Samsung Galaxy S7 Edge SM-G935F Kamera Başarısız Hatası

Samsung Galaxy S7 Edge SM-G935F Kamera Başarısız Hatası

leonidasss leonidasss - #1
Arkadaşlar cihaza atılan son yazılım sonucunda cihazın kamerları çalışmamakta cihaza 6.0.1 rom yükledim düzelmedi 7.0 sürümüne yükselttim değişen bir şey olmadı daha önce bu sorunla karşlıaştım yüklediğim yazılımla düzeliyordu. Şimdi ise bir türlü düzelmiyor. Ne yapabilirim. Farklı bir çözüm var mıdır?

Edit = Yazılımın kodu G935FXXS1DQG4_OJV1DQEB_XSG_Arabic_7.0.zip

minittinim - #2
Arkadaşlar cihaza atılan son yazılım sonucunda cihazın kamerları çalışmamakta cihaza 6.0.1 rom yükledim düzelmedi 7.0 a sürümüne yükselttim değişen bir şey olmadı daha önce bu sorunla karşlıaştım yüklediğim yazılımla düzeliyordu. Şimdi ise bir türlü düzelmiyor. Ne yapabilirim. Farklı bir çözüm var mıdır?
mrb hocam yazlım tek parcalımı yoksa 4files mi?
leonidasss leonidasss - #3
mrb hocam yazlım tek parcalımı yoksa 4files mi?
Evet dört part
minittinim - #4
tek paracalımı yoksa 4parcalımı hocam?
braveturks braveturks - #5
Forumdan @ebircan35 böyle bir durum ile karşılaşmıştı. İstersen onunla bir irtibata geç.
leonidasss leonidasss - #6
tek paracalımı yoksa 4parcalımı hocam?
4 parçalı attım kardeşim.
minittinim - #7
4 parçalı attı m kardeşim.
4parcalıda olabilir ya daha öncede benimde başıma geldi
leonidasss leonidasss - #8
4parcalıda olabilir ya daha öncede benimde başıma geldi
Bende de daha önce düzelen bir kaç cihaz oldu ama bu düzelmiyor.
leonidasss leonidasss - #9
Forumdan @ebircan35 böyle bir durum ile karşılaşmıştı. İstersen onunla bir irtibata geç.
Ebircan uzun süredir gözükmüyor bana mı öyle geldi mesaj yoluyla ulasmayı deneyeyim. Teşekkürler.
minittinim - #10
silivriserdar silivriserdar - #11
Arkadaşlar cihaza atılan son yazılım sonucunda cihazın kamerları çalışmamakta cihaza 6.0.1 rom yükledim düzelmedi 7.0 a sürümüne yükselttim değişen bir şey olmadı daha önce bu sorunla karşlıaştım yüklediğim yazılımla düzeliyordu. Şimdi ise bir türlü düzelmiyor. Ne yapabilirim. Farklı bir çözüm var mıdır?
Bu s7, s7 edge cihazlarında böyle değişik sorunlar yapıyor. En güzeli twrp yükleyip backup almak sonra yazılım vesaire yüklemek. Ve ne olursa olsun hangi cihaz olursa olsun mutlaka üzerinde bulunan yazılımı bir yere not alın. Ben hep resmini çekerim ayarlar kısmının yazılım bölümünün. Ne yazıkki bazı firmaların bazı cihazları sıkıntılıdır.

Bu şimdiki cihaz için yazılım yükledikten sonra ota yoluyla yazılım güncellemesi yapın. Eger gene olmaz ise s7 edge modeline uygun repair firmware deneyin.
leonidasss leonidasss - #12
Bu s7, s7 edge cihazlarında böyle değişik sorunlar yapıyor. En güzeli twrp yükleyip backup almak sonra yazılım vesaire yüklemek. Ve ne olursa olsun hangi cihaz olursa olsun mutlaka üzerinde bulunan yazılımı bir yere not alın. Ben hep resmini çekerim ayarlar kısmının yazılım bölümünün. Ne yazıkki bazı firmaların bazı cihazları sıkıntılıdır.

