Samsung Galaxy S4 GT-I9500 IMEI Repair Sorunu

Samsung Galaxy S4 GT-I9500 IMEI Repair Sorunu

silivriserdar silivriserdar - #1
Merhaba arkadaşlar bu cihazdan elimde var. Revizyon 6 cihazı, bu cihazın imei repair işlemi olmuyor galiba, z3x ile imei onarımı yapınca cihaz null oluyor. Yazılım yükleyince düzeliyor. Bu cihaza nasıl imei onarımı yapılır.
symbazz symbazz - #2
9500 e imei atılmadığını biliyorum. Null olması da üzerindeki baseband ic den dir diye düşünüyorum. Yanlışlıkla imei atmaya kalkarsan imei gidiyor bu cihazda. Null tamiri için gerekli modem dosyasını istersen verebilirim.
silivriserdar silivriserdar - #3
9500 e imei atılmadığını biliyorum. Null olması da üzerindeki baseband ic den dir diye düşünüyorum. Yanlışlıkla imei atmaya kalkarsan imei gidiyor bu cihazda. Null tamiri için gerekli modem dosyasını istersen verebilirim.

Yazılım yükleyince düzeliyor.null'dan çıkıyor. Ama çözüm yok mu bu soruna, hiç bir şekilde olmuyor mu?
symbazz symbazz - #4
Yok. Bu seriye güncel yapılamıyor.
silivriserdar silivriserdar - #5
Yok. Bu seriye güncel yapılamıyor.

Anladım hocam, cihazda daha Kullanılacak bir cihaz. Şimdi hiç bir işe yaramayacak. Diğer parçaları kullanılır artık.
symbazz symbazz - #6
Ekranı zaten ikinci el fiyatı kadar. 280 lira. Değerlendirilir bence.
Paradox Paradox - #7
Anladım hocam, cihazda daha Kullanılacak bir cihaz. Şimdi hiç bir işe yaramayacak. Diğer parçaları kullanılır artık.

bulunan konuya bakmış mıydınız?
silivriserdar silivriserdar - #8
bulunan konuya bakmış mıydınız?

Bu konuyu biliyorum hocam bazı revizyon numaraları düşük olan s4 cihazlar için geçerlidir. Bendeki cihazın revizyon numarası yüksek.
Paradox Paradox - #9
Bu konuyu biliyorum hocam bazı revizyon numaraları düşük olan s4 cihazlar için geçerlidir. Bendeki cihazın revizyon numarası yüksek.

Cihazın tam bilgilerini paylaşırsanız, nasipse size yardımcı olmaya çalışırım.
AhmetSuat AhmetSuat - #10
Sertifika yazmadan değiştirme olmaz *#0011# sertifika sağlam mı gösterir

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
silivriserdar silivriserdar - #11
Cihazın tam bilgilerini paylaşırsanız, nasipse size yardımcı olmaya çalışırım.

Cihazı iade ettim. Forumlarda çok araştırdım yapan yok.
symbazz symbazz - #12

Sağlam sertifikalar ücretli ama garantisi yok. Diğer piyasada dolanan sertifikalarda yüklenmez. İşe de yaramaz. Başkalarının vebaline girmek olur. S4 ü bence zorlamamak gerekiyor. Zaten zamanı gelince susacak cihaz.
AhmetSuat AhmetSuat - #13
Ben şöyle düşünüyorum sağlam sertifika ile ülke ekonomisine geri kazandırılmalı milyarlarca dolar yurtdışına gidiyor sertifika atmaya değer

silivriserdar silivriserdar - #14
Ben şöyle düşünüyorum sağlam sertifika ile ülke ekonomisine geri kazandırılmalı milyarlarca dolar yurtdışına gidiyor sertifika atmaya değer

Aynen bende bu görüşteyim. Milli servet bu cihazlar. Dünya kadar para verilip alınıyor sonra böyle imei sorunu yüzünden ÇÖP oluyorlar. Yada devlet bu imei sorununu ortadan kaldırması gerek. Başka ülkelerde böyle birşey yok bildiğim kadarı ile.
symbazz symbazz - #15

Haklısın katılıyorum. Ama benim demek istediğim S4 ler için değmeyeceği. Müşteri cihazı sustumu, siz işlem yapmıştınız, ondan böyle oldu deyip geri gelebilir.
Cert başka ülkelerde de var. Ama onlar başka amaçlar için kullanıyorlar.
symbazz symbazz - #16
Birde şunu hatırlatayım, S4 lerde sürümü 4.2.2 yada 4.4.2 ye çekebilirseniz imei repair yapabilirsiniz. Ama sadece Z3x ile.
silivriserdar silivriserdar - #17
Birde şunu hatırlatayım, S4 lerde sürümü 4.2.2 yada 4.4.2 ye çekebilirseniz imei repair yapabilirsiniz. Ama sadece Z3x ile.

