Samsung Galaxy J7 Prime SM-G610F Android 7.0 Unknown Baseband Fix

Samsung Galaxy J7 Prime SM-G610F Android 7.0 Unknown Baseband Fix

braveturks braveturks - #1
Arkadaşlar Android 7.0 imei repair sırasında imei numarası siliniyorsa yer alan modem dosyasını yazarak sorunu çözebilirsiniz.
symbazz symbazz - #2
Arkadaşlar Android 7.0 imei repair sırasında imei numarası siliniyorsa yer alan modem dosyasını yazarak sorunu çözebilirsiniz.
Eyvallah örtmenim.

SM-N950 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
korwer korwer - #3
tşk ler üstad
A abdulhadi - #4
7.0 Sürümde sıfırlayınca şebeke gidiyor çözümü varm??
T turkcellgsm - #5
"7.0 Sürümde sıfırlayınca şebeke gidiyor çözümü varm??"
repair network yapılması lazım box üzerinden
symbazz symbazz - #6
"7.0 Sürümde sıfırlayınca şebeke gidiyor çözümü varm??"
repair network yapılması lazım box üzerinden
Repair kurtarmaz. Sertifika patch yapılması gerekiyor.

SM-N950 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
T turkcellgsm - #7
repair network = patch cert :) aynı şey
A abdulhadi - #8
ustalar patc yapabilirim ama benim cihazı rootlamamam lazım
nedeni cihaza root atınca snapchat uygulaması çalışmıyor
yani anliyacağınız telefonu sıfırlayınca snapchat düzeliyor ama şebeke gidiyor rotlamadan şebeke getirebilirmiyiz
T turkcellgsm - #9
rootla repair network yani patch cert repair en sonundada elle veya pc den rootu kaldır olsun :alkis:
silivriserdar silivriserdar - #10
ustalar patc yapabilirim ama benim cihazı rootlamamam lazım
nedeni cihaza root atınca snapchat uygulaması çalışmıyor
yani anliyacağınız telefonu sıfırlayınca snapchat düzeliyor ama şebeke gidiyor rotlamadan şebeke getirebilirmiyiz
Magisk yükle root gizle
A abdulhadi - #11
rootla repair network yani patch cert repair en sonundada elle veya pc den rootu kaldır olsun :alkis:
Root kaldırınıca olmuyor sıfırlamam lazım yada yazılım yüklemem lazım bunları yapınca şebeke gidiyrz ztnn
A abdulhadi - #12
Magisk yükle root gizle
serdar ustam gizle derken
uygulamalardan devredişı mı?
silivriserdar silivriserdar - #13
Magisk apk aç sonra resimleri takip et.

9c6c421e160df90c7528d092955ea3ed.jpg

85559e09590d28fc2056ff0b8694b8dc.jpg

87ce33a12c28771f09f0408c637e72af.jpg

4f0cdb92bf7be6bef90beb345b766461.jpg

67c9da61693f07adbc7e31553403e48b.jpg
astek055 astek055 - #14
Burada tam olarak anlatılıyor.
T telefon3434 - #15
Slm usta ben yazilim atarak 7.0 yaptim imei yazdim patch yaptim ama sebeke gelmiyo neden yapar? Bu modemi atsam sebeke gelirmi?
leonidasss leonidasss - #16
Slm usta ben yazilim atarak 7.0 yaptim imei yazdim patch yaptim ama sebeke gelmiyo neden yapar? Bu modemi atsam sebeke gelirmi?
Sizde z3x var sanırım, imei z3x ile yaz octo varsa network repairi oradan yap şebeke gelir.
T telefon3434 - #17
Sizde z3x var sanırım, imei z3x ile yaz octo varsa network repairi oradan yap şebeke gelir.
Ustam octodanda network yaptim bi apk kurdu octo telefona ama yinede sebeke gelmedi
leonidasss leonidasss - #18
Ustam octodanda network yaptim bi apk kurdu octo telefona ama yinede sebeke gelmedi
Tüm işlemleri z3xten yapıyorum hatasız bitiyor. Siz Z3x in hangi sürümünü kullanıyorsunuz.
T telefon3434 - #19
Tüm işlemleri z3xten yapıyorum hatasız bitiyor. Siz Z3x in hangi sürümünü kullanıyorsunuz.
Evet ustam z3x ve octodan denedim olmuyo ikisindede son surum kullaniyorum
silivriserdar silivriserdar - #20
Sorunsuz işlemler tamamlandıysa başka sorunu vardır cihazın. Cihazın arama yerine girip *#0011# yapın çıkan resimi Konuya atın bakalım.
T telefon3434 - #21
Sorunsuz işlemler tamamlandıysa başka sorunu vardır cihazın. Cihazın arama yerine girip *#0011# yapın çıkan resimi Konuya atın bakalım.
Yaptim ustam farkli bi 7.0 yazilim denedim imei ve patch attim sebeke geldi hayirli aksamlar tesekkurler
leonidasss leonidasss - #22
Yaptim ustam farkli bi 7.0 yazilim denedim imei ve patch attim sebeke geldi hayirli aksamlar tesekkurler
Geçmiş olsun.
C cmhrcn - #23
kardeşler samsung j7 prime var elimde. yurtdışından geldi imeti atıldı. bugün telde görüşme yaparken kesildi ve yalnızca acil aramalar uyarısı çıkıyor. sim kartı başka tele taktım onda çalışıyor. telde sıkıntı var. yardımcı olurmusunuz patch felan mı atılması gerekiyor ?
silivriserdar silivriserdar - #24
kardeşler samsung j7 prime var elimde. yurtdışından geldi imeti atıldı. bugün telde görüşme yaparken kesildi ve yalnızca acil aramalar uyarısı çıkıyor. sim kartı başka tele taktım onda çalışıyor. telde sıkıntı var. yardımcı olurmusunuz patch felan mı atılması gerekiyor ?
Diğer konuda cevap verdim.
symbazz symbazz - #25
İmei ve imei patch olması gerekiyor.
5 5G Bilişim - #26
ustalar modem.bin dosyasını ne ile yüklemek gerekiyor? Z3x 0MB olarak görüyor ODIN 13.1 de file analysis... de kalıyor?

