Samsung Galaxy S6 SM-G920F Downgrade Sorunu

Samsung Galaxy S6 SM-G920F Downgrade Sorunu

ebircan35 ebircan35 - #1
Merhaba Arkadaşlar,

Samsung üst model cihazlarına android 7.0 versiyonunu yayınladı. Geri dönüşler kapatıldı. Benim gibi bazı kullanıcılar 7.0 dan memnun değiller. Sizden ricam downgrade işlemini nasıl yapabiliriz.? Rutin yöntemlerle Odinde geri dönüşlerde fail vermektedir.

Edit= Yapılan işlemlerden doğacak olumsuzluklardan ben ve Mobilkulup sitesi sorumlu tutulamaz.

Bu işlemler için cihazınızın ayarlar bölümünden oem kilidini açın.
Gmail ve diğer hesapları kaldırın.

G920F model için Downgrade / versiyon düşürme işlemini başarıyla gerçekleştirdik.

Bunun için İlk önce

1) bulunan Android 7.0 N yüklüyoruz. Sonra ikinci yüklemeyi yapacağız.

2) bulunan Android 6.0.1 M yüklüyoruz.
İşlemler bittikten sonra cihaza ayarlardan format atmanız tavsiye edilir.

Yukarıdaki işlem iki adet G920F de sorunsuz gerçekleştirdik.
Paradox Paradox - #2
Merhaba Arkadaşlar,

Samsung üst model cihazlarına android 7.0 versiyonunu yayınladı. Geri dönüşler kapatıldı. Benim gibi bazı kullanıcılar 7.0 dan memnun değiller. Sizden ricam downgrade işlemini nasıl yapabiliriz.? Rutin yöntemlerle Odinde geri dönüşlerde fail vermektedir.

Şu an için mevcut yöntemler çok riski.
Size bir süre daha beklemenizi öneririm.
Samsung cihazlar için Android 7 henüz çok yeni.
Biraz incelemek ve araştırmak lazım.
ebircan35 ebircan35 - #3
Şu an için mevcut yöntemler çok riski.
Size bir süre daha beklemenizi öneririm.
Samsung cihazlar için Android 7 henüz çok yeni.
Biraz incelemek ve araştırmak lazım.
Sayın Paradox ilgiliniz için teşekkür ederim. G920F model için Downgrade / versiyon düşürme işlemini başarıyla gerçekleştirdik.

Bunun için İlk önce

Paradox Paradox - #4
Sayın Paradox ilgiliniz için teşekkür ederim. G920F model için Downgrade / versiyon düşürme işlemini başarıyla gerçekleştirdik.

Bunun için İlk önce

Tebrikler.
Geçmiş olsun.
İnsan isteyince, başaramayacağı hiç bir şey yoktur.
Geri dönüş için teşekkürler.
braveturks braveturks - #5

Bunun için İlk önce

Hocam tebrik ederim. Başarılarınızın ve çalışmalarınızın devamını dilerim.
Hocam downgrade işlemi için gerekli olan doğru yazılımları deneme yanılma yolu ile mi buluyorsunuz? Yoksa özellikle izlediğiniz bir yol var mı?
ebircan35 ebircan35 - #6
Bu yazılımı epey araştırdım. Sonra yazılımcı arkadaşlardan biri benimle paylaştı. Bende burada paylaştım. Özellikle frp unlock için downgrade işlemi bulunmaz nimet.
braveturks braveturks - #7
Bu yazılımı epey araştırdım. Sonra yazılımcı arkadaşlardan biri benimle paylaştı. Bende burada paylaştım. Özellikle frp unlock için downgrade işlemi bulunmaz nimet.
Haklısınız Hocam, bulunmaz bir nimet. Frp için çok zor da kalırsam realterm deniyorum. Genelde işe yarıyor. Ama modem dosyası ile ilgili işlemlerde (unlock & imei repair) downgrade olmazsa olmazlar arasında.

Hocam, unlock & imei işlemleri için sürüm düşürmeden modem downgrade etmeyi denediniz mi?
ebircan35 ebircan35 - #8
Hayır . Ben tam firmware geri dönüşü yapıyorum. Sevemedim Android 7 yi. :)
Paradox Paradox - #9
Hayır . Ben tam firmware geri dönüşü yapıyorum. Sevemedim Android 7 yi. :)

Arayüz biraz farklı, doğru.
Lakin ben sıkılmıştım.
Yenilik iyi geldi.
;)
H handsomegsm - #10
adamsın oldu kralsın
ebircan35 ebircan35 - #11
serhat9 serhat9 - #12
binary invalid file diyor yardımcı olurmusunuz
silivriserdar silivriserdar - #13
binary invalid file diyor yardımcı olurmusunuz

Hangi rom'u yüklerken hata aldınız. İlk önce Android 7 yükleyeceksiniz. Ama yukarıda konuda verilen Android 7 rom'unu sonra gene konuda verilen Android 6 rom'unu yükleyeceksiniz.
serhat9 serhat9 - #14
odine atarken hata veriyor kardes
serhat9 serhat9 - #15
sanırım dosyalar bozulmus.tekrar yenilerseniz cok sevinirim.telefonumu 6.01 e cevirirsem telefoncu ancak acarım dedi.kendi bayagı ugrastı repair yapamadı.ancak 6.01 de oluyormus
silivriserdar silivriserdar - #16
odine atarken hata veriyor kardes

sanırım dosyalar bozulmus.tekrar yenilerseniz cok sevinirim.telefonumu 6.01 e cevirirsem telefoncu ancak acarım dedi.kendi bayagı ugrastı repair yapamadı.ancak 6.01 de oluyormus

