Samsung Galaxy J7 2016 SM-J7108 Modem Sorunu

Yazdır

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Arkadaşlar Samsung un bu cihazı uzakdoğu ülkelerine ait bu cihaza imei repair işlemleri yapılmaya çalışılırken var olan imei numaraları uçmuş durumda. Cihaza ilkin yüklediğim yazılım imeileri geri getirdi fakat cihazı tekrar imei işlemleri için verdiğim arkadaş nasıl bir işleme tabi tuttuysa imeileri yine uçmuş durumda. İşin ilginç yanı cihaz daha önce yüklediğim yazilim şuan yüklenmiyor. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Arkadaşlar Samsung un bu cihazı uzakdoğu ülkelerine ait bu cihaza imei repair işlemleri yapılmaya çalışılırken var olan imei numaraları uçmuş durumda. Cihaza ilkin yüklediğim yazılım imeileri geri getirdi fakat cihazı tekrar imei işlemleri için verdiğim arkadaş nasıl bir işleme tabi tuttuysa imeileri yine uçmuş durumda. İşin ilginç yanı cihaz daha önce yüklediğim yazilim şuan yüklenmiyor. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
Bu cihazın bir TGY birde CHM rom'u var. Yani bir Hongkong birde Çin için üretilmiş 2 ayrı yazılımı var. Genelde Samsung C serisi cihazlarda böyledir. Cihazın içinde Türkçe dil seçeneği mevcut ise büyük ihtimalle Hongkong (TGY) olması lazım. Ama cihazda Türkçe dil ve Google Play yoksa Çin (CHM) olması lazım.

Size geldiğinde bunlara dikkat ettiyseniz gerisi kolay.

• Beğen
Tepkiler: leonidasss

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Bu cihazın bir TGY birde CHM rom'u var. Yani bir Hongkong birde Çin için üretilmiş 2 ayrı yazılımı var. Genelde Samsung C serisi cihazlarda böyledir. Cihazın içinde Türkçe dil seçeneği mevcut ise büyük ihtimalle Hongkong (TGY) olması lazım. Ama cihazda Türkçe dil ve Google Play yoksa Çin (CHM) olması lazım.

Size geldiğinde bunlara dikkat ettiyseniz gerisi kolay.

Cihaz TGY elimde yazılım var bootlu yazılım kabul etmiyor bootsuz atıncada düzelmiyor.

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Şöyle ki; bu cihaz bana imei repair için geldi bende bu cihazı yoğunum diye başka bir arkadaşa yolladım. Bu arkadaşım ilk olarak root yapmaya çalışırken cihazı çökertmişti. Yazılımla düzeltip tekrar gönderdim. Bu kez geldğinde imeiler uçmuş olarak geldi. İşin ilginç yanı daha önce yükleyebildiğim yazılımlar şuanda yüklenmiyor. Check Fail hatası vermekte.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Şöyle ki; bu cihaz bana imei repair için geldi bende bu cihazı yoğunum diye başka bir arkadaşa yolladım. Bu arkadaşım ilk olarak root yapmaya çalışırken cihazı çökertmişti. Yazılımla düzeltip tekrar gönderdim. Bu kez geldğinde imeiler uçmuş olarak geldi. İşin ilginç yanı daha önce yükleyebildiğim yazılımlar şuanda yüklenmiyor. Check Fail hatası vermekte.
Yazılımı z3x ile yüklemeyi deneyin ve tam olarak hangi kısımda hata veriyor ona bakalım.

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
e6e7a1b519d44199601eb61285e4f5d6.jpg

5018461e6a134098b4ee26d1f5ecae5b.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Şimdi tekrar deneyin ama cm bin seçmeyin öyle yükleyin.

Edit = Pardon bu CHM yazılımı bunu yüklemez. Siz cihazın TGY olduğunu söylemiştiniz. Size TGY linki atayım onu deneyin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: mohammaddanehzan