edit: ODIN 3.09 ile başarıyla flashladım dosyayı ama yine de patch certten sonra IMEI STATUS: NG
silivriserdar silivriserdar - #27
ustalar modem.bin dosyasını ne ile yüklemek gerekiyor? Z3x 0MB olarak görüyor ODIN 13.1 de file analysis... de kalıyor?

edit: ODIN 3.09 ile başarıyla flashladım dosyayı ama yine de patch certten sonra IMEI STATUS: NG
Ayarlara bakın ana bant ne yazıyor.
Ahmet_UstA Ahmet_UstA - #28
Imei ng ise cihaz ile oynanmis ng olan imei 1 veya 2 hangisi ise artik olmaz saglam olana islem uygula cert yazma sadece 7.0 rom yukle sonra imei onar pach yap ng olan artik sebeke vermez
db190544 db190544 - #29

Kolay gelsin hangi yazılımı kullandınız bilgi verebilir misiniz aynı sorunu yaşıyorum cihazda
T telefon3434 - #30
Kolay gelsin hangi yazılımı kullandınız bilgi verebilir misiniz aynı sorunu yaşıyorum cihazda
G610FDDU1BQJ7 bu yazılım kardesim
db190544 db190544 - #31
G610FDDU1BQJ7 bu yazılım kardesim
Çok sağol başka bir forumdaki arkadaşın yöntemiyle halletmiştim yine de çok sağol
C ccvatan79 - #32
her model için uyumlumu mesela j710Gn gibi :)
silivriserdar silivriserdar - #33
her model için uyumlumu mesela j710Gn gibi :)
Her model için olmaz.
M Musabbinselim - #34

Arkadaşlar bana yardımcı olabilecek bi bi hayırsever yokmu belki bi aydır telefoncuya git gel git gel bıktım yapamıyorlar cihaz yurtdışından gelme j7prime imegitti telefonun götürdüm telefoncuya rotlsdi ime attı ama cihaz kafayı yedi ekranın üst kenarı tuş kilidi açınca şimşek çakar gibi oluyor sonra ekran aciliyo ve ekran parlaklığı sürekli açık son seviye kisilmiyo ve telefon bazen kapanıyor aşırı ısınıyor 32 gb cihaz 16 görünüyor bir sürü sorun yani ben eski romunu yükledim net te videolar ı izleyerek android 7 yi sorunların hepsi gitti cihaz onnumara oldu ama tek sorun şebeke gitti ve bi uygulama var samsung repeir di galiba ime atma oda atmıyor rootlu olması lazım diye uyarı veriyor mecburtelefoncuya geri gittim dedim bak ustam bu sorunların hepsi gitti ama imeilde gitti imeili bu benim attığım 7.0 olan yazılım in üstüne yükle dedim olmuyor öyle dedi sadece 6.0 root var dedi telefoncu mecbur en şimdi o şekilde kullanıyorum teli 32 gb 16 oldu ekran parlaklığını uygulama indirdim sürekli bi sorun allah rızası için bana yardımcı olacak yokmu watsabdan iletişim e geçse dua ederim sorunumu çözseher şey menfaat para mi bu dünyada arkadaş Numaram 05541328034
M Musabbinselim - #35

