhanyan - #133
Recovery modda cihaza format atın. Wipe işlemlerini yapın. Açılması lazım öyle olsa bile
brick olmuş telefon misali açılıp kapanıyor
L lewwwent - #134
Kusura bakmayın konuyu hortlatıyorum ama en uygun konu başlığı burasıydı. Bildiğiniz üzere 8.0 güncellemesi geldi. Telefonun bazı bölümleri yarı Türkçe yarı İngilizce oldu. Konuyu baştan sona okudum fakat çözen olmamış. 6.0.1 versiyona dönmek istiyorum fakat odin ile yüklemeye başlayınca hep fail hatası veriyor. Tek AP olarak seçince de yüklemiyor. Olmayınca 7.0 yüklemeye karar verdim fakat onu yüklerken telefon soft brick oldu. Yüklüyor gibi oldu en sonra fail diye hata verdi. En son 8.0 ı indirip odinin son sürümü ile tekrar geri yükledim. Bu 6.0 ı nasıl yükleyebilirim telefonun pil performansından hiç memnun değilim 6.0 da iken rahat 2 gün gidiyordu şu anda akşama %15 20 lerde eve gidiyorum.

printThread_attachments

• hata.JPG
    hata.JPG
    118.9 KB · Görüntüleme: 9
Paradox Paradox - #135
Kusura bakmayın konuyu hortlatıyorum ama en uygun konu başlığı burasıydı. Bildiğiniz üzere 8.0 güncellemesi geldi. Telefonun bazı bölümleri yarı Türkçe yarı İngilizce oldu. Konuyu baştan sona okudum fakat çözen olmamış. 6.0.1 versiyona dönmek istiyorum fakat odin ile yüklemeye başlayınca hep fail hatası veriyor. Tek AP olarak seçince de yüklemiyor. Olmayınca 7.0 yüklemeye karar verdim fakat onu yüklerken telefon soft brick oldu. Yüklüyor gibi oldu en sonra fail diye hata verdi. En son 8.0 ı indirip odinin son sürümü ile tekrar geri yükledim. Bu 6.0 ı nasıl yükleyebilirim telefonun pil performansından hiç memnun değilim 6.0 da iken rahat 2 gün gidiyordu şu anda akşama %15 20 lerde eve gidiyorum.

Downgrade işlemini bildiğim kadarıyla kendi imkanlarınızla yapmanız mümkün değil.
Box veya Dongle kullanılması gerekli.
Bu nedenle, gerekli donanıma sahip bir teknik servise uğramanız faydalı olabilir.
agozdemir agozdemir - #136
hocam sırf sana teşekkürlerimi sunmak için üye oldum. ben de hata alıyordum sürekli fakat dediğini yapınca sorunum ortadan kalktı. allah razı olsun, teşekkürler, allaha emanet :)
mtunc52 mtunc52 - #137
Slm Üstadlar...andr 8 yüklü c7000 TGY var elimde Türkçe 6.0.1 romunuda indirdim ama odinde daha ilk baştan ..fail Auth hatası alıyorum..Downgrade işlemi için kesinlikle Box mu lazım?
Konuyu baştanda okudum ama tam çözüm çıklaramadım..
Yardım ederseniz sevinirim..
Bu arada forumunuz çok güzel olmuş teşekkür ederim.
M Machine - #138
Slm Üstadlar...andr 8 yüklü c7000 TGY var elimde Türkçe 6.0.1 romunuda indirdim ama odinde daha ilk baştan ..fail Auth hatası alıyorum..Downgrade işlemi için kesinlikle Box mu lazım?
Konuyu baştanda okudum ama tam çözüm çıklaramadım..
Yardım ederseniz sevinirim..
Bu arada forumunuz çok güzel olmuş teşekkür ederim.

programının son sürümüyle yüklemeyi denediniz mi ?
M mtunc5252 - #139
Denedim aynı
Paradox Paradox - #140

Yazılımın doğrulanması ile ilgili bir sorun olabilir.
Başka bir yazılım deneme imkanınız var mı?
M Machine - #141

Re-Partition seçili olmadan yüklemeyi dene.
PIT Dosyası var ise yazılımda onu da seçip yüklemeyi dene.
Yine olumsuz sonuç alırsan,
odin ekran görüntüsü paylaşırsan yardımcı olalım.
E elmor - #142
Downgrade olayı box olsa dahi artık mümkün değil, eskidendi o, android 6 itibari ile full downgrade mümkün değil, çeşitli yollarla twrp ile alınmış yazılım yükleniyor ama sonrasında kararlı çalışmıyor hata veriyor sıkıntı çıkarıyor falan, telefonu en son hangi sürüm ise o sürümü yükleyin..
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/samsung-galaxy-c7-sm-c7000-turkce-stock-rom.1969/