1. Sizin cihazınızın tam modeli nedir. Bilmiyorsanız, cihazınızın ayarlar bölümü'ne girin ve cihaz hakkında veya telefon hakkında kısmına girin. Oradan cihazınızın yazılım bilgisi, ana bant sürümü nedir yazın veya ekran resmi atın.
2. Siz hangi Android sürümünü yüklerken hata alıyorsunuz. Android 7' yi mi? Yoksa Android 6'yı mı? Çünkü bir üstteki mesajımda gayet açık ve net şekilde ben size ilk önce Android 7 yükleyin demiştim.
3. Odin ile yüklerken ne hatası veriyor. Hatanın resmini atın.
4. Siz burada derdinizi, detaylı anlatmaz iseniz bizler yardımcı olamayız.

Şimdi 1. Maddeden başlayarak bir sonraki mesajınızda uygun cevap verirseniz yardımcı olacağım.
serhat9 serhat9 - #17
Cihaz s6 g920f.dediğiniz dosyaları indirip rardan cıkardım.telefonu download moduna aldıp odin 3.12 programını calıstırdım.BL secenegine tıklayıp dosya yolunu gosterdim .karsıma md5 error!binary is invalid cıkıyor.bu tümünde aynı cp,ap cscde bu hatayı alıyorum.
silivriserdar silivriserdar - #18
Cihaz s6 g920f.dediğiniz dosyaları indirip rardan cıkardım.telefonu download moduna aldıp odin 3.12 programını calıstırdım.BL secenegine tıklayıp dosya yolunu gosterdim .karsıma md5 error!binary is invalid cıkıyor.bu tümünde aynı cp,ap cscde bu hatayı alıyorum.

Dosyanın sonundaki md5 sil olacak. Öyle dene hata vermez, yükler.
serhat9 serhat9 - #19
Allah razı olsun deniyim bakalım
silivriserdar silivriserdar - #20
Allah razı olsun deniyim bakalım

O md5 sorunu bende de bir kaç defa oldu. Ama onu silince odin ile yazılımı yüklersin. Yüklenip yüklenmediği ile ilgili geri dönüş yaparsan iyi olur.
serhat9 serhat9 - #21
AP_G920F_70_.tar boylemi
silivriserdar silivriserdar - #22
AP_G920F_70_.tar boylemi

Aynen öyle olacak hepsi, şimdi seç ve yükle.
silivriserdar silivriserdar - #23
Rarlı Dosya içinde 4 dosya varsa o 4
Dosyanın sonundaki md5 ibaresini sil ve tar kalsın sadece öyle yükleme yap.
serhat9 serhat9 - #24
pit dosyasınıda yukleyeyım mı?
silivriserdar silivriserdar - #25
pit dosyasınıda yukleyeyım mı?

Pit seçmeden bir dene, eğer yüklemez ise mecburen pit dosyasını seçip yükleme yapacaksın.
serhat9 serhat9 - #26
yukluyor ınsallah devam edecek gıbı.sana ne kadar dua etsem az
silivriserdar silivriserdar - #27
yukluyor ınsallah devam edecek gıbı.sana ne kadar dua etsem az

Denenmiş bir işlem, denemediğimiz tecrübe etmediğimiz konularda belirtiyoruz. Ama konu sahibi arkadaş bizzat denemiş bu işlemi. En son işlemler bitince sonuç yazarsan sevinirim.
serhat9 serhat9 - #28
7.0 yukleme basarılı.simdi 6.0.1 i deniyecem.Allah razı olsun ya
silivriserdar silivriserdar - #29
7.0 yukleme basarılı.simdi 6.0.1 i deniyecem.Allah razı olsun ya

Son 1 adım kaldı Android 6'ya :)
Paradox Paradox - #30
Son 1 adım kaldı Android 6'ya :)

7 iyidir.
En azından benim cihazımda iyi duruyor.
:sunglasses:
silivriserdar silivriserdar - #31
7 iyidir.

Android 7 Kullanıcı için iyi ama bizim için iyi değil. [emoji3] Biz cihazın üzerinde işlemler yapmamız gerekiyor ama Android 7 buna izin vermiyor. Güvenlik sebebi ile [emoji3]
serhat9 serhat9 - #32
telefonu almanyadan getirttim bu islem olmazsa kapanacak :)
silivriserdar silivriserdar - #33

Halledilir rahat ol. Aynı cihazdan elimizde var yaptık. Hatta Android 7 bile yükledik. [emoji3]
serhat9 serhat9 - #34
6.0.1 de yüklenmeye basladı az kaldı bitmeye
Paradox Paradox - #35

Bir şey olmaz.
Her zaman bir çözüm vardır.
serhat9 serhat9 - #36
işlem basarılı senden Allah razı olsun.telefoncu degilim normal kullanıcıyım.sayende bu işi cozdum.telefoncu bile işin icinden cıkamadı.2 gundür bakmadıgım site kalmadı.bu cozüm bir tek sende var.gercekten emegine saglık kardesim :)
silivriserdar silivriserdar - #37
işlem basarılı senden Allah razı olsun.telefoncu degilim normal kullanıcıyım.sayende bu işi cozdum.telefoncu bile işin icinden cıkamadı.2 gundür bakmadıgım site kalmadı.bu cozüm bir tek sende var.gercekten emegine saglık kardesim :)