Arkadaşlar bana yardımcı olabilecek bi bi hayırsever yokmu belki bi aydır telefoncuya git gel git gel bıktım yapamıyorlar cihaz yurtdışından gelme j7prime imegitti telefonun götürdüm telefoncuya rotlsdi ime attı ama cihaz kafayı yedi ekranın üst kenarı tuş kilidi açınca şimşek çakar gibi oluyor sonra ekran aciliyo ve ekran parlaklığı sürekli açık son seviye kisilmiyo ve telefon bazen kapanıyor aşırı ısınıyor 32 gb cihaz 16 görünüyor bir sürü sorun yani ben eski romunu yükledim net te videolar ı izleyerek android 7 yi sorunların hepsi gitti cihaz onnumara oldu ama tek sorun şebeke gitti ve bi uygulama var samsung repeir di galiba ime atma oda atmıyor rootlu olması lazım diye uyarı veriyor mecburtelefoncuya geri gittim dedim bak ustam bu sorunların hepsi gitti ama imeilde gitti imeili bu benim attığım 7.0 olan yazılım in üstüne yükle dedim olmuyor öyle dedi sadece 6.0 root var dedi telefoncu mecbur en şimdi o şekilde kullanıyorum teli 32 gb 16 oldu ekran parlaklığını uygulama indirdim sürekli bi sorun allah rızası için bana yardımcı olacak yokmu watsabdan iletişim e geçse dua ederim sorunumu çözseher şey menfaat para mi bu dünyada arkadaş
S sahin46 - #36
Arkadaşlar bana yardımcı olabilecek bi bi hayırsever yokmu belki bi aydır telefoncuya git gel git gel bıktım yapamıyorlar cihaz yurtdışından gelme j7prime imegitti telefonun götürdüm telefoncuya rotlsdi ime attı ama cihaz kafayı yedi ekranın üst kenarı tuş kilidi açınca şimşek çakar gibi oluyor sonra ekran aciliyo ve ekran parlaklığı sürekli açık son seviye kisilmiyo ve telefon bazen kapanıyor aşırı ısınıyor 32 gb cihaz 16 görünüyor bir sürü sorun yani ben eski romunu yükledim net te videolar ı izleyerek android 7 yi sorunların hepsi gitti cihaz onnumara oldu ama tek sorun şebeke gitti ve bi uygulama var samsung repeir di galiba ime atma oda atmıyor rootlu olması lazım diye uyarı veriyor mecburtelefoncuya geri gittim dedim bak ustam bu sorunların hepsi gitti ama imeilde gitti imeili bu benim attığım 7.0 olan yazılım in üstüne yükle dedim olmuyor öyle dedi sadece 6.0 root var dedi telefoncu mecbur en şimdi o şekilde kullanıyorum teli 32 gb 16 oldu ekran parlaklığını uygulama indirdim sürekli bi sorun allah rızası için bana yardımcı olacak yokmu watsabdan iletişim e geçse dua ederim sorunumu çözseher şey menfaat para mi bu dünyada arkadaş
Merhaba android 7 de de root atılıyor siz bakmayın o telefoncuya yalnız 7de IMEI repeir yapılmaz 6 sürümünde IMEI yazacaksın 7de de rootlayip sertifika yamalaman lazım.
cakmakiletisim cakmakiletisim - #37
hocam bu modem bini nereye atıyoruz
U unknown developer - #38
@turkcellgsm, usta selamın aleyküm benim arkadaş bana telefon verdi yazılımını yükselt diye neyse yükselttim sim kart kilidini bilmediğim için öyle verdim açtı telefonu ağda kayıtlı değilmiş telefonu birazinceledi j7 prime duos yurt dışından kaçak gelmiş imei atılmış sonra da gitmiş şimdi usta bende hata alıyorum error 1 19 data kısmında error veriyor yardımcı olur musun
ozmen4141 ozmen4141 - #39
modem .bin dosyasını winrar tarzı sıkıştırma programı ile .tar dosya formatı olarak sıkıstırın odin programında AP kısmından yükleyin daha sonra z3x programıyla tekrardan patch işlemi yapın sonuç alacaksınız
B brt4242 - #40
tşk
K kadircantas63 - #41
ustam imei null oldu yardımcı olabilirmisiniz ?
K kadircantas63 - #42
ustam imei null oldu yardımcı olabilirmisiniz ?
Model g610f u1
Aslankim Aslankim - #43
z3x box varmı sizde​
K kadircantas63 - #44
z3x box varmı sizde​
evet var
EliteMan EliteMan - #45
K kadircantas63 - #46
bunu indirdim fakat odın aracılığıyla atılmıyor nasıl yapacam
EliteMan EliteMan - #47
Aslankim Aslankim - #48
bunu indirdim fakat odın aracılığıyla atılmıyor nasıl yapacam
z3x box un backup kısmından en son g610f modelini yükle
eger en son yaptığınız elinizdeki cihaz ise şebekesi ile geri gelecektir
değilse g610f olan tüm şıkları deneyin
sonra imei işlemini ve parch certificate tekrar tekrar yükle geri gelir imei
en son yazacağın imei at sonra parch certificate yap hata verir ise tekrar et
olur inşaallah
C canuzun55 - #49
Can not detected modem type yazıyor ilerlemiyor, 32 MB modem.bin dosyası indirdim ama bin uzantılı olduğu için bir türlü açamadım, winrar olarak atarmısınız lütfen bana buraya?
Paradox Paradox - #50
Can not detected modem type yazıyor ilerlemiyor, 32 MB modem.bin dosyası indirdim ama bin uzantılı olduğu için bir türlü açamadım, winrar olarak atarmısınız lütfen bana buraya?

Dosyayı paylaşılan hali ile kullanmanız gerekli.
Sanırım konuya yazılan yorumları okumadınız.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/samsung-galaxy-j7-prime-sm-g610f-android-7-0-unknown-baseband-fix.3477/