Yaptım hocam öyle ama gene olmadı. Bu revizyon 6 cihazlarında olmuyor. Revizyon 3 4 lerde yapılıyor. Bu revizyon 6 cihazlarında farklı bir çip kullanılmış galiba.
AhmetSuat AhmetSuat - #18
Ben hurda 2-3 cihazdan yedek aldım saklıyorum. Dediğin gibi sağdan soldan bulma sıkıntılı ama kendi hurda cihazlarımdan olanlar var.
symbazz symbazz - #19
Aynen bende bu görüşteyim. Milli servet bu cihazlar. Dünya kadar para verilip alınıyor sonra böyle imei sorunu yüzünden ÇÖP oluyorlar. Yada devlet bu imei sorununu ortadan kaldırması gerek. Başka ülkelerde böyle birşey yok bildiğim kadarı ile.

Yasaklar devamlı insanları gayrimeşru yollara sevkeder. Bu ispatlanmıştır.
Devlet üçkuruş vergi toplayacağım diyerek aslında kendi ayağına sıkmaktadır. Çöpe giden o cihazların parasını, o alınan boxların parasını, cert di krediydi, bir sürü emek kaybı ve zaman kaybı. Bunlarında ülke ekonomisine bir maliyeti var. Devlet büyüklerine akıl veren o akıl hocaları, bu hesaplarıda yapsaydı, bu imei kısıtlama olayını kaldırtırlardı. Ne yapıyorlar, birkaç ithalatçı zengin olacak diye yolcu beraberi cihazlara kısıtlama getirdiler. Pasaporta gerek yok, elindeki cihazla başvurup yanında da cihaz etkinleştirme ücreti diye 50 lira ücret al, tamamdır. Bütün cihazlar ekonomiye kazandırılsın. Elde gelen cihaza gümrük kapılarında da belli bir miktar, değeri kıyasıyla gümrük vergisi al, kayıtlansın cihaz. Ülkemizin bazı şeyleri çok saçma sapan. Değişmesi gereken çok şey var aslında.
symbazz symbazz - #20
Yaptım hocam öyle ama gene olmadı. Bu revizyon 6 cihazlarında olmuyor. Revizyon 3 4 lerde yapılıyor. Bu revizyon 6 cihazlarında farklı bir çip kullanılmış galiba.

4 olur. 5 in bazıları olur. 6 hiç olmaz. Çipten zannediyorum.
silivriserdar silivriserdar - #21
Yasaklar devamlı insanları gayrimeşru yollara sevkeder. Bu ispatlanmıştır.
Devlet üçkuruş vergi toplayacağım diyerek aslında kendi ayağına sıkmaktadır. Çöpe giden o cihazların parasını, o alınan boxların parasını, cert di krediydi, bir sürü emek kaybı ve zaman kaybı. Bunlarında ülke ekonomisine bir maliyeti var. Devlet büyüklerine akıl veren o akıl hocaları, bu hesaplarıda yapsaydı, bu imei kısıtlama olayını kaldırtırlardı. Ne yapıyorlar, birkaç ithalatçı zengin olacak diye yolcu beraberi cihazlara kısıtlama getirdiler. Pasaporta gerek yok, elindeki cihazla başvurup yanında da cihaz etkinleştirme ücreti diye 50 lira ücret al, tamamdır. Bütün cihazlar ekonomiye kazandırılsın. Elde gelen cihaza gümrük kapılarında da belli bir miktar, değeri kıyasıyla gümrük vergisi al, kayıtlansın cihaz. Ülkemizin bazı şeyleri çok saçma sapan. Değişmesi gereken çok şey var aslında.

Aynen hocam söylediklerinize harfiyen katılıyorum. Box'ların ÇOĞU imei değiştirmek için alınıyor. Dünya kadar paralar veriliyor yazık günah. Ama devlet ben vergi toplayayım da gerisi önemli değil zihniyetinde.
Paradox Paradox - #22
Aynen hocam söylediklerinize harfiyen katılıyorum. Box'ların ÇOĞU imei değiştirmek için alınıyor. Dünya kadar paralar veriliyor yazık günah. Ama devlet ben vergi toplayayım da gerisi önemli değil zihniyetinde.

Durum yalnızca vergilerden ibaret değil.
Elbette başka nedenlerde var.
;)
symbazz symbazz - #23
Yok , sadece duygusal. $$$ ;)
Paradox Paradox - #24
Yok , sadece duygusal. $$$ ;)

Siz öyle diyorsanız...
;)
symbazz symbazz - #25
Estağfurullah..:cool:o_O
A aydede - #26
s4 cihazının hangi revizyon olduğunu nasıl anlıyoruz ?
Ahmet_UstA Ahmet_UstA - #27
9500 cihazlara cert yani sertifika yükleyerek geçici şebeke alabilirsiniz
AdiL35 AdiL35 - #28
ENTEGRELERİN USTÜNDE P10 BS yazıyorsa olmaz sadece p10 yazıyorsa olur
silivriserdar silivriserdar - #29
ENTEGRELERİN USTÜNDE P10 BS yazıyorsa olmaz sadece p10 yazıyorsa olur
Teşekkürler bilgi için.
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/samsung-galaxy-s4-gt-i9500-imei-repair-sorunu.2230/