Bu şimdiki cihaz için yazılım yükledikten sonra ota yoluyla yazılım güncellemesi yapın. Eger gene olmaz ise s7 edge modeline uygun repair firmware deneyin.
Haklisiniz hocam ben genelde guvenmedigim cihazlarda doğabilecek sorunlari müşteriye söylüyorum kabul ederse işlem yapiyorum. Bu islemi yan komşum yapmış musteriyede bilgi vermemis direk isleme başlamış müşteri agresif davranıyor duzeltebilrsem iyi olur.

HUAWEI KII-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
silivriserdar silivriserdar - #13
Haklisiniz hocam ben genelde guvenmedigim cihazlarda doğabilecek sorunlari müşteriye söylüyorum kabul ederse işlem yapiyorum. Bu islemi yan komşum yapmış musteriyede bilgi vermemis direk isleme başlamış müşteri agresif davranıyor duzeltebilrsem iyi olur.

Benim de başıma böyle bir defa bela olan s7 edge geldi. Repair firmware deneyin derim.
leonidasss leonidasss - #14
Benim de başıma böyle bir defa bela olan s7 edge geldi. Repair firmware deneyin derim.
Deneyip sonuç yazarim hocam

silivriserdar silivriserdar - #15
Deneyip sonuç yazarim hocam

G935FXXU1BPH6_6.0.1_TUR_Factory_Firmware

Bu yazılım varmı elinizde buda düzeltiyormuş.
leonidasss leonidasss - #16
Bu yok hocam repair yazılımı mevcut net ağır biraz . İşlem Sonucunu paylaşcm.
leonidasss leonidasss - #17
G935FXXU1BPH6_6.0.1_TUR_Factory_Firmware

Bu yazılım varmı elinizde buda düzeltiyormuş.

Önerdiğiniz dosyayı buldum indiriyrom şimdi. Teşekkür ederim.
silivriserdar silivriserdar - #18
Önerdiğiniz dosyayı buldum indiriyrom şimdi. Teşekkür ederim.
Tamam deneyip sonuç yazarsanız sevinirim. Olmadı başka yöntemler deneriz.
leonidasss leonidasss - #19
Hocam başka yerde yazılımla düzelten olmuş ikisinide deneycm.
leonidasss leonidasss - #20
Serdar hocam G935FXXU1BPH6_6.0.1_TUR_Factory_Firmware düzeltmedi. Diğer Dosyayı deneycm.
leonidasss leonidasss - #21
Serdar hocam G935FXXU1BPH6_6.0.1_TUR_Factory_Firmware düzeltmedi. Diğer Dosyayı deneycm.
Diğer dosyamız inmedi galiba yarına kalacak
leonidasss leonidasss - #22
Diğer dosyamız inmedi galiba yarına kalacak
Serdar abi arkadaş biraz sabırsız davrandı cihazı aldı götürdü geri getirdiğinde imeileri uçmuş şimdi.
silivriserdar silivriserdar - #23
Serdar abi arkadaş biraz sabırsız davrandı cihazı aldı götürdü geri getirdiğinde imeileri uçmuş şimdi.
Spt box varsa onunla cihazı download moda alıp usb ile pc'ye takın ve spt box'ta herhangi bir cihazı seçin ama efs reset olan bir cihaz olsun. Sonra efs reset yapın, muhtemelen imei geri gelir. Efs yedek almadınız mı?
leonidasss leonidasss - #24
Spt box varsa onunla cihazı download moda alıp usb ile pc'ye takın ve spt box'ta herhangi bir cihazı seçin ama efs reset olan bir cihaz olsun. Sonra efs reset yapın, muhtemelen imei geri gelir. Efs yedek almadınız mı?
İmei düzeldi simdi nougat sürümünü XSG yi attim kameralr duzeldi vatana millete hayirli olsun.

silivriserdar silivriserdar - #25
İmei düzeldi simdi nougat sürümünü XSG yi attim kameralr duzeldi vatana millete hayirli olsun.