Geri dönüş yaptığın için teşekkürler. Geçmiş olsun.
I izmirli35 - #38
Merhaba !
yeni güncelleme alımış bir s6 için uygulamak istiyorum
cihaz güncellemeden sonra samsun yazısı ekranın da kalıyor. ve bir türlü açılmıyor.
belki eski sürüme dönülür ise açılma şansı olur diye bu işlemi yapmak istiyorum.
1- odin sürümünü kaç ile yapmalıyım
2- 4 ad. dosya olduğu için hangi aşamalarda hani dosyaları seçmeliyim
3- 7.0 ı mutlak yüklemelimiyim? ( zaten üzerinde 7.0 var !)
4-Resimli bir anlatım koyabilirmisiniz ?
symbazz symbazz - #39
7 iyidir.
3310 damı. ?:D
Paradox Paradox - #40
I izmirli35 - #41
sayfada verilen işlemleri yaptım ..
Yine cihaz açılmadı
önerebileceğiniz bir yöntem varmıdır...!
silivriserdar silivriserdar - #42
sayfada verilen işlemleri yaptım ..
Yine cihaz açılmadı
önerebileceğiniz bir yöntem varmıdır...!
Cihazınız da ne gibi sorun var?
I izmirli35 - #43
Adaşım ;
cihaz aniden kapandı ve açılış "SAMSUNG " Yazısında takıldı kaldı.
bu ekranı hiç bir şekilde geçemedi..
bu sebeple arayış içerisine girdim çözüm için..
şimdi tekrar " G920FXXU5EQJ1_G920FOJV5EQJ1_G920FXXU5EQHC_HOME.tar.md5 " Stock Rom yükledim. bu sefer samsun yazısına bile geçemiyor.
Factory reset yapamak için ekranı bekliyorum.
silivriserdar silivriserdar - #44
Adaşım ;
cihaz aniden kapandı ve açılış "SAMSUNG " Yazısında takıldı kaldı.
bu ekranı hiç bir şekilde geçemedi..
bu sebeple arayış içerisine girdim çözüm için..
Anladım, yazılım yüklenip gene açılmıyorsa sorun donanımsal olabilir. Bide eğer imkanın varsa reset efs yap yada efs yüklemeyi dene derim.
I izmirli35 - #45
Bu dediğini hiç yapmadım yöntem nedir ?
Yani "efs reset " nasıl yapılıyor ?
silivriserdar silivriserdar - #46
Bu dediğini hiç yapmadım yöntem nedir ?
Yani "efs reset " nasıl yapılıyor ?
Elinizde box varmı? Box yoksa google'da reset efs programı diye arayın. Çıkanları bir deneyin. Tabi bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve mobilkulup sitesi sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir. Sonra bizi suçlamayın. Saygılar.
I izmirli35 - #47
IME ile alakalı bir sorun mudur yani ?
silivriserdar silivriserdar - #48
IME ile alakalı bir sorun mudur yani ?
Efs ile alakası oluyor yeni modellerde
O Ozkan42 - #49
Merhaba Yükleme Tamamlandıktan Sonra Hata Alıyorum Yardım Edermisiniz Lütfen Telefon Açılmıyor Hiç.
O Ozkan42 - #50
Yükleme Bittikten Sonra Kapanıp Açıldığında Tel
Error
Davice does not have DRK, please install DRK first.
Press amy button...?
Bu Uyarıyı veriyor. Yardımcı Olurmusunuz Bana.
O Ozkan42 - #51
Benim Sorunuma Yardım Edermisin Hocam Lütfen.
leonidasss leonidasss - #52
Merhaba Yükleme Tamamlandıktan Sonra Hata Alıyorum Yardım Edermisiniz Lütfen Telefon Açılmıyor Hiç.
Elinizde box var mı
O Ozkan42 - #53
Hayır
O Ozkan42 - #54
Telefon Rocvery moda geçiyor kalıyor :(
O Ozkan42 - #55
Elinizde box var mı
Yapa Bilceğimiz Bişey Varmı Hocam ?
leonidasss leonidasss - #56
Var tabi cihaz düzelectir içiniz rahat olsun sizde hangi boxlar mevcut ya da elinizde box var mı yoksa başka program önerisi yapcm
O Ozkan42 - #57
Hocam box ne oldunu bilmiyorum sadece burdaki işlemleri tekrarladım durum bu
leonidasss leonidasss - #58
programı indirin cihazı download moda alın ve repair drk işleminizi yapın.
leonidasss leonidasss - #59
Hocam box ne oldunu bilmiyorum sadece burdaki işlemleri tekrarladım durum bu
program işinizi görecektir. Bu işlemi yaptıktan sonra cihazınızı factory reset bölümünden formatlayın. Sonra kurulumunu yapın.
O Ozkan42 - #60
Hocam Download Moda Aldım Programı Açtım fakat Çalışmadı Program
leonidasss leonidasss - #61
Hocam Download Moda Aldım Programı Açtım fakat Çalışmadı Program
Pc cihazı görüyor mu bağlantı noktasında port kısmında com gözüktü mü?
O Ozkan42 - #62
program işinizi görecektir. Bu işlemi yaptıktan sonra cihazınızı factory reset bölümünden formatlayın. Sonra kurulumunu yapın.
Programı Denedim Fakat Çalıştımı Bilmiyorum Tekrar Odinle 6.0.1 Sürümünü Kurulum mu yapıyım ?
O Ozkan42 - #63
Evet Com1 ve Com3 Var Com3 Seçtim Repair Security DRK yi tıkladım Uygulamanızda İşlenmemiş özel durum oluştu hatası verdi devam dedim kapandı
leonidasss leonidasss - #64
Programı Denedim Fakat Çalıştımı Bilmiyorum Tekrar Odinle 6.0.1 Sürümünü Kurulum mu yapıyım ?
Şimdi size önerdiğim programı açın cihazı download moda alıp Pc ye bağlayın ve open port deyin program bağlantı noktasında yani port kısmında örneğin com123 diyecek sizde o zaman repair securty drk botuna tıklayacaksınız. Cihazınız açılıp kapandıktan sonra kurulumunu yapabilirsiniz.
leonidasss leonidasss - #65
Evet Com1 ve Com3 Var Com3 Seçtim Repair Security DRK yi tıkladım Uygulamanızda İşlenmemiş özel durum oluştu hatası verdi devam dedim kapandı
Pc ye bağladığınız zaman odinde com kaç olarak gözüküyor.
O Ozkan42 - #66
Durum Bu Resim ekledim ama

