Samsung Galaxy S3 Neo GT-I9300I IMEI Repair

Samsung Galaxy S3 Neo GT-I9300I IMEI Repair

adnanmirsad56 adnanmirsad56 - #1
Daha önce telefona bir işlem yapılmamış olsun.
Yani imei certi fail olmasın.
Telefona önce
yükleyip telefona format atın.
Telefonu açıp *#0808# yapıp DM ACM ADB seçin
root yapmaya gerek yok.
Z3X Box Samsung Tool Pro GT-I9300İ seçip RESET MSL yapın.
Sonra SM-G7102 seçip sadece sim 2 yi işaretleyip imei yi yazın.
işlem ok.

silivriserdar silivriserdar - #2
Konunuzu düzenledim. Forum kurallarına uygun konu açarsak daha iyi olur. Teşekkür ederim paylaşımınız için.
kahriman kahriman - #3
Elinize sağlık.Nedense S3 Neo başımıza hep bela oldu...
T tiptaq34 - #4
Sim 1 iptal mi yani
kantay kantay - #5
bu işlemi yapmak için normal ev kullanıcısı olmak yeterli mi yoksa yukarıdakilerden başka proğram (özel paralı ve pahalı proğram v.s) gerekiyor mu
M Machine - #6
bu işlemi yapmak için normal ev kullanıcısı olmak yeterli mi yoksa yukarıdakilerden başka proğram (özel paralı ve pahalı proğram v.s) gerekiyor mu

Evet gerekiyor.
Bahsi geçen Z3X Box ücretli bir araçtır
.​
ersinn ersinn - #7
İyi akşamlar. s3 neo telefonum imei değişikliğinden sonra interneti E oldu H+ olmuyor. Kimse yapamadı daha doğrusu yapamayız diyorlar umudu keseyim mi. Yok mu yapacak yardımcı olacak biri
M Machine - #8
İyi akşamlar. s3 neo telefonum imei değişikliğinden sonra interneti E oldu H+ olmuyor. Kimse yapamadı daha doğrusu yapamayız diyorlar umudu keseyim mi. Yok mu yapacak yardımcı olacak biri

Ayarlar-Mobil ağlar- Şebeke Modu Yalnızca GSM seçili olabilir.
Ayrıca farklı sim kart ile deneme yapmanız yararınıza olacaktır.
Paradox Paradox - #9

Aynı sorun için önünüze gelen her yere yazmışsınız.
Lütfen bu tarz davranışlardan kaçınınız, aksi halde forumumuzdan uzaklaştırılırsınız.
kantay kantay - #10
1 haftadır gözlerim bozuldu araştırmaktan allah rızası için biri bana yardımcı olsun.

video çektim sorunu çözemiyorum. ne yaparsam yapayım telefondaki şebeke sorununu çözemiyorum... videoyu izler bana bi yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
M Machine - #11
1 haftadır gözlerim bozuldu araştırmaktan allah rızası için biri bana yardımcı olsun.

video çektim sorunu çözemiyorum. ne yaparsam yapayım telefondaki şebeke sorununu çözemiyorum... videoyu izler bana bi yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Elinizde box veya dongle mevcut mu?
kantay kantay - #12
hayır yok ama gerekli proğramlar var ve çalışıyor xz3 ve octopus var
M Machine - #13
hayır yok ama gerekli proğramlar var ve çalışıyor xz3 ve octopus var

Belki de crack'li program kullandığınızdan bu sorun mevcut.
1.Mesajda ki talimatları eksiksiz şekilde yaptınız mı?
kantay kantay - #14
4,4,2 yüklü telefonda düşük yazılım yüklersem brick etmezmiyim ama imei atmayı başardım bi işe yaramadı tabi
kantay kantay - #15
hem bu telefon yürtdışından gelme yani stock olarak 4,4,2 var buna 4,3 yüklemek olur mu kabul edermi odin.
M Machine - #16
4,4,2 yüklü telefonda düşük yazılım yüklersem brick etmezmiyim ama imei atmayı başardım bi işe yaramadı tabi

Konu başlığında da belirtildiği gibi, biz imei repair ( onarım ) işleminden bahsediyoruz.
Yani yazılım,uygulama,root vesaire gibi sorunlarla imei numarası bozulan cihazları,
onarmak (repair) için yapılan işlemlerden bahsediyoruz.
İmei atma dediğiniz olay kapanan telefona yeni imei numarası yazdırmak ise,
ben size yardımcı olmayacağım.
13.07.2005 tarih ve 25874 sayılı resmi gazetede yayımlanan ve 2813 sayılı Telsiz Kanunu'nu okuyunuz.
kantay kantay - #17
sizden sorduğum nasıl imei atacağım değil neden telfon mobil ağlar kısmına giriş yapmıyor şebeke neden gelmiyor imei hakkında yardım istemiyorum. neden şebeke gelmiyor bir yolu var mı
M Machine - #18
sizden sorduğum nasıl imei atacağım değil neden telfon mobil ağlar kısmına giriş yapmıyor şebeke neden gelmiyor imei hakkında yardım istemiyorum. neden şebeke gelmiyor bir yolu var mı

