Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9190 Unbrick Dosyası

Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9190 Unbrick Dosyası

silivriserdar silivriserdar - #1

Kod:
1. RAR'DAN ÇIKARDIĞINIZDA 2 DOSYA GÖRECEKSİNİZ debrick.img ve win32 writer
2 - 16 GB HF KARTI BİLGİSAYARINIZA TAKIN
3 - WİN32.EXE Yİ ÇALIŞTIRIN DEBRİCK.İMG DOSYAYINI GÖSTERİN VE HF KARTINIZA YAZIN
4 - YAZDIĞINIZ KARTI TELEFONA TAKIN VE SES KISMA + HOME TUŞU + GÜÇ TUŞU İLE DOWNLOAD MOD KOMBİNASYONU YAPIN
5- TİTREME İLE BİRLİKTE KARTTAKİ BOOT KISMINI TELEFONA YAZACAK VE ARDINDAN DONWLOAD MODE AÇILACAK
6 - TELEFONU BİLGİSAYARA BAĞLAYIP ODİN İLE FULL ROM YAZIN.

Rar Şifresi : ozcan22
coban32 coban32 - #2
Şu an denedim başarılı olamadım cihazın emmc mi arızalı acaba.
silivriserdar silivriserdar - #3
Şu an denedim başarılı olamadım cihazın emmc mi arızalı acaba.
Bende bu işlemi belki 10 tane s4 mini gt-i9190 cihazına uyguladım ama hiçbiri düzelmedi. Cihazın eMMC arızası varsa ne yaparsan yap fayda etmiyor.
coban32 coban32 - #4
Bende öyle tahmin ettim.
Paradox Paradox - #5
Geçenlerde bir yerlerde gördüm.
eMMC arızalı cihazlarda bir faydası olur mu acaba?
silivriserdar silivriserdar - #6
Geçenlerde bir yerlerde gördüm.
eMMC arızalı cihazlarda bir faydası olur mu acaba?
Jtag için boxlar var onlarla bile düzelmiyor. Zaten bir cihaz Jtag olma durumunda ise o cihazdan hayır gelmez. Eninde sonunda o cihaz susar. Biz milli servet diye uğraşıyoruz ama nafile uğraşılar.
Paradox Paradox - #7
Jtag için boxlar var onlarla bile düzelmiyor. Zaten bir cihaz Jtag olma durumunda ise o cihazdan hayır gelmez. Eninde sonunda o cihaz susar. Biz milli servet diye uğraşıyoruz ama nafile uğraşılar.

Bir eMMC arızası içinde koskoca cihaz atılmaz ki.
silivriserdar silivriserdar - #8
Hocam bunlar milli servet aslında ama yapacak birşey yok. Diyelim ki emmc değişti, aradan bir zaman sonra gene emmc bozuyor. Müşteri tekrar geliyor. Ayrıca bazı emmc entegreleri silikonlu olduğu için değişim de olmuyor. Bazı cihazları artık çöp kutusu bile kabul etmiyor.
Paradox Paradox - #9
Hocam bunlar milli servet aslında ama yapacak birşey yok. Diyelim ki emmc değişti, aradan bir zaman sonra gene emmc bozuyor. Müşteri tekrar geliyor. Ayrıca bazı emmc entegreleri silikonlu olduğu için değişim de olmuyor. Bazı cihazları artık çöp kutusu bile kabul etmiyor.

Anladım.
O zaman eMMC arızası ile gelen cihazlarda tekrar eMMC arızasına neden olan sorunlar oluyor demek ki.
symbazz symbazz - #10
Aslında board üzerinde bulunan çoğu eleman ekonomik ömrünü dolduruyor. Emmc değiştirirken onları da koşulsuz değiştirmek gerekiyor. Bütün parçalar bulunmadığı için sadece emmc değişiyor ama nafile. Cihaz bu sefer diğer ömrünü tamamlamış parça yüzünden susuyor. Bir emmc değişimi 100 lira deseniz, daha sonrası işlemlerde bu tarz cihazlarda tamirat ekonomik olmuyor. Bu yüzden de cihaz çöpe gidiyor. Zaten Serdar'ın dediği o emmc tekrar bozuluyor hükmü buradan geliyor. O arızalı parçalar emmc yi tekrar bozuyorlar.
Paradox Paradox - #11
Aslında board üzerinde bulunan çoğu eleman ekonomik ömrünü dolduruyor. Emmc değiştirirken onları da koşulsuz değiştirmek gerekiyor. Bütün parçalar bulunmadığı için sadece emmc değişiyor ama nafile. Cihaz bu sefer diğer ömrünü tamamlamış parça yüzünden susuyor. Bir emmc değişimi 100 lira deseniz, daha sonrası işlemlerde bu tarz cihazlarda tamirat ekonomik olmuyor. Bu yüzden de cihaz çöpe gidiyor. Zaten Serdar'ın dediği o emmc tekrar bozuluyor hükmü buradan geliyor. O arızalı parçalar emmc yi tekrar bozuyorlar.

Nokia 3310'um.
Yıllar geçti ama o hala taş gibi.
Artık eskisi gibi iyi telefon yapamıyorlar.
symbazz symbazz - #12
Nokia 3310'um.
Yıllar geçti ama o hala taş gibi.
Artık eskisi gibi iyi telefon yapamıyorlar.

da4.jpg
symbazz symbazz - #13
c14e9e61-701c-4f01-a2f9-c39bc0a77b9b.jpg
Paradox Paradox - #14
Bir de 4.5G uyumlu olsaydı iyi olurdu.

i818bq36dl.jpg
S sedo - #15
tesekkürler
yessıl yessıl - #16
anakart 50.100tl
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/samsung-galaxy-s4-mini-gt-i9190-unbrick-dosyasi.2200/