printThread_attachments

• deneme.jpg
    deneme.jpg
    201 KB · Görüntüleme: 61
leonidasss leonidasss - #67
Durum Bu Resim ekledim ama
İşlem başarılı diyor. Cihazınızda bir değişiklik yok mu?
silivriserdar silivriserdar - #68
Cihaza recovery modda iken format atın.
O Ozkan42 - #69
COM3 olarak görünüyor Format Attım Olmadı hocam Security DRK Çalışmadı Bende
O Ozkan42 - #70
Cihazımda Bir Değişiklik Yok Hocam Rocvery Moda Geçiyor Kalıyor
silivriserdar silivriserdar - #71
COM3 olarak görünüyor Format Attım Olmadı hocam Security DRK Çalışmadı Bende
Cihazı download moda alın ve cf root ile tekrar root yapın. Sonra açılmasını bekleyin. Biraz geç açılır acele etmeyin. Q
O Ozkan42 - #72
Fc Root Odin den Farklı Bir İşle mi Hocam Çok Fazla Anlamıyorum
leonidasss leonidasss - #73
Cihazı download moda alın ve cf root ile tekrar root yapın. Sonra açılmasını bekleyin. Biraz geç açılır acele etmeyin. Q
Daha önce bende aynı durumu yaşadım son çare güncel ve son yayınlanan yazılımı inidirip yüklemesi olabilir.
silivriserdar silivriserdar - #74
Cihazımda Bir Değişiklik Yok Hocam Rocvery Moda Geçiyor Kalıyor
bulunan dosyayı indirin ve yükleme yapın.
O Ozkan42 - #75
Cf Dosyasını İndirip Odinle Download Modda Atmam Gerek Sanırım Baktım Dorumudur ?
silivriserdar silivriserdar - #76
Cf Dosyasını İndirip Odinle Download Modda Atmam Gerek Sanırım Baktım Dorumudur ?
Aynen öyle yapıp sonuç yazarsanız sevinirim.
O Ozkan42 - #77
Sizleride Meşkul Ettim Hakkınızı Helal Edin Yardımlarınız İçin Teşekkür Ederim ALLAH Razı Olsun İnşallah Çözerim Sayenizde Sorunumu
O Ozkan42 - #78
Aynen öyle yapıp sonuç yazarsanız sevinirim.
Evet S6 SM-G920F Cihazım Açılış Ekranına Geçti Açılmasını Bekliyorum İnşallah Olmuştur 6.0.1 Sürümü Kurdum En Son Açılırsa Sorun Kalmıyacak Sanırım
leonidasss leonidasss - #79
Bu İşlemden Sonra Yapmam Gereken Birşey Varmı ? Tekrar mı Odinle 6.0.1 Sürümünü Kurmam Gerek ?
Cihazınızın açışmasını bekleyin ve sonucu bildirin.
silivriserdar silivriserdar - #80
Bu İşlemden Sonra Yapmam Gereken Birşey Varmı ? Tekrar mı Odinle 6.0.1 Sürümünü Kurmam Gerek ?
Hayır siz bu işlemi yapın ve cihazın açılmasını bekleyin. Sonucu buraya yazın. Sonrasında gene bu konudan yardımcı olmaya çalışacağız.
O Ozkan42 - #81
Cihazım Açıldı Hocam ALLAH Razı Olsun Sizlerden İnşallah Bundan Sonraki Aşamalarda Sorun Yaratmaz
leonidasss leonidasss - #82
Cihazım Açıldı Hocam ALLAH Razı Olsun Sizlerden İnşallah Bundan Sonraki Aşamalarda Sorun Yaratmaz
Geçmiş olsun.
O Ozkan42 - #83
ALLAH Razı Olsun Sizlerden Teşekkür Ederim
O Ozkan42 - #84
Hocam Bir Numara Aramak İstediğimde Ağda Kayıtlı Değil Uyarısı Veriyor Yalnız :(
O Ozkan42 - #85
Ağda Kayıtlı Değil Uyarısı Veriyor Aramak iStediğimde Birini Herhangi Ayar Yapmam Gerekiyor mu hocam ?
silivriserdar silivriserdar - #86
Ağda Kayıtlı Değil Uyarısı Veriyor Aramak iStediğimde Birini Herhangi Ayar Yapmam Gerekiyor mu hocam ?
Geçmiş olsun. *#0011# tuşlayın imei status durumunu buraya yazın veya resim atın. Ayrıca cihazınıza daha önce imei repair işlemi yapıldı mı?
O Ozkan42 - #87
*#0011# tuşladığımda Ağda Kayıtlı Değiş Uyarısı Veriyor Cihazım Yurt Dışı İMİ si atılmıştı tekrar evet
O Ozkan42 - #88
İMİ bilgisi 350000000000006 Olarak Görünüyor
O Ozkan42 - #89
Geçmiş olsun. *#0011# tuşlayın imei status durumunu buraya yazın veya resim atın. Ayrıca cihazınıza daha önce imei repair işlemi yapıldı mı?
Cihazın Orjinal İMİ sini tekrar atmam mı gerek bunu nasıl yapa bilirim Hocam
leonidasss leonidasss - #90
Cihazın Orjinal İMİ sini tekrar atmam mı gerek bunu nasıl yapa bilirim Hocam
En yakın teknik servise giderek imei repair işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem için yapabileceğiniz başka alternatifiniz yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
leonidasss leonidasss - #91
İMİ bilgisi 350000000000006 Olarak Görünüyor
Siz cihaza niçin yazılım almıştınız sorunu neydi?