Demekki tam bozmak gerekiyormuş. Yazılımın tam kodunu konuya atarmısınız. Belli işine yarar birilerinin.
leonidasss leonidasss - #26
Demekki tam bozmak gerekiyormuş. Yazılımın tam kodunu konuya atarmısınız. Belli işine yarar birilerinin.
Tamam hocam kodu hemen ekliyorum

leonidasss leonidasss - #27
Arkadaşlar SM-G935F modelinde yazılımdan sonra yaşanan kamera sorununu düzelten yazılım umarım herkesin işini görür.
minittinim - #28
Arkadaşlar SM-G935F modelinde yazılımdan sonra yaşanan kamera sorununu düzelten yazılım umarım herkesin işini görür.
Oldumu hocam

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
leonidasss leonidasss - #29
Oldumu hocam

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Zehir gibi çalışmakta. Eskisinden iyi foto çekiyor :kopkop:
leonidasss leonidasss - #30
@silivriserdar hocam yardımlarınız için teşekkür ederim. Emeği geçen başka arkadaşalrımda oldu sağolun
minittinim - #31
Zehir gibi çalışmakta. Eskisinden iyi foto çekiyor :kopkop:
oldğuna sevindim geçmiş olsun hayrlı akşamlar:alkis::alkis:
silivriserdar silivriserdar - #32
@silivriserdar hocam yardımlarınız için teşekkür ederim. Emeği geçen başka arkadaşalrımda oldu sağolun
Rica ederim. Geçmiş olsun. Bu s7, s7 edge ve üst segment cihazların mutlaka her zaman efs ve diğer yedeklerini alırım öyle işleme başlarım. Hatta gerekirse twrp yükleyip twrp backup aldığım cihazlar dahi olmuştur.
leonidasss leonidasss - #33
Rica ederim. Geçmiş olsun. Bu s7, s7 edge ve üst segment cihazların mutlaka her zaman efs ve diğer yedeklerini alırım öyle işleme başlarım. Hatta gerekirse twrp yükleyip twrp backup aldığım cihazlar dahi olmuştur.
Abi siz hakikaten cok tecrübelisiniz ayrica her gün caliskanlik modunuz ayni. Umarim bizde gelistirirz. Gerçi cevremde acemi cok onların çöp ettigi cihazlarla citayi yukseltirim bende [emoji23][emoji23]

ebircan35 ebircan35 - #34
Selamlar..Ben yaklaşık 20GB lık 6.0.1 indirdim. G935FD için hiç birinde çalışmadı. ama 7.0 da çalışıyor. Tahminimce kamera IC nin firmware ile 6.0.1 uyumsuzluk var.
leonidasss leonidasss - #35
Selamlar..Ben yaklaşık 20GB lık 6.0.1 indirdim. G935FD için hiç birinde çalışmadı. ama 7.0 da çalışıyor. Tahminimce kamera IC nin firmware ile 6.0.1 uyumsuzluk var.
Hocam hoşgeldiniz olabilir ama 6.0.1 duzeltmis olduğum cihazlarda mevcut.

ebircan35 ebircan35 - #36
hoşbulduk.Çalışan 6.0.1 link rica edebilirmiyim. Teşekkrler
leonidasss leonidasss - #37
hoşbulduk.Çalışan 6.0.1 link rica edebilirmiyim. Teşekkrler

Kod:

link te hata alabilirsiniz bir kaç kez denemeniz gerekecek.

minittinim - #38
Kod:

link

@leonidasss abi link kırık
leonidasss leonidasss - #39
Link kırık değil site sorunlu bir kac kez denemeniz gerekiyor. Sayfa zaman aşımına uğruyor.
minittinim - #40
Link kırık değil site sorunlu bir kac kez denemeniz gerekiyor. Sayfa zaman aşımına uğruyor.
tamam oldu tşk
leonidasss leonidasss - #41
Biraz geç olacak farklı bir link paylaşmaya çalışcm.
leonidasss leonidasss - #42
Rica ederim.