Söylediğim gibi size yardımcı olmayacağım.
kantay kantay - #19
yapılan iş illegal diyorsun ama nickin illegal avatar bile illegal
M Machine - #20
yapılan iş illegal diyorsun ama nickin illegal avatar bile illegal

Yapılan iş ile benim kullanıcı ismimin veya kullandığım telifsiz bir avatarın alakası yok.
Sizin gibi insanlara taviz vermiyoruz, hepsi bu.
kantay kantay - #21
şuna s3 neoların şebekesi gelmiyor desene çok araştırdım hatta bu sitede okudum şebekenin geri gelmediğini
kantay kantay - #22
ya hem ne yapayım 350 tl lik telefona 618 tl verip kayıt mı yaptırayım saçma değil mi sence de sonuçta s8 veya s9 dan bahsetmiyoruz
Paradox Paradox - #23

Cihazınıza çeşitli nedenlerden dolayı şebeke gelmeyebilir.
1: SIM Kart ve SIM Kart yuvası arızalı veya takılan SIM Kart cihazla uyumsuz olabilir.
2: Cihaz yurt dışından geldiği için, ülkemizdeki GSM yayın türleri ve frekansları cihaza tanımlanmamış olabilir.
3: Cihazda şebeke ile ilgili devre bileşenlerinden kaynaklı donanım sorunları olabilir.
4: Cihaz yazılımının bütünlüğü bozulmuş olabilir.
5: Cihazda daha önce IMEI değişimi yapıldıysa veya yapılan işlem tekrar edilmeye çalışıldıysa, şebeke ile ilgili dosyalarda sorun olmuş olabilir.
6: ...

Size yukarıdaki gibi onlarca neden sayabilirim.
Cihaz elimizde olmadığı için sadece varsayımlar üzerinden yola çıkabiliriz.
Sizin için 350 TL, bizim için hiç bir değeri olmayan bir cihaz için kendimizi daha fazla yıpratamayız.
Bir sorununuz varsa ve mevcut kaynaklarla çözemiyorsanız, ya kendinize başka kaynaklar edininiz ya da cihazınızı bir telefoncuya götürünüz.

Son olarak:
İnsanların internet üzerinde kullandıkları kullanıcı isimleri ve profil resimleri çoğu zaman onların gerçek kişilikleri ile alakasızdır.
Bu yaşa gelmiş olmanıza rağmen, hala bunu öğrenemedi iseniz, yazık size.
N nazminazmi - #24
9301 neo lar için çözüm var mı
Bu yukarda bahsedilen 9300i modeli için.
9301 model için sadece 4.4.2 sürüm var.
145316 145316 - #25
Konunuzu düzenledim. Forum kurallarına uygun konu açarsak daha iyi olur. Teşekkür ederim paylaşımınız için.
octoplus tan olmuyormu 9301i
M Machine - #26
octoplus tan olmuyormu 9301i

Evet oluyor.
GSMSERVICETR GSMSERVICETR - #27

bendede aini sorun ama benimki turkiye cihazi ne yapabilirim
A atompcktahya - #28
merhabalar cihazın imeisini sayenizde yükledim silinmişti ancak sim 1 den yüklei 2 den yüklemedi ikincil olarak ise şebeke hala yok patch yapılması gerekiyor diyorlar ben patch dosyasını da bulamadım z3 de mevcut değil yardımınız olabilirse memnun olurum teşekkürler
EliteMan EliteMan - #29
Videodaki İşlemleri Uygulayın

A atompcktahya - #30
Videodaki İşlemleri Uygulayın

merhabalar öncelikle teşekkürler cevap için ancak 9301i için patch dosyası gözükmüyor dediğiniz model üzerinden mi deneyeyim yarın denicem ancak epey model denedim imei geri yükledim bir türlü patch yükleyemedim s3 neo için patch yüklemesi için bu video işe yarar mı?
A atompcktahya - #31
merhabalar öncelikle teşekkürler cevap için ancak 9301i için patch dosyası gözükmüyor dediğiniz model üzerinden mi deneyeyim yarın denicem ancak epey model denedim imei geri yükledim bir türlü patch yükleyemedim s3 neo için patch yüklemesi için bu video işe yarar mı?
normalde patch yüklemesini vs biliyorum bu model de yapamıyorum
EliteMan EliteMan - #32
Anladım S3 Neo Dimi Ozaman Patch Yapamıyorsanız Custom Rom YÜKLEYİN Şebeke Yükleyin O Şekilde Kullanın

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
EliteMan EliteMan - #33
Sorun Çözüldümü​
CaptainNezir CaptainNezir - #34
Hocam müşterinin cihaz 1 sim ne yapmalıyım
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/samsung-galaxy-s3-neo-gt-i9300i-imei-repair.5576/