O Ozkan42 - #92
7.0 Yüklüydü ve Sürekli Yetkisiz Bir Eylem Gerçekleşti Uyarısı veriyordu bunu bir Türlü kapatamadım 6.0.1 de Kesiceni Düşünerek sürüm Düşürdüm
ysfakc ysfakc - #93
7.0 Yüklüydü ve Sürekli Yetkisiz Bir Eylem Gerçekleşti Uyarısı veriyordu bunu bir Türlü kapatamadım 6.0.1 de Kesiceni Düşünerek sürüm Düşürdüm
Yeniden imei yazilacak..

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
silivriserdar silivriserdar - #94
Yetkisi eylemin çözümü forumda vardı. Boş yere işlem yapmışsınız.

Ayrıca imei repair yapılmış cihaza yazılım yüklenirse tekrar Imei repair işlemi yapılması lazım. Şu an sizin yapacağınız hiç bir işlem kalmadı. Direk en yakın telefoncuya götürüp imei repair işlemi yaptırmanız gerekir.

Böyle durumlarda özellikle yurt dışından gelmiş cihazların imei repair yapılmış olanlarında mutlaka twrp yedeğini alıp bir kenarda tutmanız lazım. Herhangi bir aksilik olduğu zaman direk o yedeği yükleyip eski haline getirmeniz mümkün olur.
O Ozkan42 - #95
7.0 Sürümünden Memnundum Ben Cihazım Stabil Çalışıyordu Fakat Yetkisiz Eylem Tespit Edildi Uyarısı Sürekli Geliyordu Knox Sürümü Uygun Değil ve Yeni Güvenli Klasör Uygulaması Çalışmadı SecurityLogAgent Servisini Bir Türlü servis Dışı Bırakamadım Keşke Çözümünü Görseydim Üzüldüm Şimdi.
ebircan35 ebircan35 - #96
7.0 Sürümünden Memnundum Ben Cihazım Stabil Çalışıyordu Fakat Yetkisiz Eylem Tespit Edildi Uyarısı Sürekli Geliyordu Knox Sürümü Uygun Değil ve Yeni Güvenli Klasör Uygulaması Çalışmadı SecurityLogAgent Servisini Bir Türlü servis Dışı Bırakamadım Keşke Çözümünü Görseydim Üzüldüm Şimdi.

Önce cihaz Root'lu olacak. Sonra Link2sd Pro apk kuracaksın. Uygulamayı çalıştır. İlgili yazılımı bul. Sonra üstüne basılı tut. Açılan menüden SİL seç.
bitti. gitti. Daha önce tarafımca test edilmiş uygulanmıştır.
leonidasss leonidasss - #97

Forumda Burada ve Burada düzeltebilen alternatif yöntemler mevcuttu. Keşke ilk başta cihazdaki sorun için araştırma yapsaydınız.
O Ozkan42 - #98
Baktım Fakat Özel Üye Olmam Gerektiği İçin Yaralanamadım
leonidasss leonidasss - #99
Baktım Fakat Özel Üye Olmam Gerektiği İçin Yaralanamadım
İşlem yapmadan konu açmış olsaydınız. Mutlaka alternatif yöntemlerden çözüm bulurdunuz. Canınız sağolsun tecrübe etmiş oldunuz . Bilgi bilgidir. Tecrübe edilerek kazanılan bilgi kalıcıdır.

Paradox Paradox - #100
Herkes Özel Üye olmadığı için dert yanıyor ama kimse Özel Üye olmak için çaba sarf etmiyor.
İlginç bir durum.
ysfakc ysfakc - #101
Herkes Özel Üye olmadığı için dert yanıyor ama kimse Özel Üye olmak için çaba sarf etmiyor.
İlginç bir durum.
Özel üye olmak için ne yapmak gerekli?

Paradox Paradox - #102
Özel üye olmak için ne yapmak gerekli?

ysfakc ysfakc - #103
Thanks bir inceleyelim

Paradox Paradox - #104
Thanks bir inceleyelim

Rica ederim.
symbazz symbazz - #105
Önce cihaz Root'lu olacak. Sonra Link2sd Pro apk kuracaksın. Uygulamayı çalıştır. İlgili yazılımı bul. Sonra üstüne basılı tut. Açılan menüden SİL seç.
bitti. gitti. Daha önce tarafımca test edilmiş uygulanmıştır.