ebircan35 ebircan35 - #43
Ben bu firmware leri denedim. Benim cihazda problem devam etmişti.
leonidasss leonidasss - #44
Ben bu firmware leri denedim. Benim cihazda problem devam etmişti.
Hocam valla bendr duzelen cok cihaz oldu tabiki Elektronik ürün vardir farkli bir durum en kötü paylasmis olduğumuz en son nougat sürümünü denemek daha mantikli

ebircan35 ebircan35 - #45
7.0 da repair işlemi sorun oluyor. Bilgilendirme için teşekkürler.
symbazz symbazz - #46
Genelde bu sorun, root atma denemesinde karşılaşılıyor. En güzel çözümü şu, en güncel yazılımı el formatı attıktan sonra kurmak. Düzelmezse donanımsal sorun oluşmuştur.
leonidasss leonidasss - #47
Genelde bu sorun, root atma denemesinde karşılaşılıyor. En güzel çözümü şu, en güncel yazılımı el formatı attıktan sonra kurmak. Düzelmezse donanımsal sorun oluşmuştur.

@symbazz bu konuda haklı arkadaşım root atmaya çalışırken bunlar olmuş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
ebircan35 ebircan35 - #48
7.0 da rootladım. Sorun yoktu. Temiz rootsuz 6.0.1 ilk kez kurduğum bile kamera sorunu vardı. Önemli değil cihaz iade oldu zaten.
L lyolcul - #49
Arkadaşlar forumua yeni üye oldum. Bir sorum olacaktı. Bende de s7 edge var. imei atılmış. Geçen hafta android 6 dan 7 ye yükselttirdim bi yerde. Telefonun her şeyi gayet güzel çalışıyor. Sorunum şu ki;telefonu ne zaman kapatsam şebeke gidiyor. Bazen de imei de gidiyor. Bir kaç deneme sonrası her şey normale dönüyor. Bunun bi çözümü var mı acaba.
minittinim - #50
Arkadaşlar forumua yeni üye oldum. Bir sorum olacaktı. Bende de s7 edge var. imei atılmış. Geçen hafta android 6 dan 7 ye yükselttirdim bi yerde. Telefonun her şeyi gayet güzel çalışıyor. Sorunum şu ki;telefonu ne zaman kapatsam şebeke gidiyor. Bazen de imei de gidiyor. Bir kaç deneme sonrası her şey normale dönüyor. Bunun bi çözümü var mı acaba.
cihaz kvk yoksa spot mu ?
silivriserdar silivriserdar - #51
Klasik s7 edge sorunu, imei değiştiği zaman bu cihazlara birşey oluyor. Bu sorun için telefonu alıp incelemek lazım.
L lyolcul - #52
O zaman şimdilik böyle kullanmaya devam mı edeyim. Çözüm yok mu?
symbazz symbazz - #53
Geri iade et. Uğraşamazsın o cihazla. Ondan bir yol olmaz. Anladığım kadarıyla cihaz Amerika cihazı ve imei atılmış. Şebeke sorunu ulaşılamama çok yaşarsın.

Felaket tellalı gibiyim ha.:zuhaha:
L lyolcul - #54
:) Aslında uğraşmıyorum. Ulaşamama sorunu hiç yaşamıyorum. Sadece telefonu kapatırsam şebeke ve bazen de imei gidiyor. Sonra bir kaç kere daaha kapatıp açınca geri geliyor.
serhat9 serhat9 - #55
Bu kamera başarısız sorununu bende s7 930f de yaşıyorum.telefoncu 7.0 dan 6.01 e düşürüp imei attı.6.01 de kamera başarısız oldu.yardımcı olursanız sevinirim
leonidasss leonidasss - #56
Bu kamera başarısız sorununu bende s7 930f de yaşıyorum.telefoncu 7.0 dan 6.01 e düşürüp imei attı.6.01 de kamera başarısız oldu.yardımcı olursanız sevinirim

