Samsung Galaxy On5 SM-G5520 Türkçe Dil Sorunu

Samsung Galaxy On5 SM-G5520 Türkçe Dil Sorunu

silivriserdar silivriserdar - #1
Merhaba arkadaşlar bu cihazı türkçe yapmam gerekiyor. Bu konuda yardımlaşma bekliyorum. Cihaz root edildi fakat twrp yüklenmiyor. Chrome servis unlock ve diğer kilitler açık. Cihaz snapdragon Qualcom işlemcili cihaz. Bir forumda gördüğüm kadarı ile türkiyede satılanlarda türkçe var ama samsung galaxy sm-g570f csc ve pda kısmı kullanılmış. Daha önce bu yöntemi deneyen varmı? Akşam ben bu işlemleri denedim ama pit hatası verdi. Pit ile birlikte yükledim ama gene hata verdi. İşte Türkiye'de cihaza ait resimler;

a4b68b8534950c558a9b8daed4ded9ef.jpg

54f4e9407ad1e244fe0afb8f7ab0a0bc.jpg
leonidasss leonidasss - #2
Merhaba arkadaşlar bu cihazı türkçe yapmam gerekiyor. Bu konuda yardımlaşma bekliyorum. Cihaz root edildi fakat twrp yüklenmiyor. Chrome servis unlock ve diğer kilitler açık. Cihaz snapdragon Qualcom işlemcili cihaz. Bir forumda gördüğüm kadarı ile türkiyede satılanlarda türkçe var ama samsung galaxy sm-g570f csc ve pda kısmı kullanılmış. Daha önce bu yöntemi deneyen varmı? Akşam ben bu işlemleri denedim ama pit hatası verdi. Pit ile birlikte yükledim ama gene hata verdi. İşte Türkiye'de cihaza ait resimler;

a4b68b8534950c558a9b8daed4ded9ef.jpg

54f4e9407ad1e244fe0afb8f7ab0a0bc.jpg

Hocam box lardan dil yüklemeyi denediniz mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
silivriserdar silivriserdar - #3
Hocam box lardan dil yüklemeyi denediniz mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Denedim ama türkçe çıkmadı.
symbazz symbazz - #4
Serdar, Amerikanın yaptığı gibi parçala böl yapacaksın. :D

Sitede vermiştim. Samsung Firmware Ectractor ile parçala, G570 dosyalarını değiştir ve tekrar birleştir. Yada Octoplusta Original Sam Firm bölümünden elindeki romlar parçalı rom ise csc ve pda kısmını G570 den at. Geri kalan parçaları G5520 den at.
symbazz symbazz - #5

Sitede vermiştim. Samsung Firmware Ectractor ile parçala, G570 dosyalarını değiştir ve tekrar birleştir. Yada Octoplusta Original Sam Firm bölümünden elindeki romlar parçalı rom ise csc ve pda kısmını G570 den at. Geri kalan parçaları G5520 den at.

screenshot_1.png
silivriserdar silivriserdar - #6

screenshot_1.png
Onu yaptım hata veriyor. Pit hatası veriyor. Zaten rom 4 parçalı olarak iniyor. Gerekli yerlere gerekli yazılımı seçip deneme yapınca pit hatası alıyorum.
minittinim - #7
serdar abi bide bak belki bir işe yarar
symbazz symbazz - #8
Ameliyat lazım. Pit dosyasını içerden sil, kurmasın.
symbazz symbazz - #9

password: mcforum.vn
silivriserdar silivriserdar - #10

password: mcforum.vn
Bunu denedim hocam çoğunda google play geliyor ama türkçe yok. Birden fazla dil var ama ne yazıkki türkçe dil yok. Pit kendi pitini kullandım. Bide g570f pit kullanmak lazım. Bakalım cihaz iade edilmezse uğraşalım.
symbazz symbazz - #11
Bu yazılımdan sonra, root ve enable all language yaptınm mı .?
silivriserdar silivriserdar - #12
Bu yazılımdan sonra, root ve enable all language yaptınm mı .?
Yaptım hocam ama gene türkçe gelmedi. Zaten octoplus enable language ile bugüne kadar hiç fayda görmedim.
Paradox Paradox - #13
Yaptım hocam ama gene türkçe gelmedi. Zaten octoplus enable language ile bugüne kadar hiç fayda görmedim.