Sistem dosyaları onlar, cihaz çöker.
ebircan35 ebircan35 - #106
Sistem dosyaları onlar, cihaz çöker.

Bizimkiler ayakta duruyor. :alkis:
symbazz symbazz - #107
Bizimkiler ayakta duruyor. :alkis:
Mihrap ayakta yani.
J jordan230 - #108
Merhaba Arkadaşlar,

Edit= Yapılan işlemlerden doğacak olumsuzluklardan ben ve Mobilkulup sitesi sorumlu tutulamaz.

G920F model için Downgrade / versiyon düşürme işlemini başarıyla gerçekleştirdik.

Bunun için İlk önce

Merhaba Arkadaşlar,

Bunun için İlk önce

Arkadaşlar 2 el s6 aldım aldığımda hemen hemen hiç güncelleme yapılmamış bende evde tüm güncelemeleri yaptım şimdi sürüm yükseldi 7.0 oldu ama pil gercekten hızlı bitiyor. marshmallow nasıl dönerim cepde root veya başka hiçbir şey yüklenmemiş. Hata knox 0.

Eski sürüme dönme drumu nedir
J jordan230 - #109
Arkadaşlar 2 el s6 aldım aldığımda hemen hemen hiç güncelleme yapılmamış bende evde tüm güncelemeleri yaptım şimdi sürüm yükseldi 7.0 oldu ama pil gercekten hızlı bitiyor. marshmallow nasıl dönerim cepde root veya başka hiçbir şey yüklenmemiş. Hata knox 0.

M Machine - #110

Ayarlar-cihaz hakkında bölümüne gelip,
cihazın ekran görüntüsünü yollarmısın buraya.​
J jordan230 - #111
Kusura bakma namaz kılıyordum resimler bunlar

printThread_attachments

• Screenshot_20180927-190905.png
    Screenshot_20180927-190905.png
    172.3 KB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_20180927-190926.png
    Screenshot_20180927-190926.png
    201.9 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_20180927-190935.png
    Screenshot_20180927-190935.png
    231.9 KB · Görüntüleme: 10
J jordan230 - #112
düşünceleriniz nedir
M Machine - #113
Kusura bakma namaz kılıyordum resimler bunlar
Estağfurullah, Rabbim kabul etsin inşallah.(Amin)
Bir yandan FQ yazıyor diğer yandan F yazıyor yazılım versiyonu.
Orjinal yazılım mı var cihazda custom rom'mu?
J jordan230 - #114
orginal yazılım dediğim gibi aldığımda günelleme geldi devamlı bende evde wiffi den günceleme yaptım .Yani rom falan yüklemedim kendi günceledi tam hatırlamıyorum ama 4 kere falan günceleme indirdi
J jordan230 - #115
fikirleriniz nedir
M Machine - #116
orginal yazılım dediğim gibi aldığımda günelleme geldi devamlı bende evde wiffi den günceleme yaptım .Yani rom falan yüklemedim kendi günceledi tam hatırlamıyorum ama 4 kere falan günceleme indirdi

Abi son olarak arama ekranına,
*#1234# yazıp cıkan ekranı paylaşırsan,
cihaza uygun 6.0.1 frimware dosyası paylaşacağım.
J jordan230 - #117
tamam

printThread_attachments

• Screenshot_20180927-193628.png
    Screenshot_20180927-193628.png
    90 KB · Görüntüleme: 14
J jordan230 - #118
ben ilk sayfa dakini indiriyordum şu an
M Machine - #119
ben ilk sayfa dakini indiriyordum şu an

O yazılım yüksek ihtimalle cihazına uymayacaktır,
cihazın şuan ki yazılım sürümü U6.
Ben baktığım kadarıyla U6 yazılım için 6.0 bulamadım.
Elinde box yok dimi ?
J jordan230 - #120
box nedir bilmiyorum
M Machine - #121
box nedir bilmiyorum

Öyleyse boşver abi :)
Kafa yorduğuna değecek birşey değil ve pahalı.
Tanıdığın telefoncu varsa oradan hallettir abi.
İndirdiğin 6.0 yazılımı yüklersen cihaz brick olabilir,
içindeki bilgilerinde gider.
Tekrar düzeltmek için,
tekrar yazılım indirmen gerekcek felan filan.
:buyucu:
J jordan230 - #122
tamam kardeşim çok teşekkür ederim .Zahmet verdim. Allah a emanet ol.
M Machine - #123
tamam kardeşim çok teşekkür ederim .Zahmet verdim. Allah a emanet ol.

Estağfurullah abi ne zahmeti.
Risk almak istiyorsan boş bir zamanında,
cihazını bilgisayara Smart Switch kurarak full yedekle.
Sonra 6.0.1 frimware'yi indirip kurmayı dene.
Box olsa elinde, önce system.img dosyasını flaşlardın.
Sonra cihazı full wipe/data yaparak,
boot ve sboot.img dosyalarını flashlayarak 6.0.1'e,
düşürmüş olurdun ama yok.
Düşürme sonucunda cihazın imei'si uçabilir,
bu riskide göz önünde bulundur.

Sağlık olsun abi saygılar.
Allah'a emanet.