Samsung cihaz modelini yükselttikçe anakartı daha da hassas yapıyor Yani her uğraşman da cihaz biraz daha sorun yaratacak en iyi halindeyken uğraşmayı bırak kullan

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
serhat9 serhat9 - #57
Cihaz yurtdışı kapandı.imei sadece 6.01 de atılıyormuş telefoncu öyle diyor.kamera 7.0 da çalışıyor.Ama imei sorununu nasıl cozecez?Şuan telefoncunun attığı imei görünüyor telde.sorgulama da kayıtlı çıkıyor.android 7.0 sürüm.kamera çalışıyor.ama şebeke yok ağda kayıtlı değil.Ne yapabilirim
symbazz symbazz - #58
Cihaz yurtdışı kapandı.imei sadece 6.01 de atılıyormuş telefoncu öyle diyor.kamera 7.0 da çalışıyor.Ama imei sorununu nasıl cozecez?Şuan telefoncunun attığı imei görünüyor telde.sorgulama da kayıtlı çıkıyor.android 7.0 sürüm.kamera çalışıyor.ama şebeke yok ağda kayıtlı değil.Ne yapabilirim
Sertifika atmamıştır. Patch yapması lazım. Yoksa imeide atsan şebeke gelmez. Götür tamirciye cert patch yapsın.

SM-N950 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
serhat9 serhat9 - #59
Bu dediğinizi 7.0 dayken yapabilirmi?yoksa tekrar 6.01 e düşürüptemi yapmalı?6.01 de yaparsa kamera başarısız sorunu çıkıyor.
symbazz symbazz - #60
Aynı csc ye sahip orjinal rom atarsa 6.01 de neden kamera başarısız sorunu çıksın onu anlamadım. Telefoncu beceriksiz anladığım kadarıyla. 7.0 da şebeke sorunu var. Cihazı 6.0.1 çekince sıkıntısız çalışıyor ama o da bir yere kadar. Devamlı yetkisiz eylemler mesajı alacaksınızdır. Kaza ile yapacağınız bir güncelleme şebekenizin gitmesine sebep olacaktır. Belki bu sorunları ilerde çözebilirler ama şu an için çok büyük bir sorun. Bana 500 e S7 verseler inanın yine almam. İnsanın sinirlerini bozuyor çünkü. Bence bir an evvel cihazı telefon şebekesi açık vaziyette birisine satmanız. Söyleyerek satın ki, arkanızdan sövmesinler. Ben yurtdışından zaten cihaz alınması taraftarı değilim. Hele ki imei atılabilen S6 S7 S8 gibi cihazları hiç kapımdan sokmam.
serhat9 serhat9 - #61
telefon bilgileri su sekilde idi telefoncudan aldığımda: android sürümü:6.01 anabant sürümü:G930FXXU1BPJG Yapım numarası:MMB29K.G930FXXU1BPJG.7.0 da imei atılmıyor diyor.6.01 de atılıyor diyor dediğine göre.Biraz acemi ama arkadaşım sonuçta.Bana abi araştır bakalım dedi.
symbazz symbazz - #62
telefon bilgileri su sekilde idi telefoncudan aldığımda: android sürümü:6.01 anabant sürümü:G930FXXU1BPJG Yapım numarası:MMB29K.G930FXXU1BPJG.7.0 da imei atılmıyor diyor.6.01 de atılıyor diyor dediğine göre.Biraz acemi ama arkadaşım sonuçta.Bana abi araştır bakalım dedi.

7.0 da atılır imei.

İşlem şöyle olacak.

Odin ile Auto reboot tikini kaldırarak Twrp yükle.
Recoveryden
yükle.
G930FXXU1BPH6_JV1BPH3 (6.0.1) bu yazılımın modem dosyasını yükle.
Z3x Pro ile imei repair yapıp, certificate patch yap.