Bu cihazın Türkçe olmaya niyeti yok sanırım.
:zuhaha:
silivriserdar silivriserdar - #14
Bu cihazın Türkçe olmaya niyeti yok sanırım.
Türkiye de satılanlarda türkçe var. Ama güncelleme vesaire yapınca ingilizce oluyor. Alınacak cihaz değil.
Paradox Paradox - #15
Türkiye de satılanlarda türkçe var. Ama güncelleme vesaire yapınca ingilizce oluyor. Alınacak cihaz değil.

İlginç.
Güncelleme dosyası ile oynanabilir mi?
silivriserdar silivriserdar - #16
İlginç.
Güncelleme dosyası ile oynanabilir mi?
Aslında herşey yapılır öyle yüksek düzeyde bir güvenlikli cihaz değil. Ama kimse üstünde uğramamış. Genelde aynı isim ile çıkan Exynos işlemciler ile uğraşmış geliştiriciler. Normalde root oluyor cihaz ama uygun twrp yok.
Paradox Paradox - #17
Aslında herşey yapılır öyle yüksek düzeyde bir güvenlikli cihaz değil. Ama kimse üstünde uğramamış. Genelde aynı isim ile çıkan Exynos işlemciler ile uğraşmış geliştiriciler. Normalde root oluyor cihaz ama uygun twrp yok.

Anladım.
Samsung bana bu cihazlardan birer tane gönderseydi bu işler böyle olmazdı.
silivriserdar silivriserdar - #18
Anladım.
Samsung bana bu cihazlardan birer tane gönderseydi bu işler böyle olmazdı.
Sizin o kadar vaktiniz olacağını sanmam. Uğraş isteyen işler.
Paradox Paradox - #19
Sizin o kadar vaktiniz olacağını sanmam. Uğraş isteyen işler.

Doğru.
Benim çok daha önemli işlerim var.
Ağır işsizlik gibi.
symbazz symbazz - #20
Serdarcığım, ben Enable All Language ile birçok cihaza Türkçe dil ekledim. Geçen gün 23 tane J200G yaptım. E7 vardı dün mesela, o oldu. Mutlaka bir yerde birşeyler gözden kaçıyor.
symbazz symbazz - #21
Doğru.
Benim çok daha önemli işlerim var.
Ağır işsizlik gibi.

Aspirin içince geçiyormuş.:zuhaha:
silivriserdar silivriserdar - #22
Serdarcığım, ben Enable All Language ile birçok cihaza Türkçe dil ekledim. Geçen gün 23 tane J200G yaptım. E7 vardı dün mesela, o oldu. Mutlaka bir yerde birşeyler gözden kaçıyor.
Evet gizli diller açılıyor ama onların arasında ne yazıkki türkçe yok.
symbazz symbazz - #23
Adamların Türkçeye gıcıklığımı vardır ne.?
silivriserdar silivriserdar - #24
Adamların Türkçeye gıcıklığımı vardır ne.?
Bilmiyorum ama tüm dillerde yok çıkan menüde, daha öncede bir kaç cihaza octoplus ile enable language yaptım ama fayda görmedim. Bu türkçe dil için en iyisi eft dongle, çoğu cihaza türkçe yüklüyor.
symbazz symbazz - #25
Eft her sene aktivasyon istemese alınır aslında.
silivriserdar silivriserdar - #26
Eft her sene aktivasyon istemese alınır aslında.
Senede kaç tane türkçe için cihaz gelecek ki, sadece Türkçe için alınmaz. Ama şöyle birşey varmış eski sürümlerini aktivasyon yapmadan da kullanabiliyorsunuz.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/samsung-galaxy-on5-sm-g5520-turkce-dil-sorunu.3113/