J jordan230 - #124
sizin vermiş olduğunz linkteki rom yüklemeye çalışsam ve diyelim ki hata verdi olmadı 7.0 rom herhangi birini indirsem tekrardan kurabilir miyim sammobildan
M Machine - #125
sizin vermiş olduğunz linkteki rom yüklemeye çalışsam ve diyelim ki hata verdi olmadı 7.0 rom herhangi birini indirsem tekrardan kurabilir miyim sammobildan
Abi, şuan cihazında 7.0 iran rom yüklü.
indirebilirsin.
Yazılım, cihazının içindekiyle aynı.
J jordan230 - #126
yani 6.0.1 olmasa 7.0 iran rom u yüklersem eskiye dönmüş olurum doğru mu
M Machine - #127
yani 6.0.1 olmasa 7.0 iran rom u yüklersem eskiye dönmüş olurum doğru mu
Aynen öyle abi.
Paradox Paradox - #128
Sonuç nedir?
M metumiracle - #129
Merhaba,
Ankara'da ikamet ediyorum. Cep telefonum orjinal yazılımlı Samsung Galaxy S6 SM-G920F. Telefonumda şu an Android 7.0 yüklü. Sağlık nedeniyle kullandığım bir uygulama versiyonda çalışmadığı Android 6.0.1'e düşürmem gerekiyor. Telefonumun CSC kodu "THR-Iran" . PDA Sürümü G920FXXU6ERD3, CSC Sürümü G920FOJV6ERD2.

Telefonumu Android 7.0'dan Android 6.0.1'e düşürmek için Ankara'da yardımcı olacak bir arkadaşımız var mı? Ya da önerebileceğiniz bir teknik servis?
Internette youtube'da Odin methoduyla downgrade yapıldığını gördüm ama tecrübem olmadığı için öncelikle size danışmak istedim. Acil geri dönüşünüzü bekliyorum. Çok teşekkür ederim.
M metumiracle - #130
@illegal27 , Android 7.0'dan Android 6.0.1 downgrade için bana yardımcı olabilir misin?
M Machine - #131
@illegal27 , Android 7.0'dan Android 6.0.1 downgrade için bana yardımcı olabilir misin?

Buradan belirttim cevabımı.
Paradox Paradox - #132
Merhaba,
Ankara'da ikamet ediyorum. Cep telefonum orjinal yazılımlı Samsung Galaxy S6 SM-G920F. Telefonumda şu an Android 7.0 yüklü. Sağlık nedeniyle kullandığım bir uygulama versiyonda çalışmadığı Android 6.0.1'e düşürmem gerekiyor. Telefonumun CSC kodu "THR-Iran" . PDA Sürümü G920FXXU6ERD3, CSC Sürümü G920FOJV6ERD2.

Telefonumu Android 7.0'dan Android 6.0.1'e düşürmek için Ankara'da yardımcı olacak bir arkadaşımız var mı? Ya da önerebileceğiniz bir teknik servis?
Internette youtube'da Odin methoduyla downgrade yapıldığını gördüm ama tecrübem olmadığı için öncelikle size danışmak istedim. Acil geri dönüşünüzü bekliyorum. Çok teşekkür ederim.

Aslında Google Play üzerinden cihazınıza yüklenemeyen bir uygulama için yazılım versiyonunuzu düşürmenize gerek yok.
Uygulamanın APK dosyasını farklı bir kaynaktan edinerek cihazınıza yükleyebilirsiniz.
Ben çoğu zaman öyle yapıyorum.
Sizin bahsettiğiniz uygulamanın adı nedir?
M metumiracle - #133
Aslında Google Play üzerinden cihazınıza yüklenemeyen bir uygulama için yazılım versiyonunuzu düşürmenize gerek yok.
Uygulamanın APK dosyasını farklı bir kaynaktan edinerek cihazınıza yükleyebilirsiniz.
Ben çoğu zaman ö5yle yapıyorum.
Sizin bahsettiğiniz uygulamanın adı nedir?
Merhaba, uygulamanın ismi "minimed connect" vücuduma bağlı insulin pompası ile birlikte çalışıyor. Uygulamanın apk'sını bulup yükledim fakat uygulama ekteki hata ekranı veriyor. Internetten baktım sadece Android 6.0 ve 6.0.1 ile çalışıyormuş. Fakat telefonumda android 7 yüklü olduğu açamadım.

printThread_attachments

• Screenshot_20181229-101904.jpg
    Screenshot_20181229-101904.jpg
    356.2 KB · Görüntüleme: 6
M metumiracle - #134
Merhaba, uygulamanın ismi "minimed connect" vücuduma bağlı insulin pompası ile birlikte çalışıyor. Uygulamanın apk'sını bulup yükledim fakat uygulama ekteki hata ekranı veriyor. Internetten baktım sadece Android 6.0 ve 6.0.1 ile çalışıyormuş. Fakat telefonumda android 7 yüklü olduğu açamadım.
Bu arada bu uygulama sadece ABD Google Play store aracılığıyla indirilebildiği için internetten aratıp apk dosyasını bulup yükledim telefona. Uygulama pompanın ölçtüğü Kan şekeri değerlerinizi telefonunuzdan görebilmenizi sağlıyor. Eğer Android downgrade yapabilecek bir arkadaşımız aramızda varsa çok dua alacak hem de kendisine emeği için ödeme de yaparız.
Paradox Paradox - #135
Bahsettiğiniz uygulama aşağıdaki uygulamamı?

2043

2044

2045
M metumiracle - #136
Merhaba, öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. benim ihtiyacım olan uygulama farklı. Şu adresten apk'sı indirilebiliyor.