İmei yüklenmiş olacaktır.
serhat9 serhat9 - #63
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun.yarın söyleyeyim denesin
symbazz symbazz - #64
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun.yarın söyleyeyim denesin
Sizdende. İnşallah hallolur.
serhat9 serhat9 - #65
7.0 da atılır imei.

İşlem şöyle olacak.

Odin ile Auto reboot tikini kaldırarak Twrp yükle.
Recoveryden
yükle.
G930FXXU1BPH6_JV1BPH3 (6.0.1) bu yazılımın modem dosyasını yükle.
Z3x Pro ile imei repair yapıp, certificate patch yap.

İmei yüklenmiş olacaktır.
yukardaki romun sadece modem dosyasını yükleyeceğim doğrumu anladım?romu yüklemeye gerek yok sanırım
symbazz symbazz - #66
yukardaki romun sadece modem dosyasını yükleyeceğim doğrumu anladım?romu yüklemeye gerek yok sanırım
Evet.

symbazz symbazz - #67
Sadece modem yükle. Full yükleme.

serhat9 serhat9 - #68
Allah razı olsun hepinizden
symbazz symbazz - #69
Allah razı olsun hepinizden
Halloldumu işin.

serhat9 serhat9 - #70
Ben işlemleri yaptım.7.0 da root yaptım.modem dosyasını değiştirdim.Akşam telefoncu ya goturecem patch yapsın.bakalım becerecekmi?Ona fazla iş birakmadim
symbazz symbazz - #71
Ben işlemleri yaptım.7.0 da root yaptım.modem dosyasını değiştirdim.Akşam telefoncu ya goturecem patch yapsın.bakalım becerecekmi?Ona fazla iş birakmadim
Hadi bakalım inşallah.

S susayanbalik - #72
hiç uğraşmaya gerek yoktu 7.0 da cihazlar oluyor adam araştırmadan basmış yazılımı mağdur olan sen olmuşsun dostum :)
ysfakc ysfakc - #73
Dostum daha geçen hafta s7 edge ye 7 sürümü ile imei yazdım bilgin olsun..

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
serhat9 serhat9 - #74
Kamera sorunu oldumu peki?izmirdeysen sana getiririm artık :)
ysfakc ysfakc - #75
Kamera sorunu oldumu peki?izmirdeysen sana getiririm artık :)
Hayir hicbir sorun olmadi hocam

serhat9 serhat9 - #76
Dün gece TR rom attım 7.0.en altta Birleşik Arap emirlikleri yazıyor cihaz bilgisinde csc değişmiş.uğraştım csc yi tr yaptım bu sefer kamera bozuldu :)Sonra tekrar tr rom attım düzeldi.csc Birleşik Arap yine. :)
ysfakc ysfakc - #77
Dün gece TR rom attım 7.0.en altta Birleşik Arap emirlikleri yazıyor cihaz bilgisinde csc değişmiş.uğraştım csc yi tr yaptım bu sefer kamera bozuldu :)Sonra tekrar tr rom attım düzeldi.csc Birleşik Arap yine. :)
Bu konuyu serar abiye sormalisin sagolsun o gun o yardimci oldu bana ama ben hic bir sorunla karsilasmadim

symbazz symbazz - #78
O önemli değil, sonuçta root olduğu için cihaz güncelleme almayacaktır.
Paradox Paradox - #79
O önemli değil, sonuçta root olduğu için cihaz güncelleme almayacaktır.

Bende eskiden bir adet Samsung Galaxy S3 Mini vardı.
Cihazı Root'lamıştım.
Yazılım güncelleme işlemi sırasında hiç bir sorun yaşamamıştım.
Yazılım güncelleme sorgusu yapıyordum, cihaz sorunsuz bir şekilde sorgulamayı yapıyordu.
Lakin o cihazla hiç güncelleme yapmadım.
Çünkü cihazın güncelleme desteği bitmişti.
:zuhaha:

Uzun lafın kısası, güncelleştirmeler kesilmeden, mecbur değilseniz, mümkünse cihazınızı Root'lamayınız.
symbazz symbazz - #80
Bende eskiden bir adet Samsung Galaxy S3 Mini vardı.
Cihazı Root'lamıştım.
Yazılım güncelleme işlemi sırasında hiç bir sorun yaşamamıştım.
Yazılım güncelleme sorgusu yapıyordum, cihaz sorunsuz bir şekilde sorgulamayı yapıyordu.
Lakin o cihazla hiç güncelleme yapmadım.
Çünkü cihazın güncelleme desteği bitmişti.
:zuhaha:

Uzun lafın kısası, güncelleştirmeler kesilmeden, mecbur değilseniz, mümkünse cihazınızı Root'lamayınız.

Katılıyorum. Yeni cihazların hepsi, root yapıldımı, güncelleme almıyorlar. İphone bile jailbreak yapılınca güncelleme almaz mesela. Benim telefonların hiçbirisine yapmadım, yapmam da.
silivriserdar silivriserdar - #81
Abi Magisk ile güncelleme alınıyor. Magisk kurulan cihazda root gizleniyor. Bene kullanıyorum şu anda, mesela banka uygulamalarına girince sıkıntı olmuyor.

5655024dfcff09b0aec62c86700517e8.jpg
serhat9 serhat9 - #82
Root yapılmadan imei atılır mı peki?
silivriserdar silivriserdar - #83
Root yapılmadan imei atılır mı peki?
Samsung cihazlarında atılmaz.
L lyolcul - #84
Andoid 7 yüklendi,imei atıldı ve yetkisiz eylem sorunu vs yaşamıyorum.
Telefonda çalışmayan hiçbir şey yok.
Tek sorun şu;bazen kapatıp açtığımda şebeke gelmiyor, bir daha kapatıp açarsam şebeke normale dönüyor..
symbazz symbazz - #85
Andoid 7 yüklendi,imei atıldı ve yetkisiz eylem sorunu vs yaşamıyorum.
Telefonda çalışmayan hiçbir şey yok.
Tek sorun şu;bazen kapatıp açtığımda şebeke gelmiyor, bir daha kapatıp açarsam şebeke normale dönüyor..

Cihaz Sprint cihazıysa yapabiliyor. Amerika kıtası basebandı Avrupaya uyumsuz.
L lyolcul - #86
s7 imei işinden sonra hiçbir şey yapamıyorum. Rom değiştirme vs bitti. Böyle de çok sıkıcı oluyor.
ebircan35 ebircan35 - #87
arkadaşlar G935FD için 7.0 imei repair uygulaması yapan varmı? Burada paylaşabilirmi? Kaç tane 6.0.1 denedim. Hala daha kamera başarısız arızası giderilmedi. Teşekkürler.
alihaydara alihaydara - #88
6.0.1 yazılımdan sonra kamera sorununu düzelmiyor 7.0 da root dan sonra SAMSUNG ekranında kalıyor cihaz açılmıyor. 7.0 root atamadım yapabilen varmı arkaadaşlar?
leonidasss leonidasss - #89
6.0.1 yazılımdan sonra kamera sorununu düzelmiyor 7.0 da root dan sonra SAMSUNG ekranında kalıyor cihaz açılmıyor. 7.0 root atamadım yapabilen varmı arkaadaşlar?
Bu sorun burada çözüldü. Yapılan işlemlerden olumlu sonuç alındı. Yorumları okuyup konunun ilk mesajında linki paylaşılan yazılımla düzeldi.
ebircan35 ebircan35 - #90
Bu sorun burada çözüldü. Yapılan işlemlerden olumlu sonuç alındı. Yorumları okuyup konunun ilk mesajında linki paylaşılan yazılımla düzeldi.
Malesef bazı S7 Edgel'lerin kamera firmwaleri 6.0.1 çalışmıyor.
leonidasss leonidasss - #91
Malesef bazı S7 Edgel'lerin kamera firmwaleri 6.0.1 çalışmıyor.
Konuya çözüm getiren yazılım 7.0 zaten 6.0.1 de sorun vermeyen çok nadir cihaz var. Denk gelirse tabi.
ebircan35 ebircan35 - #92
Konuya çözüm getiren yazılım 7.0 zaten 6.0.1 de sorun vermeyen çok nadir cihaz var. Denk gelirse tabi.

7.0'ada bir ben alışamadım :)
leonidasss leonidasss - #93
Oreo yu seversin belki 8.0 [emoji16]
O Ozkan42 - #94
Hocam Bir Özel Yazarmısınız Ben Yazmadım Özelden Size
ebircan35 ebircan35 - #95
Hocam Bir Özel Yazarmısınız Ben Yazmadım Özelden Size

Bende yazamıyorum.Sanırım kısıtlama var.
alihaydara alihaydara - #96
G935FXXS1DQG4_OJV1DQEB_XSG Yazılımı 2 kere indirdim hata verdi yükleyemedim.
symbazz symbazz - #97
G935FXXS1DQG4_OJV1DQEB_XSG Yazılımı 2 kere indirdim hata verdi yükleyemedim.
Ne hatası verdi.
Secure Chech Failed hatası vermiş olabilir
.
alihaydara alihaydara - #98
Ne hatası verdi.
Secure Chech Failed hatası vermiş olabilir
.
resimdeki hata tüm odinlerle denedim kablo degiştim, driver yeniden yükledim olmadı
1643incii1867240.png
leonidasss leonidasss - #99
resimdeki hata tüm odinlerle denedim kablo degiştim, driver yeniden yükledim olmadı
1643incii1867240.png
Cihazınıza 7.0 nougat ''MID'' yani Irak bölgesinin yazılımını inidirin yükleyin ama en güncel romu indirin lütfen ayrıca sonuç yazarsanız çok memnun olurum
symbazz symbazz - #100
1643incii1867240.png

Cihazınızdaki mevcut yazılımı biliyormusunuz. Eğer biliyorsanız, mesela "G935FXXAL..." gibi bir kodu olması lazım. Bulacağınız yazılımda G935FXXAL ile başlayan ama 7.0 sürüm yazılım olmalı. Cihazınıza farklı CSC (Bölge) yazılımını bu duruma dikkat ederek farklı yüklemiş olmazsınız. Aynı bölgeye sahip yazılım olmalı. Ama korkarım ki, samsungun yeni güvenlik yamaları ile bu kadar kolay çözüme ulaşamazsınız gibime geliyor. DRK hatası verdi de bu hatayı alıyorsanız eğer, yarın yolunuz bir telefoncuya uğrayacak demektir.
ebircan35 ebircan35 - #101
Cihazınızdaki mevcut yazılımı biliyormusunuz. Eğer biliyorsanız, mesela "G935FXXAL..." gibi bir kodu olması lazım. Bulacağınız yazılımda G935FXXAL ile başlayan ama 7.0 sürüm yazılım olmalı. Cihazınıza farklı CSC (Bölge) yazılımını bu duruma dikkat ederek farklı yüklemiş olmazsınız. Aynı bölgeye sahip yazılım olmalı. Ama korkarım ki, samsungun yeni güvenlik yamaları ile bu kadar kolay çözüme ulaşamazsınız gibime geliyor. DRK hatası verdi de bu hatayı alıyorsanız eğer, yarın yolunuz bir telefoncuya uğrayacak demektir.
Benim fikrimce bazi S7 G935F lerde kamera IC nin firmware ile 6.0.1 uyum saglamiyor.

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
symbazz symbazz - #102
Benim fikrimce bazi S7 G935F lerde kamera IC nin firmware ile 6.0.1 uyum saglamiyor.

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bugün yaptım. Birşey olmadı. 100 lira para aldık. [emoji16]

Iphone X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
ebircan35 ebircan35 - #103
Bugün yaptım. Birşey olmadı. 100 lira para aldık. [emoji16]

Iphone X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

:alkis:
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/samsung-galaxy-s7-edge-sm-g935f-kamera-basarisiz-hatasi.3014/