Uygulamanın icon resmini ise aşağıda görebilirsiniz. Benim telefon Android 7.0 olduğu için uygulama açıldığında hata ekranı alıyorum. 6.0 ve 6.0.1 ile çalışıyormuş. Uygulamayı hiç açıp deneyemedim ama kullanıcılar çok memnun kalmışlar.

Bugün Ankara'da danıştığım telefoncular telefonumun yüklü PDA sürümü U6 olduğu için 6.0.1 e düşürülemeyeceğini fakat telefonda yüklü PDA sürümü U5 olsaydı Android 6.0.1 U5 rom sürümü mevcut olduğu için kolayca düşürebileceklerini söylediler. Galiba düşürmek için aynı kodlu sürüm gerekiyormuş:(

Bu durumda Benim aklıma gelen son çözüm telefona sorunsuz bir Android 6.0.1 versiyonlu CUSTOM ROM kurmak oldu. Ama çok riskli olduğunu duydum ve nasıl yapılabileceğini bilemiyorum.

Tavsiyeleriniz olursa çok memnun olurum. teşekkürler

printThread_attachments

• Screenshot_20181230-072420.jpg
    Screenshot_20181230-072420.jpg
    56.7 KB · Görüntüleme: 1
Paradox Paradox - #137
Merhaba, öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. benim ihtiyacım olan uygulama farklı. Şu adresten apk'sı indirilebiliyor.

Uygulamanın icon resmini ise aşağıda görebilirsiniz. Benim telefon Android 7.0 olduğu için uygulama açıldığında hata ekranı alıyorum. 6.0 ve 6.0.1 ile çalışıyormuş. Uygulamayı hiç açıp deneyemedim ama kullanıcılar çok memnun kalmışlar.

Bugün Ankara'da danıştığım telefoncular telefonumun yüklü PDA sürümü U6 olduğu için 6.0.1 e düşürülemeyeceğini fakat telefonda yüklü PDA sürümü U5 olsaydı Android 6.0.1 U5 rom sürümü mevcut olduğu için kolayca düşürebileceklerini söylediler. Galiba düşürmek için aynı kodlu sürüm gerekiyormuş:(

Bu durumda Benim aklıma gelen son çözüm telefona sorunsuz bir Android 6.0.1 versiyonlu CUSTOM ROM kurmak oldu. Ama çok riskli olduğunu duydum ve nasıl yapılabileceğini bilemiyorum.

Tavsiyeleriniz olursa çok memnun olurum. teşekkürler

Uygulamaya bir bakayım dedim ama bende açılmıyor.
Internete bağlanamıyormuş.

Konuyu araştırırken, versiyon düşürmek için paylaşılan bir yöntem buldum ama oldukça riskliymiş.
Deneyenlerin yarısından fazlasının cihazı kullanılmaz hale gelmiş.
Başarılı olanların ise parmak izi okuyucuları bir daha çalışmamış.
M metumiracle - #138
Uygulamaya bir bakayım dedim ama bende açılmıyor.
Internete bağlanamıyormuş.

Konuyu araştırırken, versiyon düşürmek için paylaşılan bir yöntem buldum ama oldukça riskliymiş.
Deneyenlerin yarısından fazlasının cihazı kullanılmaz hale gelmiş.
Başarılı olanların ise parmak izi okuyucuları bir daha çalışmamış.
Merhaba,

Cihaza kendim bir Android 6.0.1. Custom ROM yüklemek istiyorum. En altta verdiğim sitede adım adım yapılacakları anlatıyor. Telefonumun yedeğini aldım.
Team Win Recovery Project (TWRP Recovery) programını da kurdum. Aşağıdaki sitede bulduğum Custom ROM'u telefona yüklemek için TWRP programını Recovery modda çalıştıramadım. TWRP yerine Otomatik recovery programy açıldığı için Custom Rom'u yükleyemedim.

Yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler

Sehmusteklas Sehmusteklas - #139
@Paradox, 350000000000006 imei böyle
Ağda kayıtlı değil diyor lütfen yardimci olurmusun ❤
Paradox Paradox - #140
Merhaba,

Cihaza kendim bir Android 6.0.1. Custom ROM yüklemek istiyorum. En altta verdiğim sitede adım adım yapılacakları anlatıyor. Telefonumun yedeğini aldım.
Team Win Recovery Project (TWRP Recovery) programını da kurdum. Aşağıdaki sitede bulduğum Custom ROM'u telefona yüklemek için TWRP programını Recovery modda çalıştıramadım. TWRP yerine Otomatik recovery programy açıldığı için Custom Rom'u yükleyemedim.

Yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler

bulunan güncel TWRP'yi dener misiniz?
Paradox Paradox - #141
@Paradox, 350000000000006 imei böyle
Ağda kayıtlı değil diyor lütfen yardimci olurmusun ❤

Ne yazık ki telefonlar hakkında yeterli bilgiye sahip değilim.
IMEI Repair işlemleri için genellikle Box veya Dongle denilen araçlar gerekiyor.
Burada bulunan konuya bakmanız faydalı olacaktır.
yufkayuf yufkayuf - #142
yazılımdan sora reset atıyor lütfen yardım
Paradox Paradox - #143
yazılımdan sora reset atıyor lütfen yardım

Recovery bölümünden Wipe işlemlerini yapınız.
Bakalım neler olacak.
D dogankara - #144
Ustam öncelikle elinize ve emeginize saglık.verdiginiz firmwareler g950f U6 içinmi acaba
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/samsung-galaxy-s6-sm-g920f-downgrade-sorunu.1844/